Stranica 126 od 182 PrviPrvi ... 2676116124125126127128136176 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,251 do 6,300 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #6251

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    gabi, mislim da ne bi trebalo biti problema ako meso skuhaš kao juhicu (mislim dio mesa), pa ga ponudis taj dan, a ono što je ostalo spremiš u frižider u ostatku juhice za sutra.

    Sutradan izvadiš i sve skupa ponovno otkuhas bar 15ak minuta. Tako ja radim kad mi je frkovita situacija.

    Ja bih ti predložila da dio nekako uvališ u vodu, pa tako pokušaš prije odmrznut dok je ovaj drugi gio relativno sačuvan u ledu, pa taj dio nekako otpilit.

    Alaj sam ga zakomplicirala hehe

  2. #6252
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Hvala cure na savjetima, pokusat cu sutra otpiliti smrznuto a ako ne bude išlo onda cu razmišljati dalje

  3. #6253

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku

    Ovo nam je okvirni raspored:
    5,30-6,00 buđenje i mlijeko
    10,30 voće, s ili bez žitarica
    15,00 povrće, s ili bez proteina (riba, meso, žumanjak)
    19,00 mlijeko i spavanje
    23,30 mlijeko
    kod nas je ovako sa 3 obroka:
    5-6 cicanje
    8-9 doručak (voće+žitarice)
    11-12 ručak (klasika povrće+meso bla bla)
    3-4 marenda
    6-7 večera (što ostane od nekog prethodnog obroka) NEKAD OVA DVA popodnevna OBROKA ZAPRAVO BUDU JEDAN OKO 5
    8 -cicanje za spavanjac
    doji po noći

  4. #6254

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    ako meso skuhaš kao juhicu (mislim dio mesa),
    jarčica, kako bumbarica jede juhu? ja sam pokušala svome dati, juhe je bilo svugdje osim u ustima... neće pa neće. općenito tekuće ide samo voda i cicanje.

  5. #6255

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    joj, mislim da je i bez veze djetetu davat baš juhu-juhu.

    mislim, juha je super stvar, pogotovo kad se meso silom prilika mora zamrzavat prije upotrebe-ako se skupa s mesom konzumira i juha u kojoj se meso kuhalo, to je najispravniji način da se u obroku sačuva ono kvalitetno iz mesa.

    ja sam svojoj od početka kad je počela jesti meso (s nekih 8-9 mjeseci), meso kuhala kao juhicu.
    u početku je unutra bila samo mrkva i koraba (jer smo samo to do tad uveli), a kasnije su im se pridružile i rajčica, paprika i kapula (luk)

    i sad imam smrznute rajčice i paprike baš njoj za juhicu-da ima bolji "šmek"

    ja dakle njoj tako skuham juhicu s mesom, a napose joj skuham i neko drugo povrće (jer se ovo u juhi jadno prekuha, tako da od njihovih vitamina ni ne ostane ništa u juhici), pa joj to povrće zgnječim vilicom (samo malo-dosta je to mekano), meso narežem na sitnije komadiće i onom juhom u kojoj se meso kuhalo podlijem da bude onako vodenasto kao varivo.

    opet sam zakomplicirala, ali nadam se da si skužila

    a jel njemu problem miris juhice ili samo konzistencija?

  6. #6256

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    e i nekad još u toj juhi skuham proso, gris ili palentu, pa u povrće dodam i žlicu toga da joj nije uvijek to isto.

    ideja-probaj mu juhu malo u gušće skuhat s grizom ili palentom, da bude ko ona mliječna kašica koju napraviš.
    ali opet, ja bih uz meso i te žitarice rado dodala neko povrće-vitamina i vlakana nikad naodmet

  7. #6257

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    svatila sam. ti zapravo radiš varivo, a zoveš juha!
    varivo on jede, tj. jedino tako i jede sve, polukašasto.

    on neće jesti pravu juhu, to mu curi svugdje okolo.

    nego, savjet - da ne kuhaš sve odvojeno, samo povrće ubaci u isti lonac di ti je i meso, ali pred kraj kuhanja, ono 10-15 min do kraja. manje imaš suđa prati tako

  8. #6258
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam sve kuhala zajedno, i zitarice. tako bi pokupile tekucinu u kojoj su hranjive tvari iz mesa i povrca.
    juhu nisam davala, samu, kao tekucinu.

  9. #6259
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Da li je normalno da se broj stolica s uvođenjem dohrane smanji? Smanjenje nisam primjetila s kruškom i jabukom (5 dana svaka), nego s prosom kojeg sam, osim prvi dan, miješala s kruškom jer ga samog nije htjela jesti (hvanla na savjetu ) i otad primjećujem da manje kaka, recimo, jednom do max. 2 puta dnevno.

  10. #6260

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Tako i moj ima stolicu 1 dnevno i normalno je to..
    Nekad ni nema u danu,ali to je rijetkost..

  11. #6261

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ltuna, leonisa - da i ja bi tako, ali ja juhu kuham u express loncu (mal stan i sve se kondenzira u kuhinji - prestrašno), tako da mi je tlaka stalno otvarat i zatvarat taj lonac.

    isto tako, često puta juhu kuham u velikom mjerilu za nas 3, pa da meni i mužu ostane bar za sutra (njoj ionako meso dajem 2-3 put tjedno-i to ako), a 2 tećice više su mi ništa pokraj svog drugog suđa koje imam za oprat.


    ali ovo su sve samo finese-to sve ovisi o ritmu i sveukupnim navikama hranjenja svake obitelji

    i tome kako tko definira juhu

  12. #6262
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    i moja stolicu ima jednom dnevno, ponekad ni toliko, ali rijetko, uglavnom jedna

    bili smo jucer kod pedice,pa sam izmedju ostalog spomenula onu reakciju na piletinu, kaze da je to alergija i da ne dajem opet, da probam sa puretinom, teletinom...da su oni manji alergeni, a zahvaljujuci reakciji na piletinu, moparu odgađa do daljnjega

  13. #6263

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    penny ne pratim dobro, što je bilo s piletinom?

  14. #6264
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je normalno da se broj stolica s uvođenjem dohrane smanji? Smanjenje nisam primjetila s kruškom i jabukom (5 dana svaka), nego s prosom kojeg sam, osim prvi dan, miješala s kruškom jer ga samog nije htjela jesti (hvanla na savjetu ) i otad primjećujem da manje kaka, recimo, jednom do max. 2 puta dnevno.
    moje ženske imaju stolicu jednom dnevno već dugo, a od dohrane nekad svaki drugi dan, nekad svaki, al nikakvih problema nema, to im je normalno

  15. #6265
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj penny prvotno napisa Vidi poruku
    bili smo jucer kod pedice,pa sam izmedju ostalog spomenula onu reakciju na piletinu, kaze da je to alergija i da ne dajem opet, da probam sa puretinom, teletinom...da su oni manji alergeni, a zahvaljujuci reakciji na piletinu, moparu odgađa do daljnjega
    probaj puretinu ili zečetinu

  16. #6266
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    penny ne pratim dobro, što je bilo s piletinom?
    kad sam prvi put dala imala je jako obilnu stolicu u roku od manje od pola sata od obroka (a jaaako malu kolicinu sam davala svaki put) i ujutro dermatitis po obrazima, nisam odmah povezala sa hranom pa sam opet dala komadic mesa,drugi dan, opet je uslijedila obilna stolica u roku odmah i ostatak dana proljevkasta .
    ipak sam skuzila da je okidac vjerojatno piletina pa sam sa iducim davanjem pricekala mjesec dana, ovaj put je bljuckala cijeli dan(A prestala je bljuckati) i izbacivala komadiće hrane


    jelena.o-hocu- sad cu probati s bijelom ribom, pa dalje puretina (zecetinu mi je skoro nemoguce nabaviti, prije mogu uloviti :p), a pedica je preporucila i teletinu kao najmanje alergenu

  17. #6267

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ajoj onda je to stvarno gadna reakcija bila....

    pitam jer se mojoj jedno vrijeme guza malo crvenila dok je domaćeg pijetla jela (bijelo meso). doduše, tad je imala i česte stolice od zubića, pa joj se valjda sve poklopilo: jaka stolica od mesa + zubići

  18. #6268
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam dečecu koji nije raspoložen za bilo kaj drugo osim cice silom prilika dala kupovnu kašicu i smazao je mašala količinu. E sad ja sam probala i nju i ove koje ja kuham i moje su puno finije tj. onak se lijepo osjeti voće,slatko je, još nekad stavim i svog mlijeka i nije oduševljen,samo okreće glavu i neće . Otvorena sam za neke prijedloge kak da oplemenim ove svoje domaće kašice. Čitala sam i od Apricot dohranu po danima, ali moj malac neće od žitarica niš osim palente, a povrće

  19. #6269

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    a da probaš pronać neku drugu sortu jabuka i eventualno je preliješ sokićem od mrkve kojeg protisneš kroz sokovnik?

  20. #6270
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    koja sve ulja dajete djeci (konkretno od 10 mj.)?
    u tablici dohrane piše biljna ulja od 9.mj.
    zasad dajem samo maslinovo, al mi je dragi ubacio bubu u uho da je čuo da domaća maslinova ulja imaju neku kiselinu koja nije dobra za bebe. nisam išla guglati da se ne uplašim.

  21. #6271
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    maslinovo je super.

  22. #6272
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj galicia prvotno napisa Vidi poruku
    koja sve ulja dajete djeci (konkretno od 10 mj.)?
    u tablici dohrane piše biljna ulja od 9.mj.
    zasad dajem samo maslinovo, al mi je dragi ubacio bubu u uho da je čuo da domaća maslinova ulja imaju neku kiselinu koja nije dobra za bebe. nisam išla guglati da se ne uplašim.
    Ma u svemu imaš nešto što nije dobro.
    Ja sam išla na sigurno, na početku dohrane sam kupila maslinovo Bio ulje u DM-u, mislim da je boca pola litre mi je trošimo evo već 7 mjeseci.
    A citirat ću i Apri koja kaže da je majčino mlijeko dovoljno masno tako da te dodatne masnoće po meni mogu i ne moraju biti.

  23. #6273
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    da, znam da je mm masno.
    ali ovo moje dijete ima preko 10 mj. i 8 kg., a dugačak je. sva mu se rebra i mišići vide.
    pa bih ga malo udebljala.

  24. #6274
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moji su imali toliko sa godinu dana
    kći sa 15 mjeseci

    naravno da mu se rebra vide, što bih ja za to dala

  25. #6275
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dečecu koji nije raspoložen za bilo kaj drugo osim cice silom prilika dala kupovnu kašicu i smazao je mašala količinu. E sad ja sam probala i nju i ove koje ja kuham i moje su puno finije tj. onak se lijepo osjeti voće,slatko je, još nekad stavim i svog mlijeka i nije oduševljen,samo okreće glavu i neće . Otvorena sam za neke prijedloge kak da oplemenim ove svoje domaće kašice. Čitala sam i od Apricot dohranu po danima, ali moj malac neće od žitarica niš osim palente, a povrće
    moj buco uživa u hrani ako je blendirana, skroz glatka, dok mršavica jede i ako nije tako...možda je u tome tajna i kod vas? zapravo, ni ne znam da li je dobro sve blendano?

  26. #6276
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mare ja ništa ne blendam, od početka joj dajem sve drobljeno vilicom. Jedino ne znam kako cu pileće bijelo meso- apri kako si ti davala?

  27. #6277
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jako sitno nožem nasjeckala, male su to količine, pa mi se dalo

    u početku davala s tom tekućinom u kojoj se piletina kuhala jer je jako suha (bijelo meso, za početak) dok nisu upoznali okus
    kasnije uvijek miješala s tikvicom, korabom... nečim sočnim

    kod nas skoro nikada nije bila potpuno kruta hrana, uvijek uz dodatak malo te tekućine u kojem se kuhalo
    tako da se lijepo žličicom jede

  28. #6278
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    To si i ja mislim, bijela piletina suha ko da đon jedeš lol. I ja sve dajem sa tekućinom u kojoj se kuhalo, ne voli kad je suho onda radi face ko da ce povratit.

  29. #6279
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, da, sjeskala sam na veličinu zrna nara ili kave, otprilike

  30. #6280
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ma mislim da nije stvar u mrvičastoj teksturi.Još uvijek smo na 3 gore spomenute namirnice a sad još i imamo nove momente sa govancem. Jučer je pojeo dosta kruške i palente i cijelu noć cviljugao,baš kao da ga boli trbuh i tek ujutro se uspio pokakati,a danas jabuka i palenta,pojeo jedva 2 jušne žl.i pokakao se uz prasak i cviljugav je cijeli dan. Jel da mu uvodim neš novom ili....

  31. #6281
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    za biljna ulja: ni ja se ne zamaram sa svim tim losim detaljima

    sad po novom ni mrkva zbog nitrita nebi trebala ici od 6 vec od 8mj, tako slicno i batat...i jos toga...

    maslinovo stavljam tu i tamo, kad se sjetim, uglavnom kad je mrkva u pitanju, jer se navodno A vitamin nemoze razgraditi tj organizam ga nemoze upotrijebiti bez masnoce

    saf:moja je na krusku isto tako reagirala....cijelu vecer je zavijala i prduckala...jos joj se nisam usudila ponoviti krusku, a evo nas vec 3 mj dohrane

  32. #6282
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Kod nas kruška i jabuka, pogotovo kombinacija uvijek imale laksativni učinak

  33. #6283
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Daklem, ušli smo u 11 mjesec. Osim štrajka dohrane zbog bolesti, dobro nam ide. Nema nekih pretjeranih reakcija, sve je odlično prihvatio.
    Vidim da po tablici može jesi junetinu, mi ju često jedemo, em za juhu, razna variva, rižote... Bi li on npr. mogao jesti rižot koji napravim za nas? Dakle žućena kapula, poriluk, junetina, malo domaće pomidore, mrkvica, eventualno korijen selena? Naravno bez začina ikakvih, sve dinstano na maslinovom ulju. Ili je to prejako za njega?

  34. #6284

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    njam njam, pozovi na ručak!
    ja sam to svom dala i nije bilo beda. celer i peršin mi se "potkrali" već davno u hrani (kad bih kuvala njegovo povrće skupa s našom juhom)

    drago mi je da je pingvin projeo!koliko je sad težak? moj mali sa 11,5mj ima 10,8kg.

  35. #6285

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    hm..
    jel mu trebam početi dodavati kravlje mlijeko?
    sad smo samo na večernjem i noćnom dojenju, zalomi se neko preko dana,ali kako ću krenuti kroz par dana raditi, i to vjerojatno otpada.
    jel mu to dosta?

  36. #6286
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Dodi na rucak,naravno!
    Potkrao se I meni selen u juhici za njega. Meni se cini da nije prejako...
    Inace,taman kad je projeo,se I razbolio,a kako se razbolio prestao je jesti,nije htio nikakvu dohranu preko 10 Dana. Jucer je krenilo na bolje! No,izgubio je na tezini,tako da opet u mjesec Dana nema prirasta! Stagniramo na 8200g,otprilike. Jucer kod pedice,nije bas zadovoljna. Ona kaze da bi do prvog rodendana trebao utrostruciti porodajnu tezinu,no to je nemoguce.
    Ali ne brinem se, fino izgleda,puplasti obrazi,nije mrsav!

  37. #6287
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    A joj, kruška i jabuka su nam trenutno zvijezde naše dohane, ak to izbacim ostaje mi ? Joj kad po zimi nema nikakvog voća osim još banane. Probat ćemo s njom
    Posljednje uređivanje od saf : 04.02.2014. at 14:04

  38. #6288
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Saf, pokušaj nabaviti sušenje šljive i marelice. To sam ja svom davala sa 7 mjeseci. Noć prije namočiš u vodi, a ujutro spremiš za žitaricama, ili voćem. Možeš i prokuhati, pa pinjurom malo istacati.

  39. #6289
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Imam suhe šljive,ali nisam davala jer sam mislila da se sušeno voće ne smije davati u početku.

  40. #6290
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    smije
    samo neka ne bude sumporeno

  41. #6291
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    samo neka ne bude sumporeno
    A kako se to zna? Piše li na ambalaži? Marelice se suše s korom, šta ne? Treba li je nekako skinuti?

  42. #6292
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ako su ti marelice fine narančaste boje znaš da su sumporene ,ne sumporeno suho voće ja kupujem u DM-u

  43. #6293
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Bas to,suho voce koje se sjaji,besprijekorno je,sigurno je sumporano.
    Ono voce koje ima tamne mrlje,tamnije je, nesumoporano je. Marelice najcesce uvozimo iz Turske, one su i meni jako fine. Nesumoorane su one od ekozone U konzuma, vidjela sam da ima U biobio,a te koje se prodaju U biobio ima i U plodinama. Zeleno pakiranje,pise bio na njima. Imaju sljive i marelice. Takoder, ima U apotekama kupiti.

  44. #6294
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    A kako se to zna? Piše li na ambalaži? Marelice se suše s korom, šta ne? Treba li je nekako skinuti?
    neznam kako se suse,al nikad nisam primjetila da neku kozicu treba guliti.

  45. #6295
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Da imam i ja šljive iz DM-a i piše da su nesumporene

  46. #6296
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    i ja sam kupila u DM u marelice, jedino me cudi neki neugodni miris dok se kuhaju,
    uvijek ih pokuham, 2-3 minute (mozda ih u buduce samo namocim preko noci), pa sa zitaricom izmiksam(jedino sto miksam), tek onda dobiju, jaaaako fini miris, i okus

    šljive slucajno imam domace susene, tako da ih prokuham i na toj vodi skuham griz(ili dodam) pahuljice i dodam jos kojeg voca imam, i natrgam koji komadic sljive

  47. #6297
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Vidiš vidiš, mogla bih i ja probati sa tom marelicom.

    Kod nas i dalje trnjavljenje. Ušli smo u drugi mjesec dohrane, uveli smo dosad ovo:

    Žitarice: palenta, riža, zob
    Povrće: tikva i tikvica
    Voće: jabuka, kruška, i od jučer banana

    Ne mogu reći da mu se išta sviđa. Možda je se triput dogodilo da je sa željom pojeo 3-4 žličice hrane. Pokušala sam i miksano (to je najbolje prošlo) i usitnjeno i u komadima, na ruku, kao cijeđeni sok, pomiješano s mojim mlijekom...
    I imam dojam da mu više smeta tekstura hrane, nego okus.

    Ali doji sve intezivnije i sve je više emocionalno vezan za dojenje. Nekad imam dojam da u meni vidi ogromnu hodajuću sisu

    Za prirast se ne brinem, sa nepunih 7 mjeseci imao je 8200 gr.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 05.02.2014. at 11:49

  48. #6298
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ali doji sve intezivnije i sve je više emocionalno vezan za dojenje. Nekad imam dojam da u meni vidi ogromnu hodajuću sisu

    Za prirast se ne brinem, sa nepunih 7 mjeseci imao je 8200 gr.
    tako i moj,a kad vidi reklamu za onaj air grudnjak netremice se fokusira se na tv,uvijek se sjetim one stvari od tbf-a guzice i sise........sorry malo sam off

    Mi smo danas jeli šljivu,malo prokuhanu i. .....uspjeh! Jako mu je bila fina, onak sa malo riže. Prirast pristojan 6mj.-9300

  49. #6299
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    dobri ste s prirastom bome... moja ima 9mj i tek nesto malo preko 8 kila, a izgleda bas buckasto

    danas sam se iznenadila kad je pojela oba obroka....i to sam drugi stvarno posteno natovarila zdjelicu, slucajno je ispalo vise jer sam kuhala palentu pa sam stavila previse vode (kuhala se zajedno sa mrkvicom i tikvom) i zagustila malo sa riznim...smazala je ko zmaj...

    a za dorucak sam joj pripremila zobene sa (suhom) marelicom i krusku...evo nakon 3 mj sam joj se ohrabrila ponovo dat krusku
    ljepo je pojela al je i bome pokakila...nekakvu cudnu kakicu (nikad u zivotu,sve do kad nisam postala mama nisam mislila da ce mi opisivanje kakice biti od tolike vaznosti)
    dio normalan(solidna stolica, ne tvrda ) a sve ostalo voda koja je skroz promocila i na bodic
    i sad nisam pametna,jeli to samo normalna reakcija na krusku koja otvara
    tj jel da idem dalje kako ide po pravilu 3 dana za redom nova namirnica, ili da joj krusku vise ne dajem. s obzirom da je nakon prvog pokusaja sa pocetka dohrane imala grceve od kruske

  50. #6300
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    mog starijeg je kruska pak zatvarala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •