Stranica 181 od 181 PrviPrvi ... 81131171179180181
Pokazuje rezultate 9,001 do 9,003 od 9003

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016

Početno

Hvala na odgovoru, ali ipak mislim da ne bih pohanu piletinu drzala dva dana izvan frizidera. Jest da je pretinac u autu hladjen, ali samo kad auto radi. Tak da..
    Za krumpirom ionako nije preluda

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Krecemo na put autom na godisnji. Sve skupa tocno 2000 km u 3 dana. Ono sto me kopka je sto djetetu od godinu dana ponuditi 2. dan puta jer ne bih da jede restoransku hranu s autoputa.

Prvi dan cu ponijeti kuhano u termosici. Buduci da spavamo jednu noc u hotelu, necu moci skuhati nesto za sljedeci dan. Ima li netko prijedlog koje kuhano jelo ponijeti, a da moze biti jestivo i drugi dan? Meni jedino padaju na pamet nekuhana jela - voce (jede samo jabuke, kruske, avokado) i sirovo povrce koje bas ne ljubi (kuhano je ok).

Bit ce ok jedan dan i na improviziranom, ali bih isto da pojede nesto konkretno :bakinigeni: samo mi nista ne pada na pamet
    Ja sam se svakako snalazila, od najranijih dana dohrane pa do oko 2.5 godine (kad je stvarno trebala obrok, a ne nesto tek toliko uz dojenje), s obzirom na poprilican broj alergena i doslovno nemogucnost hranjenja "van kuce". Ne znam kakve restorane/hotele imas po putu, ali meni je obicno bila bitna mikrovalna. Inace je prakticki uopce ne koristim, ali u hotelskoj sobi mi je uvijek dobro dosla za paket brokule koja se kuha na pari, u vrecici. Ili za grijanje vode do vrenja, u kojoj bi zamijesala instant zobenu kasu. Ovo drugo cesto mozes izmusti i s nekog aparata za kavu/caj ili traziti u restoranu. Sto se restorana tice, u rijetkim trenucima kad bi mi ulijevali povjerenje, trazila bih da mi u posebnoj posudi skuhaju malo brokule i karfiola na pari. Da nije bilo alergija, trazila bih to redovito bez pardona (bez soli i zacina), ili komad mesa na rostilju, bez icega. Nosila sam i komade pecenog pileta u prijenosnom frizidericu (cooleru) pa ih prebacivala u frizider u hotelu za sljedeci dan. Plus obavezno oni vocni/povrtni paketici (pouch, ovdje.. ne znam kako se tamo zove), ponekad ima i s nekom zitaricom. Vjerujem da postoji neka ok opcija, tu ih je puno (cisto voce i povrce, bez dodataka tipa secer, sol, tko zna sto).

Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016

Početno

Nazalost nemamo u hotelu mikrovalnu ni frizider inace bi mi zivot bio puno jednostavniji Cini mi se da sam prosli put vidjela kuhalo za vodu u sobi.
    Restorani su autoputski. Ne pretjerana sreca, ali dat ce se izabrati ponesto.
    Mislila sam ponijeti zobene, avokado, ribati tikvice, mrkve... nisam joj nikada davala hranu iz poucheva. Mogu probati kupiti pa joj dati, ali sumnjam da ce pasti u trans od srece jer ne ljubi kasasto (nisam nikada pasirala hranu, nego samo malo vilicom “ubila” ostre rubove da se ne zadavi).
    Srecom, sise uvijek nosim sa sobom

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •