Stranica 171 od 182 PrviPrvi ... 71121161169170171172173181 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,501 do 8,550 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8501
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    A 10. mjesec ide.

  2. #8502
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok curke, evo vas iste ekipe sa nekih ranijih (zabrinutijih) tema.

    Mi ćemo napuniti 6 mj. za 3 dana i psihofizički se spremamo za dohranu.
    Beba je za sada super napredovala, od porođajnih 2800 g, sada imamo 7250 g.
    No nismo neki spavači preko dana, uglavnom sisa skoro svakih sat, sat i pol, po noći
    ima jedan miran period od 3-4 sata ali pred jutro nastavlja istim tempom još i češće.
    Dakle, tempo hranjenja izgleda kao da ima otprilike 2 mjeseca a ne 6

    Zapravo jedva čekam dohranu da vidim hoće li se nešto u tom pogledu promijeniti.
    Imam par pitanjaca. Dakle koju rižu koristite? Ja inače smeđu pa da li da i bebi dam smeđu?
    I kojeg proizvođača, iz bio dućana?
    I šta se je desilo sa heljdom? Nekada je bila među prvima na tablici, a sada je vidim "ozloglašena".
    Niti mrkvica vise nije za sam početak, a nje ću bas imati domaće.
    Inače bih radije počela sa povrćem, žitaricama, jer su mi starija djeca imala reakcije na voće u tom prvom periodu.
    Oprostite ako ste već o tome raspravljale, nisam ništa našla.
    Kakve to tablice gledas? Tablice su odbacene.

    Hrani dijete sezonskim namirnicama provjerenog porijekla, ako imas pristup. Ako imas domacu mrkvu, zakon, daj mrkvu.

  3. #8503

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve to tablice gledas? Tablice su odbacene.

    Hrani dijete sezonskim namirnicama provjerenog porijekla, ako imas pristup. Ako imas domacu mrkvu, zakon, daj mrkvu.
    A tko ih je odbacio? Oprosti ali ovo zvuci kao neka dogma. Mislim, ja tablice nisam odbacila, barem ne ovu Rodinu kojoj vjerujem
    Uostalom čitam temu i svi pitaju, kad ovo, kad ono, na proteklih 170 stranica, a ti sad kažeš da nema pravila (?)
    A to sa sezonskim je recimo isto problem, jer meni beba navršava 6 kad sezonskog ima ono, ama bas svega (dakle, mogu joj dati bilo sto?) a recimo onima koji se sada po ljeti rode, njima je u 2. mjesecu sezonsko, iz domaćeg vrta - ništa.

    Nego, ja kao masnoću skoro isključivo koristim kokosovu mast, ulje.
    Koristim dosta i bučino ulje.

    Kada bi to smjela bebacu?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 16.08.2016. at 00:13

  4. #8504
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    A tko ih je odbacio? Oprosti ali ovo zvuci kao neka dogma. Mislim, ja tablice nisam odbacila, barem ne ovu Rodinu kojoj vjerujem
    Uostalom čitam temu i svi pitaju, kad ovo, kad ono, na proteklih 170 stranica, a ti sad kažeš da nema pravila (?)
    A to sa sezonskim je recimo isto problem, jer meni beba navršava 6 kad sezonskog ima ono, ama bas svega (dakle, mogu joj dati bilo sto?) a recimo onima koji se sada po ljeti rode, njima je u 2. mjesecu sezonsko, iz domaćeg vrta - ništa.

    Nego, ja kao masnoću skoro isključivo koristim kokosovu mast, ulje.
    Koristim dosta i bučino ulje.

    Kada bi to smjela bebacu?
    Odbacio ih je WHO , odnosno svijetska zdravstvena organizacija.
    Sada preporuke glase iskljucivo dojenje do 6 mj. nakon toga uvodenje hrane koju jede ostatak obitelji ( uz dojenje ili formulu).
    Vise se ne gleda alergenost osim ako postoje jake aleergije u obitelji ili neka dokazana reakcija od ranije.
    Jedino sto se gleda jest da je hrana sigurna za dojenece , tj. da je sigurna za konzumaciju ( opasnost od gusenja).
    dakle , mozes sto zelis i imas , i uz to sve masnoce koje si navela.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.08.2016. at 00:44

  5. #8505
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    a možeš, naravno, i po staroj Rodinoj tablici
    ja bih opet tako postupila, jer ta tablica sigurno ne može štetiti
    i meni osobno se uopće ne sviđa ova nova preporuka WHO
    Posljednje uređivanje od n.grace : 16.08.2016. at 01:00

  6. #8506
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vise se ne gleda alergenost osim ako postoje jake aleergije u obitelji ili neka dokazana reakcija od ranije.
    ovo mi je najjača rečenica kaj sam u zadnje vrijeme pročitala, a što s nama koji radimo alergo testove prije unošenja dohrane
    što su jake reakcije? nije li i nespavanje mjesecima, godinama sasvim dovoljni razlog da se izbace i stvari koje su i po testovima su 0 ili 1 razred što ne bi trebalo raditi neke probleme?

  7. #8507
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi je najjača rečenica kaj sam u zadnje vrijeme pročitala, a što s nama koji radimo alergo testove prije unošenja dohrane
    što su jake reakcije? nije li i nespavanje mjesecima, godinama sasvim dovoljni razlog da se izbace i stvari koje su i po testovima su 0 ili 1 razred što ne bi trebalo raditi neke probleme?
    Pa ti radi sto mislis da treba. Imate alergije na hranu u obitelji, pa je to razumiljivo.
    Za sve ostale koji nemaju alergija u obitelji niti reakciju ranije WHO kaze da nema potrebe cekati ( i godinama) sa uvodenjem odredene hrane samo zbog moguce alergije.
    Valjda oni znaju sto pricaju. Nije to moja teorija ( da se odgadanjem uvodenja u dohranu nutritivno vrijedne hrane, a potecijalno alergene , vise gubi nego dobija).

  8. #8508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    je ali od nekog treba početi jel to od prababe ili deteta kojie će se tek roditi svejedno, svakako treba biti na oprezu, njega nikad nije viška.

  9. #8509
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Svatko radi kako misli da je najbolje i u skladu sa svojim saznanjima i uvjerenjima.

    Ali , znanstveno je dokazano da se odgađanjem davanja hrane visoke nutritivne vrijednosti, a potencijalno alergene, čini više štete nego koristi (kao što je Sirius napisala), a za primjer, na mlijeko je alergično oko 5 % djece, na jaja 2 %, a na školjkaše svega 0,2 %...
    Prema tome, treba ponavljati da se bebama daje prava hrana (voće, povrće, meso, jaja, zdrave masnoće), i da se nova, "alergena hrana", uvodi u malim količinama.
    Jer to vrijedi za veliku većinu čovječanstva.

    A dalje tko kako...

  10. #8510
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Znači,sad sa 6,5 mj mu mogu bez beda dati i meso i ribu, jogurta i sira i vrhnje i sve glutenske žitarice?
    Po par dana svaku namirnicu i pratiti dal ima reakcije?

  11. #8511
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Znači,sad sa 6,5 mj mu mogu bez beda dati i meso i ribu, jogurta i sira i vrhnje i sve glutenske žitarice?
    Po par dana svaku namirnicu i pratiti dal ima reakcije?
    Da, das malo , pratis reakciju.
    i dalje vrijedi pravilo : sigurno za konzumaciju, prednost sezonskom.

  12. #8512
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    tak je
    i jaje, i buču, i maslac, čak i mlijeko u kuhanju (ako to želiš i jedeš),i mandarinu kad bude u sezoni
    samo uvijek počni sa manjim količinama novog. (ja sam npr. "uvodiila" jaje tako da sam skuhala nešto malcu uobičajeno, a odvojila od svoje neposoljene kajgane 2-3 kockice da proba)

  13. #8513
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Tako smo mi.
    Poceli jabuka-tikvica-palenta. I onda sam vidjela da su tablice odbacene. Svakih otprilike 3 dana smo uvodili novu namirnicu i pratili. Tako da je do prvog rođendana jeo skoro sve sto i mi ostali u obitelji. Jos nije jeo gljive,svinjetinu ni salame. Al' pancetu voli

  14. #8514
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Da smo pratili tablice ne bi jeo pol toga iz bakinog vrta jer nije po tablici. Ovako je papao puno toga,ali domace i nespricano. Cak i jagode su bile sa 7-8 mjeseci

  15. #8515

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Evo mi probali danas prvu namirnicu - kuhanu mrkvicu.
    Beba rado probala, ali odmah izpovracala i tih par mrvica mrkvice i mlijekeco koje je malo prije sisala.
    Neslavan početak. Valjda sutra bude bolje

  16. #8516
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ok...trudit ću se izbjegavati ono kaj bi zatvaralo jer jako rijetko kaka a sa svime krenuti po malo,kak imam na vrtu.

  17. #8517
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    moj je prokako,vodenastije skuham i još pije dodatno i evo već 4dn za redom kaka...a mete sve po redu, sve sam se nećkala sa mliječnim i mesom i mislila čekati do 8mj-9mj ali bome sutra će ribu onda probat za objed....

  18. #8518
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dobar trik za potencijalne alergene je uzeti namirnicu i lagano proci preko bebinih usana. Ako za 15 minuta nema nikakve reakcije, moze probati malo i jesti.

    Kod nas je recimo stariji, troipogodisnjak, vlasnik epipena zbog pistacija i indijskog orascica. Za sestru imamo samo preporuku da obratimo paznju na orasaste plodove, ali nema drugih restrikcija oko uvodjenja dohrane.

    zuzy, tesko je reci sto zatvara, a sto ne. Sve ispada jako individualno.

    Moja trenutno ne jede, a ni ne kaka.

  19. #8519
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mi smo se preporodili s kakanjem kad sam mu počrla davati marelice i šljive. Čak ga ni 40mg željeza dnevno nije začepilo, svaki dan kaka. Sreća!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  20. #8520
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ma njega zatvara izgleda sve...odnosno,ima takvu probavu. Od početka rijetko kaka i baš me bilo strah da ga kruta hrana skroz ne zapre. I eto,pošteno se pokakal tek 19. dan. Nakon dva tjedna je bila hrpica za možda pet kn,ništ. Ni šljiva,ni kruška,nit voda a bome nit slatka kamilica..ništ ga ne potjera. Na kraju sam mu dala čepića,na tri navrata je kakal taj dan uz takav plač da mi muka gledat ga. Struktura i boja normalna.Evo sad je več četvrti dan opet...kaj raditi
    Za rižu znam da se jede kod proljeva,mrkva kao isto zatvara...mene jabuka napuhuje...pa je to na stand by-u dok ne počne kakat redovitije.

  21. #8521
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    smokva?

  22. #8522
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A mogu probati,još malo i budu nam zrele,za sad ih je bilo par...pa bumo vidli.
    Jel bolje dat sirovu il ju prokuhat? Opčenito voće,za probavu. Krušku i šljivu je jel sirovu. Jednom sam mu krušku skuhala al nije htel.

  23. #8523
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Voće svo dajem sirovo. I od kad mu se refluks smirio, ne dodajem niš od žitarica nutra. Sad je na marelica+borovnice mješavini.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  24. #8524
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Mojega je breskva otvorila, kakao je 6. dan uz malo plakanja.

  25. #8525
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Probaj borovnice.

  26. #8526

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    A joj, mi opet ispovracali mrkvicu

  27. #8527
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    A joj, mi opet ispovracali mrkvicu
    Pa daj joj nesto drugo

  28. #8528
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    A joj, mi opet ispovracali mrkvicu
    Bome je i moj ispovracao mrkvu i vise mu je nisam davala. Nije mu se uopce svidjela.

  29. #8529

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa daj joj nesto drugo
    Neman ideju sto. Ne bih pocimala sa vocem jer su mi starija djeca imala grde reakcije na voce I tikvice
    tijekom 7. mjeseca zivota (kasnije nitko alergican)

    Mislim da je sada u pitanju konzistencija hrane, tj mrkve.
    Uh

  30. #8530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a riža, žganci???

  31. #8531
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    I povracanje moze biti dokaz alergije.
    Ja bi ostavila mrkvu neko vrijeme sa strane i skuhala npr proso

  32. #8532

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    I povracanje moze biti dokaz alergije.
    Ja nebih rekla da je to ovdje slucaj jer povrati odmah, kao da izbacuje strano tijelo.
    Mislim da bebi smetaju ti komadici( mada sitni) mrkve. Cini mi se da bi joj mozda vise pasalo
    nesto kasastije, probat ću s zitaricama.

  33. #8533
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    A da napraviš mrkvicu kao pire? Moj je povraćao u početku sve tako da sam i povrće i voće miješala sa žitaricama. Napravila bih kašasto i dodala nutra proso il palentu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  34. #8534
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Moj je pljuval palentu i rival jezika čvrsto stisnutog,pa sam stala sa nuđenjem. Jednom sam ju skuhala gušču i izlila na tanjur i nakvacala nek sam uzima. Isto ništa. Sad zijeva ko ptičica...danas sam mu umiješala šljivu zdrobljenu sa vilicom i malo maslinovog. Jučer sam mu ukuhala žličicu palente u buču.
    orange,probaj amarant,možda to bude bolje prošlo.
    Tikvicu ovu narančastu veliš nebi?

  35. #8535
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    orange, koliko je staro dijete? Mozda jos nije vrijeme za dohranu.

    Ako guraju jezikom van i/ili odmah povracaju, vjerojatno nisu spremni. Uvodjenje dohrane pocinje s navrsenih 6 mjeseci zivota, ali to ne znaci da je svako dijete spremno za to u tom trenutku.

  36. #8536
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    mi danas kajganu od domaćeg jaja,bilo me strah puno davat a on kao i inače zijeva sve u 16...pa sam više od pola ipak ja smazala...
    sjećam se da mi je prva cura imala malo crveno oko usta prvi dan,sutradan više ništa (kad sam opet dala)...što se može očekivat kao neka reakcija,samo to kontaktno crvenilo oko usta (nije ga bilo) ili tipa vjetrovi,grčevi,proljev...? jer ja bi sutra opet dala malo...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 20.08.2016. at 00:10

  37. #8537
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Alergijska reakcija, pogotovo tipa crvenila, nastaje u principu izmedju 0 minuta i 4 sata od konzumacije.

  38. #8538
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a onda mogu konstatirat da nismo alergični na jaja,uvrštavamo ih u meni...

  39. #8539
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Moj ima dobru probavu. Kad jede marelice i breskve i predobru. Ali imao je pred par mjeseci dva-tri put zatvor i vidjela sam da se sav vec uzvrpoljio, ja mu dala na najmanju zlicicu maslinovo i super je proslo. Al mi smo prethodno koristili vec malo maslinovog i nisam primijetila da mu smeta. Moja pedica ne bi sigurno bila sretna s tim rjesenjem.

    Sto se tice tablica ja sam ih kao neku orijentaciju koristila. I jos uvijek mu nisam dala svinjetinu, junetinu ni orasaste plodove, ni mlijeko.

    Jaja, ribe, jagode smo odradili. Spremam se u kuhanje mlijeko ubacit. U buču ili palačinke ili tako negdje (11 mjeseci).

    Nas bebek bas voli voce. Najdraze mu je kad grize direktno voce, a ne kad je nasjeckano ili miksano. Marelice, sljive, breskve, lubenice dam mu zbog zubica i malo hladne.

    Od voca jedino vise voli ribu.

  40. #8540
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Eto i palacinke s mlijekom, jajetom brasnon, mrvom putra i šusom mineralne sam napravila. Ja nikad ne pecem palacinke na ulju, tako da su skroz nemasne. Tako je oko 10 pojeo nesto vise od pola palacinke i jednu sljivu nasjeckanu. To lijepo moze prsticima jesti.

    Ispale mi je 2 i pol palacinke pa sam ostatak umotala u plasticnu foliju. Poslije sam na zlici maslinovog prodinstala pola luka i bacila gore oguljen i narezan veeliki paradajz. Malo smiksala sa stapnim mikserom, dodala origano u tragovima i nasjeckala tu palacinku unutra. To se brojalo pod juhu. Puno je ispalo pa sam i ja jela, s paprom i soli, naravno. Al ja nisam nista drugo dobila za glavno jelo
    Odnosno ja sam poslije dobila kavu i napolitanke, a on nije.

    Nisam primijetila nikakve probleme zbog mlijeka. Nadam se da ce tako i ostati.

  41. #8541
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    e kad već tak eksperimentiraš, posebno je fino da si u tu palačinku(smjesu>) naribala malo buće ili izmiksala, ispada nekaj suppper, naravno sve to može biti i u kombinaciji bez jaja, mlijeka, mineralne pa čak i brašna

  42. #8542
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    prema novim smjernicama, jel se mogu i orašastio plovodi djeci mlađoj od godinu dana davati?
    danas kupili neki prefini organski maslac od lješnjaka, kikirikija, bućinih sjemenki, lana, sezama i konoplje...lizao je žlicu kojoj sam probala taj maslac i čini se da jaaaako uživao!
    ja bi svakako toga malo njemu u voćnu kašicu stavila jer je stvarno zdravo! kaj mislite? ili da pričekam? beba ima 9 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od kudri : 27.08.2016. at 21:50

  43. #8543
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A kak stoji s kožom sad?

  44. #8544
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mozes probati malo i vidjeti.
    Moj malac je copio zlicu kikiriki maslaca kad je bio toliko otprilike star, ja sam problijedila al nista, sve 5

  45. #8545
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa ako je polizao zlicu i nista se nije dogodilo, vise nego vjerojatno nije alergican. Daj mu, samo pazi da ne ugrabi preveliku hrpu ljepljive mase.

  46. #8546
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kak stoji s kožom sad?
    Super,sve se povuklo!

    Hvala cure,onda cu mu davati taj maslac. Prefini je.
    I jos me zanima kada ste poceli bebacima davati svoju hranu. Naime,moj je ful izbirljiv i jako se trudim da jede raznovrsno i zdravo,ali nista bas ne jede sa nekim odusevljenjem,ali za nasom hranom bude lud!! Dam mu na vrh zluce da proba kad mi rucamo i obicno poludi od srece. Danas smo rucali gulas i kako ga je strahovito zanimala,dala sam da proba i cim maknula zlicu,poceo je vristati i ljutiti se. Morala sam mu u par navrata jos poonzditu i toliki mu je bilo fino da se nije mogao docekati iduceg liza...na kraju ga je mm uzeo i nosio u spavacu jer se nisam mogla najesti koliko se ljutio sto njemu ne dam visr.
    A gulas pun zacina,gljiva raznih...naravno,samo sam mu toc dala,ali opet...
    I sad me zanima zasto mali ne smiju jesti zacinjenu heanu. Za sol kuzim. Vegetu i slicnO ne koristimo...ali zasto ne smiju zacinjeno?

  47. #8547
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a zašto ne začiniš samo s soli eventualno paprom, pa ako nekome treba kaj staviš začine na stol, tak mi jedemo

  48. #8548
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pa smije zacine , zasto ne? Origano, bosiljak , paprika... Mali Meksikanci jedu i ljuto , pa im ne smeta.

  49. #8549
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa smije zacine , zasto ne? Origano, bosiljak , paprika... Mali Meksikanci jedu i ljuto , pa im ne smeta.
    a mislila sam da im možda fiziološki smeta...nemam pojma.

    a komadi gljiva ako zapadnu slučajno (bilo je drobljenih trubača)?

  50. #8550

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Super,sve se povuklo!


    I sad me zanima zasto mali ne smiju jesti zacinjenu heanu. Za sol kuzim. Vegetu i slicnO ne koristimo...ali zasto ne smiju zacinjeno?
    jedan od razloga je taj da ih se ne navikava na zacinjeno. jer ipak je bolje da se djeca uce na prirodan, nepojacan okus namirnica. u protivnom ce im kasnije sve biti bljutavo pa ce uvijek zacinjavati pa i soliti.
    ista stvar kao i sa secerom
    Posljednje uređivanje od orange80 : 29.08.2016. at 11:06

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •