Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Utrogestan/Dabroston i dojenje

  1. #1
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno Utrogestan/Dabroston i dojenje

    Ima li koja od vas iskustva i kako ste se ponasale?
    Imam neki oskudan braonkasti iscedak vec par dana,pojavi se pa nestane,i danas sam na kontroli to rekla ginicki,koja zna da Pika i dalje siki,i koja mi je,bez nekog objasnjenja zasto se to javlja i sta se moze lose dogoditi,prepisala Utrogestan/Dabroston(sta nadjem).
    Ja to ne bih da koristim,ako ne mora,zbog sikanja.....mozda ce spontano proci.....imala sam i u prvoj trudnoci,isto u vreme kada je trebalo da dobijem,da nisam trudna....tada sam primila 5 injekcija progesterona,i vise se nije javljalo.Da sacekam koji dan?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Izvlačim ovaj stari topic jer me zanima ista stvar

  3. #3
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Samo ću ti reći da sam vrlo oprezno pratila tih dana hoće li se isedak pojačati ili promeniti u pravu krv,ali hormone nisam pila. Nakon par dana sve je nestalo i trudnoća protekla savršeno
    Na sledećoj kontroli sam rekla ginićki da ništa nisam koristila zbog dojenja, na šta mi je ona rekla da je upotreba utrića u takvim situacijama ravna placebu, navodno, kao da mi je dala šećernu vodicu,eto koliko je koristan.... :? :? :?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Utrogestan vaginalno ni na koji način ne škodi djetetu koje doji. Uzet oralno, progesteron može eventualno smanjiti količinu mlijeka, a u toj dobi to i nije neki problem.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Hvala na odgovoru. Ne trebam ga, ali pitam zato jer sam u prošloj trudnoći uzimala, pa sam mislila ako bi slučajno trebalo...

  6. #6
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Utrogestan vaginalno ni na koji način ne škodi djetetu koje doji. Uzet oralno, progesteron može eventualno smanjiti količinu mlijeka, a u toj dobi to i nije neki problem.
    Pao mi je kamen sa srca . ja već 2 tj zbog smeđeg iscjedka sam na utrogestanu i baš sam bila zabrinuta kako utječe na dojenje i dal višak hormona škodi djetetu

  7. #7
    memento avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Podizem temu: da li jos neko iskustva sa upotrebom Dabrostona u trudnoci dok doji? Trudna sam 9 sedmica, pijem Dabrostom zbog hematoma, dojim jos uvijek prvo dijete - decka, ne zelim prestati ako bas bas ne moram. Na podacima o lijeku pise da nije preporucljivo uzimati za vrijeme dojenja, da se izlucuje u majcinom mlijeku. Brine me sto je to zenski hormon, a ako je istina da se izlucuje u majcinom mlijeku, to bi znacilo da svog decka kljukam zenskim hormonom?! Trazila sam na netu podatke o slicnim lijekovima, tj. istim drugih naziva i proizvodjaca, navodno, ne postoje podaci da se didrogesteron izlucuje u majcino mlijeko mada je poznato da se neke druge varijante progesterona u malim kolicinama izlucuju u mlijeko... molim iskusne za pomoc.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •