Stranica 45 od 46 PrviPrvi ... 3543444546 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #2201
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Inso, nisam strucnjak, ali mislim da heparin ima vise smisla u kasnoj, a ne ranoj trudnoci, tj. cudno mi je da ti ga tad ukidaju :/

  2. #2202

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    I ja sam mišljenja kao i ti. Iako, mojoj prijateljici je isto ukinut u 12 tjednu i iznijela je trudnoću do kraja.
    Svakako ću se posavjetovat sa hematologom ako i kada dođe do trudnoće...

  3. #2203
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Zasto samo prvih 12 tt??

  4. #2204
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Slazem se s Optimist.
    Nema smisla ukidati heparin jer upravo tada je potrebnije...

  5. #2205
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Inso,
    Sad sam skuzila, ti si u Petrovoj.
    Da li su ti u Petrovoj rekli heparin prvih 12 tt samo ili ti je to rekao hematolog?
    Posto ces dobivati clexane pretpostavljam iz Petrove, probaj nagovoriti da ti ipak ostave cijelu T.
    Takodjer, ja sam se pocela pikati par dana prije FET - a. Oni su mi uveli Clexane od transfera, ne od poz.bete

  6. #2206

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Da, u Petrovoj sam. Heparin mi je odredio MPO doktor, kod hematologa nisam još bila.
    Ne znam ni zašto tek od pozitivne bete, vidim da je kod mene sve drugačije nego kod drugih pai homozigota ovdje na forumu. Sve drugo je uredno, i što se tiče faktora trombofilije i ostalih pretraga (homocistein, d dimeri, fibrinogen...)

  7. #2207
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni je uveden od druge poz. bete.
    Prvi put od 1. dana stimulacije, ali je bila biokemijska, posumnjali su da je mozda heparin doveo do krvarenja pa zato.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 19.11.2017. at 20:40

  8. #2208
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mojoj prijateljici, kod prirodne T, heparin u Petrovoj je uveden po poz.beti, takodjer ima samo PAI.
    Ne znam, probaj si osig.heparin do kraja

  9. #2209
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cijelu T je primala naravno heparin, zabb sam napisati

  10. #2210

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Ako dobijem pozitivnu betu i krenem sa heparinom, otići ću odmah kod hematologa, ne bih ni ja rado prekidala terapiju pa da vidim što će mi specijalist reći.
    Koliko mi je ostalo u sjećanju hvalite dr. Đ?

  11. #2211
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hm....ja sam bila jednom kod njega...nisam iskreno bila odusevljena...ali bolje odi u bolnicu kod hematologa, na Rebro recimo, posto su povezani, kako bi mogla preko bolnice dobivati heparin, da ga ne ttrebas sama kupovati.

  12. #2212
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam zaboravila reći hematologici da bi radije Clexane nego Fragmin jer me F. u prve dvije trudnoće užasno pekao svaki put kad sam si ga davala i imala sam podljeve. Znam da su iskustva različita ali ja bi ovog puta probala sa Clexane. Pošto mi je hematologica preporučila Fragmin 5000 da li je ekvivalent tomu Clexane 4000 ili Clexane 6000?

    Soc. gin. mi je napisala uputnicu D1 Clexane 5000 no koliko znam to ne postoji , naravno da sam skužila to tek kad sam otišla a čekala na 2 uputnice sati pol... Nadam se da to mi neće raditi problema u bolnici.
    Planiram ići sutra u Vinogradsku još na štitnjaču (dr. Š. želi svaki mjesec TSH i Ft4) i onda pokupiti Clexane jer sam u četvrtak na 18. dc. kod Škvorca i nadam se da krećemo sa supresijom. Rečeno mi je da s heparinom trebam krenuti par dana prije početka stimulacije a to je nadam se ubrto jer bi moj sljedeći ciklus bi trebao biti stimulirani.

    Pretpostavljam da odsad onda podižem heparin u Vinogradskoj kad sam tamo otišla na pregled hematologa i koja mi je heparin preporučiula. Pitam zato jer sam u prve dvije trudnoće bila kod Đelmiša u dnevnoj bolnici i onda nadalje u Petrovoj redovito podizala Fragmin.

  13. #2213
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Clexane od 4000 ces dobiti vjerovatno.
    Jesi im javila u Vg, ne znam da li oni trebaju naruciti Clexane??
    Da li si sigurna da Vg izdaje Clexane, jer koliko znam oni izdaju Fragmin.
    Meni ti nista drukcije nije s clexanom, nisam Fragmin uzimala...pikam seam u trbuh a i dalje neki put dobijem hematom...u noge da ne pricam...

  14. #2214
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mono, jel te peče dok si daješ? Mene je Fragmin pekao do ludila zato se sad nadam da je Clexane bolji. Navodno ima neki pufer u sebi koji malo ublažava to sve).

    Naručila sam telefonski jučer u Vinogradskoj Clexane i jutros išlana hematologiju po njih. Jedino kaj ih nisu imali dovoljno pa su mi dali 13 kom umjesto 30 kom kak piše na uputnici, tak da ću za cca 20 dana ići opet. I da, Clexane 4000

    Držim fige da mi je Clexane pokaže bolji od Fragmina.

  15. #2215
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ovisi gdje se piknem, neki put me pece kao sam vrag, a neki put ni ne osjetim. Ali ja si sporo ubrizgavam, kad me zapece stanem malo...i onda nastavim. Jer da si odjednom sve ubrizgam, uzasno bi me peklo...zato malo po malo.
    Super da si uspjela naruciti Clexane...

  16. #2216

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Pozz heparinke, imam pitanje... već ranije sam pisala da će mi od pozitivne bete uvesti heparin s obzirom da sam PAI 4G/4G homozigot. Betu bi trebala izvaditi prekosutra (blijeda crta na testu se već ukazala na 7 dnt i 8 dnt). S jedne strane želim što prije uvesti taj heparin, a s druge strane se bojim da bi mi mogao nekako naštetiti. Kakva su vaša iskustva, može li on uopće biti štetan? Mi zapravo ne znamo zbog čega sam ja izgubila prijašnju trudnoću, pa tako ni ne znamo da li mi je heparin prijeko potreban, nego se uvodi više opreza radi.

  17. #2217
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Inso, cestitam, vjerujem da ce beta potvrditi trudnocu

    Moja prva trudnoca je zavrsila spontanim i tada nisam znala za trombofiliju.

    Druga je zavrsila kao biokemijska nakon ivf-a, primala sam heparin od prvog dana stimulacije. I hematolog i sadasnji gin. su pomislili da je mozda i heparin doveo do krvarenja.

    U ovoj trudnoci sam pocela s heparinom tek od druge bete.
    Sad sam 28+1.

    Ja imam gadniju kombinaciju, Faktor Leiden hetero, MTHFR hetero i PAI homo.

  18. #2218

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Nisam se puno informriala o heparinu, ni o njegovom utjecaju na trudnoću. Nekako sam priželjkivala da mi ga uvedu, a sad me malo trta... Sjećam se Optimist tvog primjera, i bilo bi idealno kad bi i kod mene bilo tako.

  19. #2219
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Bitna je dobra procjena lijecnika, kao i krve pretrage da se prati koagulacija i optimalna doza heparina.

  20. #2220

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    A tko bi mi to trebao pratiti, moj mpo ili hematolog? Moj mpo je rekao da dođem kad mi bude pozitivna beta i da ću ostati dan - dva dana u bolnici radi uvođenja heparina, valjda misli tada radit neke pretrage, nezz
    Za sad ništa ne znam do četvrtka kad bih trebala otić u zg kod svog doktora ako se beta pokaže poz. Samo sam htjela vidjelti ima li netko iskustva ili saznanja o nekim štetnim nuspojavama heparina na plod. Doza nije terapijska, mislim da ću dobiti clexane 0,4

  21. #2221
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Inso,
    Smatram da nije stetan heparin, ne prelazi posteljicu i to je inace cak niska doza, tako je, ni nije terapijska...
    Svakako je veca korist uzimanja nego ne uzimanja kod tebe...
    Po meni, kreni sto prije.
    Ali upravo tako kako ti Optimist kaze, vazna je procjena dokt.

  22. #2222

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Hvala ti Mono111!

  23. #2223
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni prati mpo gin., ali moze i hematolog.

  24. #2224
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Drage cure, nakon 4 neuspješna transfera na svoju ruku sam napravila testove na trombofiliju s obzirom da sama imam problem s proširenim venama, a u obitelji s obje strane proširene vene i moždani udar. Jučer su stigli nalazi: PAI1 4G/4G homozigot i MTHFR C677T homozigot. Da li koja od vas ima tu kombinaciju i kako se postupa u tom slučaju? Da li je dovoljan andol 100 samo ili i heparin. Planiram iza Nove godine u novi postupak pa da znam što očekivati. Hvala puno!

  25. #2225
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Najvjerojatnije ces dobiti heparin zbog PAI-a.

    Ono na sto bih ti skrenula paznju je MTHFR mutacija, koja je kod tebe homo.
    Nasi strucnjaci jos uvijek za tu mutaciju propisuju folnu kiselinu, a zapravo se ona u tom slucaju ne moze preraditi, vec je potreban prirodan oblik, folat.

    Imas cijelu temu o tome pa proguglaj:

    http://forum.roda.hr/threads/85418-MTHFR-Karika-koja-nedostaje
    Posljednje uređivanje od Optimist : 09.12.2017. at 11:56

  26. #2226
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Slazem se s Optimist.
    Ali nazalost postoje podijenjena misljenja gdje se smatra da nikakva terapija njje potrebna kod ovih mutacija. S obzirom na neuspjele transfere svakako zahtjevaj na heparinu..
    Jesi vadila antifosfolipidna at?? I Protein S i C?

  27. #2227
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    E, da, provjeri i homocistein!
    I ovo sto ti je mono napisala, ako nisi!

  28. #2228
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Optimist,
    Kako se lijepo nadopunjujemo ))

  29. #2229
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Duo iskusnjaca

  30. #2230
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    E, mono, presla sam na Clexane 0,6, anti xa mi je bio pao pa su mi odmah povecali dozu!
    Do kad ti pijes aspirin, smije li se on do kraja trudnoce?

  31. #2231
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Oo super !! Znaci premala doza ti je bila.
    Ja prestajem s andolom u 28 tt, i prelazim na 0,6 u 28 tt. Tako mi je hematolog rekao.
    Iako...andol se smije uzimati do cca 32 tt, netko kaze cak do 35, pa cu mozda ipak nastaviti andol uzimati do cca 30 tt, za svaki slucaj. Bas me strah ukinuti ga. Makar ce mi povecati dozu.
    Svakih koliko ti radis anti xa?
    Meni je rekao da to nije kao potrebno, nego samo d dimere, koagulogram i ostalo....sad se brinem naravno..mozda mi nije ni sad dovoljna doza clexana..
    Koji si ti sad tt??

  32. #2232
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sutra punih 29 tt, nakon onih kontrakcija sam vadila anti xa i pokazalo se da mi je vec trebala veca doza s 26 tt.
    Ali to ima veze i s mojim gadnijim mutacijama.
    Vidjet cu sto ce mi gin. reci kad ga sljedeci put moram vaditi, sad sam vadila kontrolni i u redu je.
    Za svaki slucaj mi je uveden i aspirin, vidjet cu sto ce mi reci i za njega.
    Ti si sad negdje 25 tt?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 09.12.2017. at 13:08

  33. #2233
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hm....svakih koliko vadis taj anti xa? To u Petrovoj jelda??
    Pls me podsjeti koje ti mutacije

  34. #2234
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Otisao mi post :/
    Podsjeti me koje ti mutacije imas??
    Hematolog ti je uveo aspirin??
    Ides na Rebro kod hematologa??
    Ja sam sad 22 + 4 tek, haha...da sam bar vec 25.
    Da li vadis i d dimere??

  35. #2235
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Vadila sam svakih cca 6-8 tt, pretpostavljam da cu od sada morati cesce, zadnje tromjesecje je rizicnije.
    Da, u Petrovoj, tj. izradjuje se na Rebru.
    Ne idem kod hematologa.
    Bila sam prije, napisao je nmh u trudnoci i to je to.
    Vadim i veliki koagulogram, ali to mi vadi internist u sklopu neceg drugog.
    Od mutacija imam Leiden hetero, PAI homo i MTHFR hetero.
    Leiden je zeznut.
    Mozemo reci i da si tek, ali bome i vec skoro 23 tt! Jeeeeee

  36. #2236
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pitati cu opet svoju mpo dokt.za taj anti xa. Mozda cu si i sama platiti, bas cu pitati u pon u Petrovoj da li mogu platiti mozda tu pretragu...
    U pon idem vaditi d dimere, kalcij, magnezij i sl....
    Leiden je zeznut da ! On je bas definitivno indikacija za nmh, dok recimo kod ovih " slabijih " cak ni nije bas...ovisi naravno o anamnezi i ostalom...
    Ja imam i acl povisena, pa sad i u T stalno to vadim, tj.vadila sam u 13 tt i sad opet vadim u 28 tt..
    Hahaha, pa da, kad gledam, vec sam skoro onak 23 tt, a s druge strane imam osjecaj da ova 23 tt traju godinu dana, hahaha..bas mi sporo vrijeme prolazi. Brojim dan po dan...

  37. #2237
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Pitaj, mozda ti i da uputnicu, pretpostavljam da mozes i sama platiti.
    Vadit ces kalcij i magnezij? Trebas li praviti neku pauzu prije? Znam da magnezij pijes, a kalcij? Ja kalcij ne pijem, ne znam bih li trebala. Kako uzimam sve vitamine odvojeno (zbog folne), ne znam da li uzimati dodatni kalcij ili ne. Jedem dosta jogurta i sira.
    Je li taj acl "šeta"?
    Mislim da sam ga u doba prije trudnoce vadila i da je bio slabo pozitivan. On je za antifosfolipidni?
    I zato aspirin?
    Hematolog kaze da ga heparin poslije moze nadomjestiti?
    Ajme, koliko pitanja
    To da ti brze prodje dan
    Posljednje uređivanje od Optimist : 09.12.2017. at 13:52

  38. #2238
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ne pijem posebno kalcij. Samo magnezij. Nije mi ni hematolog ni moja mpo nista rekla za pauzu.
    Ja pijem elebaby sad, sigurno sadrze kalcij unutra, ali to je sigurno neka minimalna kolicina.
    Nije dobro imati previse kalcija u organizmu...i.ja pijem jogurta puno, u pocetku sam pila i l dnevno...sad malo.manje...
    Mislim da ne trebas uzimati kalcij posebno, sigurno ga unosis prehranom, njega stvarno ima svugdje..
    Tako je, acl je antifosfolipidni sy. Heparin ga drzi pod kontrolom inace, andol cak i ne.
    Meni je recimo sad bio na granici, mijenjali su ref.vrijednosti acl na Rebru, do 7 je neg.a meni je 6. Glavno da nije preko 7, ali je i to po meni nekako granicno.
    Pa u pravilu kod antifosfolipidnog sy su prije obavezno davali i aspirin i nmh, to je bila klasicna terapija.
    S obzirom da su neka istrazivanja pokazala da aspirin ne utjece toliko na aps, nego iskljucivo nmh, vise u pravilu ne daju aspirin jer nmh je dovoljan.
    Medjutim, ipak, radi mojih spontanih, i svega, su mi odlucili ostaviti aspirin tj.andol zajedno s nmh preventivno bar, posto ta doza od 100 ne steti uopce...tako da zato ja pijem andol.
    To mi je cak predlozio hematolog kad sam bila na Merkuru, i prvo je moja mpo.rekla da andol nije potreban nakon uvodjenja nmh, ali sam joj pokazala nalaz pa mi je sve ovo sad objasnila...i rekla da ga ipak onda ostavim.
    Onda sam se premjestila kod hematologa na Rebro, posto su Petrova i Rebro povezani i isto to mi je rekao.
    Znaci u pravilu nije potreban zajedno u kombinaciji ali za svaki slucaj neka ga ja ipak ostavim.
    Heheh, eto, dok sam napisala ovo je vec proslo...cca 5 min, jupiii

  39. #2239
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Onda je i kod mene aspirin vjerojatno pojacanje.
    Fala ti, mono!
    Krizaj dane

  40. #2240
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hehe, nema na cemu !
    I tiii

  41. #2241
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    :hug:

  42. #2242
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Optimist i Mono hvala vam na iscrpnim odgovorima. Od testova sam za sada radila samo pai, mtfhr, leiden i protrombin. Ova zadnja dva su normalan tip. Na dogovoru za novi postupak ću svakako o tome prodiskutirati sa svojim mpo dr.

  43. #2243
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Kako dobivate fragmin, tj. koliko komada vam izdaju? U prosloj T su mi davali po 20 kom a sad samo 10. Zivim daleko od bolnice, a ne mogu mi ga izdat poslije 14h, a radim do 15h. Bas sam ljuta, trudnicki hormoni podivljali.

  44. #2244
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Svasta. Meni su u Petrovoj davali 30 kom. Clexana. Morala sam naruciti novu dozu 10-tak dana prije, dizala ih oko podne.
    Neprakticno za one koji rade :/
    Posljednje uređivanje od Optimist : 16.08.2018. at 09:48

  45. #2245
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja Clexane podižem u Vinogradskoj, ne moram nazvati nego samo dođem bilo koji dan do 14h na Hematologiju i tražim novu dozu. Obično mi daju 20 ili 30 kom, jednom su mi samo dali 10 ali uz ispriku da im je taman nestalo. Ja isto radim pa obično odem prije posla, već u 7:30 i uvijek sam brzo gotova .

  46. #2246
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako dobivate fragmin, tj. koliko komada vam izdaju? U prosloj T su mi davali po 20 kom a sad samo 10. Zivim daleko od bolnice, a ne mogu mi ga izdat poslije 14h, a radim do 15h. Bas sam ljuta, trudnicki hormoni podivljali.
    Daju mi 3 kutije Fragmina, znaci za 30 dana. Treba doci dan prije da mogu naruciti ako nemaju dovoljno i to je to za sad... Nije bilo neugodnih iznenadjenja i promjena i nadam se da ce tako i ostati.

    Imam pitanje za one kod kojih nije trombofilija u pitanju - do kad ste uzimale Fragmin/Heparin?

    Moja mpo dr je rekla da cu ga uzimati do 20 tt i da vise od toga nije potrebno. Socijalni gin., koji mi takodjer vodi trudnocu, je bio malo iznenadjen takvom praksom i rekao je da mi ga onda nije ni trebalo uvoditi, ako se ne misli davati cijelu trudnocu.
    No, mpo ginica kaze da nakon 20tt ne trebam uzimati jer kod mene nije pronadjena trombofilija (trudnoca je ostvarena iz IVF)
    Posljednje uređivanje od marla-s : 16.08.2018. at 12:23

  47. #2247
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Daju mi 3 kutije Fragmina, znaci za 30 dana. Treba doci dan prije da mogu naruciti ako nemaju dovoljno i to je to za sad... Nije bilo neugodnih iznenadjenja i promjena i nadam se da ce tako i ostati.

    Imam pitanje za one kod kojih nije trombofilija u pitanju - do kad ste uzimale Fragmin/Heparin?

    Moja mpo dr je rekla da cu ga uzimati do 20 tt i da vise od toga nije potrebno. Socijalni gin., koji mi takodjer vodi trudnocu, je bio malo iznenadjen takvom praksom i rekao je da mi ga onda nije ni trebalo uvoditi, ako se ne misli davati cijelu trudnocu.
    No, mpo ginica kaze da nakon 20tt ne trebam uzimati jer kod mene nije pronadjena trombofilija (trudnoca je ostvarena iz IVF)
    Ja imam Mthfr TT mutaciju, to je kao blaga nasljedna trombofilija i u prve 2. T sam uzimala Heparin do 13. TT.
    Sad u trećoj ga nisam ni uzimala.
    Moj mpo je za moj slučaj mišljenja da ne može škoditi, a može pomoći boljem ugnježđenju (imala 2 rana spontana).

  48. #2248

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ja sam prije pvog postupka na zahtjev mog dr napravila one osnovne 4 mutacije.
    MTHFR I PAI 1 je hetro.
    U obe trudnoce nakon punkcije sam uzimala Aspirin.
    S tim da nakon sto je potvrdjena srcana akcija je smanjen na svakih 72 h i tako do 12 tt. Nakon punih 12 tt sam prestala piti.

  49. #2249
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala vam na odgovorima. Znaci, odluka mpo dr. ipak nije toliko neuobicajena kao sto se dalo zakljuciti iz reakcije soc. ginekologa.

    Svakako mi je drago sto ce za 8 tjedana i tom bockanju biti kraj...desna strana mi postala full osjetljiva i cesto mi se stvore modrice

  50. #2250
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Daju mi 3 kutije Fragmina, znaci za 30 dana. Treba doci dan prije da mogu naruciti ako nemaju dovoljno i to je to za sad... Nije bilo neugodnih iznenadjenja i promjena i nadam se da ce tako i ostati.

    Imam pitanje za one kod kojih nije trombofilija u pitanju - do kad ste uzimale Fragmin/Heparin?

    Moja mpo dr je rekla da cu ga uzimati do 20 tt i da vise od toga nije potrebno. Socijalni gin., koji mi takodjer vodi trudnocu, je bio malo iznenadjen takvom praksom i rekao je da mi ga onda nije ni trebalo uvoditi, ako se ne misli davati cijelu trudnocu.
    No, mpo ginica kaze da nakon 20tt ne trebam uzimati jer kod mene nije pronadjena trombofilija (trudnoca je ostvarena iz IVF)
    Draga Marla, ja s ovakvom praksom imam jako loše iskustvo. Naime ni meni u prvoj trudnoći (kao ni kasnije) nije definirana trombofilija, heparin mi je uveden radi bolje prokrvljenosti, IVF-a i sl. Također je bila preporuka tj. uputa da ga uzimam do cca 25tt i prekinem. Ja sam svoje prvo dijete izgubila 6 tjedana nakon prekida heparina. Bio je zdrava i normalna beba, trudnoća savršeno uredna, posteljica perfektna, protoci idealni, dakle sve u najboljem redu. Kad sam došla na pregled u 32.tt srce mom anđelu nije kucalo, prestalo je jedno 10-12 sati ranije. Nitko nikada nije ustanovio niti ustvrdio da to je ili nije radi prekida heparina, PHD njega i posteljice je bili su uredni, nisu našli niti jedan jedini mogući uzrok tomu i na kraju su dijagnosticirali mors fetus in utero (dakle ništa konkretno, slično kao SIDS samo u maternici). Nakon toga sam ja ponovila sve pretrage trombofilije, mutacije, briseve i ništa nije nađeno. Išla sam u bolnicu na konzilij i razgovor s doktorima, nisam htjela otići dok mi netko ne objasni što i zašto se to desilo, ali nisu imali nikakav pametan odgovor niti pojašnjenje.

    U drugoj trunoći naravno preporuka je bila heparin do kraja trudnoće, i još 15 dana iza poroda, rodila sa predivnu živu i zdravu djevojčicu .

    Sada u trećoj trudnoći da mi sama Majka božja kaže da prekinem heparin nema šanse da bi ga prekinula, uzimala bi ga na svoju ruku također do kraja.


    Kažem ništa nije potvrđeno, može biti od toga a i ne mora, operirala sam bila upalu slijepog crijeva u toj nesretnoj prvoj trudnoći u 8.tt pa je moguće da je i to utjecalo... Stvarno ne znam, to je nažalost ostala enigma sve do danas, nakon 10 godina ali eto, to je moje iskustvo.

    Ja da sam na tvom mjestu ne bi prekidala heparin. Koliko vidim po heparinskim trudnicama to baš nije praksa i rijetko tko to radi, ja se ne bi usudila!

    Sretno dalje !
    Posljednje uređivanje od Isabel : 17.08.2018. at 10:52

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •