Stranica 182 od 182 PrviPrvi ... 82132172180181182
Pokazuje rezultate 9,051 do 9,054 od 9054

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

A čuj, mom su samo iz hemoglobina postavili dijagnozu anemije jer je bio nešto iznad 60. Kad su nas hospitalizirali išlo je istraživanje kakva je i zašto je nastala. Prvo je dobio transfuziju a onda je još mjesecima pio sirup feritin.
    Dojeni su, ajmo reći, fiziološki anemični sa cca 6mj prije nego krene dohrana. Jer potroše zalihe s kojima su se rodili a u mm nema strašno puno željeza (ali sve željezo koje ima je potpuno iskoristivo). Dosta brzo to nadoknade s dohranom.
    Problem je ako su rođeni ranije (kao npr. moj), samo dojeni i naglo napreduju (moj je udvostručio porođajnu s 2mj) pa brzo potroše te manjkave zalihice s kojima su se rodili.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012

Početno

Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka kako ste skuzili da su anemicni? Nisu dobivali dovoljno na tezini ili? Radili ste krvnu sliku?
    Koji su sirup pili?

Ovo i nasa pedica kaze za dojene bebe.
    Mi onu rutinsku kontrolu krvi i urina nismo stigli niti napraviti zbog korone pa tak da u biti ne znam nista ali lijepo napreduje i dobiva na tezini sobzirom da je sitna rodjena.
    Onda smo nedavno isli na cijepljenje pa tako da je rekla necemo sad raditi krvnu sliku.
    Utrostrucili smo tezinu do godine dana. Sad je 15 mj. i jede doslovno sve osim spinata.
    Stariji je dobivao ok na tezini, a mladji izvrsno. Bili su bolesni pa su im vadili krv. Bilo je nisko sve sto je nisko kod anemije, ne samo hemoglobin. I ponovo su im vadili krv desetak dana poslije bolesti da budu sigurni da je anemija... pa tek onda poceli davat sirup. Mislim da je bio feritin.

Datum pristupanja
    Dec 2019

Početno

Cure a koliko kolicinski bi trebao iznositi obrok bebe od sedam mjeseci? Moj decko od prije nekoliko dana ima dva obroka, napunio je sedam mjesecu. Ujutro mu dajem voce sa zitaricama a za rucak povrce samo ili sa mesom tri put tjedno. Sve voli papati, a dajem mu koliko hoce. Ne mjerim tocno ali cini mi se da pojede kolicinski kao dcl ili pola dcl case...Morat cu izvagati. Naravno teze hrane kao jecam i meso manje pojede a voca sa prosom vise. Da li vam se to cini ok? Mislila sam i pricekati sa trecim obrokom barem jos 20 tak dana. Znaci on obozava papati i cicati i punasan je decko pa se ne zamaram previse, cisto sam znatizeljna kako je to kod drugih. I jos da se pozalim kako zna biti psihicki tesko sa starijom gardom zena iz rodbine. Prvo su mi skoro zeznuli dojenje uvjeravajuci me da mi je dijete gladno i da nemam mlijeka a sada me uvjeravaju da sam prestroga mama jer bebi ne solim hranu i ne dam slatko - med, sladoled, secer (jaca kosti kazu????) kekse... Moj malisan sve hoce jesti pa mu stalno nesto zele ugurati u usta. Bas me ljute jer mu sama planiram i pripremam zdrave obroke i sve mu se dopada.
    Posljednje uređivanje od Mila84 : 22.06.2020. at 22:41

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Nemoj ih slušat. Sve dok hrana nisu to što ti one sugeriraju klinac može jest koliko ga volja. Voće, povrće, meso. Ne keksi, instant kaše, ili špek.

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •