Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: smeđa flekica na koži

  1. #1
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno smeđa flekica na koži

    jučer sam opazila na leđima svog F. flekicu dužine 1 cm i širine recimo 3 mm... smeđu, onako dvije tri nijanse tamniju no koža. Nije ispupčena...samo je koža malo promijenjene boje

    što je to? :?
    ima tko nešto slično?

  2. #2
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Mislim da ti je to madež. Nakupina pigmenta. Imam ja, i to dosta veliki. Nije ni ispupčen, ni dlakav, ništa. Jednostavno tamnija fleka na koži.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj maleni ima takve dvije flekice na guzi od rođenja, a jedna na leđima se pojavila sa cca 7-8 mjeseci. Dr. rekao ništa zabrinjavajuće.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ima i moja cura to na bedru, nisam još pitala pedijatricu, ali je ona već snimila moje brojne madeže. Ja se pak nadam da će moja cura ostat na tom jednome, da neće na mene potegnut.

  5. #5
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ima i moja L. jednu takvu flekicu sa desne strane leđa. to se zove "želja". po bapskim pričama ako se žena u trudnoći zaželi nećega i u tom se momentu takne negdi po tijelu tu će i bebi ostat otisak toga što je majka poželila.
    koliko ima istine ili nema, pitanje je, ali moja L. ima otisak slanog trokuta sa sirom koje sam ja u trudnoći tamanila ko luda. srića pa se nisam tkal po licu jer bi svi znali šta sam kusala u trudnoći
    meni je to skroz simpa vidit. i te flekice nemaju veze s madežima, skorz su nekog "ludog" oblika kakve madeži uopće nemaju.

  6. #6
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    i moj S. ima od rođenja na bedru flekicu

    Znam za ovo što je Lory pisala za želju, ali kod njega je nekog ludog oblika, nikako ne mogu odrediti šta sam to 'poželjela'

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    To su "srećice" ili "željice" ili "bijela kava"....
    Samo pojačana pigmentacija, tipa madež...

  8. #8
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    I Sara ima takvu "mrljicu" na bedru.
    Sad je već dosta veliko, ca. 1x1cm.

    Hoće to rasti kako dijete raste ili ostaje te veličine??

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Ivany prvotno napisa
    I Sara ima takvu "mrljicu" na bedru.
    Sad je već dosta veliko, ca. 1x1cm.

    Hoće to rasti kako dijete raste ili ostaje te veličine??
    Moje flekice (mama tvrdi ćevapi jer ih je jednom htjela jesti, a nigdje ih taj dan nisu mogli naći) su rasle zajedno sa mnom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    joj rekla mi pedica naziv...nesto bijela kava...na ne hrvatskom naravno...
    i kaze da je to 50% sanse da se dobije i da je pod obavezno nasljedno...znaci da netko od obitelji mora imati takav flekic...

  11. #11
    colly avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    57

    Početno

    moja mrva ima takvu flekicu na desnom obrazu, ovalna je i smedja, ima je od rodjenja i bili smo i na kontroli kod dermatologa. Rekla je da se to tretira kao madez i da mazemo sa kremom kad idemo na sunce,u setnju i sl.
    Prije nekog vremena se pocela lagano ljustiti, na mjestu flekice je koza malo hrapavija, ali rekla je dok. da to nije nista opasno. Rekla je da to nece nestati nego se mijenjati i rasti kako ona bude sve veca iako smo primjetili da je donja polovica pocela svjetliti.

  12. #12
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    i kaze da je to 50% sanse da se dobije i da je pod obavezno nasljedno...znaci da netko od obitelji mora imati takav flekic...
    imam je i ja ali ja mjestu gdje je ja teško vidim tako da nemam pojma kad mi se pojavila i da li je rasla ili je ista cijelo vrijeme

  13. #13
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Lara ima na vratu flekicu promjer 2 sa 3 milimetra i jednu točku ispod natkoljenice i mislim da su to madeži prvi, smeđe su boje a imat će 06.09.2008. 4 mjeseca.

  14. #14
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    ovo za želju mi je super!
    željela sam sve i svašta,a oboje djece imaju na leđima gotovo na identičnom mjestu!
    vjerujte tamo se sigurno nisam hvatala!ne bi dohvatila

  15. #15
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    I moj B je dobio dvije takve flekice. I ja imam dvije. Ali važno je obratiti pažnju ako bi ih dijete dobilo 6 ili više i tada to naglasiti pedijatru. Tako veliki broj tih smeđih flekica bi mogao biti jedan od simptoma jedne rijetke bolesti. Mogao ne znači morao (da ne bi netko odmah u paniku).

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i moja cura to na bedru, nisam još pitala pedijatricu, ali je ona već snimila moje brojne madeže. Ja se pak nadam da će moja cura ostat na tom jednome, da neće na mene potegnut.
    a kakvi se tie madezi,kako izgledaat. imam i jas takvi ako stanuva zbor za istite i dali e nasledno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •