Stranica 116 od 182 PrviPrvi ... 1666106114115116117118126166 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,751 do 5,800 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #5751
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer kukuruzne i rižine pahuljice, e to je tako jela da sam ju zaustavila kad je pojela pola da joj ipak nebi bilo previše za početak.
    u kukuruzne i rižine pahuljice znaju stavljati svašta tak da provjeriš sastav

  2. #5752
    Nina79 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa Vidi poruku
    ja nis ne kuzim.
    dobila sam na mail onaj link za registraciju ili kaj vec,al ne mogu otvoriti tu stranicu (link).
    mozete mi objasniti kaj da radim?
    Mi smo pokusali sa dohranom dok je imao 4mj, medjutim nije mu se svidjelo povrce pa sam odgodila dohranu dok bude 5,5mj, sto ce biti za tjedan dana.
    E sada da li da mu smiksam ili zgnjecim mrkvicu, tikvicu, jabuku.....

  3. #5753
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Idealno streberski je zgnjeciti. I ako prihvati super. E ako ne prihvati ovisi o tebi koliko ti se da veselo osmjehivati kad pocne pljuvanje - ako pocne. Ja sam se uhvatla stapnog miksera i od potencijalne odbijacice dohrane dobila onu koja je na topiku jela najvise u generaciji dohranjivanih. I sad ona oce jesti nemiksano bez beda samo sto traje triput duze i pojede tri puta manje. I bude prije gladna. Kako ja volim nocu spavati to ja bzzzzzzzz mikser i vecera gotova.
    15 mj
    Mozete me tracati

  4. #5754
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nema te potrebe tračati
    niti s kime
    a niti si jedina koja to radi

    ali da radiš dobro - ne radiš
    ali, toga si i sama svjesna

  5. #5755
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Svjesna da svjesnija bit ne mogu! Eh da je meni strpljenja kao u vas koji gnjecite!!!

  6. #5756
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u kukuruzne i rižine pahuljice znaju stavljati svašta tak da provjeriš sastav
    Hvala, da obavezno čitam sastav....smetaju ju zrnca i komadići, pa zasad mora biti baš sve kašasto, skroz miksano....ali polako ćemo i na malko grublje, da se nauči na teksturu....jučer skuhala butternut s malo palente (izreguliralo probavu ), prekjučer samu butternut....nije joj se baš svidjelo, ali sve u svemu ja sam zadovoljna kako nam ide. Presmiješna mi je kad nakon jela slijedi sika, uputi mi takav blaženi smajl kao da kaže: hvala mama što si mi sad dala pravu klopu, a ne one splačine, hehe. Sad još dva dana buća, onda u nedjelju jabukica. Jedino vodu stvarno obožava, naučili smo nagnuti i iz čašice

  7. #5757
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Svjesna da svjesnija bit ne mogu! Eh da je meni strpljenja kao u vas koji gnjecite!!!
    Tiziana... ne da sa 15 mjeseci ne bih gnječila, nego više ni sjedila s djetetom za stolom (ok, karikiram).
    Kakvo gnječenje; pa djeca jedu isto što i mi, pod kontrolom.

    Ima ruke pa neka jede.
    A to što se tebi žuri ili spava... e to već nije njezin problem.

  8. #5758
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ona ionako ne moze jesti isto sto i mi jer je alergicna na mlijecno, a muz i ja jedemo po lchf-u. Neki dan za veceru skuhala sam joj malene penne 30 gr (pasta cjevastog oblika velicine ko pol cigarete) u umaku od rajcice i 4 krokete od pileceg i purecg mesa velicine 5 kuna visoke oko 7 mm. To je jela dok joj nije dosadilo jesti - nakon pol sata vise nece. Do tad pojela pola paste i jednu i pol kroketu. Rekoh - dobro, mozda je to famozna samoregulacija. Istu noc u u 1 po noci kmeeeeeee pali sirenu i tuli iz petnih zila dere se mama cica cica.... inace rijec je o djetetu koje spava cijelu noc u komadu od navrsenog drugog mjeseca i NE trazi cicu po noci osim kad je imala vodene kozice u dobi od 10 mj. Citajuci svako toliko tudja iskustva o nocnim nacicavanjima, sutradan se vratio bzzzzzzz mikser i svi spavali sretno i zadovoljno.
    Inace za stolom sjedimo svi zajedno, barem za vecerom. I neradnim danom sve obroke zajedno iako jedemo razlicito

  9. #5759
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Sto of kors ne kazem da je ispravno, cak stovise
    :komotna: kad bi znala kako napuniti zeludac bez miksera to bih objerucke prihvatila

  10. #5760
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Imamo kruskoljubca!!

  11. #5761

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Kad mozemo bebama dati da piju rizin napitak/mlijeko te sojino?
    Ja to jako volim I dala sam mojoj bebi da proba neki dan jednu malu zliciu I naravno da se odusevila okusom, jos malo pa cemo 1god. Sikimo sad jednom dnevno, papabocu navecer, ostalo sve kruta hrana. Sa vodom smo na VI, dok su trajale vrucine znala je popiti izmedju 50-100ml ali sd jedva 10gutljaja pa ako moze rizino ili sojino davala bi joj to kad vec hoce da to pije (sok/caj nece)

  12. #5762
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Marusha ja ne znam po rodinoj tablici, znam po mojoj djeci koja imaju alergiju na mlijeko u to doba su pod blagoslovom pedijatrice (italija) jeli puding cokolada-vanilija od soje, sojin napitak od cokolade i sojin jogurt. Ja se pak hranim po lchf-u zbog odrzavanja linije i za mene je to veliki ne ne :nedosljedna: a svijesna sam da je danasnja soja sve samo ne zdrava. Recimo da nije zbog alergije ja to djeci ne bih dala

  13. #5763
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Eh zaboravila sam pitati ako se smijem jos svercati na vasem topiku (15 mjeseci vise nije dohrana), cura vidjela mene kako jedem dimljeni losos pa i ona trazi zeli i vice am am cim me vidi s lososom. Ocito joj se svidja, dala sam joj probati par mrvica i sad bi jos. Imam filing da bi se ona toga bas najela. Jel nekome poznato moze li to s 15/16 mj i u kojoj kolicini?

  14. #5764
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne znam za losos

    ali, gledam te na lchf topiku
    i ovdje pišeš kako si na specijalnom režimu zbog održavanje linije

    pa sad vidi... tim miksanjem... pripremaš dijete na iste probleme u kasnijoj dobi
    osim što joj daješ te "krokete" od neke čudne puretina-piletina smjese
    a pudinge da ni ne spominjem

    ne kritiziram te, stvarno mi nije namjera
    ali ja stvarno mislim kako to nije hrana za djeci
    ma nije ni za koga
    a smiksano... još manje

    ja bih se radije budila i davala noćne obroke nego išla linijom manjeg otpora i šopala dijete kako bi duže spavalo
    možda nije gladna, možda je žedna, jer u tim umjetnim smjesama ima dosta soli
    Posljednje uređivanje od apricot : 15.09.2013. at 20:24

  15. #5765
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,397

    Početno

    Dijete nije na lchf -u i ne treba mrsaviti pa moze muckalice. :D

  16. #5766
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, kroketi ala McD su super

  17. #5767
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ma nisu to nikakvi kroketi iz mc donaldsa. Cak nisu ni frigani. Imaju bio kontrolni broj i sve to. Za 4 kroketa sam cak i pecnicu upalila! A vjeruj kad imas alergicare (barem moji) puding od soje je vrhunac trasgresivnosti. Stariji ima 5 godina. On u zivotu (majke mi u zivotu) nije stavio bombon u usta i da ga ne znam cime podmitis - nece. Ne pozna hranu, nece da jede. Bez obzira sto smo inducirali prestanak alergije duuuugackom terapijom, cokolade bombone i tortice i slicno nece. Baka spremi tortu sva hepi ovaj kaze fuj.

  18. #5768
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,543

    Početno

    ne treba djecu ta koja ne smiju neku hranu jesti učiti da na tu hranu kažu fuj ili bljak, nek ih treba poučiti da je to fino ali nije za njih iz razloga zakaj nije.

    ja svojima nikad ne bi ni u snu dala nikakve pudingiče, a najmanje od soje, ono kaj jedu se radi od onoga što smiju.

    isto tak ne bi losose i slično davala djeci koja imaju indikaciju na alergije, najmanje do 2.5 godine, ( moja klinka je počelasrdelu jesti s 2godinine, a mali je baš alergičan i na ribu, pa ništa od toga do daljnjega)

  19. #5769
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj marusha99 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad mozemo bebama dati da piju rizin napitak/mlijeko te sojino?
    Ja to jako volim I dala sam mojoj bebi da proba neki dan jednu malu zliciu I naravno da se odusevila okusom, jos malo pa cemo 1god. Sikimo sad jednom dnevno, papabocu navecer, ostalo sve kruta hrana. Sa vodom smo na VI, dok su trajale vrucine znala je popiti izmedju 50-100ml ali sd jedva 10gutljaja pa ako moze rizino ili sojino davala bi joj to kad vec hoce da to pije (sok/caj nece)
    Za soju si dobila odgovor a što se tiće riže ona ide od početka dohrane tako da joj sigurno možeš dati rižin napitak

  20. #5770
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Biljke ne proizvode mlijeko , barem ne jestivo, pa te buckurise nemojte tako ni zvati. To su napici. I jedino rizin bi dala bebi, ostale ne.

    Losos ne bih prije 2 godine.

    tiziana, svi mi znamo da je lakse izmiksati i nahraniti dijete, ali time joj radis medvjedju uslugu. Buduci dugo jede miksano ., probaj postepeno uvoditi hranu drugacije konzistencije, nece ona sad odjednom uzet kroket u ruku i pojest. Napravi pire od povrca, a meso sitno nasjeckaj i umjesaj, pa postupno povecavaj komadice i smanjuj broj miksanoh namirnica. Moj J je tako jeo, ali sad ne mogu nadugacko.

  21. #5771

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav,
    nova sam na forumu I sve vas lijepo pozdravljam. Majka sam curice od 7 I pol god. I bebice od sedam I pol mjeseci. Kako je proslo dosta vremena od kad sam imala bebu kuci malo sam zaboravila neke stvari. Krenula sam s dohranom prije jedno mjesec dana nas meni izgleda ovako:
    06.00 - dojenje
    8.30-9.00 mliječna kasica odnosa i zitarica koja se radi s vodom od (kršitelj koda)
    11.00-11.30 dojenje
    13.30-14.00 adaptirano (kršitelj koda)
    17.30-18.00 kasica s prosom i vocem ili povrcem
    20.00 dojenje
    22.00 adaptirano
    Noćnom dojenje sigurno jednom a nekad i vise puta

  22. #5772

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Mirela, dok ti se ne javi netko od moderatora, čini mi se da bi trebala ( bar su takve preporuke) imati samo jedan obrok dohrane u toj dobi. Tek se s osam mjeseci polako prelazi na drugi obrok, a s deset na treći. Također, preporuke su da se djetetu dohrana daje u jutarnjim satima i da se krene s onim obrokom od 9-10 sati pa do 12-13 sati, radi ispoljavanja alergijske reakcije na neku namirnicu. Znači kad se uvode nove namirnicu obavezno ih dati u jutarnjim satima ili barem rano popodne zato da se može lakše otići do doktora u slučaju neke gadnije alergijske reakcije. Kad se uvede neka namirnica (3,5,7 dana- kako tko i kako koju namirnicu), onda se ona prebaci u onaj termin obroka koji ti odgovara.

    Ja bih joj konkretno prvi obrok dohrane (žitna kašica s voćem i/ili povrćem) dala u 11 sati, a zatim bi joj kasnije u 13.30-14 (po tvom rasporedu) počela uvoditi "ručak" tj meso+povrće+žitarice. A tamo negdje s 10ak mjeseci bi joj u ovo vrijeme kad joj sad daješ žitno-voćnu kašicu počela davati takvu kašicu kao večeru.

  23. #5773
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mirela, cemu ad? Izbaci ovu h'''' kasicu iu to vrijeme uvedi jedan obrok dohrane. I to je bebi od 7,5 mj dovoljno. Polako ivodi nove namirnice i za nekih mj dana kreni s ruckom. Za sve ostalo ima citav zivot vremena

  24. #5774

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    **** kašica je isto što i čokolino. Smeće.

  25. #5775

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Ne dajem kupovnu kasicu sama je radim od prosa ili neke druge žitarice i u kombinaciji s vocem ili povrcem prilagodenu za tu dob. Alergijskih reakcija na ovo sto je jela dosad nije imala inace uvijek dam malo manju kolicinu pa onda cekam.Sto se tiče Ad mislim da je gladna nakon dojenja pa joj napravio malo Ad prije spavanja. Znaci po vasem misljenju bilo bi dobro da dajem ovu kasicu oko 14 sati odnosno u vrijeme ručka sve ostalo da bude dojenje. Sto je sa ovim mljecnim kasicama nisu dobre ili nisu potrebne?!

  26. #5776
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    iskljucivo dojena bebe,planiram poceti sa dohranom sa 6-7 mj.,kako da krenem

  27. #5777
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Nama se dosad najviše svidjela kuhana kruška (i vodica u kojoj je kuhana). Moram napraviti raspored za idući mjesec

  28. #5778

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Mirela, ovu kašicu što joj radiš joj daj u 11 sati, a onda kasnije kad napuni 8 mjeseci lagano krenite sa slijedećim obrokom za cca 3 sata, a kad napuni 10 mjeseci, onda i 3. obrok cca 3 sata nakon ovog drugog. Ja svojoj sad ujutro dajem voće ili voće/žitarice, a za ručak povrće/žitarice i ponekad meso sa tim

  29. #5779

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    Mirela, ovu kašicu što joj radiš joj daj u 11 sati, a onda kasnije kad napuni 8 mjeseci lagano krenite sa slijedećim obrokom za cca 3 sata, a kad napuni 10 mjeseci, onda i 3. obrok cca 3 sata nakon ovog drugog. Ja svojoj sad ujutro dajem voće ili voće/žitarice, a za ručak povrće/žitarice i ponekad meso sa tim
    Ja sam identicno tako napravila (mi punimo ubrzo 1god)

  30. #5780

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na savjetnimavsada krecemo tim tempom i sve ostalo je dojenje naravno ali i dalje mi se čini da joj je malo navečer samo dojenje nekako mi se brzo probudi možda za dva sata i traži opet pa sad ne znam sto da radim...

  31. #5781

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Pokušaj je dojiti čim je više moguće, da si navuče dovoljno mllijeka. A čini mi se da si rekla da malena ima 7ipol mjeseci...ako nikako ne ide (a ti sama najbolje poznaješ svoje dijete) u smislu da se ona i dalje budi gladna (mada njima sad u ovom periodu svašta zna biti: zubi, nove motoričke sposobnosti ili jednostavno im treba manje sna nego prije, pa se još na snalaze koji dio cjelokupnog spavanja žele izbaciti; uglavnom sve se to ispolji upravo u spavanju,a svi mislimo da su odmah gladni) onda joj počni uvoditi i drugi obrok (ovaj u 14 h).

    Mada moj savjet ti je da vam daš vremena, lijepo nju i sebe u zajednički krevet lijepo lezi s njom i neka joj dojenje bude cijelu noć na raspolaganju. Znaju njih i zubi žuljati, pa ih to često budi, a kud ćeš boljeg lijeka za žuljanje zubića od dojenja. To im nekako smanji pritisak u desnima koji ih jako muči. Bila bi šteta da si sad smanjiš količinu mlijeka bespotrebno s AD. Znači, radije još jedan obrok dohrane polako, nego dodavati AD (jer ima već 7 ipol mjeseci).

  32. #5782

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Onda ću joj pomalo uvesti taj drugi obrok i dojiti. Mada sam s njom u krevetu bila stalno do neka 4 mjeseca vise me sve boli (rame,ruka leđa) od spavanja na sta na lijevom sto na desnom boku i dojila je svako sat i pol do dva. Mislila sam da sam s tim tempom sada gotova ali dobro izdržati ćemo još malo. Javim se kako ide. Pozdrav

  33. #5783
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    iskljucivo dojena bebe,planiram poceti sa dohranom sa 6-7 mj.,kako da krenem
    Pozdrav ki ki, ovdje ti je link http://forum.roda.hr/threads/39417-k...C5%A1-primjer) za koji vjerujem da će ti pomoći

    Citiraj Mirela2 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savjetnimavsada krecemo tim tempom i sve ostalo je dojenje naravno ali i dalje mi se čini da joj je malo navečer samo dojenje nekako mi se brzo probudi možda za dva sata i traži opet pa sad ne znam sto da radim...
    Draga Mirela nije tvom bebaču malo tvoga mlijeka, to je jednostavno takva beba sa takvim ritmom, i ja imam curicu od 7 i pol mjeseci koja jede u prosjeku svaka dva sat i danju i noću bez obzira na uvedene obroke dohrane, ona je takva i takav joj je ritam od rođenja. A i činjenica je da je majčino mlijeko za razliku od AD lako probavljivo pa nije čudo što bebe brže ogladne.
    Ne brigaj tvoje je mlijeko savršeno za tvoju bebicu i ne trebaju joj nikakve bočice pored cike

  34. #5784
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    hvala Xena

  35. #5785
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Koliko su vaši jeli s nepunih 7mjeseci?
    Mi smo polako krenuli sa 6 mjeseci, svaku namirnicu bi testirala 4 dana, tako da smo ih dosad uveli 6. Tih prvi desetak dana jeo je solidno, 2-3-4 kavene najmanje žličice, onda je nešto počeo štrajkati, pa sam mu jedan dan smiksala cijelu krušku i pojeo je SVE! Napominjem do tad sam isključivo gnječila vilicom i onda kad je pojeo to smiksano mislila sam da mu smetaju komadići. Drugi dan opet miksala, nula bodova ni otvoriti usta i otad se mučimo. Slabo jede, otprilike jednu punu čajnu žlicu, i sad ja neznam jeli to dovoljno?
    Napominjem svaki put ga hranim ujutro u isto vrijeme, imamo rutinu, pokušala sam i u drugo doba dana al ništa. I kao da još uvijek ne shvaća to hranjenje, svaki put se čudi. Dam mu i da sam jede, al on žlicu samo koristi za masiranje desni.... Jel griješim u čemu ili je to sve normalno?

  36. #5786

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Mislim da sve radiš ok. To je ionako samo DOhrana. Maleni je još on i treba mu vremena dok se ufura u sve te novosti

    I moja je bila "na dane". Zapravo je još uvijek takva. Samo se nemoj živcirati (znam da je teško) i vidjeti ćeš da će biti bolje. Moguće da ga zubići muče, onda im je isto apetit slabiji.

  37. #5787
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Jutros smo bili na vaganju i mjerenju kod pedice; E. je dobila 240g i narasla 0,5 cm u mjesec dana. U subotu će navršiti 7mj i sad ima 6640g i 64cm, sitna je ali baš lijepo proporcionalna (rođena je inače s 2760g i 48cm). Sestri sam rekla da smo tek na uvođenju prvog obroka dohrane od 6mj i da ga još nismo baš usvojili, a ona je rekla da je prvi već trebala, a polako i drugi...

    Evo kako otprilike izgleda naš raspored hranjenja (ovo je od jučer):
    02.00-dojenje
    05.30-dojenje
    06.30-dojenje
    08.40-kuhana kruška+prosene pahuljice (nekoliko žličica)
    09.30-dojenje
    11.30-dojenje
    12.15-dojenje
    14.00-dojenje
    16.00-dojenje
    17.00-dojenje
    19.00-dojenje
    21.00-dojenje

  38. #5788
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sejla, ma vi ste super cure!

  39. #5789
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Joj hvala apri
    Ma ne bih ju htjela forsati (nakon par žlica joj je dosta i počinje pljuvati), a opet naravno da mi je važno da dobiva sve što joj treba....zato je tu dojenje
    Posljednje uređivanje od sejla : 01.10.2013. at 18:30

  40. #5790

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko su vaši jeli s nepunih 7mjeseci?
    ovo sa masiranjem desni je super. ja svom ne dam žlicu. samo zaprlja sve živo oko sebe i onda moram prati. ne da mi se.

    a za količinu ja isto ne znam. negdje sam čitala kao 150-200g, ali on toliko ne pojede.
    mi isto imamo rutinu kad se jede (on je 7ipo mj, pa malo više i papa) ali nekad pojede pola tanjura, a nekad okrene glavu nakon 2 žlice.
    pogotovo mi ručak "pokvari" dojenje za uspavljivanje - ako se naždere na cici, ručak uglavnom bacam. šteta mesa

    tako da, vidi da li imaš dovoljan razmak između dojenja i krute hrane, da ga ne hraniš sitog.
    i moj je na početku srkao sa žlice. tek kasnije je počeo otvarat usta i žvakat.probaj mu tako dat pod nos, pa možda uspije.


    MOJE PITANJE- kako ste uveli sir? ovaj moj neće pa neće, ne kužim šta mu se ne sviđa, okus ili tekstura? inače sve ostalo je fino prihvatio po tablici, melje ko mlinac, a taj sir napravi facu ko da mu je :bljak:

  41. #5791
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kak sad sir sa 7 i pol?
    kakav sir?
    po kojoj tablici?

  42. #5792

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    evo baš gledam, ledova tablica. dobila kod patronažne.
    sa 7 mj sir i skuta
    sa 8 mj jogurt
    sa 9mj vrhnje

  43. #5793
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ma kojih 150g, niti mu ne skuham toliko.
    On se budi oko 7.30 tad cikimo, I onda oko 8.30-9.00 je dohrana.
    A ne planiram mu gurati pod nos, mislim ne zelim ga prisiljavati, Dali bi trebala?
    Apri Sta ti mislis

    Za sir, prerano ti je jos, kravlje mlijeko tek nakon godinu a I vise.

  44. #5794
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    evo baš gledam, ledova tablica. dobila kod patronažne.
    sa 7 mj sir i skuta
    sa 8 mj jogurt
    sa 9mj vrhnje
    to je sponzorirana tablica
    pogledaj malo bolje, imaju i margarin u njoj
    i pudinge
    i keks

    nije da joj se može vjerovati

    izbor je tvoj

  45. #5795
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kojih 150g, niti mu ne skuham toliko.
    On se budi oko 7.30 tad cikimo, I onda oko 8.30-9.00 je dohrana.
    A ne planiram mu gurati pod nos, mislim ne zelim ga prisiljavati, Dali bi trebala?
    Apri Sta ti mislis
    koje je pitanje?

    treba li dijete prisiljavati na dohranu?

    mislim da ne, ali treba biti uporan i ne odustajati.
    nuditi različito pripremljene namirnice u različita doba dana, dok ne vidimo što dijete prihvaća i što mu odgovara

  46. #5796
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko su vaši jeli s nepunih 7mjeseci?
    Mi smo polako krenuli sa 6 mjeseci, svaku namirnicu bi testirala 4 dana, tako da smo ih dosad uveli 6. Tih prvi desetak dana jeo je solidno, 2-3-4 kavene najmanje žličice, onda je nešto počeo štrajkati, pa sam mu jedan dan smiksala cijelu krušku i pojeo je SVE! Napominjem do tad sam isključivo gnječila vilicom i onda kad je pojeo to smiksano mislila sam da mu smetaju komadići. Drugi dan opet miksala, nula bodova ni otvoriti usta i otad se mučimo. Slabo jede, otprilike jednu punu čajnu žlicu, i sad ja neznam jeli to dovoljno?
    Napominjem svaki put ga hranim ujutro u isto vrijeme, imamo rutinu, pokušala sam i u drugo doba dana al ništa. I kao da još uvijek ne shvaća to hranjenje, svaki put se čudi. Dam mu i da sam jede, al on žlicu samo koristi za masiranje desni.... Jel griješim u čemu ili je to sve normalno?
    Sara 7.10. puni 8 mjeseci i od početka je super prihvatila dohranu i sve ponuđeno.
    Od početka jede pune doze ponuđenog, kod nas nije nikad bilo samo par žličica, nju to jednostavno ide i stvarno dosta jede.
    Primjer, jučer je pojela za doručak krušku i jabuku sa grizom, ručak pun tanjur brokule, večera cijela banana.
    Inače traži jest svaka dva sata tako da naizmjence ide cica pa obrok dohrane + cicanje cijelu noć.
    Ispočetka sam znala ponekad izmiksati neku namirnicu, sada je to isključivo gnječeno, nekad kockice kuhanog voća/povrća.
    Ritam hranjenja prilagođavam njoj i njenom raspoloženju.
    Starija cura nije nikad bila neki ljubitelj klope, a mlađa , eto vidi se iz priloženog.

    fingertips ne radiš ništa pogrešno, svako dijete je drugačije, moje je prava izjelica a i da nije, da pojede samo par žlica ponuđenog ne bih se brinula, mlijeko je ionako namirnica broj jedan tokom prve godine djetetova života tako da mu ništa ne fali.
    S vremenom će se doze pojedenog povećavati

  47. #5797

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    to je sponzorirana tablica
    pogledaj malo bolje, imaju i margarin u njoj
    i pudinge
    i keks

    nije da joj se može vjerovati

    izbor je tvoj
    pa baš sam jučer pogledala onda detaljnije rodinu (koju nemam na frižideru) i vidim sir od 11 mj! i od one tene nesiteo što radi u klaićevoj ona ima od 8mj.
    enivej, ja sama ne jedem margarin pa ne dam ni malom, kekse i pudinge mu ne dam to mi fuj, ali sir sam se mislila ionako oni to nemaju u proizvodnji, pa ne bi valjda to "forsirali"

  48. #5798

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    On se budi oko 7.30 tad cikimo, I onda oko 8.30-9.00 je dohrana.
    A ne planiram mu gurati pod nos, mislim ne zelim ga prisiljavati, Dali bi trebala?
    eto, mom bi to bilo premalo razmak između dojenja i dohrane, samo sat vremena. njemu je idealno 3 sata između, a onda mu uvijek dam i da doji nakon dohrane, za slučaj da je žedan, ili da se nije najeo

    a nisam mislila prisiljavati i zato gurati pod nos, nego da omiriše, pa će možda i liznuti i onda mu se svidi. jer oni zapravo ne kuže da je to isto hrana, i da se od toga mogu najest. njima je u glavi da je hrana u sisi,a ovo sve ostalo je ono: "mama, koji ti je?" sam od sebe sigurno neće svatiti da je na žlici nešto fino, i da to treba i žvakat.

    (i trebala si vidjeti kako je moja sveki jednom nahranila malog pa da znaš šta je prisila... guranje pune žlice u usta.pa kaže, vidi kako je fino pojeo i kad sam je zamolila da to ne radi, jer on nije tukac kojeg se treba našopat, nego neka jede koliko hoće, uvrijedila se! tako su oni to prije..

  49. #5799
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    eto, mom bi to bilo premalo razmak između dojenja i dohrane, samo sat vremena. njemu je idealno 3 sata između, a onda mu uvijek dam i da doji nakon dohrane, za slučaj da je žedan, ili da se nije najeo

    a nisam mislila prisiljavati i zato gurati pod nos, nego da omiriše, pa će možda i liznuti i onda mu se svidi. jer oni zapravo ne kuže da je to isto hrana, i da se od toga mogu najest. njima je u glavi da je hrana u sisi,a ovo sve ostalo je ono: "mama, koji ti je?" sam od sebe sigurno neće svatiti da je na žlici nešto fino, i da to treba i žvakat.

    (i trebala si vidjeti kako je moja sveki jednom nahranila malog pa da znaš šta je prisila... guranje pune žlice u usta.pa kaže, vidi kako je fino pojeo i kad sam je zamolila da to ne radi, jer on nije tukac kojeg se treba našopat, nego neka jede koliko hoće, uvrijedila se! tako su oni to prije..
    Isčitavajući temu dohrane prije nego smo počeli sa istom pročitah da bi razmak između obroka dohrane i cice trebao biti barem sat vremena pošto je mlijeko lako probavljivo "pokupi" sve ono što je malac pojeo pa nema puno koristi od toga.

  50. #5800
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    pa baš sam jučer pogledala onda detaljnije rodinu (koju nemam na frižideru) i vidim sir od 11 mj! i od one tene nesiteo što radi u klaićevoj ona ima od 8mj.
    enivej, ja sama ne jedem margarin pa ne dam ni malom, kekse i pudinge mu ne dam to mi fuj, ali sir sam se mislila ionako oni to nemaju u proizvodnji, pa ne bi valjda to "forsirali"
    da
    sa cca 10 mjeseci ide fermentirano
    pa onda kravlji sir

    ali je jako velika razlika između 7 i 11 mjeseci


    o nutricionisticama i gastroenterologinjama iz klaićeve ne bih
    puno smo pisali o njima
    znamo kakvi su im stavovi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •