Stranica 172 od 182 PrviPrvi ... 72122162170171172173174 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,551 do 8,600 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8551

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    evo nakon posta od prije 10 dana u kojem se zalim da beba sve bljucka van,
    dosli do toga da je sada vec na 3 obroka dnevno!?!
    e sad se ja pitam je li to previse, prenaglo?
    dakle krenuli smo sa zdrobljenom sljivicom sa malo pahuljica u nutra, pa kruskica +zitarice,
    pa sljiva+kruska+zitarice, pa mrkva +krumpir.
    uglavnom ovih zitarica (riza,zob, kukuruz)dodam vrlo malo, dakle obrok se bazira na vocu, mrkvi,
    pojede recimo 2 sljivice +2 dvije kavene zlicice zitarica i dosta vode. x 3 dnevno (u drugoj kombinaciji voca, povrca)

    jel to previse za bebu od 6 mj?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 29.08.2016. at 11:20

  2. #8552

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    naravno, sisa prije i poslije svakog takvog obroka + jos par puta dnevno i nocu...

  3. #8553
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kad to usporedim sa svojim,koji dnevno pojede nekad jednu,nekad četri a nekad ni jednu mini žličicu dnevno..puno je. Ali ni nismo neka usporedba..nek se javi neko iskusan.
    Moj je jučer napunil 7 mj,cica svakih sat vremena i danju i noću.

  4. #8554

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    žužy, mi smo na 1,5 - 2 razmaka cicanja.
    nekad cesce, tj. ovi obroci sa dohranom su kontinuirano hranjenje od cca sat vremena, 20min. cicanja, 20min hranjenja kasicom i 20 min opet cicanja,
    a ono sto me cudi da se je toliko cicalo i prije uvodenja dohrane
    tj. nista se tu nije promijenilo iako sam ubacila 3 zdjelice dnevno druge hrane

    a tebi bebac ne zeli ni okusiti ili izbacuje hranu van?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 29.08.2016. at 22:47

  5. #8555
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Na početku je sa svakim pokušajem vozil motora sad više to ne radi ali nije da baš zijeva. Danas je pojel desetak žličica šljive,ona mu se za sad najviše sviđa. Dok počne gurati jezika van prestanem mu nuditi jer iza toga slijedi cendranje.
    Moram potrefiti tajming kad mu zanuditi.

  6. #8556
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kad ste im dale prvi put paradajza?

  7. #8557
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ste im dale prvi put paradajza?
    Ne sjećam se točno, al negdje sa 7mj si je sam ugrabio fetu i pretvorio u pire ručicama. Od toga je nešto i pojeo.
    Sad nam je sir s pomidorom normalan obrok.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  8. #8558
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Ja nemam pojma sto da radim s njegovim kakanjem. Od ocaja sam kupila biogaia kapi i dajem mu ih, ali ne vidim neki pomak osim da stalno prdi od njih.
    Kaka jednom tjedno, vrlo tvrdo mu bude, bas se napati.
    Jede puno voca, zitarice tri-cetiri puta tjedno, povrca nesto manje jer nemam domace pa ili kupim u bio&bio ili cekam da mi netko sa sela posalje.

    Danas je prvi put probao palentu. Stavila sam breskvu i krusku unutra. Sve je rijesio.

  9. #8559

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Medeja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam pojma sto da radim s njegovim kakanjem. Od ocaja sam kupila biogaia kapi i dajem mu ih, ali ne vidim neki pomak osim da stalno prdi od njih.
    Kaka jednom tjedno, vrlo tvrdo mu bude, bas se napati.
    Jede puno voca, zitarice tri-cetiri puta tjedno, povrca nesto manje jer nemam domace pa ili kupim u bio&bio ili cekam da mi netko sa sela posalje.

    Danas je prvi put probao palentu. Stavila sam breskvu i krusku unutra. Sve je rijesio.
    probaj mu davati vise vodice. i svu hranu koju jede da bude onako vise vodenjasta nego kruta.
    moja npr. nezna nikako sa onom casom na kljunic pa joj vodu dajem na zlicicu.
    obavezno nakon svakog obroka inzistiram na par zlicica.
    ostatak vremena je na siki.

  10. #8560
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Medeja, ako je jednom tjedno i vrlo tvrdo, bas prava stolica (od dohrane), ja bih porazgovarala s pedijatrom. Dugotrajan i konstantan zatvor nisu dobri. (Posve je druga prica kad je dijete samo dojeno, tad stolica dugo moze izostajati.)

    Paradajz moze bilo kad, osim ako ocekujete alergije.

  11. #8561
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Imamo doma nečakinju koja je jaki alergičar.
    Budem mu probala malo dati,ionak malo pojede..
    Medeja,nemam ništ pametno za savjet,samo suosječam jer se i mi mučimo s tim. Nema kaj nisam probala,baš ništ ga ne potjera..vode pije poprilično,em na čašu em na kljunašicu.
    U subotu se pokakal na četri maha,uz takav plač i jecaje da me duša boli. Ravno dva tj nakon zadnjeg kakanja. A stolica normalna,mekana. Neču ni pomislit kaj tek da je tvrda

  12. #8562
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, probajte bebace stavljati na tutu ujutro. puno im je lakše pokakati se tako, nego u pelenu, vjerujte. i probajte naravno. stavljam svog malca tako već mjesec dana i uredno se pokaki ujutro. prije isto nije imao stolicu svaki dan. ima skoro 9 mj.

  13. #8563
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo doma nečakinju koja je jaki alergičar.
    na kaj je mala alergična??

  14. #8564
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    kudri,ne sjedi još...al ne pomaže mu niti dok ga držim u onoj pozi za EC-anje. Nekad prdne,nekad ni to..
    jelena.o,na hrpu toga. Ko mala na jagode,rajčicu,grinje,pelud,orašasto voće..ma ne sječam se. Pred par god. su otkrili soju i dok su to izbacili poboljšalo joj se. Cijele rane zna imati po tijelu. Al teško je,soje ima svud. Sad zadnje može jagode al joj smeta kruška i jabuka,sirovi krumpir joj smeta za ruke..lišče paradajza.

  15. #8565
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ok a od hrane koje jede kaj joj tu smeta, ili joj smeta čisti zrak? soja se može elegantno izbječi ako se ne kupuje zgotovljena hrana nego se doma priprema od pojedinačnih namjernica, i sad kolko je pametno da detetu koje ima problema s kožom napose ak je ovak kak je napisano se uopće daje jagoda ili paradajz, kad su to namjernice koje povečavaju histamin i najćešće dovode do ludom drapanja. malo je čudno da do sad nisu sanirali dermatitis ( sori ako jesu, ja iz isčitanonog vidim da nisu), i kolko je to rodno dete blizu tvom klincu, sestrična?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.09.2016. at 14:30

  16. #8566
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pod čisti zrak sam mislila jer joj smeta kad i cvate kukuruz, paradajz i krumpir

  17. #8567
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    cure, probajte bebace stavljati na tutu ujutro. puno im je lakše pokakati se tako, nego u pelenu, vjerujte. i probajte naravno. stavljam svog malca tako već mjesec dana i uredno se pokaki ujutro. prije isto nije imao stolicu svaki dan. ima skoro 9 mj.
    moj čim prosjedi ide na tutu kao i starija cura...ona je imala uredan ritam kakanja (nakon doručka) tako da je prestala kakati u pelenu sa 9,5mj...samo nikako dočekat to prosjedanje...a i sada kad se krene natezat ako sam u prilici odmah idemo u banju i skidam pelenu, podignem mu koljena i lijepo izađe kobasica na pripremljeni papir... i moj zaplače iako kaki skoro svaki dan,nije ništa ekstra tvrdo ali je veeeelika kobasa (jer dosta jede) pa pretpostavljam zato svejedno zaboli...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 01.09.2016. at 15:49

  18. #8568
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Znaci, stavljate ih na tuticu cim prosjede? Svaka cast.
    To bi kod nas islo do njegovih godinu dana jer poslije ide u vrtic, necu s njim biti doma pa ga bih zeljela uciti na nesto sto znam da u vrticu nece tete s njim raditi.

    Za nekakanje se slazem, moram razgovarati s pedijatricom da nas uputi na pretrage jer to nikako ne moze biti normalno.

  19. #8569

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Medeja, ako je jednom tjedno i vrlo tvrdo, bas prava stolica (od dohrane), ja bih porazgovarala s pedijatrom. Dugotrajan i konstantan zatvor nisu dobri. (Posve je druga prica kad je dijete samo dojeno, tad stolica dugo moze izostajati.)

    Paradajz moze bilo kad, osim ako ocekujete alergije.
    ali Medejina beba je tek 6,5 mj dakle njegova bi prehrana i trebala biti 90% dojeno ili ad mlijeko.
    znaci, moze biti i da jos nije zreo za vecu kolicinu dohrane, koliko god to bilo. mozda je njemu i pola zdjelice previse.
    pogotovo ako je do uvodenja dohrane bilo sve ok.

  20. #8570
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vrlo lako moguce, ali tesko je unazad ukidati dohranu, pogotovo ako se ostatak prehrane ne bazira na majcinom mlijeku, s obzirom da njega dijete dozira samo (kad je dojenje na zahtjev, kako bi trebalo biti). Mislim da Medejino dijete jede dohranu od prije navrsenog 6. mjeseca, tako da pretpostavljam da su postupno dosli do povecanja kolicine koju pojede.

  21. #8571
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Evo Medeje.
    Ovako, kakanje je reducirao s navrsena 3 mjeseca, tada je pocelo to nekakanje. Svaki treci-cetvrti dan bi se pokakao, nekad bi i tjedan dana strajkao.
    Dohranu sam pocela s 5 mjeseci. On je odmah to prihvatio, mogao je puno pojesti. Hranim ga dok zeli, kada je sit zatvara usta ili okrece glavu. Ponekad mu i premalo napravim pa se rasplace.
    Iskljucivo je dojen uz taj jedan kruti obrok u danu.
    Posljednje uređivanje od Medeja : 02.09.2016. at 20:50

  22. #8572
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja bih mu, u tom slucaju, ukinula dohranu i odradila samo dojenje, cisto da vidim hoce li se promijeniti stolica.

  23. #8573
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Pokusala sam to jos na pocetku i bilo je isto.
    A sto ako se promijeni? Sto ako ja ukinem dohranu, stavim ga na cicu i on krene kakati redovito?
    Kako je to rjesenje?
    Ja cu mozda krenuti raditi za tjedan dana pa mi to nikako ne odgovara.

  24. #8574
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda mu organizam nije spreman za dohranu, to mi jedino pada na pamet. Prije navrsenog sestog mjeseca se dohrana ne savjetuje prvenstveno zbog nezrelog probavnog sustava, koji ukljucuje jos uvijek vrlo porozna crijeva. Mozda je problem u tome, mozda u nekoj kombinaciji faktora - tipa premalo tekucine, previse hrane, hrana koja mu ne odgovara...

    Ako pocnes raditi, u dobi u kojoj je (i sve do navrsene godine dana) glavna hrana je majcino mlijeko, tako da se u principu treba oslanjati na mlijecne obroke, a dohranu koristiti za zabavu i zavaravanje protivnika.

  25. #8575
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Za koji dan ce 7 mjeseci, pa morao bi biti spreman za dohranu...
    Izbjegavam sve namirnice koje bi ga mogle zatvoriti, nije jeo jos bananu, rizu, krumpir.
    Tankam ga vodom.

    Nemam pojma, stvarno sam vec jadna. On je poceo kakati sada dva-tri puta tjedno sto je super jer je prije bilo jednom tjedno.
    Ali kako to bude tvrdo govance, to mi je nepoznanica.
    Na moru mi se pokakao tvrdo pa sam ga hranila samo marelicama, breskvama, kruskama, da bi za dva dana opet kakao tvrdo. Wtf?

    Palenta mu se svidja, ona ga je nesto malo poterala. Mislim da mu zitarice opcenito odgovaraju, npr. proso i amarant.
    Koliko puta tjedno bi smio zitarice? Smije svaki dan?

  26. #8576
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    naravno da može,moja cura od početka dohrane sa 6mj pa do danas (5god) svako jutro doručkuje te žitarice + neko voće...ponekad joj namažem med i maslo na domaći kruh ali više volim kad mi konkretniji doručak pojede...

    Medeja,ma ima teorija po kojima nisu spremni do 9mj,moja poznanica i sa 2gim djetetom čeka 9mj da krene...kaže da je to za crijeva i imunitet puno bolje nego krenuti sa 6...pa možda ste vi eto u toj osjetljivoj skupini kojoj crijeva jednostavno nisu spremna sa tih "magičnih" 6mj...pa ni 7...

  27. #8577
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Uf, tko zna. Jer on zaista voli jesti i ako preskocim kasicu (danas smo cijeli dan bili vani, nisam htjela uzimati kupovnu) bas se vidi da mu fali. Gusta u njima jako, pravi je gurman.

  28. #8578
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Skulirana, sada si me zaintrigirala.
    Kako tvoj Lchf ide u kombinaciji sa time da curi svaki dan za doručak daješ žitarice i voće kao "nešto konkretnije"?

  29. #8579
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Amarant i quinoa su pseudo-žitarice i ne bi ih trpala u isti koš sa pšenicom,ja nju nikad ne jedem (ona rijetko) a ovo dvoje ponekad ipak da (ili npr crvenu leću koja je puno probavljivija od smeđe)...moji joj se LCHF kruhići ne sviđaju, ponekad ujutro pojede domaći kruh (MM ga peče kad je doma) s nečim namazanim ali ako imam birat onda radije voće + gore spomenuto...definitivno ju dulje drži sitom....dakle,iako nije na LCHF-u jelovnik joj se uvelike razlikuje od prosječnog djeteta
    (nema kruha,paste,krumpira,riže,tijesta...to dobije kod nonića )
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 04.09.2016. at 01:29

  30. #8580
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Skulirana, sad ću ja upast ko padobranac, poučena svojim groznim iskustvom, i pitati ako je ta frendica što čeka 9mj s nadohranom bebaču kontrolirala željezo?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  31. #8581
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Skulirana zasto joj ne dajes krumpir?

  32. #8582
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    eryngium,pitat ću je,ne vjerujem da je kontrolirala...al' nije ta iskoristivost željeza iz dohrane minimalna početnih mjeseci,em sve izađe u obliku kojem je i ušlo a i prve namirnice nisu baš bogate željezom?
    Ribice,mi ga ne jedemo pa mi glupo kupovati samo za nju, da sam vegan pa da ne jedem ribu i jaja svakako bi djetetu davala al' neš ti krumpira,ima puno drugog nutritivnijeg povrća kojeg jede...npr. batat...

  33. #8583
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Meni u bolnici krv popili s ponavljanjem kako mi dijete mora jesti zeleniša i mesa. Valjda sam mu trebala s 4mj gurat na silu hranu niz grlo.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  34. #8584
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ok kad ne jedete. Mislila sam da nije ok davat malim bebama pa zato pitam.

  35. #8585
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Malim bebama se ne smije davati med, dodana sol, a ni secer nije preporucljiv. Sve ostalo je ok.

  36. #8586
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    prije neki dan dala sam malenom da proba malo kajgane. samo komadić i sve bilo ok. danas mu nadobudno za doručak napravila opet, ali sad je pojeo skoro sve (od jednog j ajaeta) i dobio osip oko usta i po bradi. jel to alergija? i zašto nije reagirao prvi puta? da probam ponovno dati ili da sad pričekam određeno vrijeeme? radila sam kajganu sa zobenim mlijekom. njega je issto prvi puta pio. ali zob je već jeo (zobene pahuljice) i sve je bilo ok.

  37. #8587
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Prvi puta se obično tek upoznaju s antigenom i stvore antitijela koja onda drugi put uzrokuju reakciju. Nek me netko ispravi ako griješim.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  38. #8588
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    e kad već tak eksperimentiraš, posebno je fino da si u tu palačinku(smjesu>) naribala malo buće ili izmiksala, ispada nekaj suppper, naravno sve to može biti i u kombinaciji bez jaja, mlijeka, mineralne pa čak i brašna
    Mmmm, da to je sigurno fino. Volim miris buće. Imam sad butternut doma, budem probala.

    kudri, i moj naravno više voli "ljudsku" hranu. Moj je stariji, al već duže vremena mu napravim slično kao nama, pa naše dodatno začinim kad njegovo izdvojim, al to zahtijeva i našu prilagodbu.
    Kad nama radim neko meso koje nije za njega, onda njemu skuham u đezvi komadić pilećeg filea i spremim si tu vodu u zamrzivač. Uvijek dobro dođe.
    Za vikend sam radila krem juhu od buće. Naribala buću, bacila ju na žlicu maslinovog ulja dok malo pusti miris i prelila s tom vodom od piletine, što si zamrznem. Nije temeljac, al je na tragu Na kraju dodala žličicu kiselog vrhnja. Svima nam je bilo fino. Mi smo si dodali soli i svježeg papra. I mi smo se malo vratili izvornim okusima.

    Jučer sam dobila pomalo svega od prijateljice iz vrta. Bacila sam na žlicu maslinovog pileći batak sa zabatkom na kožnu stranu i poklopila 10-15 minuta, na minimalnoj vatri. Dodala mladi poriluk i češnjak, dodala komadić buće što sam si spremila od vikenda oguljen, zamotan u plastičnu foliju, sitno nasjeckanu papriku, 4 oguljena paradajza i nakockan patlidžan. Podlila s malo vode i to sam mu dala s mješavinom pira, orza i riže. Stavila sam pola žličice soli u umak, svima, ja nisam kad je moj bio 9 mjeseci, al nisam baš sigurna da treba biti tako rigidan, pogotovo nakon što je "pio" morsku vodu.

    Baš se oblizivao.

    Nije se baš na okus paprike odmah oduševljavao, sad mu je ok, samo mora jako omekšati i biti sitna.

    Ja sam baš sretna što nam sad i bliski i manje bliski prijatelji daju pomalo voća i povrća iz vrta pa stalno imam nešto. Jedan patlidžan, tri tanka poriluka, neki sitni krumpirići, idealni za kuhanje u ljusci, svašta dobijemo.

  39. #8589
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Neki sam dan napravila štrudl od jabuka. Nisam sladila jabuke, samo malo cimeta, i listiće putra na kore, al sam malo stavila šećera u prahu odozgora. Nije nikad jeo šećer ovako izravno, samo voćni iz voća. Totalno je bio iznenađen okusom, oduševljen. Pojeo je dva komada. To je bio griješni dan

  40. #8590
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    kudri, koliko je trajao taj osip? Ja bih pricekala koji dan pa ponudila opet jaje, ali kao kontakt, ne kao hranu. Ako se nista ne pojavi, dala bih mu jesti.

  41. #8591
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    kudri, koliko je trajao taj osip? Ja bih pricekala koji dan pa ponudila opet jaje, ali kao kontakt, ne kao hranu. Ako se nista ne pojavi, dala bih mu jesti.
    kratko. do pola sata. a probat ću opet. možda samo žumanjak.

  42. #8592

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Moja beba je dojena, ali sma na nagovor pedijetrice krenila ranije s dohranom, oko njenog 5 mj, i isto nas muci kakica, otktko papa ne kaka cesto ko prije. Njezini obroci uopce nisu nesto veliki, ako usporedim sa malom teglicom, ne pojede ni pola. ostalo sve sisa, jos ju ucim s okusima. Trenutno najvise voli sljivu jer sam ju trpala s njom jer nije imala kakicu. Negdje sam pocitala da sljiva i vce ne djeluje kako kod nas odraslih nego da je njima najvise potrebna voda, da ce na taj nacin kakati.
    I kad nije kakala preko 7 dana, dala sam joj klizmu glicerinsku i odmah za par min se pokakala.
    I to sa sjedenjem na tutu je super stvar, to mi i rekla baka, cim krene sjediti stavljati na tutu neka smao provodi neko vrijeme da se navikne da postoji i ako kaka ili piski, super. Na taj nacin ce se prije pelena rijesiti.

    Treba mi mala pomoc sto se tice dohrane, negdje sam procitala da se mrkva, brokula, spinat ne smiju smrznuti pa podgrijavati zbog nitrata. Ako netko vise zna da mi objasni. Ja sam vec njoj zalihu mrkvice i blitve napravila. A sta ako se ne bi podgrijavala nego samo ostavila da se otopi na sobnoj temp i pomijesalo s necim polutoplim, recimo palentom?
    I ta palenta, ona moze vec sad od 6 mj, i koja, ova obicna sto sebi kuham ili postoji neka za bebace?
    One zitarice u prahu, koristite li to i s cim mijestate?
    Kupila sam joj neku instatnt kasicu- mlijeko i keks, pomislila sma mozda da joj probam malo navecer dati, ozda se ne bi puno budila, neznam koliko je to zdravo, zbog secera. Dali upoce tako sta davati?

  43. #8593
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    bok ekipa, malo kasnim za vama ali zato mi je super kaj ste sve tu da vas gnjavim s pitanjima

    malac je sada 4mj isključivo dojen na zahtjev (što je od rođenja kod nas nekako svako 2 i pol sata) moram priznati da taj tempo za mene je već dosta naporan..jer tako se doji i po noći..

    e sad zadnjih 2 tjedana je noć postala kaos..buđenje svako sat vremena i u plač..ja sam sama s njim cijeli dan i fakat sam strgana...

    jel on gladan ili su to zubi? mlijeka imam..ne fali..izdojim na bočicu nekad da pojede.. da li bi uvođenje AD obroka pred spavanje pomoglo? odmoglo? Jel itko imao ovakvu situaciju a da je nešto pomoglo? i kada ste krenuli s prvom kasicom vi koje ste dojile?
    Posljednje uređivanje od LadyB : 14.09.2016. at 14:26

  44. #8594
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    LadyB, kao da sebe čitam. Isto smo po cijele dane sami, samo što on ima 10 mjeseci i jede svašta. Neke noći spava u ratama po 10-15 minuta, neke potegne po sat-dva (što na rukama, što na cici), a neke me nagradi pa dobijem čak dva-tri sata sna u komadu. Tad smatram da sam se naspavala.
    Probala sam sve. Ništa nije pomoglo.
    Dakle, nemam ti niš pametno za reći osim da suosjećam.
    Tješim se da će kad tad proći.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  45. #8595
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Mozda je skok u razvoju. I mi smo imali neke lude faze cicanja svako sat, sad su svako dva. Uvijek mislim da su zubi i da ce proc a ono nikako da odspava cijelu noc. Niti nakon uvodjenja vecere nije pomoglo pa zakljucujem da nije gladan. Ne bit ti preporucila uvodjenje AD-a jer ne znam hoce li pomoc. Sjecam se da mi je prijateljica pricala da je mislila izludit od tog budjenja svako sat. Trajalo je oko mjesec dana i to bas s 4 mj. Sinoc je vecerao i nacicio se te se probudio nakon dva sata. Nisam mu htjela dat siku nego vodu i nosila ga po sobi dok opet nije zaspao.

  46. #8596
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Lady B,e kad bi obrok pred spavanje bio rješenje ne bi postojale neispavane mame i neprospavane noći...nemoj mu upropastiti crijeva davanjem AD-a bez razloga. moj je na dohrani i pored obilate večere nije apsolutno nimalo promijenio noćni ritam buđenja...sestrin mali ima preko godinu dana,3 obilata obroka i opet se često budi po noći...

    a dohranu počinješ sa 6mj,nikako prije,može samo kasnije (ako ti bude odbijač)

    inače, najlakše je preživjeti noćna buđenja tako da bebač spava s tobom ili na dohvat ruke, prištekaš ga u polusnu ne paleći svjetla,on doji a ti kunjaš... ja se s idućim buđenjem probudim sa jednom sisom na izvolte,sve mi je jasno koja je na redu...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 14.09.2016. at 23:28

  47. #8597
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    uh..ne znam kaj je al me danas doslovno ubilo..muž mi je morao s posla doći ranije da odspavam jer sam počela halucinirati već od nespavanja..

  48. #8598
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    LadyB, je li beba jedino dijete? Ako je, onda pusti sve ostalo, nije te briga sto tko trazi od tebe. Kuca, kuhanje, nema nista. Spavas kad spava i beba, makar to bilo svakih dva sata po pola sata.

    Uvodjenje dohrane (krute hrane) pocinje, prema preporukama svih relevantnih izvora, u drugoj polovici prve godine zivota, sto znaci nakon navrsenih sest mjeseci. To vrijedi i za dojene bebe i za one koje jedu formulu (i naravno za one koji se hrane kombinacijom formule i majcinog mlijeka). Prije navrsenih sest mjeseci, organizam bebe nije spreman za probavu krute hrane i svi savjeti pedijatara, proizvodjaca adaptiranog mlijeka i hrane za bebe, rodbine, prijatelja i bilo kog drugog tko predlaze hranu u nekoj ranijoj dobi, nazalost su stetni za bebu (iako ce brdo roditelja reci - ja sam dao pa nista nije bilo).

    Uvodjenje AD-a djetetu koje uspjesno sisa 4 mjeseca je apsolutno bespotrebno i nece rijesiti nikakav problem, odnosno normalno ponasanje bebe - budjenje.

  49. #8599
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    jutro cure
    jučer sam fakat bila očajna..
    problem nije bila samo noc nego i dan je moj mali od rođenja po danu je spava više od 3 puta po 30 minuta..no dobro..tako je kako je..

    znači prije 6mj ništa, ok..tako mi je i lakše do doji..bar još i hranu je moram pripremati neko vrijeme..
    ni AD, pomamila sam se za tim kad mi je frendica rekla da njena mala od toga prespava noć pa sam reagirala ko da sam na loto dobila u nadi da je to rješenje mojih problema..

    ako ništa drugo drago mi je vidjeti vas opet tu na okupu s istim mukama

  50. #8600
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    *isprike na svim tipfelerima..
    ne mogu normalno ni tipkat

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •