Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,263 od 2263

Tema: Pomoć hitno-ticino masa

  1. #2251
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    vani na sobnoj temperaturi počet će se sušiti i koliko znam može dugo tako stajat,ionako vjerojatno se ni neće jesti,ja čuvam bebice sa naše torte sa krštenja

  2. #2252
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Stavi na sobnu temperaturu, možda u kakvu termo torbu da ne dođe visoka temperatura...

  3. #2253
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Hvala cure. Ma, izvadila sam ga iz frižidera i ostavila u sobi sa otvorenim prozorom preko noći- pa kaj bude, bude. Danas sam sa strahom ušla u sobu, a on još uvijek čitav- počeo se sušiti, još ponegdje ima koja kap znoja, ali je ok.
    Oka- toga me i strah, da se sad pak na vrućini ne počne topiti pa da mu se šape izduže ... mislila sam uključiti ventilator, ali me strah da mu ove sitne dijelove ne otpuše, uglavnom, drugi put ga radim dan prije

  4. #2254
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Opet trebam savjet , naime, trebala bi na fondan nalijepiti one srebrne perlice pa ako netko zna kako, bila bih zahvalna.

  5. #2255
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Uzmeš perlicu pincetom i lagano ju namočiš u vodu i pritisneš na ticino

  6. #2256
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Može se lijepiti i s bjelanjkom, ili ticina otopiti u malo vode. Ovo je varijanta ako što klizi kad se lijepi s vodom. Figurice nije dobro držati kraj otvorenog prozora jer je vani veća vlaga , nego u prostoriji. Na duži period se mogu držati i u dubinskom frižu.

  7. #2257
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Hvala

  8. #2258
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Radim Peppu Pig ovaj put. Inače uvijek imam ideju kako će torta izgledati, ali kod same izrade mijenjam detalje, ovisno kako mi se svidi ili još što padne na pamet. Razmišljam da sunce i oblake stavim na štapić za ražnjiće, da budu u zraku iznad figurica, a u pozadinu kućicu od Peppe, no ne bih radila pravu 3D kućicu, već samo 1D, kao za sliku na torti. No, kućicu bih isto okomito digla u odnosu na podlogu.

    Obzirom da ne bude 3D, pretpostavljam da bih morala učvrstiti ticino ipak oko neke čvršće konstrukcije, samo čačkalice sa strane ne bi bile dovoljne, ako obučem oblatnu, vjerujem da će povući na sebe dovoljno vlage da se savije. Vidjela sam na netu par torti na tu foru, ali nemam ideju kako da učvrstim to.

    Ako ne uspijem, zalijepit ću ju samo negdje na obruč, ali rado bih ju postavila da strši iza figurica, a još iznad nje lebde oblaci i sunce.

    Ima netko ideju kako to učvrstiti?

  9. #2259
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    zna li netko da li bi želatina rastopila ticino,naime napravila bi zaleđeno jezero na torti i htjela bi da izgleda prilično vodeno i realistično pa mi pala na pamet želatina ali ne znam kako bi je podnio ticino ispod,iako u samu smjesu ide(zamislila sam je rastopiti i rashladiti pa izliti na jednom dijelu u obliku jezera)

  10. #2260
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ja sam radila jezerce isto tako sa želatinom i plavom bojom, i onda sam nožem izdubila krug u torti, skinula sam sloj biskvita i u to ulila želatinu. Iako neznam šta bi fondanu bilo na tom mjestu.

  11. #2261
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Nije dobra želatina za jezerce nego DEKORATIVNI GEL:
    75 g šećer praha
    14 g gustina
    60 ml soka od limuna
    60 ml vode
    Sve izmješati staviti da prokuha i skinuti sa vatre. Boja se može dodati odmah, ali je bolje kad se ohladi prije nanošenja na ticino. Još je bolje ako se boja ne izmješa jednolično, nego ostane svjetlije i tamnije, pa djeluje ka o dublja i plića voda

  12. #2262
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    a jel sok od ocijeđenog limuna ili?

  13. #2263
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Trebam angry birds figure za tortu da li ih netko radi ili znate gdje kupiti?

    Hvala!

Stranica 46 od 46 PrviPrvi ... 36444546

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •