Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 213

Tema: Životni izazov: mali zalomljenići ;)

  1. #1
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno Životni izazov: mali zalomljenići ;)

    Da odmah pojasnim naslov - "zalomljenići" bi, naravno od milja, bila djeca koju nismo baš planirali, ali su nam se zalomila. I sad su s nama, imamo ih, volimo, obožavamo, ne bi ih nikome dali - tako najčešće ide priča. Ili ne ide?

    Moje drugo dijete nije bilo planirano, ali toliko nam se dobro uklopilo da to nitko ne bi pogodio. Razlog je bio moj užasan strah od nove trudnoće i poroda i još neke "sitnice". No beba je sada ovdje i većinu vremena nam se čini da drugačije i nije moglo biti. No zanima me kako to funkcionira u obiteljima gdje je novopridošla neočekivana beba izazvala tornado, gdje, recimo, zaista nije bilo pravih uvjeta za nju - kako se snađu takve obitelji? Jer imati dijete nije tek tako, svi znamo što se od roditelja očekuje. I dobro, lako je ovakvima poput mene kad se takvo što "dogodi", ali često se pitam kako to prežive i što o svemu misle ljudi kojima je to zaista palo kao, da se ružno izrazim, teret - zbog bilo kojeg razloga (zdravlje, godine, financije, stambeno pitanje...). Znate li neki primjer? Završavaju li takve priče sretnim završetkom, nađe li se uvijek neki put ili ...?

    Zanima me i mislite li da je neprimjereno reći ljudima (u široj okolini) da je dijete neplanirano? Je li to nepristojno, preintimno? I smije li dijete kad bude starije saznati da se dogodilo "slučajno"? Bi li mu to bilo bolno?

    I još samo jedno pitanje: vjerujete li da se dijete stvarno može "dogoditi"? (Sve dok mi se nije "dogodilo", nisam vjerovala u to, mislila sam da ljudi valjda znaju što rade, da nemaju pravo reći da se "dogodilo" - jer ne događa se to samo od sebe, ne? )

  2. #2
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Šmrc, ja bih baš nekog "zalomljenića/cu". Al mi sebi svaki put moramo dati truda, na razne načine i iz različitih razloga.
    Ja nikad ne bih govorila okolini da je dijete došlo "neplanirano", meni je to neki duboki dio intime između mene i MM-a. U opće ne volim razgovarati o "planiranju porodice", ni moje ni tuđe. Opet, razumijem da drugi ljudi to drugačije gledaju.
    Dovoljno odraslom djetetu u šali reći da je "neplanirano", možda.

  3. #3
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    meni je glupo pričat o takvim stvarima nekoj tamo okolini, još gluplje mi je kad su svi uvjereni da si nesretan, kad komentiraju iako ih niko ništa ne pita, a osobito kad analiziraju dali je možda zalomljeno il nije....
    jednako vulgarno i neprimjereno kao što mi je neprimjereno pitati zašto još netko nema djecu.
    etoga.
    Dijete se ne može dogoditi.Uvijek postoji ovakav ili onakav razlog i nije mi primjereno da ga zna šira okolina. Može taj razlog biti obična glupost, a može jednostavno biti intiman i ne biti na raspravu okolini.

    Reći djetetu da je neželjeno... :shock: :shock: nije isto kao reći da je neplanirano. Mene nije bolilo.
    Kome je palo na teret...to mi je tužno iti komentirat.

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Životni izazov: mali zalomljenići ;)

    Citiraj Sramežljiva prvotno napisa
    vjerujete li da se dijete stvarno može "dogoditi"?
    narafski! itekako!


  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    I smije li dijete kad bude starije saznati da se dogodilo "slučajno"? Bi li mu to bilo bolno?
    ne mogu se sjetiti niti jednog razloga zasto bi isla djetetu govoriti da se dogodilo "slucajno"
    mozda ako samo pita, nakon nekog filma, ili rasprave s prijateljima... ili ?? ne znam stvarno

    nije isto reci "nisi bio planiran/a", okranuti se i otici, ili nastaviti gledati TV, i reci "nismo te planirali, ali kad smo saznali da dolazis (kad si se rodio/la), bili smo presretni

  6. #6
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    mislim da se djeca ne događaju slučajno,ako se seksaš bez zaštite snosiš rizik trudnoće a ta trudnoća nije slučajna ,već namjerna ( slučajno je ako ostaneš trudna uz neko sredstvo kontracepcije - što je ipak malo teže )

  7. #7
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Mene smeta što se na T. gleda sa sažaljenjem. Kao, roditelji mladi a ona jadna po defaultu jer je neplanirana
    Poludim na to.
    Sjećam se u trudnoći koliko sam dobila sugestija i komentara od dušebrižnika: a odeš pobaciti?

    I da, dogodila se, znam kada i kako i sada mi nije žao. Oke, nećem završit faks do 24, tulumarit još koju godinu i tako no to je sve relativna žrtva.


    Znam da sam neplanirana, moje postanarstvo je otkriveno u 4. mj trudnoće.
    Ne smeta mi, samo mi pomaže da shvatim bolje situaciju koja se odvijala.
    ne shvaćam to osobno

  8. #8
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja sam se dogodila "slučajno" i baš mi je drago zbog toga. 8)

    I sada zezam sestru: da nije bilo mene ne bi bilo sigurno ni nje (moji se ne bi vjenčali). I danas su sretni, drže se za ruke, ljube i tepaju.

  9. #9
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ostala sam trudna sa 18 godina. bez grižnje savjesti mogu reći da nisam planirala bebu, ali sam odlućila da ću je roditi i da ćemo biti sami , nas vdoje protiv svijeta. i znate šta je bilo najgore u toj sitiuaciji? okolina koja si je dala truda da me žali.
    Moj T je bio najsretnije i najnaprednije dijete u kvartu, ja sam revno davala ispite i ništa nam nije falilo. Nikad nisam požalila što sam ga rodila i nikad neću. On je definitivno najbolje što mi se dogodilo.

  10. #10
    Sramežljiva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    250

    Početno

    Kako ste vi, veliki zalomljenići, saznali da ste se zalomili? Tko vam je to rekao, kada i zašto i kako ste to prihvatili?

  11. #11
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Ja sam bila neplanirana, starci su mi tad imali 18 godina i ispalo je sve super! Kako je moj tata tad još bio mulac i potpuno neozbiljan stalno se igrao samnom, pričao mi priče o zmajevima i ratnicima i radio mi je najbolje oružje u ulici, drveni mačevi, lukovi i strijele, kućice na stablu!Iako tako mlad bio je najgenijalniji tata na svijetu! :D
    A neki dan sam srela frenda od 30-ak godina koji mi se je doslovno požalio kako mu se zalomilo dijete i kako je to ok, ali nije još spreman, još bi feštao itd...itd...možda bi za koju godinu i bila bi tako sretna da je taj dio o tome kako se zalomilo zadržao za sebe!

  12. #12
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Arilu :D za tvog super tatu!

    Nama se Leona poluzalomila
    Nismo svjesno planirali dijete, ali se nismo baš bog zna kak pedantno čuvali i kad sam ostala trudna malčice sam se iznenadila, ali smo bili i ostali ludo sretni zbog nje

    Jura je turbo planiran i ja spominjem te različite okolnosti samo u kontekstu priče da smo se prvom djetetu veselili kao dražesnom iznenađenju i nepoznatoj, prekrasnoj avanturi koja se pokazala toliko lijepom da smo je svakako poželjeli ponoviti

    Kad Leona poraste reći ću joj to tako da zna da je ona, tako mila i voljena, bila razlog da si priuštimo još jedno veselje u obliku još jednog djeteta, prekrasnog smotuljka ljubavi, baš kao što je i ona

    Al, da ti odgovorim na pitanje.
    Možda nije politički korektno od mene, no nekako imam dojam da neplanirana djeca unesu radost samo u funkcionalnu obitelj, kad dođe među sretne ljude.
    Malčice se naježim kad povremeno čujem komentare tipa "Njihov brak je loš, trebaju napraviti dijete da ih poveže". Smatram da dijete, prvo ili x-to, ako dođe u nesređenu obitelj s lošom komunikacijom i manjkom ljubavi i empatije ima veće izglede da mu se u životu na nos nabija da je bilo neželjeno i da "pokvarilo planove"

    Npr. mlada cura ostane trudna s nekim hohštaplerom kojem ne pada na pamet priznati dijete.
    Varijanta a)
    Cura mu da nogu i uz podršku staraca podigne to dijete koje raste okruženo ljubavlju iako je "neplanirano"
    Varijanta b)
    Cura mu da nogu i ostane doma sa svojima, ali baka i deda, nekad čak i mama koriste svaku priliku da djetetu nabijaju na nos kako je najgora stvar koja im se dogodila u životu
    Varijanta c)
    Dečku se dogodili klik u glavi i kad vidi bebača zaljubi se u njega - happy end
    Varijanta d)
    Cura i dečko se vjenčaju "pod mus" iako uopće nisu za zajednički život i dijete pati

    itd.itd.

    Sve ovisi o okolnostima i ljudima među kojima će dijete živjeti, a ja svakom bebaču koji trenutačno raste pod srce mama diljem svijeta želim da se okolnosti slože tako da bude sretno i voljeno

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    mislim da se djeca ne događaju slučajno,ako se seksaš bez zaštite snosiš rizik trudnoće a ta trudnoća nije slučajna ,već namjerna ( slučajno je ako ostaneš trudna uz neko sredstvo kontracepcije - što je ipak malo teže )
    a što kad pokušavaš godinama ostati trudna, pa ne ide...i misliš da ti djeca nisu suđena...
    a onda se tako nešto dogodi u totalno "sigurne" dane?

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ni brat ni ja nismo planirani.
    Kad je mama ostala trudna s bratom imala je 16 godina, njega je rodila sa 17. A ostala je trudna sa mnom kad je on imao mjesec i pol.
    Nije očito baš puno znala o svemu, ali eto, tata i ona su se vjenčali kad je bila trudna s bratom 7 mjeseci. S tim da je mamu moja nadobudna baka (njena mama) odvela dokotru u 6. mjesecu trudnoće da joj naprave abortus. :shock: . Do tada nisu ni znali da je trudna. Ne znam gdje im je bila pamet. Sve mi je to ispričala baka. Za mene isto dugo nisu znali, mama opet nije htjela reći da je trudna.
    Tata o tome nikada ne priča, to je za njega nekako tabu, nema se tu kaj pričati, a mame odavno nema. Znam da se jesu voljeli, jako, čitala sam mamine dnevnike. Tata je bio 6 godina stariji od nje.
    Ma bila su to neka čudna vremena, ljudi kao da pojma nisu imali o ničemu.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moj A je predsjednik predsjednistva ovih zalomljenih.

  16. #16
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Moj A je predsjednik predsjednistva ovih zalomljenih.

  17. #17
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mislim da moze slucajno pod izvesnim okolnostima, ali ipak mislim da svi mogu da budu svesni tih okolnosti, pa ako bas ne zele dete u tom trenutku, da se pobrinu da ne ostanu trudni (kontracepcija).
    To mislim jer me cudi kako onda ja nikad nisam ostala trudna, osim ova 3 puta kad smo to zeleli.

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    Mislim da moze slucajno pod izvesnim okolnostima, ali ipak mislim da svi mogu da budu svesni tih okolnosti, pa ako bas ne zele dete u tom trenutku, da se pobrinu da ne ostanu trudni (kontracepcija).
    To mislim jer me cudi kako onda ja nikad nisam ostala trudna, osim ova 3 puta kad smo to zeleli.
    Zapravo se skroz slazem s tobom.

  19. #19
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    pa eto ova tvrdnja za nas ne vrijedi
    imala sam totalno druge planove i ni u malom lijevom prstu na desnoj nozi mi nije bila misao o djetetu.

    spadam u mali postotak kojem tableta za dan poslije ništa ne znači

  20. #20
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj kinder prvotno napisa
    mislim da se djeca ne događaju slučajno,ako se seksaš bez zaštite snosiš rizik trudnoće a ta trudnoća nije slučajna ,već namjerna ( slučajno je ako ostaneš trudna uz neko sredstvo kontracepcije - što je ipak malo teže )
    a što kad pokušavaš godinama ostati trudna, pa ne ide...i misliš da ti djeca nisu suđena...
    a onda se tako nešto dogodi u totalno "sigurne" dane?
    evo nešto slično kod nas. mi smo patrika pravili, pravili i jedva napravili pa smo mislili da to nama neće tako lako i da je dovoljno malo pripaziti kad nam se eto zalomila druga trudnoća. sada mi je drago da je tako ispalo jer mi se ostvarila moja najveća želja. dok smo bezuspješno pokušavali napraviti dijete zavidjela san onima koji "ne žele" dijete pa im se zalomi i htjela sam osjetiti kako je to....eto osjetila sam naravno nakon dva-tri dana suza došla je sreća.

    i ja sam neplansko dijete, u grijehu začeto roditelji su mi to ispričali i zbog toga se nikada nisam osjećala ni najmanje povrijeđeno ili bilo kako čudno.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    a što kad pokušavaš godinama ostati trudna, pa ne ide...i misliš da ti djeca nisu suđena...
    a onda se tako nešto dogodi u totalno "sigurne" dane? [/quote]


    znaš onu "Dogodit će se kad se najmanje nadaš"

  22. #22
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Zeko1 prvotno napisa
    a što kad pokušavaš godinama ostati trudna, pa ne ide...i misliš da ti djeca nisu suđena...
    a onda se tako nešto dogodi u totalno "sigurne" dane?

    znaš onu "Dogodit će se kad se najmanje nadaš"[/quote]

    ki bi da bi su dva vragi...

    kad bi znao di ćeš pasti - sjeo bi. lako je biti general poslije bitke

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I Nađa je "poluzalomljena".... Zadnji dan menge uz polovično korišćenje Durexa (jel ovo antireklama?) jer kao šta će nam kondom kad je zadnji dan menge... Ali mi smo pre toga pokušavali dve godine i ja sam imala jedan spontani, pa smo onda odustali od bebe na neko vreme, ušli u kredit, selidbu, novi posao....
    Znači definitivno smo želeli bebu ali okolnosti su bile napete. Ja sam radila kao honorarac i čekala ugovor, prestala da radim zbog održavanja trudnoće. MM tek pokrenuo biznis, u kreditu... Spremali smo se da iznajmimo stan ali pošto smo ostali bez mojih prihoda to više nije dolazilo u obzir. Doselili smo se kod mojih, ja i dalje ne radim, MMu posao ne ide baš najbolje, kredit otplaćujemo na povuci-potegni ali smo najsrećnija porodica na svetu jer u našoj sobici se sada u snu smeška najdivnije biće na svetu

  24. #24
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno


  25. #25
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    ali smo najsrećnija porodica na svetu jer u našoj sobici se sada u snu smeška najdivnije biće na svetu


    vjerujete li da se dijete stvarno može "dogoditi"?
    ako se ljudi svjesno(znaci nisu pijani i nadrogirani vec znaju sta cine) seksaju bez zastite ili sa poluzastitom (ono svrsit ce vanka pa nece bit nista ) onda ne vjerujem a mislim da je u vecini slucajeva zalomilica tako.

    nama se prva trudnoca slucajno dogodila, bilo je potpuno van svih mogucih sansi i samo jednom bez zastite i eto "dogodilo se" (i na nesrecu nije se odrzalo ) ali ni tada ne bi mogla rec da nam se zalomilo i da nismo znali sta radimo. o da, znali smo, samo nismo ocekivali da ce urodit plodom

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    ako se ljudi svjesno(znaci nisu pijani i nadrogirani vec znaju sta cine) seksaju bez zastite ili sa poluzastitom (ono svrsit ce vanka pa nece bit nista )
    Pa evo MM i ja se ovako seksamo već 8 godina, a Iva i Janko su došli u trenutku kad smo mi to planirali i kad smo se seksali "do kraja".
    Znači metoda nije baš .
    Ali eto, da nam se jednom u životu ipak zalomi, jer treće uopće ne planiramo ne bih se čudila jer znam da djeca ne dolaze po duhu svetom.

  27. #27
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Pa evo MM i ja se ovako seksamo već 8 godina, a Iva i Janko su došli u trenutku kad smo mi to planirali i kad smo se seksali "do kraja".
    Znači metoda nije baš
    drago mi je da to kod vas tako funkcionira ako vama tako pase, ali je cinjenica da to nije pouzdana metoda kontracepcije i da se trudnoca moze dogodit zbog sjemene tekucine koja curi prije ejakulacije i u kojoj ima spermica.

    i znam da su se neki zalomici dogodili tako, zato nhf, nisan nikog htjela uvrijedit, samo to nije pouzdana metoda

  28. #28
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    moja je priča bila da ako ne ostanem trudna do 30 onda ću namjerno, kad sam bila klinka i gledala na to sasvim drugačije. a onda sam u 30 ostala trudna, a pila sam pilule, tako da se može reći da je bilo neplanirano.
    ali mojoj sreći nije bilo kraja. evo moja mi se priča iz djetinjstva ostvarila.
    da li ću reći g? stvarno ne znam. ja osobno znam da nisam bila planirana, da su se moji roditelji vjenčali zbog trudnoće iako su prije bili dugo u vezi. i isto tako da su u skladnom braku već 33 godine.

  29. #29
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Pa evo MM i ja se ovako seksamo već 8 godina, a Iva i Janko su došli u trenutku kad smo mi to planirali i kad smo se seksali "do kraja".
    Znači metoda nije baš
    drago mi je da to kod vas tako funkcionira ako vama tako pase, ali je cinjenica da to nije pouzdana metoda kontracepcije i da se trudnoca moze dogodit zbog sjemene tekucine koja curi prije ejakulacije i u kojoj ima spermica.
    nije pouzdana metoda
    mi je koristimo
    nismo nerazumni, jednostavno bi nam eventualna trudnoća ne bi smetala

    kad dođemo do konačnog br djece tj. dalje bi nas prerastreslo (ili bi ja imala previše km) ozbiljno razmišljam o podvezivanju jajovoda


    moja sestra je "neplanirana", mama se ostavila duhana pa nije imala gdje sa rukama
    saznala je kad je pitala starce a zašto u kući imamo dvije dječje sobe, zašto ona nema svoju sobu? e pa sričo: kad sam zida sobe nisam zna da mi treba još jedna

  30. #30
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Moja sestra ih ima četvoro i SVI su joj se zalomili - prvo zbog 'vađenja na vreme' a ostala tri je bila pod kontracepcijom zvanom 'pa dojim, ne mogu ostati trudna''

    Par mojih prijateljica javno priznaje da im se treće dete zalomilo. Prva ima blizanke i 20 meseci mlađeg sina kojeg je čudom dobila jer su blizanke rezultat IVF-a a druga je zaista ostala trudna pod hormonskom kontracepcijom. Ovoj prvoj nije veliki problem što joj se dogodilo malo Čudo jer su finansijski jako stabilni, ima 2 tete čuvalice još od rođenja blizanki, tetu kuvaricu, tetu čistilicu. Ova druga je zahtevala da joj se na carskom rezu podvežu jajovodi jer zaista nema mogućnosti za još dece. Čak i za ovo treće je bilo povuci-potegni jer je razdelila sve, od krevetića i kolica pa do poslednje čarapice pa sam uletela ja sa opremom od mojih momaka - o posvećivanju pažnje neće ni da govori, to joj je bolna tačka i jako se teško snalazi jer ima prvaka, starijeg jasličara i bebu koju doji na zahtev.

    Meni je nekako glupo reći detetu da je neplanirano. Mm čak ide toliko daleko da ne želi da Borisu i Matiji pričamo da su rezultat ISCI-ja, barem ne dok ne stasaju dovoljno. Valjda i to smatra nekakvim žigosanjem deteta :/

  31. #31
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ...e pa sričo: kad sam zida sobe nisam zna da mi treba još jedna...

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I moj brat se, falabogu, zalomijo. Ne znam kako bih danas brez njeg ludog.

    Prije toga im se zalomilo jedno uz spiralu, ali ga nisu mogli sacuvati.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ja bi da mi se sad zalomi 8) (jer da se zalomi to bi bilo prava stvar)... ovako želim ali ne bih smjela

  34. #34
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    ovako želim ali ne bih smjela
    zasto e bi smjela? pa zelit uvik mozes. a i zalomit ti se uvik moze naravno u dogovoru sa tm

  35. #35
    bubek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    90

    Početno

    Mi imamo jednog malog "zalomljenića" bez kojeg sada ne bih ni mogla zamisliti svoj život!

    Jednostavno od trenutka kad sam saznala da sam trudna sam cijeli svoj svijet okrenula u smjeru svog anđelčića,on je dao smisao mom životu i mom postojanju(nije da dotad moj život nije imao smisla ali eto on je bio mala slatka karika koja je upotpunila cijelu sliku)!

    Hvala mom što postoji!

  36. #36
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ja kao MGrubi, koristimo nepouzdanu metodu pa evo već 2g
    do tada sam od prestanka dojenja koristila tablete
    a A je planiran i napravljen od prve

    i isto kao MGrubi koristimo nepouzdanu metodu jer u biti bi još jednu bebu ali ne bi zbog love, pa zbog ovog, pa zbog onog
    ako se dogodi bit ćemo presretni a do tada radimo na riješavanju svih problema(posebno onih u mojoj glavi ) i onda se bacamo na planirano

    i veliki potpis pod kloklo isto mislim da je dijete kad dođe u obitelj koja je
    skladna planirano/neplanirano nosi samo veselje
    ali kad dođe u obitelj gdje su već poremečeni odnosi pa bilo i planirano,to mi je najgore kad čujem ono odnos između muža i žene ne funkcionira pa ajmo na bebu kao da će dijete popraviti probleme

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ma imam nekog vraga u mozgu i ima bit da mi je krivac za padove tlaka
    pa bi moja doktorica volila da još samo malčice pričekam jer padovi tlaka nisu baš zgodna stvar (svaki put se moram infuzirat za doć sebi)... kako su u zadnje vrijeme rijeđi nadamo se da će sasvim prestat kroz 1-2 godine...
    uvjeti sad nisu idealni ali da ostanem trudna ne bi bilo tragično (dapače )
    a nemam puno godina pa mogu malo odgodit ...

  38. #38
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pršut diže tlak 8)

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    i mm mi zna dignit tlak

    reka je jedan neurolog da kako se mi dalmatinci usuđujemo dolazit s niskin tlakon u bolnicu kad imamo pršut, slane srdele i crno vino 8)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Hehe, ja sam se zalomila mojima nakon jedne večere s dragom prijateljicom kad se dugo u noć pričalo i pilo vino. Oni su kao planirali drugo, ali kad sam ja došla tati je bilo malo prerano (a buraz već 5 godina) pa je čak nagovarao mamu da pobaci. Ali kad sam se rodila druga priča. To sam sve saznala od mame kad sam bila cura i nije me pogodilo, a onaj dio s večerom i vinom mi je baš simpa.

  41. #41
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Sramežljiva prvotno napisa
    Kako ste vi, veliki zalomljenići, saznali da ste se zalomili? Tko vam je to rekao, kada i zašto i kako ste to prihvatili?
    ja sam zalomljenuša koja se dogodila 6 mjeseci nakon prvog djeteta.
    baš mi je svejedno jesu li me planirali ili ne, važno je da me vole.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Moj A je predsjednik predsjednistva ovih zalomljenih.


  43. #43
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja bih se na ovom topicu htjela zahvaliti II svjetskom ratu i Nijemcima dok su bili u okupiranom Sarajevu, jer da nije bilo njih, ne bi bilo mene. Naime, moja rahmetli nana je upravo pošla da "se očisti" od trudnoće kad je naišla neka njemačka patrola, i ona i još jedna žena koja ju je pratila su pobjegle nazad u kuću. Da li se tad desio neki klik u glavi, ili su se toliko prepale, nečiste savjesti, pa su se predomislile, u glavnom, devet mjeseci kasnije se rodila moja mama, ostalo je istorija ...

  44. #44
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I ja sam zalomljenica, nakon 3 mjeseca poznanstva Malo sam računala kad su se upoznali, kad je bila svadba, kad sam se rodila...
    J nije zalomljena, ali kako smo prvo planirali trudnoću pa brak svi su bili uvjereni da se "dogodila".
    (Inače vjerujem u kontracepciju i mogućnost para da kontrolira razmnožavanje. Ok, osim onih 1% pucanja kondoma i sličnih incidenata)

  45. #45
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    htjela zahvaliti II svjetskom ratu i Nijemcima
    :shock:



  46. #46
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ok, osim onih 1% pucanja kondoma i sličnih incidenata)
    3%

    piše na kutiji

  47. #47
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Strobery, kako dobra priča 8)

  48. #48
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    I kad smo kod sudbine, na isti taj dan kad se, nakon devet (nije baš tačno) mjeseci nakon nemilog događaja rodila moja mama, rodio se i moj tata. Na dva uzvišenja koja gledaju jedno na drugo, tata na Vratniku, mama na Bistriku . Tata se nije zalomio, koliko je tad planiranje porodice bilo aktuelno

  49. #49
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    još jedna zalomljena... 9 godina nakon mog brata, i 12 godina nakon moje seke...

    i čist' solidno sam ispala...

    možda jer sam zalomljena, a možda jer sam odrasla uz puno stariju sestru i brata, pa sam većinu djetinjstva bila "jedinica", malo sam razmažena ...
    a možda bih takva i bila u bilo kojoj drugoj situaciji...

  50. #50
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ma daj Strobery :shock:
    Koja priča!!!

    Čekaj, jel imaš i ti sličnu priču- mislim poklapanje datuma rođenja s nekim na forumu?

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •