Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: jednokratna novcana pomoc nakon 90 dana bolovanja

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno jednokratna novcana pomoc nakon 90 dana bolovanja

    znam da je u nekom od tema bilo govora o ovome, ali me zanima konkretan slučaj.
    s obzirom da trudnice koje su na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći primaju 100% naknadu plaće (možeš misliti , to vrijedi samo za one s plaćom do 4250,00kn) da li iste imaju pravo na tu naknadu nakon što prođe 90 dana bolovanja?
    negdje sam pročitala da imaju pravo, ali moja kolegica je prošli tjedan pitala na poslu za tu pomoć i rekli su joj da kao trudnica s 100% naknadom (naravno, plaća joj je inače viša od 4250,00kn) NEMA pravo na tu jednokratnu pomoć.
    mene taj isti odgovor čeka za mjesec dana, pa me zbilja zanima imamo li ili nemamo pravo na to i kome se trebam obratiti da bih ostvarila to pravo s obzirom da u računovodstvu ne zanju ništa o tome, a tajnica tumači zakon na ovaj način.

    inače smo zaposlene na fakultetu, spadamo pod ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, a u članku 62 temeljnog kolektivnog ugovora kojeg je potpisao i naš sindikat nigdje se ne vidi razlika između onih koji primanju 70%, 80% ili 100% naknadu plaće za vrijeme bolovanja.

    hvala

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mislim da to ovisi o vašem kolektivnom ugovoru.

  3. #3

    Početno

    Ako vam u kolektivnom piše da imate to pravo nakon 90 dana bolovanja, onda to važi i za trudničko bolovanje.

    Probati ću naći stari topic o tome.

  4. #4
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    u kolektivnom ugovoru za znanost i visoko obrazovanje se nigdje ne spominju bolovanja i slično, već se spominje u TEMELJNOM kolektivnom ugovoru (članak 62) kojeg su potpisali :
    Vlada Republike Hrvatske i
    Hrvatski sindikat djelatnika u kulturi
    Hrvatski strukovni sindikat medicinskih sestara – medicinskih tehničara
    Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama
    Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja
    Samostalni sindikat radnika u djelatnosti zdravstva, MIO i socijalne zaštite Hrvatske
    Sindikat hrvatskih učitelja
    Sindikat zaposlenika u djelatnosti socijalne skrbi Hrvatske

    kolegica je išla kod tajnice fakulteta i ona kaže da se zakon tumači tako da mi nemamo pravo na jednokratnu novčanu pomoć.
    istina ili ne? gdje provjeriti? kako ostvariti svoja prava ukoliko ih imamo?

  5. #5

  6. #6
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    evo pročitala sam ga, ali da budem iskrena nisam ništa pametnija

    izgleda da neki isplaćuju, a neki ne (ovdje govorim samo o onima koji spadaju pod kolektivni ugovor, a ne o privatnicima koji nisu obavezni isplaćivati takve stvari)

    ne znam šta dalje napraviti. izgleda da ipak imamo pravo na to, ali isto tako ne znam kako ostavriti to pravo kad naša tajnica kaže "NE MOŽE!"

  7. #7

    Početno

    Mejl na Ministarstvo, imaju neku službu za odnose s javnošću, pravnu službu, ili nešto tako?

  8. #8
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    a našla sam nešto i na ovom topicu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=9171

    ali svejedno izgleda da me čeka bitka iz koje ne znam tko će izaći kao pobjednik :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Treba pitati Komisiju za tumačenje Kolektivnog ugovora.
    Negdje sam pročitala tumačenje za državne službenike i namještenike, u ponedjeljak mogu potražiti jer sad ne stignem.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja sam radila na faksu i znam kakva je tam zbrka. Frendica koja još radi je trebala isto dobiti neki iznos-ne znam više šta (mislim nešto kao "terenski" dodatak, ma da ne bubnem glupost). Uglavnom, sistem je da moraš tražiti. Sami ti ništa ne daju i neće ti niti ponuditi odnosno reći kakave su sve mogućnosti.

    Kod mene u firmi ja pojma nisma imala da ću dobiti te novce, samo su mi lijepo sjali na račun. Jer ljudi koji rade na obračunu plača misle na ljude i rade svoj posao više nego korektno

  11. #11
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    evo nisam bila lijena, pa ako još nekome zatreba gdje može pitati je kako i oriana kaže komisija za tumačenje tku

    njihova adresa:
    Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva
    Ulica grada Vukovara 78
    Zagreb

    njima treba poslati pismeni upit i čekati njihov odgovor

  12. #12
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    ih, zbilja sam vrijedna kad je lova u pitanju...
    na stranici ministarstva gosp. rada i poduz.... našla sam dokument koji se zove "pregled tumačenja temeljnog kolektivnog ugovora za javne službe" i tamo na vrhu stranice 12 nalazi se ovaj tekst vezan uz tumančenje članka 62 (i spominje se da za porodiljni dopust nema naknade što je i ok):
    ( 162 ) Bolovanjem se smatra i bolovanje zbog komplikacija u trudnoći.
    što bi značilo da ja imam pravo na naknadu...odnit ću to tajnici,a ako ne bude tila prihvatit pišem direktno komisiji
    ako koga zanima cijeli dokument evo LINK

  13. #13

    Početno

    Super!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja radim na školi. Nije faks, ali plaća mi dolazi iz istog izvora kao i tvoja. Pa, dakle: i moja je tajnica rekla da misli da najvjerojatnije nemam pravo, ali ona nije lijena pa je rekla da će ipak poslati zahtjev u Ministarstvo pa ako odbiju, na istome sam, a ako odobre - super!

    I odobrili su. Bolovanje je bolovanje. Bez obzira da li je slomljena ruka ili komplikacije u trudnoći.

    Sretno s naknadom. Ja sam dobila preko 3000.

  15. #15
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Odlično Amalthea, ja danas nisam stigla uhvatiti moju tajnicu na poslu, ali naći ću je idući tjedan i malo ću ja njoj "protumačit" kolektivni ugovor, pa ako se ne usaglasimo idem dalje.
    Čula sam se s kolegicom koja je bila 5,5 mjeseci na bolovanju, a sad je prešla na porodiljni i njoj je tajnica rekla da je baš nedavno čitala tumačenje TKU-a i da je iz toga zaključila da nemamo pravo na naknadu za vrijeme bolovanja. Ja mislim da je tajnica malo pobrkala pojmove "porodiljni dopust" i "bolovanje zbog komplikacija".

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    I ja radim u skoli, dakle isto ministarstvo. Prosli mjesec sam bas dobila tu naknadu, dakle to je frisko.
    Moja tajnica nije bila sigurna, ali je trazila te novce od Ministarstva "pa sto bude", rekla je. Oni su uredno sljedeci mjesec uplatili preko 3000kn. Sretno!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj trinity prvotno napisa
    ih, zbilja sam vrijedna kad je lova u pitanju...
    na stranici ministarstva gosp. rada i poduz.... našla sam dokument koji se zove "pregled tumačenja temeljnog kolektivnog ugovora za javne službe" i tamo na vrhu stranice 12 nalazi se ovaj tekst vezan uz tumančenje članka 62 (i spominje se da za porodiljni dopust nema naknade što je i ok):
    ( 162 ) Bolovanjem se smatra i bolovanje zbog komplikacija u trudnoći.
    što bi značilo da ja imam pravo na naknadu...odnit ću to tajnici,a ako ne bude tila prihvatit pišem direktno komisiji
    ako koga zanima cijeli dokument evo LINK
    trinity, i ja sam na faksu, ista sitaucija oko naknade, bas sam razmisljala sto uciniti. hvala ti za ovaj link.

    jesi li vec pisala ministarstvu? ajde, nek ti ne bude tesko javiti jesi li dobila naknadu i u kojem iznosu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    103

    Početno

    da vas malo razveselim (već sam negdje pisala o tome...)
    ja radim na faksu, bila sam na komplikacijama i dobila sam naknadu :D
    kod mene su žene u računovodstvu ipak izgleda malo informiranije...
    ukratko: prošle godine početkom 5. mjeseca krenula sam na komplikacije, a lova mi je sjela na tekući u 12. mjesecu.Nisam podnosila nikakav zahtjev već sam samo donosila doznake i to je bilo dovoljno. Kad sam pitala za naknadu rekli su mi da to ide automatski :? i kod mene je i bilo tako, a vama držim fige za istu proceduru i nedajte se izmanipulirati - ta vas lova čeka 8)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Ajde, još malo veselja :D i ja dobila naknadu pred dvadesetak dana. Nisam na faksu ali u školi jesam, dakle isto ministarstvo.
    Ja sam znala da će meni moja tajnica reći da nemam pravo pa sam prije toga direktnim telefonskim pozivom provjerila u Ministarstvu i oni su mi rekli da ako mojoj tajnicu bilo što nije jasno nek ih izvoli nazvati jer komplikacije u trudnoći također imaju pravo na naknadu!
    I tako i bi..ona meni rekla "Nemaš pravo!", ja njoj "Zovi Ministarstvo!" i... ja dobila pare 8) !!!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj sikica prvotno napisa
    Ja sam znala da će meni moja tajnica reći da nemam pravo pa sam prije toga direktnim telefonskim pozivom provjerila u Ministarstvu i oni su mi rekli da ako mojoj tajnicu bilo što nije jasno nek ih izvoli nazvati jer komplikacije u trudnoći također imaju pravo na naknadu!
    I tako i bi..ona meni rekla "Nemaš pravo!", ja njoj "Zovi Ministarstvo!" i... ja dobila pare 8) !!!

    sikice, znam da je mala vjerojatnost, ali sjecas li se s kim si razgovarala? kod moje tajnice pali samo ime i prezime i broj telefona... pa ako znas, da mi skratis trazenje, bila bih ti zahvalna.

  21. #21
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    ja čekam prvo razgovor s tajnicom koja je trenutno nešto bolesna pa je nema na poslu, ali meni i nije neka žurba jer sam tek 70 dana na bolovanju, pa ću svoja prava tražiti za 20-ak dana
    sad ću se prvo izboriti za kolegicu

  22. #22
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Evo i mene sa glupim pitanjem
    Na bolovanju sam od 01.03. do 06.05. i od 07.05. sam otvorila porodiljni. Smatra li se porodiljni isto bolovanjem :?
    Mislim, bolovanje zbog komplikacija ne iznosi mi 90 dana, ali ako se i porodiljni računa kao bolovanje onda bih mogla popuniti zahtjev. Inače, u državnoj sam firmi (nije prosvjeta) i po našem kolektivnom ugovoru imam pravo na ovu naknadu za 90 dana bolovanja.
    Nisam mogla porodiljni otvoriti kasnije da ispunim bolovanje od 90 dana, jer sam išla na komisiju, a oni produžuju bolovanje automatizmom od 45 dana.
    Ako netko zna pliiiiiiiiz

  23. #23
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    vesnare, žao mi je, ali nemaš pravo na jednakratnu novčanu pomoć jer se porodiljni dopust ne smatra bolovanjem, a na bolovanju si bila kraće od 90 dana...
    i ne moraš dalje provjeravati, ovo ti je provjerena informacija

  24. #24
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    eh, da, još nešto
    neću pisati komisiji za tumačenje TKU-a jer sam razgovarala s gospođom u računovodstvu i rekla je da su ona i tajnica naknadno proučavale tumačenje TKU-a i zaključile da ipak imamo pravo na jednokratnu novčanu pomoć ako smo na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći.
    Samo trebamo napisati zamolbu (jednu rečenicu) i onda ćemo dobit lovu, a faks onda šalje tu zamolbu zajedno s kopijama doznaka u ministarstvo (znanosti i obrazovanja) da im refundira tu lovu.
    Izgleda da svako ima svoj način funkcioniranja, ali bitno je da ćemo mi ipak dobiti lovu. :D
    Ja se još moram strpiti 20 dana dok ne napunim 90 dana bolovanja

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    sandraf, nazvala sam na centralu i tamo su me prespajali kad sam im objasnila što trebam. Nažalost ne znam poimenice s kim sam razgovarala :/ . Nazovi i provjeri! Ja sam bez problema dobila i kulturno mi objasnili. Evo, da se nađe:
    Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
    Trg hrvatskih velikana 6
    10000 Zagreb
    Telefon: +385 1 4569 000
    Faks: +385 1 4617 962, 4594 290
    E-pošta: ured@mzos.hr

    Sretno!

  26. #26
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    evo cure, moj epilog: došla neki dan na posao, prošlo 90 dana od početka bolovanja, donila molbu i fotokopiju trudničke knjižice. šefica računovodstva mi rekla da pričekam malo i onda otišla sa mnom na blagajnu fakulteta gdje su mi odmah na ruke isplatili 2500,00 kn (to je neoporezivi dio), a naknadno cu na tekući račun dobiti još nešto više od 800,00 kn (oporezivi dio)...što znači, sve skupa nešto malo preko 3300,00 kn.
    amen.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    i ja se spremam zvati na faks i traziti naknadu. vec znam da mogu ocekivati natezanje, pa sve nesto odugovlacim...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    evo, da se i ja pohvalim da stvari ipak idu na bolje. jucer su me zvali s faksa da imam pravo na tu naknadu (3300 i nesto kuna), da se zahtjevi salju kvartalno i da ce i za mene poslati do kraja 6. mjeseca. nisu trazili nikakve dokumente, gospodja iz racunovodstva je rekla da ima sve spremno, samo joj trebaju doznake i da cu novac dobiti na tekuci racun. eto...

  29. #29
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ako imate problema nabolje da se obratite sindikalnom povjereniku,
    kod nas članovi sindikata također imaju mogučnost dobiti potporu
    ako su bili 3 mjeseca na bolovanju, a također se može "ukamuflirati"
    da je kolegica dugo na bolovanju, ima mala primanja, kredite,...
    i ako imate razumnog povjerenika da našiše molbu možete dobiti...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj fjora prvotno napisa
    ako imate problema nabolje da se obratite sindikalnom povjereniku,
    kod nas članovi sindikata također imaju mogučnost dobiti potporu
    ako su bili 3 mjeseca na bolovanju, a također se može "ukamuflirati"
    da je kolegica dugo na bolovanju, ima mala primanja, kredite,...
    i ako imate razumnog povjerenika da našiše molbu možete dobiti...
    fjora, ja jesam clan sindikata. iskljucuje li u tom slucaju dobivanje jednokratne naknade ovu od sindikata? ili mogu obje (mudri smajlic)? ipak placam clanarinu...

  31. #31
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    mislim da te dvije naknade nemaju veze jedna sa drugom i da možeš dobiti obje

  32. #32
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj fjora prvotno napisa
    mislim da te dvije naknade nemaju veze jedna sa drugom i da možeš dobiti obje
    to mi bas i nema smisla
    a tko bi trebao isplatiti tu drugu naknadu ? sindikat? :/

  33. #33
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    da sindikat,
    ali za ovu prvu također možeš pitati nekoga u sindikatu da se raspita (i izbori) za tebe

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Zna li netko od vas imam li pravo na regres za godišnji ako sam na bolovanju?
    Naime, učiteljica sam, od 11. 1. ove godine sam na komplikacijama (nakon duuuugo natezanja sam valjda dobila onu naknadu nakon 90 dana, ali je mojoj tajnici trebalo 150 dana da pošalje zamolbu i 100 mojih telefonskih poziva, a još uvijek mi nije sjela lova, a računovotkinja je rekla da bide oko 27. ovog mjeseca- živi bili pa vidjeli), a od 23. 6. mi započinje porodiljski.
    Kome da se obratim? :?

  35. #35

    Početno

    Cure, čitam ovo i može mi netko samo malo pojasniti - radi se o dodatku ili nagradi nakon registriranih 90 dana bolovanja :? ?
    Tko to plaća i može li to ostvariti svaka trudnica koja je na bolovanju duže od 90 dana?
    Vidim da ste sve ovdje zaposlene u prosvjeti pa se pitam mogu li ja to ostvariti?
    Zaposlena sam na neodređeno vrijeme kod odvjetnika već šest godina, sad sam na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći, ne prijeti mi otkaz.
    Ako mogu ostvariti to pravo, kome se mogu obratiti?
    Hvala!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    koliko ja znam, tj. koliko su mi rekli: svi koji su u kontinuitetu na bolovanju 90 dana imaju pravo na jednokratnu novčanu pomoč jednom godišnje. Ne znam kakva je procedura kod privatnika, ali u školstvu i ostalim državnim firmama računovodstvo na temelju kopija doznaka o bolovanju pošalje zahtjev u dotično ministarstvo i oni pošalju novce.
    Ako imaš dobru računovotkinju ili tajnicu na poslu ona ti može puno toga objasniti. Ali da imaš 100% pravo na to- imaš! Samo ne znam koga da tražiš. A to bi tvoje tajništvo ili računovodstvo moralo znati.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    DanijelaHorvat, nemaju svi pravo na tu naknadu. Samo oni ciji poslodavci su potpisnici kolektivnog ugovora koji to propisuje. Trinity je gore nabrojala na koga se sve ovo odnosi (clanak 62. Temeljnog kolektivnog... kojeg su potpisnici...)

    To nije pravo iz Zakona o radu, pa da se tice svih radnika.

    Ja radim u maloj privatnoj tvrtki, i mogu samo ljubomorno citati ovaj topic...

    Zuta, radis kod odvjetnika, znaci kod privatnika - obrtnika. Njega ne obvezuje nikakav kolektivni ugovor koji bi to omogucavao ovo pravo, znaci nista od tvoje naknade.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    :/
    Uf, baš mi je žao!

  39. #39

    Početno

    Ah, i meni je žao. Ali nema veze, barem sam sad i to raščistila.
    Hvala cure!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ja sam na bolovanju od 1.4. , inače radim u OŠ.
    Zanima me da li se ova jednokratna novčana pomoč nakon 90 dana bolovanja odnosi na bolovanje nakon 3 mjeseca(računajuči i subote i nedjelje) ili baš mora proči 90 "radnih" dana pa tek onda mogu zatražiti lovu. :?
    Inače kad sam tajnici i računovođi napomenula to pravo-kao znaju za to ali nisu sigurni da ću dobiti jer I TAKO DOBIVAM "PUNU" PLAČU

    I vi sretnice koje ste dobile lovu -kako dugo vremena prođe dok ne stigne na račun?
    - stislo a minus na tekućem mršav! :/

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    u školi te pokušavaju smuljat
    već viđeno

    bolje da ne pišem dalje jer mi je muka

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Kata,
    ja sam dobila ovaj mjesec (KONAČNO) lovu. Na čuvanju trudnoće sam od 11. 1. ove godine i već sam fakat dosadila svima s traženjem te love, a moja tajnica se pravila nevjerojatno glupa (ili možda nije) ali nisam odustala i evo!
    Fotokopiraj doznake o bolovanju i daj u ruke svojoj tajnici, a ona ima napisati što već mora (ne znam i nije te briga- ona mora znati) i poslati tu zamolbu u Ministarstvo. U Ministarstvu ćim dobiju zamolbu, drugi mjesec odmah šalju lovu.
    Ako si na bolovanju od 1.4. to znači da od 1.7. imaš pravo tražiti lovu.
    Iznos je 3250 kn! Divota za gladne minuse! (ps. jesi u banci dala zahtjev da ti dozvole daljnje korištenje dozvoljenog minusa? Ako nisi odi jer će ti ga ukinuti)

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno

    DANIJELA , hvala na savjetima , vidim da se ti nisi dala smuljat- bravo :D

    Doznake o bolovanju tajnica već ima , naime nosim im svakog mjeseca.
    A što se tiče minusa , za sad mi ga nisu smanjili jer uplate su svakog mjeseca redovite, a nadam se da ni neće !

    Ma najgore mi je to što znam DA IMAM PRAVO na naknadu-lijepo sve piše u Kolektivnom , a i tajnica to zna ALI kao ne zna hoće li mi odobriti ili ne...za pop.....! Mislim ako na nešto imaš pravo onda imaš i gotovo, šta ima filozofirat! Odmah mi tlak skoči

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Znam da imaš redovite uplate, i ja imam, ali mi je ovaj mjesec stigla sms iz zabe da mi ukidaju minus, pa mi je skoro vodenjak puko od šoka :shock: :shock: .
    Naime, naknada iz hzzo-a stiže u banku pod drugom šifrom koju oni ne prepoznaju (tj. njihov kompjuter) kao stalni prihod, pa moraš otići tamo u svoju matičnu poslovnicu, donijeti im trudničku ili bolje onaj zahtjev koji ispunjavaš na hzzou za naknadu i onda ti oni "ručno" odobre daljnje korištenja minusa na slijedećih 6 mjeseci, a kad i oni isteknu onda se zahtjev obnovi. Ja bila, i napravila to jučer.

    A kaj se tajnica tiče- ja mislim da u natječaju za posao u kojem se traže tajnice pod jedini uvjet zaposlenja stoji: TRAŽIMO OSOBU KOJA MISLI DA JE POPILA SVU PAMET SVIJETA.
    Jer jedino takve postoje po tajništvima.

    Ali, baš me briga, ja zovem ministarstva i sindikate te joj sve serviram na nos i ne odustajem od svojeg.
    Samo ti traži što je tvoje!!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Znam da imaš redovite uplate, i ja imam, ali mi je ovaj mjesec stigla sms iz zabe da mi ukidaju minus, pa mi je skoro vodenjak puko od šoka :shock: :shock: .
    Naime, naknada iz hzzo-a stiže u banku pod drugom šifrom koju oni ne prepoznaju (tj. njihov kompjuter) kao stalni prihod, pa moraš otići tamo u svoju matičnu poslovnicu, donijeti im trudničku ili bolje onaj zahtjev koji ispunjavaš na hzzou za naknadu i onda ti oni "ručno" odobre daljnje korištenja minusa na slijedećih 6 mjeseci, a kad i oni isteknu onda se zahtjev obnovi. Ja bila, i napravila to jučer.

    A kaj se tajnica tiče- ja mislim da u natječaju za posao u kojem se traže tajnice pod jedini uvjet zaposlenja stoji: TRAŽIMO OSOBU KOJA MISLI DA JE POPILA SVU PAMET SVIJETA.
    Jer jedino takve postoje po tajništvima.

    Ali, baš me briga, ja zovem ministarstva i sindikate te joj sve serviram na nos i ne odustajem od svojeg.
    Samo ti traži što je tvoje!!

  46. #46
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Danijela
    meni se to dogodilo u prvoj trudnoći, idi u banku donesi trudničku, napisat ćeš ručno zahtjev i opet će ti odobriti minus u istoj visini. Naravno to ćeš morati ponavljati svakih 6 mjeseci sve dok opet ne počneš primati plaću.

    A sad što se tiće naknade za 90 dana bolovanja. I ja radim u ustanovi koja spada pod Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja. Nakon donešene treće doznake (dakle nakon isteka tih 90 dana) uredno su mi uplatili punu cifru cca 3300 kuna, a (nažalost) ja nemam plaću 4250 kn.
    Dakle komplikacioje u trudnoći se smatraju normalnim bolovanjem i imaš puno pravo na tu naknadu.
    Meni je objašnjeno da se to isplaćuje jednom godišnje, pa ako imaš sreću da si na bolovanju šest mjeseci (npr. 10,11,12 mj. 2004. i 1, 2, 3 mj 2005.) možeš ju dobiti dva puta.

    Sretno

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj iva_777 prvotno napisa
    Meni je objašnjeno da se to isplaćuje jednom godišnje, pa ako imaš sreću da si na bolovanju šest mjeseci (npr. 10,11,12 mj. 2004. i 1, 2, 3 mj 2005.) možeš ju dobiti dva puta.

    Sretno
    mislim da ovo posljednje nije tocno. takva se naknada isplacuje samo jednom godisnje.

  48. #48
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Tako je u ovom mom primjeru jednom za bolovanje u 2004 godini i jednom za bolovanje u 2005 godini.
    Sad koliko je to točno ne znam, ja samo kažem šta su meni rekli.
    A to je: ja sam bila na komplikacijama od 1.11.2004. i treći mjesec mi je završio (odnosno tih devedeset dana) 31.1.2005.
    Isplata je bila u 2005 i to je to.
    A da sam bila na komplikacijama od 1.10.2004. (završilo bi s 31.12.2004.) dobila bi i za tih tri mjeseca, ali i za prva tri u 2005. jer je to već druga godina.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Iva ima pravo, jednom godišnje imaš pravo na tu naknadu, ali baš su rijetke kojima se poklipi da su na prelasku godine! :/
    Slijedeći put ću tempirati!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    je, pardon, nisam pazljivo citala i i nisam vidjela da je iva stavila kao primjer bolovanje kroz dvije godine.... sorry... moja poanta je bila da ne moze dvaput kroz istu godinu...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •