Stranica 166 od 182 PrviPrvi ... 66116156164165166167168176 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,251 do 8,300 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8251
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    a možda joj nekaj os prije ne paše u prehrani

  2. #8252
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mare, da nije od hladnoće?

  3. #8253
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Pazi, nama se javio atopijski a pije samo AD i to hipoalergeni. Pedica je rekla da moze biti od bilo cega, od prasine npr. Ne mora biti hrana.

  4. #8254
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Inace gdje kupujete voce i povrce? Ako se smije pisati.
    Ako tko ima nekog dobavljaca domacih plodova, moze pp?

  5. #8255
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja vecinom kupujem na placu..

    Jesi iz Zagreba? Ako da, imas eko,Sever, oni su jedni od poznatijih. Ali imas i one grupe solidarne razmjene (tako nekako ) pa preko njih kupujes od domacih malih gospodarstava.

  6. #8256
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Našla sam par OPG-ova koji čak dostavljaju, pa ću naručiti. Imaju batate i buče sada.

  7. #8257

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Molim savjet drage mame. Moj malisan ce sad 6 mjeseci i uvela sam mu kukuruznu krupicu, rizicu, mrkvicu, jabukicu, bananu no izgleda da ga to zatvori. Ne znam sto je najbolje da mu dajem da ga ne muci probava. Mlada mama

  8. #8258

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Maleni nije htio sada p9jeati rizine pahuljice s vodom i izdojenim mlijekom (dajem mu to sad 2 puta)...htio je sisu
    Smijem li mu to kasnije podgrijati i kako?

  9. #8259
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja svom nikad ne podgrijavam pahuljice. Ne bih ni sebi,pa po tome gledam.

  10. #8260

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Maleni nije htio sada p9jeati rizine pahuljice s vodom i izdojenim mlijekom (dajem mu to sad 2 puta)...htio je sisu
    Smijem li mu to kasnije podgrijati i kako?

  11. #8261
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne
    A sto pahuljice tako kasno?

  12. #8262
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cemu pahuljice uopce? :/

  13. #8263
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj nin23 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim savjet drage mame. Moj malisan ce sad 6 mjeseci i uvela sam mu kukuruznu krupicu, rizicu, mrkvicu, jabukicu, bananu no izgleda da ga to zatvori. Ne znam sto je najbolje da mu dajem da ga ne muci probava. Mlada mama
    probaj sa kruškom, skuhanom suhom šljivom ili marelicom, to otvara, ove namirnice koje si navela uglavnom zatvaraju

  14. #8264
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Da, kruška je odlična

  15. #8265
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Gauda i slični sirevi za djecu 1+? Da ili ne?
    Imaju li takvi sirevi soli u sebi?

    Inace, izbjegavam sitne namaze jer imaju soli. Radije mu napravim neki od svježeg sira.

  16. #8266
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    svi sirevi imaju soli koliko znam, osim svježeg

  17. #8267
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Normalno je da beba neće dohranu kad je bolesna/prehlađena, jel da?

    Ne jede mu se baš ništa na žličicu, ali bočicu pojede standard količine. Ne znam dal da mu nudim nešto još danas (doručak pojeo malo, ručak još manje), ili da pričekam da ozdravi i dam mu samo mlijeko

  18. #8268
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Koliko je star, Vrci?
    Ako nece nista jesi, ne treba forsirati. Daj mu mlijeko. Bitno je da pije puno tekucine (mlijeko) dok je bolestan.

  19. #8269
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj nin23 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim savjet drage mame. Moj malisan ce sad 6 mjeseci i uvela sam mu kukuruznu krupicu, rizicu, mrkvicu, jabukicu, bananu no izgleda da ga to zatvori. Ne znam sto je najbolje da mu dajem da ga ne muci probava. Mlada mama
    ja sma svojoj kombinirala nešto što zatvara i otvara-recimo banana i zobene pahuljice i sl.

  20. #8270
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Moj mali se samo jednom zatvorio i otvorio ga je amaranth. Tolko dreka u zivotu nisam vidjela
    Kasnije vise nikad nije imao zatvor ali zna imati tvrđu stolicu pa ubacim malo amaranta i odma kenja plastelin

  21. #8271
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    11 mjeseci ima.
    Dala sam mu malo zobenih (ja sam jela, pa sam njemu napravila malo jer on hoće jesti kad vidi nas), pojeo je nešto. Sad ću ga ostaviti samo na mlijeku, jer čim vidi žlicu krene se otimati i vikati

  22. #8272

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Nin, ja bi znala skuhati jabuku (dok je bio tako mali) i dati mu na žličicu soka od jabuke. Pomagalo je.
    Posljednje uređivanje od perla5 : 19.01.2015. at 22:22

  23. #8273
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno je da beba neće dohranu kad je bolesna/prehlađena, jel da?

    Ne jede mu se baš ništa na žličicu, ali bočicu pojede standard količine. Ne znam dal da mu nudim nešto još danas (doručak pojeo malo, ručak još manje), ili da pričekam da ozdravi i dam mu samo mlijeko
    Ipak se nesto krilo iza nejedenja? Toga mene uvijek frka kad nece jesti, odmah se pitam kaj je sad.

  24. #8274
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E da, procitala sam negdje da ne valja poceti dohranu s vocem, sad ne znam zakaj, da se ne naviknu na slatko, jel to?

  25. #8275
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Lavko nije ti to pravilo. Ja sam N. prvo dala jabuku i nije ljubitelj slatkog. Draže joj je povrće u raznim oblicima i meso u pojedinim . Ona je jadna u nezgodno vrijeme počela do hranu pa je jedino svježe voće bilo jabuke i kruške sto i danas voli .

  26. #8276
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nabavila sam i buče pa si mislim možda s tim početi...ma ja svaki dan počinjem s nečim drugim. Kako se buča sprema, isto skuham i malo maslinova ulja i bok?

  27. #8277
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Lavko, moj stariji je poceo dohranu sa rizinim pahuljicama, a mladji sa jabukom, i moram priznati da ne vidim neku razliku. Obojica vise vole tzv.slanu hranu
    Ma da, bucu skuhas i to je to. Ja nisam dodavala ni ulje

  28. #8278
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Nabavila sam i buče pa si mislim možda s tim početi...ma ja svaki dan počinjem s nečim drugim. Kako se buča sprema, isto skuham i malo maslinova ulja i bok?
    Skuhaš. Daš. Maslinovo uvedi kasnije jer ako uvedeš buću i maslinovo skupa, u slučaju reakcije, nećeš znati od čega je.

  29. #8279
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Lavko- nemoj se čuditi ako ti povrati nakon buče t. tokom jedenja, to je njima normalna reakcija na novo

  30. #8280
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja njoj dajem pomalo caj na zlicicu i onda radi face ko da sam joj dala otrov, a inace normalno pije caj na bocicu. Dok ona skuzi kaj ce sa zlicom....

    Ok, bez maslinovog, da imate pravo.

  31. #8281
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak se nesto krilo iza nejedenja? Toga mene uvijek frka kad nece jesti, odmah se pitam kaj je sad.
    To je bilo samo sad. Al prvo je krenuo curiti nos, a onda je prestao jesti. Sumnjam da ga je boljelo i grlo možda, jer je sad promukao malo

    Zato je sinoć i noćas nadoknadio, danas je ok jeo (standard svoje jel )

  32. #8282
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Lavko, a zašto joj daješ čaj?
    Mislim, neće jesti mlijeko i jede manje količine, a puniš ju ispraznom tekućinom ili, ako je riječ o instant čaju, šećernom vodicom.

  33. #8283
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Znaš zašto, pedica mi je rekla da uz AD treba obavezno tekućina a kako je imala grčeve, radila sam komorač. I toga malo popije, skoro niš.

  34. #8284
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    I moj malac za nekih mjesec dana krece sa dohranom pa da ovdje pitam pametnije od sebe.
    Krenula bih s bucom, nekom, butternut recimo. Jel bas moram kuhat ili ju mogu ispeci u pecnici.
    Cini mi se da pecena bas super zadrzi okus, ovako kuhana mi ne zvuci apetitlih.
    Posljednje uređivanje od dunja&vita:-))) : 21.01.2015. at 19:24

  35. #8285
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    I moj malac za nekih mjesec dana krece sa dohranom pa da ovdje pitam pametnije od sebe.
    Krenula bih s bucom, nekom, butternut recimo. Jel bas moram kuhat ili ju mogu ispeci u pecnici.
    Cini mi se da pecena bas super zadrzi okus, ovako kuhana mi ne zvuci apetitlih.
    Am krećete sa samohranjenjem, ja bih ili kuhala ili pekla u kori pa dala, samo zato sto bih ja tako bila opuštenija. Ak ces gnjeciti ili miksati stvarno kako želiš pripremi. Iako je i kuhana skroz fina!

  36. #8286

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    cure neki dan sam pisala o rižinim pahuljicama pa ste mi rekle da ne navečer. više zaista ne znam što napraviti jer je toliko uputa, da jednostavno lako odeš u krivom smjeru. pedica mi je preporučila upravo te pahuljice. naime, maleni se često budi. znam da nije jedini, ali ja si mislim da možda nije gladan, tj. da mu nije dovoljno to što posisa, pa sam htjela uvesti još jedan večernji obrok.
    dan nam izgleda ovako..ujutro neka voćna kašica, oko 13h ručak povrtno nešto u kombinaciji sa prosom/heljdom ili piletinom zasad, onda mu oko 17h dajem nešto voćno još ili ako ne pojede dobro za ručak ponovim to, i sad ne znam treba li taj večernji obrok?! naravno između on redovito sisa, još uvijek ujutro oko pola 6, onda oko pola 10, malo nakon ručka pa kasno popodne i navečer za spavanje. s tim da se i dalje budi po noći po nekoliko puta. znam da ovo sisanje nije baš uvijek u svrhu hranjenja,ali ipak povuče on sebi dosta.
    imamo 7,5 mj. i svaki savjet je dobrodošao...hvala

  37. #8287
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mali ima 7 i pol mjeseci a ti već uvela 4 obroka
    Ja sam sa 8 mjeseci uvela ručak, do tada je ujutro jeo voće ili griz.. Dakle, sa 8 mjeseci je imao 2 obroka.. Tek sa 10 sam mu uvela i večeru, a kao međuobrok voće..
    Definitivno mu još ne treba večera...

    A rižine pahuljice.. pa daj mu pravu rižu, daj mu proso, daj mu zobene pahuljice.. rižine pahuljice nisu nikakva hrana, to nema nikakvu nutritivnu vrijednost.
    Pedijatri sa svojim rižinim pahuljicama i čokolinom za večeru

  38. #8288

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ma 4 obroka od kojih nikad ne pojede sve...kužiš ujutro možda pojede ni pola banane, ako i toliko. za ručak kako kada, jučer dosta, danas skoro ništa. onda mu popodne dam recimo miksana mala kruška. ovo sa 4 obrokom je prijedlog pedijatrice kad sam ju pitala može li mi biti mlijeko za njega nedostatno kada se toliko budi...
    i da još je rekla u bananu keks ili tako nešto. što naravno ne razumijem jer i mene zasiti jedna banana...čemu keks uz to.
    zato kažem, jednostavno čovjek je jednostavno zbunjen sa svim informacijama i savjetima...a sve u svemu želiš samo dobro svojoj bebici. on je u 7 mj skoro samo na mom mlijeku dogurao do 8,7 kg i mali je bucko...ne znam zbog čega smatra da je za večeru potrebno tako nešto. nebi li pedijatri trebali znati nekog vraga?! ili to samo daju savjete da nas se riješe po kratkom postupku

  39. #8289

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    i daj mi pliz reci da li zobene pahuljice treba miksati kada se razmoče? kada ih daješ i u kojim kombinacijama?

  40. #8290
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj mlađi satre veliki pun tanjur žganaca i nakon toga šnitu kruha i još užica naše večere - i budi se po noći barem 3-4 puta...
    nema ti to veze sa večerom... njega nešto drugo muči...

  41. #8291

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    a ja ne mogu otkriti što drugo ga muči? zubi, fali mu ruka moja, nešto je, ali eto ne znam

  42. #8292
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ili kombinacija svega toga... ili jednostavno imaš dijete koje nemirno spava...
    on je po meni još premali da bi mu gurala toliko hrane, jedino da neki od već postojećih obroka preseliš na večeru, čisto da isprobaš teoriju...
    znam da te to muči ali nemam ti ništa pametnije predložiti osim živce na špagicu i vozi dalje... frend ima tekicu u koju piše malom svaki put kad ga je probudio - da mu vrati kad će bit veći (zafrkancija naravno)

  43. #8293
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    a ja ne mogu otkriti što drugo ga muči? zubi, fali mu ruka moja, nešto je, ali eto ne znam
    Kad otkrijes, podijeli sa svim ostalim mamama ovog svijeta, jer rijetko koja spava nocu

    Bebe jako puno uce, a izmedu ostalog uce i spavati (nositi se sa snovima, sitnim i krupnijim nocnim neugodnostima, ...pitaj boga sto sve ne). Nekima treba krace, nekima duze, zato se i govori da vecina djece nauci spavati do oko 3 godine.

  44. #8294
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Uh, jos samo dvije godine

    Da odgovorim, zobene se razmoce u roku odmah, ja ih uspijem u jogurt ili neko biljno mlijeko, promjesam i odma dam za jest.
    Pirove pahuljice ostanu tvrđe kod razmocivanja

  45. #8295

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svim mamama imam par pitanja, prvi put sam na forumu jer ne znam vise kome da se obratim :D Imam curicu od 8 mjeseci kojoj sam sa 6 mjeseci uvela prvi kruti obrok i to za doručak oko 10h. Prije par dana sam joj uvela i drugi kruti obrok i to večeru oko 18:30h jer mi se počela svakih sat i pol buditi po noći i tražiti sisu pa sam se nadala da će ju večera zasititi. Inače po danu sisa svakih 2h, nekad i češće, po noći izdrži nešto duže, ali se isto budi bar 3 puta (spava s nama u krevetu). Sad sam joj ja pomaknula taj jutarnji obrok na 11h i dam joj povrće/povrće-žitarice (gluten još nismo probali), a navečer za sad je probala rižine pahuljice s voćem. E sad pitanje. Čitala sam da je navečer najbolje davati mliječni obrok + žitarice. Kako se pridržavamo Rodine tablice ishrane nismo još došli do namirnica poput jogurta, sireva i slično, a ja se ne mogu izdojiti ne znam zašto jednostavno na izdajalicu mlijeko ne ide... jel ok davati i samo voće i žitarice??? Koliko grama bi taj kruti obrok trebao imati? Većinom mame pišu u mL, ali me to zbunjuje. Koliko vode bi trebala popiti dnevno? Ona popije oko 20mL, ali mi se to čini malo. I inače imamo bake koje u svojim vrtovima imaju domaće voće i povrće koje nije špricano i inače smo to jeli, ali sad nažalost nema više zaliha i moramo čekati proljeće je li bolje kupovati onda špricane namirnice iz Konzuma (nemamo tržnicu ) ili kupovne kašice koje su navodno eko, bez konzervansa, aroma, boja i sl.? Hvala unaprijed.

  46. #8296
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Btw, nas je neuropedijatar slao na snimanja glave, eeg, jer sam rekla da se budi cesto po noci a svi nalazi su savrseni, dijete nije gladno sad s godinu dana nema sanse, jer taj samo trpa u sebe..
    A budi se svakih sat vremena i ne zna se sam nazad uspavati pa place ko da su mu sve lade potonule dok mu ne dodem.. Uzas..
    Dakle, sve je ok sa zdravljem, nije gladan, a budi se. Samo je beba

  47. #8297
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad otkrijes, podijeli sa svim ostalim mamama ovog svijeta, jer rijetko koja spava nocu
    Tako nekako Jela, ne jela, uvijek ima mjesta za sisanje

  48. #8298
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    I moj malac za nekih mjesec dana krece sa dohranom pa da ovdje pitam pametnije od sebe.
    Krenula bih s bucom, nekom, butternut recimo. Jel bas moram kuhat ili ju mogu ispeci u pecnici.
    Cini mi se da pecena bas super zadrzi okus, ovako kuhana mi ne zvuci apetitlih.
    zakaj kuhana nije apetitlih, ili ti tiomisliš


    možeš i tanko narezati pa staviti na tavu na kap ulja samo da dobi koricu i omlohavi, kak je to fino,moj zna tak jest i repu i/ili luk

  49. #8299

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    super ideja! baš ću probati tako buću napraviti jer inače neće ni kuhanu ni pečenu u pečnici

  50. #8300

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Zanima me do kad je potreebno uvoditi namirnice po nekoliko dana?

    Mi kokretno uvodimo po 5 dana svaku (beba ima neki dermatitis). Bliži nam se 8 mjeseci i počet ćemo uvodit meso, pa mi je malo glupo davati mu meso 5 dana zaredom? Mogu li onda recimo 3 dana isprobavati, ili ipak bolje više?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •