Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 417

Tema: Horor na Sv. Duhu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno Horor na Sv. Duhu

    Molim moderatorice da se ne ljute što sam otvorila ovu temu, pa neka ju ostave barem kratko(prije nego ju maknu)kako se nikome ne bi dogodilo da se nađe u situaciji kao ja! Najviše mi je žao što je ovo moj prvi post na vašoj stranici. U pravilu sam ga prekopirala sa jednog drugog foruma, ali vrlo mi je važno spasim što veći broj mogućih žrtava!!!

    Osjećam moralnu dužnost da proširim vijest kakav tretman sam ja doživjela na Sv. Duhu, jer zbog rooming in-a ja zasigurno neću više nikada na Sv.Duh. Ne daj Bože da bi morala! Zamisli ironije, a upravo sam iz razloga da u prvim danima budem 24 sata sa svojim djetetom i išla gore. No, kada rodiš u tjednu kada je tolika gužva da su žene smještene po hodnicima i po drugim odjelima očito da sistem ne šljaka. Ne znam od kuda da počnem. Ja i moje cimerice plakale smo sve dane boravka. Njima je u početku bilo čak i teže jer budući da su bile carski nisu se smjele micati. Pitam ja vas kakav je to sistem gdje se žena sa carskog ne šalje na intenzivnu već se odmah smjesti u babinjače, a da stvar bude još gora za kakva 4 sata od operacije donijeli joj bebu u sobu i tražili od nje da se brine o njoj. Tu smo uskočile mi cimerice pa smo joj znale dodati dijete i što joj je već trebalo, jer se bojala zvati sestre od kojih je većina bila i više nego neugodna nakon zvuka zvona.
    Uglavnom snalazile smo se kako smo znale i koliko smo mogle.
    Tražila sam da mi uzmu bebu po noći, da mi nije dobro i teško dišem, a dobila odgovor da tu privilegiju imaju samo one koje su rodile na carski i to prva 2 dana. Uzeli su mi ga tek kada je predobra dr. Spišić primijetila da sam premorena i anemična. No, i tada je ona morala zvati šefa pedijatrije da traži dozvolu za tako nešto. A da ne govorim da mi ga nisu uzeli po dogovoru, već 3 sata kasnije. Bila sam u ozbiljnoj životnoj opasnosti i unatoč tome što sam im govorila o simptomima nitko me nije doživio. I još danas se pitam zašto!??!
    Trebali ste vidjeti reakciju liječnice koja me zaprimila na hitnu dan poslije što sam otpuštena iz rodilišta. :shock: Nastala je velika strka. Meni je samo bila bitna moja beba, a kako pomoći svojem djetetu kada ti nije dobro. Da ne govorim da su bolesti koje sam imala ne utjecale samo na moje fizičko zdravlje, već sam zbog simptoma bila toliko nervozna da sam mislila da ću svakog trena puknuti i poludjeti.
    Drage moje nikome ne želim takav tretman, jer svaka majka koja je odlučila roditi dijete želi tom malom stvorenju sve najbolje, a sestre s tog odjela su me optuživale da sam loša majka, da ne znam smiriti svoje dijete, da će mi pasti kako ga loše držim i sl. Ja duboko vjerujem da bi sve bilo bolje da nisam bila bolesna, toliko iscrpljena od 12 sati trudova i 2 sata poroda i da su sestre na tom odjelu bile suosjećajnije. Naravno ima onih kojima bi dala zlatnu medalju za pomoć poput Vlatke Rubinić, slatke malene sestre s pedijatrije koja je toliko puna strpljenja i ljubavi za posao koji radi. Ona mi je ulila sigurnost u sebe i pomogla da naučim dojiti, pa sam unatoč tome što mi fizički nije bilo dobro skupljala snagu iz sata u sat da se brinem za svoje dijete.
    Dakle, same smo si morale slagati krevete prije vizite, posteljinu su mi promijenili tek 4 dan i to nakon što sam ih molila ma barem pet puta. Dojenje se jako forsira, što je dobro ako želite dojiti, ali nije uredu da vas bez prethodnog upozorenja sestre navlače i štipaju za bradavice dok ne pozelenite od boli i pri tome imaju komentare Bože sačuvaj!!!
    Uglavnom mogu se žaliti unedogled na situacije gdje vam doista treba pomoć, zbog fizičkih poteškoća na koje ne možete utjecati (da se razumijemo nema rodilje koja nema fizičkih poteškoća), a ne možete ju dobiti i još vas netko grdi zbog toga što ste nemoćni!Halooo!!!????!!! Pa tko želi biti nemoćan!?
    Naposljetku, kada sam po hitnoj intervenciji završila na drugom odjelu i bila ponovno sama sa svojim djetetom sve je klapalo kao podmazano. Sestre su bile predivne i iako im to nije bio posao pomagale su mi oko djeteta(jer dijete nije bilo pacijent već ja). Iz razloga što se nisam htjela odvojiti od svojeg djeteta, a vratila sam se u bolnicu zbog njihovih zasluga i to ne sa lijepim bolestima rečeno mi je da imam pravo na bilo koju vrstu pomoći pedijatrijskih sestara(pranje bebe, nadohrana, da mi ga odnesu po noći…). Sve što sam na kraju od njih tražila je samo da mi daju svoje tetra pelene. I to zato jer sam se na tom odjelu psihički osjećala sposobnom brinuti za svoje dijete, a sve zahvaljujući pozitivnom okruženju i moralnoj potpori divnog osoblja. Moje dijete je osjetilo moju mirnoću i dobili smo pohvale od liječnika, osoblja i pacijenata tog odjela da nisu ni znali da imaju bebu na odjelu.
    Naravno, jedna smjena pedijatrijskih sestara(ne znam koja) smatrala je da to nije njihov posao da se bave sa mojim prljavim pelenama, pa je ulogu dostavljača bez ikakvih problema preuzela čistačica odjela na kojem sam bila. Baš me ražalostilo to što iako sam imala dozvolu da ih zamolim za apsolutnu pomoć (ponavljam jer sam doista bila ozbiljno bolesna), a ja sam ih molila samo za čiste pelene one su imale obzira odbiti pomoći ne meni (pustite mene), već tom malom bespomoćnom stvorenju. Ja nikada ne bi mogla odbiti neku nužnu potrebu djeteta!
    Zaključak: Rooming in je bio mučenje za mene i moje dijete zbog nestručnosti i nekorektnosti medicinskog osoblja, te nehigijenskih uvjeta.
    Korisna informacija koju sam dobila je sljedeća: u bolnici imate pravo pitati ime medicinskog osoblja s kojim se susrećete, a sve kritike i pohvale možete uputiti ravnatelju bolnice. Vrlo je bitno imenovati osobu koju kritika slijedi, jer je to jedini način da se moguće buduće greške isprave. Ovu informaciju nam je dala vjerojatno jedina savjesna osoba na tom odjelu i to nakon što je čula da moja cimerica plače satima.
    Eto, moja sveta dužnost je obavljena! Nadam se da sam spasila barem jednu ženu od nepotrebnog mućenja. U svakom slučaju vaše je pravo da ignorirate sve negativne komentare nekog tko je rodio na Sv. Duhu i odlučite ipak otići gore. Zapamtite da sam to i ja učinila i vidi kako sam prošla. Nažalost još uvijek imam zdravstvenih poteškoća i uzimam lijekove. Da ne govorim da mi je muž bio slomljen, a obitelj i prijatelji u nemilom šoku.
    Želim još i napomenuti da sam i ja inače zaposlena u srodnoj struci i o mojem savjesnom radu ovise životi i zdravlje ljudi. Nikada nisam dozvolila da moj privatan život ili osobne frustracije utječu na moju stručnost, a i po vjeri koju živim jako mi je bitno dobro bližnjega! Prema tome sam očekivala jednaku korektnost osoba kojima je osnovna zadaća briga za tuđe zdravlje i živote!!!
    Drage žene, ja sam očekivala i veliku fizičku bol i puno odricanja, ali nisam očekivala da će tolikom broju ljudi biti svejedno da li smo ja i moja beba zdravi i živi!?
    Drage buduće mame, nebojte se ničega što je prirodno da će vas zadesiti i pokušajte izbjeći bolnice "neprijatelje majki"!Ja mislim roditi još, jer djete je doista najveći i najljepši dar i uspjeh u životu!!!
    Nemojte se ljutiti na dužini ovog posta, jer kraće nisam mogla. Sve što ima veze s djecom i trudnicama meni je svetinja kao i ljudski život općenito. Hvala svima na razumijevanju i sve dobro želim u životu vama i vašim obiteljima!!!

    P.S. Moj muž je osobno odnio pismo (u dužini od 3 str.) sa mojom pričom u detalje N/R dr. sc. Berivoj Mišković, prim. dr. med. i ravnatelju bolnice dr. sc. Mladen Bušić, dr.med. Ja sam oobno razgovarala sa gospodinom Miškovićem, koji je ujedno i predstojnik klinike za ginekologiju i porodništvo!
    Prekrasan čovjek - realan, svjestan svoje odgovornosti i posla.
    Apeliram na sve vas koje ste prošle traume na Sv. Duhu, da napišete svoja iskustva i naslovite ih na ovog gospodina. Pokušala sam mu opisati najzločestiju sestru. Mislim da je uspio pogoditi koja je.
    Rekao je da bi sistem bolje radio da su sobe dvokrevetne, da je veći broj osoblja i da država to isfinancira, ali naša država više mari za pjevače i sportaše nego za majke koje rađaju!!! Ja sam rekla da se u potpunosti slažem s njim, ali da kod gore zaposlenih sestara ipak fali doza ljudskosti i suosjećajnosti. Tu tvrdnju sam začinila konstatacijom da su sestre s drugog odjela(na kojem sam bila poslije babinjača) koje rade za istu plaću PREDIVNE!!!
    Dakle: Moramo pomoći onima koje tek trebaju roditi kako bi čin rođenja postao ono što on u biti i jest: najljepši događaj u životu majke i dijeteta!!!
    Pisma šaljite poštom, nosite ih osobno ili ih ostavite u kaslićima koji postavljeni po bolnici i koji su namijenjeni za primjedbe i pohvale.
    Pozivam vas da napravimo revoluciju na tom Sv. Duhu za sve buduće mamice i bebe!!!

  2. #2
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Draga Fanika, žao mi je da si to doživjela

    I ja sam rodila na Sv. Duhu, samo što (još uvijek) imam grozne flash
    backove iz rađaone.
    Nasreću, na odjelu babinjača su sve sestre (osim jedne) bile ok

  3. #3
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Fanika, stvarno mi je zao zbog svega sto si dozivjela. I drago mi je da si smogla snage buniti se.
    Nikad prije nisam napisala ni slova ni na jednoj temi o SD-u, jer nemam osobnog iskustva, ali nakon ovog tvog posta jednostavno ne mogu ostati bez komentara.
    Razgovarala sam s dosta zena koje su u zadnje vrijeme rodile tamo. Nekim zenama taj rooming in funkcionira, uglavnom je rijec o zenama koje se nisu previse izmucile na porodu, onima kojima je to drugo ili trece dijete pa su sigurnije u sebe, ili naprosto onima koje su imale srecu da "potrefe" na dane kad je malo manja guzva, a osoblje vise susretljivo. No nazalost, vise zena mi je reklo da vise nikad ne bi na SD, bas zbog njihove verzije rooming in-a. Najgore iskustvo mi je imala relativno bliska prijateljica, (dakle nije rekla-kazala) koja je rodila tamo prije 5 mjeseci. Nakon 17 sati trudova zavrsila na carskom, (mozes misliti u kakvom je stanju bila), prakticki cim je otvorila oci dali su joj bebu, u isti krevet s njom jer je bila guzva, kad bi molila osoblje za pomoc ili da na par sati odnesu bebu dok ona malo dodje k sebi gledali su je kao najgoreg neprijatelja. Dakle, prica vrlo slicna tvojoj. Jos jednom, zbog svih vas koje ste to prosle, stvarno mi je drago da si se bunila.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Zaboravila sam napisati i da mi je sam tijek poroda bio katastorfa. Potpisala sam onaj obrazac da im dozvoljavam da interveniraju, ali nisam znala da to znači da me nafilaju raznoraznom kemijom samo da me maknu iz predrađaone, jer gužva je bila takva da su neke ležale na pomoćnim krevetima u hodnika, a jedna jadna ženska je šetala, jer nije imala kreveta. ČUVAJTE SE TIH OBRAZACA - NE POTPISUJTE IH, AKO ŽELITE RODITI PRIRODNIM PUTEM!!! Pravi, jaki trudovi su mi trajali 14 sati, a oni za tiskanje(VJEROVALE ILI NE) 2 h - morala sam ih prodisati, jer beba se nije spustila(a meni pojačali drip na max. :shock: ), pa sam ležala malo na jednom, malo na drugom boku - pokušalo me poroditi par doktora i hvala Bogu što je u smjenu došao dr. Habek koji je namjestio bebu i konačno me porodio. Nisam spavala nekih 48 sata. Povraćala sam od bolova i kemije. Padala u nesvjest između trudova(svjedok mi je Bog i muž koji je bio kraj mene). Pokakila se i popiškila jer me nisu klistirali(zahvaljujući tome sada imam E. colli u mokraći). Rezana sam, a pored toga imala simptome dviju ozbiljnih bolesti koje su oni pripisali umoru. Toliko propusta, a sve samo zato da se što prije oslobodi mjesto u predrađaoni, a onda i na odjelu babinjača. I na kraju svega što sam prošla budi sposobna za rooming in! Sve bi dala za toplu riječ podrške i malo suosjećajnosti!!!
    Uglavnom kao trudnica ja sam izbjegavala slušati negativne stvari o Sv. Duhu, jer sam pošto-potom htjela biti 24 sata sa bebom!!! Bome sam to skupo platila, a vrijedilo je samo zbog ovog anđela koji se rodio.
    Najbitnije je to da VI TO NE MORATE PROLAZITI - ima i drugih bolnica, npr. ja nisam čula jednu lošu stvar o Vinogradskoj!!!
    Budite pametne i odlučite se za ono što je najbolje za vas, jer bebi će biti sve super ako joj je mama zdrava i duševno smirena!!!

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Strašno mi žao, Fanika, to mora da je bio pravi horror i za tebe i za bebicu

    Ne mogu se dovoljno načuditi ponašanju tih sestara, u stilu, tražile ste rooming, evo vam ga, bez obzira jeste li trenutačno sposobne za to ili niste!
    Boravak mame s bebom od prve minute i nerazdvajanje je najbolje što se mami i bebici može dogoditi i jako je važno za uspostavljanje rane čvrste veze ali ako mama pada u nesvjest od bolova i maltene se ne može micati od carskog reza, više je nego ljudski, normalno, profesionalno, kako god hoćete da osoblje rodilišta preuzme brigu o bebici u onolikoj mjeri koliko majci to treba.

    A zbog ovakvih stravičnih događanja će mnoga rodilja bježati glavom bez obzira kad čuje frazu "rooming in" bez obzira o kojem se rodilištu radilo i to me silno ljuti što neodgovorni i bezdušni ljudi bacaju ljagu na cijeli koncept ranog povezivanja mame i bebe

    Fanika, za tebe i za tvoju bebicu

  6. #6
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Strašno mi žao, Fanika, to mora da je bio pravi horror i za tebe i za bebicu

    Ne mogu se dovoljno načuditi ponašanju tih sestara, u stilu, tražile ste rooming, evo vam ga, bez obzira jeste li trenutačno sposobne za to ili niste!
    Boravak mame s bebom od prve minute i nerazdvajanje je najbolje što se mami i bebici može dogoditi i jako je važno za uspostavljanje rane čvrste veze ali ako mama pada u nesvjest od bolova i maltene se ne može micati od carskog reza, više je nego ljudski, normalno, profesionalno, kako god hoćete da osoblje rodilišta preuzme brigu o bebici u onolikoj mjeri koliko majci to treba.

    A zbog ovakvih stravičnih događanja će mnoga rodilja bježati glavom bez obzira kad čuje frazu "rooming in" bez obzira o kojem se rodilištu radilo i to me silno ljuti što neodgovorni i bezdušni ljudi bacaju ljagu na cijeli koncept ranog povezivanja mame i bebe

    Fanika, za tebe i za tvoju bebicu
    X

    baš radi ovakvih stvari ja nisam išla na rooming in iako je moja situacija skroz drugačija i ja bih bila više nego sposobna za potpuni rooming in jer mi je porod bio brz i lagan i izbjegla bih ogromne probleme s dojenjem koje samovako imala ali baš iz ovog straha nisam

    mislim da je najgore što je kod nas "ili-ili" umjesto da se to prilagođava prema situaciji

  7. #7
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Draga Fanika, iskreno mi je žao zbog tvojeg izrazito lošeg iskustva, no tvoja me priča potakla da i ja kažem koju. Moje je iskustvo sasvim različito od tvojega, a koliko mogu zaključiti iz tvojega posta, podjednako svježe.
    Rodila sam na SD prije dva tjedna i to carskim rezom nakon dva puna dana u predrađaoni dijelom u prirodnim, dijelom u dripom izazvanim trudovima. To mi je bio drugi carski (prvi je bio prije četiri godine, također na SD). Premda nisam imala drugih bolesti, i ja sam izrazito anemična i vrlo niskoga tlaka tako da su me u nekoliko navrata zabrinuto pitali jesam li dobro. No unatoč svemu, o rooming in-u i promjenama koje sam mogla uočiti na odjelu babinjača uspoređujući ih sa situacijom prije četiri godine, mogu reći samo dobro. Naravno, ima još mjesta poboljšanjima, ali sve u svemu ja sam prezadvoljna ponajprije promjenom u odnosu prema rodiljama (imam i ja jednu negativnu epizodu, ali nema veze s roomimg in-om ili sl. pa ću o tome u priči s poroda, koju još od povratka iz bolnice namjeravam napisati). Zahvaljujući rooming in-u i činjenici da sam znatno prije dobila svoje dijete nego prvi puta, moje dijete prekrasno siše, što mi nikako nije uspijevalo s prvim djetetom. Ja sam rooming in htjela, na njega sam se psihički pripremila i znala sam da se moram žrtvovati za dobrobit svojega djeteta. Ne kažem da je nakon carskog lako, jer nije, ali nije ni nemoguće. Došla sam ne očekujući nikakvu pomoć (jer je tako bilo prošli puta), svjesna da se mogu osloniti samo na sebe. No, bilo je upravo suprotno - sestre su redovito dolazile i pitale trebamo li pomoć, a brzo su stizale i nakon svakog poziva. Ja se zaista ne mogu požaliti. Dapače, kad sam u anketi posljednji dan trebala izdvojiti jednu pedijatrijsku sestru, nisam se mogla odlučiti, jer su mi sve bile ok. U redu, neke su mi bile simpatičnije od drugih, ali to je stvar subjektivnoga dojma. Koju god da sam što pitala, dobila sam suvisao i ljubazan odgovor.
    Stvarno mi je žao da se tvoje iskustvo toliko razlikuje od mojega, ali to samo potvrđuje da se o nekim stvarima ne može generalizirati, jer mnogo toga ovisi o nama kao osobama, o spletu okolnosti, o koječemu drugome.
    Meni je ovoga puta sve bilo toliko bolje od prošloga (naglašavam, ne kažem da je bilo savršeno!) da razmišljam kako se zahvaliti svima koji su bili uz mene još od predrađaone pa do sobice za otpust.
    Iskreno se nadam da ćeš drugi puta imati bolje uvjete, onakve kakve si želiš, gdje god da to bilo. Meni je dovoljno dobro bilo i na SD i žao mi je da pozivaš na revoluciju. Smatram da treba reagirati, ali "revolucija" mi se čini pretjeranom. U kranjoj liniji, ti si upozorila, a svatko ima pravo odabira. Ja bih, unatoč tvojoj priči, svojem lošijem prvome iskustvu i ovom pozitivnom drugom, opet odabrala SD.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Draga moja Freja, sve im mogu oprostiti, ali to što su sestre ignorirale moje simptome ozbiljnih bolesti i vjerojatno ih i pripisivale mojoj razmaženosti, a ja sam sve samo ne razmažena to im ne mogu oprostiti. Da li one rade svoj posao kako teba kada su me uvjeravale da je bolje da ne govorim o svojim problemima jer me neće pustiti doma i da je to sve od umora i da čim dođem doma će sve biti bolje, a ja drugi dan trčala na hitnu sa malom bebom na rukama. Pa vidiš da ih nisam sve prozvala, ali većina je bila bezobrazna i nestručna i dodatno mi otežavala boravak gore. Od kuda im pravo da mene bolesnu još i vrijeđaju dok se ja borim kako bi mi se dijete nahranilo i smirilo!? Zašto sam ja morala završiti na drugom odjelu i tamo uvidjeti da sestre koje rade za istu plaču imaju više srca za mene i moje dijete. Jako sam disciplinirana, imam visok prag tolerancije boli i prošla sam svašta u životu, ali nemar i bezosjećajnost osoba koje se brinu za tuđe živote ne opraštam!!!
    BTW još uvijek sam na lijekovima i radim pretrage da vidim kako da saniram štetu koja je nastala!
    I super se brinem za svoju bebu u normalnom ljudskom okruženja sa svim simptomima koji još uvijek nisu u potpunosti nestali. Kako komentiraš ovo!?
    Po meni su priča o Sv. Duhu kao tvoja izuzetak, a moja pravilo.
    A i ako griješim šta je loše u tome da svoje zamjerke iznesemo odgovrnima kako bi se situacija popravila za buduće majke.
    Mišković je rekao da je barem više rodilja kao ja, jer bi on imao bolji uvid u situaciju i mogao bi nešto promijeniti. Budući da sam njemu iznjela sve detalje i uspjela imenovati i opisati one koje su me oštetile priznao je da sam pogodila njegove sumnje i da se vidi da pismo koje sam mu napisala nije pismo razmažene osobe.
    Svatko od vas ima pravo na svoje mišljenje, a ja pozivam vas koje ste prošle slične situacije na Sv. Duhu da ne šute o tome, da progovore o tome ne bi li spasile barem jednu majku koju će zapasti kriva smjena, gužva i sl.

  9. #9
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Fanika ja podržavam ovo da moramo dignuti glas, dok god budemo šutjele negativne stvari će se događati, treba reagirati, obratiti se nadležnima, ako ćemo se zadovoljtiti tim "bitno da je sa bebom/samnom na kraju sve uredu" loše stvari će se događati.

  10. #10
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Fanika, žao mi je što si to proživjela..Mislim da se takva iskustva moraju napisati. Ali također i ona dobra poput moga.

    Ja imam potpuno drugo iskustvo isto kao i moje cimerice u sobi(jedna carski druga normalan porod)..
    Ja sam također imala carski i bila sam cijelu noć na intezivnoj.. Idući dan sam prebačena na babinjače..
    Niti u jednom trenutku nisam osjetila da mi netko nije htio pomoći ako se nisam mogla dići..Makar ja sam se dobro osjećala nakon carskog,
    Moju cimericu je poprilično bolio rez i svaki put su sestre oko nje trčale da bi joj dodale bebu i sl..
    Možda sreća ili ne, ali mi smo cijelo vrijeme pričale da nemožemo vjerovati kako nam je zapravo bilo ok...

    Frida, ti si bila u bolnici isto kad i ja.. Znaš koje su vrućine bile..Po meni je to jedina zamjerka, uvjeti prevrući..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno Re: Horor na Sv. Duhu

    Citiraj Fanika prvotno napisa
    Molim moderatorice da se ne ljute što sam otvorila ovu temu,
    ne vidim zašto bi se netko ljutio na prvu osobu koja se iskreno i pošteno založila za svoja prava. Fanika svaka čast na odlučnosti i hrabrosti i nadam se da će i drugi slijediti tvoj primjer, da nisam imala poznanicu koja radi na SD napisala bih isto pismo, no ovako ju nisam željela izložiti neugodnostima. Prvo dijete mi je rođeno prije par godina na SD i tu količini nekulture, traljavog odnosa bez opće kulture na odjelu babinjača nisam doživjela nikad. Jedina normalna je bila jedna stara pedijatrica i mlada plava sitna sestra. Ostale su : pušile u svojoj sobi na katu pored otvorenih vrata gdje su bile rodilje i djeca, bile bezobrazne, bahate itd. SAMo i JEDINO iz tog razloga ne idem ovaj put na SD. To što rade u zdravstvu stavlja ih u poziciju da otresaju svoje privatne probleme na ljude oko sebe. da rade u bilo kojoj drugoj uslužnoj djelatnosti, odavno bi dobili otkaze. Nisu oni toliko malo plaćeni za svoj rad. Je im rad težak, no bio je njihov izbor. Nadam se da će tvoje pismo barem donekle pridonijeti rješavanju situacije, no bojim se da je to tamo gore hrpa užasa kojem nema kraja. Nisu niti liječnici ništa bolji, o pedijatrima da ne :/ govorim. :/

  12. #12
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Fanika ja podržavam ovo da moramo dignuti glas, dok god budemo šutjele negativne stvari će se događati, treba reagirati, obratiti se nadležnima, ako ćemo se zadovoljtiti tim "bitno da je sa bebom/samnom na kraju sve uredu" loše stvari će se događati.
    Ovo potpisujem. A rekla sam i u prijašnjem postu - reagirati svakako treba. Meni je bilo žao što nisam nakon svojega prvoga poroda na SD-u (tada sam i ja plakala svih pet dana), a sad sam bila spremna, ali srećom nije trebalo. Tj. reagirala sam odmah na licu mjesta kad je trebalo. Možda sam svejedno to još trebala napisati i u knjigu žalbe (odnosilo se na komunikaciju liječnika s pacijenticama; ispričat ću neki drugi put ili negdje drugdje, sad bi bilo OT).

    Fanika, nemoj mislisti da ih opravdavam. Uopće ne. I mislim da je loše da su ignorirali tvoje simptome bolesti. Je li to nemar ili nestručnost, ne znam, ali nikako nije dobro. Ja sam opet svjedočila drugačijoj situaciji - žena do mene rodila je carskim rezim u spinalnoj anesteziji. Drugi dan se potužila na glavobolju i u roku od 15 minuta sestra se vratila s anesteziologom! On je zaključio da nije od spinalne, ali zaključak je da su stvarno odmah reagirale. Meni je sestra došla s nalazima krvi čim ih je dobila u ruke i prije nego su ih vidjeli liječnici jer je krvna slika bila izrazito loša i ona je došla vidjeti kako se osjećam - a ja sam se osjećala skoro pa izvrsno! Možda im se ponašanje prema tebi u međuvremenu obilo o glavu pa su počele ozbiljnije shvaćati stvari. A možda smo se susretale sa sasvim drugim osobljem. Tko zna. Kako god - dobro je da si reagirala, ja sam samo htjela da se čuju i drugačija iskustva. Samo mi se tvoj poziv na "revoluciju" činio malo pretjeranim. Da su neke promjene nužne - to apsolutno stoji. Ali stoji i to da nije baš sve tako loše i da u mnogočemu SD prednjači (po dobru) pred srugim ZG rodilištima. Na žalost, bahatih, nestručnih i neljubaznih ima svugdje - ne samo u bolnicama. Nije dovoljno pokrenuti revoluciju protiv SD-a nego protiv opće nekulture i bahatosti koje su zahvatile mnoge naše institucije i općenito međuljudske odnose (OT: Kakvo smo mi društvo kad NITKO ne priskoči u pomoć trudnici u posljednjem mjesecu trudnoće koja padne nasred Ilice usred bijela dana??!! Pisala sam o tome na nekom drugom topiku.).
    Zaista se nadam da je ovo zadnje ovakvo iskustvo koje si imala. I ne samo ti nego i svi drugi.

  13. #13
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    nadopisujem se na sv. duh - ja sam tamo rodila prije 6mj. I da sad ne duljim previše, uspjeli su mi od fenomenalne trudnoće i super lakog poroda napraviti najgore iskustvo u životu. Bili smo tamo 9d jer sam ja dobila temp 39,5 i nakon 2 dana maltretiranja su skužili da je jaka uro infekcija koju su izliječili. No, s obzirom da ginekolozi i pedijatri nisu povezani, dijete nitko nije gledao. Pa smo mi 10. dan otpušteni kući kao zdravi, a 11. samo završili (s hitnom) u Klaičevoj - s jakom uro infekcijom koja se proširila na bubrege, bilirubinom 350 i infekcijom od koje je imao nekakve promjene na mozgu. Posljedica svega je da je moja ljubav danas neurorizično dijete koje ide fizioterapeutu i fizijatru na Goljak, neuroped na Srebrnjak, nefrologu u Polikliniku Helenu i u Klaićevu na uzv mozga (ne znam kako je naziv te dr) i da ne nabrajam dalje.
    Uglavnom, pitala je mene dr s hitne u Klaićevoj "jeste vi sigurni da su oni u SD otpustili dijete kao zdravo?".

    Neću više ništa komentirati jer nije dozvoljeno biti "neugodan", a bome nikakve lijepe riječi nemam za tu bolnicu

  14. #14
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    samo mala nadopuna - meni je rooming bio fenomenalan, čak i s temp nisam davala da odnose dijete od mene (a nudili su). Također su mi ga odnijeli prvu noć na par sati jer je vikao pa da se ja odmorim (iako sam ponavljala da ne treba)
    Dojenje malo forsaju, više mi je na uši izlazilo, ali to nije negativno

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    samo mala nadopuna - meni je rooming bio fenomenalan, čak i s temp nisam davala da odnose dijete od mene (a nudili su). Također su mi ga odnijeli prvu noć na par sati jer je vikao pa da se ja odmorim (iako sam ponavljala da ne treba)
    Dojenje malo forsaju, više mi je na uši izlazilo, ali to nije negativno
    Neopisivo mi je žao što ti se to desilo. Jednostavno nemam riječi.
    Nadam se da će s bebom sve biti u redu i da će netko čuti naše priče te popraviti stanje u toj bolnici.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno Horor na sv.duhu

    Drage moje,

    ja sam prije 7 mjeseci rodila carskim na Sv. Duhu, donijeli mi bebu 1h poslije reza, tata bio s nama u prvom satu, snimali se kamerom i fotićem, bilo nam je super.
    Beba je bila samnom kadgod sam htjela, a ponoći sam je dala u sobicu za bebe da se odmorim (od ponoći do pet ujutro).
    Moj je jedini problem bio što nisam uspjevala objasniti osoblju da želim da mi nadohrane bebu adaptiranim mlijekom, jer su se oni držali dojenja ko pijani plota, a ja mlijeka nisam imala, a beba urlala od gladi. Od toga sam stvarno pošizila, ali su je na kraju nahranili. To pretjerivanje s dojenjem me jedino iritiralo jer smatram da je to slobodan izbor svake majke, a ne nešto na što žene treba tjerati.
    Ostalo je sve bilo super, super i ja se sjećam poroda kao jednog lijepog čina. Na carski bih još rodila milijun beba, i to na Sv. Duhu.
    Ali zbog svega drugog vezanog na trudnoću, ostat ću na ovoj jednoj maloj srećici.
    Mislim da ne treba generalizirati, nego se prije poroda dobro organizirati. Na sve se može utjecati, samo treba moći i znati.
    Žao mi je zbog lošeg iskustva, događa se i najboljima. Možete navesti rodilište za koje nitko nikada nije rekao da je imao s njim grozno iskustvo?!

  17. #17
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    koja koincidencija .... upravo na današnji dan prije 14. godina rodila sam Ivana na SD ... i nakon 27 sati patnje i torture sretna sam da se nije nešto iskompliciralo .... i slijedeća 4 dana su mi bila katastrofalna i nemam ni jednu jedinu rijeć pozitivnu vezanu uz tu bolnicu ....

    Fanika

  18. #18
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Moj je jedini problem bio što nisam uspjevala objasniti osoblju da želim da mi nadohrane bebu adaptiranim mlijekom, jer su se oni držali dojenja ko pijani plota, a ja mlijeka nisam imala, a beba urlala od gladi. Od toga sam stvarno pošizila, ali su je na kraju nahranili. To pretjerivanje s dojenjem me jedino iritiralo jer smatram da je to slobodan izbor svake majke, a ne nešto na što žene treba tjerati.
    ne zelim soliti pamet, samo cu se osvrnuti na boldano - kako znas da nisi imala mlijeka? jel to bilo peti-sesti dan nakon poroda ili ranije?
    pitam, zato sto je meni mlijeko u oba slucaja doslo tek treci odnosno cetvrti dan, a do tada su obojica dobivala kolostrum. plakala jesu, ali bi zaspala na cici.

    sto se tice drugog boldanog dijela, apsoutno se slazem sa tobom da je sve sto se tice tebe, tvog, zdravlja, tijela ... tvoj izbor, ali bilo bi dobro da se nekada razmisli i koji bi bio izbor novorodjenceta da moze, kojim cudom, progovoriti.

  19. #19
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ali bilo bi dobro da se nekada razmisli i koji bi bio izbor novorodjenceta da moze, kojim cudom, progovoriti.

  20. #20
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    U Puli sam, na pedijatriji, cula spiku da, otkako je rooming in u rodilistu, da na pedijatriju vise dolaze djeca koja su izgladnjela i dehidrirana nego bolesna.
    Na to sam ja sestri rekla da nije rooming in kriv za to, nego sustav pomoci i potpore rodiljama koji bi morao obuhvacati dobru podrsku i edukaciju o dojenju i, minimalno, konkretnu pomoc u namjestanju bebe na dojku i provjeru hvatanja dojke, kao i upucivanje majki da prate broj mokrih i pokakanih pelena. Barem toliko.

  21. #21
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno Re: Horor na sv.duhu

    Citiraj Care Bear prvotno napisa
    Mislim da ne treba generalizirati, nego se prije poroda dobro organizirati. Na sve se može utjecati, samo treba moći i znati. Žao mi je zbog lošeg iskustva, događa se i najboljima.
    ni uz najbolju volju ne mogu skužit što ti ove dvije rečenice znače, posebno ovo boldano.
    što znači dobro se organizirati prije poroda? prosvijetli me što znači da treba moći i znati? o čemu točno ovisi hoće li netko moći ili ne :?

  22. #22
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    kako možeš organizirati porod u javnoj bolnici? meni se slučajno pogodilo da je sve kako sam htjela (jer dr poznam privatno)

    malo mi je to nadobudno tvrditi

  23. #23
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ja sam dva puta rodila na SD i treći put bi ponovo. Ne zato što je bilo dobro nego zato da zapišem sva imena osoblja sa kojim se susretnem i prijavim ih ( to sam negdje već napisala, možda čak i tu ). Oba iskustva su užasna, od loše obavljenog poroda ( ozljeđeno dijete, zaboravljen dio posteljice, o šivanju da i ne pričam ) do užasnog osoblja, toliko užasnog da ako bi neka sestra normalno pogledala neku od nas mi bi se topile od njene nježnosti, da ne pišem kako sam bila u sobi do sestrinske i naslušala se svakakvih tračeva i o doktorima i o babinjačama :shock: . Pitam se samo što da su mi kojim slučajem odjelne sestre trebale ( bez obzira na komplikacije i moj povratak u bolnicu dva dana nakon otpuštanja nije mi padalo na pamet zvat ih ). Pohvale mogu uputit u oba slučaja samo pedijatrijskim sestrama i ponekom doktoru. Žene koje tek trebate rodit neka vas nije strah reć osoblju što ga ide, bez obzira bio to doktor ili sestra, ništa lošije se neće brinuti o vama ( ionako im je briga minimalna ) a vama će biti lakše jer niste šutjele i trpile.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    evo da se i ja ukljucim rodila sam prije 2 mj na sv.duhu i bilo mi je cist ok sad jos imam uspomenu na porod tk da moram opet na rezanje i ciscenje al to je doktor i babica kriva al nemogu vjerovat da nisu htjeli odnjti nas su pitali dal da nam nose u ponoc bebu al nismo htjele dati taj smotuljak sestre su bile super i na svaki poziv su dosle bez ljutnje a svasta je moguce kod nas u bolnicama al i drugu bebu ici cu gore rodit upravo radi tog kaj je kraj mene ZABORAVIT CU DA SAM IMALA 40 SAVOVA I DA OPET MORAM NA SIVANJ

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Evo ovako:

    - mlijeko je došlo tek po povratku iz bolnice, do tada sam imala kolostrum koji je micka natezala, ali joj to treći dan više nije bilo dovoljno nego je tražila jesti i tek kad se najela adaptiranog lijepo je zaspala i bila spokojna
    - kad bi znali što bi bebe izabirale onda ne bi npr. djeca imala ime dugo, dugo, ne bi govorile hrvatski možda svahili, ne bi bili kršćani nego hinduisti i slično; čini se da nije zabadav zakonski da su djeca punoljetna s 18 i da do tada mi roditelji za njih odgovaramo pa i biramo; često djeca radije jedu burgere i ff a mi ih tjeramo da jedu špinat koji eto nije njihov izbor; tako sam i ja izabrala da ću svoju micku hraniti adaptiranim
    - organizirati se za porod znači otići u bolnicu, odabrati doktora, dogovoriti se s njim kakav porod želimo, zamoliti da bude na porodu - i to je moguće etc. Dobra veza nikada nije na odmet - činjenica je da živimo na Balkanu i da "veze" funkcioniraju, pa se ja ne ustručavam posegnuti za istim gdje god mogu; ja sam u bolnicu išla na preporuku moje ginekologinje koja je molila doktora da me primi i sasluša - eto!
    - rooming in je super stvar ali osoblja nema dovoljna i glupo je okrivljavati sestre kojima po cijelu noć zvoni zvono jer ih stalno netko treba, a nema ih dovoljno za sve - naravno da nisu uvijek dobre volje! Pođite od sebe: tko nije imao loš dan na poslu pa se iskalio na prvom do njega? I još za plaću za koju rade! A zamisli kakve sve žene dolaze, pa ih još pucaju hormoni, pa još žene hoće soliti pamet doktorima i tako... Ima tu svašta! Ima ovdje brdo žena koje čini se bolje od doktora znaju postupke pri porodu - ja bih na primjer podivljala da mi netko tko s mojom strukom nema ništa, soli pamet kako bi nešto trebalo odraditi! Gledajte to i s te strane!

    Još pitanja?

  26. #26
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    nemam pitanja, samo opasku.
    vidim da si ti o svemu razmislila i postujem to.

    ja bih na primjer podivljala da mi netko tko s mojom strukom nema ništa, soli pamet kako bi nešto trebalo odraditi! Gledajte to i s te strane!
    u potpunosti se ne slazem.
    kako mislis da ja koja radjam i cije tijelo i zivot djeteta je u pitanju, ne mogu doktoru postaviti pitanje u vezi sebe, pitati ima li alternative tome sto mi on/ona predlaze, cesto iz ciste rutine i zelje da se nesto ubrza?
    naravno da cu mu soliti pamet, ali ne u smislu da mu kazem da to sto je on ucio je zastarjelo, vec tako sto zelim da mi sve sto planira raditi sa mnom i djetetom objasni i kaze mi koje su alternative i sto bi se desilo da ne ucinim to sto on/ona predlaze.

  27. #27
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Care Bear prvotno napisa
    organizirati se za porod znači otići u bolnicu, odabrati doktora, dogovoriti se s njim kakav porod želimo, zamoliti da bude na porodu - i to je moguće etc.
    jupi! dakle rjesenje svih nasih problema je mito i korupcija.

    Citiraj Care Bear prvotno napisa
    Pođite od sebe: tko nije imao loš dan na poslu pa se iskalio na prvom do njega? I još za plaću za koju rade!
    ja nisam. i da mi je to netko napravi u ducanu, banci, bilo gdje, dobili bi i usmeno i pismeno prituzbu kod sefa. NE, to nije opravdanje.

    Citiraj Care Bear prvotno napisa
    Ima ovdje brdo žena koje čini se bolje od doktora znaju postupke pri porodu - ja bih na primjer podivljala da mi netko tko s mojom strukom nema ništa, soli pamet kako bi nešto trebalo odraditi! Gledajte to i s te strane!
    po stoti put podsjecam, prema zakonu o pravima pacijenata uvijek imas pravo dobiti objasnjenje svih prednosti i rizika neke intervencije prije nego se izvede, kao i mogucnost da odbijes doticnu intervenciju, te da trazis drugog lijecnika ili primalju ako nisi zadovoljan. to nije soljenje pameti, to su nasa zakonom garantirana prava. nece rodilja govoriti lijecniku da joj da drip ili da ucini neku intervenciju, nego istu moze odbiti, jer nitko ne smije raditi nesto s njenim tijelom i njenim djetetom bez njene dozvole.

  28. #28
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Care Bear prvotno napisa
    Pođite od sebe: tko nije imao loš dan na poslu pa se iskalio na prvom do njega? I još za plaću za koju rade!
    Samo ću ovo kratko prokomentirati!
    Gdje god sam radila, s kim god, u kakvim god uvjetima i bilo koje volje
    (a radila sam i 3 dana zaredom cjelodnevnu smjenu od 7-19 i nisam više znala kako se zovem)
    NIKADA,
    ali nikada se nisam otresala na pacjente, niti su mi bili za nešto krivi i zaslužni da svoje frustracije i probleme iskaljujem na njima.

  29. #29
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Care Bear prvotno napisa
    Evo ovako:....
    Zato nam je tako kako nam je.
    Linijom manjeg otpora, ne dao ti Bog da pokušaš dobiti što ti zakonom pripada. A kamoli kakvu pomoć od osobe kojoj je to posao.
    A organizacija za porod, ma genijalna si skroz

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Evo mene da još nešto kažem, a kada vidim neke komentare ne znam od kuda da počnem. :/
    Ispada da se nisam bila spremna dovoljno žrtvovati za svoje dijete ili da sam previše očekivala od bolnice i osoblja ili da se nisam dovoljno psihički pripremila!??!
    Sve vi koje mislite da sam si sama kriva što sam se tako provela na SD iste ste ko i oni koji ženama koje zlostavljaju njihovi muževi govore da su si same krive za to, da trebaju biti sretne što ih je netko uopće oženio i da si npr. malo više šute da bi pojele manje batina. Nadam se da sam dovoljno jasna!!!
    Vjerojatno nikada nebi progovorila o ovome što mi se dogodilo da mi nije ozbiljno bio ugrožen život, a time i život mojeg djeteta. Isto tako smatram da zaslužujem kao i svaka druga majka da mi se kaže i objasni sve što će se raditi sa mojim tijelom, da mi se pomogne kada sam bolesna i bolna i luda od hormona, jer netko je svjesno odabrao taj posao i prisegao da će čuvati ljudsko zdravlje i život i u konačnici da čin rađanja i upoznavanja vlastitog djeteta u prvim danima njegova života bude što ljepši i sigurniji za dijete i majku.
    I ja radim s velikim brojem žena koje svaki mjesec peru hormoni, pa imaju ispade, ali nikada i baš nikada se ne iživljavam na nikome ni kada je njime loš dan ni kada je meni loš dan! Zato jer sam ja izabrala biti takva!!!
    Što se tiče mita i korupcije mogu samo reći fuj, fuj!!! Pogotovo ako se radi o ljuskom zdravlji i životima!!! Sramota je uopće podržavati tako nešto!!! To je isto kao da kažem: sirotinjo snađi se ili krepaj!!! Fuj, fuj!!!
    U mojem slučaju se pokazalo da je rooming in bio mučenje za mene i bebu zbog odnosa osoblja. Mene ne interesira zašto se osoblje tako odnosilo prema meni, već kada i kako će se to promijeniti kako žene koje će ubuduće rađati na SD i koje zapadne gužva ili loša smjena ili nešto deseto što nije uobičajeno ne bi imala traume i "provod" kao ja.
    Hvala svima koji razumiju što sam prošla i koje misle da ne pričam gluposti!!!

  31. #31
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Care Bear-kad uletiš jednom na hitnu bez preporuke i veze a dočeka te nadrkano osoblje bezvoljno za rad i objašnjavanje sjeti se svojih riječi i budi kulturna i uljudna i ne zahtjevaj njihovu pažnju jer i oni imaju loš dan, nego lijepo pitaj kad smiješ ti ili tvoje dijete navratiti po liječničku pomoć.

    Nadam se da si svjesna kakvu si glupost napisala, naravno da med. osoblje smije imati loš dan ali ga NE SMIJE pokazati pacijentu, još manje se na njemu iskaliti.

  32. #32
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    Care Bear-kad uletiš jednom na hitnu bez preporuke i veze a dočeka te nadrkano osoblje bezvoljno za rad i objašnjavanje sjeti se svojih riječi i budi kulturna i uljudna i ne zahtjevaj njihovu pažnju jer i oni imaju loš dan, nego lijepo pitaj kad smiješ ti ili tvoje dijete navratiti po liječničku pomoć.

    Nadam se da si svjesna kakvu si glupost napisala, naravno da med. osoblje smije imati loš dan ali ga NE SMIJE pokazati pacijentu, još manje se na njemu iskaliti.


    fanika

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb-Vrapče
    Postovi
    99

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    Care Bear-kad uletiš jednom na hitnu bez preporuke i veze a dočeka te nadrkano osoblje bezvoljno za rad i objašnjavanje sjeti se svojih riječi i budi kulturna i uljudna i ne zahtjevaj njihovu pažnju jer i oni imaju loš dan, nego lijepo pitaj kad smiješ ti ili tvoje dijete navratiti po liječničku pomoć.

    Nadam se da si svjesna kakvu si glupost napisala, naravno da med. osoblje smije imati loš dan ali ga NE SMIJE pokazati pacijentu, još manje se na njemu iskaliti.

    X

    svašta i svakakvi se komentari mogu ovdje pročitati...da čovjek ne povjeruje...u pravu ste, zato nam tako i je, jer postoje ljudi koji podržavaju mito i slična sranja...

  34. #34
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Fanika, pročitala sve postove. Možda sam fakat glupa, ali nikako da skužim koju još boljeticu imaš osim e.coli. Koju?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    Care Bear-kad uletiš jednom na hitnu bez preporuke i veze a dočeka te nadrkano osoblje bezvoljno za rad i objašnjavanje sjeti se svojih riječi i budi kulturna i uljudna i ne zahtjevaj njihovu pažnju jer i oni imaju loš dan, nego lijepo pitaj kad smiješ ti ili tvoje dijete navratiti po liječničku pomoć.

    Nadam se da si svjesna kakvu si glupost napisala, naravno da med. osoblje smije imati loš dan ali ga NE SMIJE pokazati pacijentu, još manje se na njemu iskaliti.

    Ovo debelo potpisujem!!!!

    Fanika

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Fanika, pročitala sve postove. Možda sam fakat glupa, ali nikako da skužim koju još boljeticu imaš osim e.coli. Koju?
    Radije ne bi opisivala bolesti radi zaštite privatnosti. Ako baš želiš znati pošaljem ti pp premda smatram da to nije važno za ovu priču

  37. #37
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Fanika prvotno napisa
    Citiraj elin prvotno napisa
    Fanika, pročitala sve postove. Možda sam fakat glupa, ali nikako da skužim koju još boljeticu imaš osim e.coli. Koju?
    Radije ne bi opisivala bolesti radi zaštite privatnosti. Ako baš želiš znati pošaljem ti pp premda smatram da to nije važno za ovu priču
    pa i nije posebno važno, nego sam zabrijala da je to negdje napisano, da svi znaju, samo ja bedak ne kužim

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Fanika prvotno napisa
    Evo mene da još nešto kažem, a kada vidim neke komentare ne znam od kuda da počnem. :/

    Hvala svima koji razumiju što sam prošla i koje misle da ne pričam gluposti!!!
    Naravno da si potpuno u pravu...ja sam sigurna da među nama ima hrpa onih koje rade u velikim tvrtkama i svakodnevno kontaktiraju s klijentima.
    Ja sam sigurna da bi moju neljubaznost, bahatost i bezobraznost, te hrpu "loših dana" moja firma nagradila otkazom. Bez pogovora.
    Nisu med.djelatnici jedine osobe koje rade u ovoj zemlji...ak im se ne sviđa posao mogu se slobodno zaposliti u velikoj stranoj banci ili zastupstvu...pa ćemo vidjeti koliko će dobivati "pinkica i poklona" sa strane i popušiti dnevno cigareta. Već mi je muka od tog neprestanog žaljenja doktora i sestara. Stvar je u tome da su nas md. radnici stavili u šah mat poziciju time da ih "trebamo". navikli su na ulagivanja, mito, trpljenje njihovih uvreda itd. O stručnosti da uopće ne pričam. Ja garantiram da trećina njih nema blage veze šta radi...nadmenost je najbolja obrana od neznanja i nestručnosti
    Problem je samo : kako hrvatski narod naučiti da se bori za svoja prava......stranci taj problem nemaju

  39. #39
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    pa kaj se ne borimo? Evo nas na forumu - razgovaramo, dijelimo iskustva, ne bojimo se reći bilo je tako i tako (možda to nekome nije napredak, ali za mene jest, jer su žene obično takve stvari potrpale pod tepih sa devizom - živa sam, beba je živa, idemo dalje), postoje i Rode koje se bore za određene stvari (imamo rooming-in, loptu, kadu za porode i sl. - tko je to prije 10 i više godina i mogao pomisliti). Samo kaj nam je najveća odlika, očito, nestrpljivost.
    A i sve veći broj žena u rodilištu traži svoja prava, što nije zanemarivo. Samo kad postoji i dalje strah svađati se sa ljudima koji u rukama drže oštre predmete, bez obzira koliko bio u pravu.

  40. #40
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Apathetic prvotno napisa

    ...
    Nisu med.djelatnici jedine osobe koje rade u ovoj zemlji...ak im se ne sviđa posao mogu se slobodno zaposliti u velikoj stranoj banci ili zastupstvu...pa ćemo vidjeti koliko će dobivati "pinkica i poklona" sa strane i popušiti dnevno cigareta. Već mi je muka od tog neprestanog žaljenja doktora i sestara. Stvar je u tome da su nas md. radnici stavili u šah mat poziciju time da ih "trebamo". navikli su na ulagivanja, mito, trpljenje njihovih uvreda itd. O stručnosti da uopće ne pričam. Ja garantiram da trećina njih nema blage veze šta radi...nadmenost je najbolja obrana od neznanja i nestručnosti
    Problem je samo : kako hrvatski narod naučiti da se bori za svoja prava......stranci taj problem nemaju
    Ne kužim ovaj tvoj prvi boldani komentar :?
    Kakve to ima veze sa kvalitetom i odnošenjem med. osoblja prema pacijentima :? Pa ne kažem ja nikome - daj dofuraj bombonjeru ili što već - to je izričito želja pacijenta i njegova volja - fakat ti komentar ne stoji

    Dalje boldano i crveno - znaš li ti koje su obaveze i ODGVORNOSTI na leđima sestrama i doktorima?
    Pod kojim uvjetima rade?
    Koliko i kako rade?
    Koliko ustvari manjka osoblja po bolnicama i koliko se duplaju smjene i prekovremeni sati?
    Što sve vide i prođu u jednom danu na poslu, ili možda 24 h dežurstvu?
    Nije to baš tako bajno kako izgleda - normalno da ćemo se žaliti na uvjete rada, normalno da ćemo tražiti veće plaće!
    Pa pobogu, nekada imaš ljudski život u rukama, samo jedna greška, samo mala dekoncentracija je dovoljna da u nekoj situaciji nekome presudiš?
    Pa onaj smetlar (neka se nitko ne uvrijedi, nemam apsolutno niš protiv njih) na ulici ima veću plaću za 8 sati rada dnevno, od jedne sestre.
    Kaj je to u redu, kaj se nebi trebalo žaliti? Fakat te ne kužim :?


    Na tvoju treću boldanu konstataciju ću ti samo reći da očito ti nemaš blage veze što si napisala. Malo ti to previše generaliziraš.
    Ne možeš kompletno med. osoblje staviti u isti koš, i to još takav
    A za one koje sretneš, a u skladu s s tvojim opisom, uvijek postoji neki njegov nadređeni kome se možeš obratiti. - Kao što je i Fanika napravila.

    Fanika

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    moram komentirati da je sestrama i doktorima lako KOLIKO JE VAS RADILO NA BOZIC,NOVU GODINU... dok mi smo u krugu obitelji i jedemo i pijemo oni rade i brinu se za nas i nase zdravlje u svakom zitu ima kukolja tak i sestri i doktora. nemozes ocekivati da bu plesale sam oko tebe jer one imaji 50-60 rodilja a njih budu 2 to govorim za babinjace kaj ne uputite u vladu da povecaju broj sestri pa ce nam moci na svaki mig s smjeskom trcati

  42. #42
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ali ne rade samo sestre novu godinu, bozic i sl. Radi jos jaaaako puno ljudi koji su puno manje placeni za to, pa se stalno ne jadaju i ne strajkaju svako malo. Npr. novinari, mi doma za Bozic fino sjedimo na toplom, jedemo, pijemo i gledamo kak se oni negdje vani smrzavaju da bi nama docarali kako se Bozic slavi u nekoj 50-toj zemlji. I sta onda ako taj novinar ima los dan? Hocemo mi to primjetit? Ne! Jer profesionalno obavlja svoj posao. Ok, on nema toliko zahtjevan posao kao sestra, to se slazem ali je i on, kao i sestra, doktor ili netko treci znao kakav je to posao i sta ga ceka. Pa ko voli nek izvoli!

    Moje iskustvo sa SD-a isto nije bas bajno ali mene je tesko izbacit iz takta tako da nisam previse uzimala k srcu.

    [b]fanika sestra Vlatka Rubinic koju si spomenula u svom prvom postu je moja susjeda, rekla sam joj da si ju pohvalila i zahvalila ti je. E da, proglasena je sestrom godine!

  43. #43
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    krivo sam boldala, ispricavam se

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    pa kaj se ne borimo? Samo kad postoji i dalje strah svađati se sa ljudima koji u rukama drže oštre predmete, bez obzira koliko bio u pravu.
    Meni je zapravo najveći problem bio zabezeknuti pogled mojih "cimerica" . Nazvala bih ti zapravo licimjerjem jer mi nitko ne može reći da mu je ok takvo ponašanje, no kad sam prokomentirala ponašanje sestara ili kad sam sestru nešto zamolila dočekali su me zapanjeni pogledi :shock: ...ono kao u čemu je kod mene problem?!
    Naravno, meni je u tom trenutku bilo bitnije šta će nekakve žene misliti o mojoj pobuni, nego to da sestrama dam do znanja da su stvarno "skrenule".

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Citiraj Apathetic prvotno napisa

    ...
    Nisu med.djelatnici jedine osobe koje rade u ovoj zemlji...ak im se ne sviđa posao mogu se slobodno zaposliti u velikoj stranoj banci ili zastupstvu...pa ćemo vidjeti koliko će dobivati "pinkica i poklona" sa strane i popušiti dnevno cigareta. Već mi je muka od tog neprestanog žaljenja doktora i sestara. Stvar je u tome da su nas md. radnici stavili u šah mat poziciju time da ih "trebamo". navikli su na ulagivanja, mito, trpljenje njihovih uvreda itd. O stručnosti da uopće ne pričam. Ja garantiram da trećina njih nema blage veze šta radi...nadmenost je najbolja obrana od neznanja i nestručnosti
    Problem je samo : kako hrvatski narod naučiti da se bori za svoja prava......stranci taj problem nemaju
    Ne kužim ovaj tvoj prvi boldani komentar :?
    Kakve to ima veze sa kvalitetom i odnošenjem med. osoblja prema pacijentima :? Pa ne kažem ja nikome - daj dofuraj bombonjeru ili što već - to je izričito želja pacijenta i njegova volja - fakat ti komentar ne stoji

    Dalje boldano i crveno - znaš li ti koje su obaveze i ODGVORNOSTI na leđima sestrama i doktorima?
    Pod kojim uvjetima rade?
    Koliko i kako rade?
    Koliko ustvari manjka osoblja po bolnicama i koliko se duplaju smjene i prekovremeni sati?
    Što sve vide i prođu u jednom danu na poslu, ili možda 24 h dežurstvu?
    Nije to baš tako bajno kako izgleda - normalno da ćemo se žaliti na uvjete rada, normalno da ćemo tražiti veće plaće!
    Pa pobogu, nekada imaš ljudski život u rukama, samo jedna greška, samo mala dekoncentracija je dovoljna da u nekoj situaciji nekome presudiš?
    Pa onaj smetlar (neka se nitko ne uvrijedi, nemam apsolutno niš protiv njih) na ulici ima veću plaću za 8 sati rada dnevno, od jedne sestre.
    Kaj je to u redu, kaj se nebi trebalo žaliti? Fakat te ne kužim :?


    Na tvoju treću boldanu konstataciju ću ti samo reći da očito ti nemaš blage veze što si napisala. Malo ti to previše generaliziraš.
    Ne možeš kompletno med. osoblje staviti u isti koš, i to još takav
    A za one koje sretneš, a u skladu s s tvojim opisom, uvijek postoji neki njegov nadređeni kome se možeš obratiti. - Kao što je i Fanika napravila.

    Fanika
    Ja sam zbog raznih zdravstv. problema u obitelji bila svjedokom nagle "promjene" ponašanja u zdravstvenim redovima, a moje babice su uspjele tijekom noći zdimiti cijelu kutiju cigareta dok smo se mi međusobno brinule za sebe u sobi...o tom pričam.
    Odgovornosti??! A tko nema odgovornosti na svojemu poslu, osim toga odjel babinjača nije NASA, i ako im je problem pomoći nekome da se digne s kreveta nakon CR, onda zašto uopće odluka da se time bave?
    U kojim uvjetima rade?! A u kojim uvjetima radi ostatak hrvatskog pučanstva pa nikom ništa, nekad mi prođe i 2 mjeseca na poslu sa hrpom , hrpom odgovornosti, prekovremenih NA BOŽIĆ! i bez ijedne sekunde pauze, pa mi ne pada na pamet da se istresem i na jednom kolegi a kamoli na klijentu s kojim radim. Ako ljudi nisu zadovoljni uvjetima rada onda se lijepo žale onom ko je za njih nadležan, pacijenti s tim nemaju nikakve veze. Nažalost 50% ljudi zaposlenih u zdravstvu je vječiti "neraspoloženo" i ne govorim to bez veze, koliko je bilo predivnih , toliko je bilo onih za koje mi je došlo da ih pitam da zašto ne idu raditi u dionu ko blagajnice, možda bi im tamo bilo bolje

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa
    moram komentirati da je sestrama i doktorima lako KOLIKO JE VAS RADILO NA BOZIC,NOVU GODINU... dok mi smo u krugu obitelji i jedemo i pijemo oni rade i brinu se za nas i nase zdravlje u svakom zitu ima kukolja tak i sestri i doktora. nemozes ocekivati da bu plesale sam oko tebe jer one imaji 50-60 rodilja a njih budu 2 to govorim za babinjace kaj ne uputite u vladu da povecaju broj sestri pa ce nam moci na svaki mig s smjeskom trcati
    zapravo iznenadili bi se koliko ljudi u svijetu radi za sve moguće praznike. Osim toga kad odabireš takav posao onda si i svjestan šta ti on donosi, pa nisi debil

  47. #47
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    da ne bi ispala generalna pljuvačina ja moram reći da ima i svijetlih primjera na sd-u. recimo doktor blagaić, sestra goga u rađaoni, većina sestara na neonatologiji, bila je jedna mlada sestra čini mi se petra na babinjačama i njima svaka čast.

    inače moj porod je završio kako je završio baš zato što je bio dan prije blagdana. bila sam jedna i jedina negdje od 5-6 popodne u rađaoni, a oni nisu krili da im se žuri pa su to sve skupa zbrćkali ko da vade krumpir iz vreće, nije bilo niti malo dostojanstva u trencima kada se moje dijete rađalo

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    ... sestra Vlatka Rubinic koju si spomenula u svom prvom postu je moja susjeda, rekla sam joj da si ju pohvalila i zahvalila ti je. E da, proglasena je sestrom godine![/b]
    Bila je anketa na izlasku iz rodilišta - naravno da sam zaokružila Vlatkino ime! Žena je toliko posebna i dobra da je zaslužila i zlatnu medalju!!! Nadam se da ću joj se jednog dana moći zahvaliti i osobno! Čestitaj joj u moje ime na tituli sestre godine i i još jedan put zahvali, jer mali mi zahvaljujući njoj prekrasno cica i napreduje!!! Ona mi je taman bila u smjenama kada smo imali poteškoće i ulila mi hrabrost vezano uz dojenje koja me još danas drži. Vidi slike od mojeg buce kako samo raste: http://public.fotki.com/fanika/mihael/
    Sve ostale ženice: nemojte se prepirati čiji posao je teži, odgovorniji... Bitno je da se podigne razina osvještenosti ljudi o tome da nije bitno odraditi posao, već je danas u ovakvom svijetu možda najbitnije da se pri tome ne povrijedi dostojanstvo drugog čovjeka. Zaboravili smo se ljubazno i prijateljski ponašati. Zaboravili smo poštivati druge i suosjećati se s njima. Promjene su potrebne! Zato sam podjelila ovu priču s vama. Nekima ne bi škodilo da krenu s promjenama vlastitih stavova.
    Svako dobro svima vama

  49. #49
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    evo ponukala si me da napišem jedno pismo i odnesem ga gore



  50. #50
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Apathetic (napisa):
    pa ćemo vidjeti koliko će dobivati "pinkica i poklona" sa strane i popušiti dnevno

    kahna (napisa):
    Ne kužim ovaj tvoj prvi boldani komentar
    Kakve to ima veze sa kvalitetom i odnošenjem med. osoblja prema pacijentima Pa ne kažem ja nikome - daj dofuraj bombonjeru ili što već - to je izričito želja pacijenta i njegova volja - fakat ti komentar ne stoji



    istina da nitko od osoblja ne traži ( mada neki natuknu-meni se to nedavno desilo :? ) ali u velikom postotku je osoblje nakon primitka poklona bolje raspoloženo prema tom pacijentu.

    Apathetic (napisa):
    Već mi je muka od tog neprestanog žaljenja doktora i sestara.

    kahna (napisa):
    znaš li ti koje su obaveze i ODGVORNOSTI na leđima sestrama i doktorima?
    Pod kojim uvjetima rade?
    Koliko i kako rade?
    Koliko ustvari manjka osoblja po bolnicama i koliko se duplaju smjene i prekovremeni sati?
    Što sve vide i prođu u jednom danu na poslu, ili možda 24 h dežurstvu?
    Nije to baš tako bajno kako izgleda - normalno da ćemo se žaliti na uvjete rada, normalno da ćemo tražiti veće plaće!
    Pa pobogu, nekada imaš ljudski život u rukama, samo jedna greška, samo mala dekoncentracija je dovoljna da u nekoj situaciji nekome presudiš?



    što se tiče odgovornosti i količine posla slažem se s tobom ,ali s druge strane ( čini mi se da si ti med. sestra ) nisu li u školi i na praksi imali prilike vidjeti što ih čeka. Naravno da trebaju veće plaće ( ja ih u potpunosti podržavam - i u mojoj obitelji ima med. osoblja ) ali to ne treba slušati pacijent kojem je i ovako teško. Zašto bi umirući ili teško bolestan ( ili itko )morao slušati kako je sestra umorna, ili ima malu plaću ili......


    Apathetic (napisa):
    O stručnosti da uopće ne pričam. Ja garantiram da trećina njih nema blage veze šta radi...nadmenost je najbolja obrana od neznanja i nestručnosti

    kahna (napisa):
    Na tvoju treću boldanu konstataciju ću ti samo reći da očito ti nemaš blage veze što si napisala. Malo ti to previše generaliziraš.
    Ne možeš kompletno med. osoblje staviti u isti koš, i to još takav
    A za one koje sretneš, a u skladu s s tvojim opisom, uvijek postoji neki njegov nadređeni kome se možeš obratiti. - Kao što je i Fanika napravila.


    nažalost takvo osoblje stvarno postoji i ja da sam zdrav. radnik od takvih bi se ogradila, ne bi nabrajala koliko i što rade. Što se tiče prijave nadređenom: ja sam jednu sestru prijavila nadređenom koji nije ništa poduzeo , pa sam ih oboje prijavila njihovom nadređenom ( šefu odjela ), pa se ispostavilo da je šef odjela muž od dotične sestre i naravno da nije ništa napravio, pa sam ih sve lijepo prijavila ministarstvu i komori i gle čuda i dalje se ništa ne događa ( a prošla je godina dana )- prema tome možeš se ti obratiti nadređenom ali kakve ti koristi :? .


    Inače, jako cijenim zdrav. radnike i stvarno smatram da za takve uvjete i vrstu posla moraju biti bolje plaćeni ali isto smatram da kazne za njihov nemar, nezainteresiranost ili bezobraštinu moraju biti rigorozne. Nitko se od njih ne treba smijat od uha do uha i padat u nesvjest, ali crtu ljudskosti, suosječanja, e to bi morali imati i nakon 48 h rada ( jer na takav rad ih ne tjeramo mi nego njihovi šefovi ).

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •