Stranica 2 od 18 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 864

Tema: rodiliste rijeka 2. dio

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Wileia, Nina, Bubica hvala puno. Vaše riječi djeluju ohrabrujuće.

    Sanjaneo meni je termin krajem 10- og mj. i osjećam se hm... kako koji dan. Da, ustvari i mene je strah. No, kada bolje razmislim šta je tu je. Želim bebicu i za sebe i mm je roditi mogu samo ja. mm bi umjesto mene, ali veli da nije moguće, zamisli!

    Želim ti svu sreću ovoga svijeta, da ti porod bude čista 5, lagan i brz.
    Javi kako je prošlo, a ja mislim na tebe,



  2. #52
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    nina hvala na brzom odgovoru. stvarno si mi malo razbila strah.

    rena7, hvala ti na dobrim željama, uhvati me na trenutke panika ali onda si mislim da nisam jedina i da kad vidim svog dječaka da ću zaboraviti na svu eventualnu bol.

  3. #53
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi u predradjaonu mogli ponijeti samo mob. i fotoaparat. voda ti netreba, ja sam dobila od sestre čašu, mogla sam piti koliko hoću. dali i suprugu isto.

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    RI
    Postovi
    58

    Početno

    Preporučam da si sastavite plan poroda. Moj su pažljivo pročitali i poštivali. (Ispalo je na kraju malo drukčije od planiranog, ali takav mi je bio tijek poroda...)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    nećemo pričati o sobama, propuhu, WC-ima, kupaonama, hrani i osoblju na 5-om katu (kao i ponekim doktorima) pa da cure ipak gaje malo iluzija :smajlićkojibljuje:
    Slažem se u potpunosti s tobom. Najviše me razočaralo osoblje na 5.katu. Katastrofa! Nikoga nije briga ništa, nitko ti ništa ne želi objasniti a da ne govorim o pomoći.

  6. #56
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Podižem ovu temu koja je već skoro pala u zaborav (vjerujem i zbog Varaždina koji je Zagrebu ipak bliže nego Rijeka) jer se spremam za putovanje u Rijeku na stolčić pa da čujem ima li kakvih novih iskustava od kolovoza. Kako je prošlo curama koje su ovdje postale i spremale se za Rijeku ?
    Danas sam zvala rodilište da vidim trebam li prije doći još na neki pregled ili sl. ali su mi rekli da dođem kad počnu trudovi ili pukne vodenjak.
    Sad se otvorila i auto-cesta pa sam malo mirnija jer mi ipak treba cca. 1 sat do Rijeke (živim pored Karlovca).
    I tako, bila bi zahvalna na bilo kakvim svježim informacijama.

  7. #57
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kad ti je termin?

  8. #58
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    kad ti je termin?
    Ja računam između 12. i 19. prosinca- znači za oko 5 tjedana.

    Pročitala sam iskustvo od rine7 i očito baš nije bilo kako se nadala. :/

  9. #59
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mozda se varam, ali cini mi se da rena7 nije jasno rekla sto zeli i odbila ponudjene postupke - kazem, mozda se varam.

    u svakom rodilistu u hr, ako ne budes jasna i odlucna, moze ti se dogoditi da udjes u 'zrvanj' intervencija. pa koliko zena lezi u predradjaoni na sv.duhu - imaju loptu, smiju ustati, ali ipak leze. ako ne iskoristis sama svoja prava, tesko da ce te netko 'nutkati' na bilo sto iole 'alternativno'.

    rijeka i varazdin su 'bolji' samo po tome sto je sansa da dobijes prirodan porod nesto veca, ali opet samo ako se sama pobrines da se to ostvari. garancije nema.

  10. #60
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Plan poroda nisam uzela sa sobom ali sam rekla babici svoje zelje a ona ih prenijela doktoru. Porod mi je bio brz i lagan tako da se necu zaliti. Izbjegla sam drip sto mi je i bila najveca zelja, uspjela sam se okretati kako mi pase iako sam morala biti vezana za ctg i jedino mi je krivo sto su me recnuli jer mislim da se to moglo izbjeci. Drugi put nosim cijelu citabu sa sobom u kojoj cu jasno i glasno napisati sto zelim. Sto se tice radjaone, tamo mi je ipak sveopci dojam dobar.

    Dio koji mi se nije svidio je odjel babinja. Dosla sam roditi s namjerom da dijete dojim i danas je iskljucivo na dojci ali nisam znala da ce mi dovoljno mlijeka doci tek cetvrti dan. Dijete mi je stalno bilo gladno jer slabo imam mlijeka. Place mali i ja skupa s njim jer mi je neugodno zatraziti sestre da ga nahrane,nabijaju ti osjecaj kao da si grozna majka jer ga ne zelis podojiti - a sta da mu dam kad mu tih par kapi nije dosta? Ista sestra dere se na mene zasto im dijete dajem na dohranu da bi mi dva dana kasnije rekla da je previse izgubio na tezini i da ga MORAM dat na dohranu ako zelim sutra izaci s njime iz rodilista. Jedan pedijatar te pusta van, drugi te zadrzi... E tu je sveopci dojam da vlada kaos i da bi sestre ipak trebale biti malo susretljivije prema mamama.

  11. #61
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Kikica1 prvotno napisa
    Plan poroda nisam uzela sa sobom ali sam rekla babici svoje zelje a ona ih prenijela doktoru. Porod mi je bio brz i lagan tako da se necu zaliti. Izbjegla sam drip sto mi je i bila najveca zelja, uspjela sam se okretati kako mi pase iako sam morala biti vezana za ctg i jedino mi je krivo sto su me recnuli jer mislim da se to moglo izbjeci. Drugi put nosim cijelu citabu sa sobom u kojoj cu jasno i glasno napisati sto zelim. Sto se tice radjaone, tamo mi je ipak sveopci dojam dobar.
    Hvala ti na povratnim informacijama!
    Da li si imala namjeru roditi na stolčiću kad si došla u rodilište i da li ti ga je netko nudio ako nisi?
    Žao mi je što ipak sve nije bilo super,ali očito UVIJEK negdje mora malo "zaštekati". :/

  12. #62
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Taj dan kad sam zavrsila u rodilistu ujutro sam isprintala plan poroda, kao da sam znala da ce mi taj dan trebati. E, na njemu je pisalo jos i da se zelim namjestati i neograniceno kretati za vrijeme trudova kao i da hocu stolcic. Sad, posto su me trudovi copili usred noci a znala sam da su u kbc godisnji...odlucila ne uzeti plan poroda. Kao, i tako ih je malo i jos nocna smjena pa ako jos naletim na kakvog konzervativnog doktora, jos ce me i vise napatiti samo da mi pokaze mjesto. Srecom bio je mladji dr V. a i cijela ekipa pa me nisu gledali kao da sam pala s Marsa. Da sam zatrazila stolcic i dobila bi ga jer je porod bio uredan a beba normalne velicine.
    Posto ti je to moj prvi porod ja ti nisam ni skuzila da sam vec u boksu, ja mislila imat cu vremena jos razmislit sta zelim U biti kad sam skuzila da radjam bilo mi bezveze pitat za stolcic kad se vec nisam ranije sjetila

  13. #63
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Kikica, stvarno je lijepo čuti da si uspjela u namjeri da dojiš svoje dijete. tim više što si imala tako loše iskustvo s osobljem u rodilištu, a ako sam dobro shvatila izostala je i podrška dojenju.

    dopusti da prokomentiram ostatak tvog posta .

    Citiraj Kikica1 prvotno napisa
    Dosla sam roditi s namjerom da dijete dojim i danas je iskljucivo na dojci ali nisam znala da ce mi dovoljno mlijeka doci tek cetvrti dan. Dijete mi je stalno bilo gladno jer slabo imam mlijeka.
    na žalost, mnoge majke očekuju da će im čim rode mlijeko krenuti u potocima i mlazovima pa se neugodno iznenade kada vide da to nije tako. mlijeko krene u većoj količini između 3. i 6. dana po porodu, ali to nikako ne znači da ga do tada nema dovoljno.
    zapravo je uvriježena kriva terminologija i to vjerojatno zbunjuje mnoge majke. ovo u "većoj količini" moglo bi se protumačiti da ga je prije toga bilo u "manjoj količini" što se često interpretira kao "nedovoljnoj količini".
    no, je li to tome tako? jesu li sisavci kao vrsta mogli opstati da prvih nekoliko dana mililitri majčinog mlijeka nisu značili život? dobro znamo da ljekovite tvari dolaze u malim količinama. to vrijedi i za kolostrum kojim se dijete hrani prvih nekoliko dana.

    ovo je sa stranice http://www.llli.org/FAQ/colostrum.html na kojoj možete vidjeti i zorno prikazanu veličinu djetetova želuca u prvih nekoliko dana života:

    When mothers hear that colostrum is measurable in teaspoons rather than ounces, they often wonder if that can really be enough for their babies. The short answer is that colostrum is the only food healthy, full-term babies need. The following is an explanation:

    A 1 day old baby's stomach capacity is about 5-7 ml, or about the size of a marble. Interestingly, researchers have found that the day-old newborn's stomach does not stretch to hold more. Since the walls of the newborn's stomach stays firm, extra milk is most often expelled (spit up). Your colostrum is just the right amount for your baby's first feedings!

    By day 3, the newborn's stomach capacity has grown to about 0.75-1 oz, or about the size of a "shooter" marble. Small, frequent feedings assure that your baby takes in all the milk he needs.

    Around day 7, the newborn's stomach capacity is now about 1.5-2 oz, or about the size of a ping-pong ball. Continued frequent feeding will assure that your baby takes in all the milk he needs, and your milk production meets his demands.
    upravo zbog tako malog kapaciteta djetetova želuca, sastava mlijeka zbog čega je izuzetno lako probavljivo, ali i zbog majke prirode koja se željela osigurati da će majka neprestano skrbiti za svoje dijete, djeca često doje. između ostalog, tako uče tehniku, tako uče komunicirati i osjećaju se sigurnima. kako bi to majkama dali do znanja moraju plakati jer tako komuniciraju. majke se tada često puta prestraše i počinju sumnjati u dostatnost i kvalitetu svog mlijeka. a tako je sve jednostavno i prirodno, ali na žalost osoblje u rodilištima često puta ili ne zna, ili neće ili ne može pomoći nesigurnoj majci u počecima dojenja. zato je dobro znati ovakve stvari .

    Citiraj Kikica! prvotno napisa
    a sta da mu dam kad mu tih par kapi nije dosta?
    upravo je tih par kapi sve što je djetetu potrebno.
    ovo je iz teksta s rodinog portala:

    Kolostrum je bogat proteinima, sadrži vitamin A, karoten koji mu daje žutu boju, vitamin E, soli, mliječni šećer-laktozu, te nešto manje masnoća nego zrelo mlijeko. Veoma važan sastojak kolostruma su imunoglobulini, leukociti i antitijela protiv virusa i bakterija koji Vaše novorođenče štite od infekcija. Posebno je važan sekretorni imunoglobulin A koji štiti novorođenče od respiratornih i intestinalnih infekcija. To je razlog zbog kojeg mnogi kolostrum nazivaju «prvo cjepivo». I zrelo majčino mlijeko sadrži antitijela, ali ne u tako visokoj koncentraciji kao kolostrum.

    Kolostrum štiti i probavni sustav Vaše bebe, koji je kod novorođenčeta veoma propusan. No kolostrum «oblaže» probavni trakt, te na taj način stvara zaštitu od senzibilizacije hranom koju je mama pojela. Kolostrum je savršeno dobro probavljiv i ima laksativni učinak pa pomaže bebi da ima česte stolice. Na taj način, beba izlučuje višak bilirubina, a tako se sprječava pojava novorođenačke žutice koja mnogim mamama i bebama zagorča prve dane zajedničkog života.
    prvi dani su osim za uspostavu dojenja važni i zbog unosa kolostruma u djetetov organizam. baš zato je važno odabrati rodilište u kojem je moguće dojenje odmah po porodu i u kojem se tijekom boravka majka i dijete neće odvajati.

  14. #64
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Zrina, mislim da je dobro da napises plan poroda jer time vec u startu pokazujes da imas jasna ocekivanja i zelje, sto je vazno, posebice ukoliko ne budes u prilici jasno te zelje i verbalizirati...

  15. #65
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Mi smo na faksu imali profesora koji je pedijatar i jos tamo 97. nam je nastojao utuviti u glavu kako je majcino mlijeko nezamjenjivo i kako je bitno da dijete dobije kolostrum, znaci da sto prije dodje na cicu. Ne znam kako je to sjelo curama iz moje grupe ali meni je ostalo u glavi do dan danas. Mene je mama malo dojila a nakon toga sam bila na adaptiranom jer ona je "presusila". Nedavno me pitala do kada cu ja dojiti maloga, kao steta cica i sl pa se pitam kako je to ona ostala bez mlijeka
    Sto se kolostruma tice, imala ga jesam nekih mjesec dana prije poroda ali mi se cini da ga nije bilo nista vise ni nakon poroda. Sto se podrske za dojenje tice, mislim da je to bilo vise forsiranje iskljucivo na dojenje (mozda sam se krivo izrazila) milom i silom. Imala sam dojam da nas se tretira kao da mi nesto fantaziramo da nemamo mlijeka. Jednoj curi od nas su rekli da nema bradavice za dojenje i nakon toga ona se i nije nesto trudila nego je samo dijete davala na hranjenje. Ja sam stvarno zeljela dojiti i davala sam mu cice stalno (a oni kazu dajte na 10 min svakih x sati, zaboravila sam vec kolika pauza kao treba biti) ali je i stalno plakao. Dam ga na dohranu i dijete napokon zaspi i mirno spava cetiri sata. Mislim da to ipak znaci da je bilo gladno. Tek drugi dan popodne mu je moja cica bila dosta, visio je i dalje stalno na njoj ali to nije bilo popraceno plakanjem, guranjem rucica u usta i cicanjem svega sto takne ustima.
    U biti, ono sto zelim reci je da se u rodilistu treba poticati zene da doje ali mislim da je, bar smo se mi iz sobe slozile, pristup bio jako grub od strane osoblja, vise kao neko komandiranje, bez rijeci utjehe za nas neiskusne mame. Znam da nas je bilo puno ali ipak mislim da osoblje treba biti smireno i strpljivo jer s tako agresivnim pristupom prije ce zenu koja je nesigurna navesti na bocicu nego da ustraje.

    Moja greska u svemu tome je sto se nisam na vrijeme informirala jer bi tada znala da mlijeko nadodje tek 3.dan.

  16. #66
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Zrina, mislim da je dobro da napises plan poroda jer time vec u startu pokazujes da imas jasna ocekivanja i zelje, sto je vazno, posebice ukoliko ne budes u prilici jasno te zelje i verbalizirati...
    Plan je već popunjen i čeka spreman- u nešto kraćoj verziji, mislim više prilagođenoj prilikama u našim rodilištima.
    Nadam se samo da neću na kraju odustati zbog putovanja. :/

  17. #67
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i mene je putovanje dugo mucilo, dok na kraju ipak nisam, od termina odlucila ostati u RI (kod obitelji). Koliko god sam se lose osjecala zbog MM-a i sina toliko sam bas uzivala tih tjedana dana, uglavnom sama po cijele dane. Ono, bas sam se s gustom nekako posvetila sebi. sama sam i u rodiliste isla a onda pozvala moje da dodju

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Zrina, mislim da je dobro da napises plan poroda jer time vec u startu pokazujes da imas jasna ocekivanja i zelje, sto je vazno, posebice ukoliko ne budes u prilici jasno te zelje i verbalizirati...
    Plan je već popunjen i čeka spreman- u nešto kraćoj verziji, mislim više prilagođenoj prilikama u našim rodilištima.
    Nadam se samo da neću na kraju odustati zbog putovanja. :/

    Rodila sam u Rijeci prije nepunih mjesec dana. Baš nitko me nije pitao za ništa, a kamoli za plan poroda. Ja sam tamo bila samo stvar sa kojom su se oni igrali punih 13 sati. Čast izuzetcima, bilo ih je dvoje.

    Na samom porodu sam saznala da ne mogu primiti epiduralnu, jer imala sam nekakvih problema, a prethodno sam ležala na patologiji i molila sam razgovor sa anesteziologom- no nitko mi ga nije omogućio. Eto, samo primjer.


    Ukratko- ne ponovilo se!

  19. #69
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    zao mi je sto si imala takvo iskustvo

    Vjerujem da te nitko nije pitao za plan poroda. Na zalost, u nasim rodilistima plan poroda nije praksa, on je nesto sto im treba na samom ulazu naglasiti da ga imate i dati im ga u ruke.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ma nitko mene nije baš ništa, ni za drip, ni za prostin, ni za epi, ni za položaj- lezi i šuti! Bunila sam se koliko sam imala snage između trudova, no nitko me nije slušao osim supruga.

    Ne bi htjela dalje, možda će netko biti bolje sreće- što naravno i želim.



  21. #71
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Rijeku sam odabrala iz razloga što ću možda imati veću šansu izbjeći neke zahvate koje ne želim nego je to slučaj u Karlovcu. Npr. tamo znam 100 % da neću moć rodit na stolčiću iz jednostavnog razloga što ga nemaju. Moguće da ću proć isto kao i ti rena,a možda ću proć kao neke druge cure-znam da mi nitko ništa ne garantira.
    Žao mi je što se stvari nisu toliko popravile da je standardna procedura bolja,ali probat ću pa ću vidjet. Spremna sam na to da neće sve biti idealno u krajnjem slučaju.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Zrina želim ti svu sreću svijeta, neka ti porod i rodilište ostane u lijepom sjećanju i ono najvažnije- neka ti i bebica budete dobro.


  23. #73
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Zrina želim ti svu sreću svijeta, neka ti porod i rodilište ostane u lijepom sjećanju i ono najvažnije- neka ti i bebica budete dobro.

    Hvala ti.
    Javim kako je prošlo.

  24. #74
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    probat ću pa ću vidjet. Spremna sam na to da neće sve biti idealno u krajnjem slučaju.
    Uvijek se sjetim blis i njezinog zlatnog savjeta koji mi je dala: "razmišljaj pozitivno ali nemoj previše idealizirati". Ta rečenica mi je baš trebala kad sam organizirala put u Rijeku (hvala, draga ). Na kraju je sve ispalo super, ali imala sam malo natezanja sa dr-om na koje možda ne bi bila spremna da sam došla tamo sa glavom u balonu. Treba si ostavit malo rezerve i unaprijed razmisliti kako ćeš se postaviti u situacijama "što ako....".
    Želim ti prekrasan porod!

  25. #75
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Ajme meni, ne pratim ovaj topic više od godinu dana i baš danas kliknem na njega. Elinor

  26. #76
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    Ajme meni, ne pratim ovaj topic više od godinu dana i baš danas kliknem na njega. Elinor
    Eto vidiš, ženska intuicija!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Zrina želim ti svu sreću svijeta, neka ti porod i rodilište ostane u lijepom sjećanju i ono najvažnije- neka ti i bebica budete dobro.

    Hvala ti.
    Javim kako je prošlo.
    Naravno javi se. Znam da će sve biti dobro, ustvari sigurna sam. I evo jedan mali savjet, mislim da zlata vrijedi kada boli, a nemaš kuda- jako dobro prouči kako se diše na porodu, jer može se desiti da te trudovi rasturaju, a babice nema u blizini, hm!!! Disanje je spas za pretrpit trudove (osobito one za izgon)!


    Sretno!

  28. #78
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    samo bih dodala da je od naucenog disanja puno vaznije disati onako kako ti pase. isprobaj vise vrsta disanja ako si vec bila na tecaju, ali odaberi ono sto ti tvoje tijelo govori da je ispravno, a ne ono sto te izvana uce. ti najbolje znas kako trebas disati i kako se ponasati u porodu.
    sretno!

  29. #79
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    riječko rodilište je idealno samo na papiru. u stavrnosti je nula. moj porod ne bih poželjela nikome

  30. #80
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    riječko rodilište je idealno samo na papiru. u stavrnosti je nula. moj porod ne bih poželjela nikome
    X

  31. #81
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    riječko rodilište je idealno samo na papiru. u stavrnosti je nula. moj porod ne bih poželjela nikome
    Da li bi bio problem da napišeš čime konkretno nisi bila zadovoljna? (može i na PP)

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Meni definitivno nije bio nula :/ Babice su bile i više nego strpljive, donosile bi mi vodu cijelo vrijeme tokom trudova, svako toliko navratile do mene da me pitaju kako sam, masirale mi međicu da mi ne rade epi., dr. su bili također odlični, odgovarali na sva moja pitanja strpljivo a kad sam rodila sestre na 5. katu stvarno su se trudile pokazati mi sve moguće položaje kod dojenja, dolazile i 5 puta usred noći kad bi tulila i zvonila....

  33. #83
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Meni definitivno nije bio nula :/ Babice su bile i više nego strpljive, donosile bi mi vodu cijelo vrijeme tokom trudova, svako toliko navratile do mene da me pitaju kako sam, masirale mi međicu da mi ne rade epi., dr. su bili također odlični, odgovarali na sva moja pitanja strpljivo a kad sam rodila sestre na 5. katu stvarno su se trudile pokazati mi sve moguće položaje kod dojenja, dolazile i 5 puta usred noći kad bi tulila i zvonila....
    Potpisujem skoro od riječi do riječi. Imala sam prekrasan porod u rijeci, osim jednog dr koji me pregledao na početku, svi su bili divni. Primalji koja me primila sam rekla što želim/ ne želim, ona je to prenijela dalje doktorima i primaljama (bila im je smjena), i poštivali su to. Neke stvari nisu prošle baš onako kako sam ja idealno zamislila, ali takva je bila situacija i tijek poroda- ništa nisu napravili bez pitanja, objašnjenja i mog pristanka.
    Na 5. katu se sjećam par sestara koje su mi bile , ali uvijek je bilo onih koje su mi bile spremne strpljivo pomoći svaki put kad sam zvonila, a to je bilo svaki čas jer sam imala velikih problema s dojenjem.
    Nadam se, Zrina, da će i tebi sve proći super i da će ti se isplatiti put u ri. U svakom slučaju, kad budem opet rađala, i ja ću na isti put.

  34. #84
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Jutros mi je prijateljica rodila u Rijeci!
    Nemam baš puno informacija, al javila mi je da je primalja bila divna i poštovala njezine želje! Jedva čekam detalje!

  35. #85
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Bit će mi najbolje da od sad na dalje prestanem čitati ovu temu:čas je sve super,čas je koma.
    Šalim se naravno i pripremam se na razne scenarije.
    Elinor, molim te javi kad saznaš detalje.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Bit će mi najbolje da od sad na dalje prestanem čitati ovu temu:čas je sve super,čas je koma.
    Šalim se naravno i pripremam se na razne scenarije.
    Elinor, molim te javi kad saznaš detalje.
    Ja sam stalno u trudnoći iščitavala o Riječkom rodilištu i uvijek će biti onih kojima je super i kojima je grozno, najbolje se pripremiti na sve moguće scenarije ali budi sigurna u sebe, svoje tijelo i svoje želje, ne boj se reći "ne".

  37. #87
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    SMS-amo se pomalo, ali čekam da se čujemo pa da ju pošteno izgnjavim. Znam da je doktorica na pregledu bila "nježna ko kramp", primalje su bile divne, zaradila je dva šavića (pretpostavljam da nije bilo rezanja); sad se maze, papaju i odmaraju. Inače, i ona stalno visi na Rodi ali nikako da se prijavi . Ajde bejbe, registriraj se i ispričaj curama kako je bilo!!!

  38. #88
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Evo ja rodila pa da napišem kako je meni bilo.
    U rodillište sam došla sa puknutim vodenjakom i slabim trudovima. Na pripremi smo raspravili o nalazu i mogućnostima jer sam htjela stolčić. Sve je išlo prirodno tako da sam cijelo vrijeme bila na lopti i šetala sve do koji sat pred izgon. Svaki put kad su me pogledali rekli su mi u kojoj je fazi porod i objasnili što i kako ćemo dalje. Nije bilo sve kako sam željela jer porod ipak nije baš bio sasvim "po knjizi",ali nemam nikakvih primjedbi. Imala sam šturu verziju plana poroda sa sobom. Nisam izbjegla epiziotomiju jer mi međica jednostavno nije izdržala, makar je primalja dala sve od sebe,ali eto-već drugi dan sam sjedila. :D
    Odjel babinjača je isto bio super-sestre ljubazne i sve se može pitati.
    Ja sretna i zadovoljna.

  39. #89
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    cestitam :D

  40. #90
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Čestitam! :D I jako mi je drago da je dobro prošlo!

  41. #91
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Zrina čestitam! :D

  42. #92
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    ne znam bih li trebala ovo pisati u priču s poroda ali pošto je to moje iskustvo s riječkim rodilištem stavit ću ga ovdje.

    prvo moja najveća greška je bila što nisam pripremila plan poroda. mislila sam si, idem u riječko rodilište, tamo je sve ko u bajci, neću ništa izvoljevati.

    u 3 ujutro počeli su mi trudovi, bez uvoda, odmah na 3-5 minuta. stigla sam u bolnicu, sestra je upisala moje podatke (jako simpatična i ljubazna), pregledao me dr. prodan (pregled bezbolan, doktor ugodan). nakon toga klistiranje, brijanje pa odlazak u boks. to jutro je bila užasna gužva,iza mene je došlo sigurno 10 rodilja i mislim da je tu nastao najveći problem.

    po dolasku u boks probušen mi je vodenjak (što su mi rekli tek kad su ga probušili), prikopčali me na drip, stavili na lijevi bok i ostavili samu. ležala sam sama dva sata, slušala urlike drugih rodilja,drip me je tako rasturao da sam mislila da ću umrijeti (da se razumijemo inače imam visoku toleranciju na bol ali ovo je bilo strašno). negdje pola sata pred izgon pojavila se babica, ispraznila mi mjehur, ne da mi nije masirala međicu nego mi je govorila stvari poput: ne tiskate dobro, želite li nauditi svome djetetu, ovakav porod još nisam imala....kad sam ju zatražila malo vode dala mi je VRUĆE vode u maloj plastičnoj šalici za kavu. :shock: dr je bio tamo vrlo kratko, pokazivao babici nešto na mobitelu, nalegao mi na trbuh i odmah otišao.

    standardna procedura je da se u rađaoni ostane još dva sata, kako je bila gužva mene su poslali odmah u sobu. u ta dva sata nitko me nije došao pogledati, pitati kako sam (iako sam jako krvarila i dobila temperaturu). štoviše, tu noć sam ostala sama u sobi. dijete mi je povraćalo plodnu vodu, ja sam imala 38 temperaturu, tražila sam sestre po hodniku ali nikoga nisam našla. ima tih stvari još ali ove su me najviše zaprepastile.

    o iskustvima sa petog kata neću ni govoriti jer jednostavno želim sve zaboraviti. žalosno je to što sam imala potpuno povjerenje u doktore i primalje a oni su mi jedan tako predivan doživljaj pretvorili u ružnu i bolnu uspomenu. i teško da ću se odlučiti na još jednu trudnoću.

    savjet, pripremite plan poroda i inzistirajte na njemu.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    65

    Početno

    Žao mi je. Pročitavši tvoje iskustvo ja sam sigurno odlučila da ne idem bez plana. Već par dana razmišljam o tome i sve sam se bojala da ne ispadne da se nešto pravim pametna kada dođem tamo pa da me zbog toga loše tretiraju.Ja sam bila na pregledu na 4 katu i dok i 1 sestra su bili divni dok me 1 vještica ispljuvala još na hodniku zbog tako banalne stvari da nisam mogla vjerovati. I upoznala sam curu koju na silu žele poroditi iako ništa još nije krenulo ( niti vodenjak niti trudovi ). A na tečaju sve to zvuči bajkovito!!
    Nadam se da ćeš uz svoju bebicu sve loše brzo zaboraviti.

  44. #94
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Hvala na čestitkama.
    Sanjaneo žao mi je što je sve tako ispalo.
    Istina je da su gužve velike u rodilištu-čak su i sestre sa 5. kata komentirale da su im počele dolaziti rodilje od Zagreba do cijele Istre jer su kao postali "popularni" i da je njih sve manje,a posla sve više.
    Samo da još dodam da su mojim cimericama na zahtjev prvu noć odnijeli bebe i da su sestre uredno dolazile na zvono.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    63

    Početno

    cure, ja sam rodila u Rijeci 2005. pa su moja iskustva malo starija. Al sad sam opet trudna pa me interesira dal su se stvari promijenile nabolje. Cini se da ipak ima više loših nego onih skroz dobrih iskustava, a to je čudno za jedno rodilište s takvom reputacijom ko što ga ima riječko.
    Uglavnom, u rađaoni su babice bile OK, al ipak ću sljedeći put ponijeti plan poroda. Moj bebač se naime nije htio spustiti pa su pojačavali drip dok se trudovi nisu praktički spojili u jedan užasno bolni kontinuirani trud. Bila sam na izmaku snaga (još je bila i noć, znači bila sam budna neprekidno više od 20 sati). Ono što me je zasmetalo jest da su mi dali drip na samom početku bez potrebe jer da imam jedan jači pa jedan slabiji trud i da će ih tako ujednačiti. Zamislite razloga. Mučila sam se tako s tim dripom dok konačno jedan doktor nije nalegao na moj trbuh i potjerao malca dolje (to su mogli učiniti i bez dripa jer sam se ja uredno i brzo otvorila, samo je beba bila stalno visoko). Nisam znala da poštuju plan poroda jer kad sam im rekla da ne želim epiziotomiju, samo su se nasmijali (kao: ko vas uopće pita). Na kraju tog užasno bolnog poroda urez međice bio je najmanje bolan, bila sam u takvom stanju da bih pristala da mi i nogu odrežu samo da bol prestane.
    Pravu zamjerku imam na 5.kat. Prepoznajem negativna iskustva s tog odjela jer sam ih i sama iskusila. Bila sam u apartmanu: nikakav poseban tretman, čak štoviše možda i lošiji jer sam se izvoljevala izdvojiti. Imala sam zabranu šetanja s bebom zbog lošeg nalaza krvi (da se ne bih srušila) pa sam sestre zvala u sobicu mobitelom. Mlijeko sam dobila tek šesti dan po porodu (dakle kad sam već bila kod kuće). Moj mali je neprekidno plakao i bio gladan, a sestre su me nemilosrdno štipale za bradavice (bol koju osjetite i u malom mozgu) i na svaku malu kapljicu kolostruma vikale da imam dovoljno mlijeka. Ja sam malenog stalno držala na rukama (tu se valjda navikao pa sam ga morala nosati još 6 mjeseci stalno): oko sat vremena bi plakao, pa sat vremena grizao moje bradavice (stalno su bile krvave) kad bih se ja usudila pozvati sestre da ga nahrane (a izraze njihovog lica je nemoguće opisati), Nije mi jasna ta stalna netrpeljivost, jer, po mom mišljenju: to je najljepši posao na svijetu. A sestra koja mi je pokazivala kako ga presvući kad smo izlazili: imam snimku za uspomenu: samo što me nije ubila pogledom ako sam se drznula što pitati. Niti jedna sestra koja se brine za bebe nije mi ostala u dobrom sjećanju, OK su bile sestre koje se brinu za mame.
    Nadam se da je situacija sad bolja, ali više nisam neiskusna mlada mama i nitko mene više neće štipati za bradavice niti mi soliti pamet.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    65

    Početno

    Ja sam rodila 3.1.i moje iskustvo sa rađaonom je zbilja vrlo pozitivno. Porod je trajao poprilično dugo iako sam došla otvorena 7 cm. Bebač nije htio izaći. Kada sam došla tražila sam da mi ne daju drip i nisu mi ga dali dok ga kasnije nisam sama tražila jer mi je već bilo dosta svega. Uglavnom htjela bih samo reći da su svi doktori i sestre u rađaoni bili predivni, jako nježni, pažljivi. Stalno je netko dolazio provjeravati da li je sve u redu. I zbilja sam im zahvalna na svemu jer mi je porod bio težak, a oni su ga olakšali već samo svojom ljubaznošću i strpljenjem.

    Moje iskustvo sa 5 kata nije baš tako pozitivno. Nikako mi nije jasno zašto su sve tako namrštene, zašto se mijenja ton ako slučajno netko ne čuje što je rekla ili sl. Uglavnom je kod svih prisutan taj TON. Pa šta je tako veliki problem ako je cura iz sobe morala na wc za vrijeme vizite? Možda je trebala obaviti u krevet? U 5 ujutro mi je sestra donesla bebicu, uštipnula me za bradavicu, rekla - ovo baš i neće ići bradavice su vam ravne,bila je kod mene punu minutu i otišla dalje. Uglavnom baš se i nije potrudila da mi pokaže i pomogne mi oko dojenja. Bilo je toga još ali mi se ne da pisati.
    A hrana - ajme užasa.Kuharima otkaz.Nisam se mogla načuditi da nešto jednostavno kao što je pljeskavica (mljeveno meso) može da se pripremi tako loše.

    Za rađaonu čista desetka, a 5 kat - hm mislim da bi sa malo drugačijim pristupom olakšati i uljepšati te dane mamama i bebama, a i sebi.

  47. #97
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Meni je riječko rodilište ostalo u lijepom sjećanju. Istina da je skoro sve išlo "školski" pa nisu ni imali potrebe za nekim intervencijama i u boxu smo MM i ja bili skoro cijelo vrijeme sami dok nije počeo izgon. Drugi put bi ipak neke stvari drugačije,ali to je samo moj izbor. Nitko mi ništa nije htio nametnuti i za sve su me prvo pitali da li se slažem i onda objasnili što rade.
    5. kat je bio prekrcan kad sam rodila i svi su imali pune ruke posla,ali ipak su dolazili kad bi ih zvali odmah i bez namrgođenih faca. Ja sam išla u malu školu dojenja i dosta se informirala prije pa sam ipak osnove znala i zato nije bilo nekih problema, uz to da je beba bila vrlo zainteresirana za sisanje i bradavice ok. Cure koje nisu znale baš ništa o dojenju su imale problema jer im nisu baš dovoljno detaljno pokazale sestre što i kako.
    Jednom sam za vrijeme vizite ja bila na WC-u i onda su sestre od doktora dobile obrisanac. Doktori su priča za sebe, srećom ih osim na viziti dok su projurili sobom nisam ni vidjela. Jedna mlada doktorica mi je jedino ostala u memoriji kao super ljubazna, onako sićušna i mršava, izgleda ko da ima 20-ona je uvijek nešto pitala i šalila se.

  48. #98
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Zrina,iako nisi imala plan poroda,oni su te pitali za dozvolu i objašnjavali?

    E to je moja želja,da mi kažu šta planiraju,a da odluku ostave meni.Ima li potrebe da im to naglašavam?I još jedno pitanje(za sada )!U mom gradu postoji rodilište,ali ni za živu glavu ne želim da se porodim tu.Ne znam kako će prihvatiti moj ginekolog,ali koliko sam skužila,ja imam pravo da se porodim gdje hoću(je li tako?).Treba li mi uputnica za Rijeku?Ako je i ne moram imati uz sebe kada se pojavim u rodilištu,traže li je poslije?

  49. #99
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Zrina,iako nisi imala plan poroda,oni su te pitali za dozvolu i objašnjavali?

    E to je moja želja,da mi kažu šta planiraju,a da odluku ostave meni.Ima li potrebe da im to naglašavam?I još jedno pitanje(za sada )!U mom gradu postoji rodilište,ali ni za živu glavu ne želim da se porodim tu.Ne znam kako će prihvatiti moj ginekolog,ali koliko sam skužila,ja imam pravo da se porodim gdje hoću(je li tako?).Treba li mi uputnica za Rijeku?Ako je i ne moram imati uz sebe kada se pojavim u rodilištu,traže li je poslije?
    Imala sam plan poroda,ali ne baš u onoj verziji koja se može ovdje skinuti nego malo prerađen i skraćen. Ne znam da su mi sve objašnjavali samo zbog plana poroda, meni je izgledalo da to ide pod normalno.
    Moj gin mi nije htio dati uputnicu na zadnjem pregledu jer je rekao da ne treba pa sam i došla u Rijeku bez nje, MM je otišao po nju kod ginekologa nakon što je nazvao i rekao da sam rodila i da mi treba te ju donio kad sam išla doma. Nitko nije nikakve probleme radio oko toga. Ako te još nešto zanima slobodno pitaj.

  50. #100
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Da li u Rijeci postoji mogućnost uzimanja apartmana (i poželjno je ako neko zna koliko košta )?Da li se posle porođaja podrazumjeva rooming-in ili će to ispoštovati tek pošto im naglasim u planu poroda?U fazi sam proučavanja plana poroda i odprilike znam kako bi trebao izgledati.
    Zrina,ako nisam suviše slobodna ,pa zahtjevam puno,možeš li mi opisati kako je izgledao tvoj plan poroda(možda bolje na pp)?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •