Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 358

Tema: Kada u neki klub na sport i koji?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno Kada u neki klub na sport i koji?

    Moja najstarija ima 10 godina i jako, jako zeli na neke sportske aktivnosti jer je stvarno prepuna energije i ima sportski duh.

    Koji sport preporučate i zašto? I kada je vrijeme za neki klub? Kako sve to funkcionira, molim vas da me informirate.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Bilo koji. Jednu godinu jedan, drugu drugi. Ili atletika, koja je bazni sport. Bitno je da se dijete razvija ravnomjerno, da ne specijalizira jednu aktivnost prerano i da ne pomisli da su natjecanja i rezultati cilj njenog bavljenja sportom.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Potpisujem aletu. Koji god klub i sport izabrali, podji i popricaj s trenerom da vidis koliko su nabrijani na rezultate i natjecanja, kakav odnos imaju s djecom, i sl.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Potpisujem martu i ovo oko trenera. Čovjek nisi ni svjestan kakvi sve luđaci treniraju djecu. Moj D.trenira nogomet i moram priznati da sam se nemali broj puta uvjerila na svoje oći i uši kako se drugi treneri na utakmicama iz petnih žila deru na klince, psuju im mater i ostale svece. Takvome nebi dala ni da mi pesa prošeće, a kamoli prepustila dijete.
    I ja sam prvo solo otišla na par treninga da vidim kako naš trener radi sa djecom i tek tada upisala dijete.

  5. #5
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    ... neznam što bi ti za djevojčicu od 10 godina preporučila jer sam u muškim vodama ... a i muškim sportovima ... ( ali znam super trenericu u botincu koja trenira ženski nogomet sa curkama )
    ... provjeri u svojoj OŠ moralo bi biti ?!

    moje mišljenje je da za sport nikad nije prerano ... naravno ovisno o dobi djeteta ...

    moja sva trojica su sa 3 godine krenuli u dodatni sportski vrtić ( "Zagi" u sklopu popodneva 45 min u zgradi vrtića - zastupljeni su svi sportovi sve do tenisa i klizanja ... do olimpijade na kraju sezone ) ... zatim je:
    - Ivan sa 5 godina krenuo na nogać u NK Lokomotivu i evo ga sada sa 14 pionir u NK Zagrebu
    - Mario sa 6 kreuno za bratom u Lokomotivu, pa u Zagreb i kako se nije našao u nogometu krenuo je na vaterpolo i sada igra u HVK Dinamo
    - Luka je dvije godine na Zagiju ... i nastaviti će još jednu do škole, a uz to sutra kreće u NK Zagreb na svoj prvi trening :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Jesi li razmišljala o plivanju? To je super sport i za cure i za dečke.
    Ili tae-kwon-do?
    Naš V. od šeste godine ide na plivanje i obožava taj sport, N. je prošle godine krenuo na tae-kwon-do, a sad želi na mačevanje.
    Najbolje da porazgovaraš sa svojom kćeri i vidiš što je najviše zanima pa da krenete od toga.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    A što bi ona htjela trenirati?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Evo link - možda nekome pomogne kod odabira i odluke o bavljenju sportom:

    http://www.odlikasi.hr/default.aspx?...articleId=5424

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa
    A što bi ona htjela trenirati?
    Ne zna ni sama. Ali htjela bi nesto.
    Ona bi kao tenis, ali trenutno mi to bas nema smisla.

  10. #10
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ja bi svakoj djevojčici ponudila da ode pogledati da li joj se sviđa sinhronizirano plivanje.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ja bi svakoj djevojčici ponudila da ode pogledati da li joj se sviđa sinhronizirano plivanje.
    e vidiš, a ja bih kod djevojčica izbjegavala sportove u bazenima

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno Re: Kada u neki klub na sport i koji?

    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    ...ima sportski duh.
    Znači pije pivo i voli s tatom ići u kladionicu. Ili?

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ja bi svakoj djevojčici ponudila da ode pogledati da li joj se sviđa sinhronizirano plivanje.
    e vidiš, a ja bih kod djevojčica izbjegavala sportove u bazenima
    Ja nisam imala problema sa gljivicama, pa sam smetnula s uma taj problem.
    Ja sam se zaljubila u taj sport i žao mi je što sam ga prekasno otkrila, pa sam dala ideju, jer ne mora značiti da je bazen opasnost za sve djevojčice.

  14. #14
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno Re: Kada u neki klub na sport i koji?

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    ...ima sportski duh.
    Znači pije pivo i voli s tatom ići u kladionicu. Ili?
    Moj ni jedno ni drugo , pa ipak je sportskog duha (baš kao što sam to bila i ja, a nit sam u životu popila pivo, nit sam kročila u kladionicu).

    Iako sam već negdje čitala o tvom pogledu na sport, štrecnulo me ovo tvoje pivo i kladionica.

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ja bi svakoj djevojčici ponudila da ode pogledati da li joj se sviđa sinhronizirano plivanje.
    e vidiš, a ja bih kod djevojčica izbjegavala sportove u bazenima
    Ja nisam imala problema sa gljivicama, pa sam smetnula s uma taj problem.
    Ja sam se zaljubila u taj sport i žao mi je što sam ga prekasno otkrila, pa sam dala ideju, jer ne mora značiti da je bazen opasnost za sve djevojčice.
    Niti ja, ali nekako ne bih dala djevojčicu na vodeni sport. (pazi sad kada se moja za par godina uputi na nešto takvo - bolje da niš nisam pisala)

  16. #16
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Jel zbog ovog što sam navela gore ili nekog drugog razloga (prehlada, nečeg drugog)?
    Ja kao mala nisam imala prilike trenirati u vodi (živjela na Krku), pa mi sad ne pada na pamet još neki razlog.

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    1. zbog infekcija
    2. ako zavoli vodeni sport, znači krenu natjecanja - reguliraju li im cikluse hormonima ili jednostavno kada se potrefi, ne ide na natjecanje

    Tu sam laik, ali mi nekako mislm da bude tako - možda se javi koja mama sa iskustvom.

    Prehlada ima svugdje pa se na to ne bih obazirala.

    Inače, meni je za cure najljapši sport - odbojka. Ali, to su moji afiniteti.

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno Re: Kada u neki klub na sport i koji?

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Iako sam već negdje čitala o tvom pogledu na sport, štrecnulo me ovo tvoje pivo i kladionica.
    Mene zapravo samo smeta što ljudi pogrešno rekreaciju zovu sportom i time rade jako lošu uslugu svojoj djeci i svim rekreativcima. Sport je pivo, klađenje i steroidi. Naša djeca zaslužuju bolje od sporta.
    NO SPORTS.

  19. #19
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ne zovu ljudi ništa krivo, sportom sam se ja bavila rekreativno, rekreirala sam se, nisam se bavila rekreacijom.
    A to što je nekima sport=posao=pivo i kladionica=mlaćenje love=you name it, ne znači da sport je pivo i kladionica.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Što sam starija i imam jako puno kontakata sa djecom što obiteljski što profesionalno, puno sam bliža Davorovom stavu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    slažem se, tweety.
    moja se kći bavi sportom i vidim da je to jako dobro za nju.
    i jako mi je žao što mene moji roditelji nisu usmjerili prema nekom sportu kad sam bila mala.

  22. #22
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Mare, ali ne treba zbog luđaka osuđivati sport.
    I trava je nekad lijek, a nekad otrov, ali zato što je netko koristi da se otruje ne možemo reći trava=otrov.
    Mislim možemo, ali nećemo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Mare, ali ne treba zbog luđaka osuđivati sport.
    I trava je nekad lijek, a nekad otrov, ali zato što je netko koristi da se otruje ne možemo reći trava=otrov.
    Mislim možemo, ali nećemo.
    ne generaliziram da je sport = zlo

    ali da sam se tijekom svojih 11 ili 12 godina rada u školi naslušala malo više ružnih nego lijepih priča, jesam ....

  24. #24
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno Re: Kada u neki klub na sport i koji?

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    Iako sam već negdje čitala o tvom pogledu na sport, štrecnulo me ovo tvoje pivo i kladionica.
    Mene zapravo samo smeta što ljudi pogrešno rekreaciju zovu sportom i time rade jako lošu uslugu svojoj djeci i svim rekreativcima. Sport je pivo, klađenje i steroidi. Naša djeca zaslužuju bolje od sporta.
    NO SPORTS.
    ova izjava me :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .... ali dobra stara izreka kaže .... nije važno ŠTO je rekao ... nego TKO je rekao


    i kao mama trojice sportaša nemogu vjerovati da jedan OTAC ovako nešto može napisati ... i generalizirati ili ... suditi po sebi :/

  25. #25
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Sport je pivo, klađenje i steroidi.
    za neke vjerojatno da

    za mnogo vise njih ovo je gruba generalizacija

  26. #26
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hoće reć da u ovoj zemlji ima više ljudi koji se redovito takmiče od onih koje su sportski klubovi odbacili kao neupotrebljive? Nekako sam stekao suprotan dojam.

    Recimo, što fali planinarenju, trekkingu ili jednostavno hodanju po prirodi? Nema potrebe za trenerom, financije su minimalne pa nema potrebe za sponzorima, dišeš zrak drastično svježiji nego u bilo kakvoj dvorani, ako ti se baš ne da - ne moraš...

    Nije li neobično koliko se klinaca jednostavno prestane baviti nekim "sportom" u trenutku kada se od njih očekuje "ozbiljan angažman" i svakodnevno treniranje radi takmičenja (uz zanemarivanje svih ostalih potreba)?

    Nije li isto tako neobično da je sudjelovanje djece u sportskim natjecanjima izuzeto iz definicije (robovskog) dječjeg rada iako udovoljava SVIM ostalim uvjetima? I zašto se smatra da su klinci po azijskim sweatshopovima ugnjetavani, a naši klinci "sportaši" ne?

    NO SPORTS.

  27. #27
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Recimo, što fali planinarenju, trekkingu ili jednostavno hodanju po prirodi? Nema potrebe za trenerom, financije su minimalne pa nema potrebe za sponzorima, dišeš zrak drastično svježiji nego u bilo kakvoj dvorani, ako ti se baš ne da - ne moraš...
    planinarenje je dosadno, možeš pokupiti krpelja, nema smisla veranje gore dolje ko divokoza. a ovo za financije, kaj si škrt? imaš averziju na trenere?

    NO HIKING!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    svoje mišljenje o djeci koja se profesionalno bave sprotom/glumom/nečim šestim sam već davno napisala.. ne znam di jje ta tema...
    Iv od rujna kreće na nogomet ili karate (nemamo baš previše opcija) - ne zato da bi bio vrhunski sportaš nego zato što cijeli mužev kraj familije pati od problema s kičmom... zato mi je važno da se, prije nego uđe u pubertet i u jednu noć naraste 8 centimetara, njegovi mišići pripreme za bit dobra podrška toj kičmi...
    preko ljeta pliva. puuuno. preko zime nemam uvjete za plivanje što bi njemu bilo veselje i zato ću ga dat na ono što imamo ponuđeno... zbog zdravlja a ne zbog novca... on sutra ne mora igrat nogomet za lovu, može npr igrat s društvom mali balun...

  29. #29
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ninochka, pa upiši dijete na ultimate fight i neće ti biti nikad dosadno, dijete će ti po svim kontinentima hodati u sponzorskim trenirkama, za svaku obiteljsku fotografiju ćeš mu kupovati novi gebis, a obitelj će mu se potpisivati na gips koji ćete čuvati na tavanu

    Financije spominjem radi sponzorskog ropstva, a ne radi škrtosti. Uostalom, gledaj Dinamo, ponos i diku svakog 'Rvata športaša u radijusu 40km od Trga bana Jelačića: u minusu je. Sport nije u stanju zaraditi ni za 'ladnu vodu bez sponzora, a to znači ropstvo. Normalnog gledatelja sport ne zanima niti približno toliko da bi od plaćenih ulaznica ijedan klub mogao opstati.

    Varijanta B je recimo haklati s ekipom na školskom dvorištu dok ne dođe podvornik i sve lijepo rastjera.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kao zakleti anti-sportaš (čitaj: iskompleksirana trapavica s vječitom trojkom iz tjelesnog ) donekle razumijem Davora, ali samo donekle.

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Recimo, što fali planinarenju, trekkingu ili jednostavno hodanju po prirodi? Nema potrebe za trenerom, financije su minimalne pa nema potrebe za sponzorima, dišeš zrak drastično svježiji nego u bilo kakvoj dvorani, ako ti se baš ne da - ne moraš...
    Ne fali apsolutno ništa. Dapače, uvijek ću se zalagati za boravak na planinskom zraku ispred bilo kakve dvoranske aktivnosti, a i s Andrejem planinarimo, rekla bih, oduvijek. Međutim, radnim danom, kao i u slučaju lošeg vremena (a i zimi), ove su nam mogućnosti prilično smanjene. S obzirom da smo od njegovog rođenja "osuđeni" na vježbanje i fizikalnu terapiju, najnovija preporuka bila nam je "da mu nađemo neki sport za djecu gdje bi mogao više vježbati i ispucati višak energije". I namjeravamo pokušati s time - pa ako ide, ide, ako ne ide - nećemo forsirati.
    Naglašavam - i sama sam protivnik natjecateljskog sporta, ali ne bih nikad išla tako daleko da kategorički zatvorim djetetu bilo kakvu mogućnost organiziranog skakanja, đipanja, ispucavanja energije, kako god to nazvali.

    E, da, moram se još osvrnuti i na ovo:

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    planinarenje je dosadno, možeš pokupiti krpelja, nema smisla veranje gore dolje ko divokoza. a ovo za financije, kaj si škrt?
    Ja obožavam veranje po planinama gore dolje ko divokoza iako sam cijeli život bila uvjerena da se bojim visine. Zašto? Zbog tjelesnog u dvorani

    Nije sve crno-bijelo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    To što Milkin Perica rastura npr. baseball, ne znači da će tako i Mašin Marko.

    Ista tako ako Božičina Leopoldina svira klavir ko Pogorelić, ne znači da će tako i Mašin Marko.....

    Ja nemam ama baš nikakvih ambicija za svoje dijete ni na jednom polju ljudske aktivnosti.

    kaj se mene tiče neka vozi autobus na relaciji Karlovac -Mrežnički Brig i ako je sretan s tim, neka

    to je super relacija, krasna priroda.




  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa da, auto-moto sport

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    vas dvoje ste ludi

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno Re: Kada u neki klub na sport i koji?

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    ...ima sportski duh.
    Znači pije pivo i voli s tatom ići u kladionicu. Ili?
    U Davore ovo je tužno s tvoje strane. Nepravedno i ostavlja dojam o tebi kao o osobi čiji se postovi preporučaju preskočiti.

    Ne. Tata ne ide u kladionicu, nije pogledao ni jednu nogometnu utakmicu i niti najmanje ga ne zanima sport u tom smislu. S druge strane, volimo bicikliziam, planinarenje, trčanje itd.

    Pod sportski duh mislila sam da dijete ima jako puno fizičke energije koju je potrebno korisno utrošiti. Isto tako, uživa utrkujući se sa djecom. U tom smislu - sportski duh - voli kretanje, gibanje, aktivnost.

    Najmanje se nadam da će mi dijete biti nešto ozbiljno u sportu. Ja samo želim 2 puta tjedno da negdje dijete ode malo se istrči, oblikuje si tijelo lijepo time, upozna novu djecu, proširi kut gledanja sa novim aktivnostima, ljudima i korištenjem tijela i dođe doma malo umornija tako da ne mora skakati po krevetima i našim glavama.

    Planinarenje i slično - aktivnost za jednom tjedno. Njoj treba tijekom radnog tjedna neka aktivnost.

    _________

    Na tvoj post bih se uvrijedila da se sa njim mogu poistovjetiti. Srećom ne mogu i u globalu i ja imam mišljenje poput tvog kad se onako pretjeruje. I naiđem li na trenera koji mi od dječjeg hobija planira posao - prva stvar koju ću napraviti je promjeniti klub ili je ispisati bez trunke grižnje savjesti.

    Mogu ja dijete upisati i u teretanu, ali premala je još. A i nedaj boze da trener vidi kako vozi orbitrek, mozda bi je odmah poslao na natjecanje u vožnji flyerima.

  35. #35
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa gle, mogu pisati i buci-mici bez efekta, ali mi je nekako prirodnije to ovako direktno u glavu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Marpesia, ako si u Zagrebu, 13. 9. na Mladosti na Savi će opet biti cjelodnevni program raznoraznih sportova, a cilj je baš da dijete izabere sport koji mu/joj se najviše sviđa. Mi smo bili prije dvije godine i bilo je stvarno zanimljivo.

  37. #37
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    evo u educareni od listopada sportski aerobic za klinceze školarke

    Sad mi je palo napamet, pa tvoja djevojčica ima 10 godina, mogla bi na akrobatski rock 'n' roll ili jazz dance.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    vas dvoje ste ludi
    ma neeeee, ja sam učiteljica

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mišljenja sam da bi djeci svakako trebalo omogućiti da se bave sportom. ako hoće igrati nogomet, da mu se omogući da igra nogomet. ali ne na način da trener nakon šest mjeseci što je dijete u klubu napravi selekciju, sa "talentiranima" se nastavlja trenirati, a ostali se muvaju po klubu. i preporuči im se rekreativan sport. što za dijete znači rekreativno treniranje, kakvu on ima motivaciju za to? održavanje kondicije? održavanje zdravlja? moš misliti.
    oni se žele natjecati, žele osjetiti draž pobjede i poraza, draž rezultata. bez nekakvih pritisaka - igra radi igre. naravno, ako ima za to afiniteta.
    ne možeš djetetu od devet godina reći da se mora rekrativno baviti sportom jer je to zdravo.
    i zato je po meni pravo rješenje dobro organizirana školska liga. iz koje onda klubovi mogu raditi svoju selekciju - pa ko voli nek izvoli.

  40. #40
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    i zato je po meni pravo rješenje dobro organizirana školska liga. iz koje onda klubovi mogu raditi svoju selekciju - pa ko voli nek izvoli.
    X

  41. #41
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zapravo se slažem, iako me spomenuta selekcija jako nervira.

  42. #42
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    1. zbog infekcija
    2. ako zavoli vodeni sport, znači krenu natjecanja - reguliraju li im cikluse hormonima ili jednostavno kada se potrefi, ne ide na natjecanje

    Tu sam laik, ali mi nekako mislm da bude tako - možda se javi koja mama sa iskustvom.

    Prehlada ima svugdje pa se na to ne bih obazirala.

    Inače, meni je za cure najljapši sport - odbojka. Ali, to su moji afiniteti.
    ja sam plivala i ronila - infekcija i gljivica nikad, ciklus mi nikad nije smetao niti za trening niti natjecanje - postoje tamponi

  43. #43
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Zapravo se slažem, iako me spomenuta selekcija jako nervira.
    a nervira i mene, ali ne možeš ukinuti vrhunski sport.
    a još je nešto žalosno, a vezano za moj prijašnji post. to je da klubovi odmah odšacaju genetske predispozicije djece, u odnosu na visinu, i odmah na osnovu toga naprave selekciju - od prijateljice mali je obožavao igrati košarku i što je najbolje, super mu je išlo, ali odmah su ga, sa njegovih devet godina, svrstali u rekreativce - zbog njegove visine i visine roditelja. a što je još žalosnije, ne radi se samo o košarci - danas ako nemaš dva metra ne možeš se baviti više niti jednim sportom.
    a nisu krivi ovdje niti klubovi niti treneri - oni imaju svoj cilj i svoju misiju, slagali se mi s njom ili ne. krive su gradske vlasti.

  44. #44
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    a nervira i mene, ali ne možeš ukinuti vrhunski sport.
    To je kao da kažeš da ne možeš ukinuti pedofile. Pa ne možeš, ali im ne moraš davati više zasluga nego što im pripada. Za početak bi bilo sjajno ne pomagati ih iz proračuna.

    Evo recimo Dinamo, ponos i dika svakog 'Rvata navijača u radijusu 40km od Trga bana Jelačića, perjanica rvackog nogoloma - kupuje strane igrače. A ni oni očito ne igraju pošteno i klub je u minusu. Pa im onda uskače Grad u pomoć s gro novaca. Da ne duljim: balon zvani Dinamo bi se ispuhao na razumnu mjeru kada ga Grad, t.j. naš porezni novac ne bi umjetno na aparatima držao na životu.

    Zamisli samo koliko bi se rekreacijskih objekata i školskih igrališta obnovilo s "Dinamovim" novcem. Svijest da je to naš novac koji su oteli našoj djeci ne postoji. Važniji je nogolom.

  45. #45
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Zamisli samo koliko bi se rekreacijskih objekata i školskih igrališta obnovilo s "Dinamovim" novcem. Svijest da je to naš novac koji su oteli našoj djeci ne postoji. Važniji je nogolom.
    ne samo igrališta, već i vrtića i škola i koječega drugog nužnog za zdravo odrastanje...

    moram priznati da se dijelimo mišljenje, ali ne i način izražaja i usporedbe...

    jer, sorry, usporediti sport i pedofile - malo je ipak too sick

  46. #46
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    a nervira i mene, ali ne možeš ukinuti vrhunski sport.
    To je kao da kažeš da ne možeš ukinuti pedofile. Pa ne možeš, ali im ne moraš davati više zasluga nego što im pripada. Za početak bi bilo sjajno ne pomagati ih iz proračuna.
    ko što si rekao...glupo je buci-buci..bolje u glavu

    meni je ova tvoja usporedba maloumna. pedofili su isto što i sport? financiraju se iz proračuna? i nemoj mi objašnjavat analogiju. nisam bukva. kužim i glupa je

    Citiraj Davor prvotno napisa
    ninochka, pa upiši dijete na ultimate fight i neće ti biti nikad dosadno, dijete će ti po svim kontinentima hodati u sponzorskim trenirkama, za svaku obiteljsku fotografiju ćeš mu kupovati novi gebis, a obitelj će mu se potpisivati na gips koji ćete čuvati na tavanu .
    apropos ovoga još jedno veliko ti u tvom crno bijelom svijetu beri s djetetom mahovinu po sljemenu i ne daj mu nikad da potrči ako ima druge djece na istom brdu jer mogao bi netko, božemeprosti, pomisliti da se NATJEČE :shock: :shock:

  47. #47
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    ninochka

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Nije li neobično koliko se klinaca jednostavno prestane baviti nekim "sportom" u trenutku kada se od njih očekuje "ozbiljan angažman" i svakodnevno treniranje radi takmičenja (uz zanemarivanje svih ostalih potreba)?

    Nije li isto tako neobično da je sudjelovanje djece u sportskim natjecanjima izuzeto iz definicije (robovskog) dječjeg rada iako udovoljava SVIM ostalim uvjetima? I zašto se smatra da su klinci po azijskim sweatshopovima ugnjetavani, a naši klinci "sportaši" ne?

    NO SPORTS.
    djeca se prestaju baviti profesionalnim sportom iz raznoraznih razloga, a ponajprije zato što to oni sami žele ... i uvijek kroz cijeli život nastavljaju odlaziti na nogać sa frendovima s posla, tenis sa kolegom iz ureda, sportske igre sa firmom ... ili sl.
    ... isto tako idu na treninge zato što oni to tako žele i vole
    ( tu naravno ne spominjem bolesne roditelje koji svoju djecu forsiraju isto kao što ne spominjem roditelje koji svojoj djeci brane bavljenje sportom - smatram da su jedni i drugi bolesnici )

    Zzašto je svakodnevno treniranje zanemarivanje svih ostalih potreba ?! ili možda obaveza ?!
    Djeca sportaši rekreativci ( u školama) manje uspješni (u manjim klubovima) , ili najuspješniji ( u velikim klubovima ) žive sasvim normalnim životom , dapače svoje slobodno vrijeme vrlo kvalitetno organiziraju, definitivno se zdravije i kvalitetnije hrane te obavljaju svoje školske obaveze vrlo uspješno ... i nemaju potrebe sjediti na klupicama ispred zgrade, ili u mračnim parkovima, zadimljenim kafićima jer za to nemaju vremena i naučeni su od svojih trenera da to nije zdravo niti dobro ... a isto tako nemaju potrebe dokazivati se pred svojim vršnjacima sa cigaretom i pivom u ruci jer dovoljan je dokaz medalja osvojena na nekom natjecanju, putovanje sa klubom u neku stranu zemlju ili pohvalnica za sudjelovanje u na nekom humanitarnom turniru .... i sa time ponosno žive i stasaju u zdrave mlade ljude

    Davorovu usporedbu djece koja se bave sportom, žive u sretnom okruženju, imaju kvalitetno organiziran život sa jadnom i nemoćnom djecom koja su prisiljena raditi ... mi je ispod svake časti komentirati

    pedofili :? nikako da dokučim kako su u ovoj temi spomenuti ...

    ali moram još nešto reći .... da sam sretna i ponosna što ja kao porezni obveznik moram plačati uređenje dječjih parkova, sportskih dvorana ... nogometnh kompleksa, bazena, bundeka, biciklističkih staza, vrtića, škola ... i da dinamo nije mojoj djeci ništa oteo ... isto tako gradske vlasti im nisu ništa otele već naprotiv dale su
    .... moja djeca su dobila predivan nogometni kompleks u veslačkoj ( gdje nema članarine ), predivan bazen u utrinama, igrališta na bundeku i koriste se svakodnevno sa istim ... pa još i besplatne knjige kad uz to spomenem .... ja sam :D :D :D

  48. #48
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    mišljenja sam da bi djeci svakako trebalo omogućiti da se bave sportom. ako hoće igrati nogomet, da mu se omogući da igra nogomet. ali ne na način da trener nakon šest mjeseci što je dijete u klubu napravi selekciju, sa "talentiranima" se nastavlja trenirati, a ostali se muvaju po klubu. i preporuči im se rekreativan sport. što za dijete znači rekreativno treniranje, kakvu on ima motivaciju za to? održavanje kondicije? održavanje zdravlja? moš misliti.
    oni se žele natjecati, žele osjetiti draž pobjede i poraza, draž rezultata. bez nekakvih pritisaka - igra radi igre. naravno, ako ima za to afiniteta.
    ne možeš djetetu od devet godina reći da se mora rekrativno baviti sportom jer je to zdravo.
    i zato je po meni pravo rješenje dobro organizirana školska liga. iz koje onda klubovi mogu raditi svoju selekciju - pa ko voli nek izvoli.
    zato postoje manji klubovi i veći klubovi ... u zagrebu ih ima skoro svaki kvart pa ako dijete nemože zadovoljiti neke veće zahtjeve u školi nogometa nk zagreba ili nk dinamo naprimjer bez ikakvih problema može trenirati u buzinu, trnju, lokomotivi ili kustošiji ... i bolje da trener iskreno djetetu kaže da nije za zahtjevne treninge nego za rekreativno treniranje nego da mu daje lažnu nasdu ... pa da dijete postane frustrirano jer nemože pratiti tempo treninga dok njegovi suigrači mogu ( nije svako dijete istog godišta isto )
    i ti manji klubovi igraju istu zagrebačku ligu tako da dijete ni u kojem slučaju nije zakinuto za natjecanja, pobijede i poraze ... druženja ... igre radi igre
    ne samo da djetetu od 9 godina MORAŠ reći da je bavljenje sportom zdravo već to MORAŠ reći djetetu od godine dana .... a sport počinje puzanjem, trčkaranjem, bacanjem loptice ... step by step
    i isto tako djetetu od 9 godina moraš objasniti da samo svojim radom i trudom može postići više ... pa možda i iz manjeg "rekreativnog" kluba može preći u bolji ( ovo govorim iz vlastitog iskustva koje je završilo prelaskom iz manjeg kluba u veći samo djetetovim trudom i zalaganjem )

    a školska liga neće 100% saživjeti dokle god profesori ne budu plačeni za ono što dodatno rade, a ne da im dodatni satovi sportova spadaju u normalno radno vrijeme ( mada se i to mijenja nabolje zavisno od škole do škole ) jer treneri na svim utakmicama i turnirima prate svu djecu i pozivaju u bolje klubove .... naravno da je selekcija uvjek prisutna .... ali zar nije selekcija i u školi .... pa ne upiše svako dijete V ili X gimnaziju ... niti pravni ili medicinski fax ?!?!?!

  49. #49
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    ko što si rekao...glupo je buci-buci..bolje u glavu
    Pa da, vidiš kolika se prašina digla. U suprotnom nikome ne bi ni palo na pamet razmisliti o ukupnoj širini problema. Ideja da sa "sportom" nešto kardinalno ne štima se tek počela probijati i većina i dalje misli kako je to nešto bezuvjetno dobro.

  50. #50
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam jako blizu davoru kad se govori o "pravom" sportiranju, al sam za rekreaciju. Nisam toliko stroga, ali isto sam svjedok odustajanja, patnji, navlačenja, nevjerojatnog bacanja para...
    Zimulja i ritam u Zg mi nisu prekrasni i neda mi se 3 puta tjedno verat na Sljeme, a biciklistička sezona (mi smo bicikliraši) završava rano, ako vodiš dijete sa sobom. Zanima me gimnastika i ZAGI.M u vrtiću ima ZAGI i teta mi je u lipnju rekla da su oni premali za njega...a vi tu pišete da je Zagi od 3 godine....sad sam zbunjitis
    M ima 3 i 3mj i najmladji je u grupi, onda bi njegova grupica već teroretski mogla na ZAGI,ima ko iskustva?

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •