Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 864

Tema: rodiliste rijeka 2. dio

  1. #1
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj pirko prvotno napisa
    Iridana2666: naravno, ne možemo se nijedna ovdje mjeriti s tvojim divnim iskustvom, ali ne bih mijenjala svoje. Uvijek može bolje, ali ono što nudi naša država, rijeka u tome ipak prednjači. I to nije za pohvalu, jer kamo sreće da i ostali gradovi imaju nešto tako slično, pa da ne moraju sve mame dolazit u Rijeku. Šta će ti plazma i jacuzzi nakon poroda. Please! A i kakve su državne bolnice tamo gdje si bila?!
    Neću više komentirati riječko rodilište jer smatram da je svaka riječ suvišna. Državne bolnice u Emiratima nisu ništa lošije od privatnih, jedina je razlika što je u državnim više doktora Arapa i Indijaca, a u privatnim ima i zapadnjaka. U pružanju i kvaliteti usluga nema razlike.

  2. #2
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pirko, zasto su ti dali drip?
    drip se ne preporucuje kod zatka
    vjerujem da ti je moglo biti bolje iskustvo da nije bilo dripa i da su pazili s epiziotomijom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    umag
    Postovi
    29

    Početno

    Felix, pretpostavljam da je drip dio "ceremonije" da se stvar ubrza. Mislim. Ne mogu tvrdit jer ne znam. a zašto se ne preporučuje kod zatka?
    Što se tiče epziotomije, opet ne znam. Vjerojatno je na kraju ipak bila potrebna. Mislim da je veći problem bio šivanje. ??

  4. #4
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ima liječnika koji jednostavno vole posegnuti za dripom u svakom porodu, trebalo ili ne. Bit će da ih je netko, negdje, nekad uspio uvjeriti da je tako najbolje, a sad je teško mijenjati stavove. U svakom rodilištu ima takvih, uključujući prvo privatno u Zagrebu (tamo još dobijete i račun za epiziotomiju ). Rijeka je i dalje moj izbor za drugi porod, ali priznajem da se bojim liječnika koji se boje poroda.

  5. #5
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    drip. uf.
    mene je baš rasturio, osjećala sam cijelim tijelom, cijelim bićem da je totalno protiv procesa poroda, ali tada nisam znala bolje pa nisam inzistirala da ga maknu.
    ne ponovilo se.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Što se tiče prisustva muža na porodu? Dođete, platite i on može unutra? Ili može doć samo pred kraj, već kad je vrijeme izgona?!

  7. #7
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Nina_ri prvotno napisa
    Što se tiče prisustva muža na porodu? Dođete, platite i on može unutra? Ili može doć samo pred kraj, već kad je vrijeme izgona?!
    moj je bio sa mnom u rađaoni čitavo vrijeme, platio je poslije. navodno se čak sad može i u predrađaonu, ako nije gužva i ako je ok smjena. meni je jako falio u predrađaoni, a da sam sama rađala bez njega, ne mogu si ni zamisliti.

  8. #8
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Moj je bio sa mnom od cca 10.30-18.00 (do kraja "promatranja").

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Draga iridana2666! Ne znam kako uopće možeš uspoređivati standard u stranim rodilištima s našima. Ali nas prije svega zanima kvaliteta rada. Usput, koliko si platila svoj jacuzzi u rodilištu? Sigurno nije sve besplatno kao u nas. Tamo se čak i svaki osmjeh plača.
    evo ja sam rodila u drzavnoj bolnici u Italiji i zamisli nis nista platila , ni osmijeh ni srdaci pristup osoblja....a nasi se(po mnogim pricama sta sam tu procitala i cula ) se mogu sakriti pored njih...samim pristupom prema pacijentima

    a to sta vi ne prihvacate cinjenicu da iridana ne zeli samo davati kritike vec da zeli poboljsati uvjete.....vasa stvar

    samo kritikama se moze postici da se poboljsaju uvjeti...nek neki novinar skupi hrabrost i iznese stav osoblja u mnogim rodilistima bismo vidjeli...a ja bih ih svih poslala na obuku i skolovanje iz kulture prema pacijenitima

  10. #10
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Iridana je imala predivan porod u Emiratima. I ja bih rado rađala u takvim uvjetima. Tko ne bi? Ali ne možemo zatvoriti sva hrvatska rodilišta i sve ići rađati u inozemstvo. Također, ne možemo se izboriti za bolje uvjete rađanja preko noći. Promjene se dešavaju, ali gledano očima žena koje planiraju rađati u slijedećih 5-6 godina, to ide presporo. Ono što mi možemo učiniti je doći na porod spremne, informirane, sa planom poroda, čvrstim stavovima i hrabrošću da stojimo iza tih stavova. Na žalost, broj informiranih rodilja je još uvijek mizeran, a čak ni informiranost nije nužno recept za lijepi porod. Rodilišta u Rijeci i Varaždinu se za sada najbolje prilagođavaju željama suvremenih rodilja. Kad pričam o promjenama, ne mislim na broj klima uređaja i hidromasažnih kada. Koliko god prekrasno bilo rađati u prekrasnom, modernom, luksuznom rodilištu, nama je to u ovom trenutku manje važno. Prioritet je promijeniti stavove medicinskog osoblja o porodu i vratiti porod ženi. A luksuz će već doći...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    nismo mi ni mislile na luksuz..vec na cistocu, wc papir, daske na skoljkama, pristup prema pacijentima..ja bi sve setre i doktore poslala na tecaj iz kulture i pristup sa ljudima nakon mnogih postova koje sam procitala

  12. #12
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj single prvotno napisa
    nismo mi ni mislile na luksuz..vec na cistocu, wc papir, daske na skoljkama, pristup prema pacijentima..ja bi sve setre i doktore poslala na tecaj iz kulture i pristup sa ljudima nakon mnogih postova koje sam procitala
    tako je...i da nije 1 tuš i 1 WC na osmero rodilja, i to WC školjka bez daske, toalet papira, sapuna i razvaljenih vrata

  13. #13
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Hm...prema meni su sestre bile ljubazne, wc papira je bilo uvijek, wc-i su imali i vrata i sapun...
    Meni je jedino hrana bila koma, krumpir, krumpir i opet krumpir . Pogotovo kad bi ga zakiselili u salati, a ja poslije poroda kiselo nisam mogla smislit. Ali mi je zato ona juhica u 11 sati bila zakon!

  14. #14
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Hm...prema meni su sestre bile ljubazne, wc papira je bilo uvijek, wc-i su imali i vrata i sapun...
    Meni je jedino hrana bila koma, krumpir, krumpir i opet krumpir . Pogotovo kad bi ga zakiselili u salati, a ja poslije poroda kiselo nisam mogla smislit. Ali mi je zato ona juhica u 11 sati bila zakon!
    Elinor, ja sam rodila 2003 u lipnju, bilo bi žalosno da se u 2 god barem nešto nije promijenilo

  15. #15
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Elinor, ja sam rodila 2003 u lipnju, bilo bi žalosno da se u 2 god barem nešto nije promijenilo
    O, pa to su pune 4 godine! Možda do slijedeće bebe bude još bolje!
    Al sam se počela paliti na Graz

  16. #16
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    danas mi je dan D 2007-2003=2 u mojoj glavi

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    danas mi je dan D 2007-2003=2 u mojoj glavi
    dobro da je krenulo na bolje sa infrastrukturom..neka samo i nastave..se sjecam da je jednom krov odletio..ili tako nesto..pred par godina.....

    no, ono najbitnije sta mene muci u svim hrvatskim rodilistima kakav je pristup doktora prema pacijentima..je li to islo na bolje?
    po mnogim pricama vidim da bi ih se trebalo uciti kulturi i susretljivosti sa pacijentima

  18. #18
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj single prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    danas mi je dan D 2007-2003=2 u mojoj glavi
    dobro da je krenulo na bolje sa infrastrukturom..neka samo i nastave..se sjecam da je jednom krov odletio..ili tako nesto..pred par godina.....

    no, ono najbitnije sta mene muci u svim hrvatskim rodilistima kakav je pristup doktora prema pacijentima..je li to islo na bolje?
    po mnogim pricama vidim da bi ih se trebalo uciti kulturi i susretljivosti sa pacijentima
    onda kad sam ja bila trudna, odnos doktor - pacijent je bio
    sada ne znam, a nadam se da ni neću saznati jer ako ostanem trudna idem u privatnu kliniku u ZG na carski.

  19. #19
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    to ti, draga, na žalost neće garantirati kulturni i čovječni pristup. ali nadam se da ćeš ga ipak dobiti.

    moram se složiti s time da, osim rada na osvješćivanju i rodilja i osoblja o pravima rodilje i pristupu porodu, ipak bi se moralo puuuno poraditi na tom odnosu do pacjenta- dosta je toga da nas svugdje tretiraju kao objekte.
    OT, ali jučer mi je stariji sin udario glavicu i dobio tri šava. sestra koja ga je držala dok su ga šivali mu je stalno govorila nek ne plače jer da ga to ne boli!

  20. #20
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    dupla duplica za malog mišeka
    za medicinsku sestru

  21. #21
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    da, taj odnos je jako bitan, a ne znam kako to promijeniti. nemojte mi sad reć da se učlanjenjem u Udrugu to rješava

    evo i moj OT-srela sam si neki dan doktoricu s poroda. tresla sam se sljedećih pola sata. tresla, kao nakon strašnog stresa. nije mi se to dugo dogodilo. onaj iskonski strah mi je izletio van. i šta sad? ona će ostati tamo, neki manje osjetljivi od mene će preživjeti, a ljubičice kao ja će se tresti i užasavati drugog poroda jer navodno nije i najgora tamo

  22. #22
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno Crnjak of the day

    Citiraj thalia prvotno napisa
    da, taj odnos je jako bitan, a ne znam kako to promijeniti.
    Ja sam jako pesimistična po tom pitanju, jer se tu ne radi samo o odnosu liječnik-pacijent, već u prvom redu o odnosu čovjek-čovjek. Čovjek je čovjeku vuk, bio on liječnik, pravnik, smetlar, bankar... Mislim da bi većini ljudi dobro došla poduka iz čovječnosti, kulture, dobrote, komunikacije...
    Ko što ima odvratnih liječnika (baš se danas jedan iživljavao na mom 4-godišnjem nećaku ), ima i jednako toliko odvratnih pacijenata. Ljudi u punoj snazi trpaju se preko reda kod doktora dok u čekaoni sjedi 25 mama sa djecom; ako ih dr odbije primiti preko reda- vrijeđaju, mašu noževima, prijete ubojstvom. Baba zaustavlja doktora u odlasku na intervenciju (prometna nesreća), da "šta on njoj neće sada pregledati grlo!?!". Koliko sebičan moraš biti za takvo nešto?
    Kod mene na poslu, "prijateljska atmosfera", svi smo si dobri, a zabijanje noževa u leđa svakodnevna je pojava.
    U banci uredno piše da trudnice uzimaju preko reda; mislite da me službenica pozvala preko reda? Ili da me tko od klijenata pustio ispred sebe? A imala sam samo 3 tjedna do poroda.
    Žena kod koje smo rješavali kredit, eh, i ja bi se treska ko thalia da ju vidim. Šta nam je radila, a sve sa smiješkom na usnama.
    Previše sam otišla OT...želim reći da je jako teško, ako ne i nemoguće, reprogramirati ljude da budu ljubazni po defaultu. Uvijek će biti i žita i kukolja. Nadam se da će se barem omjer promijeniti u korist žita. :/

  23. #23
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Ja mogu dati jednu usporedbu Zadarskog rodilišta jer se tamo rodila moja najveća srećica - nećakinja, i Riječkog rodilišta u kojem sam radila. U Zadar ne bih poslala niti životinju jer bi i njezine instinkte pobrkali i uvjerili je u ispravnost svega neispravnog i neprirodnog kada je u pitanju porod. S druge strane sam izgled cijele zgrade gineklolgije u Rijeci je ipak na zavidnom nivou u odnosu na mnoga druga (što ipak ne znači da ne bi dobro došla renovacija). osoblje ko osoblje- u svakom žitu ima kukolja samo negdje više a negdje manje. farmeri u Rijeci ipak bolje znaju posao pa je tu kukolj ipak minimalan. Npr. njega "carica" u JIL-u a i kasnije po meni je savim pristojna. Poticanje dojenja je ipak na nešto višoj razini od drugih rodilišta. Sve u svemu ne svodi se priča samo na porod a u ostalom Ri i tu prednjači tako da je po meni u odnosu na ostatak RH ocjena 5!
    jednimo me iskreno zasmetao apartman. Zasmetalo me kako se osoblje odnosi prema pacijentima u apartmanu (čak i najveća guja tad namjesti osmjeh), apartman ima posebni menu, posebno posuđe i jedaći pribor.... Sve je to lijepo ali kakva je to poruka onima koji ga ne mogu priuštiti? zar ne zaslužuje svaka majka koja je donijela na svijet život taka tretman bez obzira na njezino imovinsko stanje. Ja bih apartman ostavila samo za jako bolesne ljude kojima je možda takva izolacija neophodna što zbog njihovog psihičkog stanja a što zbog psihičkog stanja onih koji bi eventualno s njima bili u sobi i gledali njihovu patnju. I naravno tada se apartman ne bi naplaćivao! Sad bi MM za mene rekao da imam komunistička načela bratstva i jedinstva, ali po meni bi trebalo biti svima jednako osobito u tako delikatnim situacijama!

  24. #24
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam bila u Rijeci u apartmanu i nisam imala hranu drugačiju od ostalih (vidjela sam kolica s tanjurima), a bome ni pribor (bio je onaj klasični, "bolnički").
    Većina sestara je bila OK, ali i bilo je nekih narogušenih.
    Uglavnom, nisam doživjela ovo o čemu ti pričaš.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    mummy_s ja sam bila u apartmanu i moj je dojam upravo suprotan od tvog, činilo mi se da se prema meni odnose posebno grubo, kao da su ljuti što izvoljevam biti odvojena i moram priznati kada bih išla opet tamo da bih razmislila da odem u "grupnu" sobu samo zato da me tretiraju normalno. O posebnoj hrani i priboru nema ni riječi, a da ne pričam o tome da pojedino osoblje nije NITI JEDNOM reklo dobar dan mada sam ja uredno prva pozdravljala. Dogodilo se to i da me preskočila vizita za bebe cijeli dan pa su bili i ljuti zato što sam htjela nešto pitati pedijatricu :? . Negdje sam ranije već pisala o svom iskustvu, pa da ne ponavljam... Inače, i prije nego sam išla roditi sam čula o tom "posebnom" odnosu prema ženama u apartmanu, ali vidiš ja sam apartman izabrala najviše iz razloga što sam se bojala da mi ne odnesu bebu ako bude puno plakala, nisam se htjela odvajati od nje.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Ja sam prije desetak dana rodila u riječkom rodilištu. Za razliku od prvi puta kad sam rodila (prije dvije godine) puno stvari se je promjenilo na bolje.

    U zahodima je gotovo uvijek bilo toalet papira, osoblje je bilo puno ljubaznije, posjete su reducirane do minimuma ali kako u kojoj smjeni. U jednoj smjeni smije te posjetiti samo suprug, u drugoj može i mama naizmjence, dok u trećoj je moguće da u sobi bududu i tri-četri osobe.
    Jako me je oduševilo to što veliku pažnju posvećuju dojenju: Kad sam rodila prvo dijete, imala sam uvučene bradavice i dojenje nikako da krene, bebu su odmah počeli hraniti formulom tako da ga nisam dojila niti minute. Sada su se maximalno trudili oko žena koje imaju poteškoća sa dojenjem i gotovo su sve uspjele.

  27. #27
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    lijepo je to čuti!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Evo da vam se i ja pridružim. Ja sam još svježa rodilja i moram reći da će mi riječko rodilište ostati u jako lijepom sjećanju. Od 4 kata gdje su mi svi bili super, a tamo sam provela skoro 3 mjeseca. I sestre i doktori su mi bili za 5. U rađaoni isto tako. Istina da mi je porod bio brzinski, ali me nisu niti na sekundu ostavili samu. Jedinu zamjerku imam na sestre na 5 katu. One pokvare cijeli dojam. A o pojedinim sestrama na prematurnom ne vrijedi gubiti riječi. Dovoljno je reći kako je bila zabrana zbog gripe, a jedna krava(sorry na izrazu) hrani moje blizance na sondu i kašlje u njih sa gripom. I onda nakon 2 dana ode na bolovanje i nema je 2 tjedna. Srećom su moji dečki tada išli doma. A i nježnost prema tako malim bebama na prematurnom joj nije jača strana. Eto da su i sestre na 5 katu ok meni bi bilo sve super. :D :D

  29. #29
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    maksi čestitam na duplićima! :D

  30. #30
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    maksi, čestitamo i mi!
    dođi nam i na pdf blizanci....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa
    maksi, čestitamo i mi!
    dođi nam i na pdf blizanci....
    Naravno. Uspjela sam pohvatati malo vremena da se javim nakon duge stanke.

  32. #32
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Mamažabica, meni isto tako!! :shock: Ali išla bih opet jer sada znam više i više bih cijenila svoj wc, što smo sami i polako se uhodavamo. Meni sestre nisu uključile zvono, nisam mogla ići na wc, da mi muž nije zvonio na vratima i išao po njih, tko zna što bi bilo jer probala sam ići sama i pala sam i krvarila i nisam se mogla ustati... Sad će netko reći da sam bila u sobi s cimericama to mi se ne bi dogodilo...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Pred deset dana u Ri:

    Nakon poroda mi Adriana nisu donijeli 6 sati (što je za Ri rodilište nemoguće), kad sam pitala nitko mi ništa nije htio reći-a u 1 ujutro ulijeće famozna pedijatrica s riječima: mali se trese, nervozan je, nemojte se čudit što mu braunila viri iz glave i ne dirajte je. Kad ga još pogledam, donijet ću ga.
    Dolazi u 3 ujutro s njim i zabranjuje mi da ga dojim (gubi šećer i mora pit adaptirano jer moje mlijeko ne valja?!!); dijete mi pada na težini 200 g )dozvoljeno je 10 posto od porođajne težine, znači - on smije izgubit 400)-Pedijatrica vrišti na mene, viče sestri da gurne Adrianu ruke u usta da se mali smiri kako bi ga mogla pregledat, zabranjuje mi odlazak kući-jer on je bolestan (u međuvremenu mi 4 pedijatra govore da je s malim sve ok nakon što je po porođaju primio glukozu; pao mu je šećer jer sam i ja u trudnoću imala intoleranciju glukoze)
    U međuvremenu ja krvarim kao luda (od stresa valjda), žalim se doktorima; "divna" doktorica mi govori "predobro izgledate da bi vam nešto bilo", ja ustajem iz kreveta, komadi ugrušaka niz noge, polava; brzo na ginekološki pregled (možete mislit divote-pregled dva dana nakon poroda)...bodu me sa svih strana, panika-kiretaža; doktor mrtav-hladan-gurnite joj infuziju i legnite je, dobila neki lijek za stiskanje maternice..pitam šta mi daju-kaže sestra-šta vas briga, važno da ne idete na kiretažu. Ja pucam po šavovima totalno, mužu zabranjuju da me dođe vidjet. Ostajem dan duže zbog malenog, s tim da mi luda pedijatrica obećava da drugi dan idemo. Ujutro dolazi s novom izmišljenom dijagnozom za Adriana i kako mi ne možemo kući. Ja potpuno skrhana-zovem svog doktora koji je pročelnik jednog odjela, odjednom se situacija smiruje, nalazi su u redu i mi možemo kući.

    Sad sam tu sve nabacala zbrda-zdola, ali pod takvom sam traumom za dijete živjela 4 dana - da se toga ne želim ni sjećat, ali još se budim noću jer mi se sve vraća u san, onaj strah za njega, njene prijetnje kako će mi dijete past u komu, cjelonoćno plakanje i izdajanje jer mi neda dijete na prsa, bespomoćnost, strah, krvarenje.

    Toliko sam željela rodit u Rijeci, porod je bio savršen, osoblje divno, doživljaj potpun; petog kata tog rodilišta-ne želim se sjetit nikad više u životu.

  34. #34
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    jednom sam nesluzbeno cula da je peti kat kaznjenicka bojna zbrljas negdje drugdje i onda te tamo stave...prestrasno.
    zao mi je i tebe i tvog djeteta da ste tu troturu morali proci

  35. #35
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    nina strašno :shock:
    stvarno mi je žao, ne dogodilo se nikome
    tebi i tvom Adrianu velike i da sve brzo zaboravite

    sin ti ima najljepše ime na svijetu

  36. #36
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    ajme, draga, prestrašno....na žalost, nekako me ne čudi previše, nisu ni meni bili okej, ali ovo je teeeška trauma. ljubi anđele i nedaj se!!!!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    4

    Početno

    Kad sam rodila Matea ´03 nisam imala nijedne pozitivne recenice osoblju KBC-a u rodilistu - sve je bilo grozno Bila noc ,povremeno bili zavirili, onako u prolazu na wc, kako sam jer sam bila jako tiha cijelog poroda koji trajao "samo" 4,5 sata NIsu mi nazvali MM da bude sa mnom a on se trudio isao na tecaj sto je bio uvjet za prisutnost supruga na porodu. Ali ´05 kad moja Mia trebala van sve je bilo drugacije :D MM bio sa mnom, opet sam bila tiha, od osoblja sam dobila vise pazni ne go sto trebalo primalje, doktori neopisivo ljubazni atmosfera je za 10+. Krevet za vrijeme poroda pretvorio se u stolac, tad nisam morala setati iz jednog kraja sobe na drugi i penjati se sa necijom rukom u medunoziju (jer glavica bila napola izasla) na nesto... nemogu naci nijedne rijeci a da nije prosta. Godinu dana kasnije moja prijatelica mi ispricala da se radaona adaptirana i jako lijepo uredena. Mislim da samo u par godina je sve promjenilo se, sve vise slici servisu, ajmo to tako nazvati, koji je normalna pojava u zemljama eu, da svakoj zeni olaksa boravak u radaonici i sam porod.
    Unaprijed me oprostite za koju greskicu u pravopisu, jer sam strankinja i Hrvatski sam naucila samostalno bez da sam isla na nekakav tecaj ili sl. Pozdrav iz Rijeke

  38. #38
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    lrs je postavila pitanje



    Pridružen/a: 23. 07. 2008. (23:30:49)
    Postovi: 7
    Lokacija: rijeka
    Postano: sri srp 30, 2008 3:26 pm Naslov: rijecko rodiliste

    --------------------------------------------------------------------------------

    jeli koga porodio dr.vlastelic i

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Nije mi bio na porodima, ali sam kod njega išla na sve preglede. Šta te točno zanima?

    forumašici mel je bio na 2.porodu.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    pa cula sam dosta prica o njemu da je ok.....pa me zanima jer mi je termin 20.08 a tada je moj gin na go pa bi ako je vlaste....ok da me preuzme na porodu

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    neznam kako misliš "da te preuzme na porodu"? na porodu će ti bit onaj dr koji bude taj dan u smjeni, osim ako nemaš neku debelu vezu i dr.-a koji je spreman doć kad ga zoveš.

    inače, istina je da je ok doktor.

  42. #42
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    tako je, naši liječnici nemaju običaj ići na porode pacjentica, osim iznimno.
    bit će onaj koji taj dan dežura, tj. jedan od njih nekoliko.
    zapravo, bude li sve u redu, biti će babica, a doktor što manje, to bolje. znači da porod ide normalno ako nije potrebna njegova intervencija.
    sretno!!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ima li netko svježe iskustvo iz Rijeke? Cijenim priče od ranije, ali očekuje se da se stvari s godinama mijenjaju na bolje. A jesam optimistična?

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    RI
    Postovi
    58

    Početno

    rena7 imam ja (ako je iskustvo od prije 4 mjeseca dovoljno svježe). Nisam napisala priču o svom porodu jer nemam baš vremena, ali me slobodno pitaj što želiš saznati. Ja sam bila jako zadovoljna.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Wileia hvala ti ,

    moguće je da se preselim u Rijeku, pa bi tamo i rodila, naravno.

    Zanima me mogu li imati svoje spavačice, moram li nositi pelene za bebu, de li beba stalno može biti samnom u sobi, jeste li vi imali kontakt koža na kožu, može li mm biti samnom, treba li tečaj ili se samo plaća?
    Da li je moguće dobiti epiduralnu?

    Imam ja još , no iz pristojnosti bi bilo dosta

    Pozdrav, hvala ti

  46. #46
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Zanima me mogu li imati svoje spavačice, moram li nositi pelene za bebu, de li beba stalno može biti samnom u sobi, jeste li vi imali kontakt koža na kožu, može li mm biti samnom, treba li tečaj ili se samo plaća?
    Da li je moguće dobiti epiduralnu?

    Pozdrav, hvala ti
    prije 2 g je bilo ovako:
    da za spavaćice, ne za pelene, da može biti s tobom u sobi, da bio je kontakt koža na kožu, može biti, samo se plaća, može epiduralna.

    sumnjam da se to mijenjalo :/

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    RI
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Zanima me mogu li imati svoje spavačice, moram li nositi pelene za bebu, de li beba stalno može biti samnom u sobi, jeste li vi imali kontakt koža na kožu, može li mm biti samnom, treba li tečaj ili se samo plaća?
    Da li je moguće dobiti epiduralnu?
    Kad sam došla u bolnicu trebala sam ostaviti sve stvari i obući njihovu spavaćicu. Kasnije možeš obući svoju, ali ja nisam. Njihove su mi bile OK. Dobila sam 3 spavaćice, kao i hrpu uložaka i jednokratnih gaćica. Pelene za bebu ti ne trebaju, osim ako želiš prematati češće nego što to oni rade, a mislim da je to bilo 2x dnevno.
    Imali smo kontakt koža na kožu, MD je bio sa mnom cijelo vrijeme dok sam bila u rađaoni (uključujući i 2 sata nakon poroda). Tečaj nije potreban, samo novac (300 kn). Epiduralnu sam mogla dobiti da sam htjela, bez ikakvih problema...
    Pitaj slobodno sve što te zanima.

  48. #48
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    tako bilo i pred dva mjeseca

  49. #49
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    evo da se i ja priključim. termin mi je za 10 dana. znači, kad muž dođe sa mnom može bez problema prisustvovati porodu (iako nismo upali u tečaj)? a kada plati? mislim ne moramo se najavljivati nikome prije da on želi biti prisutan?

    smije li se u rađaonu unesti nešto svojih stvari? npr. mali ručnik i voda?

    kakva je općenito situacija u rađaoni? hvata me lagana panika :shock:

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    MM je platio čim smo došli, poslali ga dole da plati - pa se vratio, jadnik jedva je stigao-jer sam ja bila ekspresna.
    Tečaja nismo ni vidjeli, niti smo se kome posebno najavljivali Mogli smo unijet u rađaonu šta smo htjeli. Prekrasno su uređene i rađaona i predrađaona, kao i soba za prijem.

    Bebe su se presvlačile 3 puta dnevno, a na zahtjev i češće. Iako nisam bila zadovoljna sa situacijom na 5.katu-što se tiče presvlačenja bebe, presvukli su ga kad god sam zamolila.

Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •