Stranica 35 od 46 PrviPrvi ... 25333435363745 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,701 do 1,750 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #1701

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Da, ali ja imam 2 različira obačaja, jedan u 16. tjednu, kada mi je ukao vodenjak zbog sluzbeno korioamnitisa, a drugi u 6 tj. plod se restao razvijati. Tako da ono, uz sve jos sam i u trećoj trudnoći imala gestacijski dijabetes, i na kraju mi je i tlak skočio, i beba je bila manja. Al ono, da nije bilo heparina ne bi ni dosla do tih tjedana, zbog antifosfolipidnog sindroma.

  2. #1702
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Abica - žao mi je što si prošla...

    Kod mene je sve u redu (barem prema nalazima koje sam napravila) - jedino me taj antifosfolilipidni sindrom zeza. Jedan put kad sam ga vadila je IgG bio povišen (25) a drugi put je bio normalan, ali je IgM zato bio povišen (19).

    Koje su tvoje vrijednosti? Da li isto ovako varira? Da li znaš možda koji je razlog ovome?

    Ja naime još nikad nisam imala niti pozitivan test... I ulažem velike nade u Clexan - sada ću ga prvi put koristiti nakon ET.

  3. #1703

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Moj ACA igg mislim da je bio 40. KOliko sam procitala na nekoj stranici sve iznad 20 je rizicno za trudnoću. Ne znam dal mislis na taj faktor, evo probati cu naci taj clanak.

  4. #1704

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    anka, koliko znam ta antijela se kontroliraju dvaput kako bi se vidjelo da li je rijec o nekom prolaznom stanju.
    meni su prvi put bila pozitivna, a nakon osam tjedana negativna. Zato se i ponavljaju jer ih moe povisiti bilo kakva infekcija, ne mora znaciti da imas hronicni problem.

  5. #1705
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Drage curke s foruma, trebam vas savjet...

    nisam htjela previše čitati jer ću samo još više biti izbezumljena a to bi mi sad samo otežalo cijelu situaciju...

    Imala sam unutar 6mj jednu biokemijsku i 3mj nakon toga missed ab./kiretažu u 12tt (zastoj razvoja ploda 9tt) od čega je prošlo 4 tjedna, i ginekolog me posalo zbog mogućnosti da imam nasljednu trombofiliju jer u mojoj obitelji ju ima nekolicina bliže rodbine..to je tek učinjeno, testovi na one sve faktore koagulacije i proteine..

    ono što vas želim pitati, da li osim toga trebam još kakve testove? tipa ovaj Antifosfolipidni sindrom?
    naravno da čim sam počela čitati o svemu sam počela biti paranoična...
    vidim da vas tu ima dosta i da znate dovoljno da mi date dobar savjet za eventualne dodatne pretrage

    Hvala unaprijed

  6. #1706
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Lady, jesi radila genetske testove za trombofilije ?

  7. #1707
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Lady, jesi radila genetske testove za trombofilije ?
    Jesam, cekam nalaze...

  8. #1708
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Pozdrav, moze mi netko reci sto znace ovi nalazi, danas sam ih dobila:

    faktor V-normalni tip genaza faktor V
    faktor II za mutaciju G20210A-normalan tip gena z a faktor II
    MTHFR C677T- normalni tip gena CC
    PAI-I-utvrden je delecijski polimorfizam 4G/5G(
    ACE utvrden je insercijsko-delecijsi genotip (ID) ?
    __________________

  9. #1709
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj xavii prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, moze mi netko reci sto znace ovi nalazi, danas sam ih dobila:

    faktor V-normalni tip genaza faktor V
    faktor II za mutaciju G20210A-normalan tip gena z a faktor II
    MTHFR C677T- normalni tip gena CC
    PAI-I-utvrden je delecijski polimorfizam 4G/5G(
    ACE utvrden je insercijsko-delecijsi genotip (ID) ?
    __________________
    Sve osim PAI i ACE su ti potpuno uredni nalazi. PAI ti je blaga mutacija koja znači umjereno pojačanu aktivnost proteina što bi značilo umjereno veći rizik od stvaranja ugrušaka.
    ACE genotip ID ti je isto blaža varijanta (teža je DD) i djeluje tako da izaziva pojačanu aktivnost u smislu sužavanja krvnih žila pa je umjereno povećan rizik od npr. ishemijskog moždanog udara (zbog sužavanja krvnih žila).

  10. #1710
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    utječe li to na zacece i da li bi u eventualnoj trudnoci trebala ikakve lijekove uzimati? hvala na odgovoru

  11. #1711
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Po meni ne, ali ima puno cura koje se ne bi složile sa mnom. Ja imam PAI 4g i MTHFR mutaciju pa sam uz ivf u prirodnjaku ostala trudna i nisam na heparinu i ne mislim biti dok ne bude bilo baš potrebno.
    No svatko je slučaj za sebe. Uzmi uputnicu za hematologa i vidi s obzirom na sve ostale nalaze što ti kažu.

  12. #1712
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Došli su mi nalazi...ništa naravno ne razumijem al vidim da tu ima svačega, a sad ne znam što to znači za moj missed ab.i neku buduću trudnoću, pa vas molim da mi malo pomognete oko interpretacije s vašim iskustvima..

    Faktor V Leiden, protrombin i MTHFR pozicija 1298-normalan homozigotni genotip što ukazuje na genetičku predispoziciju za normalnu aktivnost proteina.

    MTHFR pozicija 677 = (CT) utvrđen je heterozigotni genotip (promjena u jednom alelu) što ukazuje na genetsku predispoziciju za umjereno smanjenu aktivnost proteina.

    PAI-1 = (4G/4G) utvrden je promijenjeni homozigotni genotip (delecija G u oba homologna kromosoma) Što ukazuje na genetsku predispoziciju za znatno povečanu aktivnost proteina.

    gen FXlll = (GT) utvrden je heterozigotni genotip (promjena u jednom alelu) što ukazuje na genetičku predispoziciju za umjereno povećanu aktivnost proteina.

    Unaprijed zahvalna na odgovoru

  13. #1713
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj LadyB prvotno napisa Vidi poruku
    Došli su mi nalazi...ništa naravno ne razumijem al vidim da tu ima svačega, a sad ne znam što to znači za moj missed ab.i neku buduću trudnoću, pa vas molim da mi malo pomognete oko interpretacije s vašim iskustvima..

    Faktor V Leiden, protrombin i MTHFR pozicija 1298-normalan homozigotni genotip što ukazuje na genetičku predispoziciju za normalnu aktivnost proteina.

    MTHFR pozicija 677 = (CT) utvrđen je heterozigotni genotip (promjena u jednom alelu) što ukazuje na genetsku predispoziciju za umjereno smanjenu aktivnost proteina.

    PAI-1 = (4G/4G) utvrden je promijenjeni homozigotni genotip (delecija G u oba homologna kromosoma) Što ukazuje na genetsku predispoziciju za znatno povečanu aktivnost proteina.

    gen FXlll = (GT) utvrden je heterozigotni genotip (promjena u jednom alelu) što ukazuje na genetičku predispoziciju za umjereno povećanu aktivnost proteina.

    Unaprijed zahvalna na odgovoru
    Ovo je moj prvi post. Ovo nisam mogla preskočit . Imamo potpuno iste mutacije. Ja sam imala dvije biokemijske trudnoće u godini dana (beta je jednom išla do 650 drugi put do 450).

    Ja imam blaži PCOS i rekli su mi da PAI -1 4G/4G ide uz PCOS, al opet, takvih je oko 26% ljudi na svijetu. Takva je i moja mama, pa nas je rodila troje bez Fragmina .

    Uz to su mi, kad je bila prva biokemijska dirali jajovod jer su mislili da je vanmaternična. Ja nisam više mogla studirat medicinu na internetu pa sam otišla u dr.L gdje smo odlučili napraviti IVF. Pišem ovo jer mi je dr. L za ove nalaze dao Fragmin od transfera.

    Koliko sam skužila, MTHFR pozicija 677 = (CT) nije ništa strašno. Ja izbjegavam folnu kiselinu i uzimam folate. Našla sam da ljudi s tim mutacijama ne mogu razgradit umjetnu folnu kiselinu (imaš temu tu na Rodi o mutacijama na MTHFR). Dobro je što nemamo mutaciju na oba alela.

    Ja čisto sumnjam da su mi te mutacije krive za gubitak trudnoća u ovako ranom stadiju, prije bi okrivila nepravilne cikluse, nizak progesteron, greška u embriju, i tko zna što još može biti...Doktor mi je rekao da ova mala doza Fragmina 2500 iu ne može štetiti. Po ovome što sam čitala u postovima od prije, na ove naše mutacije neki uopće ne bi dali ništa, a evo, neki daju. Savjetuj se s ginekologom i hematologom.

    Draga LadyB želim ti da što prije bude sve u redu.

  14. #1714
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Lady B imaš pp.

  15. #1715
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    cure koje papire ste sve trebale da bi imale pravo na besplatni heparin

  16. #1716
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U Ri se predaje cijela povijest bolesti s mpo odjela (koliko postupaka, kakav ishod, genetski faktori teombofilije), gleda se i obiteljska anamneza. Ali to ti sve zavisi od ustanove do ustanove, kao i sve. Tako da hematolog ili ginekolog koji te vodi bi ti trebao točno reći što treba kod njih za dobivanje odobrenja.

  17. #1717
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Hvala

  18. #1718
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    cure da li je tko išao na merkur zbog trombofilije...kako to funkcionira da li se treba naručiti kakva uputnica da li treba čekati srčanu reakciju...u biti meni treba preporuka za clexane a ja ju imam od privatnika a za besplatni preko hzzo ne priznaju od privatnika...

  19. #1719
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Ja samo znam da su mi moji dr na Merkuru rekli da se ide na komisiju al ako nemaš preporuku od hematologa zabadava jer ga neće odobrit.. I tako ja kupujem fragmin od transfera..

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  20. #1720
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj kika222 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja samo znam da su mi moji dr na Merkuru rekli da se ide na komisiju al ako nemaš preporuku od hematologa zabadava jer ga neće odobrit.. I tako ja kupujem fragmin od transfera..

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
    nije više problem toliko u kupnji koliko to da bi trebalo ipak kontrolirat krv i eventualno korigirat terapiju...ma više ni sama neznam cijelo jutro zovem po bolnicama i u ovoj našoj državi nitko ništa nezna samo te prespoje i poslije toga znaš još manje...

  21. #1721
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Malaguena i Eryngium hvala vam puno na odgovorima
    Kudri bit će sve dobro, ali vjerujem da imaš puno pitanja
    Trenutno je moja glava jedan veeeliki balon prepun informacija i čekam da se moj gin oglasi na moje nalaze,
    naime jučer sam još dobila dio nalaza (Antitrombin, Protein C= uredni) i sada ustvari jedino nedostaju koliko sam uspjela pohvatat ona antifosfolipidna tijela?
    razmišljam da odem to danas privatno vaditi jer nemam živaca više za pohodit Petrovu i čekat nalaze, a znam da se za ovo čeka oko 2 tjedna...a mislim da se čeka i privatno što je najgore...
    Upravo sam naručila metafolate iz vana i prestajem s folnom, ne znam ni da li da na svoju ruku počnem piti aspirin ili andol dok me netko od svih tih dr primi da ne ostanem slučajno i trudna u međuvremenu...
    Brine me sve to zajedno a očajno se želim vratiti normalnom životu..
    Posljednje uređivanje od LadyB : 26.05.2015. at 11:09

  22. #1722
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mona22... Ako imaš preporuku od privatnika onda bi ti on trebao i kontrolirati dozu. Kreneš kupovati heparin sama, za par tjedna napraviš prošireni koagulogram (to ti tvoj gin da uputnicu) da se vidi da li djeluje i javiš nalaze privatniku koji ti je preporučio heparin. Ako je potrebno poveća ti ili smanji dozu. Znam dosta cura koje nisu dobile heparin preko HZZO-a jer su im ocijenili mutacije kao manje (a koagulogram im pokazuje trombofiličnu aktivnost) i kupuju ga same a vodi ih privatnik koji im regulira dozu zavisno od nalaza koagulograma.
    Druga opcija je da uzmeš uputnicu za hematologa i kad se naručuješ naglasiš da si trudna, tako bi trebala doći vrlo brzo na red i onda ti hematolog da preporuku za heparin s kojom, zajedno s ostalim nalazima, ideš na komisiju koja ti ga odobri.
    Posljednje uređivanje od eryngium : 26.05.2015. at 11:14

  23. #1723
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Ja sam prestala s folnom pred dva mjeseca,od kad sam malo čitala,informirala se u vezi tih naših mutacija..
    Naručila sam iz gb,solgarove folate i vit.b(sa metafolatima)...a u međuvremenu već dva mjeseca kupujem u slo femibion1(nema kod nas)...i ponovo sam išla čekirat vitamine,i gle čuda,od one - 0,ispod svake razine imam čak i zaliha(osim što se i super osjećam,više nisam troma,blijeda,nikakva)...aspirin100 također pijem od 4 mj
    ..a sad kad budem imala fet,od transfera ću bit na heparinu(kupovat ću do potvrde trudnoće,a onda kod moje gin.koja će mi dati preporuku za bolničko povjerenstvo)

    Citiraj LadyB prvotno napisa Vidi poruku
    Malaguena i Eryngium hvala vam puno na odgovorima
    Kudri bit će sve dobro, ali vjerujem da imaš puno pitanja
    Trenutno je moja glava jedan veeeliki balon prepun informacija i čekam da se moj gin oglasi na moje nalaze,
    naime jučer sam još dobila dio nalaza (Antitrombin, Protein C= uredni) i sada ustvari jedino nedostaju koliko sam uspjela pohvatat ona antifosfolipidna tijela?
    razmišljam da odem to danas privatno vaditi jer nemam živaca više za pohodit Petrovu i čekat nalaze, a znam da se za ovo čeka oko 2 tjedna...a mislim da se čeka i privatno što je najgore...
    Upravo sam naručila metafolate iz vana i prestajem s folnom, ne znam ni da li da na svoju ruku počnem piti aspirin ili andol dok me netko od svih tih dr primi da ne ostanem slučajno i trudna u međuvremenu...
    Brine me sve to zajedno a očajno se želim vratiti normalnom životu..

  24. #1724
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Citiraj bubicazubica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prestala s folnom pred dva mjeseca,od kad sam malo čitala,informirala se u vezi tih naših mutacija..
    Naručila sam iz gb,solgarove folate i vit.b(sa metafolatima)...a u međuvremenu već dva mjeseca kupujem u slo femibion1(nema kod nas)...i ponovo sam išla čekirat vitamine,i gle čuda,od one - 0,ispod svake razine imam čak i zaliha(osim što se i super osjećam,više nisam troma,blijeda,nikakva)...aspirin100 također pijem od 4 mj
    ..a sad kad budem imala fet,od transfera ću bit na heparinu(kupovat ću do potvrde trudnoće,a onda kod moje gin.koja će mi dati preporuku za bolničko povjerenstvo)
    Jesi MTHFR hetero ili homozigot?

  25. #1725
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj mona22 prvotno napisa Vidi poruku
    cure da li je tko išao na merkur zbog trombofilije...kako to funkcionira da li se treba naručiti kakva uputnica da li treba čekati srčanu reakciju...u biti meni treba preporuka za clexane a ja ju imam od privatnika a za besplatni preko hzzo ne priznaju od privatnika...
    mona,i ja sam u istoj situaciji..kupujem fragmin od transfera,a dr koja mi je radila transfer mi je rekla da kad se utvrdi srčana akcija da ću doči na pretrage na dan il dva na Merkur,pa da daju na konzilij moje nalaze i ako utvrde da je fragmin za mene onda ću ga dobivati preko hzzo-a.
    Sutra idem na prvi uzv i budem više znala,pa ti se javim sa novostima.

  26. #1726
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    mona,i ja sam u istoj situaciji..kupujem fragmin od transfera,a dr koja mi je radila transfer mi je rekla da kad se utvrdi srčana akcija da ću doči na pretrage na dan il dva na Merkur,pa da daju na konzilij moje nalaze i ako utvrde da je fragmin za mene onda ću ga dobivati preko hzzo-a.
    Sutra idem na prvi uzv i budem više znala,pa ti se javim sa novostima.
    ok ...sretno sutra i da čuješ možda i

  27. #1727
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Tko daje uputnicu za hematologa? Gin ili Dr opće prakse?

  28. #1728
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Trebao bi ginekolog jer bi to spadalo pod obradu nakon spontanog. Pogotovo ako ti je dao i uputnicu za gen.faktore trombofilije.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  29. #1729

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj kika222 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja samo znam da su mi moji dr na Merkuru rekli da se ide na komisiju al ako nemaš preporuku od hematologa zabadava jer ga neće odobrit.. I tako ja kupujem fragmin od transfera..

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
    JA recimo nikad nisam vidjela hematologa, ni bila kod njega. Dovoljno mi je bilo naraviti prekoncepcijsku obradu u Petrovoj znači ući u taj njihov sistem. Nakon pretraga napisali su mi da se javim cim ostanem trudna, narucili su me u bolnicu da mi naprave dodatne pretrage i da mi komisija odobri heparin.

  30. #1730
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj abica_29 prvotno napisa Vidi poruku
    JA recimo nikad nisam vidjela hematologa, ni bila kod njega. Dovoljno mi je bilo naraviti prekoncepcijsku obradu u Petrovoj znači ući u taj njihov sistem. Nakon pretraga napisali su mi da se javim cim ostanem trudna, narucili su me u bolnicu da mi naprave dodatne pretrage i da mi komisija odobri heparin.
    Čim te zaprimaju u bolnicu na obradu znači da će netko od hematologa u konziliju gledati tvoje nalaze i dati preporuku za heparin. To što ga fizički nisi vidjela ili bila kod njega ne znači da nije konzultiran.

  31. #1731
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    samo da se javim,danas bila u petrovoj obavljen pregled i jer za sad imam sve potrebne nalaze dr. mi napisao preporuku za moju županijsku bolnicu jer mi oni u zg nemogu dati lijek već moja bolnica....sad se samo nadam da će mi ovi moji to odobriti...a poslije kontrole i sve što trebam obavljam u zg
    Posljednje uređivanje od mona22 : 27.05.2015. at 17:25

  32. #1732
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo,u ponedjeljak moram doči u Merkur na pregled pa odma na dogovor za dnevnu bolnicu,da mi naprave pretrage i možda odobre fragmin od hzzo-a.
    Jel bio tko skoro gore,kolko točno se ostaje..dali samo taj jedan dan ili dva?
    Da si mm zna organizirati s poslom.

  33. #1733

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Čim te zaprimaju u bolnicu na obradu znači da će netko od hematologa u konziliju gledati tvoje nalaze i dati preporuku za heparin. To što ga fizički nisi vidjela ili bila kod njega ne znači da nije konzultiran.
    Ok, ali 100 % sam sigurna da o tome na PT2 odjelu odlucuje dr. Škrablin, a ne sam hematolog. On je možda u konziliju ali ako ona ne da preporuku da treba i ne napiše da treba ništa od svega toga. Znam po svim onim zenama kojima je odbila dati -eventualno su mogle ici nekome drugome, tipa Đelmišu na drugom odjelu.

  34. #1734
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Cure evo ja digla svoj nalaz danas pa molim savjete.

    Faktor V Leiden (R506Q) -normalan tip
    Faktor // protrombin (G20210A) - normalan tip
    MTHFR (C677T) -heterozigot
    PAI-1 (4G/5G) -heterozigot 4G/5G

    Jel ovo uredan nalaz ili???
    U ovo se uopce ne kuzim.
    Posljednje uređivanje od sara79 : 28.05.2015. at 14:44

  35. #1735
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure evo ja digla svoj nalaz danas pa molim savjete.

    Faktor V Leiden (R506Q) -normalan tip
    Faktor // protrombin (G20210A) - normalan tip
    MTHFR (C677T) -heterozigot
    PAI-1 (4G/5G) -heterozigot 4G/5G

    Jel ovo uredan nalaz ili???
    U ovo se uopce ne kuzim.

    MTHFR677 i PAI-1 su ti blage mutacije koje ima cca 30% populacije. Bitne su jedino u kontekstu ostalih nalaza koagulacije i da li u svojoj/obiteljskoj anamnezi imaš slučajeva tromboze.
    Ukoliko imaš + obiteljsku anamnezu i pokaže ti se na koagulogramu pojačana trombotska aktivnost bila bi ev. kandidat za heparin koji po zadnjem ima smisla jedino za Laiden V mutacije ili više kombinacija ovih ostalih faktora. U svakom slučaju javiti se hematologu i napraviti obradu pa vidjeti ako i koja terapija ti je potrebna.

  36. #1736
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    MTHFR677 i PAI-1 su ti blage mutacije koje ima cca 30% populacije. Bitne su jedino u kontekstu ostalih nalaza koagulacije i da li u svojoj/obiteljskoj anamnezi imaš slučajeva tromboze.
    Ukoliko imaš + obiteljsku anamnezu i pokaže ti se na koagulogramu pojačana trombotska aktivnost bila bi ev. kandidat za heparin koji po zadnjem ima smisla jedino za Laiden V mutacije ili više kombinacija ovih ostalih faktora. U svakom slučaju javiti se hematologu i napraviti obradu pa vidjeti ako i koja terapija ti je potrebna.
    Hvala eryngium.
    Mislim da cu u ovom postupku koristit fraxiparin 0,3.
    Bar je bio takav dogovor jos prije ovog nalaza.
    I moram jos obiteljsku anamnezu prouciti.

  37. #1737
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Bilo bi dobro da nakon što počneš kroz par tjedana prekontroliraš faktore koagulacije da budeš sigurna u dozu. Pretpostavljam da imaš nekog dra tko te vodi pa će te imati na oku i štelat dozu po potrebi. Sretno!

  38. #1738
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi dobro da nakon što počneš kroz par tjedana prekontroliraš faktore koagulacije da budeš sigurna u dozu. Pretpostavljam da imaš nekog dra tko te vodi pa će te imati na oku i štelat dozu po potrebi. Sretno!
    Hvala ti puno....

  39. #1739
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Ja vec nekoliko dana cekam da me nazove gin koji se konzultira s kolegama po pitanju mojih nalaza...a meni svaki dan traje ko citava vjecnost.
    Ne znam oko cega mozga toliko?..
    Posljednje uređivanje od LadyB : 28.05.2015. at 22:12

  40. #1740
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj abica_29 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ali 100 % sam sigurna da o tome na PT2 odjelu odlucuje dr. Škrablin, a ne sam hematolog. On je možda u konziliju ali ako ona ne da preporuku da treba i ne napiše da treba ništa od svega toga. Znam po svim onim zenama kojima je odbila dati -eventualno su mogle ici nekome drugome, tipa Đelmišu na drugom odjelu.
    Da,da, Škrablin daje preporuku, a onda odlučuje konzilij sastavljen od Đelmiša i ostalih..tak je bilo prije godinu dana.

  41. #1741
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj LadyB prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vec nekoliko dana cekam da me nazove gin koji se konzultira s kolegama po pitanju mojih nalaza...a meni svaki dan traje ko citava vjecnost.
    Ne znam oko cega mozga toliko?..
    Mozga vjerovatno zato što je to sve sivo područje. Unazad 10 godina su svima s mutacijama gen.fakt. trombofilije šakom i kapom šibali heparin.
    U zadnje 2 godine više-manje sve studije pokazuju da kao prevencija kod blažih mutacija uopće ne igra ulogu u očuvanju trudnoće.
    Kod nas se i dalje preporuča na svakom kantunu pa ga hzzo masovno ne odobri (jer često i nema indikacija) i onda cure kupuju same jer kad kreneš s njim, ne možeš prestat. A i mnoge vjeruju da je heparin čarobno rješenje a u biti možda 5-10% od njega zaista ima koristi. E sad u koji postotak netko spada i koliko je spreman riskirati je već drugi par rukava.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  42. #1742
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Sve mi je jasno, al ocajna sam da s nekim porazgovaram za pocetak..

  43. #1743
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo,u ponedjeljak moram doči u Merkur na pregled pa odma na dogovor za dnevnu bolnicu,da mi naprave pretrage i možda odobre fragmin od hzzo-a.
    Jel bio tko skoro gore,kolko točno se ostaje..dali samo taj jedan dan ili dva?
    Da si mm zna organizirati s poslom.
    Nitko nije bio skoro na Merkuru?

  44. #1744
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko nije bio skoro na Merkuru?
    Očito nije. Kad obaviš i saznaš detalje stavi info tu da se nađe.

  45. #1745

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Mislim da se vecinom ide na Sv. Duh, ili u Petrovu pa ti zato nije nitko odgovorio. Na Sv. Duhu je cak ona ambulanta za genetiku, pa za humanu reprodukciju pa i za visokorizicnu trudnocu imaju sve tako razdjeljeno. Hocu reci da ginekolozi opće prakse će češće poslati tamo, pogotovo u Petrovu.

  46. #1746
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Cure, trebam informaciju vezano za Petrovu,
    naime gin mi je dao uputnicu za ginekologiju+mišljenje vezano za moje nalaze,
    pa me zanima kako ide to naručivanje kod njih? zovem? idem osobno? koliko se čeka?
    (može tu, može pp)
    thx

  47. #1747
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Evo,u ponedjeljak moram doči u Merkur na pregled pa odma na dogovor za dnevnu bolnicu,da mi naprave pretrage i možda odobre fragmin od hzzo-a.
    Jel bio tko skoro gore,kolko točno se ostaje..dali samo taj jedan dan ili dva?
    Da si mm zna organizirati s poslom.
    žužy jesi uspjela što riješiti

  48. #1748
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Danas je očito bolo prekasno za išta riješavati za komisiju...tako da moram doči u petak,upisati se u bolnicu i vjerojatno mi tad budu izvadili krv.
    Onda idem doma i u ponedj. ili utorak čekam da mi jave što su odlučili. Ne kužim zakaj to sve nisam danas obavila...ajde,barem sam vidla našu mrvicu

  49. #1749
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je očito bolo prekasno za išta riješavati za komisiju...tako da moram doči u petak,upisati se u bolnicu i vjerojatno mi tad budu izvadili krv.
    Onda idem doma i u ponedj. ili utorak čekam da mi jave što su odlučili. Ne kužim zakaj to sve nisam danas obavila...ajde,barem sam vidla našu mrvicu
    Eh da..strpljenja..

    Koji dr je tamo na Merkuru?

  50. #1750
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je očito bolo prekasno za išta riješavati za komisiju...tako da moram doči u petak,upisati se u bolnicu i vjerojatno mi tad budu izvadili krv.
    Onda idem doma i u ponedj. ili utorak čekam da mi jave što su odlučili. Ne kužim zakaj to sve nisam danas obavila...ajde,barem sam vidla našu mrvicu
    moje mišljenje je da je to zato što se sve polovično radi...recimo ja sam dobila preporuku za pretrage izvadila nalaze i to je to i niko ništa ne riješava pa sam otišla privatno po mišljenje i mislia ok to je to međutim nije...umjesto da mi doktorica odmah dala uputnicu za bolnicu i da se obavi sve što treba da u slučaju trudnoće netrebaju tjedni čekanja dok se sve to riješi ....mislim ipak je sve to lakše riješavat dok nisi trudan ovako je to još jedana dodatna nervoza...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •