Stranica 37 od 46 PrviPrvi ... 273536373839 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,801 do 1,850 od 2278

Tema: Heparinke ili Fragminke, bivse i sadasnje..imam pitanje..

  1. #1801
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Cure ja imam jutros pozitivan test
    nakon svega u strahu sam od zvanja gin sutra i svega što me čeka...
    ustvari nemam pojma uopće što me čeka..
    Posljednje uređivanje od LadyB : 16.08.2015. at 14:15

  2. #1802
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajme Lady!

  3. #1803
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Ajme žužx luuuuda sam..trenutno imam, naravno, lagano smedarenje, pretpostavljam iimplantacijsko-danas sam 11dpo, 2-3 dana do menge..
    Sutra ujutro zovem gin ako sam srece da se zaljepi ova mrvica..
    Iznezumljena sam skroz

  4. #1804
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Zovi ga,reci mu da si popišala plus,bilo bi dobro da ti da kakav progesteron.
    I odma krečeš sa heparinom,jel?
    Ma baš sam sretna zbog tebe,i do neba,sve bude dobro!

  5. #1805
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Zovi ga,reci mu da si popišala plus,bilo bi dobro da ti da kakav progesteron.
    I odma krečeš sa heparinom,jel?
    Ma baš sam sretna zbog tebe,i do neba,sve bude dobro!
    Točno kako si rekla
    Krenula sam s bockanjem, i ok je

  6. #1806
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno


    El je
    Evo ja sam nedugo imala svoju prvu crnjavku na trbuhu,bome poštensku. Tolko je bila velika da je mm odlučio on me pikati i evo svečano prijavljujem da me je več tri puta piknuo u ruku. I jednom sebe u prst

  7. #1807
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Aaaauch, meni ti je sestra objasnila da za pocetak krenem ovako i funkcionira bez imalo neugode:
    (Uzimam Clexane 0.4)
    - otusiram se ili ako nisam bas s vremenom bedro pod toplu vodu malo kao mjesto brzinskog uboda u tom slucaju (inace bosti bedro,trbuh ili nadlakticu po izboru)
    -pobrisem se, mogu i ne moram alkoholom mjesto uboda proci
    -iglu bocnem brzo a ubrizgavam sporo

    I stvarno ni modrice ni boli ni ceskanja i minimalno peckanja
    Ja zadovoljna

  8. #1808
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Super! Bitno da najdeš mjesto koje ti je ok i najmanje bolno. Evo ja sam se u trbuh do nedavno jer mi tu bilo najlakše,i iznad pupka sam išla gdje imam najviše špekeca i bilo je ok...dok moj nije procijenil da bi mogla dečkića piknuti u petu. No dobro. Ak ima volje...
    Sretno Lady

  9. #1809

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Evo i mene pikalice Fragminom..
    Ja inace ne citam ona uputstva, jer sam tih Fragmina dala hrpu.. Ugl si dajem u trbuh, ako mi je mama(med.sestra) blizu onda me ona pikne u ruku. Pa sam ipak isla citati ta uputsva i pise da moze i u guzu, pa me je muz piknuo i mogu vam reci da najmanje boli.. I da se pohvalim da jos nemam ni jednu masnicu...

  10. #1810
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Super vatrice
    A ipak su te igle kratke i ne dođu do guznog mišiča pa,dok ima špekeca (a iza ga večinom ima hahaha),mislim da ni bed. Mene moj sad več neko vrijeme pikne u ruku,nekad boli ubod jako,nekad ništ..ovisi valjda kam pogodi. A masnice sam do sad imala tri,četri ukupno. Samo jednu veču.

  11. #1811
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Ja cirkuliram gornji dio bedra i trbuh, takoder rijetko mi izbije modrica..
    Meni je doktor rekao ne u guzu..a nije da sam bas od nekog speka viska, imam 55kg i daleko sam od JLo guzova
    Sve zavisi o tome dal se pikne zivac ili kapilarica..mislim na bol i na podljeve..
    A ovo s guzom mi je rekao da mozda povremeno ne prode dovoljno duboko od sala pa kao za svaki slucaj ne..
    Al vjerojatno svaki drugi dr ima neki svoj stav o pikanju ja sam na Clexaneu

  12. #1812
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Oče koja baciti oko,dok čekam odg. svoje doktorice. Poslala me na pretrage nakon uzastopne vrtoglavice. Na fragminu sam 2,500 i u 29. tt. Jel su te nepravilnosti ok u trudnoči?

    Protrombinsko vrijeme INR - 0,9 (2,0-3,5)
    APTV - 21,7 (22-33)
    D-Dimeri - 710 (<500)
    Fibrinogen - 4,3 (1,8-3,5)
    Posljednje uređivanje od žužy : 30.10.2015. at 14:07

  13. #1813
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Oče koja baciti oko,dok čekam odg. svoje doktorice. Poslala me na pretrage nakon uzastopne vrtoglavice. Na fragminu sam 2,500 i u 29. tt. Jel su te nepravilnosti ok u trudnoči?

    Protrombinsko vrijeme INR - 0,9 (2,0-3,5)
    APTV - 21,7 (22-33)
    D-Dimeri - 710 (<500)
    Fibrinogen - 4,3 (1,8-3,5)

    To ti je sve ok. Ovaj omjer za INR ti je za ljude koji su na terapijskoj dozi heprina (tipa wartefarin, martefarin i sl). LMW heparin poput Fragmina, Clexana i sl ne utječu na vrijednost INR-a pogotovo u ovim našim dozama. Inače za ljude koji nisu na nikakvoj terapiji je normalni interval 0,8-1,2.
    Ddiimeri su normalno povišeni u trudnoći i ref. interval za drugi trimestar je 320-1290, pretpostavljam da je vrijednost izražena u mikrogramima po L ili nanogramima po mililitru, za treći je normalna vrijednost 130-1700. Moji su 2,5 mg/L iliti 2500 prema ovoj tvojoj vrijednosti i tek sam sad krenula s terapijom.
    I fibrinogen je normalno da bude povišen u trudnoći. Moj je trenutno 5,2 i rekao dr da je to ok.
    Mislim da možeš biti mirna što se ovog nalaza tiče. Ako ti i dalje budu vrijednosti ddimera rasle će ti možda pojačati dozu Fragmina.

  14. #1814
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tnx eryn

  15. #1815
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Jel koja od vas primjetila 'nove' injekcije fragmina 2500?
    Zadnjih par kutija su mi bile te neke,malo čudne. Imaju neki naljepljen komad narančaste plastike,koji samo smeta kod držanja injekcije,pa ga maknem...ni tete u ljekarni neznaju čemu to služi.
    A zraka u šprici duplo nego prije,i često bude u sredini,ni kvrcanjem ga nemrem stavit na kraj,da njega ubrizgam zadnjeg. Baš su čudne..

  16. #1816
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Žužy, zaboravila sam te pitati jesi pokušala otresti je kao toplomjer?
    Ja još nisam probala te nove, još imam starih...

    I da, ja sam sklona modricama... Evo pikam se već par dana i još nisam modra, što je rekord za mene :D

    Znam da se može pikati u salo iznad guze, ali prvi put čujem da se može i u guzu??? To bi mi olakšalo povremeno jer mi stomak bude baš modar
    A ovaj se put nadam duuuugom pikanju

  17. #1817
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Skura,ja ti želim duuuuuugo pikanje!
    Nisam probala stepsti...budem danas.
    I jučer je mm uspio poslati zrak na kraj šprice,vau..

  18. #1818
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    I jučer je mm uspio poslati zrak na kraj šprice,vau..
    Ne bi li zrak trebao ostati na početku da prvo on uđe pa tek onda heparin?

  19. #1819
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Ne prvo ide heparin, pa tek onda zrak. Jer zrak mora pogurati heparin dublje u tkivu. U suprotnom, kad se iglica izvuče, onda s njom izlazi i malo heparina

  20. #1820
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Btw, Žuži zna, ja sam jedna od onih čija je koža preosjetljiva na iglice.
    I nije bilo šanse da se bez problema piknem original Fragminom.

    Pa sam kupila šprice i one male iglice dijabetičke i pretačem Fragmin u njih i s njima se pikam. Isto i time oštećujem kožu, ali znantno manje nego da se pikam fragminskim... Pa ako koja ima sličnih problema s tim da zna da postoji i rješenje .

    (i dobila sam zeleno svjetlo od svog MPOavca za to kad je vidio moj stomak od 2 Fragmina i 1 štoperice)
    Posljednje uređivanje od Skura : 24.11.2015. at 16:04

  21. #1821
    Skura avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Optimist, sad sam tek skontala za drugu trudnoću
    Jako mi je žao
    U kojem si tjednu bila i na kojoj dozi Clexana?

    Ja sam prošli tjedan bila u užasnoj panici pa sam išla treću betu raditi, a sutra mi je pregled. Nažalost, s trombo plus je tek početak borbe

  22. #1822
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala, draga.

    Dakle, čim sam počela sa stimulacijim, počela sam i s Clexanom 4000. Prvu betu sam napravila 15 dnt. Drugu 3 dana nakon toga (bio je blagdan). Treću također 3 dana nakon druge (bio je vikend) i padala je. Sat vremena nakon što smo dobili nalaz druge bete, koja se savršeno duplala (prva je bila niska za taj dan od transfera), pojavilo se malo krvi na ulošku. Vikend smo preživjeli nadajući se da je hematom ili nešto sl. Treća beta nas je dotukla.

    Poslije je hematologinja bila neodređena, kao možda je heparin i trebao, a možda je i on izazvao krvarenje???!!! Pa me poslala na još pretraga. Pretrage sam obavila, ali kod hematologinje još nisam bila.
    Uglavnom, rekla je nešto tipa da trombofilija ne utječe na ranu trudnoću.

    Ali da liječnicima ostavimo za pravo da ipak ne znaju sve.

  23. #1823

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Cure,kad vadite d dimere da li uzimate sve uobičajene lijekove dan ranije?trenutno sam 13. tj.,na aspirinu. Da ga popijem svakako?

  24. #1824
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj biserko prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,kad vadite d dimere da li uzimate sve uobičajene lijekove dan ranije?trenutno sam 13. tj.,na aspirinu. Da ga popijem svakako?
    Da.
    Aspirin ne utječe na vrijednost ddimera.
    I da si na heparinu uzimaš terapiju normalno bez obzira na vađenje krvi.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  25. #1825

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Hvala puno,eryngium

  26. #1826
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Poklanjam 20 injekcija fragmina 2500. Zainteresirani adresu u inbox i saljem.

  27. #1827
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Poklonjeno

  28. #1828

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav svima!

    Trenutno sam u 33. tjednu, koristim Clexane 0.4 ujutro i 0.2 navecer. Na strogom sam mirovanju zbog skracenog cerviksa od 16. tjedna.
    Nisam prije trudnoce kontrolisala crp, ne znam kolike vrijednosti su uobicajne za moj organizam, ali sad su uglavnom izmedju 0.00 i 1.70 (0.00 - 5.00 granicne vrijednosti), dok leukociti znaju biti malo poviseni.

    Interesuje me da li ste primijetile da vam antikoagulantna terapija utice na crp? Vise doktora mi je reklo da ne moze uticati, ali citam nekoliko studija koje nalaze povezanost. Brine me naravno da se ne previdi neka infekcija koja u mom slucaju moze znacajno iskomplikovati sve.

  29. #1829

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz, zelim se ukljuciti u temu ali samo sto sam se registrirala pa ocito jos ne mogu ili se ne snalazim dobro, prvi put sam na forumu uopce. Uglavnom , imala sam 4 biokemijske trudnoce i trenutno prolazim kroz petu,iako je ovaj put heparin ukljucen od pozz bete. Tri dana prije ciklusa beta iznosi 8, 64 detaljno o nalazima cu ako uspije proci ovaj post. Mozda skupa odgonetnemo zasto mi terapija ne pomaze ( genetska sklonost trombofiliji, primam heparin , folacin, b12 , c vitamin , duphoston ) sve trudnoce su do sad ostvarene prirodno, uskoro krecem na inseminacije. U nadi da cu cim prije cuti i vasa misljenja. Lp

  30. #1830
    Malaguena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Vita123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, zelim se ukljuciti u temu ali samo sto sam se registrirala pa ocito jos ne mogu ili se ne snalazim dobro, prvi put sam na forumu uopce. Uglavnom , imala sam 4 biokemijske trudnoce i trenutno prolazim kroz petu,iako je ovaj put heparin ukljucen od pozz bete. Tri dana prije ciklusa beta iznosi 8, 64 detaljno o nalazima cu ako uspije proci ovaj post. Mozda skupa odgonetnemo zasto mi terapija ne pomaze ( genetska sklonost trombofiliji, primam heparin , folacin, b12 , c vitamin , duphoston ) sve trudnoce su do sad ostvarene prirodno, uskoro krecem na inseminacije. U nadi da cu cim prije cuti i vasa misljenja. Lp
    Draga Vita123 kakvi su ti nalazi? Mislim da je uvriježeno mišjenje da rani spontani nisu radi sklonosti trombofiliji (ali tko to zna). Kakvi su ti hormoni, koliko imaš godina? Npr. ja imam PCOS i imala sam nekoliko takvih i moj ginekolog misli da je do okruženja stanice i nepravilnog sazrijevanja, uglavnom hormoni... Radila sam i ove sklonosti trombofiliji, nemam teže mutacije.

  31. #1831
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Pitanjce...
    Zbog neobjašnjenih modrica po nogama,ginić u bolnici me na redovnom pregledu nakon poroda poslao vaditi krv da vidimo ks,trombocite.
    Večina toga mi je skroz na gornjoj granici,kao i trombociti. Dal ima to kakve veze sa fragminom? Jer modrice su se počele pojavljivati nakon prestanka pikanja. A pikala sam se tri tj nakon poroda.
    Moram op da vidi nalaz dok ulovim vremena...

  32. #1832
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Organizam je do sad dobivao svoju dozu koju od jednom ne dobiva a kostana srz pumpa po "naucenim" kolicinama
    Trebalo bi se smirit sve kroz mj dana. Al trebas redovne kontrole.

  33. #1833
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A evo prošlo je i više mjesec dana od prestanka uzimanja fragmina...al kužim.

  34. #1834
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Citiraj emanest prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!

    Trenutno sam u 33. tjednu, koristim Clexane 0.4 ujutro i 0.2 navecer. Na strogom sam mirovanju zbog skracenog cerviksa od 16. tjedna.
    Nisam prije trudnoce kontrolisala crp, ne znam kolike vrijednosti su uobicajne za moj organizam, ali sad su uglavnom izmedju 0.00 i 1.70 (0.00 - 5.00 granicne vrijednosti), dok leukociti znaju biti malo poviseni.

    Interesuje me da li ste primijetile da vam antikoagulantna terapija utice na crp? Vise doktora mi je reklo da ne moze uticati, ali citam nekoliko studija koje nalaze povezanost. Brine me naravno da se ne previdi neka infekcija koja u mom slucaju moze znacajno iskomplikovati sve.
    ne znam koliko će ti pomoći moj slučaj ali evo da se zabilježi na forumu...

    Uzimam Clexane 0.4, sada sam 35tj a od 25tj sam na strogom mirovanju uz obavljenu serklazu..od toga u bolnici skoro 5tj zbog CRP koji je stalno povišen (bez obzira na sve antibiotike) nepromjenjiv crp 18.. Zaključak nakon mnogo pretraga da je eto takav kod mene u trudnoći..rijetka pojava ali moguća

  35. #1835
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Prije nego smo krenuli u postupak ovoga puta su mi trazili nalaze za trombofiliju i otkrila genetsk trombofilija, granicni lupus, nedostatak proteina c i s. Uglavnom, poceli smo sa stimulacijom i odmah su mi uveli fraxiparin 0,3 (koliko sam shvatila najmanja doza). Svu stimulaciju si dajem sama, ali to ne mogu. To mi suprug daje, ali mi je nejasno to davanje jer su u Ceskoj rekli da ga dajemo pod pravim kutom, a ovdje mi dr rekla pod kutom od 45 s donje strane...kako se prvi put susteem s ovime, svaki savjet mi je dobrodosao. Ima li koja dobra dusa da mi malo pojasni? Hvala

  36. #1836
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ne znam jel za Fraxiparin neštp drugačije, ali Clexan sam bola okomito. Većinom nisam imala podljeva osim zadnji tjedan pikanja, mjesec dana od poroda.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  37. #1837
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja sam Clexane davala pod kutom od 45.

  38. #1838
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam Clexane davala pod kutom od 45.
    Bit će da djeluje i pod kutem i okomito.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  39. #1839
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Hvala cure nastavili smo pod kutem od 45. Nemam podljeva, cak ako se ne zagledam ni ne znam gdje me m bocnuo. Odradio je to stvarno super.

  40. #1840
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Rominka dajes si u trbuh ili nogu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #1841
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    U trbuh su mi rekli.

  42. #1842
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Ok tnx Ja kad mi trbuh postane vec bolan onda dajem u noge.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #1843
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    I novu su spominjali, ali nemam za sada nekih problema. Nadam se da cu se tim pikanjem jos dugo druziti, pa me pitaj onda jesi isto startala sa manjom dozom, pa oni kasnije korigiraju? Kako to ide kasnije?

  44. #1844
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Ja sam startala sa clexane 0,4 i u 15tt su me skinuli s njega da bi me sad neki dan opet vratili.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #1845
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Citiraj LadyB prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koliko će ti pomoći moj slučaj ali evo da se zabilježi na forumu...

    Uzimam Clexane 0.4, sada sam 35tj a od 25tj sam na strogom mirovanju uz obavljenu serklazu..od toga u bolnici skoro 5tj zbog CRP koji je stalno povišen (bez obzira na sve antibiotike) nepromjenjiv crp 18.. Zaključak nakon mnogo pretraga da je eto takav kod mene u trudnoći..rijetka pojava ali moguća
    I ja sam dijelila tvoju sudbinu. Crp nije padao ispod 20, a došao bi ponekad i do 30. Rodila sam zdravog dečkića..

  46. #1846
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Pozdrav Rode..
    Nova sam na forumu. Molim Vas za pomoć.
    Krenuli smo prije goinu dana u MPO priču, dobili pozitivnu betu na prvom IVF-u,
    trudnoća uredna do 28tt kada je na UZV utvrđeno da nema otkucaja...

    Prije idućeg postupka, obavila sam pretrage na trombofiliju.

    - Faktor V- normalan tip gena
    - Faktor II - normalan tip gena
    - MTHFR - homozigotni mutirani tip gena (TT)
    - PAI-1 - delecijski genotip (4G/4G)
    - ACE - insercijsko-delecijski genotip (ID)
    Svi ostali nalazi u granicama normale. Kod gina idem nakon što dobijem PHD nalaz.
    Dal su ove moje mutacije opasne u trudnoći? Dal je moguće da sam
    izgubila bebu zbog tog?
    Dal Vi mislite da sam kandidat za heparin ukoliko ostvarim iduću trudnoću??
    Unaprijed hvala i sretno svima!

  47. #1847
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Rode..
    Nova sam na forumu. Molim Vas za pomoć.
    Krenuli smo prije goinu dana u MPO priču, dobili pozitivnu betu na prvom IVF-u,
    trudnoća uredna do 28tt kada je na UZV utvrđeno da nema otkucaja...

    Prije idućeg postupka, obavila sam pretrage na trombofiliju.

    - Faktor V- normalan tip gena
    - Faktor II - normalan tip gena
    - MTHFR - homozigotni mutirani tip gena (TT)
    - PAI-1 - delecijski genotip (4G/4G)
    - ACE - insercijsko-delecijski genotip (ID)
    Svi ostali nalazi u granicama normale. Kod gina idem nakon što dobijem PHD nalaz.
    Dal su ove moje mutacije opasne u trudnoći? Dal je moguće da sam
    izgubila bebu zbog tog?
    Dal Vi mislite da sam kandidat za heparin ukoliko ostvarim iduću trudnoću??
    Unaprijed hvala i sretno svima!
    I ja imam mutacije po PAI 1 i MTHFR (homozigot) i na heparinu sam.
    Imala sam spontani u 8tt i nakon toga sam radila testove na trombofiliju koji su pokazali te mutacije.
    Moguće je da zbog trombofilije dođe do spontanog.
    Vjerojatno će te staviti na heparin od sljedećeg ET, a možda i ranije.

  48. #1848
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Varnica, hvala mnogo na tvom iskustvu.
    Sretno

  49. #1849

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Cure kad su vas hospitalizirali radi komisije za heparin, da li nakon poz bete ili nakon poz otkucaja? Te tko vam je određivao dozu?

  50. #1850
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure kad su vas hospitalizirali radi komisije za heparin, da li nakon poz bete ili nakon poz otkucaja? Te tko vam je određivao dozu?
    Mene nisu hospitalizirali, poslali su me hematologu na Rebro s nalazima, dobila sam preporuku za heparin i to sam u bolnici predala za komisiju. Heparin sam dobila isti dan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •