Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Trik pitanje

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Trik pitanje

    Mene zanima ZAŠTO je UN dijeta loša, odnosno svi pričaju kako i nije baš najzdravija.
    A ja u životu nisam jela točoko voća, ok povrča je nešto manje, ali i nikad nisam toliko kila skinula a da stvarno nisam gladna ili željna nečega.
    Zato ja pitam vas koji možda znate neki razlok odnosno dokazanu tvrdnju "ZAŠTO UN DJETA NIJE ZDRAVA"?

  2. #2
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Sorry na tipfelerima ispravak je ispod
    točoko= toliko
    razlok=razlog

  3. #3
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ne znam je li moja prijateljica bila uzorni UN-dijetaš, ali, koliko sam shvatila-jedan dan je gladovala, drugi dan jela tortu...možda nije dobro za šećer?
    A, uostalom, šta god govorili o bilo kojoj dijeti, ako nije nešto što se može (uz minimalne preinake) uklopiti udoživotni stil prehrane-nema smisla, po meni.
    Zbog toga valjda postoji ona statistika: da je 95 posto dijeta nesupješno, tj. kile se vraćaju...Ako je netko višak nakupio doista u tih 90 dana, onda ga , eto, može i skinuti, ali većina nas nije...
    Debljina je bolest i to kronična i nekako ne vjerujem da se da tako brzo riješiti (iako , kad si na dijeti, znam da ti se ne čini brzo...pa makar tjedan dana....).
    Zašto se to zove dijetom od 90 dana? Da je zdravo, onda bi se tako trebalo jesti do smrti, bez obzira na broj kalorija, (da se samo o broju radi, onda bi svaka dijeta bila ista).
    Koliko si skidala mjesečno?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ono što sam ja pročitala na jednom mjestu glasilo je otprilike ovako -

    Un je nezdrava dijeta jer odvaja namirnice pa smanjuje iskoristivost vitamina i minerala. da bi tijelo došlo do jednog mikroelementa potreban mu je neki drugi ( primjer - željezo se ne apsorbira dobro bez vitamina C, a kalcij se ne može apsorbirati bez vitamina D)...
    navodno Un dijeta odvaja neke važne spojeve (ne konzumiraju se istovremeno pa se ne mogu iskoristiti minerali i vitamini) što je za neke ljude rezultiralo :/ rezultatima...
    kolegica s posla je imala problema sa tlakom i općom slabošću pa je odustala...
    a opet druga kolegica je skinula dooosta kila i nema nikakvih zdravstvenih tegoba..
    valjda sve ovisi o spremnosti organizma na takvu vrst prehrane

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    .
    Koliko si skidala mjesečno?
    Obično je to išlo tako da sam prvi mjesec skinula najveći broj kila a onda sljedeća dva puno manje.
    Ja sam nakon dijete otipla kod doktorice i izvadila krv i izmjerila tlak i stvarno je bilo sve u najboljem redu.
    Ne znam šta je to tvoje frendica radila ali u ovom režimu prehrane svaki dan imaš dovoljnu količinu za pojesti, stvarno nisi gladan. Jedino za voćni dan je malo teže, ali kad se navikneš i to je ok. U principu i taj dan jedeš ali smo voće pa ak si gladan možeš pojesti više voća.

  6. #6
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    meni je dijeta bila ok - skinula sam po 7kg u prvih mjesec dana i onda bih odustala jer mi je toliko trebalo. Nisam primjetila ništa loše, jela sam sve i nikad nisam bila gladna.

  7. #7
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    nisu ti se kile vratile čim si prekinila s režimom ishrane?

    MD je već par godina on-off s tom dijetom, uvijek mu se nakon dijete vrati malo više nego što bi htio, al onda mu se ne da skroooz držat pravila pa se bezveze gnjavi, ma ne znam... meni je ta dijeta skroz okej jer smo jeli raznoliko, iako nekad sam znala tugovat za bolonjezama i slicnim... koje cu bas danas skuvat 8)

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Meni je dijeta bila odlična. Skinula sam 12kg, smanjila inzulin za 30% (dijabetičarka sam) i na sistematskom nakon dijete su mi svi nalazi bili izvrsni.

  9. #9
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    mojoj mami je dijeta bila super: skinula je kile, smanjila zločeste masnoće u krvi i poboljšala krvni tlak. Fakat, idem mamu nazvati i idem na tu dijetu. Ne znam zakaj vele da je loša.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Susjeda:15 kg dolje, 17 gore nakon prekida dijete
    Kum: 12 kg dolje, 7 gore nakon prekida.
    Prekid podrazumijeva povratak starim navikama prehrane.

  11. #11
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Prekid podrazumijeva povratak starim navikama prehrane.
    da, ali to je cijeli point. ne smiješ se vratit starim navikama. SMIJEŠ se vratit normalnoj ishrani, kombiniranju namirnica i sve to. ali ako se vratiš i lošim navikama kao što su jedenje kasno navečer, prejedanje, konstantno grickanje slatkiša, često jedenje masnog itd... onda ti je dijeta tu samo da napraviš više mista za daljnje debljanje.
    ALI tko je u stanju pazit da se hrani normalno, taj neće ni ići na dijetu. (osim ako je u pitanju neki drugi poremećaj...)

    prošlu subotu je bio neki zanimljiv dokumentarac o prehrani, uzeli su dvije frendice, jedna je debela druga mršava. one to objašnjavaju brzim/sporim metabolizmom i tvrde da jedu podjednako. onda su im nekom spravom "izmjerili metabolizam" i ispale su iste skroz. njihova tijela jednako troše. ali su im isto tako uspjeli mjerit točno koliko jedu. ispalo je da ova deblja naprosto jede 50% više od ove mršave. a one bi se zaklele da nije tako, da obe jedu normalno! također su rekli da jedna ima 10 kila viška, a druga 10 manjka.
    također su utvrdili da se masnoće bolje izlučuju stolicom ako se konzumira više kalcija, da meso dulje održava osjećaj sitosti, jušnata hrana isto (spram suhe hrane + čaša vode), i šta ono još? ne sjećam se, ali bio je super dokumentarac. "Istina o hrani" ili tako nešto.

  12. #12
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj rinama prvotno napisa
    Prekid podrazumijeva povratak starim navikama prehrane.
    da, ali to je cijeli point. ne smiješ se vratit starim navikama. SMIJEŠ se vratit normalnoj ishrani, kombiniranju namirnica i sve to. ali ako se vratiš i lošim navikama kao što su jedenje kasno navečer, prejedanje, konstantno grickanje slatkiša, često jedenje masnog itd... onda ti je dijeta tu samo da napraviš više mista za daljnje debljanje.
    ALI tko je u stanju pazit da se hrani normalno, taj neće ni ići na dijetu. (osim ako je u pitanju neki drugi poremećaj...)

    prošlu subotu je bio neki zanimljiv dokumentarac o prehrani, uzeli su dvije frendice, jedna je debela druga mršava. one to objašnjavaju brzim/sporim metabolizmom i tvrde da jedu podjednako. onda su im nekom spravom "izmjerili metabolizam" i ispale su iste skroz. njihova tijela jednako troše. ali su im isto tako uspjeli mjerit točno koliko jedu. ispalo je da ova deblja naprosto jede 50% više od ove mršave. a one bi se zaklele da nije tako, da obe jedu normalno! također su rekli da jedna ima 10 kila viška, a druga 10 manjka.
    također su utvrdili da se masnoće bolje izlučuju stolicom ako se konzumira više kalcija, da meso dulje održava osjećaj sitosti, jušnata hrana isto (spram suhe hrane + čaša vode), i šta ono još? ne sjećam se, ali bio je super dokumentarac. "Istina o hrani" ili tako nešto.
    Upravo sam to htjela i ja reći. Mislim da svatko tko je debel jede previše. Mislim da i poslije dijete možeš početi normalno jesti kao i prije ali naravno u normalnim količinama, ali ne previše i biti će sve ok. Samo što ljudi nisu realni što se tiće hrane, obićno kažu još ću malo ma nije to niš. A kad zbrojiš to sve malo ispadne puno previše.

  13. #13
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja se nisam udebljala nakon dijete. Doduše udebljala sam se godinu dana kasnije, ali to mi nije kriva dijeta nego unos 3500 kcal dnevno. Ali sam opet skinula sa istom dijetom i stagniram

  14. #14
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    zaboravila sam napisati da sam kombinirala dijetu jednom s jabučnim octom, drugi put s enzimom papaye

  15. #15
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    moj stari kaže da je čak opasna za zdravlje... pitat ću ga za detalje, samo ako se sjetim.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    26

    Početno

    evo moje iskustvo-
    u ta tri mjeseca sam izgubila 15 kg :D i nisam dobila na tezini nista skoro godinu dana. jela sam normalno ali bez previse unosa slatkisa i grickanja "sa strane".
    nakon godinu dana sam se opet pocela debljati ali za to je krivo moje zdravstveno stanje

    postoji i knjiga "drugih 30 dana" ili tako nesto koja opisuje ishranu nakon same dijete ali nisam bas upucena u to kako izgleda to.

  17. #17
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj bajkica prvotno napisa
    postoji i knjiga "drugih 30 dana" ili tako nesto koja opisuje ishranu nakon same dijete ali nisam bas upucena u to kako izgleda to.
    tj. drugih 90 dana
    da, to je samo raspored za jos 90 dana. tvrde da nakon tih sve skupa 180 dana se organizam prilagodi i lakse je odrzavat poslije tezinu. ne znam tocno kako se to prilagodi, mozda se izmedju ostalog naviknes i na manje obroke.

  18. #18
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Kad bih ja samo izbacila grickalice, ništa više

  19. #19
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    kako to mislis, da ti je? prestani ih kupovat i to je to.

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nijedna dijeta koja na tako smijesan nacin kombinira, odnosno eliminira namirnice ne moze biti dobra. Osobno se i dalje drzim toga da jedem apsolutno sve (zdravo se hranim, odnosno - trudim se, tako da poduzu listu namirnica uopce ne nalazim na svom jelovniku) i rezultati i dalje ne izostaju.

    Svi za koje znam da su isprobavali UN dijetu, ili bilo koju drugu koja nije iskljucivo reducirala unos, a povecavala izgaranje kalorija, nisu se bas usrecili - ni na jednoj dijeti takve vrste ne mozes ostati zauvijek, a povratak na stari rezim prehrane, ili bilo kakav drugi skoro uvijek rezultira ne samo vracanjem izgubljenih, nego i nagomilavanjem dodatnih kila...

  21. #21
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    moj stari kaže da je čak opasna za zdravlje... pitat ću ga za detalje, samo ako se sjetim.
    ja se raspitala, nije tako drastično. Stare poznate činjenice. Organizam se pretjerano iscrpljuje. Odvajaju se jedni sastojci od drugih i hormoni se na taj način ne uravnotežuju (moji su u zoni, po njima je to jedini način prehrane koji je zaista zasnovan na znanstvenim istraživanjima i koji kreće od toga da se održi optimalno zdravlje organizma a tek kao sekundarni efekt dolazi dobra linija - ali zbilja dolazi).
    I ne možeš na takvoj dijeti (mislim UN i sl.) biti zauvijek, često se kile vraćaju.

    Slažem se s Kaae, trebalo bi izabrati trajan režim prehrane a ne udarničke djete pa onda opet po starom.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    sve si mislim dal da se uključim u raspravu ili ne...

    čitam o toj eliminiciji, pa ne unosu svega dnevno i tome sl.

    istina ne možeš stalno biti na takvom režimu prehranu ( jednostavno ti jednom dojadi taman da i hoćeš )
    al polazeći od sebe, barem tih 90 dana ipak jedem organizirano i smršavim
    nisam tip za fitness, a po pilatesu bi trebala danonočno se rastezati da bi nešto postigla
    puno se krećem čim dođem doma jer imam i klinca kojeg stalno treba imati na oku, al što sam starija kile idu teže dolje

    ja kad sam na toj dijeti pojedem za doručak voće, pa i to su valjda neki vitamini?!?
    za ručak što je već po danu obavezno sa salatom koju začinim pa i s uljem u kojem se pak otapaju oni drugi vitamini!?
    a da natašte iscjedim svako jutro jedan limun i pijem šumeće mulitivitamine
    u svakom slučaju jedem puno bolje i zdravije nego kad nisam na njoj
    meni je baš ok!

  23. #23
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj svjetlic prvotno napisa
    u svakom slučaju jedem puno bolje i zdravije nego kad nisam na njoj. meni je baš ok!
    X

  24. #24
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    meni (laiku) dijeta nije nezdrava, čak se ne bih složila niti da je drastična (barem se ja nisam striktno pridržavala). A i danas, kad nisam na dijeti, jedem po principu na kom se bazira ta dijeta - npr. ako pojedem pizzu za ručak ostatak dana sasvim sigurno neću pojesti i pohani šnicl.
    A povrće kombiniram sa svime (to sam radila i na toj dijeti)

  25. #25
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj svjetlic prvotno napisa
    al polazeći od sebe, barem tih 90 dana ipak jedem organizirano i smršavim
    bolje bi ipak bilo jesti uvijek bar donekle organizirano
    To je po meni jedini recept za stalne rezultate. Ali da treba i za to truda, treba...

  26. #26
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    bolje bi ipak bilo jesti uvijek bar donekle organizirano
    To je po meni jedini recept za stalne rezultate. Ali da treba i za to truda, treba...
    ja se slazem.
    iako, trud nije uvijek nuzan. npr: ja sam cijeli zivot navikla da se hranim dobro, da su obroci potpuni, svaki dan kvalitetan ručak i večera - da ja sad vrlo brzo poživčanim ako nije tako. zato volim kad je MD na ne-dijeti, jerbo onda uvijek mislimo šta kuhamo, jedemo puno salata itd... s druge strane on iz svoje obitelji donosi sasvim drugačije navike. ja u životu nisam vidila da je netko od mojih roditelja uključio hrenovke u obiteljski ručak, niti da je naručio pizzu. pa to im je ispod časti

    zato indoktrinirajte svoju djecu zdravim, potpunim obrocima, i imate šanse spasit ih od dijeta :D

  27. #27
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Svojedobno bila na dijeti svega 2-3 tjedna, znam da sam prekinula prije vodenog dana a i bilo mi je dovoljno skinutih kg . Smršavila 7kg, nakon dijete se vratila natrag starom režimu prehrane i u roku pola godine vratila 5kg i tu stojim već godinu dana. Na dijetu ne planiram ponovno, jer sam prelijena, a i sva sam se nekako malaksalo osjećala. Naravno nisam ništa vježbala pa sam si baš mlitavo i opušteno izgledala. Dok sam bila na dijeti pojela sam puno puno više voća nego što inače jedem, zanči po tom pitanju je bilo korisno.

  28. #28
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    kako to mislis, da ti je? prestani ih kupovat i to je to.
    Ajde, molim te..pa da je to lako, ne bi bilo ni dijeta

    Ne živim sama i ne mogu baš sve ukućane natjerati da se podvrgnu mom režimu, nije ni fer...

    Inače, šta se argumenta pro UN diet tiče:" jela sam više voća, zato je zdravo", pa je li nama debelima lakše jesti, nego ne jesti?
    Meni ovo nije prednost, mislim da bih i voće trebala smanjiti (šećer, šećer...)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •