Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,278 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #2251

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    11

    Početno

    I ja imam isto iskustvo - nedokazana trombofilija i pet neuspjelih trudnoća. U šestoj, na preporuku predivnog dr. Radončića, uveden heparin, a rezultat ove jeseni kreće u prvi razred . Moj ti je savjet također ne prekidati uzimanje ili se barem konzultirati s još nekim liječnikom. Sretno.

  2. #2252
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ogradjujem se, nisam strucnjak, ali je po meni budalastina prekidati terapiju heparinom kad je najpotrebnija.
    Savjetuj se s hematologom, iskusnim ili nekim drugim gin. s vise iskustva.

  3. #2253

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ja se slazem sa Optimist.
    Obavezno se posavjetovati s hematologom jer tu ima niz pretraga koje treba dobro sagledati i popricati dal u obitelji ima kakvih slucajeva.
    Treba se redovito konrolirati krv, ddimer upravo ovako kako je optimist svakih 6 do 8 tjedana jer bezpotrebno uvodjenje heparina/fraxiparina samo onako da ajmo probati nakon par neuspjesnih transfera po meni moze samo napraviti vise stete vec koristi.

  4. #2254
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Cure, molila bih vas za pomoć. Koja se ono pretraga radi prije pikanja Clexaneom? Zbog mutacija pai homozigot i mthfr heterozigot i 2 spontana Škvorc mi od et uvodi heparin. Već sam ga koristila u prvom postupku, ali sam zaboravila što trebam provjeriti prije prve pikice. Je li KKS? Stari nalazi su mi u Zdu, a mi u Zgu do iza et-a.

  5. #2255

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Molim Vas napisete mi da li mogu dojiti ako koristim inekcije Fragmin 5000, 0,2 ml? Rekli su mi posle poroda da ću morati ih još sebi davati 6 sedmica..Hoću li moći dojiti? Lijep pozdrav

  6. #2256
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja sam dojila uz Clexan 0.4. Nigdje nisam našla da ne smijem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  7. #2257

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav cure, sto znaci heterozigot za faktor II?

  8. #2258
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Alla prvotno napisa Vidi poruku
    Molim Vas napisete mi da li mogu dojiti ako koristim inekcije Fragmin 5000, 0,2 ml? Rekli su mi posle poroda da ću morati ih još sebi davati 6 sedmica..Hoću li moći dojiti? Lijep pozdrav
    Možeš dojiti

  9. #2259

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    21

    Početno

    Cure kako si d
    ajete clexane? Meni je sestra rekla pod 45 a na youtube svi rade pod 90 stupnjeva... Iako oni imaju nekakvu drugaciju iglu s
    a nekom kapicom sta se spusti

  10. #2260
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Svejedno, daj kako ti je lakše. Ja sam davala pod kutom od 90, kao da me manje bolilo tako.

  11. #2261

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Da si apliciram nmh u ruku, falim mi jos jedna...

  12. #2262

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Da li se pod terpijom fragmin 2500 smije vaditi zivac na zubu?

  13. #2263

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Da li se pod terapijom fragmin 2500 smije vaditi zivac na zubu? I da li je koja vadila?

  14. #2264

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    27

    Početno

    Pozdrav,može li mi netko pomoći u tumačenju nalaza??trudna sam i u nalazima krvi su mi našli povećane trombocite i poslali na daljnje pretrage tako da nisam nimalo upoznata s ovim.

    Nalaz: FVL - g/g
    Faktor II - g/g
    MTHFR - c/t
    PAI - 1 - 4g/4g

  15. #2265
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Poslali su te na pretrage da se vidi jel imas trombofiliju.
    Ne vidim nalaze pa ne znam o cemu se radi.
    Zeza me malo forum pa pokazuje kak mu padne na pamet. Skicnem s laptopa ako ga uspijem upalit.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 23.11.2019. at 19:15

  16. #2266

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Mare, koliko se kuzim ti si homozigot na PAI1 i heterozigot na MTHFR. Mislim da je heterozigot blaza mutacija. Ali nela me ispravi netko tko bolje i vise zna o temi. Ja sam hwterozigot PAI1 i heterozigot na MTHFR 1298C. Ima li tko ovakve mutacije? Rekli su mi 2 doktora da su blage i ne treba nikakva terapija. Ne znam trebam li biti up9rnika pa makar da pijem andole jer cesto imam trnce u listovima i vjecno hladne noge. Imala sam kedan missed u 8tt, a plod je stao na 6+3.

  17. #2267

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala puno,morala sam tražiti pomoć jer ne mogu dočekati kontrolu kod doktora. Ja sam na aspirinima od 8 tt,a nije bilo poznato da imam problema s ovime. Meni se u zadnje vrijeme također javljaju grčevi u listu noge,nije valjda to zbog ovoga

  18. #2268

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Ne znam, nije mi to nitko potvrdio, samo znam da je meni tako otkad znam za sebe i uvijel su mi govorili "to ti je od lose cirkulacije". Pa kao masiraj, tusiraj se naizmjenice toplo-hladno... Zanima i mene je li povezano. A ipak su ti dali aspirine? Ja nisam trudna, poslije misseda koji sam imala prosli mjesec, sama sam napravila ove pretrage i sad mi je drago. Al doktori su mi rekli da nikakva terapije ne ide za takve mutacije na PAI1 i MTHFR. To je po novom kao. Prije su davali, a sad samo uslijed 3 pobacaja ili pobacaja u kasnoj trudnoci. Pa to mi zvuci strasno. Ja bih i placala sama taj heparin, samo da mi netko da recept i prati me. Ako netko ima iskustva s tim, neka nam malo napise. Netko tko je s ovim mutacijama u zadnje vrijeme otkad ne daju heparin

  19. #2269
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Nadam se da ce se netko javiti na temu...imam PAI 5g/4g heterozigot. 2 spontana u 2 godine u 8 i 9 tt. Baka mi je umrla od mozdanog (imala ih je vise) i deda je imao problema s venama. Navodno se za ovu mutaciju ne daje heparin....uskoro idem kod dr.Vrcica i nadam se ipak nekoj preporuci makar i preventive radi. Ne zelim riskrirati vise...
    Kolike su sanse i imate li za preporuciti dobrog hematologa u Zg?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 31.08.2020. at 16:44

  20. #2270
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mašnica, ja sam imala trudnoću post IVF u 41. godini, PAI te MTHFR heterozigot sam. govorili su da nije za terapiju niskomolekularnim heparinom. ali, tada je (prije 9 godine) par Đelmiš/Ivanišević imao privatnu kliniku pa kad bi se otišlo kod njih bilo je malo lakše nakon toga dobiti heparin preko bolnice.

  21. #2271
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ce se netko javiti na temu...imam PAI 5g/4g heterozigot. 2 spontana u 2 godine u 8 i 9 tt. Baka mi je umrla od mozdanog (imala ih je vise) i deda je imao problema s venama. Navodno se za ovu mutaciju ne daje heparin....uskoro idem kod dr.Vrcica i nadam se ipak nekoj preporuci makar i preventive radi. Ne zelim riskrirati vise...
    Kolike su sanse i imate li za preporuciti dobrog hematologa u Zg?
    To u principu po dr nije razlog za heparin.
    Pokusaj se naruciti kod dr.Vodanovica na Rebru. On ima puno sluha i razumijevanja za gubitke i neostvarene trudnoce.
    Posalji mu mailom na centralno narucivanje za hematologiju svoje pov.b i nalovi za njega bas. Onda mu prosljede mail pa te naruči.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 05.09.2020. at 13:03

  22. #2272

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    59

    Početno

    Pozdrav.. Je u redu prolutex i clexane davati si u rame? Meni je sestra rekla u stomak ili u rame, puno lakse mi je u rame, al vidim da si vecina daje u stomak. Pa me zanima dali je isti ucinak? Ps. Prvi put se susrecem sa tim. Hvala

  23. #2273

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav. Koristim Fragmin već nekih desetak dana, trudna sam oko 6 tjedna. Jučer sam prilikom brisanja primjetila smečkasti iscjedak, sluzav. Nije se više ponavljalo. Bolova nemam.
    Ginekolog kaže da je to krvarenje vjerojatno kao nuspojava Fragmina pa me zanimaju Vaša iskustva? Da li je koja krvarila od Fragmina?
    Na pregled idem u jutro, ubija me neizvjesnost.
    Do sada sam imala 3 spontana, uzrok trombofilija. Ovo mi je prvi put kako koristim Fragmin.
    Hvala ❤️

  24. #2274

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Zdravo drage moje
    Ja sam nosilac pai 4g5g hetero
    Koristim niskomolekularni heparin 0,4
    Zanima me kako ga vi kontrolisete koje nalaze radite?

  25. #2275
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    I ja imam kao i ti...ali meni je hematolog i privatni gin rekao da mi me treba heparin...jedino moj gin smatra da mi treba jer su ize mene 2 ranija poroda i 2 spontana...

    Jednom kad i ako ostanem trudna trazit cu svqkako heparin i dr.koji ce mi ga odobriti. Znam da cure vade krv u pocetku svaki tjedan, kasnije 1xmjesecno.

  26. #2276

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Ja sam počela da kontrolišem trombocite,oni padaju
    Pitala sam za d dimer,rekli su mi da nema potrebe za tim jer se on svakako povecava u trudnoci,da bi me samo nalazi zbunili.Ja sam uradila na svoju ruku i jeste povećan.( s tim što sam i pocetkom marta imala covod,kažu i da on diže d dimer)nemam pojma sta i kako,jer se trombociti smanjuju a d dimer je povećan,da li će mi ukinuti inekcije ili ne

  27. #2277
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Sjecam se da su i meni trombociti i d dimer u obje trudnoce bili vanstandardnih vrijednosti. Bila sam heparinka cijelo vrijeme i unatoc tome dobila trombove, al ih i rijesila.

  28. #2278

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    28

    Početno

    Znaci nisu vam ih ukinuli.Kod mene je blaža mutacija pa se nadam da nece doci do trombova.
    A kako ste otkrili da ih imate,ja se bas u to ne razumem?

Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •