Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: 5. razred

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno 5. razred

    Eto, vidim da se prvašići postrojavaju pa, reko, da probamo postrojiti i petaše. I nama je ovo neka vrsta početka.

    Kako vam djeca doživljavaju taj oproštaj s nižim razredima? Ima li promjena u samim razredima?

    Kod nas je kombinacija sevdaha za učiteljicom, straha od novih profesora i iznenađenja jer su razrede formirali prema izbornom stranom jeziku pa se dio ekipe mijenja. Po onom što sam čula nakon sjednice s razrednicom možemo biti zadovoljni, s ostatkom profesora manje-više (mogla je i bolje proći), ali ispada da je sve relativno dobro organizirano, da neće biti previše rupa i dolazaka u suprotni turnus tako da nam sad ostaje da se nadamo najboljem. Glavni problem moje (do sad) superodlikašice je hoće li uspjeti imati sve petice . Bilo bi smiješno da se kao mama ne brinem. Nitko u kući joj nije stvorio takav stav prema ocjenama, ali izgleda da je taj status koji je dobila u razredu dosta opterećuje. I što sad? Ništa, neka polako uči, a za svaku ocjenu manju od 5 smislit ćemo nešto zabavno i okrenuti to na šalu. Ili imate bolji prijedlog?

    Hm, a koliko je ustvari forumskih petaša ove godine?

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    mi jos nismo petasi (slijedece godine cemo biti), ova tvoja recenica me zainteresirala

    jer su razrede formirali prema izbornom stranom jeziku pa se dio ekipe mijenja.
    kod nas su na kraju treceg birali izborni predmet (koliko znam vecina djece je izabrala 2. strani jezik), tako da ce ga poceti uciti sad u 4. razredu.
    kod vas je drugacije?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa

    kod nas su na kraju treceg birali izborni predmet (koliko znam vecina djece je izabrala 2. strani jezik), tako da ce ga poceti uciti sad u 4. razredu.
    kod vas je drugacije?
    Isto je i kod nas. Prošle godine su se dijelili samo za vrijeme drugog stranog jezika, ali sad su im formirali razrede po tom kriteriju pa svi koji uče talijanski ili njemački idu zajedno u razred. Ne znam je li to praksa i u drugim školama. Mi imamo i klasičan razred (3 sata latinskog).

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    kod nas je ponudjen samo njemacki kao izborni (za one koji vec uce engleski, i obratno, engl. za "nijemce")
    nitko nije nista rekao za druge izborne predmete :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    kod nas je ponudjen samo njemacki kao izborni (za one koji vec uce engleski, i obratno, engl. za "nijemce")
    nitko nije nista rekao za druge izborne predmete :/
    Kod nas su bili u ponudi njemački i talijanski u 4. razredu, a od 5. razreda je latinski i informatika.
    Budući da je latinskog 3 sata tjedno, a od 7. razreda ta djeca dobivaju i grčki (također 3 sata) lakše je formirati poseban razred zbog satnice tih predmeta.

  6. #6
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Evo, podizem malo temu.
    Mi imamo petasa i za sada je sve ok. Uglavnom mu se svidaju svi profesori i novi predmeti su mu zanimljivi. Uci engleski, izborno je jos uzeo njemacki i informatiku. Uzeli smo mu instuktoricu iz engleskoga, jer je poceo dosta brkati njemacki i engleski. ocjena bas i nema nesto puno, svega par komada.
    Ispocetka je imao malo problema sa seljenjem iz ucionice u ucionicu, ali i to se sredilo.
    Kako su se vasi petasi snasli?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Je li drugi strani jezik obvezan u 5. razredu?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Je li drugi strani jezik obvezan u 5. razredu?
    Nije.
    U 4. se bira izborni 2. jezik. Ako ga dijete ne izabere u 4. razredu ne mora ga učiti ni u 5. Uz jezik je izborni u 5. razredu obično informatika, a kod nas i latinski (3 sata tjedno, u 7. razredu se uz latinski dobiva i grčki-2 sata tjedno). Po tom kriteriju je kod nas formiran klasični razred.

  9. #9
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    da, tako smo i mi uzeli. U 4. njemacki i u 5. informatiku. Htjeli smo da uci i jedno i drugo, a u 5. ne mozes izabrati dva izborna predmeta.

  10. #10
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa
    ...a u 5. ne mozes izabrati dva izborna predmeta.
    kako?
    moja ima i talijanski i informatiku kao izborne predmete, a oni koji idu na vjeronauk imaju 3 izborna predmeta.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    A je li vjeronauk u 5. izborni predmet ili obvezni? Tj. ako ide na vjeronauk, mora li uzeti još jedan izborni?
    Odlučila sam da mu ne ću dopuštati da uzme višme od jednog izbornog jer se sve to može naučiti izvan škole s puno manje utrošenog vremena i bez učenja za ocjenu.

  12. #12
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I moj ima 3 izborna predmeta, ali u 5. razredu su mogli izabrati jos samo jedan. Zato smo njemacki uzeli u 4. razredu. informatiku u 5.,a vjerunauk ima od pocetka.

    Danas sam bila na informacijama, ocjene uglavnom 4 i 5, i dvije jedinice iz zadaca, tj. nepisanja zadaca. Na to najvise poludim! Ali razrednica kaze da prica pod satom, gada se papiricima, vrpolji, okrece uokolo, uglavnom radi nered u razredu. On kaze da nije on bas uvijek kriv, ali je samo njega kao vidjela. Imali smo razgovor o tome i nadam se da ce se popraviti. Rekla sam mu da idem sada svaka dva tjedna u skolu i ako jos jednom bude zapisan da je radio gluposti, slijedi mu kazna- zabrana mobitela i izlazaka.

  13. #13
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    A je li vjeronauk u 5. izborni predmet ili obvezni? Tj. ako ide na vjeronauk, mora li uzeti još jedan izborni?
    vjeronauk je i nakon 4. razreda izborni predmet.
    mislim da ne mora pohađati ni jedan drugi izborni predmet.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Jaako dobro. Hvala fegusti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •