Stranica 169 od 182 PrviPrvi ... 69119159167168169170171179 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,401 do 8,450 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8401
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Možda je to zbog driske jer voće potjera. Pa da ne kenja u po noći nego ujutro.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.06.2016. at 18:33

  2. #8402
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ja sam to isto rekla (drugim rijecima doktorici) - pa da, nakon voca kaka

    Sirius, slazem se ja s tobom. Nisam ja slijepi "poslusnik". Filtriram si sto mogu sprovesti. Mislim da vecina to radi svjesno ili nesvjesno. Kad nesto ne bi bilo uredu, drzala bih se mozda stroze upute, a ovako kad je sve Ok-rado jede zdravu hranu, ostavljam si slobode u meni razumnoj kolicini.

  3. #8403
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Zuta jeste prekinuli sad s D vitaminom? To ide do godinu dana?

  4. #8404
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    I kog vraga radis sa zumanjkom? Mijesas s kuhanim povrcem i jogurtom?

  5. #8405
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jesmo, iako mi bilo čudno jer mislim da u Jovančevićevoj knjizi piše da se i poslije daje, ali nešto manje kapi.

    Žumanjak, ah, moja nije htjela jesti. Jednom je i bljuvala. Ne od alergije ili bolesti, već od gadosti nad tom namirnicom. Pokušaj sa kuhanim prosom. Ne znam.

  6. #8406
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam npr. dala i žumanjak i bjelanjak ali, za početak, u maloj količini. Prevedeno, ispekla sam im žlicu kajgane (sebi ostatak sa mrvu soli).
    Mislim da su upute vaše pedice pretjerano školske i da nemaju baš neku podlogu u nutricionizmu, a ograničavajuće su

  7. #8407
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Christine koliko je beba stara? Vidim da imate 4 obroka. Mi imamo samo dva nemlijecna obroka dnevno (7,5mj). U 9,39-10 dorucak i 14 rucak, ostatak dana i noci cica. Kad ste presli na treci obrok? Da li sam mu vec trebala dat treci. Pedica je sa 3,5mj rekla da mu krenem davat sokove, naravno da nisam. A kad sam dosla na cijepljenje sa 5,5 ziva se cudila sto cekam s dohranom i zasto ne dajem sokove.

  8. #8408
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ja uvijek kasnim za preporukom pedice. Nama je rekla sa 6,5 da krenemo s 3 obroka, ja sam to polako. Niti je njemu falilo, niti mi je logisticki odgovaralo. Negdje sa 7,5 mj, mislim. Nisam sigurna. A ovo kako sam opisala isto jos ne funkcionira. Jedemo ove srednje, al prvi i zadnji su nam opet cisti mlijecni. Malo sam probala, sa zitaricama navecer, al onda mu ne dam dovoljno mlijeka u danu.

  9. #8409
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Devet mjeseci.

  10. #8410
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Nama pedica ne preporuca ni sokove, ni cajeve. Mi smo na vodi. Pije iz case ili na slamku prokuhanu vodu iz pipe. Ako nemam prokuhanu negdje vani, dobije kakvu imam.

  11. #8411
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Mene sad muci jedna stvar, a to je da se beba vise znoji, a pije manje mlijeka. Ja sam shvatila da je mlijeko glavni i dovoljan izvor soli. Znam da i povrce ima u sebi soli, al kako znam je li to dovoljno s obzirom na pojacano znojenje? Mi nemamo klimu.

    Iskreno, nije mi se dalo trazit po webu, preopterecena sam zadnjih dana.

  12. #8412
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesmo, iako mi bilo čudno jer mislim da u Jovančevićevoj knjizi piše da se i poslije daje, ali nešto manje kapi.

    Žumanjak, ah, moja nije htjela jesti. Jednom je i bljuvala. Ne od alergije ili bolesti, već od gadosti nad tom namirnicom. Pokušaj sa kuhanim prosom. Ne znam.
    U medjuvremenu zumanjak se odlicno prodao. Ja sam mu izmjesala s malo svjezeg sira i jogurtom. Taj sir nije skroz neslan kao mozzarela bio tako da je malo šverc bio. Poslije sam mu dala zumanjka od frtalj sitnog domaceg jajeta. Skroz neslano. Trazilo se jos, al sam cekala da vidim reakciju. Nije bilo.

    Poslije sam radila palacinke. Ja stavim cirka zlicu ulja u cijelu masu, a ne stavljam na tavu ulje. Budu bas nemasne. Al s cijelim jajetom. Dala sam mu komadice da proba. Lajka, al nije mi to jos hrana za njega. Ovak za igru ok, kad mu sve popada po podu, al ne kao obrok. Nije bilo reakcije na bjelanjak. Ne znam koliko moram cekat reakciju. Ovo je jucer bilo. A i doza je turbo mini.

  13. #8413
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Anafilakticki sok se dogadja odmah, kroz par minuta, ili brze. Sve ostalo obicno kroz nekoliko sati.

  14. #8414
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja se znoji već četiri mjeseca, onako glavica čim krene spavati. Nije mi posve jasan fenomen, a koliko mlijeka popije nemam pojma. Za sol ne znam. Mi smo odlučili ne davati sol do godine dana, bez obzira. A sada kad ima godinu malo sam pogubljena koliko zrnaca da ubacim pa da bude dovoljno, a ne previše.

  15. #8415
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj se do druge, tretje preko ljeta jako znojio dok je spavao, glavica bi mu se za cas smocila. Negdje sam procitala da je to sasvim normalno za djecu pa se nisam brinula.

  16. #8416
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Od bebe koja je do jučer bila nervozna od gladi i jela cijele zdjele sira i žganaca, evo sad već par dana neće pravo jesti. Prebire i razbacuje. Ili čak pljuje. Napravila sam prefinu kajganu s koprom, i dinstano povrće za prilog. Kajganu je ajde nekak pojela, a dinstano povrće razbacala. Već strahujem da će biti jedna od one djece koja ne jedu povrće.

  17. #8417
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Zadnjih par dana je jako vruće, vjerojatno joj nije do jela baš.

  18. #8418
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Od bebe koja je do jučer bila nervozna od gladi i jela cijele zdjele sira i žganaca, evo sad već par dana neće pravo jesti. Prebire i razbacuje. Ili čak pljuje. Napravila sam prefinu kajganu s koprom, i dinstano povrće za prilog. Kajganu je ajde nekak pojela, a dinstano povrće razbacala. Već strahujem da će biti jedna od one djece koja ne jedu povrće.
    Ne brini " djeca koja ne jedu povrce" nastaju kasnije.

  19. #8419
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne brini " djeca koja ne jedu povrce" nastaju kasnije.
    Zbilja? Kako?
    Ja bas vesela kako jede svo povrce. Teze se na voce (jagode i tresnje) navikava.

    Zuta, meni je to isto OK da se ne daje do godinu dana sol. Al malo mi fali detalja. Ne moze bit svejedno. Bebi treba sol i dobiva kroz mlijeko i nesto integriranih soli u dohrani. Al opet, jedna stvar je ljeto bez klima uredjaja, a drugo je ljeto u Norveskoj.

    Moj je vec jeo dodanu sol u vise navrata. Kad mi jedemo pa mu koji put dam malo kruha da se igra s njim, sad kad sam mu taj svjezi sir kupila. Mislim da je u vecini svjezih sireva malo soli dodano i prstohvat u masi za palacinke.

    Najvise me zacudi kad sebi solim njegovu juhu koliko puno moram dodati da bude "normalno". Pogotovo ako ima i bijelog mesa. Jos nama vecina gostiju trazi soli jer mi blago jedemo.

  20. #8420
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pa -tako.
    ali posve je sigurno da su i takva djeca presla u odraslu dob.

  21. #8421
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Zbilja? Kako?
    Ja bas vesela kako jede svo povrce. Teze se na voce (jagode i tresnje) navikava.
    Pokušaj nešto ne-kiselo. Dinja sad ima ko u priči, a fineeee. Mala je pojela polovicu u sekundi.

  22. #8422
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pokušaj nešto ne-kiselo. Dinja sad ima ko u priči, a fineeee. Mala je pojela polovicu u sekundi.
    Je, je, voli dinju. A najbolje mu je kad ja kroz šaku iscijedim sok od onog mesa s kosticama sto se izdubi. To mu je za piti super. Jede on jabuke, kruske, dinje, banane, sad i jagode, tresnje pojede, al onak 2-3, maline su mu OK, al mi se cini previse vlakana, stalno kostice kaka i mislim da ima grceve. A bas smo friske dobivali. Sljive je jeo prokuhane, jer sam imala smrznute. Marelice voli cijele gristi iz moje ruke. To je pravi dozivljaj, iako ja umirem od straha kad sav uroni u marelicu.

    Ma nemamo mi problema s jelom. Samo sto je povrce prihvacao odmah, a na jagode i tresnje je prvo radio face. Sad se naviko. Pomalo.

  23. #8423
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mijenja se sve to skupa, cesto.

    Moj je jeo povrce lopatom. Sad ima dana kad nece nikakvo. Pa onda pojede. Pa opet nece. Stvar je samo u tome da mene nije briga. Ako nece, ne mora. Nitko oko toga ne drami. (Tim vise sto nekad nece meso, nekad je to krumpir, nekad riza...)

    Ima 3.5 godine.

  24. #8424
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kada mogu početi kuhati sa kakaom, onim sirovim, nezaslađenim?

  25. #8425
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde probaj prije rogač mljeveni

  26. #8426
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kada mogu početi kuhati sa kakaom, onim sirovim, nezaslađenim?
    Ja sam kakao uvela nakon godine, ali nekuhani, steta je kuhati sirovi kakao.

  27. #8427
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moram ga kuhati zbog antinutrijenta fitinske kiseline. Zato nisam sigurna ni kada bih ga uopće davala, pa i kuhanog.

    Jelena, tnx, na rogač sam posve zaboravila, a zahvalna namirnica.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 02.07.2016. at 20:11

  28. #8428
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pa onda nikad nemoj dati integralnu rizu, mekinje, suncokret, lan, nastavi niz. Sve to ima fitinsku kiselinu, pogotovo sjemenke.

    Moj malac gricka cijela zrna kakaa, stvarno je steta oduzimat kakao kao namirnicu u zivotu.

  29. #8429
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ništa od tog ne dajem sirovo.

    Uostalom, nemaju sve namirnice isti udio fitinske. Kakao sirovi ima prilično mnogo.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 02.07.2016. at 21:48

  30. #8430
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kad je vec tema, jedan poucan clanak i fitinskoj:
    http://mudrepredaje.com/?page_id=493

  31. #8431
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tu sam se prvo i susrela s tim problemom.

    "Sirova nefermentirana zrna kakaovca i normalni kakao prah sadrže ekstremne količine fitata."

    "Prehrana bogata fitatima rezultira nedostacima minerala."


    Fermentiraš zrna kakaa?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 02.07.2016. at 23:05

  32. #8432
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Trebale ste ovo na "Kutak za filozofski trenutak". Zasto toliko filozofije oko hrane?
    Zdrava se djeca hrane normalnom hranom koju i same jedete. Moraju dobivati i sol, u kolicini da je ukusno, a ne bljutavo. Minerali su bebama neophodni, a u morskoj soli ih ima. Naravno hrana bez papra, vegete, ali i bez kopra, cimeta, safrana i inih egzota.

  33. #8433
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sad si si uskočila u usta. Kažeš hrana koju i mi jedemo, a onda ne papar i vegeta.
    Zašto bez kopra i cimeta? Ima li neki poseban razlog osim što je tebi egzota?

  34. #8434
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa nije meni egzota, nego jednogodisnjem djetetu.
    Normalna hrana koja se jede u odredenoj obitelji, bez zacina, osim malo soli. To je najbolja smjernica djecje prehrane. Iako, nitko nece roditelja tući ako radi drugacije

  35. #8435
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tu sam se prvo i susrela s tim problemom.

    "Sirova nefermentirana zrna kakaovca i normalni kakao prah sadrže ekstremne količine fitata."

    "Prehrana bogata fitatima rezultira nedostacima minerala."


    Fermentiraš zrna kakaa?
    Iako sam jako dobro upoznata sa ovom cinjenicom, ne.
    Samo radim ravnotezu u prehrani i trudim se pravilno kombinirati namirnice.
    Treba postojati harmonija u prehrani. Ako mu dajem nesto extra zdravo, pa moze tu i tamo uzivati u kakau
    Kupovnu cokoladu jos doduse nije jeo, to ne znam kako da harmoniziram

  36. #8436
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A čuj Beti, jednogodišnjem djetetu je i tenfani krumpir egzota.

    Apsu, a gdje nađeš ta zrna? U BioBio? Ja ne mislim dati čokoladu maloj dok ne bude dovoljno stara da protestira da joj dam. Ne znam, sa 4-5 g, kad postanu mudri. Zbog šećera.

  37. #8437
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj Beti, jednogodišnjem djetetu je i tenfani krumpir egzota.
    .
    Prvi put u zivotu vidim rijec "tenfani" , meni totalna egzota i to nepoznata.
    Smatram da nema filozofiranja u ishrani, tako da su nam polazisne tocke razlicite te rasprava nema smisla. Ti radis po svom i to je ok,naravno.

  38. #8438
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebale ste ovo na "Kutak za filozofski trenutak". Zasto toliko filozofije oko hrane?
    Zdrava se djeca hrane normalnom hranom koju i same jedete. Moraju dobivati i sol, u kolicini da je ukusno, a ne bljutavo. Minerali su bebama neophodni, a u morskoj soli ih ima. Naravno hrana bez papra, vegete, ali i bez kopra, cimeta, safrana i inih egzota.
    Do godine dana se ne preporuca dodavati sol, a ni secer.

    Sve ostalo nabrojano, osim Vegete, koja je sama po sebi smece, moze se bez problema nuditi od samog pocetka dohrane. To su namirnice kao i svake druge. Eventualno je cimet alergen, ali to moze biti i jabuka.


    Joj, zuta... 4-5 godina ti je cilj za cokoladu samo i jedino ako ces je glodati dok dijete ne gleda, a i ako dijete nece bas cesto izlaziti iz kuce.

    Nije cokolada bas takvo zlo. Ima i drugih zala.

  39. #8439
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Beti, to je pire krumpir. Meni rasprava uvijek ima smisla.

    Kaae, a što misliš o kakau?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 03.07.2016. at 07:53

  40. #8440
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Zuta, među ostalima ima i u biobio, koji je meni uvijek zadnji na popisu za ici u kupovinu, zbog cijena.
    Iste stvari, mozda i bolje kvalitete imas u lokalnim ducanima poput eko hiža, greencajg, zdravi kutak itd.

  41. #8441
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Do godine dana se ne preporuca dodavati sol, a ni secer.

    Sve ostalo nabrojano, osim Vegete, koja je sama po sebi smece, moze se bez problema nuditi od samog pocetka dohrane. To su namirnice kao i svake druge. Eventualno je cimet alergen, ali to moze biti i jabuka.


    Joj, zuta... 4-5 godina ti je cilj za cokoladu samo i jedino ako ces je glodati dok dijete ne gleda, a i ako dijete nece bas cesto izlaziti iz kuce.

    Nije cokolada bas takvo zlo. Ima i drugih zala.
    Da, dijete ima godinu dana.

  42. #8442
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Zuta, među ostalima ima i u biobio, koji je meni uvijek zadnji na popisu za ici u kupovinu, zbog cijena.
    Iste stvari, mozda i bolje kvalitete imas u lokalnim ducanima poput eko hiža, greencajg, zdravi kutak itd.
    Svakom normalnom je bio&bio zadnji na popisu. Ja volim greencajg

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  43. #8443
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Isto zbog cijene ili?

  44. #8444
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Da, zašto bio i bio ne valja? Nije da sam tamo stalno, samo sam zimi kupovala voće za bebu, al sam znatiželjna.

    Ja sam danas definitivno shvatila da mogu manje usitnjavati hranu (9,5 mjeseci). Baš mi je to super. Iako nekad proguta komad nečega, danas žganaca.

    Bili smo zadnjih dana na putu i za prvi sam dan ponijela poriluk s krumpirom, a poslije sam mu 3 dana davala kupovnu kašicu za glavni obrok. Definitivno voli više kuhano.

    Nemam pojma o fitatu, ni što je ni zašto, al stavljam bebi kopar, cimet, dala sam mu par puta i kardamom. I dalje ne solim. Al baš smo bili na moru i sretno je uranjo glavu u more, pa bi mu šmrklji curili iz nosa, pa sam si mislila koliko se taj napio sad morske vode, mogla sam mu mjesec dana soliti
    Posljednje uređivanje od Christine : 06.07.2016. at 01:13

  45. #8445
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nis' osobito ne mislim o kakau, zuta. Ako nije zasladjen, a nadje se ponekad u nekoj hrani, vjerojatno nikome ne smeta.

    Tu ga ima u djecjoj hrani, tj. u nekim proizvodima za djecu od 6 mjeseci na vise. Nije svakodnevna namirnica.

  46. #8446
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Dala sam 9 mjesecnoj bebi nekoliko puta kuhanu srdelu. Danas recimo uz to mlade mrkvice, baby-poriluk i pola kuhanog kumpira u ljusci.

    Dr. nam je preporucila jednom tjedno ribu. Nije rekla koju. Na domacim sajtovima ponavljaju da ne plavu, al nisam shvatila zasto, osim alergije. Shvacam zasto ne tuna, morski pas itd. Je l srdela premasna?

  47. #8447
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ribe imaju zdrave masnoće, a bebe koliko sam shvatila ionako trebaju jači unos masti u svom jelovniku: punomasni sirevi, punomasna mlijeka, itd. Onda valjda prolaze i masne ribe.

  48. #8448
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, da li se drugi obrok uvodi tek nakon što dijete dobro priohvati prvi ili neovisno o tome? bebac ima 7 mjeseci i nije baš da pojede i taj jedini obrok koji ima. možda 5-10 žličica, u najboljem slučaju. ali cica puno i stalno...
    da uvedem drugi, pa neka dva puta jede u manjim količinama ili tek kad taj jedan bude pojeo kako spada?

  49. #8449
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Neovisno o tome. 5-10 žlica nije uopće loše za početak dohrane.

  50. #8450
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    cure, da li se drugi obrok uvodi tek nakon što dijete dobro priohvati prvi ili neovisno o tome? bebac ima 7 mjeseci i nije baš da pojede i taj jedini obrok koji ima. možda 5-10 žličica, u najboljem slučaju. ali cica puno i stalno...
    da uvedem drugi, pa neka dva puta jede u manjim količinama ili tek kad taj jedan bude pojeo kako spada?
    Nema pravila. 5 - 10 zlica je sasvim solidan obrok za dijete od 7 mjeseci. Ako trazi jos obroka, daj jos. Ako ne, ne treba.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •