Stranica 177 od 182 PrviPrvi ... 77127167175176177178179 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,801 do 8,850 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #8801
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mi smo uzeli neku gumenu žlicu za prvo dijete. Isto smo bili u strahu da će dijete umrijet ako pojede komad veći od dvajs puta dvajs milimetra. Danas drugo dijete se zagrcava i kašlje jer mu krivo uletila kruška. Ja ni mrdac. Dok se čuje da kašlje dobro je. Kad se kašalj ne čuje onda je loše. Tad ga za noge i okreni naglavce.

  2. #8802
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako mu je dojenje jako bitno, tek tad nemoj ukidati zbog odlaska u jaslice. Mozes dojiti koliko god dugo zelis, neovisno o vrticu i poslu.

  3. #8803
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemam nikakvu ideju za doručak. Žgance i kajganu neće. Griz mi je bezveze za ujutro jer je sami škrob. Za vrtićke knedle nemam svježeg sira, a i previše su pojeli mliječnog u zadnje vrijeme. Proso sa jabukom jedu u međuobrocima. Pohani kruh sam radila neki dan. Tikvice nisam vidjela u Konzumu zadnji put. Ne znam ima li ih više uopće. Valjati tijesto za drugi pokušaj kiflica bi trajalo i trajalo. Da radim kašu od buće nemam meda. Mala neće jest inače. Ne znam.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.10.2017. at 09:05

  4. #8804
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Žuta, moji vole pancetu i sir, solo.
    Znam napraviti "burekiće" http://forum.roda.hr/threads/47786-m...-trebam-recept, veće količine koje onda imam u škrinji i vadim i pečem po potrebi.
    Napravim bućnicu, ispečem ju pa par pečenih štruca zamrznem i onda samo 15-20 minuta u pećnici da se odmrznu i zapeku.
    Jaja na oko su isto popularna, a i scrambled (razbijena frk u tavu pa kuhačom miješati dok se peku) na šniti kruha.
    Gris su ko manji jeli kuhan na vodi od kompota od jabuka, pa u toplo naribam ili zgnječim neku svježu voćku, malo meda, namočenih chia i mljevenih badema ili lješnjaka.

  5. #8805
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Sir i špek jede kod bake. Ako joj to počnem pravit onda će cijeli tjedan za doručak imat samo sir i špek.
    Za burek i bućnicu nemam radni stol.
    Jaja gola pečena neće ni primirisat (na mene).
    Griz mi je nezamisliv na vodi.

  6. #8806
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Griz je super namirnica, ima vitamina i minerala, daje snagu, ukusan je i u slanim i u slatkim varijantama. https://kalorijskatablica.com/griz-k...i-za-zdravlje/

    Najviše ga volim kao njokići u juhi, tj. grisknedle. Može i sa kakaom, sa voćem, može kao kašica, može ga se ohladiti i rezati kockice. Nama je griz dugo bio zadnji obrok u danu, prije spavanja.

  7. #8807
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ma i nama je pa ne želim da jedu griz i za doručak i za večeru.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.10.2017. at 21:08

  8. #8808
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Samo gledam i mislim si kako bi sve ovo poslalo moju kcer direkt u bolnicu.

    Kod nas samo bijesne gliste za obroke.

  9. #8809
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Danas je papao sirni namaz i kruh. Stalno varijacije na sirno, mliječno i to mi polako ide na živce.

  10. #8810
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Nama su friški hit kuhani žganci s voćem (sviđaju mu se suhe marelice). Probava postaje redovitija. I seka se ko beba davila u žgancima, sad ni prismrdit (uzalud priče kao mala si jako voljela )

  11. #8811
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Joj blago vama, pa vaša djeca JEDU.... Moja ne bi ni pomirisala 90% ovog ašto nabrajate. Kruh dolazi u obzir samo sam. Bez ičega. Probali sirne namaze, maslo, margarin, đem, pekmez, eurokrem....... Jedino nisam paštetu probala. Sve pljuje čin skuži da nije sam kruh. A griz jedino ako bistru juhu zgusnem na grizu. Jaja alergična. Voće ni nacrtano, jedino jednu kašiću od šljive hoće, bananu svaki 5. put. Špek nisam ni probala, još će mi se ugušiti.

  12. #8812
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vera, moja sad 21-mjesecna kcer nece pojesti NISTA na kruhu. Doslovno nista. Jako se ljuti kad joj ponudim takvo nesto.

  13. #8813
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Napravi onda domaći kruh i nabacaj u njega kajgod imaš.

  14. #8814
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Vera, moja sad 21-mjesecna kcer nece pojesti NISTA na kruhu. Doslovno nista. Jako se ljuti kad joj ponudim takvo nesto.
    Prijateljičin mali je do škole inzistirao da je hrana "čista"-sami kruh, namaz, sir, salama sa strane, sama pašta, umak odvojeno, sama riža, gris...
    Ima takve djece.

    VeraM, ne moraš se bojati da će se zadaviti, većina malih pancetu (sitno rezanu ofkors; prvo na centimetarski prutić pa njega na tanke fetice) jednostavno guta. I dave se u njoj!

  15. #8815
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Napravi onda domaći kruh i nabacaj u njega kajgod imaš.
    Dijete koje ne jede namaz na kruhu vjerojatno nece pojesti ni kruh s primjesama. Mozda eventualno neke sjemenke mogu biti unutra. Kod nas prolazi amaranth i poneki komadi cjelovitog zrna. Vise od toga ne voli.


    No ona jede voce i povrce samostalno. Ovo s namazom je vise meni bitno da si olaksam zivot ponekad. Nemam uvijek dovoljno vremena za pripremu svih obroka u kuci i van kuce (mislim, imam - jer nemam drugog izlaza. Ali voljela bih da ne moram bas sve kuhati sama.)

  16. #8816
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Treba probati. Kruha ima sto varijacija. Možda jedna od tog pali.

    Djeca su za večeru imala miks mrkva, grah, proso, ječam, picek, maslac. I mala je to takvo pomiješano htjela jesti. A prije dvije nedjelje bi pljuvala van.

  17. #8817
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mali je reko "papa" u snu.
    Ovih dana samo ponavlja "papa" preko dana i zija na sve kao žutokljunci vrapci.

  18. #8818
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Uskoro bih krenula sa malcem na dohranu jer se ljuti dok nas gleda kak jedemo. Ima 5i pol mjeseci. pedijatrica je rekla da mu dajem neke (kršitelj koda) zitarice i rizine pahuljice. Pojma nemam sto je to.jel mu mogi davati nesto drugo umjesto toga? Stbarno ima kila,ne bih ga bezveze sopala. Inace je 95% dojen

  19. #8819
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam krenula sa kuhanom jabukom i kruskom, pa sa kasicom od kuhane jabuke, kruske i prosa (zobi). A dosta brzo smo krenuli i sa ostalom hranom, mesom, juhicama, kuhanim povrcem, svjezim povrcem, mekim vocem (nekuhanim)... sad s malo vise od godinu dana jede sve sto i mi... slobodno mu sama napravi nesto.

  20. #8820
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj BambiDi prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro bih krenula sa malcem na dohranu jer se ljuti dok nas gleda kak jedemo. Ima 5i pol mjeseci. pedijatrica je rekla da mu dajem neke (kršitelj koda) zitarice i rizine pahuljice. Pojma nemam sto je to.jel mu mogi davati nesto drugo umjesto toga? Stbarno ima kila,ne bih ga bezveze sopala. Inace je 95% dojen
    ako je zdrav, lijepo napreduje i sve je ok sto se toga tice, nema potrebe pocinjati s dohranom prije navrsenih 6 mjeseci.
    umjesto gotovih kasica, pripremi sezonske namirnice, ako imas domace i netretirano - to je idealno.
    mozes krenuti s bilo cime, vazno je na pocetku ici postepeno i uvoditi jednu po jednu namirnicu. bez zurbe

    Dohrana

  21. #8821
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I sad barem bude friških jabuka i onih jesenskih kruški, mi smo isto s tim počeli. I s nesretnim rižinim pahuljicama.
    Za drugi puta imam drugačiji plan

  22. #8822
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemoj rižine jer navodno baš prerađevine za klince imaju najviše arsena.
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ti/949697.aspx

    Imaš opcije:
    - proso
    - bulgur (grubo mljevena pšenica)
    - kus kus (nešto manje grubo mljevena pšenica)
    - kukuruzna krupica
    - griz
    - zobene pahuljice
    - leća (crna, crvena, zelena, smeđa)
    - kvinoja
    - amarant
    - tapioka
    - batat

    Sve od toga je lako za pripremit.
    Nama je proso broj jedan. Klinka 2+ i sad jede proso s jabukom.

  23. #8823
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni je to s rizom malo prenapuhano...umjerenost u svemu, tako i s rizom
    al rizine pahuljice stvarno nisu nuzne, i rizu je lako oprati i skuhati
    medjitim, sad ima puuuuuno sezonskog voca i povrca pa stvarno mozes birati
    jos ako je domace, ihaaaj!


    moja pljuje jabuku i mrsti se
    i krusku
    a fine, slatke, domace i nisu tretirane
    moramo probati povrce, imam domacu mrkvicu pa cemo probati
    al zadovoljna sam, za razliku od prethodne dvije, ova hoce otvarati usta
    nema veze sto ispljune, lol

  24. #8824
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Napravila sam sad tako dobru stvar. Jedva sam se suzdržavala da to ne pojedem sama. Ovako. Red piškota, na njih sok od šipka, na to miksani kaki, na kaki slatko vrhnje. Ideju dobila sa 24kitchen, osim kaj je žena koristila liker, maline i mascarpone + slatko vrhnje.

    Klinci su preko volje pojeli par zalogaja.

    Postoje li piškote koje nemaju šećera ili neka opcija tome?

  25. #8825
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    E hvala, to me zanimalo. super popis zitarica. Da ne uvedem neki industrijski s***t bez potrebe, bar ne dok imam vremena i beban mali. Ok, pricekat cu jos koji tjedan pa krenuti s povrcem i vocem. Za zitarice pitam jer malo sam streberica, pa se volim pripremit unaprijed

  26. #8826
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nema potrebe da uzimaš kaše koje su mljevene do brašna kada može ovo čemu ostaje kakva takva tekstura nakon kuhanja.

  27. #8827
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Djeca nisu najbolje primila knedle sa šljivama i sad ih ja moram požderat da se ne bace. Bože pomozi.

  28. #8828
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zuta, bas ti je tesko

    nego, ja imam dijete koje jede
    ono, otvara usta kad vidi zlicicu
    i poludi kad vidi da mi ostali jedemo, a ona ne
    od srece bih joj odmah uvela tri obroka
    drugi ce uskoro, u svakom slucaju

  29. #8829
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ginger, znam kako ti je

  30. #8830
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Uzela sam detetu feijou. Jela je samo meso ploda, koru nije htjela pa ću je ja. Vrlo aromatično, ali ok, prolazi. Mala više voli kiselo od mene, pa je pojela odmah sve, jedno dvajs komada. Vidjet ću kako će manje dijete reagirat.

  31. #8831
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Smatrate li srdele kvalitetnim obrokom?

  32. #8832
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Svježe? Naravno.

  33. #8833
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Plava riba, pogotovo svježa je meni uvijek kvalitetan obrok. S blitvom ili lešo krumpirom, to je nama sasvim solidan obrok.

  34. #8834
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I meni je riba kvalitetan obrok. A srdela ni je jedna od top riba

  35. #8835
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    srdela je top topova, ali što se tiče male djece, mana joj je što ima puno malih koščica, više kao dlačica, koje nije lako očistit
    pa moja djeca nisu baš fanovi jer im sve smeta, tako da obrok se sroza sa kvalitetnog na "jedva da su išta pojeli" obrok, ista stvar vrijedi i za trlje. Zato mi sa djecom ipak bolje prolazi veća riba ili svježe kozice

  36. #8836
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Bez obzira što je pržena u suncokretovom ulju?

    Moji obožavaju. Grickaju pol zdjele kao da je čips. Ali svi svuda govore da pržena hrana nije dobra.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2017. at 10:51

  37. #8837
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi nemamo svjezu pa jedemo kvalitetnu konzerviranu.

  38. #8838
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Pa ko przi srdelu u suncokretovom ulju? To se na gradele baci moji isto vole srdelu...a mozes je i pohat, ako je malo veca...to mi je ekstra fino.

  39. #8839
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne znam gdje bih gradele trebala pripremiti u zatvorenom stanu po zimi.
    Samo sam takve srdele ikad jela.

  40. #8840
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Bez obzira što je pržena u suncokretovom ulju?

    Moji obožavaju. Grickaju pol zdjele kao da je čips. Ali svi svuda govore da pržena hrana nije dobra.
    Pa ne jedu to svaki dan... Samo ti to prži! Ocijediš na salveti i kraj priče.

  41. #8841
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam gdje bih gradele trebala pripremiti u zatvorenom stanu po zimi.
    Samo sam takve srdele ikad jela.
    Staviš na rešetke u pećnicu ili malo ih pouljis na tanjuru i bacis na vruću tavu.

  42. #8842
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znači ja ne radim srdele na principu dubokog ulja nego malko povrsinskog

  43. #8843

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Iskusne mame moze pomoc. Ako sam na krivom mjestu prebacite me. Ja sam mama izdajalica vec 5 mj znaci beba papa samo moje mljeko na bocicu. E sad polako se pripremam za dohranu koju planiram uvesti sa 6mj. Zanima me citala sam dosta o rizinim pahuljicama jel to ok za pocetak i ako me ko moze uputiti koju kolicinu da napravim?

  44. #8844
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne razumijem zašto su rižine pahuljice tako popularne?
    Anika, ja bih rižu izbacila, i ako već mora biti nešto bez glutena imaš proso. Lagan i brz za skuhati.

  45. #8845
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, zuta, nemoj siriti toliku paniku
    ne treba rizu izbaciti iz prehrane
    umjerenost u svemu...

    Anka, procitaj malo o dohrani na rodinom portalu, a imas puno i tu na forumu
    mozes poceti bilo kojom namirnicom, to ti ispocetka budu jako male kolicine
    djeca su razlicita, trebas pratiti svoje dijete
    mojima, recimo, odgovaraju neutralniji okusi - zitarice pa onda povrce, voce tak-tak
    kod nekog drugog je obratno
    ti ces vidjeti kako vama ide
    ako imas nesto domace - super!

  46. #8846
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne treba, ali bebe su najosjetljivija skupina i sve što je nama umjereno njima može biti previše. Rižu je bar lako zamijeniti.

  47. #8847
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    jesu bebe osjetljive i treba paziti
    al u vecini toga sto jedemo ima nesto stetno
    koliko hormona ima u kravljem mlijeku, u mesu, pesticida u povrcu...nastavi niz...
    svako malo se dize frka oko necega
    i dalje mislim da nema potrebe izbaciti rizu u potpunosti

  48. #8848
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne u potpunosti, ono tu i tamo obrok, ajde. Ali roditelji često prvih mjeseci dohrane baš koriste rižine prerađevine najviše, a evo što stručnjakinja kaže za to:
    Najveći problem u priči s arsenom u riži upozorava Benutić, jest činjenica da brojni prehrambeni proizvodi za djecu i dojenčad sadrže rižino mlijeko kao zamjenu za kravlje mlijeko. A to je najosjetljivija populacija. Literaturni podaci o prisutnosti arsena dokazuju da rižini vafli, rižine oblatne, rižini krekeri i rižini kolačići mogu sadržavati velike količine anorganskog arsena zbog čega mogu znatno povećati prehrambenu izloženost dojenčadi i male djece arsenu.

    No regulativa više nije primjerena jer su podaci pokazali da anorganski arsen uzrokuje rak pluća i mokraćnog mjehura te rak kože, a i to da su utvrđeni brojni štetni učinci čak i pri izloženosti količinama manjim od onih koje je preispitala Joint FAO/WHO Expert Committee on Food Additives (JECFA). Naime, utvrđeno je da je konzumacija riže u Europi dosta učestala, osobito među pripadnicima određenih etničkih skupina i djecom mlađom od tri godine, te da su oni najizloženiji anorganskom arsenu iz hrane. Procjenjuje se da je prehrambena izloženost anorganskom arsenu kod djece mlađe od tri godine, uključujući onu iz hrane na bazi riže, dva do tri puta veća nego kod odraslih.

  49. #8849
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Ne mogu naci tu na forumu, a vjerujem da ima na sto mjesta. Krenuli smo s dohranom sa sest mjeseci sa onim povrcem mrkvom,korabom i pastrnjakom zasada kao jedan obrok samostalno ili neku od tih namirbica sa palentom eventualno i malo maslinovog ulja.i sad citam da treba imat tri obroka pa me zbunjuje, znaci da ipak nudim kasicu triput dnevno a ne jednom kao do sada? Zbunj totalni
    I da uvodim tamno pilece meso ili da pricekam jos?
    Mislila sam krenuti nakon tikvice sa jabukom ili kruskom,ali plase me da kada okusi slatko da nece htjeti slano. a opet ne mogu ga drzati samo na povrcu, i to onako, ne bas najukusnijem na svijetu. ili mogu?

  50. #8850
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hebiga, kinezi izumiru...

    BambiDi ne trebas se bojati voca, ne znaci da vise nece htjeti neutralnije okuse
    kod mojih cetvero najslabije prolazi upravo voce
    a broj obroka, to prati svoje dijete
    moja ima 7 mjeseci i tjedan dana i dva obroka
    vrlo uskoro ce treci, jer vidim da trazi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •