Stranica 43 od 46 PrviPrvi ... 334142434445 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,150 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #2101

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Tnx Sanjka!

  2. #2102
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska, kupujes ga (iako mi nije jasno zasto ti ga oni nisu odmah gore dali, ali ok). Kod Fraxiparina ti je bitno da NE istiskujes zrak, jer zrak ostaje zadnji koji pogura lijek. Od njega znaju ostati "modrice" ali ne boli, ne brini. Jedan dan s lijeve strane trbuha, u ravnini s pupkom, gonal a s desne strane fraxiparin, i onda sutradan mijenjas. Tako su meni pokazali i rekli da si dajem. Gonal ide ujutro oko 9 (pretpostavljam da je i tebi tako) - navecer oko 18 fraxiparin. On ti ne stoji u frizideru, dok gonale i cetrotide drzis u frizideru.
    Bas mi je drago da krecete

  3. #2103
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    I gonal i cetrotide se cuvaju na temperaturi do 25 stupnjeva.
    To nije pomjesan lijek i nema potrebe da bude u frizideru.

    Drugo je Gonal pen....on ima posebna uputstva.

  4. #2104

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Rominka, sve ostale lijekove sam dobila tamo, ali ovaj ne. Ti si ga dobila u zadnjem postupku?
    Nisu mi ni rekli u koje doba dana se pikam s njim. Gonali ce ici oko 18, Cetrotide oko 8. Al provjerit cu ja sve to jos jednom jer uzbudenje radi svoje.

  5. #2105
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sanjka, imas pravo za Cetrotide (vec sam zaboravila). Na gonal pen san mislila, a pretpostavljam da je njega dobila jer smo u istoj klinici (a koliko sam skuzila vise idu s penom).
    Biska, ja imam nasljednu trombofilju pa su mi dali kutiju i na kraju mi je zafalilo
    pa sam imala problema oko kupovine kod nas (jer ne prakticiraju prije nego srce pocne kucati i ne vodi nas dr ovdje).
    Meni s poslali plan kad sto davati, ali ja sam prve injekcije dobila upravo u klinici jer smo isli odmah taj mj, a bili smo
    prvi dan ciklusa na pregledu.

  6. #2106

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Biska ak imas napismeno od dok iz Praga da moras uzimati fraxiparin onda samo to pokazes u ljekarni. Nakon pozitivne bete ce te tvoj gin poslati na transfuziju i oni s transfuzije u bolnicu na ginekologiju gdje ces dalje podizati lijek s papirima od soc gin. Tako ja sad radim. Prve dvije kutije sam kupila u Pragu jer sam pocela s Fraxiparinom od dana transfera. Mogu vam reci da je Frxiparin u Pragu jeftiniji nego kod nas. Tamo sam dvije kutije platila 140kn.

  7. #2107

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Antony, imam napismeno pa cu onda s tim papirom do ljekarne Filipovic.
    Ako je Fraxiparin povoljniji u Ceskoj onda cu si tamo kupiti par kutija kad dodjem na postupak. Uz ovolike troskove svaka ustedena kuna veseli

  8. #2108

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    To je istina samo dok ces ici na transfer napomenes nek ti napisu njihov doktor frxiparin recept. Zasto nebi platila jeftinije ako mozes.

  9. #2109
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Biska pitaj Lj i B tamo da ti ga daju kad budes gore. Barem jednu kutiju do bete, a onda dalje bi mogla od svog gin. Ja sam kod nas jedva kupila tri injekcije (uza sve napismene nalaze, preporuke) i platila sam ih 39 kn (13kn/kom).

  10. #2110
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Vec sam pisala za ljekarnu Filipovic i tamo ce dobiti odnosno kupiti bez problema. Dovoljno je ovo sto ima napismeno iz Praga.

    Te tete su toliko uhodane u sve to i toliko su razumne da nikakve probleme ne prave niti puno pitaju i jos su najpovoljniji.

    Do sad za sve postupke sam kupovala lijekove kod njih
    i vecinom sam dolazila bez ikakvog recepta jer sam isla
    i na postupak van hr.

  11. #2111

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Rominka ja nisam iz zg al kad god sam dosla u apoteku s papirima bez recepta uvijek sam dobila sta mi je trebalo. Znam da je u zg lakse dobiti lijekove bez recepta nego u bilo kojem drugom gradu. Bitno je samo imati napismeno da to trebas i posto nejde na recept se dobije jer mi to svejedno moramo platiti.

  12. #2112
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Antony, ja sam za Uskrs imala cijelu dramu. Falio mi je jos gonala pen, i fraxiparin. U ned ujutro, Uskrs (tu im je vec bilo podne kad su me vidjeli) sam dosla na pregled i zakljucak je bio da moram produziti stimulaciju. Vracam se u bolnicu sa svom dokumentacijom i u Puli je nemoguce pronaci gonal pen, nema ga. Srecom sestra je bila genijalna, pa se na kraju ukljucio i dr i poceli su zvati prvo Rijeku, zatim i bolnice po Italiji i Sloveniji, Zagrebu. Niti jedna bolnica ili nije imala ili nije htjela posuditi/prodati gonal. Pronasli smo ga u ljekarni na Trgu BJ, ali oni ga meni nisu htjeli prodati ni na temelju nalaza, ni bilo kojeg papira. Trazili su od dr koji me to jutro pregledao dokumentaciju pa smo sve to slali faxom i mailom, i uspjeli pronaci nekoga tko ima toliko gotovine sa sobom da moze kupiti i poslati za Pu. Mislila sam da mi je to bio najveci problem i da je s time sve rijeseno. Dr me poslao u glavnu ljekarnu da si odem kupiti Fraxiparin, sa bjanko receptom, i gle vraga opet frka. Nisu mi htjeli prodati jer u Puli to mozes dobiti, navodno, samo ako te vode pulski doktori. I tako sam ostatak Uskrsa trazila ljekarnu koja bi bila voljna shvatiti situaciju i prodati mi tri injekcije fraxiparina. Pronasla sam ju na kraju, ali sam osim kopija svih nalaza, morala priloziti kopiju osobne i zdravstvene iskaznice, i potpisati im bjanko recept da je za vlastitu upotrebu. Poludila sam taj dan i ne znam jesam li ikada bila toliko napeta i nervozna. Tako da sam sama sebi rekla da slijedeci postupak radije kupim kutiju vise nego da ostanem opet u ovakvoj situaciji. A slicno je bilo i prvi put. Inace me potrefe vikendi. Em zivim gdje zivim, em vikendi, em nekakvi praznici/blagdani... kad te tako krene....a to je najmanje sto ti treba na samom kraju stimulacije.

  13. #2113
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Rominka ja ti nisam daleko pa ako zaglavis opet tako slobodno se javi. U mojoj ljekarni ne rade apsolutno nikakve probleme oko kupovine lijekova. Dovoljno je samo papir od dr. gdje to ordinira. Mene već imaju u bazi podataka šta sam već sve uzimala za postupak pa kad nazovem i tražim šta mi treba naruce mi i bez recepta.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  14. #2114

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Nazalost zivimo u takvoj drzavi da nam nista ne omogucuje. Al i sve zavisi o osoblju u ljekarnama koji znaju biti dobri i losi. Ja sam imala problem u bolnici dok sam podizala drugu turu frxiparina. Doktorica koja je bila tamo je gnjavila da zasto mi to treba i ja na kraju poludjela i rekla ili ce mi dati ili ne da idem na povjerenstvo hzzo ako ce raditi problem i dok sam to spomenula mi je dala. Jos sam joj rekla ak mi nedate ja si mogu i kupiti al da to nece samo tako proci. Neki gin misle da su popili svu pamet svijeta al je kod mene problem sto nemam dlake na jeziku pa velim sta imam bez obzira kolko me to kostalo. Nekad bas moramo biti bezobrazne jer drugacije nejde.

  15. #2115
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pak, hvala ti ❤️ Da sam imala vremena i mogucnost cekanja, sve bi bilo ok, ali kako je meni trebalo danas za sutra, a bila je ned i Uskrs...ma,ne zelim se niti prisjecati jer se odmah naljutin. Nije meni frka reci im, ma u konacnici i ton povisiti ako treba, ali ovaj su me put bas bili izbacili iz takta. A gin mi je zakon zena! Napokon smo dobili dr u Pu koja se trudi, koja zeli znati, koja se informira i ucini mi sve sto treba. U svakom slucaju, Pak, ako kad bude zatrebalo, zamolit cu te. A nadam se da ne treba napominjati da ako ti sto treba a mogu uskociti pitaj, samo pitaj

  16. #2116
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Pak, hvala ti ❤️ Da sam imala vremena i mogucnost cekanja, sve bi bilo ok, ali kako je meni trebalo danas za sutra, a bila je ned i Uskrs...ma,ne zelim se niti prisjecati jer se odmah naljutin. Nije meni frka reci im, ma u konacnici i ton povisiti ako treba, ali ovaj su me put bas bili izbacili iz takta. A gin mi je zakon zena! Napokon smo dobili dr u Pu koja se trudi, koja zeli znati, koja se informira i ucini mi sve sto treba. U svakom slucaju, Pak, ako kad bude zatrebalo, zamolit cu te. A nadam se da ne treba napominjati da ako ti sto treba a mogu uskociti pitaj, samo pitaj
    Sada sam znatizeljna. Koja je to dr.? Prima nove pacijente? Moja je koma i na samu pomisao da moram do nje muka mi je.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  17. #2117
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Rominka nemam rijeci za ovaj scenarij koji su ti priredili.
    Krajnje bezobrazno i ne ljudski.

    Al moram se osvrnuti i na ovo da tko god od dr te je doveo u ovu situaciju u ned.na Uskrs i frka za gonal.
    Dobro oni znaju koliko folikulu rastu i da ce vjerojatno
    trebati produziti terapiju i to je se okvirno moglo znati a
    ne ti stvarati ovakav stres. Sigurno si imala fm dva tri dana prije.

    Ja zbilja nemam rijeci na ovo.....sokirana sam.
    I nedaj boze vise da se to dogodi bilo kome.
    Dobro je i da si to napisala ovdje pa da cure znaju
    i zato oprez kad su neki praznici i vikend da se dobro
    organizirate za lijekove.

    Sorry znam da ovo nije tema ovdje da razglabamo oko toga
    nadam se da nam osoblje foruma nece zamjeriti.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 28.01.2017. at 12:23

  18. #2118

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Cure, trebam vas savjet.
    Podigla sam danas nalaz koagulograma koji mi je potreban za punkciju u opcoj anesteziji i vidim da mi je snizeno protrombinsko vrijeme INR. Kod mene iznosi 1.14, a donja granica terapijskog raspona je 2.00.
    U ovom stimulacinskom ciklusu prvi puta su mi uveli fraxiparin i izgleda da sam zeznula stvar jer sam si dala injekciju i prije vadjenja krvi za koagulogram, a sad vidim da na netu pise da nisam smjela?
    Sto da sad radim? Da ponavljam pretragu ili da pokusam objasniti internisti?

  19. #2119
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Objasnit ces, a u klinici ce svakako napraviti opet pretragu ako budu smatrali da treba. Kad ides internisti?

  20. #2120

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    U cetvrtak sam narucena kod interniste. Pisat cu veceras u Pronatal.
    Ja sam shvatila da se s injekcijama ne smije stati jednom kad se krene. Ehhh, pameti moja!

  21. #2121
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, trebam vas savjet.
    Podigla sam danas nalaz koagulograma koji mi je potreban za punkciju u opcoj anesteziji i vidim da mi je snizeno protrombinsko vrijeme INR. Kod mene iznosi 1.14, a donja granica terapijskog raspona je 2.00.
    U ovom stimulacinskom ciklusu prvi puta su mi uveli fraxiparin i izgleda da sam zeznula stvar jer sam si dala injekciju i prije vadjenja krvi za koagulogram, a sad vidim da na netu pise da nisam smjela?
    Sto da sad radim? Da ponavljam pretragu ili da pokusam objasniti internisti?
    Nisi niš fulala. INR interval od 2 do 3.5 se odnosi na terapijsku dozu, obično visoko molekularnog heparina (VMH). Fraxiparin i Clexan su NMH (niskomolekularni) i tek u dozama od 0.8 (Clexan) se smatraju terapijskim i mogu značajnije utjecati na INR, zavisno od doze.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  22. #2122

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Znaci, ova moja vrijednost je ok?
    Uffff, kamen mi je pao sa srca
    Vec sam vidjela kako moram na punkciju 8 folikzla bez anestezije.
    Hvala puno!

  23. #2123
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Je.
    Mislim da je ref.interval za one bez ikakve terapije 0.8-1.2, zavisnk od laba koji vadi, al nisam više 100% sigurna.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  24. #2124

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    55

    Početno

    molima vas za pomoć hrabre moje! anti xa mi je pao na 0.36,a to je ispod donje granice,,,dali treba manja doza ili..sad sam rudna 19+4,,

  25. #2125
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nisam u vašim vodama, ali trebam malu pomoć oko clexana.
    da li je bitno mijenjati strane?
    nisam htjela gledati uputstva dok se ne krenem pikati, da ne zabrijem bez veze,
    sad vidim da piše da se jedan dan daje lijevo, jedan desno,
    a ja idem u smjeru kazaljke na satu kako su mi rekli.
    ima neke veze ili je svejedno?

  26. #2126

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav, svima . Htjela sam provjeriti s vama koje ste pretrage krvi radile kada ste bile na heparinu (Fragmin)? Sad sam već u 20 tjednu, uzimam jednu injekciju dnevno od 2500, nigdje ne mogu pronaći da je itko radio neke pretrage koje bi se ticale baš uzimanja heparine, ne i standardna krvna slika.
    Molim vas savjet.
    Hvala vam

  27. #2127
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj auroraa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, svima . Htjela sam provjeriti s vama koje ste pretrage krvi radile kada ste bile na heparinu (Fragmin)? Sad sam već u 20 tjednu, uzimam jednu injekciju dnevno od 2500, nigdje ne mogu pronaći da je itko radio neke pretrage koje bi se ticale baš uzimanja heparine, ne i standardna krvna slika.
    Molim vas savjet.
    Hvala vam
    Nije te do sad slao tvoj dr nikako da vadis krv??
    Na strani ispred eryngium je sve fino objasnila sto i kako po tromjesecju pa skicni malo

  28. #2128
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Ja radim svaka 4 tjedna veliki koagulogram

  29. #2129
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jesam ja na ovoj temi procitala da je jedna forumasica pretakala Clexane u drugu injekciju (s humanijom, ostrijom iglom)?

  30. #2130
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam ja na ovoj temi procitala da je jedna forumasica pretakala Clexane u drugu injekciju (s humanijom, ostrijom iglom)?
    Hm, meni su rekli da Clexan ima oštriju iglu...

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  31. #2131
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni je bila ocajna. Tupa. Jedva sam se pikala.

  32. #2132
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je bila ocajna. Tupa. Jedva sam se pikala.
    [emoji19] nisam još krenula sa pikanjem pa nemam osobnog iskustva. Ali sjećam se da je netko nešto pretakao. Ako otkriješ što i kako javi [emoji6]. Uskoro krećem u avanturu

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  33. #2133
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga, bravo, mislim na tebe Sretno!
    Koja prije otkrije post o pretakanju, neka javi

  34. #2134
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je bila ocajna. Tupa. Jedva sam se pikala.
    Potpis.
    Par puta sam si je iz daleka zabila u nogu jer na blizu nije mogla probiti kožu. Užas živi.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  35. #2135
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    skura je pretakala...e sad kad je to pisano neznam,trebalo bi potražiti.

  36. #2136
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Fala ti, žuži!!!

  37. #2137
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo ga, našla sam Skurin post:

    Btw, Žuži zna, ja sam jedna od onih čija je koža preosjetljiva na iglice.
    I nije bilo šanse da se bez problema piknem original Fragminom.

    Pa sam kupila šprice i one male iglice dijabetičke i pretačem Fragmin u njih i s njima se pikam. Isto i time oštećujem kožu, ali znantno manje nego da se pikam fragminskim... Pa ako koja ima sličnih problema s tim da zna da postoji i rješenje .

    (i dobila sam zeleno svjetlo od svog MPOavca za to kad je vidio moj stomak od 2 Fragmina i 1 štoperice)

  38. #2138

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    72

    Početno

    Pozz cure, imam jedno pitanje, a neznam gdje da postavim.....uglavnom trebala bi napraviti pretragu: genetske faktore na trombofiliju i to u Vinogradskoj. Mene zanima da li je na uputnicu dovoljno napisati samo: genetski faktori trombofilije ili točno određene pretrage??
    Nisam blizu Zg, pa da me ne vrate natrag ili nešto.....a konkretno me zanimaju da li će ako mi gin. napiše genetski faktori tromb., napraviti MTHFR, PAI-1, FAKTOR V LEIDEN, FAKTOR II PROTROMBIN?? Molim vas pomoć! U labosu se nitko ne javlja kad ih zovem da priupitam.

  39. #2139
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mora biti navedena svaka pretraga posebno, koliko ja znam.

  40. #2140
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sam bila dobila dvije uputnice, ali se ne sjecam više sto je na kojoj pisalo. Mislim da gin zna koju up i sto napisati, barem se nadam. Znam samo da je dio isao za zg (zavod za transf medicinu) a dio sam dobila iz kbc rijeka.

  41. #2141
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na mojoj uputnici su bili navedeni svi faktori pojedinacno.

  42. #2142
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A meni je pisalo samo - testovi na trombofiliju na uputnici. I napravili su mi ono što su mogli..u biti sve osim proteina s,za njega nisu imali reagens tad.

  43. #2143

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Drage heparinke, u nedoumici sam.
    Trenutno sam u 11 tjednu blizanacke trudnoce, od 7 do 9 tjedna imala sam problema s krvavim iscjedkom, no u meduvremenu se to stabiliziralo i bebe su odlicno.
    U 2016 obavila sam pretrage za trombofiliju i nisu nadjene nikakve indikacije za uvodenje terapije. Nakon toga sam isla na fet i imala spontani u 6 tt, pa je u sljedecem stimuliranom postupku dr odlucio uvesti Fraxiparine usprkos nedostatku indikacija (u Ceskoj).
    E sad, ja se pikam i dalje, kupujem Fraxiparine 0,3, a moja soc gin koja mi vodi trudnocu dala mi je uputnicu za Petrovu da oni vide sto s tim. Vec sam nekoliko puta bila tamo, sto u poliklinici, sto na hitnoj, sto na PT1 i nitko mi napismeno nije nista odobrio niti odbio, samo su mi usmeno rekli da nemam indikacija za to. Moja doca i dalje inzistira da ustrajem i da se oni tamo sluzbeno izjasne i donesu odluku, a u meduvremenu sam dobila i uputu iz svoje klinike u Ceskoj da Fraxiparine uzimam do kraja 11 tt.
    Ja sam zivjela u uvjerenju da Fraxiparine treba uzimati do kraja trudnoce, sto ocito ne stoji pa bi zamolila iskusnije za savjet i iskustva.

  44. #2144

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Biska meni su takoder u Pragu dali fraxiparin. Moj soc.gin me poslao na transfuziju na vadenje krvi i tamo su na preporuku od strane Praga odobren fraxiparin i na temelju obiteljske amneze. Ako ti u Petrovoj nece htjeti dati preko hzzo da dobivas nek ti soc.gin napise crni recept pa kupuj. S njim se ne smije prekidati on se koristi do kraja t i nakon poroda jos 6tj. Ili odi u neku drugu bolnicu po misljenje ali kod hematologa obavezno a fraxiparin nemoj ukidati.

  45. #2145

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hvala ti antony, tako sam i ja mislila i zato mi nije jasno zasto su mi iz Pronatala javili da prekinem a Fraxiparinom na kraju 11 tjedna...

  46. #2146

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Meni su javili da se moram obavezno javiti hematologu zbog fraxiparina al eto nisam morala jer su prihvatili nalaze kod nas na transfuziji. Da mi nisu onda bi isla hematologu a u meduvremenu bi kupovala lijekove.

  47. #2147

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bok cure.. ja sam trudna 17 tjedana i od pocetka se pikam clexanom 0.4. Imam pai1 heterozigot. Mene zanima kako da znam dal mi je ta doza dovoljna? Bojim se da nije premala i da se nesto ne dogodi bebi. Koje pretrage bi trebala napraviti i gdje? Imala sam 2 rana spontana (koja nisu dokazano zbog trombofilije, no tada se nisam pikala). Pliz, bilo koja info ce mi dobro doci!

  48. #2148
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Lasica treba kontrolirati veliki koagulogram s ddimerima.
    To te treba tvoj ginekolog uputiti i dati uputnicu.
    Mislim da rade Vinogradska, VV, SD.

    Ima puno informacija na ovoj temi a i na stranici ispred pa malo procitaj cisto radi sebe da znas.

  49. #2149
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Curke, naravno da cu provjeriti s ginekologom, ali prije nego provjerim, zanimaju me vasa iskustva.
    S Clexanom se pikam u 9 h ujutro.
    Kakva je procedura kad se idu provjeravati koagulacijski testovi, vadi li se krv neovisno kad se daje heparin ili trebam nastimati vadjenje s pikanjem, koliki razmak treba biti (ako treba)?
    Prvi put su mi radili i anti xa, za tu pretragu mora proci 4 h od davanja injekcije, dala sam je u 6 h, krv vadila u 10 h.
    Zato ne znam je li i za druge koagulacijske pretrage potreban razmak ili mogu izvaditi krv u 8 h i dati Clexan u 9h kao i inace, jer sad necu vaditi anti xa.

  50. #2150

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Bok cure, radila sam test na trombofiliju u Zavodu za transfuzijsku medicinu i Faktor V Leiden i Faktor Ii protrombin su mi normalni, a MTHFR (C677T) je heterozigot, a PAI-1 je homozigot 4G.
    Što to znači? U subotu idem k doktoru s nalazima da mi kaže što je to, a do tad sam na mukama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •