Stranica 127 od 182 PrviPrvi ... 2777117125126127128129137177 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,301 do 6,350 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #6301
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mene zanima gdje vi kupite kruske? Ja mogu doc samo do ovih umjetnih, a to mu ne bih davala

  2. #6302

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    17

    Početno

    jučer vidjela u bio&bio, 20-ak i nešto kuna kg. imali su one tamno smeđe s tvrdom korom. njih treba pustiti da budu mekane pa budu baš fino sočne i slatke. odlične za u ruku i za u kašicu.

  3. #6303
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne dam 20 i nešto kuna za kilo krušaka, pa da su u rajskom vrtu rasle!

  4. #6304
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ne znam da li je netko već spomenuo, ovaj mjesec u DM-u za 20 bodova 20% popusta na zdravu hranu pa tko je ostao bez sušenih marelica...

  5. #6305
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima gdje vi kupite kruske? Ja mogu doc samo do ovih umjetnih, a to mu ne bih davala
    U Konzumu ili lokalnom dućanu s voćem i povrćem. Odnosno, gdje prvo naiđem. Šta ti znači "umjetne"?

  6. #6306
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja sad od voća dajem samo jabuke, još imamo domaćih, stoje kod bake na tavanu na hladnom i još su ok. Ovo vrijeme je uzas za dohranu, ali ste mi dale ideju sa sušenim voćem, probat cu to. Ja isto ne dajem ove iz Konzuma, ne vjerujem im. I da mi je znat od kud kruške ovima u bio&bio sad?

  7. #6307
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Mi provali suhe šljive, jer mi žao da jede samo jabuke, i imala je reakciju. Kaže pedica moguće jer su suhe, pa da čekam dok ne bude sezona šljiva. Sad me strah provati suhe marelice. Morat ću provati s bananom

  8. #6308
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Nama je definitivno tekstura problem.

    Danas sam mu dala bananu s jabukom - bananu sam skašila vilicom što je više moguće i jabuku naribala. Veselio se i kada sam mu davala kašaste dijelove, bio je baš happy, spremno otvarao usta i jako lijepo jeo. Čim sam mu dala komadić jabuke - fuj, bljak, stresao se, napravio zgroženu facu i nije više htio ni mrvicu jesti.

  9. #6309
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li je netko već spomenuo, ovaj mjesec u DM-u za 20 bodova 20% popusta na zdravu hranu pa tko je ostao bez sušenih marelica...
    Već bili i iskoristili

  10. #6310
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Imam hitno pitanje!

    Bebac se bolno napinje, kaka mekanu i gustu stolicu, ali s mukom i place. Mogu li mu dati pravog caja od kamilice ili majcine dusice? Ne zeli dojiti, ocito ga bas boli pupa

  11. #6311
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    mamica-ako bi dala caj, ja bi dala komorac, on je za probavu no1, a dovoljno je blag za djecu

  12. #6312
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Joj da, u pravu si, nisam nikada davala caj djeci pa ga se uopce nisam sjetila. To ima u ljekarni kupiti? Je li sigurno pravi caj, a ne obojena vodica?

  13. #6313
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Joj da, u pravu si, nisam nikada davala caj djeci pa ga se uopce nisam sjetila. To ima u ljekarni kupiti? Je li sigurno pravi caj, a ne obojena vodica?
    Mi imamo baš u rinfuzi cvjetiće komorača ali i jedan proizvođač(ne znam jel smijem napisati) ima u vrečicama i pod sastav piše 100% komorač bez hrpe drugih biljaka i imaš za kupiti u svim trgovinama. Mislim da ti je jeftinije nego u apotekama

  14. #6314
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja stvarno ne vjerujem da biljni uvarci u tim količinama mogu pomoći

  15. #6315
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Nisam mu zasad dala, triput je uz plac i bol napunio gace i onda se smirio i postao opet veseo i htio je dojiti.

    Apricot, a sto bi mu, po tvom misljenju, pomoglo?

  16. #6316

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    17

    Početno

    slažem se da je 20 kn za kg krušaka previše. ali, u jednom kg ima barem 5,6 komada. kupim dvije kruške i to bude maksimalno 8 kn. dvije kruške ima za dva obroka (naravno, pojede samo pola kruške u ovoj dobi; 8 i pol mjeseci).
    pritom se vodim mišlju da su kupovne kašice kruške (one najmanje) oko 5 kn. a u sebi, osim kruške, obično imaju nekih zgušnjivača, gluposti.
    skup sport, slažem se, ali u ovo zimsko vrijeme jabuka, banana i suhog voća, dobra promjena za npr. jednom tjedno.

    ne znam otkud ih nabavljaju, mogu pogledati etiketu u trgovini ako nekog zanima.
    Posljednje uređivanje od pupica2013 : 07.02.2014. at 10:05

  17. #6317
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja ne znam što ću ja svom malom davati za dohranu mi ovdje na otoku nemamo ni bio bio ni domaće kruške, jabuke preostaje nam samo konzum i male trgovine a to sve dođe na isto

  18. #6318

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    mene isto zanima šta su "umjetne" kruške?
    što se teksture tiče, mi smo počeli tako da skroz usitnim (ona najmanja rupa na ribežu), a postupno sam povećavala. tek sam mu sa 11 mj počela davati komade koje žvače, jer dotad nije bio zainteresiran. a pod komad mislim nešto veličine lješnjaka npr.

    jel netko vidio moje pitanje na prethodnoj stranici? kad se smanjuje dojenje, jel potrebno uvoditi kravlje mlijeko ili? on meni najčešće uz obroke pije samo vodu.

  19. #6319
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    smanjujes dojenje, ne ukidas ga, ne?
    onda, cemu kravlje ako jos uvijek ima tvoje.
    izmedju ostalog, kravlje se ne uvodi u prvoj godini. ovo, kupovno koje i mi pijemo.

  20. #6320
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    mene isto zanima šta su "umjetne" kruške?
    što se teksture tiče, mi smo počeli tako da skroz usitnim (ona najmanja rupa na ribežu), a postupno sam povećavala. tek sam mu sa 11 mj počela davati komade koje žvače, jer dotad nije bio zainteresiran. a pod komad mislim nešto veličine lješnjaka npr.

    jel netko vidio moje pitanje na prethodnoj stranici? kad se smanjuje dojenje, jel potrebno uvoditi kravlje mlijeko ili? on meni najčešće uz obroke pije samo vodu.
    Tko smanjuje dojenje , ti ili on?
    Danas curka napunila prvu godinicu , uz dohranu doji još bezbroj puta

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    smanjujes dojenje, ne ukidas ga, ne?
    onda, cemu kravlje ako jos uvijek ima tvoje.
    izmedju ostalog, kravlje se ne uvodi u prvoj godini. ovo, kupovno koje i mi pijemo.
    X

  21. #6321
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    [QUOTE=XENA;2568981]Tko smanjuje dojenje , ti ili on?
    Danas curka napunila prvu godinicu , uz dohranu doji još bezbroj puta



    sretan joj prvi rođendan

    mi imamo 19 mjeseci, dojimo vikendom bezbroj puta, radnim danom nadoknađujemo noću...
    obožavam ovu temu pa sam još uvijek tu

  22. #6322
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ni ja se neću lako dati sa ove teme, to će značiti da mi je bembulja odrasla i da nemam više malu bebicu

  23. #6323
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Xena, sretan rodendan malenoj princezi!
    Imamo 11 mjeseci,tri obroka, a I dalje cica nebrojeno puta.

    Pitanje: Jucer sam mu dala za dorucak svjezi kravlji sir,prvi put.
    Nakon rucka,za vrijeme popdnevnog spavanja,povratio je obilno, I povracao narednih 2sata,manje kolicine dok nije sve izbacio.
    Zvala sam pedicu, ona kaze da moze biti reakcija na sir,mozda se prejeo,mozda se nagutao zraka. Ja mislim da se prejeo jer je za rucak stvarno dosta pojeo.
    Ili mislite da je reakcija? Pokusat cu za par Dana opet dati sir. Malac je danas odlicno,noc prosla bez problema.

  24. #6324

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    i ja sam svojoj dala sveži sir nekidan i sva se osula-mislili smo da je dobila ospice. Ni sama pedica ne zna što da misli-ali ja znam da ćemo sir zaobilaziti u širokom luku još neko vrijeme

  25. #6325

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    leonisa, xena, da, (samo) smanjujem dojenje ali tako da će preko dana dobiti samo predvečer / navečer; i po noći.
    ali me zanima to onako tehnički, da li će mu to biti dosta mlijeka u odnosu na prije, kad je imao još jedno ili dva cicanja više.
    i šta, kad prekinem dojiti, onda mu trebam uvesti KM?

  26. #6326
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Mam mi je lakše kad vidim da ima puno većih beba koje doje nebrojeno puta,jer moj maleni ništa drugo ozbiljno niti ne jede osim što doji. Ponekad imam osjećaj da ćemo tako do godine dana.

  27. #6327
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sretan rodjendan

    S. 21,5mj. doji po danu pred jutarnje budjenje, u podne pred spavanje, onda jednom oko 6, pred spavanje po noci i po noci jedno 3 puta :D

    ne mora KM, moze jogurt, sir....

  28. #6328
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Da odgovorim, umjetne kruske (i jabuke, i marelice i drugo voce i povrce) su mi vocke istih proporcija, bez ijedne naznake nesavrsenosti izvana ili iznutra za koje onda znam da su a) tretirane svim i svacim da bi takove narasle i b) tretirane svim i svacim da bi takve i ostale. Rijetko kad imaju bas nekog okusa, a kad ih zaboravis u fridzu i nades nakon mjesec dana izgledaju isto

    Ja se zasad, sto se voca tice, drzim domacih jabuka, domacih smrznutih sljiva i banana. Brzo ce toplije vrijeme pa ce imati prilike uzivati u ekspoloziji okusa sezonskog voca i povrca.

  29. #6329
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    kaj mogu ponuditi domace smrznute sljive bebi?
    koliko dugo ih kuhate?
    Posljednje uređivanje od ki ki : 07.02.2014. at 16:12

  30. #6330

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku

    S. 21,5mj. doji po danu pred jutarnje budjenje, u podne pred spavanje, onda jednom oko 6, pred spavanje po noci i po noci jedno 3 puta :D
    tako sam i ja do nedavno, samo neću moći nastaviti zbog posla.

  31. #6331
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Da odgovorim, umjetne kruske (i jabuke, i marelice i drugo voce i povrce) su mi vocke istih proporcija, bez ijedne naznake nesavrsenosti izvana ili iznutra za koje onda znam da su a) tretirane svim i svacim da bi takove narasle i b) tretirane svim i svacim da bi takve i ostale. Rijetko kad imaju bas nekog okusa, a kad ih zaboravis u fridzu i nades nakon mjesec dana izgledaju isto

    Ja se zasad, sto se voca tice, drzim domacih jabuka, domacih smrznutih sljiva i banana. Brzo ce toplije vrijeme pa ce imati prilike uzivati u ekspoloziji okusa sezonskog voca i povrca.
    ja bih rekla kako si u krivu
    moguće da su to tretirane jabuke, svi tretiraju
    ali, ovo što se tiče veličine, oblika...

    svaka jabuka prođe ili kroz ruke ili kroz stroj koji ih kvalificira prema boji, veličini i obliku
    to što su iste, ne znači da su lošije
    samo da pripadaju prvoj klasi

    to bi bilo kao da kažeš da su djeca koja nose uniforme u školama - nedobra

    što se tiče stajanja... što očekuješ da bi se trebalo dogoditi nakon mjesec dana u hladnjaku?
    kako misliš da održavaju netretirano voće?
    prije se zakopavalo u pijesku i slami, danas se drži u hladnjačama...

    u okuse ne bih ulazila jer i doma, nas četvoro... pa svatko voli svoju sortu


    samo sam htjela reći kako nije nužno da je dućanska vulgaris voćka lošija od one kupljene u bio bio
    Posljednje uređivanje od apricot : 07.02.2014. at 18:07

  32. #6332
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    kaj mogu ponuditi domace smrznute sljive bebi?
    koliko dugo ih kuhate?
    mi 5 min

  33. #6333
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mozes. ja sam svojoj zamrzla domace sljive i "prokuhala" ih sa zitaricama.

  34. #6334
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    hvala svima na čestitkama

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    leonisa, xena, da, (samo) smanjujem dojenje ali tako da će preko dana dobiti samo predvečer / navečer; i po noći.
    ali me zanima to onako tehnički, da li će mu to biti dosta mlijeka u odnosu na prije, kad je imao još jedno ili dva cicanja više.
    i šta, kad prekinem dojiti, onda mu trebam uvesti KM?
    Ja ne bih uvodila KM prije godinu dana, preveliko jo to opterećenje za njihov probavni sustav.
    Po tvom pisanju bebaču bi ostalo barem dva sisanja i uz svu ostalu hranu vjerujem da mu to nije premalo.

    Ja sam mislila pomalo smanjivati dojenje pošto se i ja vraćam uskoro na posao, ali moja cicavica bezbroj puta traži ciku a nemamo nikakvu adekvatnu zamjenu (bočica).
    Onda sam odlučila ne stresirati se oko toga, uživati u dojenju dok traje a sam raspored cikanja će se automatski prilagoditi novim obavezama

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    kaj mogu ponuditi domace smrznute sljive bebi?
    koliko dugo ih kuhate?
    Ja ih kuham dok se ne napuhnu, to znaći da su se raskuhala i da ću ih moći lijepo zgnječiti u kašici

  35. #6335
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih rekla kako si u krivu
    moguće da su to tretirane jabuke, svi tretiraju
    ali, ovo što se tiče veličine, oblika...

    svaka jabuka prođe ili kroz ruke ili kroz stroj koji ih kvalificira prema boji, veličini i obliku
    to što su iste, ne znači da su lošije
    samo da pripadaju prvoj klasi

    to bi bilo kao da kažeš da su djeca koja nose uniforme u školama - nedobra

    što se tiče stajanja... što očekuješ da bi se trebalo dogoditi nakon mjesec dana u hladnjaku?
    kako misliš da održavaju netretirano voće?
    prije se zakopavalo u pijesku i slami, danas se drži u hladnjačama...

    u okuse ne bih ulazila jer i doma, nas četvoro... pa svatko voli svoju sortu


    samo sam htjela reći kako nije nužno da je dućanska vulgaris voćka lošija od one kupljene u bio bio
    samo bih potpisala - moji svekar i svekrva se bave jabukama. kupci zahtijevaju sortiranje po veličini i obliku pa 1. klasa izgleda kao hrpa klonova. a male jabučice, one nepravilnog oblika i s oštećenjima idu pod niže klase, a tretirane su jednako. čak se gleda i je li peteljka prisutna - one bez ne bi smjele u 1. klasu. ne padajte na fore - u 99% slučajeva sve vam na isto dođe.

  36. #6336
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Razumijem ja kalibraciju i klasifikaciju plodova i nije mi to jedini kriterij po kojem sudim o plasticnosti .

    Ali, zar vi stvarno mislite da je dobra namirnica za pocetke dohrane uvozna kruska iz supermarketa u veljaci? Ili tikvica?

  37. #6337
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem ja kalibraciju i klasifikaciju plodova i nije mi to jedini kriterij po kojem sudim o plasticnosti .

    Ali, zar vi stvarno mislite da je dobra namirnica za pocetke dohrane uvozna kruska iz supermarketa u veljaci? Ili tikvica?
    Zar ti stvarno misliš da je zemlja u kojoj je rasla ona kruska iz Bio Bio zdrava, netaknuta, zrak čist, ptičice pjevaju, pčelice letaju?

  38. #6338
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a gdje je čuva bakica koja prodaje 11 komada
    ili oni od kojih uzima biobio

    ništa to ne može valjati, ako nutricionistički gledamo
    lijepo kupim u dućanu za 6 kuna i dobro i nadebelo ogulim koru

  39. #6339
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    lijepo kupim u dućanu za 6 kuna i dobro i nadebelo ogulim koru
    x

    i to samo djetetu, sebi ni to.

  40. #6340

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Potpis na apricot..i meni su bas fine i socne kruske iz konzuma

  41. #6341
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne kupujem u Bio Bio.
    Trudim se (koliko je moguće) jesti hranu uzgojenu lokalno, sezonsko voće i povrće, pa tako hranim i dijete.
    Kao što je Apri rekla, djecu učimo onome što nam je i samima bitno, bila to važnost doručka ili hrane sa što kraćim putem od izvora do stola.

  42. #6342
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a gdje je čuva bakica koja prodaje 11 komada
    ili oni od kojih uzima biobio

    ništa to ne može valjati, ako nutricionistički gledamo
    lijepo kupim u dućanu za 6 kuna i dobro i nadebelo ogulim koru

    Nije stvar u cijeni- ali apri, zar si stvarno davala klincima za početak dohrane voće iz Konzuma/bilokojegdrugoglanca? Ja se ne usudim, evo ubijte me, možda kad vidim da nije alergicna budem ali ovako ne znam. Možda sam ja previse zabrijala ali eto ja pola namirnica nisam još uvela jer nisu u sezoni. Mislim isto kao maca papucarica.

  43. #6343
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    s placa
    za prvo dijete
    iz interspara za drugo

    ja sam procijenila da bi puno veći stras za nas bio da hodamo okolo i tražimo nešto što je nazovi - zdravo
    u mojoj obitelji je puno poljoprivrednika koji od zemlje i njezinih plodova žive
    i znam kako je teško uzgojiti nešto potpuno netretirano
    tako da ne vjerujem onima koji imaju na tone bio - eko - org nečega

    to je samo moje mišljenje, apsolutno dopuštam da sam u krivu
    tu sam jako komotna; ako mi je pod nosom nešto štp znam da je dobro, kupim
    ali ako moram napraviti samo 5 minuta nekog dodatnog angažmana... ja tih pet minuta nemam

    svatko procjenjuje što mu je važno
    ja se trudim napraviti najbolje od onoga što imam

  44. #6344
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    ja tako slicno....
    tesko mi je doci do bio/eko/kakogod proizvoda jer jos uvjek nepoznam grad dovoljno,a i pod upitnikom mi je to bio, a i s obzirom da sam na otoku, tesko mi je do bilocega,
    da nisam mrkvu kupila u konzumu i dala joj, do mrkve nikad nebi ni dosla, jer eto, moja u vrtu je tek nikla, a u bio bio je nikad nije bilo kad sam ja bila
    barem sam se sa tikvama opskrbila pocetkom zime,pripremila i spremila u zamrzivac. barem sam kupila u sezoni, tako da je veca sansa da su nase nego uvozne...bar nesto, kraci put su presle i sigurno su zrelije ubrane
    radije cu kupiti nesto ne bio, nego uzeti gotovu kasicu
    al ni od toga se nisam ogradila, pa kupim pastrnjak od alnature ili borovnicu sa jabukom,i dodam po zlicu u kasicu koju napravim- da ipak nesto i uvedemo u dohranu,i pnekad promjenimo meni posto nas je bas sezona mimoisla

  45. #6345

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    jedino što mene muči je karenca u upotrebi pesticida. i nadam se da je ovi "bio" ipak više poštuju.

    ali u današnjem svijetu gdje je profit jedina životna valuta, teško je procijeniti što je dobro i kvalitetno, a što nije

    trudim se da sve bude bio i eko, ali bože moj, nemam uvijek prilike toga se držati i onda se tješim da je dobro da povremeno dođe u doticaj i s tim nepoželjnim supstancama-jer će kad tad doći.

    i uvijek radije blanširam bio i eko nego da kupim vulgaris u nekom trgovačkom lancu. nekako sam nevjerni toma po tom pitanju. preslaba je kontrola kod nas. nema se para za puno prioritetnije stvari od toga.

    i onda daš djetetu mrkvu kod koje se nije poštovala karenca i misiš da je alergično na mrkvu. a nije.

    mrkvu i krompir uvijek biram eko, za jabuku i sl. stvari mi sad više baš i nije bitno

  46. #6346
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    sa cim sve kombinirate palentu,maloj je 8 mj. i pocinjemo ispocetka
    jer sa 6 mj. nije prihvatila dohranu

  47. #6347
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sa svim voćem i povrćem

    jabuka
    kruška
    koraba
    tikvica
    šljiva (suha)
    mrkva

  48. #6348
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    znaci recimo skuham mrkvu i tikvicu recimo i onda u tu vodu stavim kuhati palentu

  49. #6349
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije stvar u cijeni- ali apri, zar si stvarno davala klincima za početak dohrane voće iz Konzuma/bilokojegdrugoglanca? Ja se ne usudim, evo ubijte me, možda kad vidim da nije alergicna budem ali ovako ne znam. Možda sam ja previse zabrijala ali eto ja pola namirnica nisam još uvela jer nisu u sezoni. Mislim isto kao maca papucarica.
    moji prodaju jabuke Konzumu. pravila kako trebaju izgledati su jaaako stroga. i samo da znate, općenito u tom biznisu one male koje kak ti izgledaju kao da nisu tretirane obično završe na placu ili kod kojekakvih olfo bio uzgajivača koji ih podvaljuju pod eko uzgoj. a takvih malih je najviše. ne nasjedajte ne te fore. i apri dobro zbori - uzgajati išta bez ikakvog tretiranja je SF.

  50. #6350
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    moji prodaju jabuke Konzumu. pravila kako trebaju izgledati su jaaako stroga. i samo da znate, općenito u tom biznisu one male koje kak ti izgledaju kao da nisu tretirane obično završe na placu ili kod kojekakvih olfo bio uzgajivača koji ih podvaljuju pod eko uzgoj. a takvih malih je najviše. ne nasjedajte ne te fore. i apri dobro zbori - uzgajati išta bez ikakvog tretiranja je SF.
    Nikako se ne slažem s tobom niti s apri. Vrt od moje mame je živi primjer toga... No to je za drugu temu!
    Ja nabavljam domaće,ako nemam svoje,znam i kupiti u dućanu, onda operem sodom bikarbonom, skinem deblji sloj kore. Btw, znam da je trenutno furka na eko i bio, eko može napisati bilo tko, no bio certifikat ipak je teže dobiiti! Ja volim znati što jedem, od koga jedem, a pogotovo ako to dajem djetetu. I debelo ću se potruditi doći do sezonskih,netretiranih namirnica. A da ne govorim koliko sam povrća i voća spremila u škrinju ovo ljeto.
    Jer naposljetku - ono smo što jedemo!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •