Stranica 161 od 182 PrviPrvi ... 61111151159160161162163171 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,001 do 8,050 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8001
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni se čini da mom malcu nisu dovoljna 3 obroka. Ima 10 mj.. Dorucak jede oko 11h, rucak u 14/15h a vecera je u 19/20h.. Između cica ali zapravo samo jednom kak spada, ostalo je bez veze tek toliko, par gutljaja.. E sad, čini mi se da mu fali nešto između ručka i večere.

    Ja mu nudim sisu, on prihvati, par puta povuče i nece vise.. Onda ga uzmem i nosim recimo u sobu a on se pocne bacati i gleda prema kuhinji. Odfuram ga u kuhinju a on ruke prema hranilici, i neutjesno place ako odemo iz kuhinje kad skuzi da nejde jest.. I tako vec danima.. Jako je nezadovoljan sve dok ne pojede veceru, onda je drugo dijete..
    Tako da sam zakljucila da mu treba vise hrane..
    Pa pitam tu, šta da radim, da mu dam popodne da si pojede mako banane mozda ili necega?

  2. #8002
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Daj mu.
    Zdravi meduobrok mu ne moze skoditi, a ako ga cica danju bas i ne zanima, sigurno mu meduobrok i treba.

    Meni je osobno puno logicnije da jedu vise puta po malo nego manje a obilnijih obroka.
    Dojenje na zahtjev bi trebalo nastaviti i hranjenjem na zahtjev?

  3. #8003
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Daj djetetu jesti i budi sretna što nemaš problema s tim

  4. #8004
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    pa ja si ustvari ne mogu zamisliti da mi je dijete gladno a da mu ja ne dam jest
    uvijek može dobiti hranu - to mi je logično...

  5. #8005
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Daj djetetu jesti i budi sretna što nemaš problema s tim
    Jep
    Moja zadnjih dana jede po 5 zlicica po obroku
    A dr veli da je na 5.percentili

  6. #8006
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ok.. Traje to vec par dana, a mene je strah da ne ostanem bez mlijeka ako pojede previse krute hrane.. Jer ni nocu bas ne pocica, vise se uspava na njoj kad se probudi.. Tak da nudim rađe sisu nego hranu, al valjda ništa od toga..

  7. #8007
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ma neće mlijeka nestati. Moj je znao jako slabo cicati, a sad već danima ništa ne jede, nego cica 15 puta dnevno, nekad i po po ure, i ima mlijeka, navuče ga.

  8. #8008
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ok.. Traje to vec par dana, a mene je strah da ne ostanem bez mlijeka ako pojede previse krute hrane.. Jer ni nocu bas ne pocica, vise se uspava na njoj kad se probudi.. Tak da nudim rađe sisu nego hranu, al valjda ništa od toga..
    Daj mu jesti, ako traži. I gubitak mlijeka je normalan. Ne radi bauk oko toga. Iako ne vjerujem da će se to dogoditi tako brzo. Pogotovo tebi koja nudiš ciku

  9. #8009
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu i ja stalno strahujem da nece nestati mlijeka
    Al isto ko i vikki, zadnjih dana opet nacicava i navukla si je jos

  10. #8010
    LuckyB avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Od kojeg mjeseca mogu češnjak i peršin? I rižino i zobeno mlijeko (nezaslađeno)?

  11. #8011
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    A gdje nam je Apri?!?

  12. #8012
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj LuckyB prvotno napisa Vidi poruku
    Od kojeg mjeseca mogu češnjak i peršin? I rižino i zobeno mlijeko (nezaslađeno)?
    ja sam začine (dakle peršin i češnjak također) počela davat iza godine dana kad je počeo jesti našu hranu... ali vjerujem da može i ranije
    rižino i zobeno mlijeko može valjda od kad i riža i zob - ja sam na zobenom mlijeku kuhala griz sa 8 mjeseci...

  13. #8013
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj Lola13 prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje nam je Apri?!?
    Apri pauzira

  14. #8014
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    kakvo je to rižino mljeko? nikad probala, malena mi ima skoro 7mj papa rižu, znaci mogla bi joj s tim davat neku hranu, jer rižu voli a mnogo toga nece da jede

  15. #8015
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ako ćete kupovati ta 'mlijeka' obratite pažnju na sastav. Nije to samo riža/zob i voda...

  16. #8016
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    Apri pauzira

    A neee

  17. #8017
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ninunanu, proguglaj, mozes ga i doma napraviti

  18. #8018
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ćete kupovati ta 'mlijeka' obratite pažnju na sastav. Nije to samo riža/zob i voda...
    zato i pitam.
    al evo znaci mogu ga doma napravit, super

  19. #8019
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,633

    Početno

    Malo razmišljam pa imam pitanje. Neke namirnice su po tablici kasnije jer su alergeni. Što to točno znači? Hm kako da pojasnim - jel to zato što je dijete možda alergično na tu namirnicu pa bi reakcija bila loša? Ili mogu nekako "proizvesti" alergiju? Jel to uopće moguće? Tipa da dijete dobije doživotnu alergiju na nešto što je jelo ranije po tablici, a da je to dobilo kasnije ne bi uopće imao alergiju?

    OK glupo je pitanje, ali me baš zanima

    Kod nas u obitelji nema nikakvih alergija na hranu, pa sam došla do te teme...
    Posljednje uređivanje od Vrci : 17.11.2014. at 20:44

  20. #8020
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa mislim da ako je alergicno - alergicno je
    Ali, po meni, lakse se nositi sa alergijskom reakcijom ako je dijete vece
    Koliko sam nabasala, neke alergije (ili su to onda intolerancije?) nestaju s vremenom
    Npr. smeta ga kravlje mlijeko sa godinu dana, al sa tri vise ne
    Razviju se neki enzimi koje dijete prije nije imalo
    To ti ja onako zdravoseljacki
    Nisam ulazila dublje u tematiku, jer ni u nasoj obitelji nema alergija na hranu

  21. #8021
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Al nije ti to da ce mu to stvoriti alergiju, ako mu das dva mjeseca ranije nego je u tablici
    Tak sam ja shvatila

  22. #8022
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,633

    Početno

    Ja skupljam informacije za borbu s bakom

    Znate ono, a daj mu ovo, samo malo, pa nece nista biti :D

  23. #8023
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A ti onda reci da je tak, da ce dobiti alergiju

  24. #8024
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Pa ce joj rec: kako nama nije nista bilo i nismo alergicni

    Sto cu s bjelanjkom? Ima 11 mjeseci, zumanjak je ok, kad da dam bjelanjak? I zasto tad a ne prije?

    I jel mogu dat pastu koja je kao s jajima, ako jos nije probala bjelanjak? I kakve veze ima bjelanjak s cjepljenjem? Moja se cijepi tek u veljaci, s 14 mjeseci.

  25. #8025
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Malo razmišljam pa imam pitanje. Neke namirnice su po tablici kasnije jer su alergeni. Što to točno znači? Hm kako da pojasnim - jel to zato što je dijete možda alergično na tu namirnicu pa bi reakcija bila loša? Ili mogu nekako "proizvesti" alergiju? Jel to uopće moguće? Tipa da dijete dobije doživotnu alergiju na nešto što je jelo ranije po tablici, a da je to dobilo kasnije ne bi uopće imao alergiju?

    OK glupo je pitanje, ali me baš zanima

    Kod nas u obitelji nema nikakvih alergija na hranu, pa sam došla do te teme...
    Alergija je "pretjerana" reakcija imuniteta. Sa vremenom se imunitet dijeteta razvija i "jača" tako da postoji mogućnost da će dijete sa 10 mjeseci reagirati na npr. bjelančevine kravljeg mlijeka a sa 18 neće.

    [QUOTE=Vlatk@;2700000]Pa ce joj rec: kako nama nije nista bilo i nismo alergicni

    Sto cu s bjelanjkom? Ima 11 mjeseci, zumanjak je ok, kad da dam bjelanjak? I zasto tad a ne prije?

    I jel mogu dat pastu koja je kao s jajima, ako jos nije probala bjelanjak? I kakve veze ima bjelanjak s cjepljenjem? Moja se cijepi tek u veljaci, s 14 mjeseci.

    Bjelanjak je veći alergen od žumanjka. Cijelo jaje treba djetetu ponuditi iza prve godine a prije cijepljenja MO-PA-RU -om pošto je cijepivo razvijano na pilećim embrijima tj. jedna njegova komponenta (PA) stoga je alergija na jaja kontraindikacija za cijepljenje tim cjepivom.

  26. #8026
    Pema avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Koliko dugo napravljene kašice mogu stajati na sobnoj temperaturi? Postoji li razlika između onih s mesom, povrćem, voćem i žitaricama?

    Moj M. jede po malo (pogotovo sad kad ga još i zubi muče). Da li je možda bolje da nakon prve konzumacije kašicu odmah stavim u frižider i kasnije samo podgrijem?

  27. #8027
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Evo ja sam danas prvi put radila rižino mljeko i dala joj. To je bilo smjesno za gledat koliko joj se svidjelo
    I evo nakon mjesec ipo dana napokon je pojela kako spada

  28. #8028
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam danas prvi put radila rižino mljeko i dala joj. To je bilo smjesno za gledat koliko joj se svidjelo
    I evo nakon mjesec ipo dana napokon je pojela kako spada

    Moze recept i od koje rize?
    Hvala

  29. #8029
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    možeš od bilo koje riže, bitno da je bio, odnosno da nije tretirana svim i svačim
    ja sam radila po jednom receptu s neta

    prokuhaš rižu, smiksaš je dobro, dodaš vode (ovisi koju gustocu želiš) i procjediš. Piše da može 5 dana stajati u frižideru i čuvati u staklenoj boci

  30. #8030
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja bi samo dodala da je puno kvalitetnije od smeđe riže, pošto bijela nema baš nekih nutritivnih sastojaka.

  31. #8031
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ja sam radila od integralne...jedino što joj treba 100godina da se skuha

  32. #8032
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Al je zdravija!
    Probaj napraviti zobeno mlijeko. Skroz jednostavno a fino.
    Ja kak sam izbacila mlijeko, sad sve radim sa zobenim. Malom je možda i prestala alergija na km koje ja popijem, al više ga ni neću pit.

  33. #8033
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    mogla bi probati.
    jucer je lizala tanjur i mljackanje joj se cuje do ulice
    kod nas je rižino mljeko pun pogodak
    Al s dojenjem ne posustaje ni nakon obroka, svako dva sata, gleda je i baca se na nju

  34. #8034
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ma ovaj moj se zatvori na 3 dana od zrna riže.. Sve me strah što bi bilo da mu dam r. mlijeka

  35. #8035

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Da se i mi zabilježimo. 19og punimo 6 mjeseci . Pomalo se učimo jesti Malo smo ranije uveli dohranu ( par dana prije punih 5 mjeseci) jer nas očekuje operacija u januaru pa da se koliko toliko priviknemo na nove namirnice..
    Za sad jedemo rižine pahuljice, jabuku, mrkvu, breskvu i krompir. Ovih dana planiramo uvesti i tikvu Ove namirnice jedemo poslije prvog spavanja, dakle oko pola 12, 12.

  36. #8036
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    možeš od bilo koje riže, bitno da je bio, odnosno da nije tretirana svim i svačim
    ja sam radila po jednom receptu s neta

    prokuhaš rižu, smiksaš je dobro, dodaš vode (ovisi koju gustocu želiš) i procjediš. Piše da može 5 dana stajati u frižideru i čuvati u staklenoj boci

    Hvala

  37. #8037

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Bok, i mi se pridružujemo ovom topicu... Prošli tjedan smo krenuli s dohranom, namirnice planiram uvoditi po 5 dana. Cijeli tjedan smo jeli butternut tikvu kuhanu na pari, uglavnom sam zadovoljna. Svaki dan sam dala i pojeo je malo više, prvi dan 1-2 žličice, peti dan skoro 50 ml. Mislim da je to ok . Jučer krenuli s jabukom.

    Ono što me zanima, je voda... ponudim na kljunašicu i skužio je odmah princip, ali radi face kao da mu se gadi i pljuje. Ne brine mene to, ali sad ne znam trebam li mu ponuditi vodu samo nakon tog obroka dohrane (oko podne) ili u toku cijelog dana? Inače beba doji na zahtjeva.

    S jedne strane bih mu nudila da stekne kasnije naviku pijenja vode, ali s druge strane ne bih da mu ta voda zauzima mjesta u želucu na uštrb mlijeka (nije nikad bio neki debeljko, a i sad kako je stariji više nije fasciniran dojenjem kao nekad :D).

  38. #8038
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Mi smo krenuli prije mjesec dana i još uvijek se učimo kamo s jezikom i tim čudnim stvarima na njemu. Od jabuke je dobila mali osip na guzi, ali tek sutradan pa mislim da to nije alergija već možda promijenjen ph urina (?). Uglavnom, pedica nije zabrinuta, ali ovoga jutra prije dohrane se pojavio još jedan malo veći osip... Jučer i zadnjih pet dana jedemo, odnosno pljujemo, kukuruznu krupicu tako da ne može biti od toga. Inače je u platnenim pelenama koje se peru sa žlicom deterdženta i duplim ispiranjem.
    I dalje doji, na zahtjev. Vodu ne pije, nisam nudila, čini mi se da nema za čim.

  39. #8039
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Emmalia prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što me zanima, je voda... ponudim na kljunašicu i skužio je odmah princip, ali radi face kao da mu se gadi i pljuje. Ne brine mene to, ali sad ne znam trebam li mu ponuditi vodu samo nakon tog obroka dohrane (oko podne) ili u toku cijelog dana? Inače beba doji na zahtjeva.
    Obzirom da je na cici i tako dobiva dovoljno tekućine, ima vremena za stjecanje navike na vodu kako se količina dohrane bude povećavala. Dovoljno je ponuditi vodu uz ili nakon obroka dohrane. Preporučam da mu daš piti iz čaše.
    Posljednje uređivanje od phiphy : 08.12.2014. at 08:20

  40. #8040
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja ne bih bebi davala to rižino mlijeko koje je stajalo duže od dan, max dva
    nema više hranjivu vrijednost
    a i ne radiš u labaratorijskim uvjetima za bebu je previše to što bi se namnožilo u pet dana samo od boce, zatvaranja, vađenja iz frižidera
    dan, dva daj bebi ostalo popijte vi. nije to neka količina većinom voda i škrob

  41. #8041
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,563

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Al je zdravija!
    Probaj napraviti zobeno mlijeko. Skroz jednostavno a fino.
    Ja kak sam izbacila mlijeko, sad sve radim sa zobenim. Malom je možda i prestala alergija na km koje ja popijem, al više ga ni neću pit.
    onda jaaako pazi kod uvođenja mlijeka kod njega

    možda ne bi bilo loše napraviti testove, jer ak je reagiral na mlijeko iz cice,onda će burnije reagirat na mlijeko od krave.

  42. #8042
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Uvela sam mu jogurt i na njega nije bilo reakcije. Kravlje mlijeko uopće ne znam da li ću mu uvoditi, s obzirom na to da ga više ni ja ni mm ne pijemo..

  43. #8043
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,563

    Početno

    ko će ga čuvati?

    može bit svakakvih reakcija na mlijeko

  44. #8044
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Deda, on mu sigurno neće davati što ne smije.
    Ma neka on još poraste pa ću onda vidjeti, možda mu ga dam kroz neku hranu, npr špinat na mlijeku..

  45. #8045
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,563

    Početno

    U svakom slučaju oprez i kod prerađrvina, nije to bezazleno da je reagirao na mlijeko iz cice

  46. #8046

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Ovaj tjedan punimo 6 mj i počinjemo sa konkretnijom dohranom...
    dsada sam mu jedno 2 tjedna dala jedan tjedan krušku i jedan tjedan jabuku onako u malim količinama, prokuhane i izgnječene. dobro je reagirao.
    ovaj tjedan planiram tikvicu sa palentom, iako bi radije dala neku zdraviju žitaricu - koju vi dajete u kombinaciji s tikvicom?
    Ono što me najviše zanima, da li taj dan kada dajem tikvicu sa žitaricom dajem i voćnu kašicu ili ne? U koje doba dana najčešće dajete taj obrok?
    Tikvicu ogulim i prokuham ili mora biti na pari? Nakon toga dodam žitaricu i sve to izmiksam?

  47. #8047
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Nemoj dati obje namirnice odjednom, pogotovo ako su nove!
    Uvodi ih jednu po jednu 3-5 dana!
    Od zdravijih zitarica su proso, amaranth, sve bez glutena.
    Proso ti je npr super za pocetak!
    Tikvicu mozes kuhati u malo vode narezanu na kockice i onda zgnjeciti s vilicom i pomijesati sa kuhanim prosom, kada obje te namirnice uvedes!

    Najbolje je nove namirnice davati ujutro, zbog mogucih reakcija/alergija.

    Za pocetak dohrane i za 6mj je dovoljan jedan obrok.
    Za pocetak mozes uvesti neku zitaricu prvo samo da beba osijeti okus i novu telsturu, a onda ju pomijesati sa kruskom ili jabukom tj vec isprobanim namirnicama

  48. #8048

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    dakle jedan dan dajem samo tikvicu bez žitarice, a jedan dan samo žitaricu?

  49. #8049
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    recimo sad daš tikvicu par dana, a onda možeš 5 dan uvesti žitaricu, nakon toga možeš kombinirati

  50. #8050
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/39417-k...%A1-primjer%29
    evo ovdje ti je jako ljepo objašnjeno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •