Stranica 131 od 182 PrviPrvi ... 3181121129130131132133141181 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,501 do 6,550 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #6501
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa i voće je obrok
    to smo mi nakaradno zamislili da je međuobrok jer su nam oči gladne i jer smo se navikli prejedati


    (ali, ako nekad ideš na put, u hotel ili slično... ja sam nosila zobene i ostale pahuljice i davala konobaru da mi zapari vodom iz kafe aparata. poklopiš i ostaviš nekoliko minuta i to je to)
    x
    ili u kaficu.

  2. #6502
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    x
    ili u kaficu.
    Poštujem vašu naviku al kod nas nije tako ...voće je uvijek međuobrok između dor.i ruč. ili ruč. i več.

    E da i nehodam po kafićima s klincima
    Hvala na odgovorima saznala sam sve što me zanimalo.

  3. #6503
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Otišao krivi smailić

  4. #6504
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa ne moras hodati, al u setnji, na putu, u gradu... kako udjes traziti casu vode trazis tople vode.

    s druge strane, termosice.

  5. #6505
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku

    E da i nehodam po kafićima s klincima
    ja ne hodam ni bez djece
    tako da ti je komentar bezvezan, u najmanju ruku

  6. #6506
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne hodam ni bez djece
    tako da ti je komentar bezvezan, u najmanju ruku

    Mislim...tema je dohrana..već sam gore napisala da sam saznala što me zanima i zahvalila se....u vezi dohrane
    Neznam razlog takvom postu!?
    Žao mi je kaj ti bar povremeno nema tko dijecu pričuvat,ja volim izać sa svojim mužem/kumovima/prijateljima i smatram to vrlo korisnim u braku,al to je jedna sasvim druga tema kojoj nije mjesto na ovoj.

  7. #6507
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    artep, cemu takav stav?

    zanimalo te kako djetetu dati nesto ako ste vani, dobila si savjet da prah pomjesan s teglicom voca nije bas dobar i da ti ipak treba voda, pa ako neces davati samo voce u tim iznimnim situacijama, da mozes toplu i/ili prokuhanu vodu dobiti u kaficu, restoranu- gdje god se posluzuju hrana i pice, da bi na to odgovorila da ti ne hodas s kincima po kaficima, sto uopce nije upitno ili bitno jer uopce ne moras biti u kaficu da bi dobila toplu vodu (ako me pamcenje sluzi 50 stupnjeva toplu). druga je stvar ako ti se to ne da ili te sram ili planiras biti s djetetom u sumi.

  8. #6508
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    apri je rekla da ne hoda ni bez djece po kaficima, a ne da nije nikad bez djece.
    kao odgovor na tvoje da ne hodas s djecom po kaficima.
    kao "dokaz" da ne moras hodat sa ili bez djece po kaficima da bi dobila toplu vodu za napraviti rucak.

    nesto si pogresno polovila u zadnjih nekoliko postova.

  9. #6509
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mogu 7 corn pomješat s voćem ili mora ići i mlijeko/ voda?
    Ovo je bilo moje pitanje a traženi odgovor je ili DA ili NE,a sve ostalo me ne zanima tako da se bezveze trudite opravdavat obje ili jedna drugu.

  10. #6510
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nisi ti sama na ovome forumu
    mnoge žene imaju slična pitanja
    nikada ne odgovaramo sa da ili ne, nego dajemo objašnjenja, trudimo se što više pomoći

    a u onome trenutku kada me netko bude trebao opravdavati, maknut ću se sa foruma

  11. #6511
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je bilo moje pitanje a traženi odgovor je ili DA ili NE,a sve ostalo me ne zanima tako da se bezveze trudite opravdavat obje ili jedna drugu.
    onda samo za tebe- ne (izmedju ostalog, zar na kutiji ne stoje upute o nacinu spravljenja objeda, ako se radi o djecjoj hrani?)
    za sve ostale koji citaju temu i na njoj sudjeluju tips and trics (koje nazivas pravdanjem) su u gornjim postovima.

    sad mozemo dalje
    Posljednje uređivanje od leonisa : 05.03.2014. at 20:04

  12. #6512
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da pitam nešto pošto se ne kužim u palentu jer je ne volim, koju skuhati djetetu, ja sam kupila neku u Konzumu pasta Zara koja se kuha 3 min a sve su bile slične to su neke instant vrste, jel ta dobra ili mora biti neka posebna?

  13. #6513
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ja kuham alnaturinu

  14. #6514
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    imas instant koja je gotova za par minuta i palentu koja se kuha 20.
    zdravija je ova druga, no ja sam koristila obje, ovisno o situaciji jer mi je ponekad bilo bitnije brzo nesto skuhati.

  15. #6515
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Baš sam se pitala u par situacija kako bi bilo da upitam konobara za malo vruće vode iz kafe aparata.. a onda si mislim - ko zna kako ga održavaju, kojim kemijama... ma ne znam - vjerojatno previše brinem?

  16. #6516
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Joj, ta voda meni zna biti smrdljiva, kad pijem čaj osjeti se (ne svugdje, naravno, ovisi o održavanju).
    Nego, što ako dijete ne želi pojesti kašicu (od jabuke npr.) ujutro kad inače jede (maleni je jučer zaspao nakon nekoliko žlica), mogu li mu tu istu kašicu dati sat-dva poslije? I mora li taj jedan obrok biti uvijek u isto vrijeme?

  17. #6517
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    naravno da ne mora, pa ni mi ne jedemo svaki dan u isto vrijeme, nego kako stignemo
    nije hrana antibiotik

    što se kašice tiče...
    govoriš o kupovnoj?
    pretpostavljam da je možeš zatvoriti pa opet nakon nekoliko sati otvoriti. ako u dućanu može stajati tri godine...

    voda iz kafeaparata... pojma nemam
    kontam da je promet vode koja ističe iz njega toliko velik da sve izađe
    a da ima kemije, pa ne bi kava valjala, valjda bi netko skužio (ne pijem kavu, pojma nemam)

  18. #6518
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    vikki kod nas je to nemoguća misija da jede uvijek u isto vrijeme, ja započela s ručkom pa mu dam iza spavanja, prije tog šetamo pa skuham kad spava...
    inače palenta mi je ispala malo gušća pa nije puno pojeo ali zato je imao stolicu nakon 4 dana (jabuka ga nije uopće otvorila)

  19. #6519
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nije kupovna, kuhana zmiksana jabuka ili kombinacija riže i jabuke.
    OK, pretpostavljam da i skuhana jabuka može malo stajati, nije promijenila boju.
    Ma čitam kako cure daju obroke u točno oređen sat, ali to je valjda kad su već veći.
    Što se tiče vode iz aparata, ona je protočna, ali ti dijelovi u kojima se zadržava, pogotovo ljeti kad ide manje čaja, znaju biti prljavi, nataloži se svega. No probate gutljaj pa vidite, osjeti se.

  20. #6520
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja bi izbjegavala po vani nositi bilo kaj što bi mi kompliciralo život. Možda samo kakvu voćku bez žitarica, pa onda žitarice doma.
    Nama škripi dohrana pa sam odustala od svega do sad i skuhala mu tikvicu i dala nasjeckanu na par komada i čudo frajer jede . danas na meniju opet tikvica na kolutiće i žganci na kockice. Poslije čistim ali ovako bar nešto pojede,kašice nikak(mislim na zgnječeno vilicom).

  21. #6521
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Ja furam sa sobom ponekad domaće voćne ili voćno -povrćne kašice, (nekad bude i neka žitarica) u maloj plastičnoj kutijici. Nije bas da ih cukam cijeli dan, pojede ih ona za sat-dva.. Nisam se ni pitala kak se moze desit u tak kratkom vremenu.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  22. #6522
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a što fali običnoj voćki?
    ono, cijeloj jabuci, kruški, banani...

  23. #6523
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Potpisujem apri! Kakva kemijanja sa žitaricama, vruća voda, bla,bla, ako idem negdje na duže, ponesem neku voćku i eto mu obroka. A uostalom, koliko vi to budete vani s djecom kad trebate nositi hranu sa sobom,ako idem vani nahranm ga prije i to je to. Kažem, jedino ako idem negdje na duže od dva-tri sata, a to je onda obično kod nekog ili u drugi grad.

  24. #6524
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    ja kuham alnaturinu
    Koliko se alnaturina kuha, je li to instant palenta ili je treba duže kuhati?

  25. #6525
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Alnaturina se kuha 20 min.

  26. #6526

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    A ja alnaturinu kuham par minuta,5 maximum..i ok bude

  27. #6527
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala, cure, kuhat ću je ipak malo duže za početak.

  28. #6528
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ja kuham njihovu palentu i pirov griz 10 minuta. Proso 5min +da odstoji još 10 min. Amarath 30 min+ da odstoji još 10 min.

  29. #6529

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Mame, molim savjet! Sin 16 mjeseci. Nedavno u prehranu uvodimo proso i amaranth. Nemam iskustva od ranije sa tim žitaricama niti sam to kad spremala.
    Sobzirom da su bogate proteinima zanima me u kojoj količini dnevno se smije uzimati tih žitarica, da li treba onda smanjiti meso ili se može kombinirati, i jel previše npr. jedan obrok proso sa voćem, a drugi amaranth?Potpuno sam zbunjena oko tih količina koje se smiju ponuditi. I da, još uvijek doji i to dosta često,tako da i od tuda proteini.

  30. #6530
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Viki ja isto imam alnaturinu i kuham ju 20min

  31. #6531
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Kuhala sam je 20 min ali nije htio, vriska cim je skuzio zrnca valjda
    Jel smijem sutra recimo pomijesati s jabukom (jer jabuku jede) ili bas mora biti cista palenta prva tri dana? Dosad je probao rizu i jabuku i to mu je ok.

  32. #6532
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    na pravi s kombiacijom koju želi, ak treba možeš i posle smiksati za početak.

    Kak jede rižu i jabuku?

  33. #6533
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku
    Mame, molim savjet! Sin 16 mjeseci. Nedavno u prehranu uvodimo proso i amaranth. Nemam iskustva od ranije sa tim žitaricama niti sam to kad spremala.
    Sobzirom da su bogate proteinima zanima me u kojoj količini dnevno se smije uzimati tih žitarica, da li treba onda smanjiti meso ili se može kombinirati, i jel previše npr. jedan obrok proso sa voćem, a drugi amaranth?Potpuno sam zbunjena oko tih količina koje se smiju ponuditi. I da, još uvijek doji i to dosta često,tako da i od tuda proteini.
    ne trebaš smanjivati meso

  34. #6534
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Raskuhanu i smiksanu rižu i jabuku isto tako, kratko prokuhanu i smiksanu. Nije mi palo na pamet miksati palentu, činila mi se dovljno rijetka

  35. #6535
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sad da si možda kuhala brašno onda da , ali dete oćito ne misli kak i ti


    si probala mu dat u ruke, onda treba malo gušće bit i da se ohladi u kakvoj zdjelici pa narežeš

  36. #6536
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Moj jede palentu sam na kockice. Pod "jede" ulaze i gnječenje,trackanje,mazuckanje(po kosi npr.) i tak

  37. #6537
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    moj mali isto nije htio palentu nikako a nisam se sjetila smiksat s jabukom jer sam mislila da mora jest čistu i onda smo nakon 2 dana mučenja i pljuvanja prešli na bananu, to jede ko lud, bio bi i cijelu pojeo samo me strah dati mu toliko za početak da ne povrati...

  38. #6538
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    MM, oprezno s bananom jer im je jako fina, da ti poslije ne odbije ove dosadne okuse...miješaj mu je s nečim što ti je na redu od žitarica pa mu svaki put daj sve manje banane.

  39. #6539
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a nije ni to pravilo
    moji uopće ne vole banane
    s tim da će mali pojesti, ali kći - ni da umire od gladi

  40. #6540
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Moj voli bananu, ali obožaaava okusom puno dosadniji avokado.
    A nešto je i u fazama, jedno vrijeme ginu za nečim, pa za dva tjedna okreću glavu od toga.

  41. #6541
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Maco, kad si mu prvi put dala avokado?

  42. #6542
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Ally23 prvotno napisa Vidi poruku
    Mame, molim savjet! Sin 16 mjeseci. Nedavno u prehranu uvodimo proso i amaranth. Nemam iskustva od ranije sa tim žitaricama niti sam to kad spremala.
    Sobzirom da su bogate proteinima zanima me u kojoj količini dnevno se smije uzimati tih žitarica, da li treba onda smanjiti meso ili se može kombinirati, i jel previše npr. jedan obrok proso sa voćem, a drugi amaranth?Potpuno sam zbunjena oko tih količina koje se smiju ponuditi. I da, još uvijek doji i to dosta često,tako da i od tuda proteini.
    moram priznati da o tome nisam nikad vodila brigu ni s jednom.

    i uredno radim i proso i amaranth s mesom, bilo da glume rizu bilo da time zgusnem gulas.

  43. #6543
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Maco, kad si mu prvi put dala avokado?
    Brzo nakon početka dohrane.
    Po tablici kojom se manje-više vodim, a čini mi se da je to proširena Rodina tablica, avokado ide od početka dohrane.

  44. #6544
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a što fali običnoj voćki?
    ono, cijeloj jabuci, kruški, banani...

    Nekad i voćku ponesem, ali obično uzmem ono kaj uvodim ( Doris je svega nekoliko namirnica probala) , eventualno u nekoj kombinaciji.

    Od žitarica smo uveli samo rizine pahuljice i proso, a k tome taj proso moram stvarno dobro raskuhat i smiksat jer se jadna šokira od teksture. Sve me strah palente, s tim krećem za par dana.
    Koliko ju rijetko kuhate? Mislim, u kojem omjeru?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  45. #6545
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Moj mlađi isto uopće ne voli bananu, niti mrkvu. Baš sam se iznenadila, obično vole te slatke okuse.

  46. #6546
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Nije stvar u voli/ne voli bananu, nego ako voli, a mali od MM očito voli, onda treba dozirati količine jer ipak je cilj ponuditi im razne stvari, a nakon banane moguće da neće htjeti jesti dosadnjikavu, bezukusnu hranu.

  47. #6547
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    a nakon banane moguće da neće htjeti jesti dosadnjikavu, bezukusnu hranu.
    već sam dosadna i bogu i ljudima stalnim ponavljanjem kako ne postoji dosadna i bezukusna hrana
    to je TVOJA percepcija i takvim razmišljanjem samo možeš i djetetu nametnuti svoj stav ("nametanje" shvati uvjetno, ne govorimo o verbalnom ili fizičkom nametanju)

    koja je to dosadnjikava i bezukusna hrana ako od deset ljudi znam 5 koji će radije odabrati bananu, a drugih 5 brokulu ili korabu.
    jako veliku zaslugu u prihvaćanju dohrane ima ono što mi mislimo, nemojte to smetnuti s uma.

  48. #6548
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    već sam dosadna i bogu i ljudima stalnim ponavljanjem kako ne postoji dosadna i bezukusna hrana
    to je TVOJA percepcija i takvim razmišljanjem samo možeš i djetetu nametnuti svoj stav ("nametanje" shvati uvjetno, ne govorimo o verbalnom ili fizičkom nametanju)
    Sorry, al' ne kužim...naravno da je moja percepcija da je riža bez soli bezukusna i da je nekom drugom to super specijalitet (not ), ali kako da ne nametnem djetetu svoj stav? Da mm i ja počnemo jesti rižu bez soli i pravimo se da nam je fina?

  49. #6549
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne znam, to ti odluči kako ćeš
    ja ti samo želim reći da naše predrasude stvaraju navike kod djece

    i, da, riža bez soli je jako ukusna ako si dotad nisi uništio okusne pupoljke vegetama, presoljavanjem, prezačinjavanjem

  50. #6550
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Riža bez soli je super doručak, ja se već navikla, žao mi baciti kad mali ne pojede pa zmiksam sebi s voćem :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •