Stranica 80 od 182 PrviPrvi ... 3070787980818290130180 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,951 do 4,000 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #3951
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    jelena.O, hvala !

  2. #3952
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bijelu, vulgaris
    kuham dok ne omekša, šta ja znam oko 10 tak minuta najmanje?
    vec ste poceli s rizom? mi smo jos na pahuljicama.

  3. #3953
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja sam
    Odustala od tih pahuljica! Skuhan rizu i imam za dva tri dana! Samo vadim iz fridja i malo podgrijem! I dodajem voce ili povrce! Jedino sam si mislila radije mu kuhat smedju rizu jer nju i ja jedem, ali mi je u glavi zvonilo to da se djeci ne daje integralno!? Pa htjedoh vidjet malo kako drugi!

  4. #3954
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hm...ja ni nama ne dajem rizu od prekjucer, maloj sve frisko kuham.

  5. #3955
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo mi smo za sest dana sedam mjeseci i on apsolutno nista ne zeli jest! Ja svaki dan bacim zdjelicu hrane!!! Bilo je ok dva tri dana i onda opet stop!!!
    Umorna sam vise od toga! Jos ga je sad i prehlada uzasna ulovila! Mis moj mali tako mi ga je zao!

  6. #3956
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja ju stavim u frizider i bude ok! A mi ju isto jedemo bez problema drugi il treci dan pa si mislim da je to ok?!
    Povrce naravno kuham frisko!

    Hm sad si me zamislila,,, postoji neki razlog da se riza ne jede drugi dan ako stoji u fridju?!

  7. #3957
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    koliko ja znam i koliko sam citala, uvijek pise da se servira svjezi obrok. :/
    Posljednje uređivanje od leonisa : 21.01.2013. at 12:07

  8. #3958
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa nemoj kuhati zdjelicu krane.
    ja sam tad kuhala zlicicu zitarica (zlicica kojom ona jede) i kockicu tikvice, npr. i jos ne bi sve pojela.
    '
    prehlada je razlog gubitka apetita, zamisli sebe kad si zastopana, bas ti se i ne jede, zar ne

  9. #3959
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    i da nadodam....anemija je isto jedan od razloga slabog apetita...mi otkako smo popili bocu Legofera puno bolje jede..

  10. #3960

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Uf, vi bacate hranu, a ja nikako nakuhat dovoljno.
    Sa 12 mjeseci pojedu svaki punu zdjelicu povrćne kašice. Ili 350 ml mlijeka sa žitaricama. Ili 2 jabuke+pol naranče+2 suhe marelice.
    I jeli bi još, da skuham još.

  11. #3961
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    i da nadodam....anemija je isto jedan od razloga slabog apetita...mi otkako smo popili bocu Legofera puno bolje jede..
    astral vadili ste joj krv? sumnjali ste na anemiju ili...?

  12. #3962
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Nadam se da cemo i mi s 12 mjeseci tako papati! Mi smo poceli prije mjesec dana!
    Mene isto zanima kako ste skuzili anemiju?

  13. #3963

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Zaboravila sam napisati jednu pozitivnu činjenicu koja me ostavila u 100 čuda.
    Bili MM i ja na granici sa It po špeceraj. I kupili BIO žitne kašice robne marke Coop.
    Načela sam jednu - kukuruz, riža i tapioca (?) i na poleđini piše - zemlja porijekla - Croazia -
    Bila sam na 100 čuda.

  14. #3964
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    leonisa jela je rižu dva tri puta s mrkvom
    pola žlice riže sam odvadila za nju kad sam kuhala nama

  15. #3965
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a JBP je autoritet za dječju prehranu?
    jesam li to rekla? samo curi odgovaram što netko kaže za smeđu rižu.

  16. #3966
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, vi bacate hranu, a ja nikako nakuhat dovoljno.
    Sa 12 mjeseci pojedu svaki punu zdjelicu povrćne kašice. Ili 350 ml mlijeka sa žitaricama. Ili 2 jabuke+pol naranče+2 suhe marelice.
    I jeli bi još, da skuham još.
    A bome je i moj projeo prije tjedan dana i od tad super papa.
    doduse ne bas tako super kao tvoji sumskovoce, al ja zadovoljna. Ima uglavnom 4 obroka krute hrane svaki dan; ostalo sisa; primjetno vise kaka, a i bolje spava; prije je jeo svakako, koji tjedan je jeo ok, al ne ovoliko kao sad, pa koji tjedan skoro nista. A jede vec svasta, i u svakakvim oblicima; a za jedan obrok sam mu pocela davat i kupovnu kasicu, pomalo neplanirano, al kad sam vidila kako je slisti, rekoh, a idemo koji tjedan i to jest.

  17. #3967

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima uglavnom 4 obroka krute hrane svaki dan; ostalo sisa; primjetno vise kaka, a i bolje spava;
    Kod nas isto, samo što ne sisaju (pocuclaju mlijeka ponekad noću, a ponekad ne) primjetno više kakaju (zar toliko beba može pokakat?!?!?! ) i lijepo spavaju.
    Čini mi se da ljepše spavaju od kad sam uvela KM - sa žitaricama za večeru. Spavaju kao topići. A možda ih sad ne muče zubići...
    Ugl - primjetila sam link između pojedenog i ponašanja/spavanja = što bolje jedu, to ljepše spavaju i veseliji su tijekom dana.

  18. #3968
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koje im zitarice spremis i kako? I ja bi da jos bolje spava KM sam mu dala jednom pred tjedan dva i bas mu se svidilo.

  19. #3969
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam jedino primjetila da nemam sta primjetiti lol
    svaki dan je drugaciji. i u vremenu kada hoce jesti i kolicini pojedenog. pa i da jedan dan nesto bas i ne ljubi, a drugi se davi.

  20. #3970

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    sumsko i jadranka - KM je kravlje milijeko, pretpostavljami? ako je, kako ste "počeli"? mi smo već dugo na jogurtu i obožava ga, s voćem, sa žitaricama, samog. sad razmišljam kada i kako probati kravlje mlijeko.

  21. #3971

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Da, ja koristim kraticu KM za kravlje mlijeko.
    Kod nas je borba s time. U kašicama prolazi bez problema. Sad imam pun stan talijanskih beba radosti tipa krema od kukuruza, riže i tapioke - ovaj konkretno - to je taj proizveden u Croaziji http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater (neka žitarica, meni nepoznata); rižine pahuljice, pšenične pahuljice, svi kornovi iz DM-a (3 korn, 7 korn). To je sve bez mlijeka i šećera. Moj problem je taj što sam u naletu slabosti, kad su bili bolesni i odbijali svaku hranu, dala im keksolino sa kravljim mlijekom (bili su probali fermentirane ranije). Jeli su kao ludi. E sad, ne želim ih stalno hraniti tim zašećerenim kašicama, pa im uvalim žličicu keksolina u kašicu od mlijeka i rižinih pahuljica. Čisto da da okus. I jedu kao ludi. Samo KM ne vole piti. Jogurte baš i ne vole. Ponekad pojedu malo, većinom odbiju. I tako mi jedemo KM u kašicama, ali pijemo formulu (onu 2) noću.
    Mlijeko sam na početku razrjeđivala sa vodom u omjeru 2:1, sad sam već na omjeru 3:1. Smanjujem vodu. I dajem svježe mlijeko, iz lokalne mljekare Latus. To je jedino mlijeko koje radi vrhnje na rubovima boce.
    Kupila sam ricottu (tal. verzija skute) - kako bi im mogla spremiti?

  22. #3972

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    hvala sumsko. Zmajica još puno doji i kako nam uz jogurt prolaze i žitarice i voće, nekako i nemamo baš potrebe za sada uvesti KM, ali zanima me kad krenemo kako da to izvedem. ja se zaista ne sjećam kako sam krenula sa starijima (zaboravna stara majka, uh). ne sjećam se da sam razrjeđivala ni slično, ma kao da sam ih rodila kad su imali 5 god, joj baš me sram. znam da je Šefica dojila do 3 godine ali je i pila KM prije nego je prestala dojiti, a od kada?

  23. #3973
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj anemona prvotno napisa Vidi poruku
    i mene zanima, ako netko ima pametan savjet kako dijete ponovno naučiti da jede u hranilici, a da savjet ne uključuje, prisilu, plač, ucjenu nejedenjem, ili nešto slično.
    ja sam svoju cricu stavila u hranilicu u pocetku sam joj stavila njene omiljene igracke i igrala se s njom potom bi joj uvalila hranu i tako sada bez problema sida u nju vec davno ali i sada nekada zaplace a ja joj odma uvalim hranu u usta i to djeluje vise ne place

  24. #3974
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    astral vadili ste joj krv? sumnjali ste na anemiju ili...?
    da, imala je visoku temperaturu, povraćala i proljev pa sam je odvela pedijatrici na pregled. nakon vađenja krvi rekla mi je da je poprilično anemična i prepisala nam legofer.
    popila je oko pola boce i tad joj se apetit počeo vidno popravljati, pojede doručak i ručak i čak i popodne pojede ako joj šta ostane od doručka, doduše nisu neke velike količine (oko pola dcl po obroku, nekad i više) ali jede i ja sam zadovoljna.

    jedino što me brine je taj legofer, jedva joj ga uvalim usta ne želi ga popit...a da ne govorim kako smo sve majice i bodiće obojali i to nikako oprat ....i dosta joj utječe na probavu jedva se pokaka...sad sam joj ga na svoju ruku prestala davat jer je jako prehlađena pa mi je žao i s tim je još mučiti

  25. #3975
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    legofer treba davati s C-vitaminom.
    mi smo rješavali majce tak da sam pelenu svezala oko vrata, pa ak je nekaj išlo ošlo je na pelenu.

  26. #3976
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Sumskovoce pa i ricottu mozes ubaciti u kasice. Ili juhu s nekom pasticom sitnom i unutra na kraju samo umjesas ricottu. Ili povrtnu juhu ili pilecu juhu u kojoj ima npr.i mrkvice. I to je potpun hranjiv obrok

  27. #3977
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    da, imala je visoku temperaturu, povraćala i proljev pa sam je odvela pedijatrici na pregled. nakon vađenja krvi rekla mi je da je poprilično anemična i prepisala nam legofer.
    popila je oko pola boce i tad joj se apetit počeo vidno popravljati, pojede doručak i ručak i čak i popodne pojede ako joj šta ostane od doručka, doduše nisu neke velike količine (oko pola dcl po obroku, nekad i više) ali jede i ja sam zadovoljna.

    jedino što me brine je taj legofer, jedva joj ga uvalim usta ne želi ga popit...a da ne govorim kako smo sve majice i bodiće obojali i to nikako oprat ....i dosta joj utječe na probavu jedva se pokaka...sad sam joj ga na svoju ruku prestala davat jer je jako prehlađena pa mi je žao i s tim je još mučiti
    hm...meni su uvijek sa starijom rekli da se ne moze vidjet da li je anemicna ako ima temperaturu, prehladjena je, bolesna vec treba proci barem 3 tjedna od kad ozdravi.
    sa mladjom je pedica rekla da joj po difoltu odemo vaditi krv i to iz vene. ja sam ju izignorirala jer nije imala "razloga" a bio mi je bed pikat ju bzvz.
    jel ste vadili iz vene ili iz prsta?

  28. #3978

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Sumskovoce pa i ricottu mozes ubaciti u kasice. Ili juhu s nekom pasticom sitnom i unutra na kraju samo umjesas ricottu. Ili povrtnu juhu ili pilecu juhu u kojoj ima npr.i mrkvice. I to je potpun hranjiv obrok
    Tako upotrebljavam parmigiano, ali samo prstohvat (zbog soli u njemu). Probat ću i ricottu tako - tnx

  29. #3979
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napisati jednu pozitivnu činjenicu koja me ostavila u 100 čuda.
    Bili MM i ja na granici sa It po špeceraj. I kupili BIO žitne kašice robne marke Coop.
    Načela sam jednu - kukuruz, riža i tapioca (?) i na poleđini piše - zemlja porijekla - Croazia -
    Bila sam na 100 čuda.
    Ove i ja rabim, kupujmo hrvatsko sprodim i u inozemstvu od iste marke i pasticu a bebe, zvjezdice, srca i svakakve neke sitne

  30. #3980
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    leo, iz prsta smo vadili, zašto pitaš, jel to bitno ili?

  31. #3981
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    pa jadranka boban pejić u svojoj kuharici "za bebe i djecu" predlaže početak dohrane sa smeđom rižom, ali kuhanje sat vremena uz dodatak kombu alge za bolju probavljivost. ipak, nisam mu je još davala, možda sljedeći mjesec, još smo na pahuljicama.
    Ako već navodiš što JBP piše, onda reci i da tu rižu treba kuhati u 7 puta više vode između sat i sat i pol, te propasirati na kraju kroz cjedilo.
    Iako mi JBP i njen suprug (Teica će znati zašto ) nisu simpatični, slažem se da je ovako kuhana i pripremljena integralna riža bolja od bijele riže koja je prošla razne tretmane poljepšavanja da bi odbacila vanjsku ovojnicu i postala bijela.

  32. #3982
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne moigu zamisliti kakav bi to agresivniji tretman bio, od sat i pol kuhanja i pasiranja na kraju

  33. #3983
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    A pretis lonac - treba jedno 20 min.? MN kuha u tome integralnu (ja ga doduše ne znam ni otvoriti i bojim ga se )?

  34. #3984
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    leo, iz prsta smo vadili, zašto pitaš, jel to bitno ili?
    ne, vec je mene pedica uvjeravala da mora iz vene i to je jedan od razloga zasto nisam otisla.
    znaci s*re, da prostis, iz prsta se vadi. tnx.

  35. #3985
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne moigu zamisliti kakav bi to agresivniji tretman bio, od sat i pol kuhanja i pasiranja na kraju
    Voda i toplina su im ipak manje agresivne nego kemija. Dodamo li tome i pretpostavku da je integralna riža iz organskog uzgoja, a bijela nije...

  36. #3986
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ne, vec je mene pedica uvjeravala da mora iz vene i to je jedan od razloga zasto nisam otisla.
    znaci s*re, da prostis, iz prsta se vadi. tnx.
    nekoliko puta sam bila na vađenju krvi sa starijom i ovo mi je bio prvi put sa mlađom i uvijek su vadili iz prsta nikad iz vene, e sad zašto, kako i šta je bolje nemam pojma....

  37. #3987
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    A pretis lonac - treba jedno 20 min.? MN kuha u tome integralnu (ja ga doduše ne znam ni otvoriti i bojim ga se )?
    mislim da kaže da je kraće u ekspres loncu i inače se za potrebe makrobiotučke kuhinje preporučuje ekspres lonac baš da se skrati kuhanje riže, ali kakvu bi količinu za bebu kuhala u ekspres loncu...? ja ga ni nemam, ali najbolje mi je ono podebljano zato ga ni ja nemam!

  38. #3988
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Možda skuhati za cijelu obitelj, susjedu?
    (Znala sam ostati doma sama s ekspres loncem. Gladna a u njemu jelo. A ja ga ne mogu otvoriti. I kao takva imam dijete.)

  39. #3989

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Palčice i Manal - moram, baš moram
    Možda i za to postoji naziv - ekspresloncofobija

  40. #3990
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Sigurna sam. Nasljedila sam od mame tu bolest. Strašno, odmah poslije straha od mačaka.

  41. #3991
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda skuhati za cijelu obitelj, susjedu?
    (Znala sam ostati doma sama s ekspres loncem. Gladna a u njemu jelo. A ja ga ne mogu otvoriti. I kao takva imam dijete.)
    Moji drugari su ga jednom pilom otvarali drugacije nije islo!

  42. #3992
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurna sam. Nasljedila sam od mame tu bolest. Strašno, odmah poslije straha od mačaka.
    ja sam se izliječila
    i sad sam otišla u drugu krajnost - BEZekspresloncafobija

  43. #3993
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Šašavih li žena na ovom forumu......

  44. #3994
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Šašavih li žena na ovom forumu......
    i ja kazem

  45. #3995
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ti gore kao nisi šašava?

  46. #3996
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Ti gore kao nisi šašava?
    s obzirom da i ja bolujem od ekspresloncofobije bojim se da jesam šašava

    ali se planiram,počet lječit od ekspresloncofobije tako da ga planiram kupit
    ali isto tako planiram ostati šašava

  47. #3997
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    nekoliko puta sam bila na vađenju krvi sa starijom i ovo mi je bio prvi put sa mlađom i uvijek su vadili iz prsta nikad iz vene, e sad zašto, kako i šta je bolje nemam pojma....
    a mojoj su sa 10mj vadili iz vene iako mi pedica rekla da ce iz prsta...
    i ja dodjem u ambulantu a neka neljubazna ostrokondja od sestre:drzite je,zavrnite joj rukav i cvrsto drzite ruku...a ja pa zasto,rekli su mi da ce iz prsta....procijedila je kroz zube nesto u stilu 'ko ce se zahebavat sa vadjenjem iz prsta,jer kao tako duze traje a iz vene iscijede dovoljno krvi za cas... a naknadno sam cula da navodno iz prsta u biti vise boli???

    sto se tice ekspres lonca,ja sam mislila da je urbani mit da su opasni i da mogu eksplodirat dok mi se to nije dogodilo prijatelju...sjedao je za stolom u kuhinji kad je eksplodirao,poklopac lonca je odletio u zrak i slomio gornje elemente od kuhinje...kupusa po svim zidovima... otada ga se i on boji 'ko vraga...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 24.01.2013. at 13:09

  48. #3998

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Mojoj sveki je isto eksplodirao (kad je MM bio mali) jer se koamdić kosti zabio u ventil. I dan danas ponosno pokazuje komadiće kostiju po plafonu. Kaže svekar da ne može to izgletat ni nakon 25 godina.

  49. #3999
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Ja imam prijateljicu kojoj je ostao ožiljak na licu od opekline nakon sto je lonac eksplodirao.

  50. #4000
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    a mojoj su sa 10mj vadili iz vene iako mi pedica rekla da ce iz prsta...
    i ja dodjem u ambulantu a neka neljubazna ostrokondja od sestre:drzite je,zavrnite joj rukav i cvrsto drzite ruku...a ja pa zasto,rekli su mi da ce iz prsta....procijedila je kroz zube nesto u stilu 'ko ce se zahebavat sa vadjenjem iz prsta,jer kao tako duze traje a iz vene iscijede dovoljno krvi za cas... a naknadno sam cula da navodno iz prsta u biti vise boli???
    pred koji mjesec je moj troipolgodišnjak vadio krv iz prsta, kod nas uvijek iz prsta
    on to obožava, stalno naš žica da ide vadit krv
    ne znam kako iz psrta duže traje, ubode ga začas (ubod niti ne osjeti), malo stisne da izađe par kapi i to je to
    možda im se ne da skupljat kapljice? ili možda za neke pretrage treba biti venska krv?

    nego, može li cikla obojati urin crvenkasto?
    justros sam skupljala urin za UK maloj i vidim da je crvenkast, a jučer se našibala cikle

    i kad smije kiwi? imam domaćeg (meni je to domaće voće, ne egzotično )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •