Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Čime skinuti tragove od naljepnica i selotejpa?

  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Čime skinuti tragove od naljepnica i selotejpa?

    Klinci su po svojoj sobi lijepili naljepnice i crteže posvuda. E sad, ostatke selotejpa sa zida sam pošmirglala, sa stakla sam skinula čarobnom krpom i alkoholom, međutim ne znam čime bih ih skinula s vrata. Vrata su , ah, ne kužim se u materijale, nisu drvena, nego onako kao iveral od kojeg se radi namještaj - iverica presvučena kao plastikom.
    Znači, u obzir ne bi došlo ništa abrazivno, jer će se vidjeti ogrebotine, a ne znam kakvu kemikaliju smijem koristiti a da ne rastopi tu plastičnu površinu (alkoholom nisam uspjela).

    Prijedlozi?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Onda samo deterdjentom za sudje, pa ako se skine :? Ja nekad koristim ono za stakla

  3. #3
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Draga Audrey, sva ljepila od naljepnica s glatkih površina sigurno će skinuti obično jestivo ulje. Oguli gornji sloj naljepnice/selotejpa (ako treba, namoči čistom vodom, pa skini koliko se da) i neka ostane samo ljepilo. Tada kapni kap ulja na prst i trljaj njime po ljepilu dok sve ne siđe s ugrožene površine. Tako se jednostavno skidaju i ostaci etiketa sa staklenih tegli...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    jos jedan glas za ulje!

  5. #5
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    A može i 70%-tni alkohol.

  6. #6
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Benzin.

  7. #7
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa
    jos jedan glas za ulje!
    I još jedan, super funkcionira!

  8. #8
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    E da, metoda koju sam ja koristila (pročitala negdje) - na površinu sa koje se skida naljepnica prvo se stavi papirnati ručnik, a onda se na njega stavi ulje i pričeka se par sati da se sve dobro natopi, nakon toga bi se trebalo skroz lako skinuti sve zajedno.

  9. #9
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    TB to bas ne ide kad je vertikalna povrsina. ja i sestra smo skinile milijun naljepnica uljem, samo ga dobro utapkas.

  10. #10
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    TB to bas ne ide kad je vertikalna povrsina. ja i sestra smo skinile milijun naljepnica uljem, samo ga dobro utapkas.
    Pa ulje prilijepi sve skupa, vjerujem da se ne bi odsklizalo.

  11. #11
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    TB to bas ne ide kad je vertikalna povrsina. ja i sestra smo skinile milijun naljepnica uljem, samo ga dobro utapkas.
    Pa ulje prilijepi sve skupa, vjerujem da se ne bi odsklizalo.
    mene bi bila trta da ce mi masna krpa fljasnit na tepih ili nesto

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    ulje, nisam znala, triba ovo upamtit

  13. #13
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno Re: Čime skinuti tragove od naljepnica i selotejpa?

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Prijedlozi?
    Razrjeđivač, pod uvjetom da površina nije lakirana. Vrlo malo, na krpu, a onda obrisati ostatke ljepila.

  14. #14
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Kupi u apoteci parafinsko ulje - nema mirisa pa je meni bolje za čišćenje od jestivog.

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    aceton

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj djuma prvotno napisa
    jos jedan glas za ulje!
    I još jedan, super funkcionira!
    i još jedan!
    natackaš malo s uljem (suncokretovo, baby, maslinovo, bilo koje), ostaviš neko vrijeme, obrišeš

  17. #17
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Hvala :D , probat ću s uljem, pa javim je li uspjelo!

  18. #18
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Skidač laka za nokte, bez acetona. Al nisam ziher za sve površine, ako sumnjam, probam negdje na skrovitom mjestu. Dosad sam onim marke Dikla (bijela tečnost u staklenoj flašici) skidala i i sa najlon kesica (koje su mi se jako sviđale )

  19. #19
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kad sam napisala
    Citiraj puntica prvotno napisa
    aceton
    zapravo sam mislila
    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Skidač laka za nokte, bez acetona.

  20. #20
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    A ako npr na fiokama sa visokim sjajem 3 godine stoji zalepljen onaj najseljačkiji selotejp kaki-boje? Aceton ne vrši pos'o, alkohol nisam probala a ulje mi se ne čini kao rešenje jer nisu u pitanju papirnate nalepnice.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    sva ljepila od naljepnica s glatkih površina sigurno će skinuti obično jestivo ulje. Oguli gornji sloj naljepnice/selotejpa (ako treba, namoči čistom vodom, pa skini koliko se da) i neka ostane samo ljepilo. Tada kapni kap ulja na prst i trljaj njime po ljepilu dok sve ne siđe s ugrožene površine. Tako se jednostavno skidaju i ostaci etiketa sa staklenih tegli...
    x

    Ovako isto i ja. Prije sam sve to skidala mlijekom za čišćenje lica, ali otkad sam otkrila suncokretovo ulje, samo njega koristim u te svrhe.

    BTW, mene strašno smeta kad kupim npr. nove čaše, a na svakoj prikeljena etiketa... i onda gubljenje vremena na skidanje, nauljivanje, trljanje ...

  22. #22
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    BTW, mene strašno smeta kad kupim npr. nove čaše, a na svakoj prikeljena etiketa... i onda gubljenje vremena na skidanje, nauljivanje, trljanje ...
    Osipam se na cijene, deklaracije itd. koje po prodavnicama lijepe na stvari kao slikovnice, posuđe, neprehrambene stvari čiju ću ambalažu baciti. Opsesivno ih skidam svim raspoloživim sredstvima I kad ostavljam staklenu ambalažu za daljnju upotrebu (tegle, flaše, flašice...), moram pod obavezno skinuti etiketu

  23. #23
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    a stvarno te etikete lijepe da ni ne trepnu!
    koji put stave na takvo mjesto da moraš skinuti i znala sam si izgrebati neke stvari, tipa tacne...
    a inače skidam sa svega, benzinom za domaćinstvo ali probat ću s uljem!

  24. #24
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    BTW, mene strašno smeta kad kupim npr. nove čaše, a na svakoj prikeljena etiketa... i onda gubljenje vremena na skidanje, nauljivanje, trljanje ...
    Osipam se na cijene, deklaracije itd. koje po prodavnicama lijepe na stvari kao slikovnice, posuđe, neprehrambene stvari čiju ću ambalažu baciti. Opsesivno ih skidam svim raspoloživim sredstvima I kad ostavljam staklenu ambalažu za daljnju upotrebu (tegle, flaše, flašice...), moram pod obavezno skinuti etiketu
    Vi ste moje izgubljene sestre blizanke! U zadnje vrijeme sam počela i u dućanu gledati koju ću namirnicu kupiti s obzirom na to jel se naljepnica skida lakše ili teže s ambalaže .

  25. #25
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    A ako npr na fiokama sa visokim sjajem 3 godine stoji zalepljen onaj najseljačkiji selotejp kaki-boje? Aceton ne vrši pos'o, alkohol nisam probala a ulje mi se ne čini kao rešenje jer nisu u pitanju papirnate nalepnice.
    Medicinski benzin, kupi u apoteci. Garantovano skida svakorazne naljepnice i ljepljive trake. Prvo skini onaj "celofanski" dio seljačkog selotejpa, pa onda ono užasno ljepilo obriši benzinom. Ali za svaki slučaj isprobaj na nekom skrovitom mjestu da ti ne skine taj visoki sjaj

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    tu na forumu sam pred koju godinu našla da se tragovi ljepljive trake mogu skinuti eteričnim uljima. Tako sam uspjela skinuti ljepilo od one sive čvrste trake (Duct Tape) sa stakla

  27. #27
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Ja sam s namještaja uspjela skinuti i sredstvom za pranje stakla.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    14

    Početno

    vulgaris jestivo ulje na vati.
    Meni pomoglo skinuti ljepilo od zaštitne folije sa frižidera - nikakvo sredstvo za čišćenje nije pomoglo...

  29. #29
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    BTW, mene strašno smeta kad kupim npr. nove čaše, a na svakoj prikeljena etiketa... i onda gubljenje vremena na skidanje, nauljivanje, trljanje ...
    Kupila čaše za vodu u jednom hrvatskom dućanu, svaka je imala cijenu na dnu, i to ne jednu nego tri naljepnice (cijena preko cijene) i deklaracija, jedva sam ih sastrugala, ostali su tragovi ljepila koji su prošli tek nakon dva-tri pranja. Na čašama za vino iz Ikee skinula naljepnicu jednim potezom bez tragova.

    Ne znam kad i gdje sam to čula, ali što nije kažnjivo to lijepljenje naljepnica koje se teško skidaju s proizvoda.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    U zadnje vrijeme sam počela i u dućanu gledati koju ću namirnicu kupiti s obzirom na to jel se naljepnica skida lakše ili teže s ambalaže
    Ovako i ja, ne dam se više zaznuti.

    Npr. nedavno sam donijela iz trgovine plastičnu kutiju za čuvanje kruha. I preko cijele jedne strane je bila zalijepljena etiketa. Nakon što su mi živci ozbiljno počeli titrati jer se to s.... nije htjelo skinuti (ni uljem, ni bjesomučnim trljanjem), a tek je tada izgledalo grozno, uzela sam nož i počela strugati. Potom sam skužila da sam totalno izgrebala plastičnu površinu koja je od tog silnog struganja napukla. Sve je letilo u smeće. Zbog etikete.

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Na čašama za vino iz Ikee skinula naljepnicu jednim potezom bez tragova.
    blago tebi, ja sam se i s ikeinim naljepnicama namučila, ali uvijek ih uspijem skinuti (bez posljedica ).

  31. #31
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Sad sam se sjetila da sam manje tragove od etiketa s površina koje se nisu smjele grebati ili kvasiti znala skidati nekom ljepljivom trakom. Znači, skinuti papir od etikete koliko ide, preko ostataka prelijepiti ljepljivu traku (npr. prozirni selotejp, NIKAKO ne uzeti onaj smeđi, ili flaster u traci) i naglo povući. Nakon nekoliko puta tako ili bi mi se skinulo sve ili ne bi bilo nekog efekta, pa bi morala izmišljati novu borbenu strategiju.

  32. #32
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    A nijedna od vas se ne seti da te čaše ili plastične činije lepo natopi u vodi sa malo detergenta za suđe i ostavi neko vreme, npr preko noći? Tako se skidaju sve žive nalepnice sa stakla i plastike, uključujući i etikete sa flaša od vina koje se lepe baš krvničkim lepilom

    Ja bih rado natopila ovu moju komodu ali nemam toliku činiju A i ne radi za tu vrstu 'lepljenja'

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    clumsy, vjeruj mi da ima etiketa na suđu koje su preživjele i namakanje i višekratno pranje u suđerici i svašta drugo

  34. #34
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Didn't happen to me

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Didn't happen to me
    Ali je meni. Zaboravih reći da sam prije bilo kakvih "kompliciranijih radova" spomenutu kutiju za kruh, tj. njen poklopac čak 2 x oprala u perilici na 60 C i ništa, naljepnica se i dalje nije dala...

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    A nijedna od vas se ne seti da te čaše ili plastične činije lepo natopi u vodi sa malo detergenta za suđe i ostavi neko vreme, npr preko noći? Tako se skidaju sve žive nalepnice sa stakla i plastike, uključujući i etikete sa flaša od vina koje se lepe baš krvničkim lepilom

    Ja bih rado natopila ovu moju komodu ali nemam toliku činiju A i ne radi za tu vrstu 'lepljenja'

  37. #37
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Didn't happen to me
    Blago tebi, evo sam, recimo sa SMS-ove flaše od maslinovog ulja, nakon višednevnog namakanja u vreloj vodi, opet morala koristiti skidač laka za nokte :/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    17

    Početno

    izopropilni alkohol

    malo me čudno gledali u ljekarni dok sam tražila, u jednoj mi čak rekli da moram napisati izjavu za što mi treba zato što se on koristi i u pripravcima nekih droga

    uglavnom, našla sam dobru tetu farmaceuta koja nije jako komplicirala i kupila sam litru
    čistimo sa njim i komp i svašta nešto

    stvar je u tome da ne nagriza kao obični alkohol, isparava, ne smrdi
    super nam je

  39. #39
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    u nekim većim trgovinama ima za kupit alkohol, onaj roza, ako znate na što mislim. ne košta puno (cca 10 kn litra), isto isparava pa ne smrdi, sve čisti...tipkovnice, štekere, radijatore, prozore...
    doduše, ne znam dal se može koristit za izradu droge

  40. #40
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    ja to skidam benzinom za čišćenje. kupiš u trgovini boja i lakova.
    košta 0,5 l kojih 10 kn.

  41. #41
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Utpala prvotno napisa
    vulgaris jestivo ulje na vati.
    Meni pomoglo skinuti ljepilo od zaštitne folije sa frižidera - nikakvo sredstvo za čišćenje nije pomoglo...
    potpisujem
    ili brisanje gumicom (ona za brisanje olovaka - malo dulje traje ali isto funkcionira)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    glasam za benzin

  43. #43
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    podizem! jerbo sam nasla trik za skidanje naljepnica sa bilokoje površine. dakle - prije nego vam ostanu tragovi ljepila

    http://www.apartmenttherapy.com/la/h...-labels-047052

  44. #44

    Početno

    glas za gumicu!
    probala sam:
    1.stavila malo ulja na prste i trljaa i tako nekoliko pita ali nije mi bas uspjelo(koristila suncokretovo uje)
    2.stavila ulja(suncokretovog) na papirni rucnik i opet trljala opet nije uspjelo(samo se razmeljalo)
    3.brisala gumicom za olovku dok nije ostao skroooz tanak sloj ljepila i onda na papirni rucnik stavila mao ulja i obrisala i tek onda mi je uspjelo
    Ja sam brisala ostatak ljepila od naljepnice sa boce(plasticne) toje bila boca u obliku šprice i bila je kreme za suncanje pa sacuvala sam je i dobro oprala iznutra i s vana vrucom vodom ali nije mi se svidjalo sto pise na boci da je to krema suncanje pa sam odlijepila i eto vec znate...KATASTROFA!!!!!!!!!!!pa eto hvala Dream i saska7 sto ste preporucile ulje i gumicu za brisanje olovke(nisam htjela sad reci da ulje nemoze skinuti ljepljivu povrsinu nego da moze ali malo teze za deblji sloj ljepila)

  45. #45
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    dakle, kupila sma maloj kupaći-i na onoj majici Uv za sunce je ostao ljepljivi sloj od etikete..s čim to skinuti?

  46. #46
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    riješila uljem i na toj vrsti tkanine dakle može.

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Bravo!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa Vidi poruku
    .....sva ljepila od naljepnica s glatkih površina sigurno će skinuti obično jestivo ulje....
    Savršeno točan savjet !!!

  49. #49
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Znala sam da ću ovdje naći rješenje dijete nakeljilo milijardu naljepnica po krevetu i sad želi novi pa ovaj treba upristojit za prodaju. Odlične su one spužvice iz dm-a što se troše korištenjem i tim sam skinula skoro sve. Izmučila se s ostatkom ljepila od neke dvije plastične, ali ulje je i to riješilo.

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Znala sam da ću ovdje naći rješenje dijete nakeljilo milijardu naljepnica po krevetu i sad želi novi pa ovaj treba upristojit za prodaju. Odlične su one spužvice iz dm-a što se troše korištenjem i tim sam skinula skoro sve. Izmučila se s ostatkom ljepila od neke dvije plastične, ali ulje je i to riješilo.
    Probaj natopiti jestivim uljem. To nije agresivno, a otopit će mnoge vrste ljepila. Namoči vatu ili blazinicu i fiksiraj preko naljepnice, pa ostavi da otpusti. Treba par sati. Možda najbolje preko noći.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •