Stranica 3 od 182 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #101
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    nikolo samo da te na brzinu utješim, niste jedini.
    Mi smo počeli s 6 mj. a za stvarno je počeo papati ponuđeno sa nekih 8.
    Tako da, kao što ti je puntica napisala - strpljenja.
    Meni je puno pomoglo:
    Baby led-weaning
    Jedino tako ga je interesirala hrana, ali napominjem - u malim količinama.
    Ali je probavao okuse i ja sam bila zadovoljna.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    papap je krusku i marelicu...zasto je stolica boje spinata???

  3. #103
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Da li koristite pahuljice prosa i kako ih pravite? Ja sam ih kupila, ali kad ih samo namočim u jogurt ostanu tvrde. :? Da ih prokuham u vodi pa onda stavim u jogurt?

  4. #104
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    probaj zobene; ja koristim zobene pahuljice, bas fino omeksaju u rizinom mlijeku ili u zganjcima...nego gdje ili koje si ti kupila prosene?

  5. #105
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    probaj zobene; ja koristim zobene pahuljice, bas fino omeksaju u rizinom mlijeku ili u zganjcima...nego gdje ili koje si ti kupila prosene?
    Kupila sam u DM-u, valjda od Alnature. Zob je za sada izvan jelovnika jer sadrži gluten. Čekamo godinu dana za uvođenje glutena.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    pahuljice prosa ili prosena kaša?? ovo prvo nisam nikad ni vidjela ni cula da postoji a kasu ja kuham dvadesetak minuta da postane mekana

  7. #107
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam isto imale te od Alnature, ali nikako nam nisu išle, bile su neke žilave stalno.
    Znate da moraju biti u frižideru nakon otvaranja?


    Meni su zobene finije.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    zasto u frižideru?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Postoje ***** pahuljice i od zobi i od prosa, te se odmah rastope.

  10. #110
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    zasto u frižideru?
    Pojma nemam, piše na omotu

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj ivorka prvotno napisa
    Pitanje za mamice koju daju meso svojim malcima - gdje nabaviti provjereno meso u Zagrebu a da nije tretirano silnim hormonima? Ja bih počela s puretinom piletinom, ali me frka neprovjerene na placu (idem na Jarunsku tržnicu), a opet ako krenem s Cekinom ili sl. - mislim da je pretjerano tretirana.
    Od kuda vi nabavljate meso i kako ga spremate?
    Ja isto kupujem na Jrunskoj tržnici i tamo jedna teta prodaje piliće (na strani gdje je Biofarm) koji su uzgojem najsličniji domaćima. Utorkom i petkom dobiva svježe piliće. Cekin ne bih kupila za početak dohrane. A što se tiče "spremanja" mesa, skuham ga s povrćem koje nam je na meniju taj dan (blitvu i špinat kuham posebno u puno vode i dobro iscijedim tu vodu). Npr. pileći file, tikvica, krumpir, pahuljice prosa.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    A s čim složite tjesteninu?
    Nismo još probali tjesteninu, ali uskoro ćemo i to probati (maca još malo pa 10 mj.). Mislila sam joj ponuditi tijesto s pasiranim paradajzom (zimnica je spremna), tikvicom i mesom. Ili njenu "juhu" - meso, mrkva, koraba + doma napravljeni rezanci za juhu bez jaja.

  13. #113
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Dionea prvotno napisa
    Kupila sam u DM-u, valjda od Alnature. Zob je za sada izvan jelovnika jer sadrži gluten. Čekamo godinu dana za uvođenje glutena.
    zasto cak godinu dana? moze i ranije.

  14. #114
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    nego jel vi te pahuljice prokuhavate? ovdje sam procitala da se pahuljice prokuhavaju; http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=51853

  15. #115
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Citiraj Dionea prvotno napisa
    Kupila sam u DM-u, valjda od Alnature. Zob je za sada izvan jelovnika jer sadrži gluten. Čekamo godinu dana za uvođenje glutena.
    zasto cak godinu dana? moze i ranije.
    Zbog atopijskog dermatitisa, a u familiji zbog alergija i jednog slučaja astme. No, kako sad puni 11 mj. mislim da ću probati joj dati nekakav baby keks. Mislim da bi joj grickanje dobro došlo. Osim toga mislim da još dosta doji ( oko 5x dnevno) pa ne bi trebalo biti nikakvih problema.
    Imam pitanje i dilemu: što je gore - posoliti hranu ili pošećeriti ( npr. voće) bebi do godine dana sa ciljem da prihvati dohranu?

  16. #116
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ni jedno nije dobro
    mali bubrezi ne tolerišu količine soli u hrani koje su nama odraslima "slane"
    svi dodaci ukusa, pa tako i so i šećer kamufliraju pravi ukus hrane i "traže još dodataka", pa tako neće više jesti voće solo jer nije dovoljno slatko ili varivo bez soli jer im postane bezukusno

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Dal postoji kakva pakirana rajčica bez konzervansa koja bi bila dobra za djecu s obzirom da više nema domaće?

  18. #118
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Dionea prvotno napisa
    Citiraj cokolina prvotno napisa
    Citiraj Dionea prvotno napisa
    Kupila sam u DM-u, valjda od Alnature. Zob je za sada izvan jelovnika jer sadrži gluten. Čekamo godinu dana za uvođenje glutena.
    zasto cak godinu dana? moze i ranije.
    Zbog atopijskog dermatitisa, a u familiji zbog alergija i jednog slučaja astme. No, kako sad puni 11 mj. mislim da ću probati joj dati nekakav baby keks. Mislim da bi joj grickanje dobro došlo. Osim toga mislim da još dosta doji ( oko 5x dnevno) pa ne bi trebalo biti nikakvih problema.
    Imam pitanje i dilemu: što je gore - posoliti hranu ili pošećeriti ( npr. voće) bebi do godine dana sa ciljem da prihvati dohranu?
    Zašto misliš da bi grickanje keksa dobro došlo? Ja razumijem sol nakon godine u maloj količini ali neznam zašto šecer na voče :? :shock:

  19. #119
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj ssss prvotno napisa
    Zašto misliš da bi grickanje keksa dobro došlo? Ja razumijem sol nakon godine u maloj količini ali neznam zašto šecer na voče :? :shock:
    Keks zbog tog da konačno počne nešto žvakati jer se davi sa svime. Najnovije je da se davi s kravljim sirom, a o ribanim jabukama ne moram niti pričati: ako je 'rezanac' dulji obavezno joj ide na povraćanje.
    Ovo o soli i šećeru samo pitam da se uvjerim da ispravno postupam jer niti jedno niti drugo ne dajem bez obzira što princeza odbija dohranu. U mojoj okolini roditelji rješavaju problem odbijanja tako da daju bebi da jede isto što jedu i oni, dakle soljeno, dinstano.....
    Jedino kad sam razmišljala da dodam malo šećera je u vodu u kojoj kuham proso i namjeravam ga pomiješati s voćem tako da je ipak malo slatkasto jer većina voća je u biti više kiselkasta nego slatka.
    Ovo sve ispitujem jer sam u slijepoj ulici što se tiče dohrane i odbijanja. Više ne znam što bih, osim da uvedem gluten i nesretne kekse i kruh pa nek žvače jer želi nešto grickati. Voće neće- probala sam sa svačime.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    Dal postoji kakva pakirana rajčica bez konzervansa koja bi bila dobra za djecu s obzirom da više nema domaće?
    jos uvijek mozes pronaci svjeih rajcica
    radije ih kupi sad i zamrzni za zimu jer nema sanse da postoji pakirana rajcica bez konzervansa
    mada to zamrzavanje nije super opcija, al pretopstavljam da je zelis koristiti za umake a ne jesti sirovu, pa je bolje to nego konzervirana

  21. #121
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    probaj u voće staviti svoje mlijeko, imat će poznati i slatkasti okus...

  22. #122
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Dionea prvotno napisa
    Citiraj ssss prvotno napisa
    Zašto misliš da bi grickanje keksa dobro došlo? Ja razumijem sol nakon godine u maloj količini ali neznam zašto šecer na voče :? :shock:
    Keks zbog tog da konačno počne nešto žvakati jer se davi sa svime. Najnovije je da se davi s kravljim sirom, a o ribanim jabukama ne moram niti pričati: ako je 'rezanac' dulji obavezno joj ide na povraćanje.
    Ovo o soli i šećeru samo pitam da se uvjerim da ispravno postupam jer niti jedno niti drugo ne dajem bez obzira što princeza odbija dohranu. U mojoj okolini roditelji rješavaju problem odbijanja tako da daju bebi da jede isto što jedu i oni, dakle soljeno, dinstano.....
    Jedino kad sam razmišljala da dodam malo šećera je u vodu u kojoj kuham proso i namjeravam ga pomiješati s voćem tako da je ipak malo slatkasto jer većina voća je u biti više kiselkasta nego slatka.
    Ovo sve ispitujem jer sam u slijepoj ulici što se tiče dohrane i odbijanja. Više ne znam što bih, osim da uvedem gluten i nesretne kekse i kruh pa nek žvače jer želi nešto grickati. Voće neće- probala sam sa svačime.
    A zašto bi morala nešto žvakat(ako doji vilica se izvrsno formira i vježba). Može žvakat kuhanu mrkvu(moj S ju je obožavao u početku dohrane)
    Ako se djete guši s nečim valjda još za to nije spremno nisu svi u isto vrijeme spremni
    Nemoj se sekirat zato sto druga djeca možda več sama pojedu jabuku,sasvim su normalne te razlike i mislim da netreba forsirat i to pod svaku cijenu (ja nisam i sad mi je kako drago)
    Voča ima kiselijeg i slađeg -te ovisi o pripremi,ali je normalno da se navikne na izvorni okus kojeg če i poslije voljet _bez šečera

  23. #123
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Kao što je rekla puntica za svoje mlijeko ili se može skuhat na rižinom

  24. #124
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    ssss hvala ti puno! :D Kekse nisam kupila jer sadrže punomasno mlijeko pa sam odustala. Čak jedni sadrže i jaja. Katastrofa! Dobila je zato pahuljice od smeđe riže i jede jednu po jednu i samo se jednom zakašljala. Naravno, jede samo iz moje ruke. Čak mi se činilo da pokušava žvakati pahuljice. Ako to potraje, imat ćemo čak dvije stvari koje jede: jogurt i pahuljice.
    Pokušat ću i s voćem i mm.

  25. #125
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mi smo počeli sa 7 mjeseci i do sada (unazad 10 dana) je pojela 2 žlice ukupno.
    probala je rižu, mrkvu, jabuku i bananu i frnji se na apsolutno sve

    više ne dojimo isključivo jer je eto nešto probala, ali u praksi ipak da

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    uuh.. mene je danas patronazna 'oprala', bila je u redovnoj posjeti kod nas jer je Gregor napunio 6mj. i pita me dok je upisivala u njegovu knjizicu... i sto mali jede, a ja ju gledam i kazem pa jos nista, mislim probao je na zlicici malo mrkve, batata, prosene pahuljice, ... ali nece nista, odmah se namrsti sve ispljune i pocne plakati ako inzistiram :/ pa eto onda mi se cini da mu nije jos vrijeme :/
    I tako ona ce meni: treba jesti rizolino, palentu i rizine pahuljice (isto nesto od Lino djecje hrane, pa kaze bebi keksice by Plasmon (ti idu od 4mj.) ... jer sigurno je gladan :?
    I tako ja sam se osjecala bas jadno i zivceno u isto vrijeme ,
    i jos mi je onda i mama rekla da ga nasopam pred spavanje jer kao onda ce spavati .. hm... istina je da se budi svakih 2h, nekad i cesce, a nekad (jako rijetko) odspava i 3-4h !!
    I tako ja kupila Plasmon kekse, sastav nije strasan ali mi se ne dopada jer su slatki - to su keksi koji se stavljaju u bocicu pa se odmah rasrope, a kako mi nemamo bocicu - nismo je ni koristili kao ni dudu, tako mu ja dala jedan keks u ruku i gledam... on ga naravno gurne u usta jer gura sve sto dohvati (dobili jedan zub a drugi samo sto nije) i sise ga, jkeks se stvarno topi i rastopio se i natopio sve oko i na Gregoru, ne znam je li ista pojeo - sve se rastopilo i iscurilo mu posvuda, ali ti keksi su mi se zamjerili

    odustajem od dohrane za sada, mislim da jos nije doslo nase vrijeme
    A, Gregor je dosta krupna beba, ima oko 8kg i pile me i MM-ovi kad ce mali vec konacno poceti jesti i piti nesto, jer jadno dijete je sigurno gladno i zedno

    A, ja mlijeka ko' u prici

  27. #127
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma nemoj se upce zivcirat zbog okoline, dijete ti samo pokazuje da jos ne zeli dohranu. Ti odvagni sto ti je bitnije, da je tvoje dijete zadovoljno ili da drugi prestanu pilit o hrani.
    I ja sam se naslusala prica i prica ali ja sam po svom i tocka! Pripremi se na to da ces se vjerovatno svadat sa svima zbog svojih uvjerenja. I nemoj tako malenom davat keksice ni Lino ovaj ili onaj, pogotovo ako i sama kazes da je bebac bucko, stvarno mu nepotrebne kalorije netrebaju.
    A sto se budenja tice, to ti uopce nije istina da ako se navecer najede da ce spavat cijelu noc. Moj se na adaptiranom i uz dohranu, a stvarno je izjelica, budio po 3-4 puta. Prestao je tek s godinu dana.
    Ne zivciraj se, pricekaj par dana i bebi ponovno ponudi jabuku ili mrkvicu. Budi strpljiva.
    Sretno!

  28. #128
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ti brzotopeći bebi keksi su koma :smajlikojipovraća:

    nemoj se ništa brinut, svi će ti stalno govorit da je dijete gladno ali nemoj ih slušati, vjerojatno si to u ovih 6 mjeseci već dobro naučila
    meni su govorili da se mala non stop budi noću zato što je gladna, i da bi bilo najbolje da je našopam prije spavanja (mislim, to su mi govorili od rođenja...) i kad sam poslušala taj savjet (kad je imala oko 7 mjeseci) nije spavala skoro ništa jer joj je bilo muka od silne hrane. i inače, kad smo počele s dohranom lošije spava jer joj probava radi sto na sat, a mali želudac se mora priviknuti.
    tako da stvarno ne moraš brinuti i slušati te gluposti...Uživaj sa svojim djetetom u isprobavanju novih okusa, pa ako samo proba, i to mu je dosta. kad bude gladan, jest će. a tko će bolje od tebe skužit kad je gladan?! NITKO!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    Angelina_2, stolica je zelenkasta mozda zato jer je malo duze ostala u peleni - oksidira
    A, sto se prosenih pahuljica tice, meni su super, ja sam to pocela kupovati prije 3-4god. i od tada ih koristimo, Elena ih cesto doruckuje - super su za razne kombinacije ... njami..!
    Ja ih prokuham u vodi s malo soli, kad se 'zgusnu' dodam sojino mlijeko i Eleni stavim i 1 zlicu kakaa i odlican dorucak!
    Ili ih skuham s zobenim pahuljicama isto u vodi i sve isto dodam!
    Ma ja volim sve pahuljice, razene su mi isto super!
    Nisu lose ni jecmene!

    Prosene su mi odlicne i skuhane samo u vodi i onda kad se 'zgusnu', smiksam ih sa stapnim mikserom i dodam nesto od svjezeg voca: bananu, jabuku ili krusku i opet smiksam sve skupa sa stapnim i dodam sojinog mlijeka po potrebi i mljac.. bude finaaa kasica - kao puding

    ....

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    hvala curke.. sad mi je puno lakse

    Ma i Elenu sam iskljucivo bdojila do 6mj. i 'borila se' s raznim teorijama, ali je Elena bila puno sitnija nego li Gregor, a isto nije bas bila 'spavalica' ali dohranu je odlicno prihvatila, nije bilo odbijanja ni mrstenja

    Pa eto.. sad ...nekako sam se vec pocela brinuti jer sam ja malo 'tvrda' glava, uvijek po svome, bilo pravo ili krivo, pa kako mi se to nekoliko puta obilo o glavu sad ipak malo razmislim i pitam za savjet ili barem potvrdu

    puno hvala

  31. #131
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Kako radite žitne kašice za dojeno dijete? Htjela bih malenom (7,5 mj) kasno popodne ili predvečer prije dojenja ponuditi palentu, proso ili griz na mlijeku. Npr. griz, kako ga pripremiti? Da li ga mogu skuhati u vodi pa umiješati moje izdojeno mlijeko? Da li se tako maloj bebi može ponuditi rižino mlijeko pa sa tim raditi kašice?

    Ja ne brojim djetetu obroke mlijeka, dojim ga na zahtjev i ne nudim mu vodu već cicu nakon jutarnjeg (voće i žitarice) obroka i ručka (povrće+žitarice+meso ili riba). Što vi dajete djeci kao treći obrok?

  32. #132
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Griz mozes skuhati na vodi, doduse, onda je malo bljutav, ali mozes dodati svoje mlijeko. Isto tako i palentu. Proso sam ja kuhala posebno od povrca i onda sam na kraju to sve izmiksala.

    Po meni, ako dajes samo zitnu kasicu tj. bez povrca ili voca, palenta je najbolja.

  33. #133
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    I ja to mislim. Ali palenta svaku večer??!

  34. #134
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    proso, gris, rižu i pir kuham u rižinom mlijeku i vodi (otprilike pola pola, ovisi o raspoloženju). ponekad dodam malo ostrugane mahune vanilije. to nam bude večera, recimo. može se (kad je gotovo) dodati malo izdojenog mlijeka, ali ja to ne prakticiram jer jednostavno mrzim izdajanje
    palentu i sve gore navedene žitarice kuham u vodi kad ih planiram pomiješati s povrćem/voćem. budu bljutave (malo) prema našim mjerilima, ali ako dijete nije nikad probalo slanu hranu, pretpostavljam da mu ne može biti bljutavo, jel da?
    Dakle, dodam povrće/voće i kap maslinovog ulja i

  35. #135
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    proso, gris, rižu i pir kuham u rižinom mlijeku i vodi (otprilike pola pola, ovisi o raspoloženju).
    E da, rizino mlijeko, ja sam skroz zaboravila na njega! Tako sam i ja kuhala jedno vrijeme dok nisam pocela ubacivati 100 vrsta povrca u palentu i rizu.
    Proso kuham samo na vodi

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Evo jedan zanimljiv link gdje pedijatar odgovara kad sa dohranom.

    http://www.ordinacija-stanfel.hr/ogl...c.php?f=5&t=46

  37. #137
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa
    Evo jedan zanimljiv link gdje pedijatar odgovara kad sa dohranom.

    http://www.ordinacija-stanfel.hr/ogl...c.php?f=5&t=46
    Ne slazem se s njim, bio on pedijatar ili ne...

  38. #138
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Ameri su dvomjesečnom davali hamburger i ništa se strašno nije dogodilo. Dakle, crijevo i vrlo mladog dojenčeta probavlja masti, ugljikohidrate i bjelančevine, neovisno o tome potječu li one iz mrkve, mlijeka (majčinog ili kravljeg), mesa, kukuruza ili riže.
    ovo je pregenijalno

  39. #139
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, molim vas da rasprava bude konstruktivna, nemojte da se topic pretvori u seciranje svake riječi koju je netko napisao na nekom drugom forumu. Hvala.

  40. #140
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Cure, molim vas da rasprava bude konstruktivna, nemojte da se topic pretvori u seciranje svake riječi koju je netko napisao na nekom drugom forumu. Hvala.
    ako je netko stavio nekakav link kao preporuku pa valjda ga je dozvoljeno komentirati, ili :?

  41. #141
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Meni je link pa :/ pa :? .

    Mislim, da taj JEDAN pedijatar napiše:

    Ameri su dvomjesečnom davali hamburger i ništa se strašno nije dogodilo. Dakle, crijevo i vrlo mladog dojenčeta probavlja masti, ugljikohidrate i bjelančevine, neovisno o tome potječu li one iz mrkve, mlijeka (majčinog ili kravljeg), mesa, kukuruza ili riže.
    i da se to smatra ok i super odgovorom i da se ne smije prokomentirati.

    A i to da je on SAM valjda došao do zaključka (jer nije naveo da od kuda mu informacija) da bez obzira na pomicanje granice uvođenja krute hrane, učestalost alergija je i dalje ista. :/
    Pitanje je koliko je ustvari dijece hranjeno samo mlijekom (bilo kojim) do 6 mj., odnosno isključivo :/

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Od kad se može dati rižino i sojino mlijeko?

  43. #143
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Meni je link pa :/ pa :? .

    Mislim, da taj JEDAN pedijatar napiše:

    Ameri su dvomjesečnom davali hamburger i ništa se strašno nije dogodilo. Dakle, crijevo i vrlo mladog dojenčeta probavlja masti, ugljikohidrate i bjelančevine, neovisno o tome potječu li one iz mrkve, mlijeka (majčinog ili kravljeg), mesa, kukuruza ili riže.
    i da se to smatra ok i super odgovorom i da se ne smije prokomentirati.

    A i to da je on SAM valjda došao do zaključka (jer nije naveo da od kuda mu informacija) da bez obzira na pomicanje granice uvođenja krute hrane, učestalost alergija je i dalje ista. :/
    Pitanje je koliko je ustvari dijece hranjeno samo mlijekom (bilo kojim) do 6 mj., odnosno isključivo :/
    Gdje si molim te pročitala da se to smatra super odgovorom i da se nesmije komentirati?!

    Ja pozivam na konstruktivnu raspravu, mislim da nema smisla od stavljanja smajlića koji kolutaju očima...

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    Cure, molim vas da rasprava bude konstruktivna, nemojte da se topic pretvori u seciranje svake riječi koju je netko napisao na nekom drugom forumu. Hvala.
    ako je netko stavio nekakav link kao preporuku pa valjda ga je dozvoljeno komentirati, ili :?
    Dajte molim vas još jednom pročitajte što sam napisala. Slobodno komentirajte, raspravljajte o napisanom, ono što ne bih željela je niz kolutajućih i sličnih smajlića.

  44. #144
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Sorry Frida, kometnirala sam jer je izgledalo da se mama od formata slaže s tim što je taj ped. napisao, pa da je zato to tu i stavila.
    A to po mom mišljenju nije ok i htjela sam prokomentirati.

    Evo, bez smajlića

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Napisala sam da mi je zanimljivo jer mi je neobično,nemam svoj stav o tome,još uvijek.

  46. #146
    mufloncic avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    11

    Početno može jedan savjet

    dobro jutro, mame!

    ja još nisam niti trudnica, ali mi je kuma rodila prije 3 dana. danas ima izać iz rodilišta ali ima jedan problem. još uvijek nema mlijeka. pošto je ona cijela u strahu ja sam joj obećala nabaviti preporuku! pošto je smo mi u Splitu i medicinske sestre kod nas znaju biti otresite prema rodiljama(pogotovo prvorodiljama), nitko nikako da joj kaze koje zamjensko mlijeko je najbolje te ne izaziva grčeve???? :? :? :?
    molim vas za savjet. hvala!

  47. #147
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mufloncicu, dobro nam došla, ali se bojim kako si na pogrešnom podforumu, ovaj podforum je vezan za dohranu nakon što beba napuni 6 mjeseci.
    svejedno, ja ću ti odgovoriti vezano za "još nema mlijeka".

    ima tvoja kuma mlijeka.
    i to sasvim dovoljno za tri dana staru bebicu.
    njezin želučić je sada veličine lješnjaka i dovoljno je tek nekoliko kapi da ga napini.
    te prve kapi koje mama ima su kolostrum, prvo bebino "cjepivo", nešto što je strašno važno za bebin imunitet i dobar početak.
    tako da nikako ne bih preporučila kupovanje adaptiranog.

  48. #148
    mufloncic avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    mufloncicu, dobro nam došla, ali se bojim kako si na pogrešnom podforumu, ovaj podforum je vezan za dohranu nakon što beba napuni 6 mjeseci.
    svejedno, ja ću ti odgovoriti vezano za "još nema mlijeka".

    ima tvoja kuma mlijeka.
    i to sasvim dovoljno za tri dana staru bebicu.
    njezin želučić je sada veličine lješnjaka i dovoljno je tek nekoliko kapi da ga napini.
    te prve kapi koje mama ima su kolostrum, prvo bebino "cjepivo", nešto što je strašno važno za bebin imunitet i dobar početak.
    tako da nikako ne bih preporučila kupovanje adaptiranog.
    bebi su već u rodilištu davali nekakvo mlijeko... a njoj beba vljda ništa ne vuče iz grudi. rekli su joj da daje bilo koje dječije mlijeko dok ona ne dobije... pa ti sad budi pametan!! a ja smao zbunjena....

  49. #149
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    reci joj da, bez obzira što joj se čini da beba ne vuče, što češće stavlja na dojku jer će tako stimulirati proizvodnju.
    to je jedini način.

  50. #150
    mufloncic avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    reci joj da, bez obzira što joj se čini da beba ne vuče, što češće stavlja na dojku jer će tako stimulirati proizvodnju.
    to je jedini način.
    to mi je još par cura preporučilo, a ja se nadam da su joj to rekli i u bolnici.... bože jedva čekam da to dijete napuni godinu dana (a tek ima 3 dana)... :D :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •