Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: plivanje za klince

  1. #1

    Početno plivanje za klince

    Imam sina od 5 godina. Voljela bih ga upisati na plivanje jer voli plivati a dobro bi mu doslo jer je i malo buckast... Ima li tko iskustva sa bazenima u zagrebu, gdje postoje nekakvi "treninzi" za petogodisnjake, jesu li treneri dobri, je li klincima to zabavno itd. Posebno me zanima postoji li negdje mogucnost da roditelj za vrijeme treninga moze i sam plivati (da ne sjedim bezveze i cekam , tj da je dio bazena otvoren za gradjanstvo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb-Vrapče
    Postovi
    99

    Početno

    I mene to zanima..super pitanje!

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo do sada išli na "bebe vidre", vidi http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=33045

    Za manju djecu postoje "bebe ribe".
    Bazeni se otvaraju 1.9.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    I mi smo prošli bebe vidre na Utrinama u grupi, roditelj je s djetetom u bazenu cca 350 kn mjesećno ( :/ onda bilo).
    Individualni sat sa trenerom je 100 kn, ako hoćeš.
    Trenutno je remont i otvaraju kako je Davor rekao.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Mislim da je plivanje super sport za klince. Važno je da imaju svoje natikače jer su neki skloni gljivicama na stopalima, ali u principu bazeni su čisti (Utrine).Tijela djece se fino razviju, raste samopouzdanje i imaju kondicije.
    U svakom slučaju, iz vlastitog iskustva, preporučam.

  6. #6
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    kada klinci idu sami u bazen ??

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Što se tiče plivanja, mi nismo ni razmišljali o organiziranom vođenju, nego je MM preuzeo stvar u svoje ruke i od ovog proljeća (znači, već skoro pola godine) on s Andrejem ide na bazen jednom tjedno.
    Idu obično na Mladost ili na Utrine, ovisi o tome koji dan koji bazen radi.
    Andreju je super došlo da se malo oslobodi nelagode od duboke vode (što mu uz nekog nepoznatog trenera vjerojatno ne bi uspjelo), evo, sad već pokušava i plivati (znači, izašao je iz faze brčkanja). Za malo oprezniju (da ne kažem plašljiviju) djecu, čini mi se da je za početak bolje da idu s roditeljem.

  8. #8
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mi imamo problem što ja ne bih u bazen, muž bi ali se on nikako ne može sastaviti s vremenom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    mi imamo problem što ja ne bih u bazen, muž bi ali se on nikako ne može sastaviti s vremenom.
    Ni ja ne idem u bazen, a i kod nas je u početku bio problem sastavljanja MM-ova vremena, ali budući da je on bio najmotiviraniji da si sina vodi na bazen, uspio je pronaći vremena za tu aktivnost.
    Iako, da je to bila moja inicijativa, i da sam ga trebala nagovarati, sumnjam da bi tako elegantno išlo :/

  10. #10
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    mi imamo problem što ja ne bih u bazen, muž bi ali se on nikako ne može sastaviti s vremenom.
    Ni ja ne idem u bazen, a i kod nas je u početku bio problem sastavljanja MM-ova vremena, ali budući da je on bio najmotiviraniji da si sina vodi na bazen, uspio je pronaći vremena za tu aktivnost.
    Iako, da je to bila moja inicijativa, i da sam ga trebala nagovarati, sumnjam da bi tako elegantno išlo :/

    ma i moj muž kaže da ima vremena i da će stići ali mogu pretpostaviti kako bi to izgledalo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Moja klinka od 5 god je išla u školu plivanja u Utrine i nema toga da roditelj ide s djecom u bazen, imaju trenera, a roditelji gledaju oko sat vremena dok traje sat ili mogu plivat u bazenu za odrasle.
    Nama je trener rekao da tako mala djeca ne mogu naučit plivat što je i točno. Samo je problem organizacije vremena jer plivanje traje tri tjedna svaki dan osim vikenda.

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Bambi, tvoj post lijepo opisuje zašto sam žestoki protivnik sporta kao čiste suprotnosti rekreaciji. Trener ti je lagao. Sve, od početka do kraja. Na programu "Bebe ribe" proplivaju djeca s manje od 3 godine i to zajedno s roditeljima u malom bazenu.

    Bazen na Utrini ima i program "Bebe vidre" za djecu od 3-5 godina i stvarno ne postoji nikakav razlog zašto dijete od 5 godina ne bi moglo zajedno s roditeljem biti u bazenu i bez stresa kroz nekoliko mjeseci zabavnog i rekreirajućeg brćkanja naučiti plivati ili se barem samo dobro razonoditi. "Vidre" koštaju 350kn za cijeli mjesec ili 175kn za 6 dolazaka.

    U toj dobi je jako malo djece spremno na spartansku disciplinu treninga na bazenu i zapravo je šteta da ne postoji rekreativni program "bebe tuljani" za starije od 5 godina. A nema i što sad. Nema prstića, nema čokolade.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Može li se u mali bazen s djecom u vrijeme termina za građanstvo? (Bazen Utrine)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Može li se u mali bazen s djecom u vrijeme termina za građanstvo? (Bazen Utrine)
    Može, MM i Andrej su redoviti posjetioci istog (na Utrinama ili Mladosti, ovisi o radnom vremenu).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    otkrili smo da može... subotom od 13 do 17 i nedjeljom od 15 do 20
    Mi smo bile jučer; nije bilo gotovo nikoga
    Baš smo se dobro zabavile
    Mislim da ćemo nastaviti subotom
    Karta za odrasle 25kn; za djecu 20kn; obiteljska (mislim da je 2 odraslih i 2 djece) - 60kn

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A u Tuhelju je 3 sata 40kn po glavi odraslog stanovnika, predškolska djeca su besplatno, autom je oko 60 km od ZG i 10kn cestarine u jednom smjeru i stigne se za manje od sat vremena, imaju OK klopu na samom bazenu i voda je uvijek stvarno topla. Da, imaju i plitki bazen s toboganima za nejač. I masu drugih sadržaja. I masažu za mamu (potrebno se predbilježiti).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Bambi, tvoj post lijepo opisuje zašto sam žestoki protivnik sporta kao čiste suprotnosti rekreaciji. Trener ti je lagao. Sve, od početka do kraja. Na programu "Bebe ribe" proplivaju djeca s manje od 3 godine i to zajedno s roditeljima u malom bazenu.

    Bazen na Utrini ima i program "Bebe vidre" za djecu od 3-5 godina i stvarno ne postoji nikakav razlog zašto dijete od 5 godina ne bi moglo zajedno s roditeljem biti u bazenu i bez stresa kroz nekoliko mjeseci zabavnog i rekreirajućeg brćkanja naučiti plivati ili se barem samo dobro razonoditi. "Vidre" koštaju 350kn za cijeli mjesec ili 175kn za 6 dolazaka.

    U toj dobi je jako malo djece spremno na spartansku disciplinu treninga na bazenu i zapravo je šteta da ne postoji rekreativni program "bebe tuljani" za starije od 5 godina. A nema i što sad. Nema prstića, nema čokolade.
    sad sam vidla tvoj post pa ću ti odgovoriti.
    U to vrijeme u mjesecu svibnju je bio veliki interes za plivanje na Utrinama pa smo mi jedva dobili taj termin. Inače su u toj grupi bili sve stariji klinci koji idu u školu tako da su moju malu koja je tada imala skoro pet godina jedva pustili i bilo je to dosta strogi pristup gdje svi moraju slušati trenera, a to nije išlo ni mojoj niti još jednoj maloj iste dobi. Samo su njih dvije zabušavale (zato što su bile najmlađe), a to je tog trenera jako ljutilo i to što one ne mogu disciplinirano pratiti grupu.
    Znam da je tip lagao jer je mala ovo ljeto skoro naučila plivati i već se zna sama održati u dubokoj vodi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •