Stranica 177 od 177 PrviPrvi ... 77127167175176177
Pokazuje rezultate 8,801 do 8,817 od 8817

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Mi smo uzeli neku gumenu žlicu za prvo dijete. Isto smo bili u strahu da će dijete umrijet ako pojede komad veći od dvajs puta dvajs milimetra. Danas drugo dijete se zagrcava i kašlje jer mu krivo uletila kruška. Ja ni mrdac. Dok se čuje da kašlje dobro je. Kad se kašalj ne čuje onda je loše. Tad ga za noge i okreni naglavce.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Ako mu je dojenje jako bitno, tek tad nemoj ukidati zbog odlaska u jaslice. Mozes dojiti koliko god dugo zelis, neovisno o vrticu i poslu.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Nemam nikakvu ideju za doručak. Žgance i kajganu neće. Griz mi je bezveze za ujutro jer je sami škrob. Za vrtićke knedle nemam svježeg sira, a i previše su pojeli mliječnog u zadnje vrijeme. Proso sa jabukom jedu u međuobrocima. Pohani kruh sam radila neki dan. Tikvice nisam vidjela u Konzumu zadnji put. Ne znam ima li ih više uopće. Valjati tijesto za drugi pokušaj kiflica bi trajalo i trajalo. Da radim kašu od buće nemam meda. Mala neće jest inače. Ne znam.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.10.2017. at 08:05

maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Žuta, moji vole pancetu i sir, solo.
    Znam napraviti "burekiće" http://forum.roda.hr/threads/47786-m...-trebam-recept, veće količine koje onda imam u škrinji i vadim i pečem po potrebi.
    Napravim bućnicu, ispečem ju pa par pečenih štruca zamrznem i onda samo 15-20 minuta u pećnici da se odmrznu i zapeku.
    Jaja na oko su isto popularna, a i scrambled (razbijena frk u tavu pa kuhačom miješati dok se peku) na šniti kruha.
    Gris su ko manji jeli kuhan na vodi od kompota od jabuka, pa u toplo naribam ili zgnječim neku svježu voćku, malo meda, namočenih chia i mljevenih badema ili lješnjaka.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Sir i špek jede kod bake. Ako joj to počnem pravit onda će cijeli tjedan za doručak imat samo sir i špek.
    Za burek i bućnicu nemam radni stol.
    Jaja gola pečena neće ni primirisat (na mene).
    Griz mi je nezamisliv na vodi.

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Griz je super namirnica, ima vitamina i minerala, daje snagu, ukusan je i u slanim i u slatkim varijantama. https://kalorijskatablica.com/griz-k...i-za-zdravlje/

Najviše ga volim kao njokići u juhi, tj. grisknedle. Može i sa kakaom, sa voćem, može kao kašica, može ga se ohladiti i rezati kockice. Nama je griz dugo bio zadnji obrok u danu, prije spavanja.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Ma i nama je pa ne želim da jedu griz i za doručak i za večeru.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.10.2017. at 20:08

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Samo gledam i mislim si kako bi sve ovo poslalo moju kcer direkt u bolnicu.

Kod nas samo bijesne gliste za obroke.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Danas je papao sirni namaz i kruh. Stalno varijacije na sirno, mliječno i to mi polako ide na živce.

sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012

Početno

Nama su friški hit kuhani žganci s voćem (sviđaju mu se suhe marelice). Probava postaje redovitija. I seka se ko beba davila u žgancima, sad ni prismrdit (uzalud priče kao mala si jako voljela )

VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016

Početno

Joj blago vama, pa vaša djeca JEDU.... Moja ne bi ni pomirisala 90% ovog ašto nabrajate. Kruh dolazi u obzir samo sam. Bez ičega. Probali sirne namaze, maslo, margarin, đem, pekmez, eurokrem....... Jedino nisam paštetu probala. Sve pljuje čin skuži da nije sam kruh. A griz jedino ako bistru juhu zgusnem na grizu. Jaja alergična. Voće ni nacrtano, jedino jednu kašiću od šljive hoće, bananu svaki 5. put. Špek nisam ni probala, još će mi se ugušiti.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Vera, moja sad 21-mjesecna kcer nece pojesti NISTA na kruhu. Doslovno nista. Jako se ljuti kad joj ponudim takvo nesto.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Napravi onda domaći kruh i nabacaj u njega kajgod imaš.

maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Vera, moja sad 21-mjesecna kcer nece pojesti NISTA na kruhu. Doslovno nista. Jako se ljuti kad joj ponudim takvo nesto.
    Prijateljičin mali je do škole inzistirao da je hrana "čista"-sami kruh, namaz, sir, salama sa strane, sama pašta, umak odvojeno, sama riža, gris...
    Ima takve djece.

VeraM, ne moraš se bojati da će se zadaviti, većina malih pancetu (sitno rezanu ofkors; prvo na centimetarski prutić pa njega na tanke fetice) jednostavno guta. I dave se u njoj!

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Napravi onda domaći kruh i nabacaj u njega kajgod imaš.
    Dijete koje ne jede namaz na kruhu vjerojatno nece pojesti ni kruh s primjesama. Mozda eventualno neke sjemenke mogu biti unutra. Kod nas prolazi amaranth i poneki komadi cjelovitog zrna. Vise od toga ne voli.

No ona jede voce i povrce samostalno. Ovo s namazom je vise meni bitno da si olaksam zivot ponekad. Nemam uvijek dovoljno vremena za pripremu svih obroka u kuci i van kuce (mislim, imam - jer nemam drugog izlaza. Ali voljela bih da ne moram bas sve kuhati sama.)

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Treba probati. Kruha ima sto varijacija. Možda jedna od tog pali.

Djeca su za večeru imala miks mrkva, grah, proso, ječam, picek, maslac. I mala je to takvo pomiješano htjela jesti. A prije dvije nedjelje bi pljuvala van.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Mali je reko "papa" u snu.
    Ovih dana samo ponavlja "papa" preko dana i zija na sve kao žutokljunci vrapci.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •