Stranica 175 od 182 PrviPrvi ... 75125165173174175176177 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,701 do 8,750 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8701
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je moji su takvi, ali možda je priča u tome kaj moji imaju velike risteve ( od 4-6 razreda). nisam znala napose za krumpir ne bi to ni u snu pomislila, tak da nam je trebalo dugo da skužimo, a skužili smo slučajno kod jednog testiranje kad su cure u labosu sve uzele testere koje su imale i pošle redom, večinu stvari mali nije osobno ni jeo, a dosta stvari ni prek mlijeka. inače meni je počelo to s klinkom kad je imala 3-4 mjeseca kad njena doktorica nije znala kaj bi s malom, pa nas poslala dermatologu. Ona je odma rekla na kaj sumlja i odredila meni dijetu bez toga, nakon 2 mjeseca je bilo testiranje, a slučajno sam par dana pred testiranje ( mala se vec počela dobrano čistiti) kad sam joj u kašicu dala slučajno starog mlijeka jer nisam tad izdojila za ručak, mala je u trenu pocrvenila i pojačal se dermatitis. kad se počela ponovo čistiti dobila je petehije, petehije je dobila i kad je slučajno u vrtiću joj zamjenjena klopa ( buhtla) i doktorica je mislila da ima kozice ( koje je imala točno za 1. ročkas), i tak mi nju liječimo od "koza", kad na kontroli dođemo do doktorice i opet petehije, poslala nas drito u zaraznu, da bi doktor konstatirao da je alergija u pitanju.

    za klinca sam vidjela da mi se ponaša ko klinka, pa sam s tri tjedna izbacila sve kaj klinka nije smjela, i još neke stvari kasnije, testiral se s 7 mjeseci, sve je bilo pozitivno, sve visokih razreda. Dermatitis smo rješili kad smo zadnje izbacili piletinu ( na kokoš je 0 razred)

  2. #8702
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ima li kod tvojih u familiji još netko takve alergije?

  3. #8703
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je otac djece na penicilin, u malo daljoj familiji isto ima nešto, a recimo djeca i unuci od tog alergičara koji mi je bratić nemaju nikakve alergije, ali imaju djeca od zajedničkog bratića na pelud

  4. #8704
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Starija sestra zadnjih par godina ima problema s glutenom, a to joj je uskrslo s 45+,ima dermatoloskihprobleme

  5. #8705

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Maleni za desetak dana puni sedam mjeseci, sa dohranom krenuli prije mjesec dana, dotad isključivo dojen na zahtjev. Ali on ne želi ništa što sam mu nudila: tikva, jabuka,palenta,proso,riža, banana,mrkva. Sve pokušavala po nekoliko dana. Kuhala,pekla,blendala, gnijecila, davala komade pa da cucla ili gricka jer ima dva zubica. .. ništa. Čim mu prinesem kasicicu pljuje,stišće usne,plače. Pokušala pomijesati sa izdojenim mlijekom,takodjer odbija. Problem je sto je u zadnja tri mjeseca jako usporio s odbijanjem na kilazi. Prva tri mjeseca super, skoro po kg dnevno a zatim manje. Sad ima 7.300, s tim što je tih 300 dobio od kraja novembra otprilike. Ali u zadnjih 20 dana nije dobio ništa. Znam jer smo išli na redovan pregled u decembru a jučer zbog prehlade.Rođen je sa 3.440, sad ima 7.300.Dakle, on jeste udvostručio ali za 20 dana nije dobio ništa plus taj skromni prirast za mjesec i po.
    Dojenje ' kratko, često ali nema govora da to traje i traje,jedino ako će se uspavljivati pa malo duže. Pokušala sam izdajati ali to je jako mala količina,možda 10 ml,tek toliko da eventualno razrijedim obrok koji svakako ne pojede. Danas probala instant rizine pahuljice, ne želi. Da li bi bilo prihvatljivo da mu uvedem jedan obrok ad,nastavim nuditi krutu hranu pa kad to prihvati postepeno ukinem taj ad? Dr nije htjela da mu da vakcinu zbog slabog odbijanja na težini.

  6. #8706
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mislim da stagnacija nije nista dramaticno. Pojacati podoje, posebno nocne!
    MM je i dalje GLAVNA hrana sa najvise kalorija!
    Probavati i dalje sa dohranom, ali ona je tek eksperiment kod djeteta koji ju ne prihvaca. Mlijeko je glavno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.01.2017. at 15:08

  7. #8707

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Hvala puno. Ja isto nisam doživljavala posebno dramatično,vidjela sam da on nije krupan , ali kad mu nisu dali vakcinu zapitala sam se.Plus jučer kaže da joj se čini da je malo hipoton ali bolestan je pa se drugačije i ponašao. To ćemo svakako provjeriti detaljnije kad ozdravi. Što se tiče pojačavanja podoja ja to pokušavam ali on kad ne želi - ne želi. Spava sa mnom i noću čim se probudi nudim. I jako kratko traju podoji, ne pomažu ni kompresije.

  8. #8708
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mislim da ad nemaš potrebe uvoditi.
    Probaj mu ponuditi neke druge stvari. Npr. naša mala jede kajganu samo ako je rađena sa vrhnjem. Nekad kad neće ništa pojest će piletinu samo ako dodamo vrhnje. Valjda zato jer ima taj lagani, slatkast okus.
    Ne znam držiš li do tablica, moja mala je voljela kaše sa kikiriki maslacem. Pomiješaš zobene, maslac, mlijeko (svoje ili kravlje), bananu. Gle. Od tikve, banane, mrkve se dijete sigurno neće udebljat. Samo palentu, proso i rižu bez masti nema smisla. Ubaci u sve što radiš puno masti. To treba djetetu.

  9. #8709

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Pa kombinovala sam to povrće i voće sa žitaricama i dodavala maslinovo ulje po kap.Nekako sam mislila da mu za početak treba light varijanta s obzirom da mu je to prva hrana nakon mm.Al eto ne funkcionira. Tablicu počela okvirno pratiti ali sumnjam da će i to ići. Ma zapravo je jedan dio problema što on nijednu od tih namirnica nije probao samu jer ne želi skoro nimalo.Tako da ih praktičnog ne mogu ni računati kao uvedene da bih dalje kombinacije pravila.Kako sad da u jednu kašu strpam pet stvari novih? Imam neku domaću piletina u zamrzivacu, možda sutra da probam. Batak? malo je masniji. Kakav su mi sad presing napravile sa svojom vagom.

  10. #8710
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja je hipotona i u osmom mjesecu je stala na kratko jer su joj zubi počeli izlaziti, i neku hranu koju sam radila isto nije baš prihvatila. Samo lagano kreni dalje. Probaj s tim piletom.

  11. #8711
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Moj mali je alergican na proteine kravljeg mlijeka. Slabo je dobivao na tezini, od 7.-9. mjeseca nije dobio uopce. Meni je alergologinja na Rebru rekla da da mu je moje mlijeko(jer sam ja jela mlijecne proizvode) ostavljalo metalni okus u ustima i zato je odbijao jesti dohranu.
    Eto, razmisli, mozda da ga testirate. Vadi se krv.

    Otkad sam izbacila sve mlijecno, jede kao lud i cica s uzitkom.

  12. #8712
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Medeja,pa da se zamisli čovjek...moj je isto alergičan na km a dohranu je recimo prihvatil sa kojih 9-10 mj. Ja sam mliječno izbacila no ne pazim na detalje u gotovim namirnicama. Pedica rekla da je dovoljno da izbacim osnovne mliječne proizvode jer je 1. razred alergije. No od 6-9 mj je dobio oko 700g ,malo naspram prije.
    Sad ima tri kuhana obroka,pojede uglavnom no ne puno količinski. A cicu je dosta smanjil...cica kratko i oko pet put dnevno,uglavnom mu uvalim dok se budi ili kod prematanja,tad je dobre volje jer voli biti goli i nekad ju prihvati....a često se i rasplače kad mu ponudim. Možda i njega muči taj metalni okus ,ipak nisam strogo izbacila mliječno.
    Kolko točno ti paziš sa mliječnim?

  13. #8713

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Medeja, hvala za info. Provjerit ću ako se nastavi stagnacija. Sad baš forsiram dojenje,pa valjda prihvati i taj obrok nekad.
    A da li je bilo nekih simptoma alergije prije te stagnacije sa težinom? Jer ja jedem dosta mliječnih proizvoda - jogurt,mladi sir... i nisam primijetila da mu smeta.

  14. #8714
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja kcer je alergicna na kravlje mlijeko, jaja, kikiriki, mrkvu, soju i tko zna jos sto (u obradi je dalje), a ne smeta joj nista sto ja konzumiram. Naravno, postoje djeca kojoj smeta, ali opcenito se ne preporuca izbacivanje svega i svacega iz prehrane majke bez da postoje neki konkretniji dokazi da kod djeteta nesto nije u redu.

    biserko, koliko beba ima podoja u 24h? Sa 7 mjeseci dijete uopce ne mora biti spremno za dohranu i moze biti posve normalno da odbija jesti. Bitno je da i dalje sisa na zahtjev, da podoja ima dosta i da opcenito ne forsiras dohranu. Tako mala beba ne moze jos ne voljeti odredjenu hranu, a ima vremena da zavoli sve i svasta.

  15. #8715

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Podoje ni me brojim.Kad god želi i koliko želi. Mada to obično bude kratko.Ujutro na svakih sat,sat i po,a poslijepodne malo duže pauze, nekad dva nekad tri sata.Ali sigurno ima osam podoja od sedam ujutro pa do navečer,do 22,23 h. Po noći se budi po 2 puta najmanje. Ti noćni također kratko traju.
    Nije meni ni bila namjera njemu forsirati uvodjenje dohrane ali me ta vaga zabrinula.A ja koliko god se trudila nemam načina produžiti Podoje. On svoje cugne i neće više. Kupila sam izdajalicu ali slavonski, baš malo ide.

  16. #8716

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    A, čuj slavonski Trebalo je pisati slabo, izdojim tek po 10 ml

  17. #8717
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    moja je napokon prihvatila dohranu (ima 7,5 mj) i imamo 2 obroka, ujutro žitarice + voće, popodne/navečer povrće.
    s tim da i dalje odbija komadiće, sve mora biti miksano, ako se negdje i provuće koja grudica, sad ju fino ispljune van.
    napokon je dobila i na težini (išli smo na kontrolu vaganja zbog slabog prirasta), u 1 mj je narasla 2 cm i dobila 350 g.

  18. #8718
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj biserko prvotno napisa Vidi poruku
    Podoje ni me brojim.Kad god želi i koliko želi. Mada to obično bude kratko.Ujutro na svakih sat,sat i po,a poslijepodne malo duže pauze, nekad dva nekad tri sata.Ali sigurno ima osam podoja od sedam ujutro pa do navečer,do 22,23 h. Po noći se budi po 2 puta najmanje. Ti noćni također kratko traju.
    Nije meni ni bila namjera njemu forsirati uvodjenje dohrane ali me ta vaga zabrinula.A ja koliko god se trudila nemam načina produžiti Podoje. On svoje cugne i neće više. Kupila sam izdajalicu ali slavonski, baš malo ide.
    Ne nuzno produziti nego "pogustiti" broj.

  19. #8719
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Biserko, moj je sto se tice duzine trajanja podoja i ucestalosti sisanja slican tvome - i to od prvog dana. Uglavnom sisa izmedju 3 i 10 minuta i u prosjeku svakih dva sata - po danu cesce, po noci rjedje. Kad se najede izbaci dojku i nema nikakve zelje da je ponovo ubaci u usta najmanje iducih sat vremena, a uglavnom i dva. Svejedno je prva tri mjeseca super dobivao na tezini (kao i tvoj uostalom), mislim cak i bolje od brata koji je sisao puno duze i ucestalije. Moj je tek tri mjeseca star pa ne znam sto ce bit dalje, al u tvojoj situaciji bi poslusala savjete od zute i nastojala pronaci hranu koja mu se svidja i pripremat kaloricnije obroke.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 14.01.2017. at 18:55

  20. #8720
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A kad mislite da je najbolje pocet s dohranom? S prvim sam pocela s 5.5 mjeseci, al sad sve vise citam da se moze poceti izmedju 4 i 6 mjeseci kad beba pokaze znakove spremnost: tipa interes, ne guranje hrane jezikom, udvostrucena tezina...

  21. #8721
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čekat ću do šest mjeseci, što je sigurno, sigurno je.

  22. #8722
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A kad mislite da je najbolje pocet s dohranom? S prvim sam pocela s 5.5 mjeseci, al sad sve vise citam da se moze poceti izmedju 4 i 6 mjeseci kad beba pokaze znakove spremnost: tipa interes, ne guranje hrane jezikom, udvostrucena tezina...
    Te informacije dolaze iz pogresnih izvora. Relevantni i dalje savjetuju isto - dohrana tek nakon navrsenog 6. mjeseca zivota.

  23. #8723
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Žužy, ja sam dosta stroga s mliječnim. Pazim što jedem i pijem, gledam sastojke. Mlijeko može biti skriveno u svemu i svačemu. Ali ako piše da može sadržavati mlijeko u tragovima, onda konzumiram.
    Moj mali je klasa 2.
    Gledam na to ovako - ne možeš biti na nešto malo alergičan. Ili jesi ili nisi. Znaju ga bake gledati pa kažu joj, daj mu malo sira, neće mu naškoditi, samo malo, vodi kako me milo gleda. Njega i to malo smeta.

    Biserko, mali je nenormalno bljucao sve dok nisam izbacila mliječno. Dakle, do 9.mjeseca života znao je bljucati. Imao je velikih problema s probavom, kakao je jedanput tjedno.
    Njegovi simptomi alergije na mlijeko su pojačano bljucanje, zatvor i slab prirast težine.

  24. #8724
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    A što se cicanja tiče, drastično se smanjilo. Vratila sam se raditi s navršenih njegovih 7 mjeseci pa se preko dana s vremenom prorijedilo. Sada preko dana više ne cica. Nije mu potrebna ni za uspavljivanje jer je doma s mužem pa se naučio uspavljivati bez nje. On ga samo polegne, mali zaspi. U roku pola minute. Fascinantno.
    Tijekom noći je znao cicati i do 10 puta. Spavao je s nama i samo bi zijevao na mene.
    Stavili smo ga u njegov krevetić i sada traži cicu jednom ili ni jednom. Spava u komadu od 20-9.

    Njemu je sada hrana život. Samo prema kuhinji gleda, vrišti ako vidi da mu se tanjuri vade i hrana radi. Pjeva tijekom hranjenja. :D

  25. #8725
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Je li to bas alergija na protein kravljeg mlijeka ili problem s laktozom?

  26. #8726
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Te informacije dolaze iz pogresnih izvora. Relevantni i dalje savjetuju isto - dohrana tek nakon navrsenog 6. mjeseca zivota.
    Jel me mozes uputit na relevantni izvor u kojem je dobro (i detaljno) objasnjeno zasto.

  27. #8727
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kaae ce te upututi na izvore, al ja si ne mogu zamisliti da bebu od 4 mjeseca, tako malu, hranim bilo kakvim dohranom
    imas neki razlog da bas zelis tako rano?
    mislim nije to nista novo kod nekih pedijatara
    recimo, moja pedijatrica oduvijek preporucuje dohranu vec od 4.mjeseca, al ona nije nimalo prodojeca
    doduse, meni je to spomenula samo s prvim djetetom
    kao i to da nije bas nesto potrebno dojiti nakon prve godine
    srecom, dobra je dijagnosticarka

  28. #8728
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa nije bas mal - vec se s tri miseca i vise nego uduplao Al nije da zelim pocet s dohranom ranije - samo me zanima kad je najoptimalnije i zasto. Nema veze s pedijatricom, nego sam ja nekako dojma da je bolje pocet kad dijete pokaze interes i sposobnost - pa, ako pokaze ranije, onda ranije, a, ako pokaze kasnije, onda kasnije.

    Ovaj stariji je recimo s 5.5 mjeseci odma zvakao i jeo komade hrane, cak i sam pogadjao usta, nisam mu kasice pravila - al trebalo mu je doduse sto godina da pocne jest postene kolicine. To sto sam citala mi je bilo na tragu takvog razmisljanja.

    Poslije sam citala i tim enzimima sto ih crijeva pocnu proizvodit tek nakon 4 mjeseca pa me to sve skupa zanima detaljnije.

    A ajde, priznat cu i da mu se cini da djeca koja nesto ranije pocnu s dohranom, je i bolje prihvate.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 15.01.2017. at 09:04

  29. #8729
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma Jadro, nisam mislila na fizicku velicinu
    treba pustiti probavni sustav da se razvije, izmedju ostalog
    a tvoje mlijeko mu je ocito dovoljno
    sto se tice kolicina, moje mladje su pocele neke kolicine jesti tek iza godine dana...po tome sam trebala poceti s dohranom s mjesec dana
    i ovo s interesom mi ne drzi vodu - mislim, moje cure je jako rano zanimalo sto je u salici s kavom, casi s vinom i posezale su za njima

  30. #8730
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a da bolje prihvate - na mom skromnom uzorku i ne znam bas...pocinjale su otprilike jednako, prva je super prihvatila, druge dvije nisu
    u konacnici - sve tri jedu
    ok, nisu neke izjelice, ali nisu ni odustale od krute hrane
    ma gle, informacije su tu, pa svatko kako zeli

  31. #8731
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Zato i nisam napisala samo interes, nego interes i sposobnost. A i ovo s ranijim prihvacanjem, nisam mislila u stilu pocet xx mjeseci ranije da bi dijete sa sest mjeseci dobro jelo. Al bas zato i trazim informacije. Sto tocno podrazumijeva razvijanje probavnog sustava i slicno?

  32. #8732
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma evo sto se ja zapravo pitam. Recimo da beba ima interes s 5 mjeseci za jest i da moze jest, ono ne gura hranu vani nego je guta i sl. I sad ja njemu ne dajem hranu nego cekam do sest mjeseci. Dakle da on kuzi da mu ja odbijam dat hranu. I onda mu je odjednom zelim dat. E sad mozda je ovo malo suludo, al jel moguce da je on u tih mjesec dana naucio da hrana nije za njega i da ce mu zato trebat duze da je prihvati. U tom smislu mi se cinilo to s boljim prihvacanjem dohrane. Pa me zato i zanima koje su moguce negativne posljedice ranijeg davanja dohrane. Zato i trazim informacije.

    A to da svi nakon nekog vremena pocnu solidno jest, to je jasno. Al ja bi radije da to bude sa 7-8 nego s 13-14 mjeseci. Sasvim sebicno - ne da mi se bit tako dugo glavni izvor hrane, ako ne moram a zapravo, mislim da nije ni pretjerano dobro za bebu.

  33. #8733
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto misliš da nije dobro za bebu da joj tvoje mlijeko bude glavni izvor hrane do godine dana? Mislim da se bebe s pet mjeseci ne sjećaju što su jutros radile, a kamoli da zapamti od prije mjesec dana da mu nisi htjela dati hranu za kojom je tada pružao ruke.

  34. #8734

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Moji obojica krenuli sa šest. Prvi jede bukvalno od prvog obroka. Mladji ne prihvata. Ne mogu uopste zamisliti kako bi u njegovom slučaju izgledalo sa četiri mjeseca kad je sa sedam ovako.
    Medeja, moj ne bljucka puno ali s probavom je slična stvar. Praticu, priznajem da nisam ni pomisljala na alergiju. Sad ponovo doji kao novorođenče , a jutros je pristao da popije malo rijetke kašice. iz čaše. Kašikom neće ali mu se dopada ideja pijenja. S tim što neće kljunasicu nego baš čašu. Skuhala sam malo piletine i mrkve i izblendala rijetko s tom vodom.

  35. #8735
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto misliš da nije dobro za bebu da joj tvoje mlijeko bude glavni izvor hrane do godine dana? Mislim da se bebe s pet mjeseci ne sjećaju što su jutros radile, a kamoli da zapamti od prije mjesec dana da mu nisi htjela dati hranu za kojom je tada pružao ruke.
    Zato sto ce mene to stresirat, a stresirana mama nije dobra za bebu

    Zezam se. Al ja bi, iz niza razloga, isla prema tome, koliko je u mojoj moci, da s godinu dana veci dio hranjivih sastojaka dobiva iz dohrane, a ne iz mm-a. Stoga mislim da na tome treba na vrijeme pocet radit. Al se sad pitam sto je tocno vrijeme.

    Nisam mislila jedno trazenje prije mjesec dana nego kontinuirano trazenje tijekom mjesec dana. Ono, ko sta sad zna da cu ga podignit, ako zaplace.

  36. #8736
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To je postepeno. Ne uvedeš sa šest mjeseci sva tri obroka s užinama, niti sa dvanaest mjeseci ne izbaciš preko noći mlijeko i odmah uvedeš tri obroka. Kreneš laganini sa šest mjeseci, pa uvodiš jedan pa drugi obrok po svom nahođenju kako procijeniš da dijete prihvaća. Ali uostalom to znaš i sama iz iskustva s prvim djetetom.

    Ako kontinuirano traži, onda, ne znam. Nadam se da će Kaae reći nešto, ...

  37. #8737
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kontinuirano trazenje u neprimjerenoj dobi je kao i kontinuirano trazenje slatkisa sa 1,5 godine i radlera sa 14 godina.
    Cekaj i doci ce to na red.
    Ne znam zasto bi me njihovo trazenje uopce diralo, ako mislim da nije vrijeme.
    Ako mislim da jest vrijeme tada je to drugi par rukavica.

  38. #8738
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Kaee, ako pitas mene, alergican je na proteine kravljeg mlijeka.

    Jadranka, beba nece shvatiti da hrana nije za njega i tako teze prihvatiti dohranu ako nikad krutu hranu okusila nije. Dakle, nije da si mu nesto dala pa oduzela.
    Interes, po meni, mozda se varam, nije dovoljan da bih s dohranom krenula.

    Recimo, moj mali ne smije citruse. A danas je njegova sestricna pored njega mlatila klementine. On je plakao, hvatao ju za ruke, prste gurao u usta, krenuo lizati klementine, ali mu ih nisam dala jer ih ne smije. Pa cak ni malo.

    A beba od 4 mjeseca... mozda moze zvakati, pa i gutati komade, ali je probava jos nerazvijena s 4 mjeseca i to mi je ipak tu mac da se tako rano krene.

  39. #8739
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nisam ni u jednom trenutku napisala da je samo interes dovoljan, a ni da bi krenula odma s 4 mjeseca. Nego se pitam koje su konkretno moguce negativne posljedice uvodjenja dohrane prije 6 mjeseci, i moze li dijete bit spremno. Za citruse alergicnima i radler je jasno I zanima me, mogu li se prepoznati, ako se krene ranije - tipa po stolici, probavnim smetnjama i sl.? Ne brinite, nece sutra krenit - samo se informiram

    Zuta, jasno - al ja bi da do godine dana ima sva tri normalna obroka a ne da moram strepit gladuje li dok ja radim, i da ne mogu na poslovni put. A puno putujem. Jasno mi je da to ne mora imat veze s mjesecom uvodjenja dohrane.

  40. #8740
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ako jos nije jasno, ocito je trajanje prihvacanja dohrane kod mog starujeg sina, ostavilo posljedice na moj nacin razmisljanja

  41. #8741
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kakve bi linkove citala, Jadranka? Imas na WHO stranicama o dohrani, La Leche, kellymom, naravno i Roda...

    Nije spreman probavni sustav, to je onako najjednostavnije objasnjenje. Naravno, u par dana od prije navrsenog sestog mjeseca do par dana iza se nece nesto drasticno promijeniti, ali mora postojati neka konkretna preporuka. Meni se osobno najvise svidja kako su to slozili u LLL: dohrana se uvodi u drugoj polovici prve godine zivota.

    Inace, stvarno ne moras brinuti o dohrani. U prvoj godini zivota, glavna hrana je majcino mlijeko (ili AD). Dohrana je upravo to sto sama rijec kaze - dodatna hrana, a cilj joj je pripremiti dijete za konzumaciju redovnih obroka s ostatkom obitelji... tamo negdje s oko godinu dana, ili kad god je vec beba spremna. Ta godina dana je vjerojatno neki cilj za vecinu hrvatskih obitelji jer djeca krecu u vrtic. Negdje drugdje, na primjer tu kod mene, bas i nema veze jer je dijete ili odavno u vrticu u toj dobi (od mozda vec i 6. tjedna zivota) ili uopce nece ici u kolektiv.


    biserko, jesi probala dati komade hrane, da se dijete hrani samo? Moje niti jedno dijete nece/nije htjelo jesti nikakve kase. Nista miksano, glatko, nema sansi.


    Medeja, da, za tebe sam pitala, odnosno tvoje dijete. Zaintrigrali me simptomi jer su slicniji problemima s laktozom, nego nesto vezano uz alergiju.

  42. #8742
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ali kaae nisi pročitala njen dio do kraja ili i preskočila dijete ima na mlijeko razred 2
    vidiš medeja moji nikad nisu plakali ako bi neko pored njih nešto jeo kaj oni ne smiju, jer bi tu tom slučaju 90 % vremena morali plakati, poneki tužni pogled je bio, ali plakanje i otimanje, čak ni pružanje ruku nije. A usto vjerujem da je sestrična dovoljno velika da ste je mogli maknuti od klinca dok to pojede, i da manje izaziva, ali očito se to niko nije sjetio

  43. #8743
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nisam vidjela; zato sam pitala. Moja je 1. ili 2. razred na mlijeko (vise mi se sve ispremijesalo), ali sa skroz drugacijim simptomima, plus ja ne izbjegavam nista mlijecno (niti moram). Zanimljivo mi je sve to, s obzirom da smo do grla u istrazivanju i testiranju i da se sprema prvo druzenje s kikirikijem za desetak dana.

    Moj i s 4 godine nije uvijek sretan sto ne moze jesti sve sto jedu ostali. Ne ocekujem da ostali zbog toga ne jedu; jednostavno on mora nauciti da on ne smije, i gotovo. Zna da je alergican i na sto je alergican, ali ne ocekujem i potpuno, pa cak ni povrsno razumijevanje stvarnog stanja. Nekad place, nekad samo njurga. No proci ce ga. Na meni je da pazim da uvijek ponesem/pripremim alternativu za njega.

  44. #8744
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nitko nije reko da drugi ne mogu jest ako smiju, ja sam i najstarijeg tak Hranila dobil je kad je smio kaj jesti, u svojoj glavi sam prilagodila hranu djetetu a ostalima dodala kaj hoceju ako baš treba, ali ne smije se desiti bar ne u ovom slučaju da netko jede nekaj kaj hoće, i ima dete u krilu koje brljavi po njegovom tanjuru a to dete ne smije nešto.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.01.2017. at 20:08

  45. #8745
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I s druge strane neko sa strane priča, nek proba ništ mu ne bu bilo, koliko sam ja imala neprospavanih noći zbog nekih takvih, a nisam znala kaj je djetetu zaprav

  46. #8746
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista ne razumijem sto pises, Jelena.

    Naravno da dijete s alergijom nece jesti ono sto ne smije. No normalno mi je i da place zbog toga, odnosno da place zato sto drugi jedu, a ono ne. Ili zato sto drugi jedu nesto sto bas on ne smije. S vremenom ce prestati plakati, kad odraste i kad shvati zasto mu je zabranjeno.

  47. #8747
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kad kažem da moji nisu plakali nisu, zakaj bi bilo normalno da moraju plakati, poneki tužni pogled je bio ali nema plakanja,

    i kaj ti ne kužiš

    samo sam napisala da se u ovom slučaju ne smije desiti da netko jede nešto kaj dijete ne smije, pa stavi dijete u krilo pa mu djete brljavi po tanjuru.

    i kad će odrasti s 6, 12, 18 ili 49 godina?

  48. #8748

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    biserko, jesi probala dati komade hrane, da se dijete hrani samo? Moje niti jedno dijete nece/nije htjelo jesti nikakve kase. Nista miksano, glatko, nema sansi.


    Nisam baš njemu komade jer ne sjedi sam pa mi je malo teško kontrolisati koliko ce odgristi. Na početku sam krenula sa gnijecenjem a kad to nije prihvatio nikako miksala sam.Jučer sam mu dala iz moje ruke da gricka kuhanu cvjetaču i sviđa mu se.
    Sviđaju mu se i jabuke sirove,da ih lize ili da mu struzem kasicicom. Ali sad su jabuke koje su mi dostupne stvarnosti prepune pestucida a ja imam puno zamrzivac domaćih na kockice. Ali on ne voli kuhane.

  49. #8749
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kad kažem da moji nisu plakali nisu, zakaj bi bilo normalno da moraju plakati, poneki tužni pogled je bio ali nema plakanja,

    i kaj ti ne kužiš

    samo sam napisala da se u ovom slučaju ne smije desiti da netko jede nešto kaj dijete ne smije, pa stavi dijete u krilo pa mu djete brljavi po tanjuru.

    i kad će odrasti s 6, 12, 18 ili 49 godina?
    A ne znam, meni je normalno da je dijete tuzno u nekoj prigodi kad svi izvuku muffin, sladoled ili sto god, a ono ne smije jesti. Jednako tako je tuzan ako se svi spustaju niz tobogan, a ja kazem ne. O bebi da ne pricam, ona tek nista ne razumije. Zato je moja duznost, barem u mojoj obitelji, da se pobrinem da postoji alternativa u takvim situacijama.

    Za odrastanje ne znam. Svatko odraste kad je spreman. Netko sa 6, netko s 49, a netko umre valjda s 98, a da nije odrastao.

    Ne razumijem te, nazalost, 90% vremena, kad krenes s recenicom pa odlutas nekamo, plus jos sve pravopisne i gramaticke greske i tipfeleri. Obicno se izgubim.

  50. #8750
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne lutam nek pišem kak mislim cilj je bitan

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •