Stranica 180 od 180 PrviPrvi ... 80130170178179180
Pokazuje rezultate 8,951 do 8,974 od 8974

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kaka kiselo nakon agruma. Guza se osipa, ali i brzo prođe.
    A jesi probala bar smanjiti kiselinu?

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Kak? Da posipam naranču sodu bikarbonom?

pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

I moj se počeo daviti u mandarinama ali mu guza nakon 3 dana crvena kao paprika pa sam obustavila 2 dana i odmah bolje.
    Probati će mo smanjiti na 1 dnevno. Do sada ništa i malo kiselo nije htio niti primirisati a danas se poslužio sa kiselim kupusom na salatu. Mislila sam da će popljuvati odmah ali htio je još.Očito mu traži organizam

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Ja isto dajem po jednu dnevno jer joj se inače zakiseli stolica. A koža na guzi joj jako osjetljiva i lako pocrveni.

Zapravo sam i pobornik nepretjerivanja. Mislim da im je jedna-dvije dovoljna na dan.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Za dete do godinu dana i jedna mandarina je dosta i previše

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Od kada djeca piju vodu s pipe?
    Ja jos uvijek dajem prokuhanu, svejedno prokuhavam za ad.

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

Kako koja, moja oduvijek, tj. otkad sam im počela davat...sa 6 mjeseci.

Onda sam jedno vrijeme (tipa možda 2 mj.) prokuhavala tu za AD (dajem za večeru žitarice na AD jer mi treba pol dana za izdojit pol deca), pa sam i to batalila...ionako nikad nisam našla razlog zašto bi se AD trebao raditi na prokuhanoj vodi, a ne na onoj iz špine.

VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016

Početno

Ovisi kakva ti je voda. U mom gradu je voda naravno ispravna, ali odvratnog okusa. Mi pijemo isključivo filtriranu, a pije ju od početka dohrane. Dakle, ne bih to povezala s dobi koliko s kvalitetom vode.

željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012

Početno

Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Kako koja, moja oduvijek, tj. otkad sam im počela davat...sa 6 mjeseci.

Onda sam jedno vrijeme (tipa možda 2 mj.) prokuhavala tu za AD (dajem za večeru žitarice na AD jer mi treba pol dana za izdojit pol deca), pa sam i to batalila...ionako nikad nisam našla razlog zašto bi se AD trebao raditi na prokuhanoj vodi, a ne na onoj iz špine.
    Jel daješ AD na vodi iz špine?
    Moj ima 13 mj i još uvijek je prokuhavam za mlijeko ,tražim razlog zašto ne može na običnoj vodi al bezuspješno.Vodu sa špine pije.

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

Da, da, AD na vodi iz špine. Bez posljedica već evo 5 mjeseci

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Powdered infant formula milk is not sterile. Even though tins and packets of milk powder are sealed, they can still contain bacteria. Water that hasn't been boiled can also contain bacteria. Formula therefore needs to be made up with water hot enough to kill the bacteria, which is at least 70 degrees C.

Ja nikad nisam napravila ad na neprokuhanoj vodi, niti za jedno dijete

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

Ali voda se mora ohladit na 40 stupnjeva prije nego ubaciš AD u nju, tako da onda ona neće ubiti bakterije iz AD-a. Ili su to neke posebne bakterije koje moraju biti prisutne u oba medija i onda kad se spoje ka-bum!
    However, Rodin forum baš i nije optimalno mjesto za iznaći odgovor na ovaj problem

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Nije, ali zato prokuhavanje vode za AD - je.
    Jednostavno i sigurno. Bebe su preosjetljive za eksperimentirati s njima.

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

Dobro al kužiš me. Logično za bebe koje još ne piju nikakvu vodu nego su samo na mlijeku, i za djecu u krajevima gdje voda nije preporučljiva za piće.
    Ali za bebu koja tehnički više nije beba jer jede dohranu i pije vodu iz špine (u krajevima gdje se ista smije piti), zašto bi ta voda bila štetna u kombinaciji s AD-om, ako sama za sebe nije? I ako ne smiješ sipati kipuću vodu (ili onu od 70 C, no na mlijeku koje ja kupujem piše da čekam da se ohladi na 40, hint: prodaje se u ljekarnama u kantici) u AD da ga "dezinficira"? Koji je tu argumet za prokuhavanje?

Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

Mislim, nije da sam ja tu nešto izučavala materiju, a pogotovo nisam autoritet za AD s tim decom mlijeka koji umiješam u žitarice. Moguće da postoji sasvim opravdan razlog za to i želim ga čuti; ali s info kojima trenutno raspolažem, vjerujem da je to samo mjera predostrožnosti za krajeve u kojima voda nije za piće (Afrika npr).
    Odnosno, ono što je rekla i VeraM.

Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016

Početno

Uz ovo sto Argente kaze, meni prokuhavanje gubi smisao u trenutku kad beba krene puzati i gurati sve po redu u usta.

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

A ne znam, ako zakuham vodu do vrenja za nas za kavu i caj, zakuhat cu i njoj za ad. Ona pije jos preko 4dl nekad na dan i ne zelim riskirati

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Arđo, kuzim te. I meni se logicno namece to pitanje, ali mi je lakse slijediti upute i biti kao ziher, ionako mislim da su drugi uvijek pametniji pa sto riskirati

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Otkrila sam da moje izbirljivo dijete voli spek i cvarke.
    I sta sad? Koliko joj toga cesto smijem davati s obzirom da je prakticki do jucer jela neslano?
    Sve mi se cini da je ona po pitanju dohrane k'o onaj mali iz vica sto je rekao da do sada nije imao primjedbi

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Kopiram vic:

Dobio Crnogorac sina. I sav sretan i ponosan, mazi ga i pazi. Mali brzo raste, napreduje, ali ne izgovara ni slovca. Mole ga svi, ajde reci nesto djedu, baki, ovome, onome.
    Bilo mu vec sest godina, a on ni da bekne. Jednog dana za ruckom, mali odjednom drekne: Ovo nije slano! Daj soli!
    Ustrce se svi oko njega, grle ga, ljube, majka sva u suzama, pita ga: pa, sine zasto dosad nisi govorio?
    Mali kaze : Dosad nijesam imao primjedbi!

j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013

Početno

Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Otkrila sam da moje izbirljivo dijete voli spek i cvarke.
    I sta sad? Koliko joj toga cesto smijem davati s obzirom da je prakticki do jucer jela neslano?
    Sve mi se cini da je ona po pitanju dohrane k'o onaj mali iz vica sto je rekao da do sada nije imao primjedbi

Sad znači imaš problem s količinom. Moja N. je bila takva, ali nisam imala dileme s količinom, jer nije puno tražila.
    Ali kako kontam ne bih joj davala puno, pogotovo ako su jako slani.
    A vic sam znala

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku

Sad znači imaš problem s količinom. Moja N. je bila takva, ali nisam imala dileme s količinom, jer nije puno tražila.
    Ali kako kontam ne bih joj davala puno, pogotovo ako su jako slani.
    A vic sam znala
    Ti si odmah skuzila da je mala gurmanica!
    Dopi*dio joj batat i kasice, ona bi prsuta.

j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013

Početno

Vidjela sam ja u njoj potencijal
    Kakva je sada sa teksturama? Kontam da je bolja, čim jede cvarke.
    N. doduše dugo nije mogla mrvice u hrani, kao npr zobenu kasu, ali je slaninu brzo savladala.

Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010

Početno

Dugo je jela iskljucivo kasasto, grudice nije mogla progutati, dizao joj se zeludac.
    I malo po malo, sad lijepo zvace.
    Ali i dalje cesto ratujemo s hranom. Izbirljiva je, ali mislim da joj apetit ovisi i o zubicima, cetvorke probile, idu trojke.
    Ako hocu da pojede kolicinski vise, onda pribjegnem grizu s vocem, kokosovim uljem i tako. Voce obozava, na mater. Najdraze voce su joj cvarci

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •