Stranica 34 od 46 PrviPrvi ... 24323334353644 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,700 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #1651
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Je li itko u posljednje vrijeme bio kod hematologinje Zupančić na Rebru? Zanima me koliko se otprilike čeka na termin, imam nalaze?

  2. #1652
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    drage curke, naravno da ću pitati i doktora, ali molim vas možete li mi protumačiti nalaz:

    Faktor V Leiden - normalan tip
    Faktor II protrombin - heterozigot
    MTHFR - heterozigot
    PAI-1 - heterozigot 4G/5G

  3. #1653
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Jutro Kudri, po ovome što si napisala, imaš trombofiliju tj. čini mi se mutacije na tri gena. No, neka ti dr. sve lijepo protumači. U svakom slučaju, kandidat si za heparin.

  4. #1654
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Naravno da ćemo se nadati da će sljedeći put biti sve u najboljem redu..ali život piše i malo drugačije priče..(4 dana nakon tvoje k,imala sam svoju)
    No...sad barem znam koliko toliko...pa idemo probati i terapiju..
    mislim da ću sad početi ponovo s aspirinom kojeg sam pila od punkcije..i prestala pred mjesec dana..čisto da si ponovo vratim malo krv u normalu(razrijedim je)
    Nemoj se bojati IVF-a,hormona i svega što on nosi...ja se ne trudim prirodno ostati t.(mislim,tek sad sam počela uživati u s.,a ne kad sam sama pratila ov.-ono točno u dan akcija-za pop.)...
    Lijepo ti pravac na Sušak i pusti tetu vampiricu da ti izvadi krv(možda si to i napravila već),i saznaš na čemu si..i nadam se da neće biti kromosomske greške...
    Sretno i s ostalim pretragama!
    Citiraj kaja76 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ono što si mi rekla ti rekao mi je i dr. u RI koji me uputio na tu pretragu kad je vidio da je to 3. pobačaj. I sad još bi bilo najbolje da je to, razrijediš krv i stvar riješena. Mozda mi ne bi bilo nužno ni ići na ivf. Nekako me strah tih hormona, punkcija i svega toga. Je da mi malo stekaju te ovulacije, ali ipak zatrudnim i doma.
    Samo da nisu neke greške na kromosomima jer tu nema spasa. A dr. kaže da je veca sansa da bude trombofilija nego ovo drugo pa se nadam da je tako

  5. #1655

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj bubicazubica prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ćemo se nadati da će sljedeći put biti sve u najboljem redu..ali život piše i malo drugačije priče..(4 dana nakon tvoje k,imala sam svoju)
    No...sad barem znam koliko toliko...pa idemo probati i terapiju..
    mislim da ću sad početi ponovo s aspirinom kojeg sam pila od punkcije..i prestala pred mjesec dana..čisto da si ponovo vratim malo krv u normalu(razrijedim je)
    Nemoj se bojati IVF-a,hormona i svega što on nosi...ja se ne trudim prirodno ostati t.(mislim,tek sad sam počela uživati u s.,a ne kad sam sama pratila ov.-ono točno u dan akcija-za pop.)...
    Lijepo ti pravac na Sušak i pusti tetu vampiricu da ti izvadi krv(možda si to i napravila već),i saznaš na čemu si..i nadam se da neće biti kromosomske greške...
    Sretno i s ostalim pretragama!
    Bila ja jučer...rezultati za mjesec dana...tek. Koliko god nije lijepo imat još jednu dijagnozu, nekako bi mi laknulo da je problem u trombofiliji.
    Zašto si pila aspirin? To su ti dali u toj privatnoj klinici gdje si radila ivf?
    Budući da si vadila krv na Sušaku, da li ti njihova doktorica odredi terapiju (vidila sam da neka tamo ima ambulantu i da su je neki starčići čekali) ili ti mpo-ovci odrede?

  6. #1656
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    jarica, hvala na odgovoru! Nadam se da nije kasno da to doktoru pokažem 1dc u kojem krećem u postupak? Naime, iako sam sve te nalaze imala u mapi kad sam išla na dogovor za terapiju, dr nije ništa komentirao - vjerojatno nije vidio...

  7. #1657
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na osnovu Leidena (heterozigot) i MTHFR (heterozigot) su mi rekli da ću u trudnoći primati heparin.

    Sad je naknadno stigao nalaz PAI-1 homozigot 4G.

    Koliko to mijenja cijelu priču? Je li mi dovoljan Clexane 0,4, koji su mi preporučili dok sam imala samo ova dva prva nalaza? I kolika je uspješnost trudnoća s tri mutirana gena uz heparin?

  8. #1658
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    optimist, mislim da će te tvoj dr poslati opet hematologu.
    ja idem sutra.

    cure, koliko se čeka to konzilijarno mišljenje? Ili je gotovo odmah??

  9. #1659
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Molim za savjet, di da se javim i po iskustvu jel to za terapiju ili ne? Fala!

    MTHFR 677-heterozigot
    PAI-1 -homozigot 4G4G
    Faktor XIII-heterozigot

    ostali faktori normalni

  10. #1660
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    odi kod hemataloga! naglasi da si trudna i moraju te odmah primiti! sretno draga!
    ja ovaj tjedan idem po heparin

  11. #1661
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hvala ti puno!

  12. #1662
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    isto imam mutacije i u principu mi je gin rekao da uzimam andol 100 za sada. lijekove nećeš dobiti odmah, već to ide prvo na povjerenstvo bolnice. čeka se cca tjedan dana. pitaj i svog mpo doktora kod kog da ideš.
    Posljednje uređivanje od kudri : 13.04.2015. at 13:51

  13. #1663
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ma dok dođem do mog mpo doktora već će biti kasno. Mislim sutra od moje dr. uzeti uputnicu i ići u Zg na Rebro jer su mi kolege rekle da se klonim Riječke hematologije. Kod kojeg dr si ti išla?

  14. #1664
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ja sam ti na kraju išla privatno kod dr.đelmiša. on je u petrovoj pročelnik za patalogiju trudnoće i inače je stručnjak za trudnice s trombofilijom, pa mi je to bilo najbrže. prvo privatno na konzultacije (Pronatal), pa onda direktno u petrovu jer ionako tamo na kraju trebam uzimati lijekove.

    ali sam prije toga išla i kod hematologice na sv. duh (ne sjećam se ime), ali mi doktorica nikako nije sjela. prvo smo se zakačile oko termina umjetne oplodnje! objašnjavala mi pola sata kako riječ umjetno dolazi od umjetnost bla bla bla, onda mi nije htjela dati zeleno svjetlo za kretanje u postupak, iako sam imala sve osnovne pretrage, već me poslala na dodatne koje se čekaju mjesec dan, a koje sam realno mogla i naknadno, paralelno s postupkom odraditi. i na kraju krajeva, kad sam ostala prirodno trudna, zapravo bila već i kod nje na tom pregledu, ali nisam znala. i javila joj, otkantala me samo tako i rekla neka se javim kad stignu ostali nalazi! koja glupača! a meni možda trudnoća ovisi o heparinu! na kraju krajeva, dr. đelmiš mi je odmah rekao da mi treba niskomolekularni heparin i uputio zahtjev prema povjerenstvu. tako da je moj savjet, nemoj ići na sv. duh!

  15. #1665
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ti na kraju išla privatno kod dr.đelmiša. on je u petrovoj pročelnik za patalogiju trudnoće i inače je stručnjak za trudnice s trombofilijom, pa mi je to bilo najbrže. prvo privatno na konzultacije (Pronatal), pa onda direktno u petrovu jer ionako tamo na kraju trebam uzimati lijekove.

    ali sam prije toga išla i kod hematologice na sv. duh (ne sjećam se ime), ali mi doktorica nikako nije sjela. prvo smo se zakačile oko termina umjetne oplodnje! objašnjavala mi pola sata kako riječ umjetno dolazi od umjetnost bla bla bla, onda mi nije htjela dati zeleno svjetlo za kretanje u postupak, iako sam imala sve osnovne pretrage, već me poslala na dodatne koje se čekaju mjesec dan, a koje sam realno mogla i naknadno, paralelno s postupkom odraditi. i na kraju krajeva, kad sam ostala prirodno trudna, zapravo bila već i kod nje na tom pregledu, ali nisam znala. i javila joj, otkantala me samo tako i rekla neka se javim kad stignu ostali nalazi! koja glupača! a meni možda trudnoća ovisi o heparinu! na kraju krajeva, dr. đelmiš mi je odmah rekao da mi treba niskomolekularni heparin i uputio zahtjev prema povjerenstvu. tako da je moj savjet, nemoj ići na sv. duh!
    Puno ti hvala! Već sam sve uspjela izdogovarati što ću i kamo ću.

  16. #1666

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Evo dobila sam i ja svoje nalaze pa vas molim da mi kažete jesu li u redu. Testovi koagulacije su u redu, Faktor V Leiden,Faktor II protrombin i MTHFR- za sve piše normalan tip, a PAI-1 (4G/5G) heterozigot 4G/5G. Je li to u redu ili ću dobiti terapiju?

  17. #1667
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kaja76 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo dobila sam i ja svoje nalaze pa vas molim da mi kažete jesu li u redu. Testovi koagulacije su u redu, Faktor V Leiden,Faktor II protrombin i MTHFR- za sve piše normalan tip, a PAI-1 (4G/5G) heterozigot 4G/5G. Je li to u redu ili ću dobiti terapiju?
    To sve zavisi kod koga ideš. Ova tvoja mutacija na PAI-1 mi se ne čine tako strašna, ali ja nisam hematolog. Meni je mutacija i na MTHFR-heterozigot i na PAI-1-homozigot (4G4G) pa sam nakon vađenja d-dimera (koji su apsolutno odlični) u dogovoru s liječnicima, odlučila ne ići na terapiju dok to ne bude apsolutno neophodno (d-dimeri se povise), jer imam drugu dijagnozu za koju bi mi heparin mogao biti smrtna presuda. Vidi sa svojim mpo-ovcem, probaj konzultirati hematologa ali na kraju svatko odlučuje za sebe.

  18. #1668

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    To sve zavisi kod koga ideš. Ova tvoja mutacija na PAI-1 mi se ne čine tako strašna, ali ja nisam hematolog. Meni je mutacija i na MTHFR-heterozigot i na PAI-1-homozigot (4G4G) pa sam nakon vađenja d-dimera (koji su apsolutno odlični) u dogovoru s liječnicima, odlučila ne ići na terapiju dok to ne bude apsolutno neophodno (d-dimeri se povise), jer imam drugu dijagnozu za koju bi mi heparin mogao biti smrtna presuda. Vidi sa svojim mpo-ovcem, probaj konzultirati hematologa ali na kraju svatko odlučuje za sebe.
    Da, mislim danas ici kod svoje gin- primarne da vidim sta ce ona reci. Imala sam 3 miss. ab. pa mozda i je kvaka u tome s tim da sam jednom rodila i nije bilo apsolutno nikakvih problema. Tako da ne znam bi li to mogao biti uzrok mojim spontanim ili ipak nesto drugo.

  19. #1669
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure na heparinu, da li ste putovale avionom? pitam zbog dužeg sjedenja. postoji mogućnost da trebam na nekoliko dužih putovanja avionom. znam da trebam pitati dr, ali me zanimaju vaša iskustva za slučaj da mi kaže da odlučim sama.

    hvala!!!
    Posljednje uređivanje od kudri : 16.04.2015. at 13:53

  20. #1670
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Ja sam putovala avionom 4 sata, neznam da li je to dovoljno dugo Imala sam pismeni nalaz od dr. da moram koristiti heparin. Niko ga nije ni pogledao.

  21. #1671
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    alma, i nisi imala nikakvih problema kasnije? rodila zdravi bebicu?
    ma neznam ni sama što da radim, trebala bi najvjerojatnije službeno na 3 duža puta avionom. jedan čak uz presjedanje, pa me danas jedna doktorica oprala da nek mi ne pada na pamet, a druga (u istoj bolnici koju sam kasnije slučajno srela), mi je rekla da nisam bolesna, već samo trudna te da će uz heparin biti sve ok.

  22. #1672
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, počela sam sama sebid avati injekcije clexana, pa imam brdo pitanja. ako bi mi koja od vas mogla pomoći i odgovoriti, bila bi zahvalna.
    1. da li su vam redovito kontrolirali trombocite? moji su na donjoj granici, a mislim da doktor to niije ni vidio. sad sam čitala na uputama da to može biti opasno.
    2. kako ste izbjegavale pojavu masnica?
    3. što ako se zaboravi uzeti?
    4. u slučaju da ste bile bolesne i morale uzeti nešto za snižavanje temperature, da li ste preskočile taj dan injekciju? naime, u uputama piše da se ne smiju uzimati paralelno acetilsalicelatne kiseline

    hvala!

  23. #1673
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    5. da li ste onda cijelu trudnoću kontrolirale u bolnici? ja sam u petrovoj, kod dr. đelmiša i mislila sam kontrolirati kod jedne super ginekologice poznanice ,koja btw isto radi u petrovoj, a na pt1 dolaziti samo po terapiju, ali mi sestra odbrusila da ako sam došla tu, da sam tu sad do kraja. a dr.đelmiš se čak i uvrijedio što sam pitala da li sad moram biti tu ili mogu kod svije ginekologice!

  24. #1674
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Kudri ja se pikam sa fragminom od transfera, i odmah na prvom uzv dr J mi je rekla da idem dr D na Merkur, znači cijelo vrijeme sam kod njega, kod soc gin idem jedino po doznake i uputnice. A ova prijašnja pitanja mogu ti reći da sam dva puta vadila krv i trombociti su bili ok, masnice ponekad imam, ali me to ne brine i nisam se nikad zaboravila piknuti...

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  25. #1675
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hvala ti kika. a kako često si kod njih na promatranju, ako uopće ideš na tako nešto? i da li zbog činjenice što moramo svaki dan primati heparin moramo češće na preglede i kontrole?
    jesi pila dodatno kalcij? obzirom na to da heparin neg utječe na kosti.

  26. #1676
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Kod hematologa nisam bila od kad sam trudna, dr D mi pogleda nalaze i dosad su bili dobri, vjerojatno će mi i dr D reć kad da prestanem sa heparinom pošto ga ja sama kupujem jer mi je hematolog rekao da mi ne treba heparin već samo aspirin 100 i folna. Dr J mi ga je dala zbog puno neuspjelih transfera i eto baš zadnji deveti postupak sa heparinom je uspio Ja ti neidem baš često na preglede, mislim da to ovisi o trudnoći a ne o heparinu, i da pijem od NW kalcij, magnezij i cink

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  27. #1677

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Ja sam bila na PT2, gdje pročelnica odjela ima poprilično strogi stav, a očito da je i Đelmiš takav, kad jednom udješ u njihov sustav, u biti očekuje se da si do kraja. Oni to vode onako, naravno da možeš otići drugim doktorima na pregled, ja sam bila isto privatno na 3d/4d, pa kao njihov potpis je puno značajniji. I da, vrijeđa ih to pitanje dal moras stalno dolazit ha ha. Ono pomiris se s tim, u biti možeš otići i nekome drugome na pregled, ali moras i kod njih. Povodom toga ja sam bila svaka 3 tjedan tamo o par dana,po meni nepotrebno i pretjerivanje, ležat u bolnici zbog vađenja krvi i urina a nalazi su gotovi za jedan dan. Vidim ovdje puno cura koje bolnicu nisu ni vidjele. Trombociti su mi bili ok, ali oko 30. tjedna mi je palo zeljezo. Normalni doktori bi mi repisali Heferol, ovako sam primala intravenozno. Masnice nisam imala. Ako se zaboravi uzeti, malo se poveća rizik od tromba naravno, ali iše u uputstvima lijeka da se doza ne smije povećavati, ono da uzmeš duplo, nego samo nastaviš dalje uzimanje. ZA ovo zadnje stvarno ne znam, srećom nisam bila bolesna.

  28. #1678
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Kika, budući da ću i ja sada od transfera krenuti s Heparinom kojeg neću dobiti preko HZZO, molim te reci mi koji lijek kupujes i koliko ga placas? Koju dozu uzimas?
    Da li ga imaju u ljekarnama u zalihama ili ga moraš naručiti?

    Hvala ti!

    Ja inače imam Pai homozigot 5g i antikardiolipidne (jedan put mi IgG bio visok, drugi put IgM).

  29. #1679
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Čitajući topic vidim da je sporan nalaz heterozigot 4g/5g kao i homozigot 4g- koji je onda uredan nalaz? to mi uopće nije jasno od samog početka. Jer meni je doktorica zabrinuta zbog pa i homozigot 5g i stalno samo njega spominje (a antikardiolipidne vrijednosti uopće ne).

  30. #1680
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pai-1 homozigot 5g5g je potpuno uredan nalaz. Heterozigot 4g5g nije, on je ajmo reć slabija mutacija, a homozigot 4g4g je najlošija mutacija i povećava rizik od duboke venske tromboze, srčanog i moždanog udara zbog stvaranja tromba.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  31. #1681
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Citiraj nestrpljiva anka prvotno napisa Vidi poruku
    Kika, budući da ću i ja sada od transfera krenuti s Heparinom kojeg neću dobiti preko HZZO, molim te reci mi koji lijek kupujes i koliko ga placas? Koju dozu uzimas?
    Da li ga imaju u ljekarnama u zalihama ili ga moraš naručiti?

    Hvala ti!

    Ja inače imam Pai homozigot 5g i antikardiolipidne (jedan put mi IgG bio visok, drugi put IgM).
    Draga moja ja uzimam 2500 ij fragmina svaki dan, kupujem ga uvijek kad dođem u zg u ljekarni vv jer mi jedino tamo uvijek tog ima i ne uzmu ti recept već samo upišu koji liječnik ti ga je dao. Čini mi se da je jedno pakiranje od 10 injekcija 147kn, svaki put kupim koliko mi treba do sljedeće posjete merkuru i nikad nisam imala problema sretno!!!

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  32. #1682
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Ja sam mthfr homozigot( mutacija) i pai heterozigot 4g/5g, dosad uvijek aspirin i folacin a u zadnjem postupku sa fragminom evo trudna 28tt

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  33. #1683
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    A svašta! ! MPO doktor govori o postojanju mutacije na PAI a nalaz uredan? !?!!! No comment.

    Meni je doktorica ranije spominjala Clexan. Hvala za cijenu! !!!! Ja sam mislila da je puno, puno skuplje. I hvala za informaciju da znam gdje kupiti.

  34. #1684
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Nadam se da će i meni sad napokon uspjeti s heparinom! !!! To mi daje tračak nade -da je to možda rješenje! !!!! Jer ne znam kaj bi više mislila. A zadnji plaćeni je pred nama

  35. #1685
    mona22 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    bjelovarsko-bilogorska
    Postovi
    480

    Početno

    Citiraj nestrpljiva anka prvotno napisa Vidi poruku
    A svašta! ! MPO doktor govori o postojanju mutacije na PAI a nalaz uredan? !?!!! No comment.

    Meni je doktorica ranije spominjala Clexan. Hvala za cijenu! !!!! Ja sam mislila da je puno, puno skuplje. I hvala za informaciju da znam gdje kupiti.
    Ovo je cijena za fragmin ako sam dobro skužila,ako ćeš koristiti clexane on je duplo skuplji

  36. #1686
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Da li između fragmina i clexana postoji neka objektivna razlika osim što je clexan skuplji? Da li je bolji ili se samo ime plaća?

  37. #1687
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Ovo što Red pepper pita i mene zanima. Kad već kupujem sama nek mi kažu što je najučinkovitije -a ako je učinak isti, voljela bi to znati a ne da mi vele onaj lijek što ih farmaceutski lobi traži da preporučuju.

  38. #1688
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    I fraxiparin 0,3 isto nije skup. Zvala sam ljekarnu filipovic i receno mi je da 10 kom.dodje oko 150 kn.
    E sad ja neznam dal ima nekakve rezlike u clexana, fragmina i fraxiparina i dal se dr odluci na osnovu nalaze koji ce od ovih dati.

  39. #1689
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Da li između fragmina i clexana postoji neka objektivna razlika osim što je clexan skuplji? Da li je bolji ili se samo ime plaća?
    postoji razlika u farmakokinetičkom/farmakodinamičkom profilu ta dva lijeka, u njihovoj anti-Xa i anti-IIA aktivnosti (omjeru) što je bitno za odrediti kada zbilja postoji neka problematika (kod clexana se preciznije odredi jer 1 mg enoxaparina inhibira 100 anti-Xa jedinica), zato hematolozi (prof. Zupančić) to ozbiljnije poprate i rade razliku u propisivanju lijeka
    za napamet davanje terapije (ne prateći niti koliko je to anti-Xa jedinica po kg), ono čisto da se nešto od heparina propiše nakon transfera, u principu je svejedno

  40. #1690
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ljube ili netko tko se kuži u ovo dali može ispasti kombinacija PAi 4g/5g homozigot?

  41. #1691
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    ljube ili netko tko se kuži u ovo dali može ispasti kombinacija PAi 4g/5g homozigot?
    da li piše kao konačno objašnjenje nalaza homozigot, a možda pretraga navedena kao genotipizacija polimorfizma 4g/5g u genu za PAI-1?
    ako je već dokazan genotip 4g/5g onda je on heterozigot (homozigoti imaju oba alela ista- 4g/4g ili 5g/5g)

  42. #1692
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    ili pitaš za nasljeđivanje potomstva od dva heterozigotna roditelja?

  43. #1693
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    ili pitaš za nasljeđivanje potomstva od dva heterozigotna roditelja?
    Ne pitam radi sebe ja sam ispala taj 4G/5G heterozigot i dobila sam odbijenicu za heparin s objašnjenjem da sam heterozigot a ne homozigot pa kao meni ne treba. I onda sam mislila da može biti homozigot s ovom kombinacijom. Još uvijek mi nije skroz jasno jel meni taj heparin trebao ili nije, neki kažu ovako a neki onako, a ja ga uzimala i plaćala iz svog džepa

  44. #1694
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pitam radi sebe ja sam ispala taj 4G/5G heterozigot i dobila sam odbijenicu za heparin s objašnjenjem da sam heterozigot a ne homozigot pa kao meni ne treba. I onda sam mislila da može biti homozigot s ovom kombinacijom. Još uvijek mi nije skroz jasno jel meni taj heparin trebao ili nije, neki kažu ovako a neki onako, a ja ga uzimala i plaćala iz svog džepa
    Čak i za PAI-1 homozigot 4g4g kažu da nije potreban heparin ako su ostali parametri koagulacije uredni i nema prijašnjih DVT ili PTE. Savjetuju samo praćenje.

  45. #1695
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Šta je to PTE?
    Meni su i antikardiolipinska antitjela bila nešto povišena.
    E sad prije su za taj 4G/4G propisivali heparin sad odjedanput ne treba

  46. #1696
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Šta je to PTE?
    Meni su i antikardiolipinska antitjela bila nešto povišena.
    E sad prije su za taj 4G/4G propisivali heparin sad odjedanput ne treba
    PTE-Plućna tromboembolija.
    A čuj, 100 doktora, barem 105 mišljenja.
    npr. http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=2082

  47. #1697
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam 4G/4G i ginekolozi mi nisu htjeli prepisati inekcije a hematologica je. Koristila sam ih ali istina je da prema posljednjim nekim istrazivanjima, takav nalaz zantijeva pracenje, ne nuzno i terapiju.
    Ja nisam htjela riskirati pa sam koristila inekcije iako ni one nisu bezopasne.

  48. #1698

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Malo sam razocarana ovim istraživanjem. I u potpunosti se ne slazem, znaci mi sve kojima je trudnoća na heparinu uspjela, nakon uzastopnih pobačaja, bi trebale opet u sljedećim trudnoćama riskirati, ili zene koje nisu jos pokusale s heparinom, bi trebale biti bez šanse da pokušaju?

  49. #1699
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj abica_29 prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam razocarana ovim istraživanjem. I u potpunosti se ne slazem, znaci mi sve kojima je trudnoća na heparinu uspjela, nakon uzastopnih pobačaja, bi trebale opet u sljedećim trudnoćama riskirati, ili zene koje nisu jos pokusale s heparinom, bi trebale biti bez šanse da pokušaju?
    Ova studija je samo jedna u moru studija o trombofiliji. Ako ti je jedina uspjela trudnoća s heparinom bili bi ludi sada drugu pokušavati bez njega. Šta god tamo neke studije govorile. Svaki pacijent bi se trebao gledati posebno u okviru svoje povijesti bolesti jer ne reagiramo svi jednako na lijekove.

  50. #1700

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    I uspijela si s heparinom iznijeti trudnoću do kraja? Ja imam sličnu situaciju- za PAI 1 heterozigot 4G/5G, otsalo sve u redu, 3 spontana iza sebe pa se nadam da je u heparinu spas za moj slučaj. Makar kod 1. trudnoće nije trebao. Moram još neko vrijeme čekati za konzultacije pa ne znam sta ce mi MPO-vci reći. Zna li tko kakva je praksa u KBC RI na humanoj reprodukciji?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •