Stranica 44 od 46 PrviPrvi ... 344243444546 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #2151

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, radila sam test na trombofiliju u Zavodu za transfuzijsku medicinu i Faktor V Leiden i Faktor Ii protrombin su mi normalni, a MTHFR (C677T) je heterozigot, a PAI-1 je homozigot 4G.
    Što to znači? U subotu idem k doktoru s nalazima da mi kaže što je to, a do tad sam na mukama.
    Ja sam isto PAI homozigot 4G, nisam bila kod hematologa, a 2 mpo ginekologa su mi rekli da bi u sljedećem IVF-u trebala uzimati niskomolekularni heparin, ali ne do kraja trudnoće nego do kraja prvog tromjesječja ukoliko dođe do trudnoće, ili eventualno samo andol. Kako još nisam krenula u daljnje postupke ne znam što će biti, ali pretpostavljam da ćemo ići sa heparinom. Baš me zanima što će tebi reći, jer sam čula da neki na to ni ne obraćaju pažnju ukoliko su prva 2 faktora trombofilije uredna.

  2. #2152
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni, s obzirom na te mutacije i jos ACL pozitivna i radi ponavljajucih spontanih svakako uvode heparin !
    Mislim da bi se trebala izboriti za heparin !

    Inso,
    Cekaj, tebi ce stvarno ukinuti heparin bas tad kad je najvaznije??? Hematolozi inace smatraju da ove mutacije kasnije mogu dovesti do komplikacija, ugruska u posteljici i smrt ploda, pogotovo u drugom i trecem tromjesecju a ne u ranim tjednima ! Bar su meni tako reklo !
    Ja nikako ne bi dozvolila da mi ukinu hmh !!!!!!

  3. #2153

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Javim što mi je doktor rekao

  4. #2154
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Inso prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto PAI homozigot 4G, nisam bila kod hematologa, a 2 mpo ginekologa su mi rekli da bi u sljedećem IVF-u trebala uzimati niskomolekularni heparin, ali ne do kraja trudnoće nego do kraja prvog tromjesječja ukoliko dođe do trudnoće, ili eventualno samo andol. Kako još nisam krenula u daljnje postupke ne znam što će biti, ali pretpostavljam da ćemo ići sa heparinom. Baš me zanima što će tebi reći, jer sam čula da neki na to ni ne obraćaju pažnju ukoliko su prva 2 faktora trombofilije uredna.
    Istu mutaciju imam, heparin od transfera do 6 tjedana nakon poroda.

  5. #2155

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Evo stvarno ne znam, za navedene mutacije sam saznala prije 2 mjeseca i otada nisamo bili u nikakvom postupku, spremamo se sad na jesen.
    Iza mene su 4 transfera, od čega jedna biokemijska, jedan spontani u 8. tjednu i 2 negativne bete (sve iz 2 IVF stimulirana postupka).
    Ove pretrage sam radila nakon spontanog. Ginekolozi su mi rekli da nije ništa strašno i da bi "preventivno" uveli nm heparin u sljedećem postupku ili odmah po saznanju za trudnoću ukoliko se desi priridnim putem. Budući da smo ja i mm "idiopati" pitala sam doktora što mogu napraviti u vezi tih mutacija dok nisam u postupku, onako dok prirodno radimo na trudnoći između postupaka, rekao mi je da mogu uzimati andol 75. Inače osim PAI, ja sam i ACE DD homozigot, a sve ostalo je normalan tip.
    Možda bih trebala posjetiti hematologa, pa da vidim što kaže specijalist...

  6. #2156
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Moja nalaz je faktor v leiden heterozigot, pai-1 homozigot 4g, rezistencija na aktivirani protein c (apcr), granični lupus la1 i pod obavezno mi uvode heparin sa prvim danom stimulacije, pripreme za fet. cak i sad kad sam isla na scratching endometrija, uzeli su me na noć u bolnicu, i morala sam si dati heparin dan prije i dan kasnije. ne znam pomaže li ti moj slučaj što, no eto.

  7. #2157
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga Rominka, moje mutacije su Faktor Leiden hetero, MTHFR hetero i Pai-1 homo.

    U prvom ivf-u mi je mpo ginekologinja uvela heparin od prvog dana stimulacije. Gin. koji se bavio trombofilijom je prije ivf-a dao preporuku da se heparin uvede od transfera. Završilo je biokemijskom trudnoćom (beta je bila skoro 300 na 18 dnt).

    U drugom ivf-u mi je drugi mpo ginekolog heparin uveo od druge bete! Sad sam u 14 tt.

    I on i hematologinja, a i ja mislimo da je biokemijska mogla biti i zbog heparina, možda je uzrokovao krvarenje.

    Vidim da ti imaš i druge mutacije, ali i da si imala biokemijsku pa ti pišem i moje iskustvo ukoliko se (slučajno) nisi konzultirala s hematologom.


  8. #2158
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Bas sam jutros bila kod dr, iako op, i nisam uspjela dobiti up za hematologa, a voljela bih se posavjetovati. Uz to imam i anemiju koja mi predstavlja probleme i svi se cudom cude kako jos nisam dobila intravenozno zeljezo... da li bih mogla dobiti up mozda od gin?

  9. #2159
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Naravno da bi!
    Meni je sve uputnice pisala gin.
    Jos stignes do hematologa prije Češke, ali se nadam da ces uspjeti doci do nekog tko zna znanje.

  10. #2160
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pokusat cu dobiti up od gin. Plan je da u 11 mj budemo u Ceskoj. To je zaista dovoljno vremena. Nadam se

  11. #2161
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ti si na Clexanu 0,4? Mozda da do transfera idete s 0,2, a poslije nastavite s 0,4?
    Jedna od sugestija...
    Posljednje uređivanje od Optimist : 25.08.2017. at 17:05

  12. #2162
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Moram se izboriti za up, pa cemo onda vidjeti. Da, clexan 0,4. Cesi su odmah trazili to. Brzo cemo saznati kojim putem dalje.

  13. #2163
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I kod nas najcesce idu s 0,4.
    Sretno, draga!

  14. #2164
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rominka,
    Ima vremena do jeseni jos...ali sretnooooo !!!

  15. #2165
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Rominka,
    Jesi li i na Andolu?? S obzirom na lupus mozda bi trebala i jedno i drugo..s heparinom u kombinaciji.
    Ja imam antikardiolipinska slabo poz.i ove gen.mutacije i hematolog mi.je rekao da kod tog antifosfolipidnog sy ide i aspirin i heparin u kombinaciji...ja sam sad i na jednom i na drugom.
    Andol pijem mjesecima, a clexane sam dobila nakon transfera, iako sam se pocela pikati 5 dana prije...

  16. #2166
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    mono, dr. ti je rekla da se pocnes pikati prije transfera? Pocela si se pikati od punkcije?

  17. #2167
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Moja dokt.koja me vodi je rekla od punkcije, i nje tada nije bilo i druga dokt.mi je rekla od transfera...ali posto je bila kriopohrana radi tankog endometrija i iduci ciklus sam potpuno zabb pitati, bio je petak..tad sam bila na uzv, vadila E2 i P4 pa su me zvali da bi rekli da je FET U uto...pa sam se pikala od tog dana jerr su mi ostale par injekcija.
    A i Radoncic mi je rekao od punkcije tj.24 h nakon punkcije, valjda radi krvarenja.

  18. #2168
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Mono, nisam na andolu. Nastojim se sada izboriti za up za hematologa, pa se posavjetovati s njim. Upravo su me poslali vaskularnom kirurgu, kao hitno, pa mozda dobijem i hematologa. Mislim da bih trebala, neovisno o trudnoci.

  19. #2169
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Svakako odi hematologu, on ce ti najbolje reci.
    Bas javi sto je hematolog rekao.

  20. #2170

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Rekao mi je doktor da su moje mutacije za heparin od transfera, to si sama moram kupiti jer na teret HZZO-a ide od utvrđene trudnoće.
    Također mi je rekao da je Fragmin bolji od Clexana, a Clexan 0.4 sam si već nabavila i sad sam u dvojbi.
    Što vi najviše koristite?

  21. #2171
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nina,
    Koristi one injekcije koje ces kasnije i dobivati u bolnici.
    Znaci ako bolnica iskljucivo daje Fragmin, onda i od transfera koristi Fragmin i suprotno.
    Raspitaj se koje ces injekcijr dobiti od utvrdjene trudnoce.

  22. #2172

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Rekao je doktor da mogu dobiti bilo koje i buduci da imam Clexane doma, neka onda uzimam njega.
    Po cemu je Fragmin bolji?

  23. #2173
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ne znam ima li bas razlike....prilicno sam uvjerena da bolnice koje iskljucivo daju Clexane takodjer misle da je Clexane najbolji, i obrnuto.
    Mislim ne znam....ali ne moze biti ne znam kakva razlika.

  24. #2174

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    U prijašnjim postupcima sam bez ove dijagnoze i uz suglasnost doktora uzimala Fragmin 2500 IU i nije mi pomogao.
    Zato sam sad htjela probati nešto drugo.

  25. #2175
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Isto od transfera??
    Da li uzimas i Andol??

  26. #2176

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Da, od transfera.
    Ne uzimam Andol.

  27. #2177

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj NinaDrv prvotno napisa Vidi poruku
    Rekao mi je doktor da su moje mutacije za heparin od transfera, to si sama moram kupiti jer na teret HZZO-a ide od utvrđene trudnoće.
    Također mi je rekao da je Fragmin bolji od Clexana, a Clexan 0.4 sam si već nabavila i sad sam u dvojbi.
    Što vi najviše koristite?
    NinaDrv da li ti je možda rekao do kad ćeš ga uzimati, samo dio ili cijelu trudnoću?

  28. #2178

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Cijelu trudnoću ću ih morati uzimati

  29. #2179
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Curke heparinke, koliko puta tijekom trudnoce su vam radili testove koagulacije?

  30. #2180
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Jednom.
    A teško ti je to uspoređivati, imamo razl. mutacije i razl. situacije. Dottore zna, nisam se brigala oko toga.

  31. #2181
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Curke heparinke, koliko puta tijekom trudnoce su vam radili testove koagulacije?
    Tri puta. Na prijelazu iz jednog trimestra u drugi. Al nisam bila na Clexanu do 30tt.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  32. #2182
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala

  33. #2183
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Optimist,
    Ides li ti kod hematologa kakvog?
    Ja sam se upravo narucila !

  34. #2184
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ne, mislim da nema potrebe. Vjerujem svom dr. koji mi vodi trudnocu, tako da sam mu se prepustila. Jako pazi na sve.

  35. #2185
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Optimist,
    Jesam li te vec pitala ali gdje vodis T??

  36. #2186
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Petrova.

  37. #2187
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Drage cure,

    Sve sam ovo od davne 2009. zaboravila a zanimaju me nalazi koje imam otprije (pretpostavljam da se mutacije ne mijenjaju s godinama ). Na webu ne mogu naći pojašnjenje nalaza pa pitam vas.
    Da li su ovo "normalni" nalazi ili imam neku od mutacija:

    - F V Leiden, F II protrombin MTHFR - homozigot
    - PAI-1 - Heterozigot
    - aCI-IgG, aCI-IgM, Protein S, LAC, AT III - Uredno
    - Protein C 145

    Hvala
    Posljednje uređivanje od Isabel : 21.09.2017. at 12:52

  38. #2188
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Draga Isabel, nažalost nisu. Ja sam heterozigot za Faktor V Leiden i MTHFR a homozigot za PAI i imam evo iza sebe 5 misseda. Mislim da ti je potreban heparin (meni su davali Clexane).

  39. #2189
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    A joooj, dobro. U svim dosadašnjim sam uzimala heparin no dr. Škvorc mi je neki dan rekao nešto za te mutacije i heparin i nova istraživanja ali nisam bap nabolje popamtila kaj no zajednički smo došli do zaj+kljulka da ćemo oboje biti mirniji ako i u ovoj potencijalnoj primam heparin... Tako da vidim da mi on ne gine
    A trebala bi krenuti s folnom no vidim da kod MTHFR-a trebam naći onaj Folate as Metafolin a ne Folic Acid, jel?

  40. #2190
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Cure, bila sam kod hematologice, preporučila mi je heparin od par dana prije transfera nadalje, po 5000 dnevno.
    Da li heparin ide na recept i da li ga mogu dizati u ljekarni? Zadnju sam trudnoču svakih cca 2 tjedna moram u Petrovu pa se nadam da više nije takav slučaj.

  41. #2191
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ako imas D1 uputnicu, dobivas ga preko bolnice.
    Tj.to je i jedini nacin da ga dobijes, u.ljekarni ga sama kupujes....
    Znaci tamo gdje ides na postupak, napomeni par dana prije da ti je to rekao hematolog, tj.reci im odmah kad ces krenuti u postupak kako bi ti osigurali heparin.

  42. #2192
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Dobijes 30 komada u Petrovoj, s tim da kad potrosis cca 20 moras ici naruciti sljedecu turu pa doci po nju za cca 7 dana.

  43. #2193
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    S tim da ces vjerojatno u pocetku dobiti manji broj injekcija, tj. dok se vidi je li trudnoca ostvarena.

  44. #2194
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Optimist,
    Bila sam jucer kod hematologa...na Rebru.
    Pitala sam ga za anti xa, prosli put sam zabb, i rekao je da nije potrebno jer ova doza kao nije terapijska.
    Ugl.u 28 tt ukidam heparin i povecavam Clexane na 0,6...

    Tako je, ja sam za pocetak dobila samo 10 injekcija nakon transfera, imala sam doma par od proslog puta, pa sam se pocela pikati 5 dana prije FET - a.

  45. #2195
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    mono, kako mislis da ukidas heparin?
    Hoces reci da prelazis na vecu dozu?
    Hoce li ti prije toga raditi ikakve pretrage, rade li ti ih sada, veliki koagulogram?

  46. #2196
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Jojj, hahahaha, krivo, hahah ! Ukidan andol u 28 tt, a clexane povecavam....sad sam na 0,4 clexanu, a povecavan na 0,6.
    Radila sam bila 2.10.te sve pretrage, koagulogram, d dimere, acl,...svasta nesto...i sve to ponavljam cca u 29 tt...na kontrolu idem opet u cca 33 tt jer se neki nalazi cekaju mjesec dana.
    Rekao je da je i dalje to mala doza, mije terapijska a s porastom T potreba za heparinom je veca...a posto sam na andolu ovo vrijeme a tad cu prekinuti, svakako ce mi povecati na 0,6.
    S obzirom da mi u Petrovoj izdaju heparin, ja im samo pokazem taj nalaz jelda?? I oni mi naruce 0,6??

  47. #2197
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    To sam i mislila
    Meni odlucuje o dozi s obzirom na nalaze.
    Da, da, sljedeci put kad budes narucivala samo pokazes nalaz na kojem pise Clexane 0,6, eventualno bi im mozda mogla poslati prije toga mail da priupitas je li to OK (svom mpo ginekologu i/ili na predbiljezbe).

  48. #2198
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    E da, tako budem. Reci cu im to kad cu ici na uzv.
    Sto ti vadis? Anti Xa, koagulogram??

  49. #2199
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da, veliki koagulogram i anti xa sto se tice trombofilije.

  50. #2200

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Kod mene potvrđeno da ću uzimati clexane 0,4 tek od pozitivne bete i samo do cca 12. tjedna. Inače sam pai 4G/4G i ace DD homozigot

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •