Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: ima ploda nema otkucaja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    13

    Početno ima ploda nema otkucaja

    Pozdrav curke! U totalnoj sam panici. Jel moguće da sa osam tjedana plus još nešto (po ZM još više) još uvijek nema otkucaja? Plod smo zapravo jasno vidjeli tek jučer, velik je 5 mm, a žumanjčana 7,7 mm. Dok. nije optimistična, jer mi je beta u dva tjedna premalo narasla (sa 5109 na 23 416) i ustvari me već pripremila na kiretažu. Inače, ciklusi su mi oko 34 dana i imala sam jedan blighted prije tri godine. Dugo nisam mogla ostati trudna, pa sam početkom godine išla na laparoskopiju i histeroskopiju i našli su mi septum. Ne mogu vjerovat da ću opet morati na kiretažu.

  2. #2
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Draga dančice,
    sa osam tjedana bi svakako moralo biti otkucaja srca. I beta bi nakon dva tjedna morala biti puno veća...
    Na žalost, ne mogu ti reći ništa ohrabrujuće ali ne mogu niti samo pročitati bez komentara. Znam da ti je teško i da ti malo znači, ali šaljem ti jedan

  3. #3
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Draga dančice,
    sa osam tjedana bi svakako moralo biti otkucaja srca. I beta bi nakon dva tjedna morala biti puno veća...
    Na žalost, ne mogu ti reći ništa ohrabrujuće ali ne mogu niti samo pročitati bez komentara. Znam da ti je teško i da ti malo znači, ali šaljem ti jedan
    Potpis.
    Drži se!

  4. #4
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Draga dančice,
    sa osam tjedana bi svakako moralo biti otkucaja srca. I beta bi nakon dva tjedna morala biti puno veća...
    Na žalost, ne mogu ti reći ništa ohrabrujuće ali ne mogu niti samo pročitati bez komentara. Znam da ti je teško i da ti malo znači, ali šaljem ti jedan
    Slažem se s ovim jer sam i sama već dvaput isto prošla
    Drži se draga

  5. #5
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    I ja ti šaljem virtualni zagrljaj. Proći će sve, jednom će sve ovo biti iza tebe a ti ćeš ostvariti svoj san. I ja sam prošla kiretažu i znam što je to. Budi hrabra

  6. #6
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Drži se

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Zasto ne bi moglo biti moguce da je trudnoca puno manja nego sto dr procjenjuje?

    Moju shogi je dr isto slala na kiretazu zbog razloga kao sto je tvoj.. Pakao je shogi prosla, i sto reci, sisavac je sada 9 mjeseci :D Nije prvi puta da je neki doktor pogrijesio u svojim procjenama :/

    Iskreno se nadam da je to slucaj i kod tebe

  8. #8
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    dančica, nisu uvijek doktori u pravu.

    javi nam kako si i ja ti ~~~~~ da sve bude ok.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Mogla bih potpisati bilo koju curu gore.
    Kako smo sve prošle kroz spontani, znamo da je to jako teško, ali bez obzira na sve, ja bih potražila još jedno mišljenje pre nego što se napravi kiretaža.
    Dešavaju se greške i lekarima... Njima greška, a tebi život tvog deteta.
    Ne želim da dajem lažnu nadu, ali volim biti oprezna i realna. Ako plodu ne kuca srce, neće smetati da se sačeka još koji dan za intervenciju, dok ne obaviš još jedan pregled na nekom drugom mestu, a ja ti ~~~~~~~~~~~~~ da je ipak bila pogreška u proceni.
    U svakom slučaju i javi kako si

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Izvinjavam se svima vama što sam previdela da nisu baš sve cure (srećom!) koje su ovde postale, prošle kroz spontani.
    Biću pažljivija sledeći put!

  11. #11
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    moja je trudnoća bila manja nego je procijenjeno, srce nije kucalo u 7.tjednu, trajala su krvarenja i dr je već bila gotovo otpisala mog frajera koji već zna slova

  12. #12
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    moja je trudnoća bila manja nego je procijenjeno, srce nije kucalo u 7.tjednu, trajala su krvarenja i dr je već bila gotovo otpisala mog frajera koji već zna slova
    Krumpiric bravo za velikog frajera

    dančica iz sveg srca se nadam da je trudnoća manja nego je dr. procijenio.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Krumpiric bravo za velikog frajera
    dančica kako si? Jel imaš neku novu informaciju? Ajde, javi se...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno

    Drage moje,

    prolazim kroz grozno razdoblje...ali pokušavam da se bar koliko toliko smirim...moj muž me, moja dusa, pokusava urazumiti, a ja mrtvi paničar.

    Bila kod ginićke prije 15 dana i rekla mi je trudnoća V/VI tjedana (inače ovo mi je prva trudnoća). Prošlo 15 dana, jučer bila i rekla mi da se vidi gestacijska vrećica koja je veća nego na prethodnom pregledu ali da nema ploda, a po njenom računanju trudnoća mi je u VII/VIII sedmici (znači srčeko bi trebalo već kucati). Sumnja na blighted ovum.

    Imam onaj dosadni smeđkasti iscjedak, ništa ali ama baš me ništa ne boli u predjelu malog stomaka. Zbog tog smeđkastog sam uzimala utrogestan (2x1), ali mi jučer ginićka reče da ih prestanem uzimati i da pričekamo 7 dana pa ćemo vidjeti šta će se desiti.

    Inače mi je menga kasnila samo 7 dana, uradila test i bio pozitivan i ja odmah otišla na pregled. Kolika je mogućnost da su sedmice trudnoće pogrešno izračunate? Imam osjećaj da ću eksplodirati do narednog pregleda :shock: :?

    Razmišljam i da odem kod nekog drugog da potražim drugo mišljenje.

  15. #15
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    dančica potpisujem vanesax. Meni u prvoj trudnoći nije srčeko kucalo u 8.tj., na prvom pregledu i gin je odmah rekao "Na kiretažu!". Da sam znala što sada znam, pričekala bih malo. Ili potražila drugo mišljenje.
    ~~~~~~~~~~~~ da sve ispadne ok.
    soleil potraži drugo mišljenje i pričekaj malo. Možda je ipak još prerano. I tebi ~~~~~~~~~~ da vidiš

  16. #16
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    dančica mislim da su ti cure sve rekle i mogla bih ih samo potpisati.

    soleil po ovome što si napisala tvoja je T još premala da bi ti doc. mogla reči samo tako okrutan zaključak. I ja sam u prvoj T imala smeđkasti iscjedak i sve je prošlo ok. Moj doc je tu moju T nazvao jednim velikim mućkom ali taj mućak sada ima 6 godina. Dakle, potraži i drugo i treće i četvrto mišljenje i želim ti svu sreću!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    drage moje i meni su u prvoj trudnoći na dva uzastopna pregleda rekli da ne vide plod, nije bilo otkucaja i samo su vrtile glavom. tek na trećem pregledu je sve bilo jasno... rodio se div od 4.200, ali ta dva tjedna su mi bila najduža u životu. i zato sam već negdje napisala: nemojte ići kod ginića rano jer ćete proživljavati ovakve traume.
    sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno

    Hvala svima na riječima koje su me mnogo ohrabrile. Mislim da sam zaista prerano otišla na pregled...Bit ću strpljiva ovih nekoliko dana i otići po drugo mišljenje, pa vam se javim kako je prošlo.

    Držite mi fige Ljubim vas!

  19. #19
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Soleil i dančica- ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu

  20. #20
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    Soleil i dančica- ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu
    I ja potpisujem! Vjerujem da će sve biti u najboljem redu! Držite se cure!

  21. #21
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj Soleil prvotno napisa
    Hvala svima na riječima koje su me mnogo ohrabrile. Mislim da sam zaista prerano otišla na pregled...Bit ću strpljiva ovih nekoliko dana i otići po drugo mišljenje, pa vam se javim kako je prošlo.
    Ja bih samo dodala da ne prestaješ s utrogestanima! Naglo smanjenje progesterona u ovoj fazi može izazvati pobačaj možda sasvim normalno velikog ploda (kod mene se srce vidjelo sa 6+4).

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Citiraj Soleil prvotno napisa
    Hvala svima na riječima koje su me mnogo ohrabrile. Mislim da sam zaista prerano otišla na pregled...Bit ću strpljiva ovih nekoliko dana i otići po drugo mišljenje, pa vam se javim kako je prošlo.
    Ja bih samo dodala da ne prestaješ s utrogestanima! Naglo smanjenje progesterona u ovoj fazi može izazvati pobačaj možda sasvim normalno velikog ploda (kod mene se srce vidjelo sa 6+4).
    Veliki potpis!
    I ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za malo

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Ja imam slican problem. 19 mm velika gestacijska vrecica, unutar nje 9mm zumanjcana, a plodu ni traga. 7 tjedana amenoreje! Isto mi je rekao da prestanem sa utrogestanom i da ocekujem krvarenje i da cu na kiretazu u cetvrtak ako situacija bude ista, medutim sad je proslo 5 dana i za sad je sve ok. A ja sam vec spremila torbu za bolnicu i svako maloi gledam ima li krvi na gacicama. Uzas! Jos se nadam da ce ssve bit OK, jer me ova neizvjesnost ubija. sad sam u 8 tjednu i nadam se da cu u srijedu vidit srce kako kuca

  24. #24
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Fascinantni su mi naši doktori koji ti odma govore da se spremiš na kiretažu! Pa sve do nekog 9 tjedna trudnoće ne ideš na kiretažu ako imaš Gv i žumanjčanu. Iz jednostavnog razloga što realne šanse da sve s trudnoćom bude OK ima i veoma često se uspostavi da na sljedečem pregledu vidiš srčeko!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~ cure da sve bude OK

    A ti doktori nek sebe kiretiraju prije vremena...pa nije to dječja igra!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj marmi prvotno napisa
    Ja imam slican problem. 19 mm velika gestacijska vrecica, unutar nje 9mm zumanjcana, a plodu ni traga. 7 tjedana amenoreje! Isto mi je rekao da prestanem sa utrogestanom i da ocekujem krvarenje i da cu na kiretazu u cetvrtak ako situacija bude ista, medutim sad je proslo 5 dana i za sad je sve ok. A ja sam vec spremila torbu za bolnicu i svako maloi gledam ima li krvi na gacicama. Uzas! Jos se nadam da ce ssve bit OK, jer me ova neizvjesnost ubija. sad sam u 8 tjednu i nadam se da cu u srijedu vidit srce kako kuca
    Draga marmi,

    razumijem te u potpunosti...I mene ubi neizvjesnost, ali pokušavam biti smirena i strpljiva. Međutim, curke na forumu su super Meni su ulile nadu da ipak sve može biti dobro, jer ipak doktorima je najlakše reći: KIRETŽA...Kako samo grozno zvuči ova riječ. Još uvijek imam smeđkasti iscjedak, nema klasičnog krvarenja.

    I ja ću čekati do srijede, pa ću ići nekome drugom po mišljenje. By the way, ja ti nisam prestala sa utrićima tj. dabrostonima jer mi nisu utrogestan htjeli dati bez recepta ??? :? (iva_luca thanx na savjetu ) tako da ti savjetujem da razmisliš. Ne mogu ti naštetiti, izuzev nekih nuspojavica.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~ da kod obje bude lijepih vijesti nakon pregleda

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Bas ste me utjesile cure. Ja imam neki osjecaj da ce sve bit dobro. Javim vam kako je sve proslo u srijedu!!!!!

  27. #27
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    od svega srca ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za malo
    danchi, soleil i marmi

    i potpisujem curke, uvijek treba ići po drugo, treće...peto mišljenje! makar ako se i pokaže da je i prvo bilo točno uvijek je dobro znati da je čovjek napravio sve!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno

    Curke moje,

    nije me bilo nekoliko dana na forumu...nažalost, vijesti nisu dobre. U subotu sam cijeli dan imala jake "menstrualne" bolove, da bi navečer počela jako krvariti. S mužem sam otišla na ginekologiju, da bi mi jedan fini doktor (sreća u neseći jer me tako smirio i porazgovarao sa mnom) uradio UZV, potvrdio da je blighted (što mi je već moja doktorica rekla) i naručio me za kiretažu u ponedjeljak jer je tijelo samo počelo da odbacuje tu trudnoću.

    Jučer sam bila na kiretaži Ahhh, šta da vam kažem...boli duša, boli tijelo...Čini mi se da mi nikad ništa bolnije nije bilo...Ali moj dragi i ja ne odustajemo. Kad se malo oporavim, idem napraviti sve detaljne pretrage i pripremiti se za novi pokušaj.

  29. #29
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Soleil

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Soleili
    potpisujem se sa slicnim problemom
    u petak se na UZV nije vidio plod. GV 14.3 mm (9+2)
    jucer sam vadila betu i danas idem po nalaz, pa kod ginica, sutra ponovno vadim krv.
    ovo su naduzi dani u mom zivotu i ne volim neizvjesnost
    jedan dan se nadam cudu, a vec drugi potonem...

  31. #31
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Soleil drži se...divim se tvojoj snazi

    Lidach tebi vibram iz petnih žila

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Drzite se cure. Jedne drugima smo potpora u ovim groznim situacijama. Mislim na vas i cujemo se sutra........sutra je moj dan D.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno

    marmi držim fige da sve bude ok na pregledu. Obavezno nam se javi kako je prošlo.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno

    lidach, držim fige da sve bude ok Iako kod mene nije moglo biti drugačije, nastojim biti pozitivna jer me Bog blagoslovio sa divnim mužem bez kojeg ne bi bila niti upola ovako sabrana. On mi ulijeva snagu i daje podršku.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za lijepe vijesti

  35. #35
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Soleil draga Drži se. Prošla sam 2x to i znam kako ti je. Samo ne posustaj. Dočekat ćemo i mi naše anđele

    Lidach, marmi, ~~~~~~~~~~~~ iz sveg srca da sve bude u redu

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    moja doktorica mi je rekla nesto sto ima smisla
    "kada mi je bilo najbolje u zivotu i kada je sve islo kako sam zeljela-djeca, obitelj, posao, novac- tad sam bila najgora osoba"

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    marmi
    javi nam dobre vijesti

  38. #38
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Soleil vjeruj mi ta bebica koja ti je suđene i tebe negdje nestrpljivo čeka. Šaljem ti veliki i stići će mali pelenaš/ica.

  39. #39
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    soleil

    samo ne gubi nadu...

  40. #40
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Zašto kada čitam te tužne priče na forumu i tužne postove budem tako tužna i nemoćna. Tako mi je krivo sto svim budućim mamicama ne mogu ispuniti želju. Da imam čarobni štapić svima bi dala po barem 2 super mala klinca. I danima znam misliti na pojedine priče. Ma joj cure jel se i vi tako osjećate ponekad. Svima vam šaljem veliki . Morala sam to reći jer bih voljela svima puno bebica, a biti će, ih znam ja to.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    ......cijelu noc nisam spavala. Uzas! Najrade ne bi isla na pregled samo da mi ne kaze da nesto nije u redu....idem tek oko 6h. Dr je dezuran pa cekam muza da me odvede.
    I ja sam tako emotivna, napune mi se oci suzama na svaku tuznu pricu, a pogotovo sad kad me hormoni lupaju.....
    Ali doci ce i nasi sretni dani.
    Javim vam kako je bilo
    Pusa svima

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno

    marmi budi hrabra...i obavezno javi kako je prošlo.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Na zalost nista ni od moje trudnoce. Sutra u jutro idem na kiretazu. Pretpostavljaju da je problem u diobi stanica buduci je bila blizanacka trudnoci. Gestacijska vrecica raste, unutar nje zumanjcana, ali plodu ni traga. Vec se poceo i hematom stvarat oko vrecice.
    Nista cure, idemo dalje.........jos malo hrabrije.
    Lidach sad smo sve uz tebe. Pa necemo valjda sve tri biti iste srece!?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    31

    Početno


    Mila, budi jaka...

  45. #45
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    marmi

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    marmi
    zao mi je...
    budi jaka i cuvaj se najvise sto mozes...

    ja gubim nadu. beta je u pon bila 16500, a danas 17800. u petak je moj dan D

  47. #47
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    marmi

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Evo me doma! Sve je dobro proslo, imala sam izvrsnog ginekologa koji je sve umjesto mene sredio, tako da cim sam jutros dosla odveli su me u salu i u opcoj anesteziji sve obavili. Niceg se ne sjecam, nista ne boli, a i suprug je je cijelo vrijeme bio sa mnom.
    Vjerujte mi da mi je lakse sad nego sve ove dane prije u neizvjesnosti. Sad znam da je to to i da mozemo nastavit dalje. Vec za dva mjeseca cemo pokusat ponovno i radovat se plusicu na stapicu. Jedno ruzno iskustvo, ali imam dobre ljude oko sebe pa se sve to lakse prezivi.
    Svima vam hvala i druzit cemo se i dalje na nekim ljepsim temama. Svima saljem i hvala na potpori. Lidach jos smo s tobom

  49. #49
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno


  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Evo me jutros s novim problemom.........ja uopce ne krvarim, niti malo. Jel to tako treba bit ili? Pa rekli su mi da cu krvarti 7-10 dana. Kako je vama bilo?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •