Stranica 178 od 182 PrviPrvi ... 78128168176177178179180 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,851 do 8,900 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8851
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne moraš tri obroka odmah u startu. To ide malo po malo, kako procijeniš da djetetu treba.
    Pile možeš i sada. Nemoj ga soliti.

  2. #8852

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Sto vise citam sve sam zbunjenija. Imam domace mrkve pa mozdanajbolje onda poceti s tim. Imam jos mj dana za razmatranje pa cu vidjeti. Kako kuhate mrkvicu na pari ili u vodi?

  3. #8853
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Svejedno. Kak ti se da i kaj stigneš.
    Super je da imaš domaće.

  4. #8854
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Tenkju na odgovorima . Mah, ne brinem onda ni za voce ionak sam brlja po ustima trenutno i po mogucnosti prducka hranu van iz usta. Ne vidim kako bi od toga mogao ijedan obrok izac, a kamoli tri. Trenutno mi je to smijesno i slatko, al nadam se da bude uskoro krenuo bas klopati, ovak vise slucajno proguta dok se igra nego sto je namjeravao. Cickalo jedno

  5. #8855
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Dobili (kršitelj koda) žitne pahuljice i neki prah kaj se muti u mlijeku. Deca neće jest.
    Traže proso s jabukom, po navici. Sad se ja davim u hrani za dojenčad. Ima fest šećera.

  6. #8856
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nema!

  7. #8857
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Što nema?? Piše lijepo da ima 44 g šećera na 100 g praha.

  8. #8858
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što nema?? Piše lijepo da ima 44 g šećera na 100 g praha.
    Šečera ili ugljikohidrata?

    Da li si pogledala koliki je udio ugljikohidrata u običnom pšeničnom grizu?
    Da li znaš koliko je udio prirodnih šećera u npr. voću koje je dodano u kašicu ili "prah"?

    Lako je odmahnuti rukom i reći: ja to neću, to nije dobro, ali treba ipak nešto, nekada i proučiti.

    Osim toga, bebama su kalorije neophodne. Nema rasta i razvoja ako ne dobivaju puno kalorija. Samo povrće nije dovoljno, ma ni voće nije dovoljno. Neophodne su im žitarice u obliku koji će njihov, još nezreli, probavni sustav moći iskoristiti. Obične žitarice koje mi odrasli jedemo nisu dovoljno dobre za bebe do bar 2 godine.

    Kao što bebi nećemo dati obično mlijeko, nego ono baš prilagođeno njima, kad već imam mogućnosti da ga kupimo, tako im nećemo dati ni žitarice za odrasle. Uglavnom im samo opterete probavni sustav i pokakaju ih kakve su i pojeli.
    Čista logika, koju su znali i naši stari, davno prije interneta i lako dostupnih knjiga.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 07.12.2017. at 11:41

  9. #8859
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Joj Beti, opet dociraš.
    Čini mi se da nisi ništa proučila upravo ti.
    Sastav (kršitelj koda) bebe napitka sa žitaricama je sljedeći:
    85 g ugljikohidrat, od čega šećer 44 g.
    Šećer su dodali.
    Šećer nije iz voća jer prah nije voćni.
    Dodani šećer bebama ne treba kao izvor kalorija. Tako baždariš organizam djeteta i ukus na veće doze šećera.
    Takvi izvori kalorija vode u pretilost, za razliku od masti za koje si i sama napisala da ne debljaju.

  10. #8860
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    prvi put cujem da zitarice (obicne) koje jedu odrasli nisu dobre za dohranu bebama
    i apsolutno nigdje to ne pise
    a nasi stari sigurno nisu hranili bebe (kršitelj koda) rizinim ili kakvim vec pahuljicama...
    slazem se sa zutom, ti dodani seceri su apsolutno nepotrebni i ne nose nista dobroga...

  11. #8861
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Vjerujem da netko ne voli žitarice za bebe u kutijama, iako točno zna njihov sastav. Ja tako ne volim prašak u kutijama koji glumi mlijeko i moja djeca taj AD ( kako se to već zove), nikad nisu probala. Prvu godinu su bila dojena, kasnije su pila obično mlijeko.

    Nemam ja ništa protiv mliječne formule za bebe, to je napredak, to je idealno kada majka ne može dojiti, ALI ja to nisam koristila.
    Išla sam sada čitati sastave mliječne formule, i to one za novorođenčad. Koliko tu ima šećera i naravno ostalih ugljikohidrata. Uostalom, mora imati, ljudsko tijelo bez ugljikohidrata ne može. U 100g praška AD za novorođenčad ima 57,8 g ugljikohidrata, od toga 41,1 g šećeri. Jedan lino ima u 100g proizvoda 25g šećera.
    Ništa nije crno-bijelo

    Uglavnom, napredak nam je dao mliječne formule za beba, a dao nam je i žitarice za bebe i ostalu hranu prilagođenu bebinom probavnom sustavu i potrebama, a isto tako prilagođenu modernoj mami koja nema višak vremena.
    Meni je dojenoj bebi u prvoj godini, sva dohrana samo to: DOhrana, manje bitna ako je pogodna za bebu. Tek kad se beba prestane dojiti, treba itekako razmišljati o ishrani.

    Opaska: oduševilo me kod traženja podataka o AD moraš kliknuti važnu napomenu koja kaže da je dojenje prvo, a tek ako želiš i klikneš, dat će ti podatke o AD. Velika je to stvar. Bila sam na stranicama raznih proizvođača.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.12.2017. at 12:57

  12. #8862
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nemam pojma o čemu ti i kako si prešla na ad. Ovaj prah nije ad. To je dohrana. Mućka se, prema uputama, sa ad-om. Ja ga sebi mućkam sa kakaom, a ne dodajem šećer jer je već preslatko. Baždarena sam na stvarno velike količine šećera pa i to nešto govori.

    Na koju količinu vode ide tih 100 g praha ad-a? Ljudsko mlijeko ima 7 g laktoze na 100 ml mlijeka.

    O, da, sve je prilagođeno bebama. Kinder Bueno i smoki, voćni jogurti, sve je to za djecu optimalno, jer proizvođači misle na razvitak djeteta, ne na profit. Od šećera rastu.

  13. #8863
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Opaska: oduševilo me kod traženja podataka o AD moraš kliknuti važnu napomenu koja kaže da je dojenje prvo, a tek ako želiš i klikneš, dat će ti podatke o AD. Velika je to stvar. Bila sam na stranicama raznih proizvođača.
    tu opasku proizvodjaci nisu stavili iz silne ljubavi prema dojenju, vec zato sto su primorani raznim direktivama i zakonima koji barem deklarativno stite dojenje

  14. #8864
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Prema preporuci pedijatrice započela sam s dohranom sa 5mj. Isto tako, po preporuci sam prvo ponudila povrće (domaća, kuhana blitva s par kapi maslinovog ulja, neslano). Muči me što su svi govorili da bebe u pravilu pojedu koju žličicu, pljuckaju, ali moja doslovno guta i prvi dan je plakala jer sam joj očito premalo pripremila misleći da neće pojest više od par žličica. Kad sam u blitvu dodala mrkve još je veselije papala. Muči me koliko je dovoljno? Bojim se da ne pretjeram a ne bih htjela ni da ostane gladna ako već želi... Ona je nakon hranjenja kašicom za otprilike dva sata ponovno gladna i stavljam ju na cicu, inače mi papa svaka 3-4 sata, kako kad.

  15. #8865
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zeludac djeteta je otprilike velicine stisnute djetetove sake. No potrebe se razlikuju od djeteta do djeteta.

    Ne znam koliko je trenutno stara, ali u prvoj godini je bitno ne zamjenjivati obroke majcinog mlijeka bilo kojom krutom hranom.

  16. #8866
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Vanilla, ja bi joj dala jest koliko zeli. Moj stariji je jeo pa par zlicica kad je pocela dohrana, al mladji je odma navalio kao tvoja. S tim da bi on sve strusio I odma poslije sisao. Mogu ti rec da je puno bolje kad dijete s veseljem jede I nije istina da vecina djece pojede po zlicicu dvi. Ja ih znam puno sto su od pocetka s veseljem jeli.

  17. #8867
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja konacno imam dijete koje zeli jesti i dam joj koliko zeli
    Nekad je to vise, nekad manje, cim okrene glavicu micem tanjur

  18. #8868
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Pita od kakija mi je uspjela. Djeca su jela. Ide kora za pitu, jel, i gore fil, a fil je samo mljeveni kaki i pola žličice agar agara. Divota.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.12.2017. at 20:21

  19. #8869
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Ja konacno imam dijete koje zeli jesti i dam joj koliko zeli
    Nekad je to vise, nekad manje, cim okrene glavicu micem tanjur
    izgleda da sam se prerano poveselila
    vec jedno tjedan dana mrlji s hranom, a danas je pojela stvarno malo
    par zlicica za dorucak i rucak
    za veceru nije htjela svoje omiljeno jelo, pojela zlicicu i nece vise
    majke mi, lakse bih podnijela da je lovi viroza (najveca seka je bolesna), nego da imam i treceg odbijaca dohrane

  20. #8870
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Kako podvaliti c vitamin djetetu koje ne voli kiselo uopće?

  21. #8871
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da li misliš na hranu sa C vitaminom ili umjetni C vitamin?

    Ako baš moraš umjetni, kupi koji sirup za djecu koji ima fini okus. Moja je voljela Pikovit, no ja nisam davala umjetne vitamine prije 3 godine, a i onda samo u proljeće, reda radi, da više ne slušam: zašto djetetu ne daješ vitamine? Kao da ih u hrani nema dovoljno pa makar jela male količine.

  22. #8872
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Hrana.

  23. #8873
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da se prebacim na ovu, prikladniju temu (prije sam pisala na Tablici dohrane).

    Znaci, dohranu smo probali uvesti sa 6 mj., nije bas islo (proso, breskva, banana..) pa smo napravili malu pauzu i krenuli sa sporijim uvodjenjem novih namirnica. Izjelica definitivno nije.

    Do sad je lijepo prihvatila rizine i prosene pahuljice, palentu tak-tak, jabuku, krusku, mrkvu, bucu voli, ali joj izaziva grceve pa joj je vise nisam davala (puno ju je bilo neprobavljene u stolici). Batat ne voli.
    U sve joj stavljam maslinovo ulje.

    E, sad, sve joj moram maskirati jabukom ili kruskom, inace nece.
    I jos uvijek su to kasice, tekstura mora biti kasasta, zeludac joj se dize na grudice. A i sve kuhano zbog lakse probavljivosti (osjetljiva crijeva).
    Za 10 dana ce 8 mj.
    Jedan obrok dohrane dnevno.

    Danas cu probati tikvicu.

    Grijesim li puno sto maskiram jabukom/kruskom, jer jedino tako hoce pojesti? Naravno, prvo ponudim izvorni okus, a ako ne ide, kamufliram.

    Uskoro cu probati i s komadicima.

  24. #8874
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Optimist, ja mislim da ne griješiš dodavanjem namirnica koje voli u nove)ne baš omiljene.
    Dohrana je u upoznavanju okusa, mirisa i tekstura i prihvaćanju krute hrane i bitno je da se dohrana djetetu sviđa.
    Ja bih na tvom mjestu još samo nudila i komade da se samohrani pa kombinirala hranjenje žlicom sa njenim istraživanjem.

  25. #8875
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hm, kuhana kruška s maslinovim ionako nije neki izvorni okus

  26. #8876
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mi smo napokon krenuli. Prihvatila je lagano žgance s bananom, batat s maslacem, kvinoju s kruškom, da bi danas nakon dva dana uspjeha, i porcije prosa s bananom povraćala. Nije ni bolesna. Samo je izletilo iz nje. Razmišljala sam da sam je možda nespretno primila oko pasa pa joj stegnula želudac. Ali nije bilo netom nakon kaše, već nakon dojenja. A izletilo je i mlijeko i kaša.

  27. #8877
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Kak me muči mala. A!
    Danas je pojela kesten pire (od običnog kuhanog) + banana pire. Bar nešto.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.10.2018. at 19:59

  28. #8878
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jao meni uopce nije pao na pamet kesten pire

  29. #8879
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ali ak daješ kesten pire daj domaći u kupovni znaju svakaj staviti

  30. #8880
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Znam. Imam doma kestena friško nabranih

  31. #8881
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Dajete li im Veronikinu skutu? Ja je danas probala, ali mi se ucinila poprilicno slanom.

  32. #8882
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kak me muči mala. A!
    Danas je pojela kesten pire (od običnog kuhanog) + banana pire. Bar nešto.
    zuta, jeste presli na dva kruta obroka?
    Ja bih presla, ali onda nece pojesti dovoljno mlijeka, i ovako jedva navucemo na 500 ml :/

  33. #8883
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Optimist, ako je slana ne daj joj. Radije nađi neki mladi svježi sir ako možeš.
    Što se tiče drugog obroka, ne forsiraj.
    Čini mi se da i prvi nije još najbolje sjeo. Ako vidiš da je samo brljavila daj joj bocicu.

  34. #8884
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    zuta, jeste presli na dva kruta obroka?
    Ja bih presla, ali onda nece pojesti dovoljno mlijeka, i ovako jedva navucemo na 500 ml :/
    Ne. Jedva pojede ovaj jedan. Bilo joj dajem iza ili prije mlijeka ista priča.

  35. #8885
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist, ako je slana ne daj joj. Radije nađi neki mladi svježi sir ako možeš.
    Što se tiče drugog obroka, ne forsiraj.
    Čini mi se da i prvi nije još najbolje sjeo. Ako vidiš da je samo brljavila daj joj bocicu.
    Onda cu preskociti skutu.
    A pojede ona kolicinski OK ono sto voli.
    Super pojede npr. pirov griz s jabukom/kruskom i kokosovim uljem. Izgleda da cu sve morati maskirati u te slatkaste okuse :/
    Sad je pocela strajkati s bocom, nateze je duuuugo pa sam zato mislila uvesti i drugi kruti obrok. Ali onda nece unijeti dovoljno mlijeka.

  36. #8886
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Jedva pojede ovaj jedan. Bilo joj dajem iza ili prije mlijeka ista priča.
    I vi se natezete s hranom.

  37. #8887
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Da. Iz mog malog uzorka mi se čini da što je dijete aktivnije to ga manje zanima hrana.

  38. #8888
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod mene obrnuto. Miran nije htio jesti, hrana mu nije nikad bila potrebna
    Ona s crvima u guzici jede kad i sto god joj dam. Sok mi nakon nejedaca, cesto napravim premalo il se iznenadim kad zica

  39. #8889
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Kruška i batat. Uspjela kombinacija.

  40. #8890
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Znam sve oko novih (ne)tablica

    Ali...kada biste po tim novim smjernicama bebi kasice radili s kravljim mlijekom? Mislim na griz, instant pahuljice...
    Ne volim kupovati pahuljice koje imaju u sebi ad, nego joj radim na njenom ad-u. Griz kuham na vodi pa dodam voce.

  41. #8891
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Od šestog mj moš kuhat na mlijeku, ali ne ga davat kao piće.

  42. #8892
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A kasice/pahuljice? Tipa rizine i slicno?

    Moja ce evo skoro 10mj, za sad jos nigdje nisam dodala kravlje mlijeko. Ostalo mlijecno jede

  43. #8893
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ja to sve kuham na gusto, tako da ne ispadne baš da popiju išta. Mlijeko bude samo medij.
    A mislim, jel mlijeko nužno?

  44. #8894
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A nije. Al voli ujutro pojesti pahuljice,pa si mislim dal da stavim mlijeko ili ad i dalje

  45. #8895
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ako su pahuljice možeš ih raditi na ad

  46. #8896
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Možeš i jedno i drugo. Možeš i na biljnom mlijeku. Ili na kozjem.

  47. #8897
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma jedva se cekam rijesiti ad-a

    Budem joj za pocetak jedan dan skuhala griz na mlijeku

    Joj nakon malca nejelice imam izjelicu, za sad barem. Ne mogu vjerovati koji je to uzitak

  48. #8898
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moja pojede dva kasasta obroka. Nece nikakve komadice, grudice i sl. I hoce sve samo slatkasto. Blitvu, spinat...smaze s jabukom/kruskom. I pojede finu porciju, osim ako joj je losiji dan. Ali to hranjenje traaaaaje.
    Idemo sporo s namirnicama radi njenih crijeva.
    Sve se mislim kako ce to izgledati kad joj ponudim meso.
    E, da, kokosovo ulje joj se jako svidja.

  49. #8899
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moja radije jede ako se sama hrani. Inače bih mislila da je odbijač, ali izgleda nije, već joj jednostavno ne odgovara da joj ja dajem žlicu po žlicu.

  50. #8900
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Kada joj primičem žlicu ona trlja oči, a nije pospana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •