Stranica 167 od 182 PrviPrvi ... 67117157165166167168169177 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,301 do 8,350 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8301
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Least, ja bih izbacila popodnevno voće. Voće se teže i duže probavlja i bolje ga je jesti ranije tijekom dana. S toliko obroka dohrane i sisanja nije ni čudo da su količine koje pojede male. Ne kažem da trebaju biti veće, samo mislim da se ne trebaš brinuti - još intenzivno dojite i možda jednostavno nije dovoljno gladan da bi pojeo više dohrane. Slažem se s curama da je 4 obroka dohrane previše. Poželjno bi bilo da su pahuljice spas u kriznim situacijama (nemaš vremena za kuhanje, umorna si k'o pas, želiš se malo više maziti s bebicom i sl.), a kuhati žitarice kad god si u prilici je bolje.

    Što se pedijatara tiče, dosta ih je, što se prehrane tiče, zaostalo u nekom prošlom vremenu. S druge strane, nema jedinstvenog recepta za noćno spavanje i štogod ti kaže, možda će funkcionirati, možda ne. Pa te otprave nabrzinu sa savjetom večernjeg unosa ugljikohidrata i APP.

    Emmalia, obzirom na dermitis, ja bih i meso odradila 5 dana. Količine mesa koje će pojesti su male i nije problem da 5 dana jede meso jer ćeš mu tek peti dan ponuditi veću količinu.

  2. #8302
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Apsu, i moj A.isto tako spava. Na pocetku sam mislila (prvih pet mjeseci je spavao od 9-3h, dojenje i opet spavanje do 6,7h): ha, evo ga, blago meni, ovo mi djete spava!, jer je stariji isto bio veliki nespavac. I onda se sve preokrenulo. Stalno se budi. Odspava on nekad po par sati u komadu, ali to je bas Nekad
    Probala sam veceru kasnije pa veceru ranije, pa setnju pred spavanje, ali nista. Mislim da to nema bas neke veze sa hranom. Proci ce za koju godinu,aBd

  3. #8303
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj voće skoro od početka jede popodne/predvečer, i nema nikakvih problema.

    Sad ima 11 mj i 3 obroka dohrane, nemam pojma kad budem uvela još koji obrok/međuobrok

  4. #8304
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moj voće skoro od početka jede popodne/predvečer, i nema nikakvih problema.
    Good for you.

  5. #8305
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Od kad mogu suhe smokve i da li se mogu kuhati?
    Hvala

  6. #8306
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    samo da prijavim da je nakon 20 dana dohrane moja mala napokon počela jesti
    znam da je bilo i težih sudbina, ali meni je to bilo prečudno nakon starijeg koji je od prvog obroka jeo ko da je samo to čekao, kako nju uopće nije zanimala dohrana i to što bih joj ja uvalila četvrtinu žličice u usta ne bih nazvala hranjenjem
    ali nisam se živcirala (još)
    prije 3 dana sam raskuhala rižu i pomiješala je s malo mog mlijeka, taj blagi okus joj je bio valjda puno poznatiji
    a i vidim da joj se ne sviđa da joj ja dajem jest, nego uzme žličicu u svoju ruku, sama je privuče ustima i posrče sadržaj
    komadiće i dalje ne voli, ma koliko bili sitni, ali taj ćemo problem rješavati kasnije

  7. #8307
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pitanje u vezi alergije.
    Dala sam malome bjelanjak nedugo, 2 dana za redom i nije bilo problema.
    Jučer sam mu dala nakon jedno 2 tjedna opet, malo bjelanjka i na večer mu je guza bila hrapava, crvena, a on stalno prdio i napinjao se kao da treba kakt a ne može. inače nikad nije tako.
    Danas mu je i dalje guza cijela crvena... Nisam uvela ništa novo da bi mu moglo smetati...

    Šta sad? Zašto prvi put nije bilo alergije a sad ima? Jaja su domaća, nisam neka druga dala.
    Koliko dugo da pričekam prije nego opet probam sa bjelanjkom?

  8. #8308
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Ako se prvi put nije pojavila alergija, nekako sumnjam da je sad ta reakcija od bjelanjka. Opet, nisam ja neki stručnjak za alergije, ali se sjećam kad sam starijem dala prvi put bjelanjak da se osuo po vratu, prsima i ledjima u roku od nekih sat i po vremena, a na guzi nije bilo ništa
    Negdje sam pročitala da se alergija na bjelanja može provjeriti i tako da ga prstom naneses djetetu negdje na kozu i, ako zaista postoji alergija, pojavice se reakcija na tom mjestu

  9. #8309
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    U svakom slučaju pričekaj dok hrapava i crvena guza ne prođe, pa jošnajmanje tjedan dana.
    Da li si davala neke veće količine, u odnosu na onekojesi prije dala, možda je i odkoličinebjelanka neki mogu pojest četvrtinu a neki pet jaja bez reakcije.
    Možeš probat ovo kaj kaže vjeverica ali neprije nek prođe guzica.

  10. #8310
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nisam povecala kolicinu, dala sam mu jos manje nego prije. Al sad gledam, izgleda da mu ide zubic, mozda je s tim povezana guza..

  11. #8311
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    u svakom slučaju ne davati jaja dok ne prođe guza.

  12. #8312
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Imam i ja pitanje u vezi alergije. Poceli smo dohranu, domacom jabukom za koju sam sigurna da nije tretirana is nicim. Pojela je nekoliko zlicica, sirove nastrugane jabuke i na sljepoocnicama joj se pojavilo crvenilo, crvene mrlje na jednoj i drugoj strani.Sto sada? Da pokusamo s kuhanom jabukom? Ili da joj ne dajem jabuku vise? Da pokusam s necim drugim? Crvenilo se povuklo nakon nekih desetak minuta. Beba ima 6 mjeseci, iskljucivo dojena do sada.

  13. #8313
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    dino kolko je vremena prošlo od tad, se osip selio po tijelu?
    probaj za početak malo žganaca ili riže, a onda probaj kuhanu buću, pa kuhanu jabuku
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.02.2015. at 11:44

  14. #8314
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Od prve žličice pa do pojave crvenila je prošlo nekoliko minuta. Nije se crvenilo nigdje proširilo, samo to po sljepoočnicama i u roku nekoliko minuta je nestalo. Ona je poslije pocicala svoje, odspavala i sad se igra, sve uobičajeno.

  15. #8315
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    znači to je bilo danas?
    ako je alergija, onda zna bit tako svaki put kad bi joj dala to nešto, ali crvenilo onda traje svaki dan sve dulje i dulje, nadam se da si skužila. ( znači jedan dan osip7crvenilo je do 10min, onda kasnije produžuje se recimo na 15min, .....)Preskoči jabuku za sad. počni s žitaricama ili crvenom bućom, pa se eventualno vrati kroz tjedan-dva ponovo na jabuku kuhanu.

  16. #8316
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Apsu, je li prosla alergija na guzi i jesi li skontala je li od jajeta?
    Ja sam neki dan za A.umijesala jaje sa maldim sirom i malo ulja i kad je bilo gotovo, dodala ad mlijeka da malo razrijedim. Jednu kasicicu je pojeo, a poslije druge je povratio i to a i cijeli dorucak, tako da smo za sad na vi sa jajetom. Ja sam probala i imalo je skroz ok ukus, čak mi se svidjelo, ali to ne znači da se i njima sviđa, zar ne?

  17. #8317
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Prošla je alergija na guzi, nisam kasnije davala bjelanjak ali sam dala domaće rezance u kojima ima jaje pa mu ništa nije bilo. Mislim da je osip bio od zubića, ali pričekati ću par dana da ozdravi pa ću onda dat sam bjelanjak da provjerim još jednom.

  18. #8318
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Imam i ja pitanje. Poceli smo ovaj tjedan s dohranom, domace jabuke kuhane i pasirane, znaci kasasto. Ali ona to uopce ne zna jesti, evo danas peti dan, jedva otvori usta i kad joj dam, ona ispljune. Sad cu odustat od tih ja uka, sutra cu probat rizine pahuljice.
    Nece AD, nece jabuke, sto to dijete hoce??

  19. #8319
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Lavko,probaj joj dat sirove jabuke, naribaj na sitno ili izmiksaj da dobiješ onako gustu smjesu pa ubaci malo rižinih pahuljica unutra,ili prvo malo soka od jabuke da navikne na okus. Neka djeca vole baš mekanu hranu,nekima je ok da ima komadića.

    MOja isto nije htjela ništa kuhano od voća, samo sirovo. A rižine šahuljice nikako ne voli,osim zgnječene s bananom.
    Posljednje uređivanje od nanimira : 07.02.2015. at 07:51

  20. #8320
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj isto nema šanse da jede kuhanu jabuku.

    Lavko, probaj s palentom i jabukom, mom je to bio vrh na početku. Kažu da ti mali često vole palentu

  21. #8321
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja bi rekla da još nije spremna... znam da ti muka dođe od njezinog ne-jela ali nemoj forsirat ako ne ide... pusti pa kroz neko vrijeme probaj opet...
    pogotovo ako pljuje van - nije još spremna na krutu hranu
    znam da nisi htjela čuti taj odgovor i stvarno suosjećam - moj stariji je htio krutu hranu tek sa 8 mjeseci...

  22. #8322
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    http://www.roda.hr/article/read/kako...-cvrstu-hranu1

    evo zvonilo mi je negdje da postoji taj refleks izbacivanja hrane kod beba - imaš ove znakove pa se vodi s njima:
    Većina djece pokazuje znakove spremnosti za uzimanje čvrste hrane negdje oko polovice prve godine života.

    Ti znakovi su:

    - može sjediti

    - izgubljen refleks kojim dijete automatski gura jezikom hranu iz usta

    - spremnost na žvakanje

    - sposobnost uzimanja hrane rukom i stavljanje u usta

    - smanjen zahtjev za dojenjem koji se ne može povezati s bolešću, izlaženjem zuba ili promjenama u rutini

    znam cijelu priču zašto želiš dohranu ranije ali ne možeš protiv nje - to ti je valjda jasno...

    izdrži još malo

  23. #8323
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i ja pitanje. Poceli smo ovaj tjedan s dohranom, domace jabuke kuhane i pasirane, znaci kasasto. Ali ona to uopce ne zna jesti, evo danas peti dan, jedva otvori usta i kad joj dam, ona ispljune. Sad cu odustat od tih ja uka, sutra cu probat rizine pahuljice.
    Nece AD, nece jabuke, sto to dijete hoce??
    Daj ohladi Nastavi joj davati pomalo, a ona neka pljuje, naučit će.. U međuvremenu mlijeko kakvo već ima i oke. Btw, moja je imala identičnu reakciju s punih šest mjeseci... Prvo što je počela jesti bila je banana. I piti vodu, to voli nenormalno.

  24. #8324
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A i ja nekako mislim da nije spremna jos, stavim ja nju s nama u kuhinju kad jedemo, al vidim da nju to ne dira, ne otvara usta ko neka djeca. Ici cemo jako, jako polako, bez forsanja, to je jedna odmjerena horoskopska djevica, ona valjda mora napravit studiju prije nego kaj proba

  25. #8325
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moj P. samo okreće glavu ako mu nešto dajem sa žlicom.
    Prvo smo krenuli sa domaćom dedinom jabukom i završili u Klaićevoj zbog reakcije.
    Pa sam odlučila da ću krenuti sa povrćem. Dajem mu prstima kockice mrkve. Nije baš oduševljen dohranom.
    E sad, ono što mene zanima..da li je zbog dohrane počeo cicati ko sumanut?
    Svako malo je na prsima.

  26. #8326
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    moguće,jer mu treba više za papati al ako ti dobiva na težini ne brini, samo polako s dohranom.

  27. #8327
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Moze li mi netko reci od kad idu grozdice i suhe smokve?
    Hvala

  28. #8328
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Grozdjice mislim kad i grožđe: u 12.mjesecu (to po ovoj tabl.dohrane koje se ja držim)

  29. #8329
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja sam svojoj grozdjice dala jucer - 13 mjeseci
    To joj je bio desert

  30. #8330

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Ljudi ! molim vas za pomoć u koliko ima netko čije je dijete jelo ALNATURINU kašicu 4 vrste žitarica, ekoproizvod, 250 g, s rokom trajanja do 30.11.2015. koja se prodavala u DM
    i koja je hitno povučena s tržišta radi prisutstva altropina da se javi kako bih razmjenili iskustva.

    http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje...lnatura-975622

  31. #8331
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno Pričajmo o dohrani 7.

    Hmmm..
    Ja mislila dati zbog zeljeza, moj ima 8mj, tako da cemo onda jos pricekati

    Nikako ne mogu naci bio marelice ne tretirane sumporom, pa sam zato pitala za grozdice :/

    Hvala na odgov..

    Btw, da li itko zna kad se apricot vraca?
    Posljednje uređivanje od Lola13 : 11.02.2015. at 17:50

  32. #8332
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ima marelica koje nisu sumporene u Konzumu, u onom dijelu sa zdravom hranom, bio odjel,kako se vec zove

  33. #8333
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Molim savjet, da ne kopam po forumu - kada, kako i koliko žumanjka? Kako ste počeli?

  34. #8334
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kuhani, tvrdo
    Cetvrtina, pola pa cijeli
    Ubacis u neku kasicu umjesto mesa
    Tako sam ja

  35. #8335
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Kuhani, tvrdo
    Cetvrtina, pola pa cijeli
    Ubacis u neku kasicu umjesto mesa

    Tako sam ja
    Hvala puno!

  36. #8336
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ima marelica koje nisu sumporene u Konzumu, u onom dijelu sa zdravom hranom, bio odjel,kako se vec zove

    tnx


    http://lb1f.lilypie.com/6IzMp2.png

  37. #8337

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Mame, u koliko sati vam bebe večearaju u odnosu na spavanje? Tj. kad je večera, a kad idu spavati onda?

  38. #8338
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    U 18-18:30 večera, a u 20-20:30 ide na spavanje.
    Tako je od kada smo uveli večeru, s tim da, dok je bila dojena, je posle večere imala još podoja koliko je želela.

  39. #8339
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Prije 20 dana smo počeli s dohranom. Prvo sam joj dala jabuku, ali je reagirala na nju crvenilom na sljepoočnicama. Odustali smo od jabuke i uveli palentu. Dohranu je odlično prihvatila, lijepo jede i pije vodu bez problema. Uvela sam joj još proso i buču i nije imala nikakvu reakciju.

    Danas sam opet pokušala s jabukom i opet ista stvar, crvenilo na sljepoočnicama koje nestane nakon nekoliko minuta. Identično je reagirala i na krušku, samo sa manje crvenila. Da opet pokušam nakon nekog vremena s voćem ili?

    Curka će 1.2. imati 7 mjeseci i do 6 mjeseca je isključivo dojena. Doji i dalje, 5 - 6 puta po danu i nebrojeno puta po noći.

  40. #8340

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    Dino možda je voće špricano pa beba zato reagira?!

    A mene zanima što mame koje su friško počele raditi dajete za večeru ovim malo većim bebama od godinu i nešto sitno. Da li neki cjeloviti kuhani obrok meso i povrće ili nešto jednostavnije?
    Moja curka je kod bake na čuvanju tako da sam ziher da pojede kuhano za ručak i meso i povrće a za marendu dopodne i poslijepodne voće.
    Ja imam takav posao da ju pokupim tek oko 17,30 tako da ne stignem sad nešto posebno kuhati za večeru. Najbolja mi je opcija za sad abc sir ili maslac na tanku feticu kruha, palentu neće ni samu ni sa jogurtom nisam probala sa kravljim mlijekom. Ne znam što još nemam ideju?
    Prije spavanja ima samo ciku.

  41. #8341
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Kod nas palacinke s mlijecnim namazom, sir i vrhnje, palenta s jogurtom, al cesce s umakom od variva od rucka, zlevanka, topli sendvic, kajgana, malo speka

  42. #8342

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    vidiš kajgane se nisam sjetila to ćemo sutra probati
    Hvala!

  43. #8343
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Pričajmo o dohrani 7.

    Buble, ja sam davala svjezi sir (nekad s vrhnjem, nekad s bananom- jako fino), jaja, kruh s necim, griz, palentu i vrhnje, leso brokulu s vrhnjem (to i danas prolazi s dvoznamenkastim brojem godina :D).
    Edit- mladja i danas obozava jogurt i krisku kruha za veceru.
    Posljednje uređivanje od Anci : 24.02.2015. at 22:47

  44. #8344

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    super tenks!
    malo me strah brokule za večeru jer napuhava?! vi niste imali s tim problema

  45. #8345
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Pričajmo o dohrani 7.

    Joj, ne sjecam se
    Sad joj ne smeta

    Mozes preskociti brokulu onda
    Posljednje uređivanje od Anci : 24.02.2015. at 23:04

  46. #8346

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    ma da... dali ste mi puno ideja za večeru za narednih 10 dana

  47. #8347
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Mislim da brokula ne napuhava, ali karfiol da

  48. #8348
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj buble prvotno napisa Vidi poruku
    Dino možda je voće špricano pa beba zato reagira?!
    Nije voće špricano, naše je, domaće pa sam sigurna da nije ničim tretirano.

  49. #8349
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Pozdrav svima! Eto treba mi mala pomoć oko dohrane. Počela sam s dohranom s 5.5. mj. i mali bucko je odlično prihvatio kuhanu jabuku. Prvi dan se malo igrao i pljuckao hranu a sljedeća dva je baš lijepo jeo i otvarao usta čim bi vidio žličicu. To ćemo još sutra a onda sam mislila uvesti i bananu ali tek sad vidim da ide od 7 mj (tablica dohrane od patronažne nije baš u skladu s rodinom). Pitanje glasi: jeste vi nakon jedne voćke uvodili povrće, žitarice ili drugu voćku (to mi je sad blesavo a izgledalo mi dobra ideja)? I drugo, mi doma jedemo sve kaše pa imam i proso; jel može taj isti proso (onaj normalan, od kile mislim ukrajinski) za bebača ili moram kupiti neki drugi? Jer mi sad izgleda OK nakon kuhane jabuke uvesti proso i jabuku.

  50. #8350
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mozes bilo koju namirnicu
    Dobar ti je i taj proso
    Daj mu prvi dan proso, pa recimo drugo dan proso s jabukom
    I tak, kombiniras....polako, ne mozes bas fulati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •