Stranica 66 od 182 PrviPrvi ... 1656646566676876116166 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,251 do 3,300 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #3251
    Isobela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Isobela, kao kaže zasad skulirana, sve ti je to individualno... moja ima 10 mj i oko 8300 na zadnjem vaganju pred mjesec dana, još nije počela pošteno jesti, žali bože hrane koja završi na podu, ali strpljen-spašen.

    Današnji jedini ne-cica obrok obrok je bio 10 kupina. Drugo je sve završilo na podu, osim pola kriške breskve.

    Ima dana kad sam kul, ima dana kad bi iz kože iskočila...
    Utješila si me, nama je danas jedini ne cica obrok bio dvije žličice mrkvice i tikvice. Neće da otvori usta nema šanse! I to sam mu nudila u više navrata cijeli dan. Ja sam se malo zabrinula oko toga jer mi sestrična ima četvero djece (ni jedno nije dojeno) pa savjetuje: da kako to on malo jede, posoli mu, daj mu kupovnu kašicu od čokolaade, voćni jogurt.... Ja samo kimam glavom i govorim probat ću jer što znam ja s jednim djetetom

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca moja curka ne voli kad ju hranim na žlicu. Kašicu hoće pojesti samo ako joj dam žlicu u ruke i pustim da sama trpa u usta, nered koji nastane je strašan, ali poslje ide u kadu.
    Jede voće tako da ga "peca" u bazenčiću, komadiće hrane jede u guralici iz koje izvadim dio koji svira. Hranilicu rijetko koristimo jer u njoj ne sjedi nego skače po sjedalu pa me strah da ne razbije glavu... sve to više sliči na igru nego na hranu i znam da bi nekoj urednoj organiziranoj mami bilo slabo od takvog jela, ali meni je ok
    Kad dođe u jaslice naiknut će se na njihova pravila i jesti više jer neće biti cike.
    Ovo sam i ja primijetila kod svog malca, bolje pojede ako mu dajem svojim prstima. Npr. breskvu obožava gristi i cuclati u komadu, a kad mu istu ponudim zgnječenu na žlicu, ne bi otvorio usta nikako!

    dam mu ja i da se on igra, ali tada više završi po podu nego u ustima

    Mene je malo uhvatila panika oko ne jedenja jer će s 1g u jaslice pa si mislim, kako će bez sise, al dobro ima još 5 mjeseci da projede . Kako ga sad po noći muče zubi pa se prebacio u naš krevet, a sisa mu je na izvolite, teorija moje mame je da se on toliko najede po noći da po danu nije gladan. I tako čekam ja da on malo ogladni pa mislim otvorit će sad usta, ali ne, onda mene čupa za majicu i nema druge nego daj sisu. Kad se samo sjetim da me prije par mjeseci bilo sram dojit u javnosti i da sam bila totalno opterećena kad ću i kako vani.... Sad se doji di god nas kriza uhvati....

  2. #3252
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Isobela, bravo što ne slušaš te savjete o soli i kupovnim kašicama i jogurtima.

    Daj mu da sam jede, polako kako se budu razvijale motoričke vještine, odnosno pincetni hvat, jesti će sve više i pokazivati će sve više interesa za hranu. Naravno da se igra, to je način na koji istražuje...
    Proguglaj malo Beba vođa dohrane ili Baby led weaning, evo i topic o tome http://forum.roda.hr/threads/25920-Baby-led-weaning.

    I moja cura isto više pojede noću "u samoposluživanju", spava s nama od prvog dana, a dojenje u javnosti, to je najprirodnije stvar na svijetu... ja dojim doslovno di stignem, nedavno sam dojila sjedeći naslonjena na stablo na korzu u Puli, samo sam čekala da mi netko baci 2 kune za burek.

  3. #3253
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Isobela moja cicoljupka koja se vise igra s hranom nego jede, u ponedjeljak krece u jaslice. Ja sam optimisticna jer imam dobra iskustva sa starijom sekom. Javim vam kako ce ici

    A tvoja sestricna vjerojatno ima pravo. Dijete bi vise pojelo da mu das vocni jogurt i cokoladu. Samo nije cilj da pojedu sto vise, nego kvalitetno. I da se naviknu na zdravu hranu, a ne na to da u svemu sto jedu mora biti secer.

  4. #3254
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Isobela, nemoj se puno brinut, malisa tek ima sedam mjeseci. Ima vremena. Moj je ima tjedan dana (bit ce da je star kao tvoj) poceo fino papat voce i zitarice za dorucak (fino mi je pet-sest zlicica, max sedam). A obozava jesti i mladu krusku, dam mu je cijelu da je gricka, cucla - to mu je super. I breskvu je tako volio kao i tvoj papat dok je nije jednom povratio, odonda je vise nije htio, ali mogla bi opet probat.

  5. #3255
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Aleluja. strah me reći naglas, da ne ureknem:
    Zadnja dva dana jede više nego uobičajeno. Jutros sam morala van, došla sam za dva sata, našla sam ih za stolom, ona drži komad kuhane korabice u jednoj ruci, komad breskve u drugoj i papa. Sunce mamino.

  6. #3256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    samo da nije cijelih 2 sata to držala u rukama.

  7. #3257
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nije, nije dva komada korabe je pojela.

  8. #3258
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Aleluja. strah me reći naglas, da ne ureknem:
    Zadnja dva dana jede više nego uobičajeno. Jutros sam morala van, došla sam za dva sata, našla sam ih za stolom, ona drži komad kuhane korabice u jednoj ruci, komad breskve u drugoj i papa. Sunce mamino.
    poveži to malo i sa zahlađenjem
    nije dijete ni moglo jesti po onim vrućinama

  9. #3259
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne bi rekla, bile smo u Engleskoj nedavno, bilo je hladno, da smo nosile duge rukave, nije ništa bolje jela.
    Ne znam... valjda je i to proces koji traje i traje.

  10. #3260
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pozdrav,
    imam nekoliko pitanja u vezi dohrane pa molim iskusne mame po pitanju dohrane i davanja savjeta da mi pomognu.

    Bebica mi ima 9 i pol mjeseci. Prvih 6 bila je isključivo dojena beba, a dohranu smo počeli uvoditi sa 6 mjeseci po Rodinoj tablici i savjetima koje sam pronašla na ovom forumu, a s kojima se slažem (načela zdrave i odgovorne dohrane). Išlo je ok, ne baš svaki put, ali kad vidim kakve probleme imaju drugi roditelji, mogu reći da je naša T. lijepo prihvatila dohranu i pijenje vode.
    Zadnjih mjesec dana to je izgledalo tako da bih joj doručak pripremala između 10 i 12 (ovisno o jutarnjem spavanju, količini sisanja i našim obavezama ujutro) i to ili voće samo ili voće s nekom žitaricom. Ručak je bio između 14 i 17, ovisno o tome kad je pojela jutarnji obrok, a davala sam razne kombinacije, meso ili riba sa povrćem ili žitaricom ili povrće i žitarica, rjeđe voće sa žitaricom.
    Još da napomenem da su mi tijekom posljednjih 6 mjeseci ponekad znale uletiti svekrva ili mama s čuvanjem od par sati ako bih ja imala kakvih obaveza i tada su joj davale moje izdojeno mlijeko na bočicu (uvijek imam par bočica u škrinji) i to je od samog početka išlo super, nikad nikakve drame.

    E sad, ja se od početka sljedeće godine vraćam na posao pa sam odlučila da ovih zadnjih nekoliko mjeseci porješavam neke obaveze na fakultetu za koje neću imati vremena kad počnem raditi. Dakle, od danas mi mama na dnevnoj bazi čuva bebicu od 9 do 15 sati. Kako se u tom razdoblju ne želim izdajati, premjestila sam oba obroka u to vrijeme i dan bi trebao izgledati ovako:
    - dojenje nakon buđenja (oko 7-8) i prije odlaska na čuvanje (do 8:45)
    - doručak kod mame oko 10 pa spavanje
    - ručak kod mame između 12 i 14, ovisno o doručku i spavanju
    - sikanje od 15:30 nadalje, dan i noć, prema zahtjevu.
    No, kroz 2-3 tjedna uvela bih i treći obrok (večera) tada kad i mi večeramo (oko 19).

    1. Što se daje za večeru? Malo mi je čudno kad vidim da mnogi daju voće ili kombinaciju s voćem za večeru jer sam više puta čitala kako voće nije dobro konzumirati za večeru (za odrasle pa valjda nije ni za djecu) i da je voće najbolje davati ujutro, odnosno jesti voće za doručak, početi dan s voćem...?
    Da li da joj dajem večeru koja nalikuje ručku (tipa meso ili riba sa žitaricama ili povrćem) ili neku "laku noć" večeru tipa neki griz, pahuljice i sl.? Što vi dajete za večeru?
    2. Da napomenem da bih voljela za večeru davati nešto lagano probavljivo jer mi bebica ponekad noću ne može spavati, budi se često, kao da ima neke grčeve ili da je boli trbuh, pa se uvija, kotrlja, sjedne pa me cica 100 puta, ponekad prdne pa zaspe.... Nisam pametna je li to probava ili nešto drugo, ali, evo, već smo tjedan dana u fazi da nisam odspavala 2 sata u komadu noću jer se ona stalno budi i nemirna je... Ponekad pomislim da bi najbolje bilo raditi onaj test tolerancije na hranu jer nisam uspjela skontati što joj smeta, ako joj smeta. Ili su možda zubi, ali već mi je glupo okrivljavati zube....uh ne znam, ali sad sam otišla OT, sorry.
    3. Pretpostavljam da je za bebu od 10 mjeseci ok imati tri obroka. Kad početi s međuobrocima? Kad prestanemo s dojenjem (tko zna kad će to bit, namjeravam produženo dojiti), odnosno je li dojenje međuobrok? Ili se međuobrok uvodi neovisno o dojenju?

    To je za sad to, nadam se da nisam bila preduga i hvala na odgovorima!

  11. #3261
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moja ima 10 mjeseci i tri ili četiri kruta obroka dnevno, ako se digne ranije ujutr oonda budu četiri, ako kasnije onda dva). Ja sam joj uvela dodatne obroke jer sam shvatila da je moje mlijeko ne može zasititi, odnosno da joj to više nije puni obrok nego piće, desert,..ne znam..nešto kao dodatak. Dakle, meni nam je ovakav:
    Ujutro pojede nekakve žitarice. Ili skuham griz pa ubacim nešto od voća unutra ili joj umutim kupovne kašice -7žitarica ili riža, ili proso...
    Sljedeći obrok je voće, bilo što što imam, naribam, zgnječim, kuham..u svim kombinacijama i varijantama ide
    Iza toga ide ručak, to dođe negdje oko 3,4,5, ovisi kako kad.Za ručak jede uvijek kuhano. Nešto. Sve što je probala pa u milijardu varijanti/povrće s mesom, bez mesa, kombinacije ovakve, onakve...juhe pravim svakako, s paštom, sa palentom, prosom...Sve voli. I navečer, zadnji obrok joj bude oko 7,8, ..opet nekakve žitarice ali s jogurtom. I to je to. Između svega ovoga doji se nekoliko puta i noću isto. Znači dijete je na cici skoro pa isto kao kad je bila mala beba
    Posljednje uređivanje od apricot : 05.09.2012. at 16:30 Razlog: editirala ime proizvođača

  12. #3262
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ako se digne kasnije, onda budu tri a ne dva obroka

  13. #3263

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    zuska, meni se ovaj tvoj raspored čini sasvim ok i vrlo je sličan mojim planovima. moja je beba nešto mlađa (7,5 mj) i za sada smo uveli jedan jutarnji voćni i jedan rano-popodnevni obrok (žitarice-povrće). o uvođenju krutog obroka za večeru još ne razmišljam, jedino u slučaju da, kao trina, primjetim da nije zadovoljna, tj. da je gladna. voće mislim izbjegavati navečer. meni su ova dva obroka nužna zbog povratka na posao i oni idu jedan oko 10, drugi oko 13 sati. sve ostalo je i dalje cica. ne bih se previše zamarala nazivom obrok-međuobrok, sve je to više-manje individualno i promjenjivo, dok sam ja na raspolaganju idu mliječni obroci na zahtjev, kad me nema - kruti. za sada to dobro funkcionira, a kako će biti dalje, vidjet ćemo.

  14. #3264
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mi smo na navikavanju na jaslice, pa da utjesim mame buducih jaslicara: dvije su bebe koje doje u grupi, moja od nepunih 13 i jedan deckic od nepunih 12 mj i oboje jedu vrticku hranu bez problema.

  15. #3265
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Trina i Riječanka, hvala!

  16. #3266
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj je danas probao griz i super je proslo Bas se radujem kad mu se svidi neka nova namirnica. Zasad, voce i zitarice idu nelose. Povrce slabo. Mrkvice malo pojede. Juha od teletine kako kad.

    Kako ste im prvi put dale meso (van juhe), pretvoreno u pastetu ili usitnjeno? (On tek ima dva zubica)

  17. #3267
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Narezano na male komadiće, kao riža, prvi dan. Drugi dan smiksano s povrćem. treći dan opet narezano na sitne komadiće... Sad kako kad, nekad miksam, nekad usitnjavam, zapravo rijetko miksam, više volim reckati, drobiti, peštati vilicom i sl.

  18. #3268
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    meso je jedina namirnica koju joj u sjeckalici zmiksam,fakat bude tvrdo da bi ostavila komadice....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 06.09.2012. at 15:35

  19. #3269
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala A koje ste im meso prvo dali? Moj je zasad jeo juhu od telece koljenice (ili potkoljenice). Jel to ok?

  20. #3270
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Piletina, puretina, teletina, kunićevina...tim redom.
    I ribu, brancin, orada, list, sanpjer, oslić..

    Nisam joj još davala juhe, osim ako se malo rjeđa kašica ne može tako nazvati.

  21. #3271
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    meso kojeg sam se mogla domaceg dokopat:kunic,kokos,kozlic,janje...neznam sta je bilo prvo,mislim kokos....i svo to domace meso je dosta tvrdo kad se skuha,bas moram u sjeckalicu ubacit.....jedino sto bi trebalo kasnije je svinjetina,ovo ostalo je OK prije..
    ribu isto koju bi nasla fresku na pjaci a da nije plava....bilo je svega,od oslica do skrpine....

  22. #3272
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi imamo 9 i kusur mjeseci i imamo sljedeci raspored koji nam za sada odgovara: ujutro cica oko 4 pa oko 6 ili 7, dorucak voce i zitarice oko 8 ili 9, cica oko 11, rucak povrce, zitarice i dva puta tjedno meso oko 13 ili 14, cica oko 16 i vecera oko 19 zitarice. Kako nama ne pase gluten, jutarnje zitarice su uglavnom prosene pahuljice a vecernje palenta, za rucak saltam rizu, proso i palentu. Od voca i povrca jedemo gotovo sve sto se po nasoj dobi smije a meso smo do sada piletinu i janjetinu uvijek samo usitnjeno.

  23. #3273
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    evo i nas na ovoj temi,prošli smo šest mjeseci ,isključivo dojena beba,lagano sam počela prije tri tjedna dodavati i iskušavati sa dohranom,po tri dana jednu namirnicu,počeli smo sa jabukom,pa proso,banana,tikvica,mrkvica i brokula.nisam još uvela zamjenski obrok,sad smo drugi dan na kruški.sve osim tikvice sam uzela (kršitelj koda)ove kašice jer mi svi govore da je bolje za početak ako nemamo domaće,jedino nam j tikvica bila stoposto domaća provjerena,ne mislim da će zbog toga odbijati domaće kašice jer ih ja mislim sama spremati,nadam se da nisam pogriješila.kad vidi hranu na tanjuru ili da netko jede poludi,mislim da bi sve smazala.
    ono što mene muči je njezino sisanje koje je i dalje na nekih dva sata kao i od početka,mislim da je već možda trebala prorijediti,pogotovo noću.bili smo neki dan na kontroli i pričala sam sa pedijatricom,pitala sam j bi li nam možda večernja bočica pomogla da išta duže odspava,ali mi je ona rekla neka radije probam sa **** kašicom za laku noć,i nakon dvije večeri ne mogu se pohvaliti da je nešta bitno drugačije.naravno da od okoline dobivamo svakakv savjete,tipa ja bi joj dala mlijeka i keksa,ja bi ovo ja bi ono,ali ja to ne želim tako,jedino me već lagano svi živciraju,ne bi da je dijete izgladnjelo i slabo,inače ima 7 kila i 67 cm(rođena je sa 3100 i 49).ima li ko kakav pametan savjet za nas vezano za noć jer sam na izmaku?
    i zanima me obzirom da kažu da je za početak dovoljno isprobati oko 6 namirnica zanima me kako ste dalje,znači ako joj uvedem prvo jutarnji obrok voće da li da to držimo tako prije uvođenja drugog samo voće ili mogu kombinirati npr jedan dan ujutro voće a drugi dan popodne povrće,i kako sa ostalim namirnicama jeste li ih dodavali u već isprobane kombinacije ili moram svaki put novu zasebno davati,npr ako smo isprobali jabuku,i sad bi marelicu da li da joj dam marelicu odvojeno ili može sa jabukom.možda sam sad zapetljala ali eto,koristim priliku nabrzinu dok malo spava,nadam se da ste shvatili što je pjesnik htio reći

  24. #3274
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Ja sam taj prvi uvedeni obrok gledala da bude uvek u isto vreme, ali sam radila razne kombinacije-voće ili povrće sa žitaricama. Tek kada je njega prihvatila, uvela sam popodnevni, pa je onda voće jela za doručak, a povrće za ručak.

    Kada smo počinjali sa novom namirnicom uvek sam je davala prvi dan samu da oseti njen ukus, a onda narednih dana mešala sa nečim što je već probala.

    Meso joj nisam nikada miksala iako je do danas imala samo dva zubića. Samo sam ga kidala na sitna vlakna i ona ga je tako jela. Istina, u početku sam ga morala zamaskirati u povrće, ali ga sada jede i odvojeno od njega.

    đurđa76, neka te ne brine često sisanje. Ja i dalje dojim na svaka 2 sata, a ona ima skoro 13 meseci. Zadnjih noći je bilo i češće, jer su je gnjavili zubi, a ako negde odem bez nje može izdržati i duže. Samo ti nju doji i mani se kašica za laku noć koje u sebi sadrže šećer, keks, čokoladu i razne nepotrebne sastojke.

  25. #3275
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    kad može grožđe? bijelo? dobili fino slatko dalmatinsko- nešpricano, pa bi mu probala malo dati...ima 8 mj...

  26. #3276
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    jesi sigurna da nije bas nicim tretirano?ni modrom galicom?
    dobro,svejedno oguli kozicu i onda rastvori bobu pa izvadi kostice....mislim da je svo voce OK,osim onog egzoticnog koje bi trebalo izbjegavat prije 12mj....i naranaca...
    ja sam mojoj prije 10ak dana dala za dorucak...je malo tlaka dok svaku bobu po rukama ne premetnes ali kad vidis kako lijepo papa....

  27. #3277
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala... jedva cekam da mu dam svega da papa a svinjetinu kod mene nece ni probat... don't like

  28. #3278
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nama je dohrana prorijedila sisanje, sa svakih sat na sat i po do dva :D po noci je malo rjedje ipak - mislim da zna odspavat i pet sati u komadu.
    Đurđa, pa i u kupovnim kašicama ti je tretirano voce i povrce, samo je jos i konzervirano bice, i tko zna sto sve ne. Bolje ti je kupovat na pazaru.

  29. #3279

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    31

    Početno

    evo mene opet
    mala prinčipesa lijepo jede sve što joj spremim...jede svježe kruške i šljive ujutro....za ručak kuham neko povrće (tikvica, brokula, blitva, krumpir...i dvaput je jela špinat) i to nam je zapravo jedini zamjenjen obrok..navečer joj nekad napravim malo prosenih pahuljica na vodi a onda se baca na cicanje...

    problem koji nas prati od prvih zalogaja s 5 ipo mj (sutra imamo 8) je opstipacija...dakle od male posranke postala je beba koja kaka svaka 3,4 dana...pa se nakon mjesec ipo to popravilo...10 dana je kakala ko grlica dvaput dnevno i obilato kad ono odjednom začepljenje teže vrste...danas je točno 2 tjedna otkako je zadnji put kakala ko čovjek...ova dva tjedna izljeću tvrdi i suhi brabonjci...ne nekoliko brabonjaka dnevno nego dnevno samo po jedan brabonjak...uopće ne moram pelenu promijeniti ako nije zapišana, jer brabonjak samo istresem i to je to...

    jede samo laksativne namirnice...o riži, mkrvi i tako tome i dalje ne razmišljam...moje dijete jede krušku i šljivu od voća i ono gore što sam nabrojila od povrća...tikvicu najviše...pretvorila mi se već u tikvu...
    bili u PON kod doktorice i rekla nam neka uzmemo portalak sirup ili od smokve i šljive pa smo kupili ovaj drugi...nakon 4 dana sirupa još niš...ne ništa nego se brabonjci još i smanjili...
    pokušali smo sve, od kompota od šljive do guranja toplomjera ali ne ide...prdi ko blesava ali ne kaka...a jede i pije dosta...

    jedino još nisam probala nikakav probiotik ni čepić...ne mogu sve odjedanput ugurati u nju...

    zanima me je li još čija beba imala ovakvu problemčinu i kako je to riješeno? i koliko brzo?

  30. #3280
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Prvi put sam joj dala grožđe sa 11 meseci, ali zato što ga je tek tada bilo. Belo nisam gulila, nego sam joj dala cele bobe. Semenke je dugo muljala i na kraju ispljunula. Sutra je imala dosta retku i zelenkastu stolicu. Sledeći put je jela crno sa malo debljom kožicom, pa sam ga samo istisnula između prstiju da se oguli. Nije imala reakciju.

  31. #3281
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    marta31, nama uvek pomogne sitno rendana mrkva. Za odrasle sirova, samo dobro sažvakana, a bebama kuvana. Negde je nazivaju metlom za creva.
    Kruška i brokoli nadimaju. Kažeš da ima gasove.
    I kod nas je uvođenje dohrane smanjilo broj ukakanih pelena. Nekada se praznila svaki dan, sada jednom u dva-tri dana. Toliko dugo nije nikada trajao zatvor.

  32. #3282

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    31

    Početno

    pa što mrkva ne zatvara???? sad sam zbunjena...
    ja sad vidim da je ono svaka 3,4 dana bilo super ali ovi brabonjci zadnja 2 tjedna su mi baš zabrinjavajući...prije je barem 4. dan bila normalna stolica a ovo sada nije normalno...
    blaženo dojenje prvih 6mj...dođe mi sada milo kad se sjetim prosranih bodija, ćiripa i tako tih rekvizita...i tako nekoliko puta dnevno svaki svaki dan

  33. #3283
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mrkva zatvara
    i riža
    i banana

    ostalo otvara
    posebno tekućina

    zrela kruška, zrela šljiva, špinat, lubenica... to će otvoriti
    palenta rijetka isto

  34. #3284
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Imam jedno pitanje vezano uz žvakanje. Kada bi trebali početi konkretno žvakati hranu? K. gotovo od samog početka jede gnječenu hranu, miksano niti ne voli, ali sam skužila da slabo žvače, sve mrvicu veće komadiće samo proguta i nekada se zna i zagrcnuti. Nudim joj voce da sama papa i vjezba zvakanje ali mi se cini nekad kao da joj se neda nego jednostsvno strpa u usta malo promljacka i proguta. Sada ima 9 i pol mjeseci.

  35. #3285
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    neka djeca žvaču od prvoga dana
    desnima
    neka to savladavaju kasnije

    daj joj hranu koja je malo prokuhana, da nije pretvrda, ali ni premekana

    ako joj je pretvrdo, ne da joj se pa samo proguta, ako je premekano, opet samo proguta
    otprilike da bude konzistencija banane ili zrele kruške

  36. #3286
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    jesi sigurna da nije bas nicim tretirano?ni modrom galicom?
    dobro,svejedno oguli kozicu i onda rastvori bobu pa izvadi kostice....mislim da je svo voce OK,osim onog egzoticnog koje bi trebalo izbjegavat prije 12mj....i naranaca...
    ja sam mojoj prije 10ak dana dala za dorucak...je malo tlaka dok svaku bobu po rukama ne premetnes ali kad vidis kako lijepo papa....
    ljudi kod kojih smo bili na moru isto imaju malu bebu (doduše malo stariju od mojega) pa su sve voće i povrće koje doma uzgajaju mazili i pazili tako da vjerujem da je ok.
    evo probala sam mu jutros dati jer od jučer "zijeva" dok mene gleda dok jedem grožđe i fino mu je
    dala sam mu par bobica samo za početak
    malo sam zagrizla bobicu da se "otvori" i onda njemu stavila na usta pa je isisao sok i ono mekano iznutra...košticu je premetao po ustima i onda ju ispljunuo.... sve u svemu,sviđa mu se...

    još sam za nešto htjela pitati al evo,sad pojma nemam

  37. #3287

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    31

    Početno

    e tako već...to sam i znala za mrkvu samo me cikla malo zbunila...
    evo je, sad je pojala jednu ipo vilijamovku...da joj dam odma vode? inače popije par gutljaja odma nakon jedenja ali me jučer opet jedna zbunila koja mi je rekla da se time razrjeđuju želučani sokovi i time usporava probava...
    o bože kako me lako zbuniti...a što je s onom poznatom- nemoj piti vodu iza voća da ne dobiješ proljev...
    nisam znala da može uzrokovati i zatvor

    držte fige za govnićo...želim ga danas!!!!!

  38. #3288
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Mene su drugačije učili, a i u praksi mi se pokazalo tako. Znam da i posle posta za čišćenje creva rendana mrkva uvek obavi posao. Tako i kod nje, pelena bude puna. Ovde sam prvi put čula da zatvara.

  39. #3289
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    znaš zašto je pelena puna?
    i mrkva vidljiva?
    zato što naš probavni sustav mrkvu ne može apsorbirati ako nema dodatka masnoće
    dakle, kad god se djeci daje mrkva, treba kapnuti i malo maslinova ulja

    ali, mrkva definitivno zatvara

  40. #3290
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Od kad ide cikla?

  41. #3291
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    znaš zašto je pelena puna?
    i mrkva vidljiva?
    zato što naš probavni sustav mrkvu ne može apsorbirati ako nema dodatka masnoće
    dakle, kad god se djeci daje mrkva, treba kapnuti i malo maslinova ulja

    ali, mrkva definitivno zatvara
    Hm, mrkva i masnoca. Moja djeca vole grickati sirovu mrkvu, imaju li od nje manje koristi nego od mrkve iz juhe?

  42. #3292
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja čula teoriju da mrkva mora bar malo biti termički obrađena, inače ništa od iskoristivosti vitamina.
    (Samo kažem da sam čula, ne da je i istina. )

  43. #3293
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš

  44. #3294
    Isobela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    danas sam prvi put probala proso s kuhanom mrkvom i maslinovim uljem. najprije sam skuhala proso i mrkvu (odvojeno) pa zgnječila vilicom. nije bas prihvatio, radio je face kao da ć povratiti svaki čas pa sam onda sve to izmiksala jer mi se činilo da proso možda prekrupan za njega (iz bio&bio), nakon miksanja je pojeo 3,4 žličice. ostalo mi je sada samog kuhanog prosa pa me zanima smijem li to staviti u frižider pa za sutra ili da bolje bacim?

  45. #3295
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    radije ti pojedi pa njemu skuhaj sutra novo! tako ja radim!

    koliko dugo se mora kuhat amaranth? namocila sam ga noc prije,sutradan jutro kuhala jedno 20min....nit je nesto posebno nabubrio a nije se ni raspao.....
    na pakiranju nesto pise 30 min pa jos 10....sto stvarno toliko dugo?

  46. #3296
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja ga kuham 30 min bez namakanja noc prije. Samo ga dobro isperem prije kuhanja. On nit nabubri nit se raspadne, ostane tako sitan

  47. #3297
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Od kad moze kozji sir? Ja ga jutros kupila na pazaru i predobar mi je.

  48. #3298

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

  49. #3299
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj simply prvotno napisa Vidi poruku
    a što mislite koliko je tek smeća u kašicama drugih (većih) proizvođača?

  50. #3300
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a ***** je jos kao na glasu kao jako kvalitetan....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •