Stranica 38 od 46 PrviPrvi ... 283637383940 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,851 do 1,900 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #1851
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Nakon pozitivne bete.

  2. #1852
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    nakon pozitivne bete i prvog UVZ s 5+6 tj

  3. #1853

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav mame s trombofilijom, imam trombofiliju i imala sam 1 spontani pa 1 porod i sada ponovno spontani - infarkt posteljice. Sta dalje? Koji je doktor najbolji za ove probleme? Kome se obratiti? Jel ima itko da je rodio 2.dijete s trombofilijom? I jel ima itko da je imao spontani - infarkt posteljice dok je primao Fragmin 5.000?

  4. #1854

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    A da li ste radile mjesecno krvne pretrage i koje dok ste primale heparin?

    Ljubicice.. Bas grda povijest... Ali ima toga da svaka druga T bude ok, ali mi nije jasno kako s tolikom dozom heparina pa infarkt.. Nadam se da ce se cure javiti s iskustvom... Svakako bi trebala hematologu otici..

  5. #1855
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    A da li ste radile mjesecno krvne pretrage i koje dok ste primale heparin?

    Ljubicice.. Bas grda povijest... Ali ima toga da svaka druga T bude ok, ali mi nije jasno kako s tolikom dozom heparina pa infarkt.. Nadam se da ce se cure javiti s iskustvom... Svakako bi trebala hematologu otici..
    Da, prošireni koagulogram i obavezno ddimere.

    Ima cura koje su primale terapijske doze heparina jer im ove prevencijske nisu bile dovoljne za iznijeti trudnoću blizu termina.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  6. #1856

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala vam na javljanju.. Radila sam mjesečno obične krvne nalaze i bili su ok. I hematolog je iznenađen ishodom obzirom na terapiju Fragmina od 5.000. Planiram otići kod dr.Poljaka (ST) ili dr.Đemliša (ZG). Imate li koga za preporučiti? Sada radim imunološke pretrage, jedva čekam rezultate. Je li itko od vas primao Fragmin prije trudnoće? Hematolog je to naveo kao mjeru opreza pred sljedeću trudnoću? Nakon koliko se preporučuje ponovna trudnoća ako nalazi budu ok? Svi govore različito... :/

  7. #1857

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ljubičica ja sam bila na Andolu do et, onda presla na Fragmin

    E ovako kod na u Puli navodno ne rade mjesecne pretrage, a niti nema nekog strucnog hematologa koji bi to preporucio, kojeg hematologa preporucujete u Zg da bi mi dao preporuku za mjesecne pretrage i koliko se ceka pregled?
    Inace imam LVF hetero i Pai homo

  8. #1858

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Vatra86, ja nisam iz Zg-a, ali cula sam da dosta hvale doktora Đemliša za rizične trudnoće. On ima ordinaciju na Trešnjevci. Ja sam sada radila sve imunološke pretrage.. Sve sto se valjda moze uraditi. Dok sam bila trudna radila sam obične krvne nalaze, a vazno je raditi i Urinokulturu jer je moguce da je meni neka upala/bakterija izazvala problem zgrušavanja i izazvala infarkt posteljice u 2.tromjesecju trudnoce..

  9. #1859

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ja sam cula da je dr.Gaćina u Ses.Milosrdnice ok.. Jel ide neka kod njega?

  10. #1860
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Cure znam da ste o ovome vjerovatno pisale na temi ali nisam uspijela naći. Ja sam na fragminu 2500 , počela sam od pozitivnog testa. Mene zanima kakva je praksa za porod trudnica na nmh i koliko dugo poslije poroda se primaju injekcije? Ja sam prošli put imala hitan carski rez, nažalost beba nije preživjela to je bilo prije 6,5g. Zanima me da li se čekaju prirodni trudovi ili se češće radi carski i indukcija, kakva su vaša iskustva?

  11. #1861
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da mi je ovo prva trudnoćana heparinu

  12. #1862
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj karanfilčić prvotno napisa Vidi poruku
    Cure znam da ste o ovome vjerovatno pisale na temi ali nisam uspijela naći. Ja sam na fragminu 2500 , počela sam od pozitivnog testa. Mene zanima kakva je praksa za porod trudnica na nmh i koliko dugo poslije poroda se primaju injekcije? Ja sam prošli put imala hitan carski rez, nažalost beba nije preživjela to je bilo prije 6,5g. Zanima me da li se čekaju prirodni trudovi ili se češće radi carski i indukcija, kakva su vaša iskustva?
    Porod zavisi od ustanove/dr koji te vodi. Negdje ako je prvi porod bio cr ide se automatski opet na cr.
    Nmh je kontraindiciran za spinalnu/epiduralnu anesteziju, tj. mora proći bar 12h od heparina da je mogu dati. Ja sam u 20h dala Clexan 0.4, u 1 mi pukao vodenjak i tek u 6 ujutro sam dobila spinalnu za cr. Dobro su me natočili s tekućinama i svejedno sam imala komplikaciju glavobolje. Možda bi bilo dobro da se još pričekalo ali me nisu htjeli prebaciti jutarnjoj smjeni samo zbog toga.
    Nakon poroda cca 6 tjedana se nastavlja s heparinom. Pogotovo ako je bio cr.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  13. #1863
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Zbilja ovisi o bolnici i kakvu praksu provode liječnici u istoj.
    Ja sam bila na fragminu 2,500,porod na carski i pikala sam se još tri tjedna nakon poroda

  14. #1864

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Probat cu prepisati sve nalaze ako mi moze netko odgovoriti ko se razumije?
    APTV dobar
    Antitrombin dobar
    Protein C dobar
    APCR dobar
    LAC dobar
    Fakor V Leiden NORMALAN TIP
    Faktor II protrombin (G20210A) NORMALAN TIP
    MTHFR (C677T) HETEROZIGOT
    PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 5G
    Iza mene redoslijedom: dvije biokemijske, jedna vanmaternicna, IVF-beta 0, FET-beta 0.
    Sad krecem na prirodni IVF.
    Jel imao netko ovakav nalaz? Jesu vam dali kakvu terapiju?
    Obiteljska anamneza...tocno to. Svi redom neke cirkulacijske probleme

  15. #1865
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Po ovim nalazima, imaš samo mutaciju na MTHFR, i to blažu. PAI 5G homozigot je uredan nalaz.
    Odi kod hematologa po mišljenje, da pogleda nalaze, tvoju i obiteljsku anamnezu jer netko može imati 3 mutirana gena, netko 5 bez da se ikad nešto loše desi, a nekome može samo jedan raditi goleme probleme. Svatko je slučaj za sebe, nema pravila.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  16. #1866

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Po ovim nalazima, imaš samo mutaciju na MTHFR, i to blažu. PAI 5G homozigot je uredan nalaz.
    Odi kod hematologa po mišljenje, da pogleda nalaze, tvoju i obiteljsku anamnezu jer netko može imati 3 mutirana gena, netko 5 bez da se ikad nešto loše desi, a nekome može samo jedan raditi goleme probleme. Svatko je slučaj za sebe, nema pravila.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Hvala na odgovoru. Tak cu i napraviti. Jos cekam nalaz Proteina S.
    Obiteljska anamneza je losa sto se tice ugrusaka od strane oba roditelja

  17. #1867
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Ima li netko svjezije iskustvo s Vinogradskom?
    Kako se tamo "dobije" heparin?
    Cija preporuka je potrebna (hematolog, ginekolog ili oba)?
    Kako ide ta cijela procedura?
    Ja sam MTHFR 677ct heterozigot i pai-1 4g/5g heterozigot, ostali nalazi uredni. Gin kaze da je preporuka za iducu trudnocu nmh pa se malo raspitujem.

  18. #1868
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    evo da vam se javim i nakon poroda sa svojim iskustvom..
    porod je bio prirodan, puknuće vodenjaka i trudovi u 41.tj, dobivena epiduralna..beba 3.5kg nije bilo nikakvih naznaka zastoja u rastu i sl..
    nakon poroda još 3tj Clexane 0.4

  19. #1869

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj mama_28 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko svjezije iskustvo s Vinogradskom?
    Kako se tamo "dobije" heparin?
    Cija preporuka je potrebna (hematolog, ginekolog ili oba)?
    Kako ide ta cijela procedura?
    Ja sam MTHFR 677ct heterozigot i pai-1 4g/5g heterozigot, ostali nalazi uredni. Gin kaze da je preporuka za iducu trudnocu nmh pa se malo raspitujem.
    Ne znam za Vinogradsku. Mene je mpo poslao kod hematologa na Rebro i tamo dobila preporuku za nmh od dana transfera. Jos nisam krenula, cekam ciklus.

  20. #1870
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Cure iz Splita ako koja zna kakava je praksa, molim da mi napiše

    Imam preporuku MPO ginekola za 5000 i.j. NMH u idućoj trudnoći. Spremamo se uskoro na FET,
    zanima me ako kojim slučajem ostanem trudna, da li imam pravo na recept za NMH? I na koji način ga dobiti.
    Čitam postove pa mi nije najjasnije.

  21. #1871
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    cure da li koja može pojasniti ove rezultate
    Heterozigot mut/wt i prisutan 4G polimorfizam na oba alela.

  22. #1872

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Latica, s nalazom kojim imas od mpo na kojem pise da trebas NMH možeš u apoteci kupiti jer do srčane akcije nemas peavo na njega. Nakon srcane akcije ides u bolnicu sa svim papirima da ti bolnicka komisija odobri i onda dalje ti bolnica daje heparine... ako komisija ne odobri moras ga kupovati. Tako je barem kod nas u Puli

    Mona vec ce ti se netko javiti, ali ima i posebna tema o trombofiliji

  23. #1873
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Vatra hvala ti
    Skontala sam sve sada
    Idem prvo dogovoriti FET, popikit +, čuti i onda čekati što će komisija reći.
    Ipak bi bilo super dobiti injekcije od bolnice, 27 kn dnevno za Fragmin nije baš malo
    (mislim da sm negdje na forumu pročitala da je to cijena).
    Ako ih treba stalno kupovati, onda ću ih kupovati.

    Splićanke imate iskustva s komisijom KBCa St????
    Posljednje uređivanje od 1latica : 01.06.2016. at 09:13

  24. #1874
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj mona22 prvotno napisa Vidi poruku
    cure da li koja može pojasniti ove rezultate
    Heterozigot mut/wt i prisutan 4G polimorfizam na oba alela.
    Mona22, možda se javi neka od cura koja će znati rastumačit ti nalaz,
    ja ni svoj ne kontam

  25. #1875
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mona22 prvotno napisa Vidi poruku
    cure da li koja može pojasniti ove rezultate
    Heterozigot mut/wt i prisutan 4G polimorfizam na oba alela.
    Jel to za PAI?
    Možda ima još poruke pa mi je mob ne učitava...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  26. #1876
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to za PAI?
    Možda ima još poruke pa mi je mob ne učitava...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    da za PAI

  27. #1877
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Znači da ti je taj gen mutiran. 5G je uredan nalaz 4G/5G je parcijalna mutacija.
    U praksi to može značiti da u starijoj dobi (ili u trudnoći ako ti 'tako grah padne') je veća šansa za probleme zgrušavanja krvi u smislu tromboza. Dakle, povećani rizik.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  28. #1878
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Hvala

  29. #1879
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Ciao cure!

    imam jedno pitanje, od cura koje su trenutno na heparinu i onih koji su bile a da su iz Rijeke kod kojeg ginekologa ste vodile trudnoću? Može i u inbox odgovor.
    Ja imam mutaciju na PAI 1-heterozigot 4g/5g i biti ću na heparinu slj trudnoću zbog gubitka bebe u 28tt.
    Hvala unaprijed

  30. #1880
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Eryngium hvala

    Molim cure iz Rijeke da mi se jave ako im nije problem, puno bi mi pomoglo kad bi imala više informacija.

    Hvala

  31. #1881
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Cure, kamo nosite iskorištene injekcije heparina? Tko je dužan to zbrinuti- ljekarne ili bolnica u kojoj smo preuzele injekcije?

  32. #1882
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja sam ih dala u laboratorij za vađenje krvi ustanove gdje radim. Ne mogu reći jesu li baš dužni zbrinuti biološki materijal ali po nekoj logici bi trebali biti. Pogotovo ako su oni izdali te iste inekcije.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  33. #1883
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ja nosila svojoj gin. pa ih sestra zbrinula. U ljekarni ne primaju jer nemaju kantu za infektivni otpad. Sad imam punu vrečicu koju moram nekam odnesti...

  34. #1884
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Mda...U ljekarnama ne primaju, a u bolnici mi nisu htjeli uzeti ni gonale...

  35. #1885

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Piksi1909 prvotno napisa Vidi poruku
    Ciao cure!

    imam jedno pitanje, od cura koje su trenutno na heparinu i onih koji su bile a da su iz Rijeke kod kojeg ginekologa ste vodile trudnoću? Može i u inbox odgovor.
    Ja imam mutaciju na PAI 1-heterozigot 4g/5g i biti ću na heparinu slj trudnoću zbog gubitka bebe u 28tt.
    Hvala unaprijed
    Ne znam je li ti jos vazan odgovor. Ja imam istu mutaciju i heparin mi je uveo dr. Đorđevic kod kojeg sam bila na porodu. Inace trudnocu je vodio primarni ginekolog. Primala sam clexane 0,4. Nikakvih komplikacija nije bilo niti se nesto posebno kontroliralo

  36. #1886
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Mda...U ljekarnama ne primaju, a u bolnici mi nisu htjeli uzeti ni gonale...
    a gdje ih podižeš?
    ja sam podizala u Petrovoj bolnici, i njima sam nosila iskorištene...
    malo su nešto njurgali prvi put, ali sam im rekla da nemam namjeru to bacati u smeće, a oni ionako imaju kontejnere i da ih molim da preuzmu
    e sad gdje je to završilo nakon što sam ih predala, ne znam...

  37. #1887
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Mda, u Petrovoj. Jednom mi nisu htjeli uzeti (stimulaciju), drugi put sam uvalila. I sad bum uzela kad idem po sljedeću turu. Jer ni ja to ne želim baciti u smeće.
    Jednom sam čak i našem veterinaru odnjela jer i oni zbrinjavaju igle koje iskoriste. Dosta je skupo zbrinjavanje.

  38. #1888

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ja ih skupljam u jednu kutiju, bas me zanima tko ce mi uzeti 2 kile igala nakon sta rodim.. hahaha..
    Ali saniranje je jako skupo i zato ne primaju, ali trebale bi bolnice jer nam ih oni daju..

  39. #1889
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    I ja to mislim! Jer u cijeni lijeka je i dio zbrinjavanja, zar ne?

  40. #1890

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Vatra hvala ti
    Skontala sam sve sada
    Idem prvo dogovoriti FET, popikit +, čuti i onda čekati što će komisija reći.
    Ipak bi bilo super dobiti injekcije od bolnice, 27 kn dnevno za Fragmin nije baš malo
    (mislim da sm negdje na forumu pročitala da je to cijena).
    Ako ih treba stalno kupovati, onda ću ih kupovati.

    Splićanke imate iskustva s komisijom KBCa St????
    Najprije pozdrav svim suborkama...nije me bilo dugo jer me zabavlja moja medena buhtlica...evo moj odgovor...na postupku u Cita, nakon neuspjesnog Ivf-a i Fet-a, preventivno pocela uzimat fragmin radi blazih mutacija ( pai i ace), nakon pozitivnih otkucaja dosla u rodiliste pitat za fragmin( da ga vise ne placam, cijena je bila 150 kn -10 komada), pa se posvadjala i raspravljala , pitali me zasto ga uopce uzimam ako nisam imala BAR DVA SPONTANA???!!! ...pa sam ih pitala jesu li oni normalni i sta zena mora prozivit da bi ostvarila neko pravo i da cu potpisat da ga uzimam na vlastitu odgovornost...i eto, valjda im se nije dalo dalje kacit, pa su mi odobrili fragmin do poroda i 6 tjedana nakon, s tim da sam ga uzimala mozda 10 dana nakon poroda...uskoro se spremam na Fet, pa se nadam da se ovaj put necu morat svadjat...
    Sretno cure!!!

  41. #1891

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Varnica, mislim da nije u cijeni lijeka, jer se zbrinjavanje dodatno placa
    Latica oko 15 kn je Fragmin od 2500
    Funky nadam se da ce ti odobriti i da se neces morati svađati opet.

  42. #1892
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Funky hvala na iskustvu, sretno na FETu. Ja čekam FET za koji dan, nadam se da će biti KČS idući mjesec i da ću dobiti tada u KBCu Fragmin obzirom da imam MTHFR, PAi i ACE mutaciju, te prod mrtvorođenčeta.
    Sorry što davim, dal mi za rodilište treba uputnica za Fragmin od soc ginekologa + vjerojatno povijest bolesti???
    Kutiju Fragmina sam u apoteci platila 260kn 10 kom od 5000ij.

  43. #1893

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Treba ti up za pregled, jer moraju ustanoviti da kuca srce i svu povijest bolesti i nalaze..
    Fragmin dobijes preko bolnice tek nakon otkucaja srce

  44. #1894
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Hvala Vatra, sve mi je sad jasno
    Sretno dalje svima

  45. #1895
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj kaja76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je li ti jos vazan odgovor. Ja imam istu mutaciju i heparin mi je uveo dr. Đorđevic kod kojeg sam bila na porodu. Inace trudnocu je vodio primarni ginekolog. Primala sam clexane 0,4. Nikakvih komplikacija nije bilo niti se nesto posebno kontroliralo
    Samo da provjerim, doktor Predrag Đorđević, iz KBC RI?

  46. #1896
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj Piksi1909 prvotno napisa Vidi poruku
    Ciao cure!

    imam jedno pitanje, od cura koje su trenutno na heparinu i onih koji su bile a da su iz Rijeke kod kojeg ginekologa ste vodile trudnoću? Može i u inbox odgovor.
    Ja imam mutaciju na PAI 1-heterozigot 4g/5g i biti ću na heparinu slj trudnoću zbog gubitka bebe u 28tt.
    Hvala unaprijed
    Draga Piksi, ja sam se javila na polikliniku nakon potvrđene trombofilije i 3 spontana, s namjerom da odem kod Đorđevića (koji mi je nakon drugog gubitka i kiretaže i napomenuo da se možda radi o trombofiliji) - no tamo su mi preporučili da se javim Petroviću - kad sam nazvala on je znao za moj slučaj i sada k njemu trebam krenuti, sljedeći tjedan idem.

  47. #1897

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Da. Taj doktor

  48. #1898

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Imala sam i ja 3 spontana. Jedan spontani pa uspjesnu trudnocu i nakon toga 2 rana spontana.tada sam na poliklinici dobula uputnicu za trombof i ispostavilo se da imam mutaciju za Pai 4g/5g. Neki su dr. tvrdili da mi je heparin nepotreban a dr. Đordjevic je uveo clexan makar je i on dvojio. Imam i neke godine pa sve skupa je prevagnulo da uzimam. Odmah nakon poroda mi ga je ukinuo. E sad je li bio potreban ili nije....bebač je uglavnom tu. Ima 6 mj i sve je ok.

  49. #1899
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Tako su i meni. Jedan zadržani pobačaj, pa su mi našli mutacije u PAI i MTHFR (4G), dvije biokemijske i sad se evo pikamo, već smo na pola puta
    Posljednje uređivanje od Varnica : 04.07.2016. at 10:20

  50. #1900
    Piksi1909 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    240

    Početno

    Hvala cure na odgovorima

    Kaja ja imam istu mutaciju kao i ti. Meni je ginekolog isto rekao da to i nije tako strašno, ali zbog gubitka u već visokom stupnju trudnoće, on preporučuje clexan za sljedeću trudnoću

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •