Stranica 168 od 182 PrviPrvi ... 68118158166167168169170178 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,351 do 8,400 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8351
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Hvala Ginger. Ma znam da nemrem fulat, pogotovo s ovom mojom izjelicom. Ali pritisak okoline me ubija. On je tak veliki, sve jede kaj ne?!? Imao je 5 mj kad mec zena to pitala! Ili ono za caj ili sok zakaj to ne? Ne dajes mu vodu? Pa moja mama veli da hranim dijete po knjizi a ne daj boze traziti na internetu

  2. #8352
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Koji je bolji izbor ako nemam trenutno domaćih namirnica; voće i povrće iz konvencionalnog uzgoja ili kupovne kašice organskog porijekla?

  3. #8353
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne znam sto je pametnije, ali kod nas je ovo prvo
    Trenutno domaceg bas nemamo (osim mahuna, piceka i tak u skrinji) pa malena jede sto i mi - kupljeno na placu ili u ducanu
    Gotove (vocne) kasice koristimo kad smo na putu i nezgodno mi je ribati i pariti pahuljice

  4. #8354
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Kad mogu lecu uvesti u dohranu?

  5. #8355
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Koja su vasa misljenja o konopljinom ulju?

  6. #8356
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Lola13 prvotno napisa Vidi poruku
    Koja su vasa misljenja o konopljinom ulju?
    Apsolutno da.

  7. #8357
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno da.

    A od koliko?
    Ja dajem svojem od 10,5mj ono *****, koje je miks repica/suncokret/konoplja, a cak bi mu rade malo konopljinog samog, uz maslinovo.
    Al se nekako neckam da je nozd premali?!?

  8. #8358
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Isprike na nazivu, nije mi bila namjera

  9. #8359
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo gledam jednu tablicu, slicna je rodinoj samo nadopunjena. U njoj konopljino ulje ide od 6 mjeseci, skupa sa bucinim i maslinovim.

  10. #8360
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo gledam jednu tablicu, slicna je rodinoj samo nadopunjena. U njoj konopljino ulje ide od 6 mjeseci, skupa sa bucinim i maslinovim.

    Super
    Onda cu mu kupiti!
    Hvala na savjetu

  11. #8361
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Reko mi da pitam cijenjeni forumski plenum mogu li djetetu proširiti želudac ako ga šopam. On smatra, naime, da su tri obroka od cca 2 dcl dnevno za 10 mj bebu puno.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.04.2016. at 18:19

  12. #8362
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja se vodim BLW preporukama i vjerujem da dijete nece pojesti sto mu ne treba. Malo dijete. Ono neko starije koje se (traumatizirano, recimo) pokusava natrpati kolacima i cokoladom dok nitko ne gleda, to vec moze pojesti previse i jos malo.

  13. #8363
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ono što mi je malo čudno je da kada pojede i ja idem odložiti zdjelicu ona krene u plač i počne se izvijati od bijesa. Moram onda brzo u kuhinju i narezati joj jabuke. Je li takav apetit normalan kod male djece? Nije ona sada jako debela, ali da nije sita od pune zdjelice zobene, ne razumijem.

  14. #8364
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ne znam. I meni se cini da je dosta jeo pa mi se cinilo da prebrzo dobiva na masi. Pa sam malo smanjila jelo (bez neke drame) i sad mi stagnira s masom vec dva tjedna. Jos je iznad prosjeka, mrvu buckast. Zbrajala sam kalorije i sve je to nekako normalno. Eto problema nama kojima djeca rado papaju
    Ja sam bas sretna sto on tako lijepo jede, a ovo su mi manji problemcici. Peterlin je napisala da se malo debljaju, pa malo rastu. Moj je narastao oko 1 cm u tom razdoblju. Mozda je to to. Nemam pojma. Mozda ti raste sad pa trazi malo vise.

  15. #8365
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Strucnjaci za batat:
    Ja sam prvi put kupila 1kg i jucer sam ga kuhala u ljusci malo krace pa sam ga narezanog na kolutice prepekla, a danas sam ga samo sluhala u ljusci. Danasnji ima neka vlakna i to se uopce ne moze prozvakati ni s mojih 28 zuba. Probrala sam malo ta vlakna i dala mu. Je l neki batat ima, a neki nema vlakna? Jesam li ga trebala i danas ranije na kolutice izrezat da skratim vlakna? Sad cekam hoce li ga za koji sat poceti trbuh boliti jer mu je to neprobavljivo s tim sitnim vlaknima koja nisam uspjela izvadit.

  16. #8366
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne bi ga trebao boliti trbuh. U najgorem slučaju kako je ušlo tako će i izaći, kao da crijeva nisu htjela imati posla s njim. Ne znam zašto se vlakna pokažu. Isto bude tako, kod kuhanja samo.

  17. #8367
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    od kada se bebama daje paradajz?
    i ima li meko recept za zdrave keksice za bebu od 10m?

  18. #8368
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Po novom mislim da može ići od početka dohrane, osim što bi možda mogao zakiseliti kaku, a kad je kaka kiselkasta onda se guza zna zacrveniti. To ovak iz glave što sam primijetila kod svoje male. Ne mora bit da je tako kod drugih.

    Nisu keksi, ali evo kuglice, Kaae je stavila recept na dnevnom meniju. Pomiješaš zobene odokativno sa zgnječenim bananama u kuglice i malo zapečeš u roru, i to se onda papa.

  19. #8369
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Po novom mislim da može ići od početka dohrane, osim što bi možda mogao zakiseliti kaku, a kad je kaka kiselkasta onda se guza zna zacrveniti. To ovak iz glave što sam primijetila kod svoje male. Ne mora bit da je tako kod drugih.

    Nisu keksi, ali evo kuglice, Kaae je stavila recept na dnevnom meniju. Pomiješaš zobene odokativno sa zgnječenim bananama u kuglice i malo zapečeš u roru, i to se onda papa.
    Hvala.
    Da li zobene prvo potapam u vodu ili ne?
    I gde mogu naci te smernice "po novom"?
    Posljednje uređivanje od lady.x : 12.05.2016. at 20:31

  20. #8370
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Upiši u Google dohrana i roda pa bi trebalo izbaciti njihov članak. To se ovdje na forumu pisalo da su nove smjernice ukratko da sve može ići od početka dohrane, nema tablice. Jedino se mlijeko ne daje dojenim bebama.

    Zobene samo umutiš u banani. Bez vode.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.05.2016. at 20:44

  21. #8371
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moze se kuhati s kravljim mlijekom (i davati jogurt i sir) i ispod godine dana, ako nema alergije na kravlje mlijeko (ili nekog drugog slicnog problema). Ovo da se 'ne daje' je uopcena preporuka da se nikako dojenoj bebi ne zamjenjuje obrok majcinog mlijeka kravljim, sto se zna dogoditi kad ga netko uvede. Plus sto kravlje mlijeko ne treba nikome osim teletu. Konzumiramo ga zato sto ga volimo (ili ga ne konzumiramo zato sto ga ne volimo). Nista osobito pametno u njemu nema. Jos je bitno naglasiti da svoj djeci, kad se kravlje mlijeko uvede, treba davati punomasno barem do navrsene druge godine zivota.

  22. #8372
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Gledam na cronometeru pileća jetra. Dok smatram super to što imaju velike količine B12 i željeza, malo me brine A vitamin. Ima ga onako crveno označeno 500 % dnevne potrebne količine. Može li se "predozirati" A vitaminom? Negdje mi zvoni da sam pročitala da A vitamin radi nešto, ali ne mogu se nikako sjetiti što.

  23. #8373
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Previše vitamina A je teratogeno.
    Niti djeca ne smiju previše vitamina A.
    I ja bih davala jetricu samo provjereno domaćeg piceka, nikad iz dućana

  24. #8374
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A nemam domaćeg piceka, jbg.

  25. #8375
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    U tom slučaju ja ju ne bi davala često (ili uopće)..ona ipak filtrira sve i svašta..a tko zna kaj sve trpaju picekima u hranu

  26. #8376
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mislim da im ne trpaju bogznakaj osim klasično kukuruz, koncentrat i tome sl. Sve ono što i domaćim picekima trpaju. Ključ debljanja je ipak u izolaciji topline i 24 satnom osvjetljenju kaveza. Bez toga ni domaći picek ne naraste u vremenu koje bi kumici bilo isplativo za prodat ga. Iz iskustva pišem.

  27. #8377
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    A dobro..ja nisam baš tak dobro upućena..to je bila samo moja pretpostavka

  28. #8378
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Danas je prodavacica u Dm-a ostala u cudu kad je moja sveki trazila amaranth za bebu od 7 mj. Kaze da bebe to mogu tek s godine dana i navela je neki problem koji ce kasnije osjetit na crijevima. Zatim ju je odvela na odjel s hranim za bebe. Jeste li mozda culi za to s crijevima? Otkako sam uvela amarath ima stolicu 5 puta dnevno, malo (velicine 5kn) ali kompaktno. Od zitarica dosada papa rizu, proso i amarath. Kakve su stolice bebe u dohrani?

  29. #8379
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moje male stolice su kompaktne. Nemam puno iskustva s amarantom jer mi se nije svidio. Iako, ne vjerujem da trgovkinja ima ikakve utemeljene informacije. Sigurno joj je to netko prenio, a ona prihvatila zdravo za gotovo.

  30. #8380
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je prodavacica u Dm-a ostala u cudu kad je moja sveki trazila amaranth za bebu od 7 mj. Kaze da bebe to mogu tek s godine dana i navela je neki problem koji ce kasnije osjetit na crijevima. Zatim ju je odvela na odjel s hranim za bebe. Jeste li mozda culi za to s crijevima? Otkako sam uvela amarath ima stolicu 5 puta dnevno, malo (velicine 5kn) ali kompaktno. Od zitarica dosada papa rizu, proso i amarath. Kakve su stolice bebe u dohrani?
    mene zanima kaj je svekrva donijela doma?

  31. #8381
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je prodavacica u Dm-a ostala u cudu kad je moja sveki trazila amaranth za bebu od 7 mj. Kaze da bebe to mogu tek s godine dana i navela je neki problem koji ce kasnije osjetit na crijevima. Zatim ju je odvela na odjel s hranim za bebe. Jeste li mozda culi za to s crijevima? Otkako sam uvela amarath ima stolicu 5 puta dnevno, malo (velicine 5kn) ali kompaktno. Od zitarica dosada papa rizu, proso i amarath. Kakve su stolice bebe u dohrani?
    Prodavacica u Dm-u vise nego vjerojatno nije kompetentna osoba za preporuku namirnica za prehranu beba i male djece. Amaranth svakako moze biti jedna od prvih zitarica koju ce dijete probati. Odjel s hranom za bebe je svakako prepun raznoraznih krsitelja koda.

  32. #8382
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima kaj je svekrva donijela doma?
    Mora mene slusat haha, amaranth, naravno.

  33. #8383
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Bome imaš sreće, samo se nadaj da ce te slušati tak i kad joj ostaviš dete na čuvanju

  34. #8384
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Bitnije je da mi vjeruje u ono sto radim nego da slijepo slusa. Sad sto ce biti kad ga bude cuvala to cemo vidjet.

  35. #8385
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mala ima godinu dana. Još joj nisam uvela sol. Do kada najkasnije treba? Znam da se hrana soli i zbog toga što sol jodiraju, a jod sprečava gušavost i tako još neke stvari.

  36. #8386
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koliko je kokošjih jaja dovoljno za dijete od godinu dana po obroku? Jedno, dva?

  37. #8387
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne više od 4 kom tjedno

  38. #8388
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne više od 4 kom tjedno
    zašto?

    http://www.monitor.hr/clanci/jaja-da-ili-ne/30405/
    http://www.centarzdravlja.hr/zanimlj...ite/?refresh=1
    http://www.vecernji.hr/moje-zdravlje...i-cesce-922943
    http://www.in-portal.hr/in-portal-ne...ak-je-bila-laz

    Moji po instinktu ne vole miješati proteine i uh i smažu 1,5-2 jaja bez kruha. Pačja su nam najdraža.

  39. #8389
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Meni je pedijatrica jucer na pregledu rekla da krenem s uvodjenjem zumanca. Maleni ima 7,5. Mislite li da je to prerano? Citala sam da se zumance daje sa 10 mj.

  40. #8390
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ako nema alergije u obitelji najnovije preporuke su takve da se sa CIJELIM jajetom moze krenuti i ranije ( od prije navodenih 10 mj).

  41. #8391
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nema alergije u obitelji najnovije preporuke su takve da se sa CIJELIM jajetom moze krenuti i ranije ( od prije navodenih 10 mj).
    Nisam znala. Mi smo skoro 9 mjeseci.

    Sretna sam sto je konacno doslo sezonsko voce.

  42. #8392
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Dr je jos spomenula da cijepljenje za dj zarazne bolesti ide kad pojede bjelanjak. Nisam znala da to ima veze jedno s drugim.

  43. #8393
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas cijepljenje ide po kalendaru, osim ako ima razloga da se kalendar mijenja. A bjelanjak se jede kad i ostatak jajeta -- bilo kad, nakon uvodjenja dohrane (osim u slucaju alergija).

  44. #8394
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas cijepljenje ide po kalendaru, osim ako ima razloga da se kalendar mijenja. A bjelanjak se jede kad i ostatak jajeta -- bilo kad, nakon uvodjenja dohrane (osim u slucaju alergija).
    Meni zapravo nije jasno kako bi se skroz razdvojilo bjelanjak od zumanjka. Meni uvijek ostane bjelanjka. Mozda nisam bila 100% skoncentrirana. Nije mi bilo bas bitno.

    I mi dobili sad uputi pedice da uvedemo zumanjak. I ribu jednom tjedno. I skroz nam je preokrenula raspored jedenja. Kaze da ne smijemo voce iza 5 popodne.

  45. #8395
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A jel morate proteine u 4 ujutro?



    Smijesne mi takve preporuke.

  46. #8396
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Christine, tako da jaje tvrdo skuhaš.

  47. #8397
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Christine, tako da jaje tvrdo skuhaš.
    Fakat. Neka su rjesenja stvarno jednostavna kad ih se sjetis
    Ja sam brijala na noklice i tako nesto...

    Kaae, ma i meni je to pretjerano. Ja to shvacam kao smjernice pa ako nam grah taj dan padne drugacije jest ce drugacije.

    Dr. prvo kaze da je savrsen i da ima nevjerojatno lijepu kožu, a onda se ispostavi da imamo "skroz krivi" raspored jedenja. Nisam joj ni rekla da nekad i zamijenimo nesto
    Ma ja mislim da i ona zna da to ne moze tak biti svaki dan. To je pametna doktorica.

  48. #8398
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kakav je to krivi i pravi raspored jedenja?
    Ne kuzim?
    Cesto jedem voce za veceru , a jaja i spek za dorucak.
    Raspored vrste hrane je iskljucivo kulturoloska fora. Nema neke druge osnove.

  49. #8399
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ja sam isto slagala prehranu nekako uz pomoc literature i nasih navika. Nisam nasumicno, al novi raspored nam je isto OK. Samo se moramo naviknuti na njega.

    Mlijecni ujutro
    Vocni u 10
    Rucak u 14
    Vocni s "jogurtom" u 17
    Mlijecni+zitarice navecer

    Ona kaze da ne radi probavni sustav ujednaceno preko dana i da je to dobar raspored.

    Meni je glupo jedino to sto mi rucamo oko 12-13 ili doma ili na poslu. Sad dok on jede drugo od nas nema veze, al kad krenemo zajedno jesti, mijenjat cu opet ritam nekome
    Posljednje uređivanje od Christine : 18.06.2016. at 16:49

  50. #8400
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Gledaj, ako tebi odgovara takav plan-ok. Ali sad da postoji neka znanstvenomedicinska osnova da je tako jedino ispravno- ne postoji.
    srecom, probava je prilicno prilagodljiva na raspored, vrstu i kolicinu hrane , nije samo jedna stvar u kamenu zapisana. Samo opsteno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •