Stranica 12 od 13 PrviPrvi ... 210111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 633

Tema: Upoznavanje 7

  1. #551

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    27

    Početno

    Pozdrav svima,
    Nova sam pa da vas pozdravim.
    Imam dečka od 7 g i htjela bi bebu ali imam nekih problema... stavila sam post nadam se da će se netko javiti

  2. #552

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Ileana dobro dosla. Mozes nam se pridruziti na odbrojavanju ako zelis.

  3. #553

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala!

  4. #554

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Lijepi pozdrav svim divnim ženama ovdje, da odmah kažem kako sam pročitala gotovo sve s ovog foruma i nevjerojatno mi je kako ste velika podrška!

    Dakle, imam 25 godina, MM ima 34. Pila sam kontracepcijske godinama (zbog kontracepcije) i prestala prije nešto više od godinu dana. Kratko nakon toga smo se pazili, pa onda rekli "šta bude bit će", i evo ide 8.mjesec otkako ne pazimo...I ništa.

    Prošli mjesec sam uzela u dm-u kapsule ekstrakt vrkute (60 kom po 500 mg, pijem jednu dnevno), jučer sam kupila u ljekarni i čaj od vrkute i počela ga piti - pit ću šalicu navečer (2 žličice + 2 dcl vode).

    MM uzima nešto manje od mjesec dana cink, vitamin C, selen, B12. Ja uzimam i folnu.

    Bila sam prije par mj na pregledu (tad smo pokušavali cca 4 mjeseca), papa test uredan, ultrazvuk sve ok, kaže gin ma sve je kao bombončić...I naravno no, na moju paniku je odmahnula rukom i rekla kako sam mlada i kako je sigurna da nema problema, ali ako do 2017. se ništa ne dogodi da dođem pa ćemo vidjeti.

    Menge nakon pilula uredne, svaka je došla oko 30.dana, traju oko 4-5 dana, uz obavezan spotting prije 2-3 dana. Iskreno nisam pratila jel taj spotting tu od samog početka prestanka uzimanja pilula jer se nisam time zamarala. Sad zadnja 3 mjeseca je sigurno tu.

    Ovulaciju imam, jer sam bila kod gin baš oko nje i kaže da ju vidi u pripremi..Također imam i sluz i bolove kao znak da je tu.

    MM ima dijete iz prvog braka.

    I dalje idemo sa mišlju "kad bude bit će" ali očigledno je da nam sad već postaje malo sumnjivo zašto se ništa ne dešava. Mladi smo, zdravi (bar ono osnovno što znamo), u čem je problem.. Dosad sam samo 2x radila test jer sam imala neki osjećaj - čitaj umišljenje simptome i jako, ali jako me potresno kad je bio negativan. MM je uvjeren da se brinem bez razloga. I ja to ponekad mislim, no kako vrijeme ide sve više se brinem nego ne brinem.

    Eto to je ukratko to.

    Probat ćemo sad nastaviti sa vitaminima za njega i vrkutom za mene pa ćemo vidjeti do idućeg pregleda početkom godine što će biti.

  5. #555

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Lijep pozdrav sviima :D
    Nova sam tu i imam mnogo pitanja... Nadam se da ću i ja uskoro postati mama... Trenutno je očito problem u meni. Imam 21 god.
    Dragi i ja silno želimo bebicu ali nažalost već 5 mj se razočaram...
    Radio je pretrage i sve je u redu.. Očito je problem u meni pa čitam na forumu koje sve pretrage prije moram obaviti.
    Nisam imala problema sa zdravljem. Planiram sve u kratkom roku obaviti kod privatnika jer je moja soc.ginićka katastrofa...
    Ugodan dan svima

  6. #556

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Zlatokosa pridruzi nam se na odbrojavanju ako zelis. Tamo mozes svasta saznati.

  7. #557
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Zlatokosa, 5 mjeseci je premalo da bi se govorilo o nekim problemima. Do godine dana je sasvim uobičajeno. Sretno i neka vas sto prije iznenadi plusić

  8. #558

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    35

    Početno

    Lijepi pozdrav svima. Evo vec neko vrijeme vas pratim i čitam vaše postove sad već neko vrijeme. Nova sam ovdje i nadam se ugodnom druženju

  9. #559
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Pozdrav svima. Evo da se i ja predstavim. Zovem se Natalija, sretno sam udana vec skoro devet godina za prekrasnog muskarca i imamo curicu od sedam i pol godina. Prije dvije I pol godina smo se preselili u njemacku I kako su am se konacno kockice poslozile odlucili smo se na jos jednu bebicu na kojoj radimo tek nepuni mjesec dana.
    Zaboravih napisati. Imam 38 godina I nazalost tek sada vidim da smo dugo cekali jer eto, financijski nije bas bilo sjajno ali nadam se da jos nije kasno. Toliko za sada od mene I veselim se druzenju sa vama.

  10. #560

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    35

    Početno

    Natalie38 dobrodošla i mi imamo dečkića 7,5. Mlađa sam al je situacija slična. Stalno nešto financijski nije kako treba, a opet mališa raste i hoće bracu ili seku. Tako da vidjet ćemo.

  11. #561
    Natalie38 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    201

    Početno

    Hvala Noemi. Iskreno se nadam da nije prekasno. Vidjeti cemo. Inace sam dobroga zdravlja i tko zna mozda upali.
    Jedino mi je frka zbog muza. Vec sam otvorila jedan Topic ali nazalost izgleda da nam nitko ne moze pomoci ( tema Cluster glavobolje i lijekovi ).
    U utorak idem kod ginekologinje na savjetovanje pa cu vidjeti. Inace zivimo u njemackoj i rekla sam da cu sve iskoristiti sto se nudi . Zasto ne?

  12. #562

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    35

    Početno

    Iskoristi to svakako . Baš jedna kolegica koja isto tamo živi i radi kaže kako se doktori u Njemačkoj ne drže ko da su svetinja, već se ponašaju ko zdravstveni djelatnici kojima su pacijenti najbitniji. Ja sam išla kod ginića ali nije baš zainteresiran da napravi barem neke banalne preglede jer sam kao još mlada, pa ćemo vidjet po njegovom. A opet mislim zašto ne rješavat stvari odmah nego čekat da se nešto zakomplicira još bolje.

  13. #563

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    85

    Početno

    Pozdrav svima!!
    Napokon sam otvorila ovu temu i vidjela da se tu predstavljamo, isprike sto nisam odmah a već sam pisala po temama...
    Dakle evo
    Imam 39., a MM 40.
    Konačno smo prije par godina ušli u fazu-prestajem s pilulama, hoćemo šta bude bude, pa prije godinu i pol u fazu- kupujemo lh trakice, gađamo ovulaciju i nakon svega u fazu-čekamo rezultate pretraga i bojimo se
    Uglavnom ja imala polip, histeroskopski ga maknula, tada nađena i pregrada (septum) i usput i to riješeno.
    MM- oligoasthenoterato...
    Svi ostali nalazi ok, pa je uzrok nepoznat. Moguće stres.
    I to je to.
    Sada smo napokon u postupku u Petrovoj, nadamo se uspjehu!
    Eto, to je to, a sada se vraćam na pripadajuću temu potpom.Petrova s nadom u brz prelazak u novu temu!

  14. #564

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam na forumu, i nadam se da će netko svojim iskustvima pomoć u mojoj problematici.
    Dakle, imam 27 g.,mm 28.
    2009. sam imala problema sa ovulacijskim krvarenjem,i gin.mi preporuči tinkturu konopljike i nakon 6mj.uzimanja moj ciklus uredan i znalo se poslje ponovit jednom u godini zbog promjene klime,stresa...al sve ok, ciklusi uredni 29.dan,i od nedavno radimo na bebi, al zadnji ciklus jako čudan, dobila 20.09. uz kašnjenje 2dana,užasni bolovi kao da je jedva procurila i curila 6dana normalno,pa 4 dana smeđi iscjedak(mislila sam ajd čistim se) i bacimo se na akciju, i kad bi mi trebali bit ovulacijski dani dobijem opet smeđi iscjedak i trajalo 5 dana.12.10.radila lh i nije pokazao da je došlo do ovulacije. Jučer kod gin. pregleda uzv maternica ok, na jajnicima kao da nije bilo ovulacije i pošto zna da radim na bebi odmah mi da uputnice za hormone. Pošto mi je jučer bio 22.dan ciklusa odmah sam vadila krv na progesteron---rezultat 1,83 ref.vr.1,70-27,0

    Dakle po meni je to užasan rezultat, još me gin.pitala jesam radila test na trudnoću?!
    ja sam cijelo vrijeme umorna,narasle mi cice,imam mučnine,plačljiva sam,i sve to zadnjih 10 dana.
    jel itko imao sličnih simptoma? jel stvarno moguće da sam trudna? svaki komentar je dobrodošao...

    Sorry na dugačkom postu, i unaprijed hvala na bilo kakvom odgovoru.

  15. #565

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Jesi probala napraviti test za trudnocu?

  16. #566

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj Anka91 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi probala napraviti test za trudnocu?
    Hvala Anka91 na pitanju, nisam još...imam ga spremnog al me strah,jer sam se toliko puta već razočarala, svaki put imam ludi osjećaj da sam trudna i onda test negativan
    evo i danas mučnina i ta težina i donjem dijelu trbuha ne prestaje, a nekako mi sumnjivo da sam trudna...ne znam dal je najbolje da čekam hoće li sljedeća menga doć,a opet ovi simptomi me izluđuju...bojim se da je ipak neki disbalans hormona

  17. #567

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    chicha dobrodosla!
    nazalost nalaz progesterona je jako nizak i moguce je da nije opce bilo ovulacije. u drugoj fazi ciklusa progesteron bude povisen, a ako je trudnoca u pitanju onda je jos visi.
    sto ti je ginic rekao na uzv? jel planira izazvati menstruaciju nekom terapijom, npr duphaston?

  18. #568

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    chicha dobrodosla!
    nazalost nalaz progesterona je jako nizak i moguce je da nije opce bilo ovulacije. u drugoj fazi ciklusa progesteron bude povisen, a ako je trudnoca u pitanju onda je jos visi.
    sto ti je ginic rekao na uzv? jel planira izazvati menstruaciju nekom terapijom, npr duphaston?
    Bubekica, hvala ti na odgovoru, na uzv maternica u lutealnoj fazi kao da je i bila ovulacija,sve uredno,nema nikakvih patoloških promjena,samo na jajnicima vidi više folikula al niti jedan nije dominantan,što joj je upućivalo da nije bilo ovulacije.
    I odmah mi dala uputnicu za progesteron 21.dan i 3-5 dan menge ostale hormone lh,tsh,estradiol,testosteron.
    I ja sam odmah išla izvadit krv jer mi je taman bilo za progesteron,i rez.je bio gore prikazan,i sad bi trebala čekat mengu da izvadim ostale hormone,znači gin.ne zna za ovaj moj nalaz nego joj idem kad dobijem i ostale nalaze, pa će kao znat konkretnije šta bi moglo bit i onda bi tek krenula s terapijom.
    Zato sam vas tražila mišljenje, jel itko imao tako nizak progesteron,i na što bi mogao upućivat, tipa endometriozu,policistične jajnike....

  19. #569

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav svima,
    Stalno vas čitam, a nikako da se uključim.
    Ukratko, imam 32 god., mm 31, već cca 3 god (sa kraćim prekidima) pokušavamo, ali još uvijek bezuspješno...
    Krenuli smo s malo detaljnijom obradom da pronađemo uzrok i rješenje.
    Nadamo se +++, ali ja sam već poprilično obeshrabrena...
    To je to da ne duljim, veselim se druženju s curkama na forumu!

  20. #570

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Dobrodošla Pozitivka, svi se nadamo i tvom i našim ++++
    jesi imala ikakvih problema s ciklusima,jajnicima? ili je sve ok,a plusića nema?

  21. #571

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav chicha,
    Nikakvih problema, ciklusi uredni, 28-33, papa uvijek uredan, briseve sam isto radila prvi put prije 1,5god uredni, mm spermiogram uredan, moji hormoni i stitnjaca ok, jos mi je ostao progesteron za izvaditi... Ovulacija dolazi, mjerim bazalnu pa znam... A +++ nema
    Ja se isto vesel svim vasim +++, kad god netko ostane trudan pogotovo od curka koje duze pokusavaju, odmah mi vrati nadu...

  22. #572

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Hej curke...pridruzih se jutros...imam curicu od sedam ipo i mislim da sam jutros ustanovila...tj sinoc da bi moglo bit
    ..hmmm T
    Detalji u postu koji ce nadam se uskoro na objavu

  23. #573

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    23

    Početno

    Pozdrav diddy,
    dobrodosla i cestitam na T

  24. #574
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Pozitivka prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Stalno vas čitam, a nikako da se uključim.
    Ukratko, imam 32 god., mm 31, već cca 3 god (sa kraćim prekidima) pokušavamo, ali još uvijek bezuspješno...
    Krenuli smo s malo detaljnijom obradom da pronađemo uzrok i rješenje.
    Nadamo se +++, ali ja sam već poprilično obeshrabrena...
    To je to da ne duljim, veselim se druženju s curkama na forumu!
    Pozitivka, je li došap nalaz progesterona?
    Kakvi su vam planovi dalje? Jeste već bili kod subspecijalista za humanu reprodukciju? Sretno!

  25. #575
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Pozdrav nove curke Sretno

  26. #576

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    23

    Početno

    Inesz baš jučer mi je došao nalaz progesterona, uredan!
    Sada su mi preporučili još hsg, a za dalje ne znam ni sama...
    Nemam nekih planova, iskreno plan je bio obaviti sve pretrage i očekivala sam da nešto neće biti uredu pa ćemo to rješavati, a ovo me zbunjuje,ako je sve ok zašto nema bebača?!?!?
    monaLi hvala, pratim te na trudilicama i želim ti svu sreću da uspjete!!

  27. #577
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pozitivka, je li vam nalaz spermiograma uredan?

    Preporuka je da se par nakon godinu dana pokušavajnja ostvarivanja trudnoće obrati liječniku za osnovne pretrage i dalje subspecijalistu humane reprodukcije.

    Među parovima koji ne mogu ostvariti trudnoću značajan udio je onih koji imaju sve uredne nalaze. Takvo stanje označava se kao idiopatska neplodnost.

    Toplo ti preporučam da odete subspecijalistu za humanu reprodukciju jer 3 godine pokušavajnja daje male šanse za spontano ostvarivanje trudnoće.
    Sretno!

  28. #578

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    23

    Početno

    Inesz da krenuli smo, zato i jesmo skoro sve ove standardne pretrage napravili. Spermiogram je uredan, da shvatili smo da nemamo sto vise cekati, ali tesko se pomiriti s cinjenicom da T nebude dosla prirodno... A za idiopatsku neplodnost nisam ni znala da postiji do prije par mjeseci!
    U svakom slucaju hvala na savjetima i podrsci.

  29. #579
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Pozitivka- hvala ti, slobodno nam se pridružiš na temi

  30. #580

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    408

    Početno

    Pozdrav svima...
    Evo i ja sam nova ovdje...Zovem se Ivana i imam 29 god. U 6mj. Sam zbog 2 mioma na maternici pila Esmyu i trebala sam nakon 3mj. Terapije pauzirati i zapoceti novih 3mj. No s obzirom da smo MM i ja vec 10god zajedno i s obzirom da nisam najbolje podnijela terapiju odlucili smo da idemo na bebu... i eto imali smo dva neuspjela pokusaja do sad i sad cekam trecu srecu...

  31. #581

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    evo cure da vam se javim s novostima,
    moj prošli ciklus se odužio na 37 dana, na 36 dan išla kod na uzv, i doktorica vidi neki mali kružić u maternici,al nije znala dal je beba ili vakuolica,i poslala me na hitno vađenje bete koja je bila negativna. sutradan procurim,al me tješilo što onda nismo pogodili progesteron na 21.dan i da je vjerovatno veća vrijednost.
    na 3.dan menge sam izvadila ostale hormone i h.štitnjače.sve u granicama,iako je lh veći od fsh i odmah sam je pitala jel to ok,jer sam tu čitala da bi omjer trebao bit obrnut kaže ona da je to u redu papa isto uredan.
    uglavnom, ovaj ciklus počela mjerit bazalnu i već 2 mjeseca uzimam tinkturu konopljike i čaj od vrkute i vidim na grafu i po sluzi da je bila ovulacija,još su 2dana do menge i osjećam neku tupu bol dolje kao da ću procurit,a toplo se nadam da neće ni doć,a cice za broj i pol veće,vrele i osjetljive.
    evo samo jedan savjet,drugi put se u životu uvjeravam kako je te vrkuta i konopljika čuda od biljaka i svakoj ženi bi to preporučila,jer neće škoditi sigurno a stvarno ima efekta.
    šaljem vam puno pozdrava i nadam +

  32. #582

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Lijep pozdrav, evo jos jedne nove clanice

    Forum je jako koristan pa sam se morala prijaviti..ja imam 29 god, a suprug 32, ovo nam je prvi ciklus u kojem se ne pazimo i ja se vec nadam da cemo zaceti bebu

  33. #583

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    ka se apsolutno ne snalazim na forumu., ima toliko podpostova i podova sve zoo sam pročitala., i nemam pojma gdje sam bila i gdje sam postala je ne nalazim.. samo toliko

  34. #584

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Pozdrav svima! Ja sam Ivana, 33 godine, u braku 2,5 mjeseca i toliko i pokusavamo zatrudniti. Zelimo bebaca vec neko vrijeme, ali smo cekali svadbu , da bude sve "skolski"

  35. #585
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Evo da se i ovdje javim. u ovih 5 dana sam se nacitala svega i saznala sve i svasta na ovom forumu. Imam 26 godina, jos koji mjesec i 27. Vec sam na odbrojavanju napisala kako nisam planirala raditi na obitelji jos uvijek zbog jako puno opravdanja, i bila sam ok s time. Sve se promijenilo u doslovno nekoliko sekundi i sad odbrojavam dane u iscekivanju i nadanju.
    Htjela sam pitati negdje, ali vidjela sam da su sve teme zatvorene gdje bi mogla pitati to, kada ste najranije dobile neke simptome. Meni inace par dana prije M jave se neki simptomcici. 7 dana prije nje mi se jede STALNO, i imamzelje za cokoladom.
    Sada sam od ovulacije tako umorna, bas kronicno umorna, spavam ujutro, spavam popodne, navecer idem leci kao da se nista nije dogodilo. i jaaakooo sam dekocentirarana. Jucer sam na posao umjesto u 8 otisla u 7 uvjerena da je 8, ostavila mobitel doma, a nakon posla ostavil kljuceve na kaucu. A sto se razgovora tice, trenutno je zlatna ribica bolji sugovornik od mene. Vec polako razmisljam da odem izvaditi si krv da vidim jesam ok sa drugim aspektima krvne slike

    Ako ima tema gdje mogu postaviti ovo pitanje ili naci odgovor molim vas dajte mi link (rekoh dekoncentrirana sam = malo glupava)

  36. #586

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav cure, pratim vas već neko vrijeme pa da se predstavim. Imam 26 godina i dragi i ja radimo na bebi nekih 8 mjeseci. Ovaj mjesec mi mjesecnica kasni 21. dan a imam regularne cikluse i nikada mi nije kasnila duže od 6 dana a to mi se desilo par puta u životu. Test zadnji napravljen nakon 18 dana kašnjenja i negativan Nadam se da ću biti jedna od onih kojima se kasnije ulovilo ili mi je test lažno negativan. Ako mi dođe pridružujem se novom brojanju.

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

  37. #587
    Bilježnica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    6

    Početno

    Hello,
    pozdrav od mene. 36 godina imam, sve vas lijepo pozdravljam.
    Nakon spontanog ove godine nadamo se novom početku sretnog ishoda.

  38. #588

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Veliki pozdrav svima!!
    bas je ljepo citati sve vase poruke podrske i savjeta
    ja se pridruzujem jer smo se odlucili na 3. dijete inace ne znam hoce li to biti bas moguce jer mi je uskoro 39 g. ali budemo se trudili pa valjda bude ok
    vidim da ima jos trudilica moje dobi pa bih molila da preporucite prikladne postove toj dobi

    hvala svima !!!

  39. #589
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav,

    dugo sam se premišljala prijaviti se ili ne ali eto me. .

    Suprug i ja pokušavamo dobiti bebu ali nam nešto "šteka". Pretpostavljamo da ovaj mjesec nije bilo O., danas ću dobiti nalaz porgesterona pa ćemo znati. Ja imam 32, on 30.

    Eto, ukratko o nama.

  40. #590
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Drage nove trudilice za bebu ERA, tomoko i Bilježnica, možete nam se pridružiti na temi http://forum.roda.hr/threads/91900-O...-17-by-Vlattka.

  41. #591
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    točekica, hvala ti na uputi.. na žalost morat ću se prijaviti na "potpomognutu..."

  42. #592
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj ERA prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    dugo sam se premišljala prijaviti se ili ne ali eto me. .

    Suprug i ja pokušavamo dobiti bebu ali nam nešto "šteka". Pretpostavljamo da ovaj mjesec nije bilo O., danas ću dobiti nalaz porgesterona pa ćemo znati. Ja imam 32, on 30.

    Eto, ukratko o nama.
    Era,
    dobro došla. Na forumu je puno tema o potpomognutoj oplodnji.
    Jeste li ti i tvoj partner obavili osnovne pretrage? (za tebe hormonski status na 3. dan ciklusa- FSH, LH, testosteron i ostali andorgeni, estradiol, zatim TSH i AMH, za pertnera-nalaz spermiograma)
    Koliko dugo pokušavate ostvariti trudnoću?

    Sretno!

  43. #593
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Era,
    dobro došla. Na forumu je puno tema o potpomognutoj oplodnji.
    Jeste li ti i tvoj partner obavili osnovne pretrage? (za tebe hormonski status na 3. dan ciklusa- FSH, LH, testosteron i ostali andorgeni, estradiol, zatim TSH i AMH, za pertnera-nalaz spermiograma)
    Koliko dugo pokušavate ostvariti trudnoću?

    Sretno!
    Inesz bog!
    Pisala sam na temi "azoo statistika II", ali jos cekam da mi post prode. Vadila sam FSH, LH, estradiol, testosteron, prolaktin, tsh, t3 i t4 i oni su bili OK. Omjer FSH I LH nije idealan ali ginica kaze da je dobro. Potom sam radila briseve i svi su cisti.

    Sad je MM radio spermiogram i pokazao je azoo... .

    Ovo je bio 8 ciklus pokusavanja (barem 6 je islo uz bazalnu i lh trakice...)..

  44. #594

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima. Suprug i ja, pokušavamo oko godinu i pol. On 38, ja 33. Ja sam prije imala neuredne hormone, nisku zalihu jajnih stanica i uz to Hashimoto i inzulinsku. Sad su mi hormoni relativno uredni. On je prvi put radio spermiograme da vidimo kako on stoji. Spermiogram valjda najlošiji mogući, nešto spermiogeneze, leukociti i eritorociti. I tako dvaput zaredom. Teško se nosit sad s time, pogotovo što su se rodile dvije zdrave bebe u široj obitelji i svi stalno samo pričaju o njima, a ja skoro na rubu suza iako se trudim ono, biti ok.
    I njemu je teško prihvatiti takve nalaze loše, sad ga forsiram da ide urologu. Skoro smo trebali seliti za Stockholm i sad se razmišljam jel bolje otići i nastaviti s time vani ili ostati ovdje, gdje su nam poslovi stresni i živimo u stresnom suživotu s vrlo malo privatnosti. Nadam se da ćemo lijepo pričati i virtualno se družiti i na kraju imati svoje majuše u rukama.

  45. #595
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Olympea, dobro došla

    U Hrvatskoj sigurno ima dobrih doktora, ali veći je problem što je sustav loš. Čitajući iskustva drugih žena koje se bore s neplodnošću (što je samo po sebi stresno) u Hrvatskoj, mislim da za to treba puno živaca i upornosti. Ja sam na MPO bila u Belgiji. Ne znam kakav je sustav u Švedskoj, ali očekivala bih da je znatno bolji nego u Hrvatskoj. Na kraju, odluka je na vama.

  46. #596

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Olympea, dobro došla

    U Hrvatskoj sigurno ima dobrih doktora, ali veći je problem što je sustav loš. Čitajući iskustva drugih žena koje se bore s neplodnošću (što je samo po sebi stresno) u Hrvatskoj, mislim da za to treba puno živaca i upornosti. Ja sam na MPO bila u Belgiji. Ne znam kakav je sustav u Švedskoj, ali očekivala bih da je znatno bolji nego u Hrvatskoj. Na kraju, odluka je na vama.
    Prije par dana bila kod ginekologice. Osim njegovog lošeg spermiograma i moja plodnost je vrlo niska tako da je umjetna oplodnja jedina opcija trenutno. I dalje ustrajemo u selidbi u Švedsku i nadamo se što bržem zapošljavanju kako bi ušli u njihov sistem zdravstvenog i počeli što prije raditi na bebici. Bojim se da vrijeme ne radi za nas u ovom slučaju ali što je tu je. Ja sam poprilično depresivna, dok sam s mužem dobro se držim, al kad sam sama, e onda me pukne, dođe mi da samo plačem i lupam po nečem. On ne priča puno o tom, valjda iz nekog straha, a ja nemam s kime pričati onda.

    Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  47. #597
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    olmypea, dobro došla na forum!

    razumijem te kad pišeš o negativnim osjećajima koje u tebi izaziva nemogućnost ostvarivanja trudnoće. većina neplodnih parova prolazi emotivne i psihološke krize, ali važno naći na strategiju prevladavanja tih kriza i načine borbe protiv tereta koje dijagnoze neplodnosti nose sa sobom.

    na forumu je velik i vrlo aktivan dio u kojem se piše o iskustvima u borbi s neplodnošću, pridruži nam se i sretno!

    http://forum.roda.hr/forums/87-Potpomognuta-oplodnja

  48. #598
    Marellica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Bok cure
    ja bih vam se pridružila...!
    Ja sam jedna trudilica već više od godinu dana, i nikako nas neće... ali nedamo se... prvo je bilo, idemo pa šta bude, al sad krećemo u ozbiljniji napad... pa eto, pridužujem vam se u borbi za naše anđele!

  49. #599
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Marellica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure
    ja bih vam se pridružila...!
    Ja sam jedna trudilica već više od godinu dana, i nikako nas neće... ali nedamo se... prvo je bilo, idemo pa šta bude, al sad krećemo u ozbiljniji napad... pa eto, pridužujem vam se u borbi za naše anđele!
    Dobrodošla i pridruži nam se na odbrojavanju .

  50. #600

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav od još jedne trudilice koja se pridružuje ovoj veseloj zajednici. Imam skoro 41 godinu i nadam se svojoj prvoj bebi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •