Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 160 od 160

Tema: Soda bikarbona

  1. #151
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Negdje sam čitala da kupka soda i voda je dobra za dermatitis i psorijazu...valjda ne bi štetilo da probam?

  2. #152
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam čitala da kupka soda i voda je dobra za dermatitis i psorijazu...valjda ne bi štetilo da probam?
    Probaj. Ne bi štetilo. MM ima neurodermitis i po nogama zna imati kraste u ovo doba godine kad počne sezona grijanja, pa se povremeno kupa u sodi. Ja imam jako suhu kožu pa sebi radim kupku sa sodom i uljem - ovako:

    Staviš pol šalice sode na cijelu kadu, dodaš žlicu maslinovog ulja i žlicu mlijeka (emulzija - da se maslinovo ulje lakše razbije na sitne kapljice). Koža će ti biti fina mekana. Nakon kupke se istuširaj čistom vodom da ispereš sve ostatke sode i ulja. Ulje će se upiti u kožu taman toliko koliko treba. Uživaj!

    Po želji može se u to staviti i koja kap eteričnog ulja.

  3. #153
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    imi smo počeli s tom kupkom, ponekad stavim malo fiziološke u špricalicu i malo sode pa ga s time pošpricam.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Nemojte brkati sodu i sodu bikarbonu. Soda bikarbona je NaHCO3, i može se koristiti kako je gore navedeno. Soda je NaOH i nipošto nije za takve kupke.

  5. #155
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nemam kadu hihi namakat' ću ruke u lavoru.

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a tebi je "samo" po rukama

  7. #157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam kadu hihi namakat' ću ruke u lavoru.
    E, tu ti ne mogu pomoći...ali imam ideju kako bi se moglo doskočiti (nisam to radila, sad mi je palo na pamet): napravi si u šalici "losion" od tih sastaojaka, pa se s tim namaži dok si mokra pod tušem, ostavi malo pa isperi čistom vodom.

    Inače, kupka sa sodom je dobra i protiv gljivica na stopalima i sl.

    Imam negdje to zapisano.... ali ne znam gdje. Do tada, malo tu škicni:
    http://www.e-zena.com/prirodna-kozme...sluzbi-ljepote

  8. #158
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Najbolje mi je što s njom mogu izbijeliti mrlje, a nije agresivno sredstvo.

  9. #159
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Natrij askorbat... dva masena dijela askorbinske kiseline (vitamin C) se otope u malo vode, doda se jedan maseni dio sode bikarbone, kad prestane bućkati doda se voda do vrha. Nema nikakav okus, praktično kao da se pije voda. Zanimljivo je da do potpune neutralizacije dolazi upravo s odnosom 1:2 uz točnost na par decimala. Natrij askorbat ima bitno veću apsorpciju (vitamina c) od askorbinske kiseline i jedina loša strana je povećan unos natrija, što kod malih unosa nije problem.
    Mjerio sam masu kalibriranih žličica oba sastojka i ispalo je da su praktično iste, oko 4g/žličici.
    Treba paziti na doziranje, jer vrijede sva ograničenja kao i za askorbinsku kiselinu kad se pretjera (proljev itd.)

  10. #160

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    7

    Početno

    Ja sam isprobala sodu birkabonu u kuhanju i znam ju koristit kad mi je loše na želucu, umjesto rakije i uvijek mi pomogne.. Još jedino nisam isprobala kakv je njen učinak na izbjeljivanje zubi, i ima li ikakav kao što se priča?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •