Stranica 81 od 182 PrviPrvi ... 3171798081828391131181 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,001 do 4,050 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #4001
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    može li cikla obojati urin crvenkasto?
    može

  2. #4002
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ne, vec je mene pedica uvjeravala da mora iz vene i to je jedan od razloga zasto nisam otisla.
    znaci s*re, da prostis, iz prsta se vadi. tnx.
    leonisa, ako imaš priliku otiđi privatno u npr. Breyer, svoj djeci vade iz prsta i vrlo su ugodni.

  3. #4003
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    nego, može li cikla obojati urin crvenkasto?
    justros sam skupljala urin za UK maloj i vidim da je crvenkast, a jučer se našibala cikle
    čak i meni oboji, mi pretežno jedemo sirovu, i mi se jučer isto nakrkali cikle, i moj klinac i ja pišali crveno

  4. #4004
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Apri os bit moj guru za ekspres lonac?
    kad ide km po tablici? Starija ga pocela pit s 5 (godina)
    nemam iskustva s odvajanjem od sisajuceg djeteta mladjeg od 3 god pa vas molim za ideje sto s godinu dana kad pocnem raditi - nece me biti oko 6-8 sati, super prihvaca dohranu ali dosta jos popravlja dojenjem svaki obrok. E sad, cuvat ce je teta i sta ako bude potrebe za mlijekom, jel ok dat adaptirano s 12 mj.? Izdajat mi nije drago, imam traume od izdajalice s 1. curicom. Dakle jel ok adaptirano? Kravlje obicno ne bih.

  5. #4005
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    LE, ja sam se s prvim djetetom vratila na posao kad je imao 9 mjeseci
    on je, da ne bude tako jednostavno, bio odbijač dohrane
    čuvao ga je mm
    prvih par dana sam ostavljala malo izdojenog mlijeka, ali on nije znao piti na bočicu, a na čašu bi popio vrlo malo, pa sam prekinula s tim, jer je shvatio da mora počet jesti i počeo je
    dojio bi kad bih se ja vratila s posla
    kravlje obično sam mu uvela s godinu dana (minimalne količine), najviše zato što sam bila prelijena da mućkam adaptirano
    dojio je 18 mjeseci
    ja na tvom mjestu ne bih ništa dodavala

  6. #4006
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    ne treba joj drugo mlijeko kad dodes doma navalit ce neces se stic ni skinut )
    mozda po noci nadoknadi, al mozda.

  7. #4007
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    čak i meni oboji, mi pretežno jedemo sirovu, i mi se jučer isto nakrkali cikle, i moj klinac i ja pišali crveno
    i mi isto tako....maloj mi je obojala i stolicu!

  8. #4008
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Znači, sada ste me uvjerile da nikada ne počnem kuhati u ekspres loncu. Bar ne dok ne osnujete grupu za potporu liječenih od ekspreslonacfobije.

    Baš je i mene zanimalo ovo oko mlijeka, ako ne mislim davati kravlje, bar ne kupovno iz dućana ni sa godinu, ni sa dvije.

  9. #4009
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    leonisa, ako imaš priliku otiđi privatno u npr. Breyer, svoj djeci vade iz prsta i vrlo su ugodni.
    ovo sad vidim. mogla bi. bar se nece guzvat s "viroznim" ljudima.
    mislim, starijoj su na moru vadili iz prsta kad je imala 5g. na onu slamku i napravili KKS, pa ne kuzim zasto bi bebu od 9mj. maltretirali s venom koja je nevidljiva.

    oooo cikla toliko boji urin da sam znala pomisliti da imam opet mononukleozu u par navrata :D

  10. #4010
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sad sam zvala labos i rekli su mi: hemoglobin iz prsta, ali zeljezo iz vene. o tome ovisi pretraga- da li se kontrolira hemoglobin ili zeljezo.
    breyer ne radi bebama iz vene pa ne rade pretragu zeljeza.

  11. #4011
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Poliklinika HELENA radi sve pretrage za bebe i pedijatrijske sestre vade krv i iz prsta i iz vene.

  12. #4012
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam zvala labos i rekli su mi: hemoglobin iz prsta, ali zeljezo iz vene. o tome ovisi pretraga- da li se kontrolira hemoglobin ili zeljezo.
    breyer ne radi bebama iz vene pa ne rade pretragu zeljeza.
    Hemoglobin je za početak dovoljan. Ako je nizak, dijete je anemično, a onda se može razmišljati je li anemično zbog nedostatka željeza, B12 ili folne. Ali najčešće je zbog željeza.
    U svakom slučaju, ako je hemoglobin dobar, ne treba dalje vaditi krv.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 28.01.2013. at 11:53

  13. #4013
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Imam par pitanja pa ako netko ima iskustva ili misljenje rado bi cula:
    1. sto mislite o onim mljecnim zitnim kasicama koje se pripremaju s vodom?
    Naime prijateljica to uredno daje svom malom i super joj jede!
    Kako ovaj moj i dalje sve odbija ja sam mu napravila povrce s tim i jeo je ko veliki!!!
    Nije mi to bas drago jer bi htjela da jede normalnu prirodnu hranu, a to nece! Probala sam mu dati zlicicu cistog povrca i ide mu na povracanje, onda mu dam smjesano s tom kasicom i jede?!?!

    2. on za pet mjeseci puni godinu dana i ja cu morati poceti raditi, ja sam u strahu da on kako je krenuo do tada nece projest ( osim ako mu necu sve davati s tim mljecnim kasicama) I sto cu onda?! Kako cu na posao s tim cicama punim mlijeka?! Do kada bi dijete trebalo uvesti pet konkretnih obroka dnevno ( dorucak, uzina, rucak, uzina, vecera
    Jasno mi je da je do godinu dana mlijeko glavna hrana, ali kako onda funkcionira taj prijelaz na krutu hranu!

  14. #4014
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    1. Ja ne mislim nista loše i mi smo ih davali kao zaseban obrok ( npr. dorucak otkad je imao godinu dana). Uvijek sam uzimala one koje NE sadrze secer i neke dodatke.. Na ovom forumu ti takve stvari nisu bas omiljene..mislim zato jer sadrze AD

    2. 5 mjeseci je punoooo vremena.Projest ce. Ne brini . Niti jedno dijete se nece samoizgladnit do smrti.

  15. #4015
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sta sadrze ad?
    ja sam nasla neke od prosene od babylove koje se mogu pripremat i s AD i vodom i vocem.
    radim ih s vodom.
    dobro dodju kad ju muz ide hraniti jer jedino to zna napraviti ok i kad idemo u goste kod kojih ne bi nosila "kompliciraniju" hranu koju moram kuhati.

    sa starijom nisam nikad. cokolino je bio rezerviran samo za mene. i danas je.

  16. #4016
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Da! Sadrze AD!
    Palo mi je na pamet da zato i hoce jest jer osjeti mlijeko?!
    Inace mu ne dajem AD jer mislim da doji dovoljno! Ne znam koliko je stetni da ga uzima kroz te pahuljice?! Kad je to vec nacin da ipak nesto pojede!

  17. #4017
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bacila sam ambalazu pa ne mogu vidjet opet sta pise, al uvjerena sam da je pisalo da cu ciste prosene, da nema nicega osim prosa :/

  18. #4018
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nasla sam sliku ambalaze i pise ohne milch

  19. #4019
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ima iz bez AD, 7 korn npr..prosene, zobene, ma svakakve.. Te sam mu mijesala sa voćem ili jogurtom.. Ali ima i sa AD ( bas piše na kutiji da je to onda mliječna kašica), mi smo i te koristili, ali tek nakon godinu dana..nikad nisam kupovala one koje sadrze šećer

  20. #4020
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ali Guissepe nemoj brinuti, imas jos puno vremena..svasta se promijeni..moj je imao faze kad super jede i kad loše jede..tako da ti nije garancija ako sad super jede da bi se to i nastavilo

  21. #4021
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Imam ja neke i sa i bez AD! Ove sa je jeo super, ove bez i nije bas
    Ja se osjecam uzasno lose ako mu to dam, a s druge strane sretna sam sto jede!
    Da ne govorim da mi je puna kapa okoline koja mi stalno govori on je vec veliki mora jest malo vise, aktivan je, trosi se, treba mu vise.... I tako...
    Hvala vam, a nadam se da ce krenut jest! Pored mene izjelice on nista nece a glavno mi je bilo prije nego li smo krenuli da bu on super jeo jer kao ja jedem sve i volim jest! grrrrrrrr....
    Ono ima dana ( jedan do dva) da pojede desetak zlicica, i onda opet nis pa padnem u "depru"

  22. #4022
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ima tek 7mj. 10 zlicica je super!

  23. #4023
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ima tek 7mj. 10 zlicica je super!
    Je super je kad ih pojede desetak a to je ono jedan do dva dana pa onda duuugo nista!
    Sutra cemo vidjeti kako ce bit!

  24. #4024
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e, mi smo sa 7.mj imali dane kad niej ni zinula. i dane kad bi ja zaboravila :D
    polako.

  25. #4025
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Giussepe, nestrpljiva si Polako, sve dođe na svoje, svako dijete projede. Pusti okolinu, nemoj da ti ona bude mjerilo kako ćete ti i tvoje dijete surađivati.
    Ni moja sa 7 mjeseci nije jela puno i redovito, a sad bi stalno jela (dođe mi da otvorim topik o tome).

  26. #4026
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    10 zlicica smatram obrokom! Moja starija je 2.5 godine jela 1-2-3 zlicice plus dojenje i natprosjecno je visoka i nista joj ne fali iako ni danas nije neki gurman. Djeca su razlicita

  27. #4027
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Giussepe, 5 mjeseci je jako dug period u kojemu se bebine navike i potrebe mijenjaju iz dana u dan. Moj sin je prvi obrok prihvatio tek sa 9 mjeseci. Pod prihvaćanjem podrazumijevam da nakon jela nije tražio sisati dva sata. Kad sam počela raditi imao je godinu dana i tri obroka. Sisao bi noću i ujutro prije posla. Dok me nije bilo doručkovao je i ručao, a nakon mog povratka sikio i večerao. Sada sam opet na porodiljnom i počinjem raditi za mjesec i pol. Beba ima 11,5 mjeseci i tri obroka. I dan danas ima dana kada manje jede i više sisa, a nekad obrnuto. Samo polako i strpljivo! Savjetovala bih ti i da se osloniš na sebe i svoje stavove o prehrani, a manje slušaš primjere iz okoline, svaka beba i mama su priča za sebe. Sretno!

  28. #4028
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    U pravu ste! Previse sam nestrpljiva!

    Znaci niste za opciju da se djetetu daje hrana s tim zitnim kasicama u kojima ima AD-a?
    Mislim da je bolje da mu dajem prirodnu hranu i prave zitarice a ne te pahuljaste proizvode!!!
    Puno vam hvala drage mame!!!
    ***

  29. #4029
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja svojem dam zitne pahuljice i sa ad i bez i nemam problema sa time.
    Jede sve kuhano i dosta "pravih" zitarica, tako da ne vjerujem da mu ikako smetaju te sa ad.

  30. #4030
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    ani4, slažem se s tobom, ali nisam za opciju da se s tim počinje dohrana! I ja sam ponekad znala svojima dati takvu kašicu, ali samo u nedostatku inspiracije i vremena kad su imali već 3 obroka. Giussepe, definitivno ti preporučujem da mu daješ namirnice prema rodinoj tablici i što više cjelovitih žitarica. Dohrana je u početku isprobavanje novih okusa i tekstura. Kad bebonja za par mjeseci bude papao kao veliki činit će ti se smiješne ove trenutne brige. Svi smo to prošli s prvim djetetom
    Posljednje uređivanje od mara68 : 30.01.2013. at 08:24

  31. #4031
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Od kad može losos?
    A od kad dimljeni losos?

  32. #4032
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Kod nas je samo prvih par dana dohrane bilo isprobavanje novih okusa, ono 3-4 male žličice. A onda je počeo mahnito jesti. Ima 7 mjeseci i za obrok smaže 4-5 velikih žlica.

  33. #4033
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Imam pitanje za mame iskusne u dohrani ili bolje rečeno prehrani djece starije od godinu dana. Ima li vas? Apri?

    Trebam komparaciju jer ne znam da li mi dijete jede prosječno ili pretjerano. Ne jede nikakve kekse, kupovne kašice, dukatina, čokolina i sl., sve je prirodno, bez šećera i soli. Dakle, jede konkretnu hranu. Jela bi puno, često, da se nju pita stalno. Izbjegavam joj često davati da jede, pokušavamo raditi pauze između obroka, ali ona baš gnjavi, pogotovo ako netko nešto jede, a ona nije uključena. Čak i kad lista slikovnicu, ako naiđe na hranu, počne imitirati jedenje (ko fol stavlja tu hranu u usta i mljacka)

    Primjer jučerašnje večere: dobila je 2/3 banane umiješane u dl kefira i malo zobenih pahuljica, a 1/3 banane pojela sama. Onda je tražila još jesti i skuhala sam joj griz s 2 dl mlijeka i malo cimeta. Onda je tražila i jogurt kojeg je pojela pola, a do odlaska na spavanje i cijelog.
    Je li to normalna večera 14 mjesečne bebe ili je možda u fazi rasta pa treba više (nije čak ni bucmasta). Ide li intenzitet hranjenja po fazama ili će ona i inače toliko jesti?

  34. #4034
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zuska... nanosiš mi bol.


  35. #4035
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska... nanosiš mi bol.

    lol i meni :D

    moja starija je imala takvu fazu (blazeni ti dani) i nekako sam si uvijek mislila da dijete ne treba drzati na dijeti :D mislim, jede zdravo, jede kada zeli i koliko zeli, nije pretilo, pa zasto. mozda su to zaista faze skoka u razvoju.
    L. je cesto izmedju obroka grickala voce, povrce, a mislim da je i tamanila suho voce koje je uvijek stajalo na "izvol'te"

  36. #4036
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zuska, ma nisi mene htjela pitati

    JA bih rekla kako djeca moraju imati obroke i međuobroke. I mislim da im ne smijemo dopustiti da stalno jedu, da im to bude "slobodna aktivnost". Loša je navika da je stalno nešto u ustima i da se stalno nešto žvače.
    Npr., ona banana s kefirom i pahuljicama.
    Ja bih dala ili kefir i pahuljice ili bananu i kefir. Ne čini mi se da ima potrebe za "podebljavanjem" kalorijske vrijednosti-
    Veličina želuca je otprilike kao veličina stisnute šake (vlasnika želuca). Oa ti viidi koliko unutra stane. Jedna banana (bez ičega drugoga) je sasvim dovoljna da zapuni volumen želuca. A nije ni kalorijski zanemariva.
    To što smo mi zamislili kako je ručak juha, meso, povrće, nešto... ne znači da i banana ne možebiti potpuni obrok. Možda sa manje nutrijenata, ali energetski doboljno snažan da zadovolji dijete.
    Pogotovo dijete od 14 mjeseci.

  37. #4037
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al apri, kaj nije to svaka cca 2h?
    ako imas obrok i medjuobrok, da dodje na svaka 2h?

    i hvala ti sto si me sjetila sake. bas sam se pitala koliki je zeludac 9.mj bebe kad pojede obrok i onda mi jos nakon toga posisa punu sisu.

  38. #4038
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Kužim ovo da ne smije stalno jesti i grickati i stvarno se pokušavamo pridržavati toga, tj. paziti da prođe neko vrijeme između konkretnih obroka.
    I onda ona stvarno konkretno jede.
    Ovo s večerom je primjer - ok, kužim tvoju poantu, kefir i banana, ili kefir i pahuljice. Ali njoj to nije bilo dosta, lupala je prstom po hranilici i tražila još. I pojela, stalo je. I onda je htjela još jogurt.
    Da li sam u nekom trenutku trebala reći, ne, dosta, sita si (pa će malo plakati) ili joj jednostavo trebam vjerovati da je gladna i da treba još (jer nije da baš svaki obrok traži tri tanjura i stane kad je sita)? Tj. moje glavno pitanje je - je li to faza od par tjedana (faza rasta) ili je ona jednostavno...kako mi to ovdje zovemo...frantojo?

    (sori svima kojima ovo nanosi bol, samo da dobijem ovaj odgovor pa neću više )

  39. #4039
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    skokovi u razvoju nepostoje samo do 6. mjeseca (sjećamo se ritma 3 - 6 - 3 - 6- 3- 6 (dani, tjedni, mjeseci)
    skokovi se dešavaju tijekom cijeloga rasta; pa i nama se dogode dani kada bismo stalno nešto jeli (tipa PMS, ovulacija.. ili kako već kod koga)
    moguće da je faza i onda dijete treba zadovoljiti.
    ali ne da to postane uobičajena praksa da pojede onoliko koliko bi zasitilo i odraslu osobu.
    (to je moje mišljenje, mnogi se s time ne bi složili i davali bi djetetu onoliko koliko god dijete to traži)

    leonisa, nemam pojma je li to svaka dva sata
    recimo doručak u 8
    međuobrok u 11
    ručak u 14
    užina u 17
    večera u 20
    eto, ovo sada ispalo svaka tri sata, ali nije dijete tvornički proces pa da svaka faza traje po tri sata
    niti se uvijek spava niti ide u šetnju u isto vrijeme.

    sve ovisi o djetetu
    mojima je za užinu bilo i više nego dosta pojesti pola jabuke. nisu htjeli više, da su htjeli cijelu, sigurno bih im dala.
    ali ne i preko toga.
    nego neka zabava jer svi često jedemo iz dosade i iz ugode koju nam hrana u ustima stvara.
    procijeniti razliku - mislim da ipak možemo u većem broju slučajeva.

  40. #4040
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    znas sta, ovako kada pises i ja bi se slozila s tobom i to vecinom iz razloga sto se zeludac siri, zar ne?
    pa kada ga natrpavamo preko njegovih gabarita (dijete jede obrok za odraslu osobu) on trazi sve vise i vise i s vremenom dijete nece jesti sve zdravo, nece vise trositi jer nece vise toliko rasti, toliko se kretati i pretvorit ce se u pretilu osobu.

    ja sam duuugo imala kompleks (tocnije 5 godina) od kad sam slusala kako necija dijeca od godine i pol jedu 2 bataka za rucak. moja ni dan danas sa skoro 7. ne moze pojesti dva bataka, al mi je tupavoj trebalo 5g da zbrojim 2 i 2 i zakljucim da uz juhu, prilog i salatu JA ne mogu (uvijek ) pojesti dva bataka.

  41. #4041
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja ne pojede ni za pol svoje šake po obroku.
    Ako pojede dvije petine banane mislimo da je super pojela.

  42. #4042
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Od kad može losos?
    A od kad dimljeni losos?
    J je prekjucer jeo lososa. Ja sam mu doduse skuhala mola, al ga je on komad po komad cijelog dao macku koji je vrebao pod stolom, a onda je navalio na lososa kojeg sam ja jela.

  43. #4043
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pametno dijete.
    Naši psi moraju van kad ona jede, jer inače jedu oni, a ona se zabavlja.

  44. #4044
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    mame kad ide luk, onaj obicni crveni i kako tretirati onaj mladi sa perima...a kad ide zelena salata...

  45. #4045
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    starija je mladi jela za uskrs, ukrala nam i svidio joj je, znaci tek je napunila godinu dana. sjecam se zadaha na sisi

  46. #4046

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Kod mene kao kod Zuske - stalno bi jeli i nije mi svejedno pogledat koju količinu pojedu. A nisu debeli, Dobrica je možda malo bucmast, ali ništa strašno.
    Treba li išta nadodati činjenici da mali misli da riječ mama znači hrana
    I to je prvo što je izgovorio s razumijevanjem. Drugo je bilo am-am...

  47. #4047
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Moja je donedavno samo trpala u sebe kao i kod Zuske i Sumskog voca, u pocetku sam joj pokusala reducirati kolicine ali sam skuzila da onda konstantno trazi, uvijek bi nesto jela, poslije sam odustala i dala bi joj koliko zeli(onda je bio mir bar 3 sata, osim ako bi vidjela nas da nesto jedemo ali to bi cisto iz znatizelje trazila). Vec nekih 10ak dana je jako smanjila kolicine i ne trazi vise toliko tako da joj je ocito trebalo, cak je i sama odustala od ranojutarnjih podoja. Ocito vise ne raste toliko brzo i potrebe su joj se smanjile. Ja sam definitivno za to da se da koliko traze naravno ukoliko je rijec o normalnoj hrani a ne o slatkisima i razno raznoj "djecjoj" hrani prepunoj secera.

  48. #4048
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Nas sad muči to što više neće primirisati povrću i mesu, samo pljuje, tako da joj je trenutna prehrana na voću, mlijeku i žitaricama... Iako tete u vrtiću kažu da tamo ipak pojede sve... Doma baš i neće. Stalno mozgam kako da joj uvalim da joj bude fino ali nijedna kombinacija do sada nije prošla, probala sam ukuhati usitnjeno u palentu koju obožava, sa svježim sirom kojeg obožava, sa jajima, ako ima netko još kakvu ideju samo podijelite

  49. #4049
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja nisam za to da im se daje koliko žele
    odgovornost je ipak na nama; mi smo ti koji barem otprilike mogu procijeniti

    ša pogledajmo same sebe... taman ručamo, najedemo sedo sita... ali bismo nešto slatko
    i jedemo... ne zato što nam treba, neo zato što nam je fino
    pa nakon sat vremena sjednemo gledati utakmicu/film... jedemo kokice, kikiriki, čips, jabuke... tko već što voli
    ne zato što nam treba, nego zato što smi navikli ubacivati, zato što nam je fino, zao što je običaj...
    ili hodaš po gradu... ne znam koja od nas odoli pekarnici iako, realno, nije gladna.
    i onda se želudac nepotrebno proširuje.
    a mislim da djeca još ni nemaju izreguliran taj osjećaj za sitost.

    pa si mislim, ako ja (koja sam daleko od sitne žene), ne mogu pojesti više od jedne jabuke... kako da je pojede dijete od desetak kila?

  50. #4050
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Pa jel onda moj previše pojede ako smaže 4 velike žlice po obroku?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •