Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: SPORAZUMNI RASKID BRAKA-pitanja molim vas odgovore

  1. #51
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Hvala na odgovorima. Imamo jedno dijete. Mala je samnom, sve smo dogovorili. Moj uskoro BM se ne trga previše oko nje, jedino bi možda mogao biti problem alimentacija. Znači za dvadesetak dana smo na sudu pa na CZSS. Ok. Samo zašto bi sve to trajalo toliko dugo?(sedam mjeseci!). Nadam se da neće

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ma zna to i dulje trajati.. mi smo imali sve dogovoreno, napisali nekoliko pozurnica i na kraju je od predaje do sudskog rješenja prošlo skoro 10 mjeseci.

    imas pravo fergusti, i mi smo to prvo rociste imali tako rano, ali ja na njega nisam uopce isla nego sam poslala opunomocenika, i on je isto napravio to. to rociste sluzi samo zato da sud provjeri dali su obje strane upoznate sa zahtjevom za razvod ( dali su ga dobile, vidjele itd. ). traje ravno 5 minuta

  3. #53
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Ma krasno! A ja mislila kako ću to riješiti do ljeta. Ništa, što se mora mora se. Imam još jedno pitanje. Kad se preda Zahtjev na urudžbeni tamo na sudu, dobiva li se nekakava potvrda? Naime, nisam ja predavala. Nakon što sam napisala zahtjev, BM je rekao da će on predati. Što god ga pitam on ne zna odgovoriti. Nadam se da je predao,(a možda sam i glupa)baš me zanima može li se nekako provjeriti jeli zahtjev predan.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ne vidim zasto se to nebi moglo provjeriti.
    obzirom da nemas potvrdu niti ur broj, biti ce im malo teze pronaci, ali ako ih ljepo zamolis i objasnis svoju situaciju sigurna sam da ce ti pomoci. Najbolje je da odes osobno jer ce te preko telefona otpiliti. To mozes provjeriti u sudskoj pisarnici jer svi predmeti uvijek idu kroz pisarnicu

  5. #55
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    dakle, imam i ja pitanja...
    cisto tehnicke naravi-
    u koliko primjeraka se predaje na sudu, u koliko na CZSS, prijedlog/zahtjev za sporazumni prekid braka?
    da li svi primjerci moraju imati originalne rodne listove i vjencani list?
    uvjerenja o prebivalistu koja se predaju uz zahtjev na czss su uvjerenja o prebivalistu djece i/ili roditelja? ako je (uskoro) bm prijavljen jos uvijek na istoj adresi kao i ja, jel to radi neki problem? mora li se odjaviti ili..?

  6. #56
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ne znam ti za broj primjeraka zahtjeva jer su nama to predavali nesto odvjetnica nesto Bivsi.
    znam da ne predajes u isto vrijeme na sud i na centar. prvo na sud pa onda kad dobijes papire sa suda predajes na centar.
    treba ti jedan 'komplet' orginalnih dokumenata.

    adresa nema veze s nicim, i tak ce vas na centru (pa onda ponovo na sudu) pitati za adrese na kojima zivite, ciji su stanovi u kojima zivite i te stvari

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    8

    Početno

    Evo moje iskustvo: ništa ti od toga nije bitno. Najprije original na sud i to je - to! Poslije sve ide redom (bez originala) - CZSS pa opet sud. Kod mene - u 9. mj prvo ročište; u 11. mj CZS - 1.put, u 12.mj CZS - 2.put, u 1.mj. (krajem) 2.ročište i pravomoćna presuda!
    naravno, ponašali smo se kao civilizirani ljudi i to se pokazalo OK. I svima bih preporučila, narano, ako se ikako može.

  8. #58
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Pozdrav. Imam jedno pitanje. Ove godine potpisala sam sporazumni sa svojim uskoro bm. Bili smo na razgovoru u CZSS, to je prošlo ok. Poslali su nam mišljenje i sad bi s tim mišljenjem trebalo na sud. Da, prije CZSS-a dali smo ugovor na sud i onda smo išli na razgovor. Sad meni bm nešto trtlja da uz to mišljenje trebamo predati i nešto što će ukazati na koji predmet se to odnosi. Ništa to ne razumijem. Naganjam ga da on to onda napiše kad tvrdi da zna kaj je to,ali ništa. Oni koji su prošli kroz sve te procedure, molim vas da me prosvijetlite. Kad se dobije mišljenje czss-a na kućnu adresu, kaj se sve mora odnijeti na sud? Želim s tim što prije završiti. Hvala puno

  9. #59
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    odneses misljenje centra i tam natrljas na dva komada papira da predajes to i to za taj i taj predmet (ja na dva obicna papira rukom napisala kaj mi je teta na urudzbenom izdiktirala)

  10. #60
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    što se događa na prvom ročištu? i kako se određuje u koji czss se ide? prema mjestu stanovanja ili kako?
    ako sami odabirmo czss kako znati koji odabrati?

  11. #61
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    u czss ideš prema mjestu stanovanja, mi smo bili jednom i kako nismo u svađi bili nego sve sporazumno i dogovorno nismo više morali dolaziti.
    nama nisu dali mišljenje napismeno nego se na sudu pojavio neki lik iz centra koji je usmeno izjavio to 'mišljenje'.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    75

    Početno

    drage moje mame imam jedno pitanjce a radi se ako si u izvanbračnoj zajednici 10 godina a imaš djete i želiš se sporazumno razvest,kakve su procedure,po meni možda griješim je
    sve isto ili sam u krivu.Molim nekog iskusnog da mi kaže.

  13. #63
    DAADAA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    tamo gdje stanujem
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj sunce malo prvotno napisa Vidi poruku
    drage moje mame imam jedno pitanjce a radi se ako si u izvanbračnoj zajednici 10 godina a imaš djete i želiš se sporazumno razvest,kakve su procedure,po meni možda griješim je
    sve isto ili sam u krivu.Molim nekog iskusnog da mi kaže.

    Mene bi isto ovo zanimalo, a vidim da nije bilo nikakvog odgovora.
    Ima li netko kakve informacije?

  14. #64
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    pokušaj ovom logikom.... ne postoji u obiteljskom zakonu pojam prekida ili poništenja izvanbračne zajednice, dok za bračnu postoji.... vi nemate ni izvadak iz matice vjenčanih...postoji samo termin prestanak izvanbračne zajednice.....

    pitanje skrbništva i podjele imovine dva su odvojena postupka, koja idu preko suda, kod prvog je isto kao kod bračne zajednice, zahtjev ide na sud, sud ga prosljeđuje czss, a kod drugog zahtjev ide samo na sud (ako postoji imovina koja je stečena u izvanbračnoj zajednici a ne vlastita imovina) ..... potoje odvjetnici koji ne naplačuju prvo savjetovanje, i czss koji su spremni dati savjet čak i telefonski.... mislim da je to jedini ispravni put

  15. #65
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Izvanbračna zajednica je usmeni dogovor i ne treba ništa da bi se razvrgla. Svatko može bez problema na svoju stranu.

    E, sad, ako postoji zajednička imovina ili zajedničko dijete, nastaju problemi.
    Ako se možete usmeno dogovoriti i ne uplitati sustav ( jer zato se i niste vjenčali, da ne uplićete sustav, zar ne?) dogovorite se.

    A ako ne, tu su sudovi kojima ćete tužiti onaj onoga koji se ne slaže sa dogovorom.
    A CZSS će se sigurno uplesti, koliko god vi to ne željeli.

    A da pokušate još jednom razmisliti, pa još jednom, možda se nepremostive razlike ipak mogu premostiti?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj DAADAA prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bi isto ovo zanimalo, a vidim da nije bilo nikakvog odgovora.
    Ima li netko kakve informacije?
    Mozda je najbolje otici do CZSS i tamo se sve dogovoriti i potpisati taj sporazumni dogovor to ce vrijediti isto kao i sudska presuda a puno je brze i lakse od suda. Ali kada ste jos uvik u dobrim odnosima morate sve dogovoriti da poslje nebi imali problema kao mi ostali.
    Znaci dogovoriti s kim ce dijete zivjeti, kako ce viđati sa roditeljem sa kojim ne zivi i alimentacija.

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Kako nije sklopljen brak, a djetetu su u rodnom listu upisana oba roditelja koji nisu vjenčani, radi daljnje pravne sigurnosti najbolje na sudu pokrenuti tzv. izvanparnični postupak u kojem postupku utvrđuje se kome se dijete dodjeljuje na čuvanje i odgoj, odnosno na skrb, viđanje drugog roditelja s djetetom, kao i visina alimentacije. To je dobro napraviti osobito ako nema spora između roditelja. Naime, prvom prilikom kada izvanbračna zajednice više ne bude postojala, a npr. dijete je kod majke, te ona mora djetetu izvaditi putovnicu, upravo potpis oca za putovnicu (moraju biti potpisa oba roditelja) zamijenit će ta odluka iz koje će se vidjeti da je dijete dodjeljeno majci. Dakle, bez obzira što nije sklopljen brak, jako je dobro imati odluku suda o dodjeli djeteta, viđanju i alimentaciji.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj sani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako nije sklopljen brak, a djetetu su u rodnom listu upisana oba roditelja koji nisu vjenčani, radi daljnje pravne sigurnosti najbolje na sudu pokrenuti tzv. izvanparnični postupak u kojem postupku utvrđuje se kome se dijete dodjeljuje na čuvanje i odgoj, odnosno na skrb, viđanje drugog roditelja s djetetom, kao i visina alimentacije. To je dobro napraviti osobito ako nema spora između roditelja. Naime, prvom prilikom kada izvanbračna zajednice više ne bude postojala, a npr. dijete je kod majke, te ona mora djetetu izvaditi putovnicu, upravo potpis oca za putovnicu (moraju biti potpisa oba roditelja) zamijenit će ta odluka iz koje će se vidjeti da je dijete dodjeljeno majci. Dakle, bez obzira što nije sklopljen brak, jako je dobro imati odluku suda o dodjeli djeteta, viđanju i alimentaciji.
    U izvanparnicnom postupku nema alimentacije. Ja sam morala pokrenuti novi parnicni postupak radi alimentacije.

  19. #69
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Pitanje: koliko dugo ste čekali mišljenje CZSS? Sve mi to nekak dugo traje. Sa suda sam dobila papir nakon više od 2 mjeseca, onaj isti koji su napisali kad smo bili tamo. Pa čekanje na CZSS. Sad je opet puno vremena prošlo od CZSS. Sve je sporazumno, dali su odmah do znanja da će dati pozitivno mišljenje. Sve si mislim da opet čekam papir koji su i oni napisali kad smo bili tamo. Jel uobičajeno da to tako dugo traje?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Curke molim pomoć. Sve dogovaramo za sporazumni. Mene zanima samo koliko mogu očekivati da će trajati procedura od predaje zahtjeva na sud do konačne odluke suda?

    P.S.
    Teško je

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ako je sve sporazumno, nešto manje od godine dana
    hug,
    ma kako iluzorno zvuči, bit će bolje

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    tako dugo???

  23. #73
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Kod mene je bilo gotovo za 5-6 mjeseci. Sporazumni razvod, 2 ročišta na sudu i jedan razgovor u CZSS.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    mislim da je za zagreb ipak malo duže

  25. #75
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    zagreb, ravnih 5 mjeseci i par dana.
    jedan odlazak u CZSS i jedno ročište.

  26. #76
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Imam pitanje...
    Rođak nezna kako krenuti i sto napraviti.u braku je 3godine i ima kcer od 2ipo god.zena ga je varala i ne zive skupa evo 2mjeseca.pristala je da ce potpisati papire i da ce se razvest...ali dok to jos nisu obavili vec je pocela zezat oko male i smije ju uzet samo kad njoj pase.ona radi svako popodne u kaficu i malu da svojima ali njemu nezeli dati.
    Gdje u czss...u koji ured...kod koga se on treba javiti da zapocne cijelu proceduru oko razvoda na koji ona pristaje i da im sud odredi kad on smije malu viđati.?ona je zaposlena a on radi na crno...mooozda uskoro bude prijavljen na poslu..igra li to ulogu i dali placa razvod ili kako to ide?
    U braku su kupili auto preko njene banke a u papitima je on vlasnik i ona sad zahtjeva te novce.dali da ju on isplati sada ili da ceka odluku suda oko svega?
    Dali ce mala morat na neke razgovore?

    Puno piranja...ali nezna od kud poceti.svatko mu neko svoje iskustvo govori a opet svaki slucaj je poseban sam za sebe.
    Hvala

  27. #77
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    prvi korak za razvod braka je sud.
    znaci, neka sastavi prijedlog za razvod braka i nosi na sud u pisarnicu. ako pise da je sporazumni razvod, onda taj zahtjev moraju potpisati oboje, a ako mu se ne da traziti njezin potpis neka pise tuzba za razvod braka. brak ce se razvesti u svakom slucaju, bilo da je tuzba, bilo da je sporazumni.
    sprancu zahtjeva moze naci i na internetu, ako ona pristaje na razvod nema potrebe da trosi novce za odvjetnika.
    kad preda zahtjev u pisarnici biti ce mu receno za moze odmah uplatiti taksu od 200 kuna ili ce mu to sud naloziti da plati. ali ako je on nezaposlen, moze u zahtjevu za razvod napisati da moli sud da ga oslobodi placanja pristojbe jer je nezaposlen.
    na prvom rocistu sud odredjuje koji ured za czss je nadlezan ovisno o njihovom prebivalistu. mala ne prolazi nikakve razgovore.

    nadam se da sam bar malo pomogla.

  28. #78
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mislim da je vezano za imovinu posebna parnica, ali to bas i nisam sigurna

    to moze onda pitati kad dodje na czss

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •