Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: gdje obaviti hsg rtg u zg?

  1. #1
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno gdje obaviti hsg rtg u zg?

    Molila bih vas ako mi netko može pomoći vezano za informaciju gdje obaviti hsg rtg u Zagebu.
    Na VV su mi rekli da probam negdje po bolnicama.
    Koju bolnicu je najbolje da zovem i ako netko ima broj tel.?
    Što pripremiti od nalaza osim CB?
    Da li moram kupiti kontrast i kateter i ako da, gdje da to kupim?
    Hvala

  2. #2
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Rade ga na Svetom Duhu, ali ne znam da li samo svojim pacijenticama. :?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Još kad sam ti videla u potpisu, htela sam te pitati: Otkud ne radiša laparo, već HSG?
    Čitala sam dosta o tome, i ispada, a tako i lekari kažu, da je HSG malo zastarela, ali što je još važnije, nedovoljno pouzdana metoda, za razliku od laparo, koji je pouzdan u dijagnostici 100%.

  4. #4
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Mislim da i Merkur radi :/

  5. #5
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Znam da rade Merkur, Sveti Duh i Petrova i mislim da moraš samo nazvat da pitaš kad da dođeš, koliko znam nema naručivanja, a ništa ni nemoraš kupovat za sam postupak. Mođda da pogledaš još po forumu - mislim da na Prije začeća imaš dosta informacija o toj temi.

  6. #6
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Cure, hvala na odgovorima!

    vanesax, dr. je rekao hsg, ja se nisam bunila, a valjda on zna. Pretpostavljam da je tražio hsg jer je sve drugo ok, nema cista, mioma pa je ovo jednostavnije.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Rtg HSG je standardna pretraga, bar kod Lučija s VV-a i ne ide se odmah na laparo, bar ne po tim paradigmama u HR. Znam da ga radi Merkur, bar ga je prije radio, u moje doba nisam ništa kupovala, onda je pred jedno možda godinu i pol bilo tako da se moralo kupovat kontraste jer je valjda budžet tog odjela bio probijen, po defaultu pacijent ne bi trebao ništa sam kupovati, nego svi troškovi idu na uputnicu, ali provjeri prije postupka.

  8. #8
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    hvala ina33!
    Danas sam bila na Svetom Duhu kod dr. Bauman. Kako u brisevima imam entorococcus za sada ništa! Rekao je samo da kad budem imala sterilni bris dođem s uputnicom za bolničko liječenje.
    Naravno da sam sve ostalo zaboravila pitati, ali vjerujem da bi mi rekao da treba još nešto!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    54

    Početno

    na prve konzultacije sam čekala oko 15 dana, i sada nam je rekla da prikupimo sve i da se onda naručimo da joj to predamo i da vidimo što ćemo dalje... da li netko zna koliko puta se ide na UZV radi praćenja i čekanja na O?

  10. #10
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno gdje obaviti hsg rtg u zg?

    Ispricavam se ako vec ima tema,ja je nisam uspijela pronac.Dr.Tomic sa odjela mpo u vinogradskoj me uputio na rtg hsg.Rekao je da ne vjeruje uzv hsg-u.Kao preporuku mi je dao privatnu kliniku Cavka.Posto je rekao da prvo kontaktiram njega kad dobijem menstruaciju,a onda ce on nazvat njih prepostavila sam da suraduje sa njima.Rekao mi je da u bolnicama ne rade rtg hsg.Cijena kod cavke je 1500 kn.Ima li netko iskustva?Inace dr mi se svidio ali eto taj detalj me bas nazivcirao.Hvala na odgovorima

  11. #11
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    E Tomicu, nas Tomicu...... narast ce Vam nos

  12. #12
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hahaha,a sta ces....ajde curke pomozite di da to napravim?pa nije valjda da ni jedna bolnica ne radi.planiram zvati bolnice ali koji odjel trebam trazit?ginekologija?rtg dijagnostika?

  13. #13
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Zabok - informacija svježa - rtg HSG više se ne radi otkako je dr. Maričić otišao u neku privatnu polikliniku u ZG raditi (čini mi se da je otišao kod prof. Šimunića u IVF polikliniku)

    Sisak - informacija svježa - rade rtg HSG, nazvati i prijaviti se, ali treba doći osobno i na klinički pregled kod njih sa svim nalazima i uputnicom/ teko onda možeš i budeš upisana zartg HSG koji obavezno mora biti 8. dan ciklusa. Nazvati na 044/553217 i dogovoriti sve detalje.

    Zagreb - Sveti Duh - ne radi rentgen - nazvati rtg i pitati na 013712122, to je broj rentgena i pitati kad će biti popravljen rentgen za HSG.

    Zagreb - Petrova - nisam ih mogla dobiti, probaj ti i pitaj, isto tako pitaj sve ostale ZG bolnice pa tako i Rebro npr. KBC Zagreb vjerujem da to mora negdje odrađivati, nazovi ambulantu u Petrovoj 01/4604-742 i pitaj iako sam sad evo čula da rade uglavnom uzv HSG

    Sjedni na telefon i zovi

  14. #14
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    A dr. Tomić mi je vrhunski što i dalje radi ove zezancije s poliklinikom Ćavka, been there, odradila to 2006.godine, odradila rtg HSG koji je on radio meni u pol. Ćavka, platila tad 2000 HRK - to je bilo prije krize LOL - i tad niti račun nisam dobila iako sam danima i tražila da ga dobijem od njega ili od Ćavke - ali ništa.... tad mi je trebao račun jer sam tad to još mogla priložiti poreznoj prijavi i dobiti dio sredstava natrag ali su sve podijelili lijepo pol. Ćavka i Tomić. Uglavnom je tad Tomić bio poslan iz poliklinike IVF u kojoj je radio....... oni su me tamo preporučili..... vidim da Tomić to i dalje radi.... a objašnjenja su mu

    Mislim da gotovo svi prihvaćaju uzv HSG u međuvremenu. Raspitaj se i ovdje dopiši sve što saznaš..... ovaj način rada dr. Tomića je u najmanju ruku protuzakonit.

  15. #15
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala na info ovih dana cu se ja raspitat.dajte mi samo recite koje je vase misljenje o stetnosti.procitala sam na jednom drugom forumu da je rtg hsg zastarjela metoda i da se u principu vise ne radi otkad je uveden uzv hsg?!Kao otopina kojom se ispituje lose dijeluje na jajovode/maternicu,navodno moze uzrokovat ostecenja???A sam rtg dodatno ozracuje organe i sama jajasca???koliko je u tome istine?jer tomic upravo preporucuje da je to terapijska metoda,nije spominjao nikakvu mogucnost ostecenja otopinom....

  16. #16
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Koji Tomićevi biseri!!!

    Meni je uvz HSG napravio dr. Kuna u Vinogradskoj a pacijent sam VV-a..

    Dr. Alebić nije ništ komentirao koji je bolji i točniji..

  17. #17
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    I kaj da ja sad radim....odem na uzv ili rtg hsg....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vv svoje pacijente salje na merkur, a oni rade uzv hsg, cisto za info oko dileme rtg ili uzv.

  19. #19
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala bubekica na info ali ja sam u dilemi koji je precizniji?da li rtg hsg stvarno ima terapijyki ucinak?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Koliko ja znam, oba imaju terapijski ucinak u smislu da - propuhuju jajovode.

  21. #21
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    I OB Karlovac radi rtg HSG.

    Evo malo o prednostima i nedostacima svake od metoda:

    http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...VGuIxg0i0FsD9g

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •