Stranica 41 od 46 PrviPrvi ... 313940414243 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #2001
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Mala28,
    Bila sam dns kod gin.privatno na pregledu.
    Uvodi mi heparin od plusa, i andol prije.
    Tako da u pravilu ni ne moram kod hematologa.
    Ako ćeš dobivati heparin preko bolnice, možda te ipak pošalju hematologu jer je bitno kontrolirati kako doza koju dobivaš utječe na krv.
    A i moraš imati sve nalaze za komisiju koja odobrava heparin.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  2. #2002
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Za cure kojima je uveden heparin po potvrdjenom plusu, prije kcs, kad ste radile test, koliko dpo?
    Ciklus mi je 26-28 dana i inace sam test radila kad bi bilo bar tjedan dana kasnjenja od najduljeg ciklusa, a buduci da mi je hematolog rekao javiti se odmah po plusu (zaboravila sam pitati kad da radim test ), razmisljam.
    Ja sam vadila betu 14 dnt, od transfera sam pila aspirin dok mi nije odobren heparin, a njega sam dobila na sljedećem pregledu, kad sam bila kod doktora, znači ne odmah po potvrđenoj beti.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  3. #2003
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Varnica,
    Hvala. A otići ću onda ipak.

  4. #2004
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ćeš dobivati heparin preko bolnice, možda te ipak pošalju hematologu jer je bitno kontrolirati kako doza koju dobivaš utječe na krv.
    A i moraš imati sve nalaze za komisiju koja odobrava heparin.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

    Varnice, u kojoj bolnici je tebi odobren heparin i koje sve nalaze si prilozila za odobrenje?
    Hvala!

  5. #2005
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    U Petrovoj. Predala sam nalaze koje sam otprije imala za trombofiliju- MTHFR, PAI 1, homocistein, protein S i jos par (ne znam napamet).
    Dobila sam odmah kod njih i internu uputnicu za hematologa na Rebru kojom sam se naručila.
    Hematolog svakih 4-6 tjedana provjerava krv- anti Xa i povremeno KKS. Na početku te pošalje na dodatno vađenje ako joj nešto fali u nalazima koje imaš.
    Optimalno je krv vaditi dan ili dva prije kontrole.
    Heparin se taj dan mora piknuti 2-4 sata prije vađenja krvi, znači u cik zore.
    I svakako napomenuti da si trudnica kako bi ti sestra na prijamu dala hitnu (H) ceduljku, jer se s običnom duuugo čeka na vađenje.
    Također na šalteru kod hematologa na stare nalaze koji se predaju zaljepiti post-it TRUDNICA da te prije prime.
    Ovo je sve scenarij u slučaju trudnoće.
    Sretno!

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  6. #2006
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Varnica,
    Da li si dobila heparin odmah kad si se javila u Petrovu? To je bilo po pozitivnom plusu?
    Na kojem odjelu si dobila heparin?
    Da li prvo vadiš krv i sve ponovno pa onda dobiješ heparin ili tek za tri tjedna?

  7. #2007
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    drage suborke pridružujem se i ja grupi, prvi Fragmin si upravo trebam bocnuti, pročitala sve postove i nadam se najboljem, sretnooooo

  8. #2008
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vekyn,
    Kako je prošlo prvo bockanje?? Mene to tek čeka.

  9. #2009
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Prvo bockanj ok, drugo malo više peklo, ciljam 2 prsta desno/lijevo od pupka, negdje sam i to procitala najgori dio je dok probije kožu, poslije samo klizne iglica do kraja, sadržaj malo peče koju minutu i onda sve ok. Inače ja sad fragmin sama plaćam a nakon srčane aktivnosti mogu dobiti na recept.

  10. #2010
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Citiraj vekyn prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo bockanj ok, drugo malo više peklo, ciljam 2 prsta desno/lijevo od pupka, negdje sam i to procitala najgori dio je dok probije kožu, poslije samo klizne iglica do kraja, sadržaj malo peče koju minutu i onda sve ok. Inače ja sad fragmin sama plaćam a nakon srčane aktivnosti mogu dobiti na recept.


    Kako to sve skupa ide odn tko ti je pokazao kako ces se pikati? Samo su ti objasnili (tko?) ili si bila u bolnici pa to netko konkretno pokaze? Negdje sam cak naisla da su neke cure ostale u bolnici par dana da im pokazu? (ako nisam krivo shvatila)

  11. #2011
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    I jos nesto: koju dozu Fragmina imas?

  12. #2012
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to sve skupa ide odn tko ti je pokazao kako ces se pikati? Samo su ti objasnili (tko?) ili si bila u bolnici pa to netko konkretno pokaze? Negdje sam cak naisla da su neke cure ostale u bolnici par dana da im pokazu? (ako nisam krivo shvatila)
    Meni je sestra u Petrovoj pokazala kako se daje.

  13. #2013
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Ha ha nitko mi nije pokazao, procitala na ovom forumu :D Prije sam bockala Puregon pa mi ostalo, tad sam na pocetku zvala u pomoc susjede ( dvoje doktora). Imam 2500 jedinica, jednom dnevno, odlucila sam se za cca 8 navečer jer bi trebalo biti u isto doba

  14. #2014
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hahahah, nitko ti nije pokazao?!
    Bože, ti naši dokt.i sve to...
    Sorry, malo mi je smiješno, pa trebao ti je netko pokazat, iako i ja više stvari saznam na forumu nego općenito od doktora...
    Jesi T ili je to od transfera?
    Koliko tocno plaćaš ?
    Jedna curka mi je rekla cca 400 kn mjesecno, ako sam dobro zapamtila.

  15. #2015
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Pa stvarno... Ni u ljekarni gdje si kupila magistra te nije pitala da li znas primjeniti? To je njihov posao, bas steta da nisi naisla na nekog da ti pokaze. A i od dr je neodgovorno da samo propise lijek i ne da uputu za dalje.
    Lose je ovo nase zdravstvo skroz na skroz...

  16. #2016
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Ima na hzzo.hr lista lijekova u excelu gdje pisu cijene svih lijekova (bez marze za ljekarnu) i moze se pogledati pojedina cijena. Ovisi o pakiranju, dozi, vrsti heparina...

  17. #2017
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Ma joj nema veze nisam ni pitala jer sam znala, isto kao puregon, u ljekarni mladi jedn decko kaze a i ja to prvi puta vidim hocete da procitamo u uputi. Kaze on pa sta nije da to nosite u bolnicu ili negdje pa vam oni daju, ja kazem ma ne, to cu si ja sama, evo bas se pripremam sad je 4 dana od transfera, treci boc, nadamo se i cekamo. Uzela sam 20 injekcija 300 kn, znaci 450 mjesecno, barem u ovoj mojoj ljekarni, morat cu potrazit ako je drugdje bolja cijena, ma i da nije bas me briga ako pomogne

  18. #2018
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Sve to stoji, i da, samo nek pomogne.

  19. #2019
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Hvala, a gdje bacate prazne injekcije, u obicno smece ili??

  20. #2020
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj vekyn prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, a gdje bacate prazne injekcije, u obicno smece ili??
    Ne smiju se bacati u obično smeće. Probaj ih vratiti u ljekarnu gdje si kupila, a kasnije u bolnicu. Ja ih odlažem u praznu bocu od jogurta. Već ih imam tri i imam ih namjeru u bolnicu odnjeti jer su ih oni dužni zbrinuti.

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  21. #2021
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Cure molim za pomoć
    Nakon pozitivnih otkucaja, dobila sam od soc. gin. uputnicu za KBC Split za Fragmin 5000 ij.
    Rekao mi je da ponesem uputnicu i preporuku iz Cita i da mi bolnica mora osigurati injekcije.
    Zna li ko od vas trebam li se naručiti prije u KBC? Dal se Framin izdaje u rodilištu ili? Nisam iz
    Splita, pa mi nije zgodno da me vrate jer npr. nisam naručena. Hvala unaprijed

  22. #2022
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Nisam iz St, ali ti mogu reci da sam u Zg donijela D1 uputnicu na kojoj je pisalo pregledi, kontrole i Fragmin, uz preporuku hematologa, bez narucivanja i u trudnickoj ambulanti su napisali uvodjenje Fragmina, sestra mi dala kutiju i pokazala kako da si dajem. Dalje dolazim par dana prije nego potrosim sto sam zadnji put dobila. Isto sam jos na pocetku.
    Sretno!

  23. #2023

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja idem privatno pa si kupujem Fragmin ali me zanima da li mogu nekako doci do toga na recept? Soc ginekologica mi je rekla da je to nesto komplicirano, da se ide na komisiju u bolnici, da oni odobre i tako nesto..a buduci da idem privatno ne znam hoce li mi odobriti? A da odem hematologu pa da mi on napise da trebam?

  24. #2024
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Mama28, hvala na info.
    Valjda je u St isto, puno mi je voziti 80km, pa da me spraše natrag doma.
    Fuksija, evo i ja sam privatno bila u postupku. Sad sam dobila uputnicu od soc da idem u KBC tražiti Fragmin,
    nadam se da će mi ga dati. Vrijedi pokušati, pa će 750 kn mjesecno ostati meni.
    Posljednje uređivanje od 1latica : 21.10.2016. at 14:03

  25. #2025
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    @fuksija, razlika je od bolnice do bolnice, lijecnika do lijecnika, ali mogucnost svakako postoji. Uvijek je lakse ako imas preporuku hematologa, tako ispada iz raznih prica koje sam cula putem.

  26. #2026

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Bas cu pitati opet svoju soc ginekologicu.

    1 latica, ja placam fragmin po 15 kn/kom..znaci za cijeli mjesec bi mi bilo 450kn..kako to da je kod tebe tako skupo? Mozda ovisi o dozi. Ja uzimam 2500
    Posljednje uređivanje od fuksija : 21.10.2016. at 16:05

  27. #2027
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Ovisi o dozi, zato je razlika.
    Oko 250kn je 5000, ovisi koliko si ljekarna u kojoj kupujes uzme i koji popust ti da ili ne da.

  28. #2028
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Fuksija uzimam 5000 j, ovisno o ljekarni cijena 10 kom je od 250-290kn.

  29. #2029
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    1latice, javi kako je proslo. Nadam se da ces dobiti od bolnice! Sretno!

  30. #2030
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    Cure imam 7 inekcija fragmina 2500 , ima koja iz Ri da joj udijelim?

  31. #2031

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam pitala svoju soc.ginekologicu za Fragmin, a idem privatno na ivf..rekla mi je da se u bolnici raspitam za proceduru??? Zar ne bi ona to trebala znati? Što bi mi ona trebala dati? Uputnicu za bolnicu ili pregled, kod koga? Ginekologa ili hematologa? Dokica opce prakse veli da to rijesim s ginekologicom..

  32. #2032
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Fuksija
    E sad ne znam, pošto ideš privatno na IVF.
    Ja cu u iducoj T dobiti heparin,.i dr.iz bolnice mi je rekla da.uzmem D1 uputnicu i preko te uputnice cu dobivati preko bolnice Heparin, a vjerovatno i tebi treba D1 za terapiju

  33. #2033
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pitala svoju soc.ginekologicu za Fragmin, a idem privatno na ivf..rekla mi je da se u bolnici raspitam za proceduru??? Zar ne bi ona to trebala znati? Što bi mi ona trebala dati? Uputnicu za bolnicu ili pregled, kod koga? Ginekologa ili hematologa? Dokica opce prakse veli da to rijesim s ginekologicom..
    Fuksija jesi ti vadila kakve nalaze??
    Ovako, treba ti uputnica za hematologa i on ce te uputiti dalje sto vaditi. S tim nalazima opet ides k njemu i treba ti od hematologa preporuka za heparin. Uputnicu za hematologa ti daje dr opce prakse. Bar je meni moja dala.
    Ima tu dosta pretraga za napraviti i dugo se cekaju.
    Ja sam dosta toga uspjela na uputnicu al po njima nisam kandidat za heparin pa mi nije ni odobreno.
    Procedura je duga i neke cure su znale i ici u bolnicu na komisiju da im odobre.
    Tako da ja sebi sama kupujem al Fraxiparin. Cini mi se da je on malo jeftiniji.

  34. #2034

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Čini mi se da je to dosta komplicirano i dugo traje a mozda ne vrijedi toliko muke..ne znam koliko dugo cu trebati uzimati.
    A zasto im ti nisi dobar kandidat?

  35. #2035
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Čini mi se da je to dosta komplicirano i dugo traje a mozda ne vrijedi toliko muke..ne znam koliko dugo cu trebati uzimati.
    A zasto im ti nisi dobar kandidat?
    A bit ce da po njihovom moras imati nedaj boze gubitak bebe u visokoj trudnoci, vise spontanih i u obiteljskoj anamnezi primjer.
    Pretrage su dosta skupe pa se zato nerado daju pacijentima upitnice. I je...dosta je komplicirano i dosta hodanja. Na puno mjesta vadjenja krvi i tak.

  36. #2036
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni je moja soc. ginekologinja dala uputnicu za hematologa, tj. za sve sto se tice trudnoce, a trombofilija se itekako tice.

  37. #2037
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Uputnicu za hematologa moze dati i opca praksa i soc ginekolog (ako zelite na teret hzzo). Nakon pregleda, hematolog preporuci, temeljem anamneze, koje pretrage je potrebno napraviti. Opet, ako je na teret hzzo, ponekad je potrebno obici vise laboratorija (nekad nemaju reagensa za taj mjesec vise pa neke pretrage ne rade, a informacije o tome uglavnom su dostupne preko web-a). Kad se to odradi, onda opet do hematologa da napise misljenje/preporuku s obzirom na anamnezu i nalaze.
    Misljenje hematologa dati soc ginekologu koji napise D1 uputnicu za preglede, kontrole i terapiju. S tom uputnicom, u bolnici mogu dati heparin na teret hzzo. Ali za to treba biti i ginekolog koji te primi u bolnici. Od bolnice do bolnice je drugacije, negdje sva dokumentacija ide na odobrenje povjerenstvu, negdje gin sam uvede bez te procedure... Ne znam o cemu to ovisi, ali tako sam cula s raznih strana.
    Sigurno jest da uz ponavljajuce pobacaje i neke mutacije koje ukazuju na rizik trombofilije, uglavnom daju terapiju. Medjutim, ne znam za slucaj da su dali bez pobacaja, cak i kad je venska tromboza bila u anamnezi. Ali znam da su dali nakon pobacaja u ranim trudnocama isto. Sve ovisi na koga naletis.

  38. #2038
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Cijena svakog heparina ovisi o dozi, a u konacnici i o ljekarni gdje kupujes (mogu oni dati veci i manji odn nikakav popust). Zato je dobro pitati u vise ljekarni, reci da je to terapija na dulje pa onda daju i popust.

  39. #2039
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Može pitanje??
    Vi koje ste uzimale i koristile heparin i / ili andol u T.
    Da li vam dr.ukidaju terapiju prije termina poroda ili zakazanog carskog reza???
    Ako da, koliko vremena prije??
    Tnx

  40. #2040
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    meni je rekao dr. da postoje 3 sheme skidanja valjda ovisi o nalazima, neki uzimaju i mjesec dana poslije a mene su skinuli 3 tjedna prije poroda

  41. #2041
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Andol su mi ukinuli u 30.tt a heparin sam uzimala i nakon poroda.
    Ako je dogovoreni carski sa spinalnom anestezijom onda ti kažu kad da uzmeš dozu, tj. koliko prije zahvata si ga smiješ dati. Ako je opća anestezija, onda ne igra ulogu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  42. #2042
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala cure.
    Sto nekoga potpuno uspavaju na carskom???

  43. #2043
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure.
    Sto nekoga potpuno uspavaju na carskom???
    Ako je hitnoća prvog reda, da. Mojoj cimerici se odljuštila posteljica pa nije bilo vremena napikavati ju spinalno. Ni pregled joj nisu napravili nego pravac sala i opća anestezija.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  44. #2044
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Dodatak.
    Meni su ponudili na izbor, hoću li opću ili spinalnu. Htjela sam biti budna pa smo čekali da me natoče infuzijama dok prođe bar 10ak sati od zadnje doze heparina.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  45. #2045
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    A inace heparinke imaju u vecini slucajeva dogovoreni carski ili ne??

  46. #2046
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    A inace heparinke imaju u vecini slucajeva dogovoreni carski ili ne??
    Ne.
    Heparin nije indikacija za CR.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  47. #2047
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ok. Hvala na odgovorima

  48. #2048
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure.
    Sto nekoga potpuno uspavaju na carskom???
    U našoj bolnici ni nema izbora,nema epiduralne,spinalne.
    Samo opča. Bebu sam dobila sat nakon operacije.

  49. #2049
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    O kojoj bolnici pišeš???
    Vidim da si na postupke isla u Petrovu?? Pretpostavljam da nije tamo bio porod?

  50. #2050
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    O Kc pričam,tu sam rodila.
    A trudnoča je ostvarena na Vuk Vrhovcu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •