Stranica 1 od 182 1231151101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Pričajmo o dohrani 7.

    I mene zanima, ako netko ima pametan savjet kako dijete ponovno naučiti da jede u hranilici, a da savjet ne uključuje, prisilu, plač, ucjenu nejedenjem, ili nešto slično.

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    I mene zanima, ako netko ima pametan savjet kako dijete ponovno naučiti da jede u hranilici, a da savjet ne uključuje, prisilu, plač, ucjenu nejedenjem, ili nešto slično.
    Pa jednostavno probaj svaki dan. Stavi ga unutra i neka bude koliko izdrži, taman ništa ne pojeo - kad počne protestirati, izvadi ga van. S vremenom će valjda shvatiti a sve bez gore boldanog.
    Zato ja L neću niti probavati hraniti van hranilice, da nebum za koji mjesec tražila savjete za povratak

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    kahna je napisala:
    Pa jednostavno probaj svaki dan. Stavi ga unutra i neka bude koliko izdrži, taman ništa ne pojeo - kad počne protestirati, izvadi ga van. S vremenom će valjda shvatiti a sve bez gore boldanog.
    Zato ja L neću niti probavati hraniti van hranilice, da nebum za koji mjesec tražila savjete za povratak
    Tako nekako i radimo, valjda budemo uspjeli. Ja sam isto za puno stvari rekla da neču, pa me život uvjerio u suprotno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mene zanima koliko 10mj. beba smije jesti mesa? Paula je prije 1,5 mj. probala meso i jako ga voli jesti. Pripremim joj komadić kuhane piletine s povrćem i sve lagano smiksam u kašicu tak da ostanu sitniji komadići jer još nema zube. Prije nije baš bila luda za dohranom kad sam joj davala samo povrće, ali otkad je umiješano malo mesa oduševljena je i otvara usta jer hoće još. Do sad je jela jednom tjedno, a sad joj dajem 2x tjedno za ručak kuhano pileće krilo ili komadić pil.prsa

  5. #5
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja Luki dajem od prilike 2 puta tjedno. Nekad se zalomi i 3.
    Isto mu se bolje sviđa kad ima mesa unutra, ali pojede i bez.
    T

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Mi cemo za koji dan napuniti 8 mjeseci.
    Iskljucivo sam ga dojila prvih sest i po...onda smo poceli sa svjezom jabukicom...pa kruskom.
    Sada jede mozda dva puta dnevno...ponekad pojede ono poprilicno (10- tak malih kasikica) a ponekad (kao npr. danas---samo par zalogajcica i to je to).
    Uglavnom- ne silim ga. Dajem mu dok otvara usta- a cim okrene glavu prestajem.
    Uglavnom mu plasicnom kasikicom nastruzem krusku ili jabuku ili nektarinu ili bananu- a onda u to dodam ili puru ili proso te narendam i malo mrkvice. Dodam i mrvicu riza/ kukuruz pahuljica (Ne****) da se to poveze.
    Ponekad radim i varijacije na dato- pa pomjesam krusku i breskvu ili krusku i bananu.
    Za sada mu se svidja (a svidja se i meni - pa rado pojedem ono sto ostane).
    U toku dana mu jos dam i kukuruz u klipu ili oguljenu vocku pa on to glodje i sisa - jos uvijek nema zube pa ne moze da odgrize mada kukuruz jede i tako pa u peleni budu zrna.. i to mu se jako svidja.
    Ne znam dali je vrijeme da mu uvedem meso ili neko povrce...Razmisljala sam o krompiru ali on mi je tako nekako suh...Da ga zacinim sa svojim mlijekom?
    Sto se tice piletine- znam da ide bijelo meso- ali ne znam da li da ga pasiram ili usitnim nozem? Sta da dodam u tu vodu? Mozda puru?

    Ono sto me jos jako zanima je - od kada se moze davati kesten? Jel i on spada u "kostunjavo" i alergeno ili moze ranije?
    Ja ga volim pravo....i mislim da je mnogo hranjiv i zdrav- a i brzo ce jesen. Zna li iko nesto vise?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja krumpir skuham, zgnječim i pomiješam s izdojenim mlijekom, ko pire.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja krumpir skuham, zgnječim i pomiješam s izdojenim mlijekom, ko pire.

  9. #9
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Imam dva pitanja: prvo me zanima da li svaki put kada dajete meso kuhate svježe? To mi je problem jer bih uzela od mesara iz domaćeg uzgoja određenu količinu mesa. Mislila sam svježe meso (teletinu) skuhati, izmiksati u juhi i smrznuti te koristiti kod pravljenja kašica. Da li je to u redu?
    Drugo pitanje- koliko dugo smije krumpir stajati? Skuham jedan manji krumpir te mi uvijek ostane pa bih joj kasnije popodne nudila, a da ipak ne bacam hranu. Pitam za krumpir jer za sada, jedino to prolazi.
    I još jedna stvar- koju integralnu rižu koristite?
    Hvala unaprijed na odgovorima

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Za meso ti ne znam odgovoriti, jer smo još samo na ribi, a nju skuham za dva dana ako naiđem na nekaj jako fino, pa držim u frižideru, ne podgrijavam sljedeći dan.
    Mislim da bi krumpir bez problema mogla ponuditi za nekoliko sati, samo ga isto nemoj podgrijavati
    Rižu koristimo smeđu ili int. iz Dm-a
    Ono s kestenom zanima i mene!

  11. #11
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Hvala puno. Ja ću ipak skuhano i smiksano meso smrznuti jer mi ionako po obroku trebaju vrlo male količine.

  12. #12
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Recite mi šta mislite o tome dali bi mogla mom malcu skuhati čaj?
    Onaj iz filter vrećice i bez šečera?
    I ja ga pijem bez zrna šečera i super mi je.
    I ako da, što smije a što ne?
    Hvala

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Recite mi šta mislite o tome dali bi mogla mom malcu skuhati čaj?
    Onaj iz filter vrećice i bez šečera?
    I ja ga pijem bez zrna šečera i super mi je.
    I ako da, što smije a što ne?
    Hvala
    Ja sam kuhala kamilicu kad nije mogao kakati ali tad nisam znala sto znam sad...
    Ako cu mu ikad vise kuhat caj to ce bit domaca kamilica (ima baka na vrtu) i nista drugo.
    Mada mislim da tak malim klincima netreba nista drugo osim vode.

  14. #14
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Hvala koksy.
    Znam ja da im ne treba više od vode, ali sam mu mislila ponuditi čaj, možda bi bolje prihvatio nego vodu.
    Jer ne pije skoro ništa.
    A zašto ne takav čaj?
    Šta znaš sada?

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Hvala koksy.
    Znam ja da im ne treba više od vode, ali sam mu mislila ponuditi čaj, možda bi bolje prihvatio nego vodu.
    Jer ne pije skoro ništa.
    A zašto ne takav čaj?
    Šta znaš sada?
    Ma zao mi je sto sam mu davala tu zasecerenu kamilicu (koja ionako nije pomogla) a sad znam da to nikako nije dobro, najvise zbog secera.
    Isto tako sam podlegla savjetima da mu dajem djecji caj u granulama o kojem je postao doslovno ovisan pa kad sam malo procitala po forumu zakljucila sam da je to totalno nepotrebna stvar, vise stete nego koristi. Dugo mi je trebalo da ga odviknem ali eto, uspjela sam. Sad pije samo vodu, eventualno mu dam vodu u kojoj se kuhalo voce. Bez secera, naravno.
    Ma gle, mozda ti se netko javi i s pametniji savjetom u vezi ovog caja iz filtr vrecice. Ja sam razvila preveliku averziju prema davanju cajeva tako malima.

  16. #16
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Pa ne mislim ja niti na zaslađenu kamilicu, niti na čaj u granulama.
    Da me se ne shvati krivo.
    Znaći voda + čaj = i to je to.
    Bez šečera, znaći samo s okusom čega već.
    Bude baš fino, onako kao malo kiselkasto i meni čak niti ne valja ako stavim šečera.

  17. #17
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    možda možeš skuhati "čaj" od suhog voća? kao kompot, bez šećera.

  18. #18
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    možda možeš skuhati "čaj" od suhog voća? kao kompot, bez šećera.
    Mogla bi probati, ali zar se to voće ne ušečeri prije?
    I gdje bi to mogla kupiti?
    I da, još nešto - a ako u biljnoj ljekarni kupim čaj?
    Mislim, strah me - prvo - ne znam što bi smio a što ne?
    Drugo - da nije prejako?
    Ne znam, bilo bi mi olakšanje da se javi tkogod s iskustvom ili konkretnim razlozima za ili protiv?

  19. #19
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    I gdje bi to mogla kupiti?
    probaj pitati njih

  20. #20
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    polako smo na putu uvođenja trećeg obroka (večere), pa me zanima da li postoje neke grupe namirnica koje je bolje ne davati navečer zbog npr. preopterećivanja probavnog sustava po noći i sl.

    npr. pročitala sam da (svi, ne samo bebe) ne bi trebali jesti jabuke navečer jer izazivaju kiselinu, pa se probavni sustav s njom muči po noći, umjesto da se odmara.

    ili npr. žitarice, dugo se probavljaju što izaziva osjećaj sitosti duže od drugih namirnica, ali možda isto tako ih nije baš preporučljivo jesti prije spavanja.

    nije da znam, ali se pitam.

    ili previše filozofiram?

  21. #21
    Rinolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    34

    Početno

    Bok mame...

    toliko puno tema na Dohrani, totalno sam se pogubila. Super!

    Mene zanima dali bebi od 5,5 mjeseci mogu davati palentu (instant)? Pošto beba nije na prsima, ima tvrdu stolicu. Na savjet pedijatra počeli smo s voćnim kašicama koje baš ne prihvaća, pa bi probala sa palentom pomješanom s mlijekom koje pije, možda bi to radije prihvatila, a i nadam se da će možda dobro kakati.
    Unaprijed hvala!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Zašto se bebekima do 2 godine nesmije davati kravlje mlijeko? nije da joj namjeravam ga dati ali me zanima iz znatiželje?

    :?

  23. #23
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    Zašto se bebekima do 2 godine nesmije davati kravlje mlijeko? nije da joj namjeravam ga dati ali me zanima iz znatiželje?

    :?
    možda nešto nađeš ovdje

  24. #24
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    Zašto se bebekima do 2 godine nesmije davati kravlje mlijeko? nije da joj namjeravam ga dati ali me zanima iz znatiželje?

    :?
    2+ - tko ne daje kravlje mlijeko?

    Na ovom topicu možda nađeš odgovor iako je pitanje za 2+ godina.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja sam kupila jučer neke baby kekse od dinkela, pa sad ne znam kaj bi s tim. Mislila sam to dati pauli u ruku nek razmače u ustima jer još nema nijedan zub, ali sad se bojim kaj ako si odlomi komadić pa se zagrcne. Ne može ona to sažvakati, keksi su dosta tvrdi.

    Za doručak sam joj dala smrvljeni keks s kuhanom jabukom i to joj je bilo jako fino.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Jučer je u snu počela mljackati jezikom, rekla je "papa" i dalje spavala. "Papa" inače veli kad ju stavim u hranilicu ili kad vidi da neko jede. Nije jela večeru, samo je dobila mlijeko, pa me sad brine da joj možda nudim premalo dohrane ako sanja da jede

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Ja te kekse od dinkela razmrvim pa umiješam u voćnu kašicu ili mlijeko.

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Jučer je u snu počela mljackati jezikom, rekla je "papa" i dalje spavala. "Papa" inače veli kad ju stavim u hranilicu ili kad vidi da neko jede. Nije jela večeru, samo je dobila mlijeko, pa me sad brine da joj možda nudim premalo dohrane ako sanja da jede
    daj, SB
    sutra će sanjati da je mama ljubi
    pa da se igra
    pa da joj je hladno
    pa da joj je vruće...

    a ti ćeš brinuti oko tog svakog sna...

    opusti se...

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Ja sam kupila jučer neke baby kekse od dinkela, pa sad ne znam kaj bi s tim. Mislila sam to dati pauli u ruku nek razmače u ustima jer još nema nijedan zub, ali sad se bojim kaj ako si odlomi komadić pa se zagrcne. Ne može ona to sažvakati, keksi su dosta tvrdi.

    Za doručak sam joj dala smrvljeni keks s kuhanom jabukom i to joj je bilo jako fino.
    Ma daj jos slobodno. Ako odlomi veci komad nego sto moze progutati- ispljunut ce ga. Bolje je da se uci da sama jede- a i da glodje zbog desni...sami sebi najvise mogu pomoci.

  30. #30
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi smo jucer uveli kravlje mlijeko, svjeze ali ja sam ga prokuhala. Nema nikakve reakcije osim sto je danas samo jednom kakao a inace kaka 2-3 puta dnevno. I malo vise danas prducka. Jel je to znak da mu ne dajem vise to mlijeko ili se organizam mora naviknuti?
    Dala sam mu najvise zato sto je poceo odbijat adaptirano prije spavanja tako da mu se kolicina popijenog mlijeka svela na 3 dcl dnevno.
    Inace jede jogurt vec neko vrijeme i obozava ga.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Odustala sam od davanja keksa u ruku, jako su tvrdi keksi. Nisu ko npr. petit beurre koji se odmah omekšaju kad se namoče. Ja sam držala komadić neko vrijeme u ustima i cuclala i trebalo mi je dosta da omekša. Nema smisla da joj dam kad ga ionak ne može jesti.

    Ova kombinacija s voćem super funkcionira, danas je pojela smrvljen keks pomiješan sa sitno nasjeckanom sočnom kruškom.

    Koksy, ako sam dobro skužila bebač odbija ad koje je do sad pio, a kravlje mlijeko hoće? Ja mislim da je kravlje mlijeko malo preteško za probavu, i od njega sigurno prdi. Nisam baš sigurna, ali kaj ne bi bilo 3 dcl mlijeka+jogurt dovoljno u toj dobi?
    Btw. postoji cijeli topic o kravljem mlijeku, a kaj je s kozjim?

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Odlično je za kozliće 8)

  33. #33
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Odlično je za kozliće 8)
    Joj Davore,
    jednostavno moram.


    Zar nema na portalu o dnevnoj količini mlijeka?
    Nisam baš vična u pretraživanju

    Bdw. zašto na portalu nema pretražnika?

  34. #34
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj m.a.r.t.y. prvotno napisa
    polako smo na putu uvođenja trećeg obroka (večere), pa me zanima da li postoje neke grupe namirnica koje je bolje ne davati navečer zbog npr. preopterećivanja probavnog sustava po noći i sl.

    npr. pročitala sam da (svi, ne samo bebe) ne bi trebali jesti jabuke navečer jer izazivaju kiselinu, pa se probavni sustav s njom muči po noći, umjesto da se odmara.

    ili npr. žitarice, dugo se probavljaju što izaziva osjećaj sitosti duže od drugih namirnica, ali možda isto tako ih nije baš preporučljivo jesti prije spavanja.

    nije da znam, ali se pitam.

    ili previše filozofiram?
    ajde netko od vas pametnića, prosvijetlite!!

  35. #35
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ne bi ti znala odgovoriti.
    Mi smo još na dva obroka i drugi je od 15h do najkasnije u 18h.
    Za večeru nam je još uvijek sika na prvom mjestu.

  36. #36
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    ma mi isto tako, ručak oko 15h, a oko 19h neka voćkica ili rižin kolačić, između i nakon toga cicanje, al čisto kad odlučimo od tog grickića preći na neki konkretniji obrok, da krenemo kako treba.

    da se nju pita ona bi već sad, al na sreću ne pita je se

  37. #37
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Odlično je za kozliće 8)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Rinolina palenta je super za početak i dobra je za probavu. Ja skuham tikvicu i onda u toj vodi palentu i pomiješam s tikvicom. Moja mala se hoće zajesti u tome.

  39. #39
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    Rinolina palenta je super za početak i dobra je za probavu. Ja skuham tikvicu i onda u toj vodi palentu i pomiješam s tikvicom. Moja mala se hoće zajesti u tome.
    mi slično. naribam tikvice (ili mrkve ili korabu) i stavim kuhat u malo vode. kad prokuha dodam palentu i sve skupa skuham do kraja. miniMe to rado jede...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Evo da ne otvaram novu temu, need help!

    Moj malac ima sad 6 mjeseci, i sad ovak: znam s cim treba poceti, ali mene znaima koliko im treba da se naviknu na zlicicu? Da li davati svaki put prije bocice da proba malo sa zlicom? Sad sam mu probala dati rizolino ali mislim da je vise izgurao van nego sto je pojeo...Do sad ga je jeo iz bocice a sad se ponasa kao da ima drukciji okus...

  41. #41
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Zašto bi mu davala na žličicu isto što i na bočicu?
    Neka papa na bočicu što je i prije, a na žličicu mu ponudi nešto novo.
    I samo da znaš, meni je L do 8 mj. odbijao žličicu a papao je sve na komade - pa je sam grickao (imao je 2 zubića sa 6 mj.).
    Imaš ovdje zanimljiv topic pa malko pročitaj.

    Sretno i uživajte

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Ma dala sam mu kasicu od jabuke za pocetak, pa sam mislila mu dati rizolino cisto da se navikne na zlicicu. Moj jos nema zubice, znaci mogu ga jos drzati na bocici samo mu davati guscu hranu?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Pa nema veze kaj nema zube. I ovak sa sjekutićima nebu žvakal. Oni to jedu s jezikom i nepcem. Bolje da se odmah uči na žlicu. Tak bar ja mislim i prakticiram.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    dali je bitno u koje doba dana dijete pocinje dohranu tj. dali to moze biti vecer ili mora biti jutro i dali je za prvi dan doslovno 1 zlica ili koliko dijete pojede

  45. #45
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    mozda bolje ujutro, ako bi bilo neke reakcije, da budes budna

    a to drugo, ne mislim da ce pojesti previse

  46. #46
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    dali je bitno u koje doba dana dijete pocinje dohranu tj. dali to moze biti vecer ili mora biti jutro i dali je za prvi dan doslovno 1 zlica ili koliko dijete pojede
    koliko pojede. a to je uglavnom malo. mislim da ih ne treba tjerati da jedu više nego što žele/mogu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja bi navecer zbog sitosti jer se budi 10 puta po noci...
    prije mjesec dana sam mu isla dati da vidim kako ce prihvatiti i rizine pahuljice s mojim mlijekom je za prvi put pojeo oko dvadesetak zlica (bez prosipanja)...
    da mu i sad kad definitivno pocinjemo dohrnu dam isto toliko?

  48. #48
    m.a.r.t.y. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    150

    Početno

    moja je odmah pojela sve , bez ikakvog gurkanja i natrpavanja.

    Ja sam napravila nekakvu količinu, odokativno, ali ona je otvarala usta sve dok nije sve smazala, tak da mislim da nema nikakvog pravila.

    I dan danas je izjelica i hrana joj je totalna opsesija, voće pogotovo.

    Mi smo isto krenuli s poslijepodnevnim obrokom jer se od rođenja duuugo i teško uspavljivala za noćno spavanje (min sat i pol cicanja :shock: ), i to nam se popravilo kad smo krenuli s dohranom.

    Što se tiče noći, ona je ostala ista. Nažalost!

  49. #49
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    kako dajete bebama rizine pahuljice? nije mi jasno, pa to su povece kuglice, zar nije opasno?

  50. #50
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    kako dajete bebama rizine pahuljice? nije mi jasno, pa to su povece kuglice, zar nije opasno?
    mislim da si nešto pobrkala...rižine pahuljice nisu kuglice, barem ne one koje se daju djeci. to su kao male ljuskice koje se rastope kad se pomiješaju s tekućinom tako da bude glatka kašica. ako si ikad jela čokolino...to je isto samo bijelo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •